Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dadka1581
4. aug 2010

Ahojte aj ja vás prosím o pridanie asi budem potrebovať rady ako soľ už sa to pomaličky rozbieha drobnosťami ☹ ďakujem Vám...

eliem
4. aug 2010

Ahojte,založiť tuto tému ako sukromnu je super nápad,čítam vás stále ale nenapisala som nič lebo čo ak má tu niekto nájde?prosím supsnite má k súkromným 🙂vďaka

aknaj
4. aug 2010

aj mňa 😒 prosím, prosím 😀 😀 😀

liviaf14
5. aug 2010

pridala som vás 🙂 to sa ani nezdá, koľko nás tu chodí do tejto témy 😀

abetka
5. aug 2010

aj mna

murinka
5. aug 2010

a viete co?rychlo ma hodte do sukromnej tiez!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

murinka
5. aug 2010

@liviaf14 aj mna hod k vam pliiiiiis 😀

liviaf14
5. aug 2010

ok 🙂

alure
5. aug 2010

@liviaf14
je možné nejak odsledovať aby sa k nám nedajbože priplietla nejaká "pretechnizovaná " svokra? 🙂

liviaf14
5. aug 2010

@alure no neviem ako odsledovať. lebo keď si hocikto vymyslí nick, pridá hocijakú fotku a žiada ma o pridanie, a ja pridám k nám do témy, ako mám vedieť kto je tá osoba zač? tiež som nad tým rozmýšľala a preto som do novej témy-súkromnej napísala, že ak vám niektorej bude niekto podozrivý, treba povedať a vymažem ho odtiaľ

liviaf14
5. aug 2010

@alure niektoré baby poznám, že chodili do verejnej témy, ale väčšinu si nepamätám, niektoré tam vôbec neprispievali, iba čítali, a je nás v súkromnej teraz už cez 30.

liviaf14
5. aug 2010

@alure posledné dni do verejnej témy nás písalo pár, som si nemyslela, že o súkromnú bude taký veľký záujem, ale teší ma to, ako nám to tam žije 😅

alure
5. aug 2010

@liviaf14
jasné moja,ja len tak ma napadlo. Ale veď zas na druhej strane ak náhodou,tak čo už..len nech o sebe vedia aké sú mrchy

liviaf14
5. aug 2010

@alure presne, nech vedia 😀 a my sa aspoň vykecáme z tých problémov s nimi 😎

alure
5. aug 2010

@liviaf14
tak veru,vrelá vďaka 🙂

eva7780
5. aug 2010

@liviaf14 dakujem 🙂

slavik
5. aug 2010

mohla by som aj ja poprosiť o pridanie do súkromnej témy. Síce som neprispievala ale čítam pravidelne.
ďakujem

tajana2112
5. aug 2010

dá sa ešte pridať? 🙂 dakujem

katarinka01
5. aug 2010

aj ja poprosim pridat. dakujem 🙂

aknaj
5. aug 2010

@liviaf14 - no ja som tiež len sledovateľka, nič som nepridávala, a preto ďakujem za zaradenie 😵 😵 😵

liviaf14
6. aug 2010

šupnem vás tam babulky 🙂

mamutka
6. aug 2010

a toto uz potom nebude fungovat? 😅 lebo potom ked to bude zapadat prachom, tak nove baby to mozno nenajdu a nevyzaluju sa...
hodte ma tam prosim, ja som si tu obcas tak krasne od srdca ulavila, ach jo 😵 dakujeeem 😀

depecko
6. aug 2010

aj ja pridavam,aj čítam skoro každý deň.Aj ja chcem! 😎

samayka
6. aug 2010

neviem, nezdá sa mi to až také fér s tou súkromnou témou... @mamutka má pravdu, stála pribúdajú nové baby, svokry, mamy... a niekedy stačí keď si len prečítaš, že v tom nie si sama, že je nás (žial) viac s takým trápením... aj ja som zo začiatku len čítala. až neskôr keď už to vo mne vrelo som pridala pár príspevkov... do súkromnej témy ma zaraďte, ak ste sa tak teda už rozhodli, len neviem či tým nepokazíme význam a zmysel tohoto fóra... vyliať si dušu, vyžalovať sa, ulaviť si a vyrozprávať skôr ako tú svoju svokru či mamu niečim tresneme... a to by malo byť dostupné pre všetky manželky a matky...

iinuska
6. aug 2010

babyyyy, nezamykajte sa, ja Vas obcas citam, i ked neprispievam 🙂

depecko
6. aug 2010

samayka-super si to napísala.tak je 😖 😀 😀 😀 😀 😢 😢 😀 😀

depecko
6. aug 2010

moja svokra je už 2 týždne na dôchodku a mám pocit že sa troška skľudnila!!!! bodaj by!

jankajs
6. aug 2010

A moja ma dnes zas vytočila, až sa mi srdce rozbúchalo a tlak mi vyletel do hviezdnych výšin. Už aby sme boli preeeeeč 😝

bubatinko
7. aug 2010

tak babenky moje ....vcera isiel moj manzel s detmi ku svokrovcom na vikend.... idem sa tu doma zblaznit co tam mozu robit a tak..... kedze moj muz je v pritomnosti mamicky ako nesvojpravny.... tak dufam, ze to deti preziju v zdraví a nenatlaci mi ta hviezda vsetkym trom dajake kaleráby do hlavy... vcera vecer som mu volala co a ko deti robia a tak som chcela vediet ... no ani normalne hovorit nevedel ten moj muz v tom telefone.... iba rychlo rychlo akoby potajme 😒 na prasky som z toho.....

sima203
7. aug 2010

Caute babeny,tak pridam aj ja ten moj pribeh,u svokrovcov byvame 7 mesiacov,staviame dom a coskoro pride na svet aj nase prve babo/ich prve vnuca.Svokor je pohodak,s tym si rozumiem,preto niekedy premyslam ako si mohol zobrat svokru za zenu,toto jedine nechapem.Svokra mala tazky uraz na ruky podotykam pred asi 10 rokmi,ma 3 synov a nikto na nu nedopusti kvoli tomu,ved mamicka nemoze to a to a ja uz par dni po termine co prenasam robim vsetko,sice ona by bola najradsej keby sa nerobilo nic,lebo tam sa mina elektrina,tam plyn,voda,nemala by som kupovat to a to je to drahe a mali by sme setrit,manzel o nicom nevie iba moja mama a sestra,ktore mi vravia,ze to musim zvladnut,moja mama si tiez dost so svokrou vytrpela,mozno preto som sa je zdoverila,ona to chape.Svokru uz zacinam neznasat,do vsetkeho sa stara o vsetkom musi vediet a pritom nic poriadne neurobi ani ten po..... riad poriadne neumyje,iba kostol aj to vycita ze by sme tam mali viac chodit viac sa modlit a veci podobne,doteraz som to niako prehltala,ale ked bude male na svete si nedam do nicoho hovorit,som sa zaprisahala.Dom by sme mali dokoncit buduci rok,tak som zvedava ci sa dovtedy nedostanem na psychiatriu,