Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

sofik
7. feb 2010

mamutka a murinka presne tak radšej sa zadlžit a splácat úver ako žit v takejto domácnosti ☹

my sme si minulý rok kúpili domček, teraz nás čaka rekonštrukcia a konečne klud a pokoj 😉

u svokry som vydržala asi 6 mesiacov aj s prestávkami lebo som bola často u mojej maminy a stačilo mi to aby som ju dobre spoznala a staranie sa do mojho života nepotrebujem - ved som dospelá osoba a nech sa stará o seba teraz 😠

romanelka2
8. feb 2010

ahojte vsetci ja mam taky isty problem byvam u svokry a nevladzem uz niekedy bola velmi dobr skor mi bola ako kamaratka ale ako sa nam narodila dcerka tak sa zacalo peklo stale sa donas stara ani nevarim lebo pozera ako co robym vary ona ze naco by som aj ja varyla zbytocne ale najlepsie je to ze dcerka to nechce papat stale hovori ze bude papat u babinky to je moja mama potom si mysli ze nahovaram dcreku ktora ma len 2,5 roka lebo dcerka ich nechce chce len mojich rodicou ale chceme si zobrat teraz hypoteku na jar tak mi drzte palce nech nam to vyde budem najstasnejsi clovek na tomto svete. dufam ze raz nebudem taka ista''"!!!! ale nemislym si to ak niecom treba poradit samozrejme ze si neham ale o svoju dcerku sa dobre staram. 🙂 ☹ 😖

marcelkatt
8. feb 2010

Romanelka- aj náš malá začína už svokrovcov ignorovať. Tiež sa pýta iba na moju rodinu. Dieťa vycíti podľa mňa ako sa kto k nemu správa, kto ho úprimne ľúbi. Tiež si myslím, že vycítilo ak je maminka nešťastná, trápi sa a podobne.
Nechápem tie svokry a asi ani nikdy nepochopím. O čo im ide blbane blbé? Ja sa nechcem obhajovať, ano nič podobné, ale neviem o tom, že by som niekedy svokre vedome ublížila. Nikdy som proti nej nič nemala až kým sa nenarodil náš malý. A pochopila som, že dovtedy sa zrejme hrala na milú svokrušku. V tehotenstve vyprávala ako sa ona teší na vnúčence, že je rada, že bude mať párik, keďže jej dcéra o mesiac skôr porodila dievčatko. Ale veľké houby. Malý sa narodil, do pôrodnice neprišla, iba poslala sms že sa teší a že malý nie je do ich rodiny. Keď sme prišli z pôrodnice, tak k nám prišla a na krst a potom na sviatok niekoho z nás a tak to je doteraz. nechodí k nám, ale ohovára jedna radosť. My sme k nim chodili často, nech malý pozná oboch starých rodičov, nech ho aj oni vidia. To som už viackrát tu písala. No od 24.12.2009 sme tam neboli, ani neplánujem. Načo aj. Vtierať sa a ponižovať dookola. Najradšej by som sa odsťahovala preč, len nemôžeme žiaľ ešte. Včera sme boli blahoželať jej vnučke,no nebola tam našťastie tak bolo celkom fajn u švagrinej.

lifiatko
8. feb 2010

co odo mna chce ta moja? mam jej na oslavu spravit kolac (neznasa pecenie, varenie, jej jedlo smrdi...), povedala som ok, ze ho spravim, taky aky viem, aky stale robim... ale zacala vymyslat, ze to mam spravit podla jej receptu, namiesto dzemu dat umele farbivo... a ze MI to spravi ked nebudem vediet... tak mam je to robit, ci nie? ked nebudem robit podla seba, mozem to pokazit... ked to spravi ona, zbytocne sa jej tam budem motat 🙂 ci co chce???

janette4
8. feb 2010

ja by som nerobila.keď neznáša pečenie,nebude sa ti do toho predsa montovať a keď chce mudrovať,nech si spraví sama

marcelkatt
8. feb 2010

Lifiatko súhlasím s Janette4... Keď sa jej nepáči, kašli na to Ty..

marcelkatt
10. feb 2010

Ahojte dievčence, ako sa darí,čo máte nové?

bronia13
11. feb 2010

marcelka - no a co nove u teba? u mna nic - ha ha ha kedze som tiesice km od svokrovcov tak som len rada - ja im nevolam, a manzel vola ked nie som doma takze mame klud 😀

marcelkatt
11. feb 2010

Ahojky Bronia, u nás čo sa týka svokry našťastie nič nové. Teraz som trochu prechladnutá, po 9 dnoch zas krvácam, nechápem to, ešte sa mi to nestalo. Skôr mi meškávala mrcha a nie takto. Takže som trochu v strachu, čo sa deje.
A mám problém s umývačkou, už 3 deň mi hlási poruchu F3. Najskôr vyhadzovala poistky v byte a teraz toto. Filtre sú čisté všetky, hadica nezalomená, no nechápem čo sa stalo. Aj som ju čistila aj tak porucha. Mám ju v záruke, zavolám servis, no bojím sa, že to dajú za chybu mne, i keď fakt netuším, kde je problém.

Bronia a Ty kde presne teraz žiješ? Ja mám sestry v UK, jedna je v Bladone / kúsok od Oxfordu/ a druhá priamo v Londýne.

juliakocka
12. feb 2010

...ahoj kočky 🙂....dlho som tu nebola, lebo celkom pohodu mám 😉 aj ked už týždeň svokra maroduje a tak sme doma spolu 😝 ale neviem, či to tým, že je chorá a má so sebou starosti, tak mám kľud alebo či jej manžel niečo hovoril...no musím poklopkať, že neskutočná harmónia až sa toho desím 😀 ...ale už len čakám kedy porodím, keďže posledný termín 15.2 mám tak uvidím ako to bude, až prídeme s miminečkom z porodnice 😅 ....ale určite dám vedieť 😉 tak držím palce všetkým vám, nech máte občas aj svetlé dni so svojimi svokrami 😀

lifiatko
12. feb 2010

baby, takze kolac som spravila po svojom, dokonca ona sa chystala aj "tortu" spravit po svojom = kolac preplneny maslom, olepeny cokoladou, sviecky = nic viac... ale kedze musela byt v robote, ostalo to na mne a okruhly kolac vyzera konecne ako torticka... s maslovou plninou sa nedalo spravit nic, ale aspon je to vyzdobene zaujimavejsie... a neodvazila sa mi to ani ofrflat, hoci mi stiskalo zadok, ci to "neupravi" po svojom... teraz konecne mozeme ist na oslavu a nemusime sa hanbit za to co donesieme...

murinka
12. feb 2010

caute baby.do mna svokra najnovsie huci aby som malej na 1.rok spravila tortu sama doma 😖 ze ma to vyjde lacnejsie ako v cukrarni 😀 😀 😀 a vraj mam spravit jablkovo-piskotovu 🤐 tu urcite spravim ale iba dcerke lebo normalnu tortu jej nebudem davat jest.neviem si predstavit zeby som dala kmotrovcom domov jablkovu tortu 😖 to by bolo na hanbu 😖

bronia13
16. feb 2010

juliakocka - tak si este tu ci uz v porodnici????

marcelkatt- no my sme chvilu byvali nedaleko Londyna vo Watford ale uz 21 rokov zijem v USA pri Chicago - mam tu celu rodinu a moja rodina mojho manzela zboznuje, ty by ho na rukach nosili co sa neda povedat o jeho rodine - ty ma neznasaju este ma ani nepoznali ale co narobim, ako pisem sme daleko takze to je OK, posledne som ich videla v lete a tak chytro ich neuvidim, sem nepridu lebo to by bol koniec manzelstva, stacilo v lete na mesiac - vydrzala som to, zatala zuby ale som povedala nikdy viacej, ak tu nebudem budem na SK tak nech pridu ale pod jednou strechou uz v ziadnom pripade. Mycka opravena? je to super vec nie? ja ju nalozim a manzel vzdy vyklada - vykladat ju neznaaaaasam!!!

murinka - no ja by som si teda jablkovo-piskotovu tortu dala - mas recepty?
ked mal drobec rok tak som len taku malinkatu urobila orechovo cokoladovu co som mu ju dala pomackat a potm sme ju jedli 😀 aj my. to je taky zvyk ze davat robit tortu v cukrarni a potom sa dava domov? ja to nepoznam teda. no ja mam kmotru na SK takze na partoch nebola a druhu to je segra a tej nevadila ani ta pomackana co drobec potlapkal rukami, ale co pozeram fotky na MK co maju deticky narodky tak to tam maju take paradne torty a nie jednu ale aj 2 ci 3.

murinka
16. feb 2010

75Og jablk ocistit,dat do hrnca,pridat deco vody a trosku podusit kym trocha nezmekne.ked uz su makke pridame v styroch decoch vody rozmiesane 2zlate klasy,6lyzic krystaloveho cukru a vanilku.varime dovtedy kym nezavrie.do nejakej formy daj olej,rozmast poriadne aj po okrajoch a vysyp so struhankou alebo kokosom.na dno poukladaj okruhle piskoty a zalej vrstvou jablk.takto striedaj vrstvy kym sa jablkova hmota neminie.nakoniec daj poriadne stuhnut napriklad do chladnicky tak na cca 6-7hod.po stuhnuti formu preklop nech torta vyjde.lubovolne ozdob slahackou,ovocim,cokoladou... 🙂

na krstiny kmotra doniesie tortu ale na rok uz davame robit my-ta sa potom rozdeli medzi kmotrovcov-aspon u nsa je to tak 🙂 my dame spravit tiez asi nejaku rozpravkovu tortu.ked sa mi krsniatko narodilo davala som piectdo cukrarne.upiekli mi krasneho a chutneho macka za nejakych cca 25Osk-no budem sa ja doma babrat s pecenim?bola by som salena 🙄 a to bolo dozadu 3roky.cize aj keby chceli v cukrarni odomna aj 6OOsk tak si ju dam upiect 🙄 to nieje az taka horibilna suma.

murinka
16. feb 2010

ups,jablcka postruhat-nie cele 😅

elize
16. feb 2010

kocky, tak ja som od vcera v soku. Od svojej svokry som na 30.tku dostala bonbonieru a 10 ecok 😀 😀 😀 uz som sem v minulosti pisala aku mam "super" svokru 😝 ale tymto to zaklincovala 😅

depecko
16. feb 2010

elize čo sú ečka? vitamíny či čo? bonboniéru aspoň Tatianu veľkú???????? 😀 😀 😀 😀 😀

murinka
16. feb 2010

ecka su eura...nie? 😅 ja som od svojej dostala na narodky 2Oeur...mala som na zaplatenie poistky 😝 😀

depecko
16. feb 2010

ahaa 🙂 tak to no zbohom.Ja od svokry dostávam "veľa" darčekov-rozumejte,ide ovešaná taškami,fučí,od dverí kričí kde to mám položiť?V taške krásne zbytočnosti, 🙂 nuž ale pán Boh zaplať 🙂 v duchu hesla Len nech všetci vidia koľko toho dávam!

murinka
16. feb 2010

ooo,tak nam svokra kupi a hlavne malej...ale pri prvej prilezitosti-ked pride nejaka navsteva-tak zacina vyratuvat co vsetko ona kupila 😠 akokeby my sme dcere nekupili 😠 😠 😠

bronia13
16. feb 2010

murinka dakujem velmi pekne za recept! 250 Sk tak to sa ti nepolati doma sa babrat s tortou.

elize - tak to ti mohla dat aspon 30 ecok nie? ked uz mas take okruhele.

dsnadja
16. feb 2010

no elize teraz som už aj ja zvedava prosim nenapinaj ma bolo to 10 evri 😀 alebo lacna bonboniera plna ečok 😝 ???

marcelkatt
16. feb 2010

Ahojte, no Bronia aspoň, že si ďaleko od svokry. Super. Umývačka- vraj odpálilo nejaký konektor a pokazilo aj vyhrievacie teleso, tak čakáme na nové. Veru super vec, uľahčí čas. U nás tak isto, ja naložím manžel vyloží 😀

Elize - ja som na 30tku od tej mojej svokry dostala retiazku bižu. Ja nenosím retiazky a bižu už vôbec, mám alergiu. No raz som si ju dala, nech je happy a roztrhla sa mi, ani neviem ako. Ona si myslí, že úmyselne. Ale fakt nie.

Murinka- aj moja svokra ak kúpi nezabudne dodať pred inými aha toto je to odo mňa a podobne.

juliakocka- už si porodila? Tešíme sa na info 🙂

janette4
17. feb 2010

Ahojte.Hm, aj ja má tento rok 30.ku.som zvedavá,čo mi tá moja kofa donesie.Pred 2rokmi som k narodeninám dostala Aviváž 😒

elize
17. feb 2010

ecka = eura 🙂 A na moje posledne meniny som dostala sprchovy gel, ktory bol sucastou balicku, ktory sme jej dali my. Viem to podla toho, ze bol z Rakuska a u nas taky nemaju. A raz na Vianoce pokazenu zehlicku, ktora bola zabalena v krabici od rychlovarnej konvice.

Janette ze Avivaz 😀 😀 😀

No my sme ale nevdacne, nie aby sme boli radi, ze si vobec spomenuli 😠 😅 😀

majulena
17. feb 2010

Ahojte zenicky,aj ja mam bohovsku svokru,narodky,meniny-poda mi ruku a povie potom ti nieco kupim.A kupi?Pravdaze nic!Tak ja sa na tom uz len smejem,poviem si ze:radsej bud ticho!!!

marcelkatt
17. feb 2010

Janette- no aviváž výýborne...

Elize- pri príležitosti jej sviatku, jej daj pokazenú konvicu v krabici od žehličky 😀 😀 😀

katica06
17. feb 2010

ahojte, ja som mala vlani tiež 30, ale nedostala som nič ani len slovko"blahoželám" či niečo podobné...

varili sme kotlíkový guláš na dvore s 4 druhov mäsa, naši mi darovali záhradný komplet(taký zelený z umelej hmoty4stoličky+stôl aj slnečník) a ona len prišla napchala si žalúdok a po hodine sa vyparila...to nič na okrúhle narodky mm sa ani neunúvala 😅

lifiatko
17. feb 2010

po mm isla jeden cas uplne brutalne kolegyna a ona nie aby nas podporovala alebo aspon bola ticho, ale narocky vzdy ked som bola tam, sa na nu medovym hlaskom vypytovala, ako sa ma, ako sa jej dari... 😖

majulena
17. feb 2010

lifiatko-ked som s mm este len chodila,podviedol ma,povedal to jej ze sa mi priznal,a moja svokra hned-ona o tom nemala vediet,naco si jej to hovoril a take sproste reci a samozrejme predomnou.to bola podpora!!!!!!