Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

katusska1
20. dec 2011

@lalia2 taký má rodič byť podľa mňa...ale vieš toho asi moc nevyriešiš, keď tvoj muž jej prispieva a dobrovoľne, možno ona vie že ti to vadí a spôsobuje jej to radosť keď sa kvôli tomu pohádate, tak sa tvár ako jej dopraješ 😀 a keď príde taká oddýchnutá z dofči, povedz že potrebujete pomôcť pokosiť záhradu alebo umyť okná 😀
a to ako čo si dovoľuje jemu niečo nakázať kúpiť??? 🙄 aj tí moji vyplakávajú ako majú málo, ale málo majú dnes všetci, a to oni majú ešte veľmi dobré, o 14 sú už doma, takže majú celé poobedie čas a vkľude nájsť si nejakú inú prácu na poobedie, veď tie peniaze im len tak nepadnú. nechcem byť zlá, ale vždy keď sa ich opýtam čo vlastne v práci robia, tak mi nič nepovedia, takže asi sa moc nepretrhnú, ale toto im fakt nechcem krivdiť to je len moja mienka, že asi toho moc neporobia. a nikdy keď prišli z práce nepovedali koľko je toho veľa alebo čo, sú tam už 20 rokov, žiadny rast, veď ja neviem keď chce niekto peniaze, tak nech sa presúva a snaží, to nie je len vyplakávať a hovno robiť. viem, že je ťažké si nájsť dnes robotu, ale keď sa mám tak strašne zle ako sa tvárim, tak s tým aj niečo robím...

katusska1
20. dec 2011

@majuskapal a k tvojim rodičom nemôžte ísť? nemyslím si, že tieto starosti ti pomôžu v tehotenstve...

majuskapal
20. dec 2011

@katusska1 no s mojmi rodičmi je to ťažké, sú rozvedení, oco alkoholik a s mamou nie som v kontakte už 4 roky, neželá si to.....len musím nejako vydržať snažím sa byť kľudná, som zvedavá, aké budú vianoce.....

lalia2
20. dec 2011

@katusska1 no už jej neprispieva. Som mu to zakázala. No ona má dôchodok, príjem a ešte robí nejaké masáže ako vedľajší zárobok. A furt má málo. No vieš, čo ju stretnem zakaždým počúvam, že aký má ona dôchodok, že to keď dakomu hovorí takú sumu, tak jej nechcú veriť. Že z toho je zázrak vyžiť. A stále len ako nemá. Lebo je zvyknutná takto vyplakávať a mm a švagor jej potom dajú. No švagor to je iná kapitola, on jej takto zatvára ústa. Kúpi jej hocijakú sprostosť a potom už nemusí doma robiť nič. Noa ele omieľa to dovtedy, kým jej nedajú. Napr. aj v lete potrebovala nejaké infúzie, ale nemala na ne. Hlavne že o týždeň išla do Poľska a prišla s dvomi kostýmami. Minule zas už je na pn vyše mesiaca a ešte jej neprišla ani koruna. A o týždeň volá mm, aby jej prišiel namontovať skrinky do kúpeľne. Sa mi hneď pochválila, že stáli sto eur. Tak má či nemá. Či chce aby sme jej my prispeli či čo? Vieš ako mi to lezie na nervy? Lebo to počúvam už rok vkuse zakaždým čo ju stretnem. Na synovu svadbu si kúpila dvojo šiat, lebo sa nevedela rozhodnúť, či dlhé alebo krátke. A sťahovacie gate za 20 eur, aby bola štíhla, pritom má 60tku na krku. A vlasy si dala za mesiac na svadbu prefarbiť 2x, lebo sa jej zdalo, že ju to zostarlo. No akože mne je jedno, veď nech si kupuje, čo chce, ale nech mm potom nevyplakáva. A on že aká je chuderka, že teraz ešte vyžije, keď chodí aj do práce. A potom čo? Ja ju budem živiť?

henta
20. dec 2011

@tehulka21 ja a svokra?...no my stale tak rovnaku...prave dnes som posielala pohladnice...ovšem aj svokrovcom ... ale aj tak to nema asi zmysel...ona sa nezmeni...bambula mala cez vik narodeninky a ani sms neposlali-ako minuly rok tak aj tento rok...tak je to stale to iste :-/

e_l_e_n_k_a
20. dec 2011

@majuskapal odidte cim skor, aj keby ste len v jednej izbe nedokonceneho domu mali byvat.... drzim palce

e_l_e_n_k_a
20. dec 2011

@henta pozname....presne ako u nas...este prve dva roky to ako tak slo, ale potom...skoda reci... ale ona vedela zavolat,ze kedy prideme,lebo by sme mali vediet kto ma sviatok.... 😝

tinuskaha
20. dec 2011

@lalia2 nieco podobne ako moja svokra tiez place ze nema ale potraviny kupuje moc kvalitne a to nehovorim o jej znackovom satniku pre maleho slubuje hory doly aj peniaze mu mala dat na rehabilitaciu a nedala nic 😠 😠 😠 😠 skutek utek ale kazdemu hovori aka je ona dobra babka a ako mi pomaha 😠 😠 😠

lalia2
21. dec 2011

@tinuskaha no to moja tiež,skoro každý deň mäso, somarinky čo ja som ešte ani nevidela. Ale keby aspoň mm pochopil, že mám pravdu. No nie, on s ňou žil doteraz a ona sa vie tváriť taká chuderka, že dakedy ju ešte aj ja ľutujem. Napr. minulý rok si v zime kúpila bundu za 70 eur a v poľsku nejaký kabát či kožuch za 200 eur. No chápeš? Ja som si kúpila u nás v obchode kabát, keď bol v polovičnej zľave za dvacku a som spokojná. A to už v lete mi vravela, že si musí kúpiť kabáty, lebo má všetky obdraté. No veď ja jej nezváidím, nech si kupuje, ale mala by myslieť aj na to, že raz možno na to nebude mať, raz bude mať naozaj len ten dôchodok. A čo potom? Akože ja sa teraz idem uskromňovať, aby sme si mohli aj niečo odložiť a potom to mám dávať jej? A mm to nejde pochopiť, je to jeho matka a či sa má na ňu vykašľať a nechať skapať od hladu. No tak to už ona má nad tým rozmýšľať... Napr. ona stále plače že nemá príjem ani 500 eur a že na plyn platí 250. Rátam že keď my minieme na stravu 200, tak ona musí viac, keďže furt mäso vypeká. No tak by bola na nule. Kde by si mohla všetko to čo si dovoľuje dopriať? A mm nejdem vysvetliť,ž e asi nemá taký príjem, keď si žije na takej úrovni. Tak nech si radšej odloží, lebo ja ju chovať potom nemienim a ja trieť biedu kvôli nej. No mm nechápe. Ja už neviem, ako mu to vtĺcť do hlavy...

tinuskaha
21. dec 2011

@lalia2 no moj mm je iny...ja mu stale poviem aka je ..zo zaciatku si to nechcel pripustit vravel ze ju nemam rada pod.veci ale po par zlych skusenostiach sam pochopil ze to co som mu x rokov vravela je pravda...ved ked sme s nou byvali(neboli sme manzelia)tak od neho brala take peniaze za stravu ze az 😠 a pri tom mm jedol jedno jedlo aj tri dni ale sebe kazdy den ine uvarila....teraz uz je mu jasne ze jeho mamicka ma len reci a skutek utek 😒

lalia2
21. dec 2011

@tinuskaha no ja mu to vravím len pár mesiacov, tak asi to tiež pochopí až o pár rokov. Mne tiež už také niečo povedal, keď som sa chcela na ňu vyjadriť,ž e či ju zas idem riešiť. Ale ja aj tak poviem. No nie vždy. On aj vidí na nej chyby, ale nikdy jej nič nepovie. No vy ste s ňou bývali a brala peniaze? Tak my sme spolu bývali trištvrte roka sami a ona brala stravenky od neho akoby nič. Hádam iba párkrát mi ich dal alebo mi dal polovicu. Vtedy som to ešte neriešila, on platil nájom, ja stravu, tak akože dobre. Ale ide o ten princíp. To čo je za matka? A ešte aj keď sme tam mali ísť grilovať, si predstav, že jej dal stravenky pred jeho bratom a švagrinou (oni nič samozrejme, oni bývajú ďaleko a prišli na návštevu) a ona zobrala. No to ja som mohla grilovať doma mesiac za tie peniaze... Vieš, ona je toho názoru, že keď ti dávajú ber a tak sa aj správa... No ide ma poraziť... Keď dačo poviem, iba sa my dvaja pohádame, keď nič nepoviem a dusím to v sebe, tak to tiež nie je dobré...

yvi83
21. dec 2011

vcera sa manzel rozhodol ze nas so svokrou udobriii, mala som strasne nervy z toho, no nakoniec to dopadlo ako som predpokladala,ked som povedala co mi vadi, svokra na to ze ona nic take nepovedala, akoby mohla, ona nic take nespravila...a co mi ostalo???oci pre plac ...takze sme nic neporiesili....no aspon sme svokrovcom povedali ze aj tak od nich odchadzame, a nikto z nich nenamietal,.takze asi su s tym asi spokojni...dnes im ma prist dcera zo zahranicia, bude tu s muzom cele vianoce...vcera boli svokrovci v meste, nakupili torty , kolace a z dola sa zasa bude ozyvat len smiech spoza zatvorenych dverii....aj to som jej vcera vytkla, ze ked jej pride dcera tak sa zatvoria a ani na kavu nezavolaju akoby sme neexistovali, tak len kukla....tak som jej na to povedala, ze ked nezavolaju na kavu ked su tu oni, naco ma vyvolava potom ked uz je sama.....ked ma nepotrebuje vtedy, ja ju nepotrebujem potom...poplakala som si aj pred svokrovcami a nehambim sa zato....najradsej by som svokru uz nevidela, no zachvilku odchadzam prec a ona mi urcite nieco povie....zasa, ked nemam doma ani manzela a ani svokor nie je doma ☹

katusska1
21. dec 2011

baby, tak som tu opäť, úplne šokovaná... včera sme boli moju mamu vziať z práce a boli sme na nákupe, vyložili sme ju u nás doma, ale M mal ísť dnes ráno k dr., takže musel ísť domov. pred našim domom som mu povedala že pôjdem s ním, by mi bolo smutno samej... tak sme k nim prišli asi okolo 8 večer a volala bratovi že kde má to dvd? dohodli sa že mu ho donesie k rodičom domov. a jeho brat: no to ale nepôjde, lebo my každý deň malú uspávame, kukajte sa na počítači. tak mu M vynadal a jeho brat že mu ho dá pod tou podmienkou, ak ho nebude trepať ku mne domov (chceli sme si ho zapojiť k tej telke ako som už písala). dosť úbohé, ale to nebolo určite z jeho hlavy, to mu ctení rodičia poradili. tak mu to M zložil, a jeho brat hneď fňukal o sekundu na to tatíkovi do telefónu, 24ročný človek im všetko musí zavesiť na nos, asi ja to kedy si prdne. ale to je jeho vec, to čo ma nahnevalo a zaskočilo bolo keď M otec mu vravel do telefónu aký je nasraný, ja som bola zas u nich obidvoch sliepka a na M vykrikoval že je debil a aj horšie... ako môže rodič decku nadávať? to že mňa pomenoval sliepkou tiež prehnal. tak sa s ním začal M hádať, jeho tatko furt dokola prečo to malej nenecháme a neviem čo a nakoniec že to ani nie je M dvd ale ich... tak som sa nasrala vynadala mu aký je lakomý, povedala všetko čo mi ležalo na srdco, aj to ako keď sme tam my neni ohovárajú nás, keď sme tam ohovárajú M brata a množstvo iných vecí, uľavilo sa mi, ale to čo povedal ďalej, tak nad tým sa mi rozum pozastavuje. moja rodina im vždy pomohla, potreboval čosi v aute kuknúť, svietnik opraviť, rifle skrátiť, a on mne povie že nechce aby to dvd bolo v dubnici (akože u nás). no nech si ho pichne do riti. a ďalej sa realizoval, vraj som ho zmanipulovala, som sebavedomá, potom o mojej vš začal-že keď si myslím ako doktor neviem čo (pritom ešte som len v maturitnom ročníku, tá vš je môj vzdialený sen, a neviem či sa mi to podarí), ľutujem že som im o tom niekedy povedala, ďalej začal útočiť na moju mamu ako by ma nezvládla vychovať keby nežijeme s babkou a dedkom a zas že akí sme my prachatí, M vynadal že je lakomý a ako sa zmenil a kvôli mne sa zmenil a podobné sprostosti. začal po mne vrieskať tak som začala aj ja po ňom, ako čo je on? a potom že aká som drzá on by si to v živote nedovolil, nuž ani ja keby nemám dôvod. a som rada že som po ňom húkala, on mňa nebude nazývať sliepkou a mareka debilom. nech si tak volá svoju ženu a druhého syna ak im to nevadí a nás nech neuráža. potom sa vzrušoval, že M neni doma vôbec, a nech si nechá teda v izbe to dvd a M vraví že v izbe mu je nanič keď neni tam, že ho chce u mňa a už nie a výhovorky, no nech sa zadrhnú všetci koľko ich je. a ďalší jeho argument - keď tu bývala moja suseda ešte tak som jej chodila kočíkovať malého, hrala som sa s ním u nás a raz som to u nich spomenula - a včera že prečo sa s ním hrám s cudzím deckom a neviem čo mal jaký hysterický záchvat. ostala som proste úplne šokovaná z toho čo dokázal z huby vypustiť, a ešte viac z M brata, že mu vadím, pretože náš volával na návštevy a neviem čo, ale keď zdedil úprimnosť po rodičoch tak teda díky. takže sumár dňa: my dvaja sme idioti, lebo chcem dvd z M izby, sme lakomec, ja som sliepka, manipulátorka, m je vadný, lebo má rád moju rodinu a je častejšie tu. hlavne že oni sú všetci jak med. doteraz sa mi mozog pozastavuje nad tým čo sú oni schopní vytiahnuť. čo je ich po tom že ja sa hrám so susediným dieťaťom? čo ich trápi kde má marek darčeky, keby chce tak si ich k nim donesie, nie? achhhh, sklamanie, obrovské sklamanie, od rodičov by som to čakala, ale veľmi ma sklamal jeho brat tým jak sa musel hneď tatíkovi posťažovať a mňa nazval tak ako nazval. dobre som nasraná, ale hreje ma veľmi ten pocit že konečne som im všetko povedala 🙂 a M si ma v každej vete zastal, a všetko povedal tak, že je rád so mnou, chce byť u nás a u nás kukať to dvd, no spokojná som bola, proste vo všetkom čo jeho otec na mňa povedal tak to okomentoval, bola som rada 🙂 😀 tak pekný deň 😉

katusska1
21. dec 2011
mihouk
21. dec 2011

@katusska1 Koment, ved je to cely roman, ale s uspesnym koncom. Ako prepac, ale 24 rocny chlap nevie kupit malej jedno blbe DVD, ved to uz dnes nestoji vela, hlavne take pre dvojrocnu, ved idu Vianoce, tak ma aspon tip na darcek, alebo stary. A rozum sa mi zastavuje, ze mu davaju zaplatit polku podlahy a este maju tu drzost rozhodovat o jeho veciach, kde ich ma pouzivat. To mu mozu rovno zaviest knihu jazd do auta, ved aj to je jeho.
Muselo byt super na nich nakricat a to ze sa ta Marek zastal, ale v podstate oni sami si ho od seba takymto spravanim odozenu. Uz aby Marek dostudoval a mohol od nich vypadnut.

lalia2
21. dec 2011

@katusska1 no to je fakt bez komentára. To čo sú za ľudia? Dobre, že si si povedala svoje, sa ti muselo poriadne uľaviť. Ale to čo už oni vyťahujú, tak to je fakt neskutočné. Asi si im nesympatická alebo čo. Mal Marek aj predtým priateľku? S ňou ako vychádzali? No to poznám z našej rodiny, tiež môjmu ocovi nič nedali rodičia a jeho sestre všetko. Dokonca keď bol chlapec, tak ho otec vyháňal z domu, lebo napr. porobil čo bolo treba okolo hospodárstva a potom si šiel zahrať futbal. Mal okolo 14 rokov. A starý si furt niečo našiel a vyhodil ho z domu. A jeho matka, moja stará mať, si kľudne spala v teplúčku. By som v živote nedovolila, aby toto urobil môj mm môjmu dieťaťu. Ale to je iná kapitola tiež, keď sme boli deti, tak sme ešte bývali u nich a vieš čo starej vadilo? Že sme mali porozhadzované hračky po dvore, ktoré samozrejme mama hneď upratala, keď sme šli spať naobed. Ale proste starej to vadilo. No mama si tiež vytrpela. Ešteže oco bol pri nej. Buď rada, že aj Marek stojí pri tebe, že sa zastane teba. Niekedy v budúcnosti budete tvoriť rodinu vy dvaja, nie aj jeho rodičia.
No moja svokra by zas chcela byť so mnou kamoška, ale aj preto, aby mohla z nás ďalej ťahať prachy ako doteraz z mm. Ona by chcela pre nás také manželstvo v trojici, ja, mm a ona.

henta
21. dec 2011

@marcelkatt ahojky...tak ja som po 100 rokoch nasla moje prispevky 😀... ja som pisala ohladom mojej svokry, že mala je vraj hladna a take kydala...no a ako sme dopadli?
presne na meno,,lena,, nas vyhodila...17.7.2010 sme sa odstahovali do podnajmu...odvtedy svokra malu nevidela...ale medzi tým si môj manžel vypočul dobré rady do života:,,no mala nie je tvoja, ked ju nemožeš zobrat ku nam, čo si myslis? ty splati uver a ona sa s tebou rozvedie,, 😀...no naposledy som kvoli svokrovcom plakala pred rokom medzi sviatkami...svokra doteraz malu nevidela...ešte na sviatky som im dala spraviť kalendar-k vianociam..a je asi niekde zahodený...nemaju ho zaveseny (raz nebol nikto doma, tak sme s manželom išli po par veci a isla som kuk či ten kalendar maju, ale nemaju)...no tak takyto mam ja život...krásny bez svokry 🙂...nesťažujem sa...je mi dobre..ani v našom novom byte neboli... a dufam, že to tak ostane...už nechcem zazivat to peklo.... a počuvat na ma sproste reči...a ked som jej povedala, že ma ohovara tak ona povedala, že to nie je ohovaranie, ale to je pravda

katusska1
21. dec 2011

@lalia2 nemal, my sme prvé lásky - a presne to im aj M povedal, že najskôr pindali na švagrinú, potom na mňa, ale jemu je to jedno čo si vravia - takto im to pekne povedal 🙂 😀 lenže vieš keď ti mám pravdu povedať aj sa celkom bojím budúcnosti ☹ ale aj sa teším na niektoré veci 🙂 príde mi divné, že v mojom veku musím riešiť takéto kraviny, nemám sa komu vysťažovať, moje kamarátky to nechápu, teda len tá najlepšia, tá je tu vždy pre mňa, ale objektívnu radu nedá, lebo toto nikdy nezažila... že manželstvo v trojici, to si dobre nazvala 😀

e_l_e_n_k_a
21. dec 2011

@katusska1 to co je za rodica, ked nevie dvojrocne dieta bez dvd uspat, take male dieta nema co zaspavat pri telke, ale kludne v postielke.... to len tolko na to uspavanie.... a co sa ostatneho tyka, tak moja zlata, doslova na malichernosti sa rodina rozhadala,az nakoniec z toho vznikla velka zvada, a kricali sa strasne veci..ze???? presne ako u nas!!!!!!!!!!!!a v nasom pripade to skoncilo uplnym ukoncenim akehokolvek kontaktu....a je svaty klud, vobec svokrovcov v nasej domacnosti nespominame... 😀 aspon naozaj vies na com si! drzim palceky!!!

e_l_e_n_k_a
21. dec 2011

@henta no pocuvaj, nepisala si ty nahodou o mojej svokre???? hlavne tie posledne tri riadky od : "krasny zivot bez svokry....atd" 😉 jak keby nam tie svokry naklonovali, alebo sme jednu mali 😝
aj u nas je to tak 😝

lalia2
22. dec 2011

@katusska1 no vieš, kto nezažije, nepochopí. Alebo si to aj tak nevie celkom dobre predstaviť.Asi je to všade tak. Ja keď som sa mamine sťažovala, mi povedala, moja zlatá, ja som to všetko už prežila, aj ja som mala svokru a bývala som u nich 7 rokov a najmenej raz toľko mi to ubralo zo života...

henta
22. dec 2011

@e_l_e_n_k_a no čo ty vieš 😀 možno mame tie iste svokry 😀 ... vieš čo mne sa tu až rozum pozastavuje ked to tu čitam ... lebo som si myslela, že len ja mam taku svokru ... a vzdy som len seba obvinovala, že som asi niekde spravila chybu...a ked som to tu čitala tak kukam, že to je ako nejaký klon 😀 😀 ... a manžel ked vidí, že sa tu uskrnam a smejem tak sa opýta, že čo sa smejem...a ked mu niekedy prečítam par príspevkov, tak len kuká ... a mu hovorím, že vidíš to...svokry sa nezmenia...raz tu nevestu nema rada tak to aj tak ostane ... ja som v tom, že moja svokra sa nezmení ...no nezmení...ona sa zmení ked niečo potrebuje a niečo chce ...

e_l_e_n_k_a
25. dec 2011

@henta STASTNE A VESELE PRAJEM! BEZ SVOKRY 🙂 !

henta
25. dec 2011

@e_l_e_n_k_a jeeeeeeeej dakujem .... aj tebe :-* ... si predstav, že včera svokrovci napisali citujem sms: ,,šťastne a veselie sviatky praju rodičia a bratia,, .... tak ja kukam, že ake mile .... moji bratia to nie su....to su svagrovia ... tak pre mna ta sms asi nebola 😀 ... no a ake ste mali sviatky...ku svokre chodite? ... my sme tento rok v zahraniči ... tak mame pokoj ... a dufam, že to aj tak ostane...toto boli najkrajšie vianoce...prvy x sme sami 🙂

e_l_e_n_k_a
25. dec 2011

@henta aj poznam take srdecne gratulacie, ale uz mame parr rokov pokoj od takych priani.......a vobec mi nechybaju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katusska1
25. dec 2011

@henta
@e_l_e_n_k_a Mne ani nikto z jeho rodiny nič nezaprial a ani mi to nechýba, som rada že som s ním a máme svätý pokoj 🙂 Dokonca mala svokra na Štedrý deň meniny, ale nezavolala som jej, nemala som potrebu po tom všetkom... Akurát mi bolo ľúto M, prišiel po večeri k nám (ich večera trvala strašne krátko 😕 ) a vravel, že sa cítil ako u cudzích. Mám výčitky, možno keby má druhú tak by to medzi ním a rodičmi nebolo také zlé. Ale ja som sa veľakrát snažila, lenže proste tiež mám svoju hrdosť a určité hranice a aj keď mám málo rokov, nemusia si do mňa dovoľovať. A veru, tento rok ani žiadna vianočná návšteva u nich alebo švagra nebude, vôbec nemám chuť, aj keď mi trochu chýba malá a chcela som vidieť ako sa zatvári keď zbadá darček. Teraz sme celý čas u nás, tak som spokojná a vidím že aj on 🙂. Akurát mi moja mama začala liezť na nervy 😀. Vkuse nám sem chodí, spieva koledy, obzerá darčeky, no ide ma poraziť 😀. Ale zas aj M stále behá k nej aj so mnou a očumujeme čo ona má 😀, stav vyrovnaný... Želám pekné Vianoce, ja sa snažím aj čosi poučiť, tak na mňa myslite a ešte bonus - sľúbila som kamarátke že jej dpravím doučovanie, moje nervy, to som si dala, vôbec sa mi nechce 😀. Tak pekné sviatky vám aj rodinám, a aj svokrám - tým dobrým🙂.

darymorka
25. dec 2011

boze, ved ta svokra to je bozi trest!!!

bambi2
25. dec 2011

no aj moja je na nevydrzanie a dnes sme tam boli na veceru a celkom sa dalo. dokonca dala darcekov ako keby vyhrala lotto... 😀 😀 😀 naj nam, co som nepocitala s tym. a som ostala az veeeeeeeeeeeeeeeelmi prekvapena aka stedra bola... 😵 😵 😵

henta
25. dec 2011

@katusska1 no ani nepomyslaj nad tym, keby mal inu...keby mal inu a mala by rozum robila by to čo my ostatne...nedala by sa...tak ako ty...a treba im ukazať, že nie je ta doba čo inokedy...lenže v tej ich dobe ich svokry neboli take hnusne a klebetné ... želam krasne sviatky...a tvoj m ma teba...nema byt prečo smutny...a ked sa tam citi ako cudzi , tak nech tam nechodí...nech im da pocitit, že ich nepotrebuje...moj manžel ked bol na SK, tak neišiel pozrieť rodičov...ešte isiel pozrieť svokryných rodičov a ked sa to dopočuli, tak sa asi uvedomili...k nemu sa naposledy spravali milo...no ale aj tak si myslim, že svokra sa nezmení 🙂

mihouk
25. dec 2011

@katusska1 Ked sa tam Marek citi ako cudzi, tak to je zle, ale ty si ho na nic nenahovorila, to je ich zasluha. Neries, hlavna vec je ze ste spolu a mate sa radi.
My sme absolvovali Vianocny telefonat, lebo zabudli heslo na Skype 😝 a ked mm nespomenul ze maly dostal knizky co mu tu nechali, tak sa na drzovku spytala, no neeee nedali sme mu nic!!!! Som rada ze tam nemusime chodit 🙂
Dnes mm hovoril, ze by sme mohli niekedy ist na lyzovacku do Tatier, tak som mu vysvetlila, ze keby sme sa chceli tyzden lyzovat, tak druhy tyzden by sme museli behat po rodine a minut si 2 tyzdne dovolenky len tak, je o nicom. Tak ho napadlo zeby sme nemuseli nikomu o tom hovorit, ale keby to prasklo, tak peklo na zemi. Potom si uvedomil, ze chtiac nechtiac, sme nuteny ist na dovolenku iba mimo SK, nie ze by mi to nevyhovovalo, ale deti Slovensko asi nidky nespoznaju, kvoli zadubenosti ich babky ☹