Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
29. dec 2011

@e_l_e_n_k_a No toto je moje posledne brucho, uz sa nemozem dockat kedy sa ho zbavim. Som aj planovala, ze cez sviatky sa nazerem nech to stoji za to, ale palila ma zaha aj ked som vypila pohar vody a k tomu mala mi tlacila na zaludok, takze sa tam vela aj tak nezmesti ☹ Ale uz je to na dobrej ceste, dnes som mala kontrolu a uz krpata ide za svetlom a zostupuje dolu, taaaaak sa tesim.
Sorry odbocila som od temy 😀

e_l_e_n_k_a
29. dec 2011

@mihouk ziadne odbocenie od temy.... pocula si od svojej svokry vetu typu : Ja ked som bola tehotna....
...mne dokonca si dovolila povedat, ze nemam mat sex cez tehotenstvo..... som mala dost! do takych intimnosti sa trepala....som jej hned odvrkla, ze jediny kto mi to moze zakazat je moj lekar a ona nim nie je , tak nech sa do toho nestara... hned zacala plakat, ze ona mi len dobre chcela a ja som sa jej velmi dotkla... manzel prave vosiel do izby a sa jej pytal, ze co jej je... a vies co vravela? ze od stastia , ze budeme mat babo....a ja hned vyskocila, ze klame a vravela som muzovi pravdu rovno pred nou.... ten sa najprv na slovo nezmohol, ale po chvili sa spamatal a tiez jej vravel , ze to je nasa vec a jej figa potom , co my v spalni robime.... a ona nahodila nestastny vyraz, ze len pomoct chcela...ciste citove vydieranie.... a z takych malichernosti to preslo do velkych problemov

e_l_e_n_k_a
29. dec 2011

@lalia2 k tomu kocikovaniu... povedz svokre , ze ked chce aby deti jej setry, ci neviem koho....mali co kocikovat, tak nech sa svokra s tym svojim posnazi a potom nech im da kocikovat svoje... a nezabudni jej pripomenut, ze nemas problem jej dat aj ten prebalovaci pult, ktoremu sa tak tesi....aby si nahodou nekupila novy...a keby , ze uz zabudla ako prebieha tehotenstvo a vsetko to okolo babatka, tak jej pozicias aj knihu o matke a dietati... asi tak... mozno pochopi...mozno

mihouk
29. dec 2011

@e_l_e_n_k_a Ja s nou nerozpravam, iba ked sme doma a to je vzdy okolo inych ludi. Pri prvom tehu mala take poznamky, ze nebudem schopna kojit, lebo mm bol veky jedak a uz v 3. mesiacoch mu davala fazulovu polievku. Vies ako musela kukat, ked som krasne naplno kojila celych 6 mesiacov a uplne som krpca odstavila az v 2 rokoch a kazdy telefonat bola otazka ci este kojim. Ked sme im povedali o druhom tehu, tak len dohovarali mm (mne nik do oci nic nepovie) ze nie je dobre byt tehu a kojit, tak som len povedala, ze rozmyslam nad tandemovym kojenim, tak kukali ako puci. Ale nakoniec som prestala, lebo krpec uz nechcel a mna to bolelo, nie preto ze oni mi radili. Ja vzdy robim okolo maleho to co ja uznam za vhodne.
No a ked davala rady ze treba davat cajiky a vody, tak som jej povedala, ze plne kojene babo vodu ani cajiky nepotrebuje, bola ticho, ale akonahle prisla domov, volala mm a hucala mu do hlavy, ze sa mylim. Mala si vidiet tu hadku, lebo mm jej totalne uveril, tak som mu povedala, ze ked si nastuduje s jeho mamickou tolko o kojeni co ja, tak vtedy som ochotna pristupit na dialog. Taky isty problem som mala s mojou mamou, ale ona otvorila pocitac a uznala ze mam pravdu, ake jednoduche, len netreba byt zadubeny.
@lalia2 Len ma tak napadlo, tie decka vobec maju zaujem o kocikovanie, alebo to je len vyplod tvojej svokry? 😉

adkoalauri
29. dec 2011

@e_l_e_n_k_a nevidím problém jej to posunúť 🙂

e_l_e_n_k_a
29. dec 2011

@mihouk tandemove kojenie? super vec, aj moja sestra tak planovala, ale kojila len do 6.mesiaca tehotenstva, lebo potom mala nejake problemy, a ked sa jej narodila druha dcera, tak mala tolko mlieka ,ze aj ta prva este dopijala...a uslo sa aj macke na dvore.... a to moja svokra mi povedala,ze moja sestra je nenormalna ked koji pocas tehotenstva... ja som prve nekojila, lebo som nemohla zo zdravotnych dovodov, ale druhe v pohode. 🙂 a prvykrat mal v ustach cajik, ked mal 4 mesiace....ach aka som bola ja macocha, ked som mu ako 2oj mesacnemu vytiahla drzo cumlik z ust, ktory pred tym svokra namocila do GULASU!!! -ze naj aj maly ochutna.... no neporazi ta od zlosti???takze pri prvom som bola zla ,lebo som nekojila,ale ju nezaujimalo,ze preco.... a pri druhom som bola zla, lebo som kojila vela(podla nej)..

mihouk
29. dec 2011

@e_l_e_n_k_a GULAS, to by som jej fyzicky ublizila, ale nastastie si to ku mne nedovoli. Dokonca ho nikdy ani nekrmila, lebo ona sa neopyta a ja jej to neponuknem, takze ma smolu. Aj tak mi to vyhovovalo, lebo ked mal maly kasu, tak ju trebalo fukat a ja to vzdy ochutnavam, ci to nie je horuce a to keby robila ona, asi zosaliem, teda nikdy nedovolim. Mam tu vyhodu, ze ona ma berie ako panicku z mesta (neviem, ale ona si mysli ze ked moja rodina je z BA, tak sme nieco viac) a ona je z dediny, tak si ku mne nedovoli, ale to nie je len mestom, to je mojou povahou, ze jej poviem hocico a kaslem na to. Preto mi nikdy nic nepovie do oci, iba po celej rodine.

mycats
29. dec 2011

no vidim, ze sa mam na co tesit, ked sa k nam nastahuje mamicka 😝 😝 😝
uz teraz to vidim ruzovo a ked citam ako je vam s nimi dobre, tak asi ujdem uz prvy tyzden z domu 😀 😀

mirkave
29. dec 2011

@mihouk normalne sa tesim spolu s tebou 😉 nech sa len malinka pekne pripravuje na novy svet.caka ju na nom milujuca maminka a najblizsia rodinka 😀

mirkave
29. dec 2011

@mihouk fazulova polievka?super.moja svokra zevraj davala mojmu mg v troch mesiacoch kacicu s pyre.no mala si vidiet ako ju zahanbila jej svokra-mimochodom velmi mila pani,mam ju veeeeeeeeeelmi rada-ze co si to vymysla,ze to neni pravda.ze mg mal viac ako tri mesiace......no ale nee.mg mal tri mesiace a uplne pekne papkal kacicu s pyre 🙄 😅 😨 naivita nepozna hranic 😒

mihouk
29. dec 2011

@mirkave Kacica, fazulova aj tak je to sila, davat to malym detom. Raz ked sa svokra rozpravala o detoch s mojou mamou a hovorila jej co robila, tak som len tak utrusila, ze moze byt rada, ze to obaja synovia v relativnom zdravi prezili. Nestretlo sa to s velkym uspechom, ale co uz. 😀
Inak ja tiez vychadzam z jej svokrou dobre. Oni sa pred rokom cela rodina rozhadali kvoli majetkom (nic velke) a odvtedy jej volavam, aby sa necitila sama a to svokre lezi v zaludku, lebo babke zavolam kazdy tyzden a jej nikdy a ona to vie. Lenze ona nevie, ze babka keca 5min max a svokra by kecala aj pol dna o ludoch ktorych v zivote neuvidim a su mi ukradnuty.
Este sa vratim ku kocikovaniu, mne ani kocikovat svokra nemoze, lebo byvame pri takom kopci, nie velkom, ale ked tlacis kocik, tak je to riadny zaberak. Ked bol krpec mensi, tak ze ide s nami na prechadzku, tak som miesto kocika zobrala trojkolku co sa tlaci a ona nestihala za nami, takze druhy krat uz nesla. 😝 Fuj ale som mrcha 😀

mirkave
29. dec 2011

@mihouk juuuuj dievca-ale teba mam ja velmi rada 😀 ty si taky moj antisvokrovsky typ,moja krvna skupina 😉

mihouk
30. dec 2011

@mirkave Antisvokrovsky typ je hocikto s takymi exemplarmi ako mame my, len to ze ja som drzka a ty tak isto 😀 😀 😀 😀 😀

mamavera
30. dec 2011

@lalia2 prepáč, že sa do toho montujem, ale je mi ľúto, čo musíš prežívať v období, keď by si sa mala hlavne tešiť na babuliatko. Nehľadaj ale problém vo svokre, švagroch, ty máš problém vo svojom manželovi ale najmä sama v sebe. Viem, že je to o nervy, stále počúvať somariny a cítiť, že ťa nikto nerešpektuje, ale robíš si to sama. Na čo omieľať, že nepotrebuješ prebaľovací pult dva mesiace. Poviem dva krát, ak ho napriek tomu kúpia, máš na výber dve veci - ak sa ti vojde do bytu, domu tak si ho nechaj a nerieš, či ho niekomu posunieš, alebo nie, keď ho nebudeš potrebovať, šup do bazáru na koníku. Ak ti prekáža natoľko, že ťa vytáča vždy, keď sa naň pozrieš, už by bol na koníku dnes 😀 A to nie som v žiadnom prípade typ, ktorý má snahu bojovať so svokrou systémom kto z koho. Zažila som svokry dve, prvá úžasná, aj som s ňou nejaký čas bývala, druhej som trošku musela určiť hranice odkiaľ pokiaľ, urobila som to slušne, ale DORAZNE!! Vždy som slušná, možno je to tým, že už mám bližšie aj ja k tej svokre 😀 ale neustúpim. Musíš všetkým naokolo ukázať, že si silná osobnosť a o svoje dieťa sa budeš starať ty, pripomenúť, čo si písala tu, ako sa dokážeš o detičky postarať a na záver dodať a pri každej konine, čo vypotia im povedať - vážim si vaše rady, ale urobím si to podľa seba. A byť nekompromisná. A kľudne svokre povedať to, čo tu píšeš - o tých infúziách, slušne, ale tak, aby bolo jasné, že tebe nebude preťahovať medové motúzy pod fúzy - viem, že tie infúzie sú drahé, ale musíte si určiť priority, či päť kabátov, alebo infúzie, zbytočne sa nám sťažujete, že nemáte peniaze, ste na tom oveľa lepšie ako my a hneď jej vyrátať prečo. Koniec, bodka. Somárom treba dať stopku. Držím ti palce, aby sa ti to podarilo. Bolo by dobré, keby si začala hneď, lebo keď sa Vám narodí dieťa, tak sa z toho zblázniš. Vôbec nerieš, či sa urazí, povedala si jej to maximálne slušne, ona tiež nerieši, ako sa cítiš ty, keď potí somariny. A čakať ich dve hodiny? Ani náhodou, po pol hodke by som odišla aj keď kamoške. Niektorých ľudí treba jednoducho vycvičiť.

mamavera
30. dec 2011

sorry za ten román, je mi ľúto, aké tu máte problémy, ale niekedy naozaj riešite somariny - prinesené zákusky na tácke, nevhodné darčeky a pod. Poďakovať, pri prvej možnej príležitosti ak sú ozaj nevhodné vyhodiť - BEZ SVEDKOV (pozor najmä na deti) a ďalej neriešiť. Viem, že to chce pevné nervy, ale treba si od začiatku určiť hranice, dá sa to s kľudom, slušne, neviem si prestaviť, že by som na niekoho kričala, tiež by sa mi nepáčilo, keby o pár rokov kričala moja nevesta na mňa. Možno by ste toto, čo tu píšete babuľky mohli vydať ako manuál pre budúce svokry, ako sa nesprávať k svojím nevestám 😀 určite by to išlo na dračku a za zarobené peniaze poslať všetky svokry na dovču, najlepšie všetky na raz, nech sa tam poohovárajú, prípadne pozabíjajú 😀 a vy budete mať kľud. Veselého Silvestra všetkým, čo najďalej od svokier!!!!!!

lalia2
30. dec 2011

@mihouk no to sú akože sesternice môjho mm - deti jej sestry. Môj mm ich videl asi párkrát v živote a ja ani raz. A ani nemám záujem, ak mám pravdu povedať. Takže pochybujem, že oni o tom vedia. Aj preto som sa až tak nerozčuľovala, reku nejdem robiť hriechy, kým to nie je isté. Ale som rada, že aj mm je proti 🙂 No moja svokra je k tomu sestrička, takže ona je veľmi múdra ☹ Aj keď som mala krvácanie na začiatku tehu, tak som brala lieky, potom mi dr. povedal, že ich už nemusím a svokra múdra mi vravela, že som si mala pýtať, že tie lieky môžem kľudne užívať ďalej. No neviem, či je ona môj gynekológ... Veď pokiaľ človek nemusí, tak je furt lepšie, keď lieky neberie... A zvlášť v tehotenstve... A samozrejme odpoveď - ona ich brala pri druhom decku celé tehotenstvo. No som si hneď pomyslela, že asi preto je taký debil (švagor 🙂

lalia2
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a
@mihouk
no moja mi už keď som boal v 3 mesiaci povedala - ty budeš kojiť čo najdlhšie, aspoň pol roka a potom BUDEME dávať obyčajné mlieko, nie sunare, tie sú drahé... Tak čo na to povedať...
Že budeme...

mamavera
30. dec 2011

babenky, ďakujem vám všetkým a ešte niečo na záver, viete, ako sa delia svokry? Motorovou pílou!!!!! 😀 😀

lalia2
30. dec 2011

@mamavera
no určite máš pravdu. Ja neobhajujem len mm, aj on má chybu, už som mu to párkrát vysvetľovala... No keďže doteraz býval doma, tak ho ťažko človek prevychová za pár mesiacov, keď ona hrala na city pár rokov. Sa mu snažím postupne otvoriť oči. A to, že čakať niekoho dve hodiny. Tak ja tu nemám ku komu ísť, ale ver mi, že už sa teším, keď bude bábo a ona bude mať prísť k nám, tak dve hodiny ju čakať nebudem. Pôjdem kľudne na prechádzku. A to o tých infúziách, peniazoch a pod. Vieš, to je ťažko. Rada by som jej to vykrčiala, nech sa uvedomí, alebo povedala slušne, alke sa bojím, že ja z toho vyjdem najhoršia, aj keď mám pravdu a pokazím aké, také vzťahy. Lebo ona sa hocikedy oduje bez dôvodu. A ešte keby som jej to takto povedala, tak si to neviem predstaviť. Lebo ona je strašná herečka... Tak vie hrať na city, že aj teba by presvedčila, že ona má pravdu a ona chce len dobre. A ja jej aj niečo poviem milo, dôrazne a aj tak nič. Asi by si to iba krikom uvedomila... Veď čo chce zle na tom, že oni nám dajú pult, potom mi kočík, ona mi pošle mikuláša, ja jej zaplatím infúziu... Chápeš, z jej pohľadu ona chce veľmi dobre. No z môjho nie...

lalia2
30. dec 2011

@mamavera ale díky za rady, budem sa snaťiť 🙂 milo a dôrazne 🙂

haslerka31
30. dec 2011

Ahojte...spolubojovnicky 🙂 Ja by som si dovolila povedat,ze cela muzikova rodina je pipi 😀 Ked sme svokre povedali,ze cakame chlapceka,tak mi s vaznou tvarou povedala,ze ona uz ma 2 vnukov a ze som ju sklamala,lebo chcela vnucku.Dnes ma syn 20 mesiacov,svokra ho videla asi 8x a svokor 3x,muzikovi bratia ani raz....a od celej manzelovej rodiny moj syn dostal minuly rok v septembri-pamatny den 24 az 10e vraj na zimusnu bundu.Ked som bola sama s malym-skoro rok,lebo manzel odiiel pracovat do zahranicia,tak nas svokra prisla az raz pozriet-ani sa nezaujimala,ci nepotrebujem pomoc,ci sme ok. a aj to som sa s nou pohadala🙂)))Isla davat malemu nejaky olej na hlavicku,aby nemal suchu pokozku...ked som jej povedala,ze mam na to specialny sampon a ze na olejceku je napisane od 3 rokov,tak pohotovo odvetila,ze "dakedy to davala mojmu muzovi"a vecne s tym "dakedy"...uz som sa nasrala a povedala som,ze niekedy ludia zili v jaskyniach a teraz uz neziju.A ona ,ze by mali zit v jaskyniach,lebo je to zdravsie 😀 Tak som sa jej opytala,preco ona nejde zit,ked je to zdravsie....a ona,len aby mala posledne slovo,tak mi povedalam,ze by aj isla,ale nie je vela jaskyn na vyber...totalna trapka 😝

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@lalia2 naozaj mam pocit,ze pises o mojej svokre.... podobne situacie....veeeeeeeelmi!!! a tiez slusne vysvetlovanie nepomohlo, tiez sa hralo na city, a tiez bola, teda urcite este aj je herecka, OSKAROVA!!! ale ked svokra si bude presadzovat, vzdy len svoje, ta ver tomu ze ty raz tak vybuchnes.....a naozaj ja mam pocit , ze ona jednoducho ziarli na teba, ciste citove vydieranie!!!!!! a daj pozor , moze sa stat , ze nebudes musiet svokru cakat dve hodiny,ked bude babo.....je tu moznost, ze ju doma budes mat stale.... ked to nechces, bud razna hned na zaciatku, a neber ohlad na ot, ze by sa mali narusit nejake vztahy,ktore podla toho co pises ani velmi za to nestoja..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@haslerka31 ked som dobre pochopila ,tak tvoj muz ma len bratov? tak co sa potom ozyvaa....a ked ona sprosta ty bud duplom...ked ti vravela ze si ju sklamala, preto ze budes mat chlapceka, tak si jej mala povedat,ze len to budes mat mat, co jej syn zrobil....ja viem je to drze a sproste, ale niekedy sa inac neda....drzim palce

mihouk
30. dec 2011

@lalia2 No ked sa tvoja svokra urazi aj bez dovodu, tak nemas co riesit, iba jej daj na to dovod. Ona neberie ohlad na nikoho a vobec nie na teba (aj ked to mysli dobre), tak preco sa takto trapit. Vies si predstavit, ze sa urazi a ty ju nebudes musiet vidiet a pocuvat tie jej sprostosti????
A budeme davat mlieko, ona nech si da mlieko svojmu synovi, nie tvojmu, urci jej hranice, ale hned na zaciatku, ze je to TVOJE dieta a ona je iba babka, tak nech sa skludni. Urcite budu nejake rady ako mas co robit, ale rob ako ty uznas za vhodne. Moja mama tiez mala huky a hovorila, ako mam maleho drzat a ze mu je zima (pritom bola od nas 1600km daleko a videla nas iba cez skype) a ked v tom pokracovala, ked sme sa s nou stretli, tak som jej ukazala, ze aj napriek mojej hroznej starostlivosti, maly este zije a celkom sa mu dari, tak nech sa ukludni. Este sice mala nejake pokusy, ked som jej povedala nech to nerobi, ale maly jej ukazal (poroatnym revom) ze ja som mala pravdu, tak som jej povedala ze ma pocuvat jeho mamu, lebo ta ho pozna najlepsie a je to tak doteraz, s tym rozdielom, ze ked nieco nerobi ako ma, tak maly sa zacne rozculovat a vysvetlovat, takze chce-nechce musi posluchat.

lalia2
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a no tak teba by som aspoň za švagrinú brala. By sme si rozumeli 🙂 Aj ja mám taký pocit, ona je rozvedená, síce má frajera, ale tan stojí za figu. A bola zvyknutá, že môj mm ako najstarší jej bol vo všetkom oporou od rozvodu. A to je už dobrých desať rokov. A teraz sa jej ťažko zvyká na to, že tam nie je. Tak asi preto stále počúvam, že máme dôjsť. Asi aby ho aspoň videla ☹((No našťastie mm by s ňou bývať nechcel. A ja už dupľom. Ani s mojimi rodičmi a to sa ani nestarajú. Najlepšie je, keď sú mladí sami, ako si zariadia, tak majú. No ona chce mať prehľad o všetkom. Napr. minule mi volala, že čo mi doniesol Mikuláš od mm. No chápeš? Už aké sprostosti ju zaujímajú... No a mm má svoj názor, ale on nerieši, jedným uchom dnu, druhým von. No ja taká nie som. To sme my ženy, my musíme riešiť 🙂
No a dúfam,ž e sa mi tu nebude sáčkovať. Lebo doteraz chvalabohu tu bola len párkrát. A vždy len aby sme prišli k nej. Asi čaká, že poviem ja, aby aj oni prišli k nám. No to určite - počúvať - tu by sa ti zišiel taký obrus, tu taký koberček, toto máte nové? MInule som si to nevšimla...

lalia2
30. dec 2011

@mihouk no to rád sa napočúvam od nej. Ale ja si tiež furt urobím po svojom, naši sú už zvyknutí, takže oni mi povedia a niekedy vzápätí dodajú - ale ty si aj tak urobíš čo chceš 🙂 no ale aspoň potom na nikoho nemusím zvaľovať vinu. To čo tu píšem sú také veci, čo ma naštvali, lebo sa do toho nemá čo starať. Ale ak by na vec prišlo a ona zase na to narukuje s tými radami - také a také mlieko a podobne - tak jej to už inak vysvetlím. A to už asi zakročí mm. Ale on sa teraz nad tým nerozčuľujem, mi povie, čo riešim, budeme mu dávať mlieko aké my chceme a basta. No ale niekedy by mi dobre padlo, keby jej povedal, nech nemudruje. No možno aj nato časom dojde ak bude stará stále taká múdra 🙂

lalia2
30. dec 2011

@haslerka31 no mohla by zobrať aj moju svokru do tej jaskyne 🙂)) by si rozumeli, moja teiž stále s tým "dakedy"...

mihouk
30. dec 2011

@lalia2 Ja chapem, ono to stve a my chceme byt pripravene dopredu na hocijaku situaciu. To len ti nasi chlapi neriesia a to vytaca aj mna. Ale nie je to dobre, lebo ja tiez riesim a niekedy sa dostanem do takej nalady, kvoli nicomu a potom si nadavam. Mne o 2 mesiace pride svokra "pomoct" na tyzden a uz teraz mam z toho hruzu, no snazim sa na to nemysliet, lebo sme sa kvoli tomu s mm dost skaredo pohadali, presadila som si svoje, ale co ma to stalo nervou. Svokra chcela prist na 2 tyzdne, ja som ju na viac ako tyzden nechcela (teda nechcem ju tu vobec, ale kedze pride moja mama, tak som musela) a ja som bola ta zla, lebo mne chce pomoct a ja nechcem. Tak som povedala, ze ked tak velmi chce pomahat, tak nech sa nevnucuje a ja jej poviem kedy a na kolko "pomoc" potrebujem. Tak zacala frflat, ze ona teda nevie ci ma prist a tak mm chcel aby som ju asi zavolala ja osobne, tak som vybuchla, ze ked teda chce prist nech pride, ale ja sa jej prosit nebudem, na mna taketo vydieracky nefunguju, pride bude tu, nepride poradim si aj bez nej, nic nove. No a teraz vyhlasuje po celej rodine, ze nevie co bude u nas robit, lebo ja jej aj tak nic nedovolim robit. To este nevie ze ju caka zoznam na cely tyzden co ma varit a upratovat od mojho mm, lebo ja som mu povedala, ze on riesi svoju mamu ja svoju. Deti sa nedotkne, mala bude este mala aby sa o nu starala a krpec je osobnost a ten hocikomu nedovoli a hlavne ona za nim nestiha. Ked tu boli naposledy, tak sa s nou chcel hrat a ona aka je blba ho odignorovala, tak uz za nou nesiel. Samozrejme moja chyba, lebo ho huckam, ale co uz. A on si veeeeelmi dobre pamata, jej smola.

lalia2
30. dec 2011

@mihouk no veď to, mne sa tiež už párkrát stalo, že sa mi niečo nepáčilo aj čo sa týkalo svokry čo hovorila alebo chcela a nakoniec nič z toho nbolo alebo to dopadlo úplne inak. Takže si hovorím, že nejdem riešiť, kým hovorí čo a ako budem mať robiť. Ale keď už príde konkrétna situácia a malé bude tu, tak to už riešiť budem... keď ja chcem len kvôli mm mať s ňou aké také vzťahy.
No keby mne prišla na týdeň, tak už asi na hlave nemám ani jeden vlas. Mne tiež chcela prísť variť, keď som musela ležať, lebo som sa otvárala. No to by som radšej suché rožky jedla. A potom mi raz poslala segedínsky, ktorý sme nakoniec vyhodili, ale nie naschvál. A na druhý deň mi volala, že ako ju bolí chrbát a ona má ísť na tú infúziu, na ktorú nemá a musí si aj sama variť. No chápeš. Žije iba so synom, ktorý chodí až večer, frajer občas k nej príde, tak neviem, koľko toho varenia mala. Ale to zas takticky, to vyzeralo, ako keby kvôli mne varila a bolel ju chrbátik... Som jej povedala, že si má navariť na tri dni alebo byť na suchej strave, keď sa nemá namáhať...

haslerka31
30. dec 2011

@lalia2 Urcite ti bude svokra radit 😀 Ked prisla svokra prvykrat pozriet maleho,mal skoro 2 mesiace.Ostala na noc a som myslela,ze sa zblaznim.Kontrolovala malemu ritku,ked som ho utrela,kontrolovala,ako som ho obliekla ,ked sme isli vonku,ale ked ODPILA z flase,ci mliecko nie je horuce ,tak som myslela,ze ju zabijem!!!!A ona,ze to nevadi,ved sme rodina 😠 😠 Ja som si nedovolila toto robit !!!!a samozrejme v noci,ze nech sa vyspim,ze ona si ho vezme k sebe!!!To som sa s nou natahovala dobre dve hodiny 😀