Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

elka123
15. aug 2013

@kuschel81 normalne ma to vytocilo!Moja svokra tiez tak robila.Tiez potajomky a pchala do malej.Ta mi potom do rana doslova revala a este ja bola na vine,ze co som malej spravila... Tie svokry,akokeby boli iny zivocisny druh... 😢

elka123
15. aug 2013

@tatko_bebe normalne si ma potesil,ze tu takto pises 🙂 Moj muz tiez vravi,ze ma super svokru,moju mamu,naposledy ju videl asi pred rokom... 😉

monika15
15. aug 2013

@elka123 aj moj to hovori heheheh pretoze sa vidia len 1 za rok na 10 dni heheheh

kuschel81
16. aug 2013

@ivkasendy aj mna otravovala uz v 3mesiacoch ze to je divne ze jej este nic nedavam,ze ona uz davala,aj ta davala a ona tiez...co mna zaujima kto cim nadzgaval svoje deti,ved uvidia neskor ked budu obezne a neviem ake,ona je fakt na hlavu aj nas by len vykrmovala -teda hlavne draheho a ked sa naji tak mu vykrikuje ze je tucny a ze by sa mal nad tym zamysliet a nieco s tym robit a za pät minut pride k nemu a do ucha mu posepka ze "priniesla som ti kremese z roboty " no neudri jej

aadulik2110
16. aug 2013

@madapa ja som u tej svojej nebola mesiac.... ale môj to nemôže prežiť...

zlatica36
16. aug 2013

@aadulik2110 ja u mojej vyše 7 rokov a môj to akceptuje....prestal tam chodiť tiež... Cca 5,5 roka tam nebol.... Čo chcela to má.... Alebo -kto chce kam, pomôžme mu tam 😀 jaky pokoj u nas teraz 😉

tatko_bebe
17. aug 2013

@laska1982 toto pocuvam od vlastnej mamy non stop. Svokra je v pohode 😀

iva87
17. aug 2013

Ahojte, nechcela som prispievat do tejto temy kedze je verejna, ale uz sa mi naozaj rozum zastavuje nad mojou svokrou a zacinam rozmyslat ci to len ja nie som ta divna a robi vsetko naopak sveta. Teda tento vikend mame v nasej dedine hody a ako je zvykom na dnes sme pozvali na obed celu rodinu z mojej aj z mm strany co je dokopy asi 15 ludi. Lenze vcera v noci dostal mladsi syn horucky (39,5) a museli sme s nim bezat na pohotovost, Kedze stav sa mu nelepsil ani vcera cez den, rozhodli sme s mm, ze ten obed zrusime. Moja rodina to zobrala normalne, nikto s tym nemal problem, ale rodina mojho mm a hlavne svorkra sa ofucala, vraj si mame robit ako vieme, ale ci by oni malemu nejako ublizili keby prisli na obed a na kavicku??? Baby a teraz mi prosim vas povedzte, sedim tu nad malym, ktory sa zmieta v 40 stupnovych horuckach a rozmyslam, ci je normalne ked je niekomu prednejsia s prepacenim "zranica" pred malym dietatom 😠

zlatica36
18. aug 2013

@iva87 vôbec nad tým nerozmýšľaj... Lebo pre normálnych ľudí ako si ty, alebo ja ,je to proste nepochopiteľné....
Najbližšie keď bude svokra vo vysokých teplotách, tak sa jej tam natrepte zo 15 ľudí.... Uvidíte aká bude happy z toho, veď jej neublizite 😀
Skore uzdravenie malému 😉

ivkasendy
18. aug 2013

@iva87 zelam, nech sa malicky skoro uzdravi, a nad svokrou sa radsej ani nepozastavuj, normalneho cloveka take cosi nenapadne, ale jej sa to raz vrati...

iva87
18. aug 2013

@zlatica36 @ivkasendy dakujem 🙂 Ja uz mam naozaj niekedy pocit, ze to ja som ta co vsetko kazi, ale ako som povedala mm, pre mna su moje deti dolezitejsie ako to co si mysli o mne moja svokra. 😝

aadulik2110
19. aug 2013

@zlatica36 aj ja by som ten pokoj chcela.... ale môj to nechápe a nechce chápať.... ten tam chodí stále a nechce chápať, prečo ja tam nechcem chodiť

suem
19. aug 2013

@iva87 Vies co nechapem? Ze to povedala zena, lebo keby to zabil svokor este pochopim. Domyslela ona , ze ten obed pre 15ludi musi niekto nachystat? Ponukla sa ze pride navari, aby ste mali hody vy, ked maly nahle ochorel? To ma na celej situacii zaraza najviac :-/ Alebo si mala nechat maleho v teplotach sameho a tocit sa okolo sporaka? Smutne ....

iva87
19. aug 2013

@suem presne to som povedala aj mm, ze ci sa ponukla, ze pride maleho postrazit alebo ten obed navarit, ale to ona nie, este dodam, ze u nas uz nebola 4 mesiace a to byva 8 km od nas, a mne vycita, ze ja ku nim s malymi nechodim aj ked dobre vie, ze koncim skolu (v stredu mam statnice), nemam auto lebo mm si ho berie do roboty, ale podla nej je normalne trepat sa s dvoma malymi detmi v autobuse len aby ich ona mohla vidiet. 🙄

gishei
19. aug 2013

Baby keď to tu čítam, neviem či sa mám smiať alebo plakať..
Rozpooviem vám svoj príbeh s mojou svokričkou..
Momentálne čakám bábo, bude to jej prvá vnučka. Už keď sme jej povedali, že čakáme bábätko zahlásila, že nech sa nasťahujeme k nej domov, ona pôjde na dôchodok, bude sa mi o malú starať a ja pôjdem zarábať peniaze a budeme jej dávať na plyn a elektrinu a nato, že bývame v jej dome..S priateľom nie sme ešte zosobášení, ale sme spolu už 5 rokov. Za túto dobu ma tak využívala na prácu (ešte v 6 mesiaci som jej umývala okná, pretože ona si ich nie je sschopná umyť za celý rok!), je mi celkom jasné, prečo chce aby sme sa tam nasťahovali.Pretože vždy keď sme boli tam, upratovali sme jej, varili, pretože ona chodí celý týždeň do práce je stará chorá a už nevládze, pritom je faktom to, že si rada uhne...( myslím tým alkohol) v poslednej dobe je opilosť na dennom poriadku)..A takejto osobe mám zveriť výchovu svojho dieťaťa ? NIKDY V ŽIVOTE! Je pre mňa utrpenie ísť k nej na návštevu..
Istotne viete, že s prácami je to v dnešnej dobe bieda, môj priateľ mal veľký problém zohnať si nejaké zamestanie, našťastie už je to v poriadku.Keď začal chodiť do práce, musel si od niekoho požičať nejaké peniaze, kedže sme kúpili auto, nebolo ich veľa tak sa jeho mamička ochotne ponúkla, že mu požičia..Zakaždým keď prídeme k nim na návštevu nepočujem nič iné iba ako sa ona narobí aby nás mohla živiť ona taká stará chorá a mladý syn jej sedí doma, pritom už druhý mesiac chodil do práce na 10 dňovky a doma bol 3 dni...Už som sa zaprisahala, že od nej nechcem žiadne peniaze...Ani na narodeniny, meniny a pod..Ešte mi to raz bude vyčítať a to už asi fakt zinfarktujem... Je smutné, čo dokáže alkohol spraviť s ľuďmi...Je toho oveľa-oveľa viac, čo som si s ňou prežila, sú to zážitky, ktoré by som mohla rozprávať hodiny...Ale aspoň takto v skratke sa chcem podieľať s vami o svoje utrpenie 😒

hean
20. aug 2013

@nestastna_nevesta
Ahoj, nevzdávaj sa. Určite nie je chyba v tebe, ale úplne niekde inde. Žiaľ svokry majú stále potrebu si niečo dokazovať. Čokoľvek jej povieš, vždy si to peobráti na svoje a hneď má byť na čo urazená. Hádam aj keď jej povieš dobrý deň, tak sa nasere. Možno sa len chce cítiť potrebná, alebo neviem. Ja mám tiež peklo s tou strigou. Nedávno sme mali svadbu. Veľmi sme sa tešili, rozhodli sme sa spontánne, koncom mája sme si dohodli termín a v polke júla sme sa vzali. Rozhodli sme sa pre obrad na úrade a malé posedenie pri káve a vínku u nás doma. Ešte pred svadbou sme sa o našu radostnú správu rozhodli podeliť aj s priateľovymi rodičmi. Otec sa veľmi tešil, asi si myslel, že čakáme bábätko :D ...ale nie. Na slová priateľovej matky dodnes nezabudnem: ...a prečo sa budete brať? Nechápem! Okrem toho bola celá prekvapená, keď jej priateľ oznámil, nebude sa za takúto svadbu hanbiť, že budeme mať len obrat a obed s rodičmi.... Celá sklamaná, urazená, rozčarovaná.... ...Ona vraj na takúto svadbu nepôjde a nebude sa za to hanbiť. To je naša svadba a nie jej! ...čuduj sa svete, ani neprišla. Keď tak veľmi chcela, mohla sa porozprávať s mojimi rodičmi a prispieť na svadbu, to by bolo fér. Nie kritizovať niečo, čo sa jej ani netýka a hlavne ona nemusí platiť. Tak teraz sa už má za čo hanbiť, konečne. Vraj sa na nás nehnevá. Ale za čo? Však sme nič neurobili. Ona neprišla. A dnes k nám dokvitla osobne.Vraj, že si to prišla vykonzultovať. Že prečo ju nechodím navštíť. Hlavne, že pred svadbou sa nechala počuť, že ma nemusí. Tak toto ma dosť dostalo. Chodili sme spolu 4 roky a vychádzali sme spolu normálne, aspoň som si to myslela. Chyba! Ona sa len pretvarovala! Vykričala mi také veci, že som pozerala a nechápala. Vraj som sa jej pred neviem akým časom zabudla pozdraviť, neusmievam sa, nechodí k nám, lebo nie som doma (to som donedávna pracovala mimo mesta a domov chodila neskoro), že sme jej s niečím pred rokom nepomohli.... Som zarazená, nechápem čo sa vôbec deje. Vždy som sa snažila jej vyjsť v ústrety. Neviem čo sa stalo. Ešte chcela aby sme sa jej vraj ospravedlnili. Za čo? Za svadbu akú sme chceli my? Rovnako sa vydávala jej dcéra, ale keď som jej to povedala, tak vraj to nemám porovnávať. Haha! Má klapky len pre ňu, toho jej nepodareného manžela, ktorý sa jej vtiera (robí jej to dobre)..... Vraj som sebecká. Za čo? Za to, že už ani vlastný syn sa jej neozýva a nechce s ňou mať nič spoločné? Aj to pripisuje mne. Aj mne je z toho ťažko.Sklamanie je neopísateľné. Aj ja som sa snažila byť slušná, aby som nič v budúcnosti neľutovala. Na čo mi je to dobré?

Len sa pekne drž a nedaj sa aj keď ti to bude udierať na mozog. Diagnóza svokra! Nech by si bola akákoľvek, vždy by si našla nejaké chyby. Na každej z nás. Buďte jeden druhému oporou. Časom sa to vyrieši, alebo aspoň dá pokoj.

Želám pekný deň 🙂
H.

hean
20. aug 2013

@gishei
Ahoj, poznám to, písala som o mojej svokre nestastnej_neveste. Ja mám svokru s ktorou určite neprehovorím ani slovo. ...ak sem náhodou príde, vyprevadím ju k bránke! Manželova sestra je ako tvoje svokra. Keď nám ukradli auto, manžel sa dohodol so svojim švagrom, že nám predá ich staršie auto a peniaze mu môže dať na splátky na pár mesiacov. Potešilo nás to, pretože nám auto ukradli tesne pred lyžovačkou a nemali sme sa tam ako dopraviť. Najhoršie bolo, že to už bolo zaplatené. Všetko vyzeralo OK, ale asi po mesiaci začala manželova sestra pri každom telefonáte vyplakávať ako nemajú peniaze, že sú na tom naozaj zle a chce aby sme im doplatili peniaze za auto. Manžel makal čo dalo, bokovky, po nociach brigády, robili sme čo sa dalo. Peniaze sme vrátili v rekordnom čase a potom sme sa dozvedeli, že ONA si potrebuje kúpiť auto. Nechcelo sa jej pracovať, celé dni vysedávala doma a ona si potrebovala kúpiť auto. konečne sme si otvorili oči a vykreslili skutočný pohľad na "rodinu". To nie je rodina, sú horší ako komparz. Takže nielen svokra, ktorá je protivná ani nevieme prečo, ale už aj moja podarená švagriná a jej manžel (o tom radšej písať nebudem, je tiež rovnaký). Z manželovej strany stojí najbližšia rodina úplne za nič. Aspoň vieme na čom sme a nemusíte sa pretvarovať a ni si kupovať darčeky 🙂 Nedaj sa, to chce čas. Nejako sa to už vykrištalizuje 🙂 ...Buď sa to zlepší, prípadne skončí na Prednej hore 🙂

mirkave
20. aug 2013

@iva87 to nemyslis vazne??? dieta ma horucky a niekto sa chce trepat ku vam na navstevu? krava,sorry.normalny clovek polutuje,opyta sa,ci netreba daco pomoct...... ale urazat sa kvoli zrusenemu obedu? to moze len chuj

michalllkkkaaa
20. aug 2013

@nestastna_nevesta podla mna spolu málo komunikujete, len si odkazujete veci cez syna, Tvojho muža ...ja by som poradila pozvat ju niekde na neutralne miesto-kaviaren, ihrisko detske, ked pojdes s malym. sadnut si, porozpravat sa. lebo to stazovanie prestane bavit Tvojho muza a zastane sa matky, nie Teba...a to potom zacnu problemy. ak bude treba sa aj osprevedln (aj ked nie je za co!!!) ale ona to urcite neurobi. treba urobit pokus o zmier a vychadzat s nou len v medziach slusnosti- pozdravit sa, porozpravat sa o pocasi a obcas jej dat popestovat maleho...nic viac 🙂 hm? a dat jej jasne najavo, ze rodinu tvoris Ty, jej syn a vase dieta...nie aj "mamička" a navrhni jej ze kazdu stredu (urci si den) je u vas vitana a ty sa zbal a chod von 🙂 nech babi strazi, hm?

stellamaris
20. aug 2013

@michalllkkkaaa
@gishei zienky,pekne ste napisali,poradili .....inak nestastna nevesta je neaktivna 😉 verim,ze svoje problemy davno vyriesila!

mirkave
20. aug 2013

@hean presne.aj ja som si myslela,ze mame normalny priatelsky vztah.az kym mi tiez nezacala vyhadzovat na oci neviem ake veci stare zalezitosti,ktore pre nikoho nic neznamenali,len pre nu.napriklad,ze ju moja sestra nepozdravila 😀 to je problem co? 🙂 ......

miamia33
24. aug 2013

Ahojte dievcata, no ako citam mame to ako nevesty vesele. 😉 a preto som tu aj ja..som sedem rokov vydata, mam dve deti- dcerka 5rokov a syncek ma 2roky, a ako aj vas aj mna trapi svokra, ale len poslednu dobu, predtym taka nebola alebo som to asi nevidela, robila som skoro vsetko ako mi ´´poradila´´ az kym mi jedna clenka rodiny povedala o ohovarackach aj mi viackrat povedala ze sa mi stara do vychovy. A ked som sa nad tym zamyslela asi mala pravdu 😒 ma vyhrady na vsetko, minule som si vypocula ako mozem dat detom na obed leco-podotykam bolo bez klobasy, jednu sobotu som mala vea roboty a akosi som zabudla uvarit polievku, no to bolo 🙄 hlavne to jedlo, nerobim nic pikantne ziadne polotovary, smazene nedavam, ked tak trosku ´´ochutnat´´ a v kuse minule si stary kupil hrncekovu ssackovu polievku, niekedy si dame k telke.🙂 nasla mi to v spajzi-to naco si kupila?ja-to si kupil muž, ona-no keby si si na internete nastudovala poriadne polievky tak si to nekupuje..skoro som ho zabila ze to neschoval.🙂 a ked dam detom ovocnu vyzivu a zabudnem vyhodit pohar tak som nahrata.. 😕 a to by som mohla pokracovat do vianoc..a vychova detto ja poviem cierne ona biele, vsetko vie lepsie-je ucitelka asi jej z toho sibe lebo si mysli ze ziedla encyklopediu ludstva..manzel jej niekedy dohovori ale ked sa mu postazujem tak som ajtak ja ta sibnuta..viete co normalne mam uz niekedy paranoju ze co mam navarene, aby som zas nedostala prednasku alebo si mam schovavat potraviny co si kupujeme s muzom pre seba a detom ich nedavame, ze naco take hluposti jeme. No do vsetkeho, ani sa neda pokecat s nou o beznych veciach no fakt to by som vedela knihu napisat. 😀 a mimochodom uz som jej stokrat nie milion krat povedala nech mi da sväty pokoj, aj slusne aj raznejsim hlasom, a co myslite dala pokoj.. 😝 😝

miamia33
24. aug 2013

a ja hlava derava..to hlavne co som chcela s vami prebrat-urcite aj vase ratolesti pozeraju daku tu rozpravku, moj 2rocny este ani ne ale 5rocna ma rada rozpravky, jasne ze jej nepustim hocico no a dnesna tema so svokrou pri ktorej mi skocil tlak na maximum- poznate niekto rozpravku legendarna partia(paradox-ma ju od svokry)-je tam jack frost, zubkova vila atd..a potom este megamozog tie dve rozpravky ma teraz v pameti a dcera si pobehuje ze sa vyda za jacka frosta a potom ju zachrani megamozog-tak ako zachranil roxanu pred titanom.. 😀 😀 no a cely den do mna hustila ze ako toto moze rozpravat taketo hluposti si predstavovat ze je zamilovana do megamozga a ze sa vyda ze ju zachrani ze ona nerozozna realitu a teraz mi zeny povedzte som fakt taka blba ked si myslim ze je to neskodne alebo mi to dako vysvetlite ale ja v tom nic zle nevidim??? neskace mi z okna niako ´´telesne´´ nenapodobnuje dej filmu nic len si rozprava ze ju zachrani megamozog..ked v blbej popoluske je napisane ze si jedna odrezala palec a druha z päty ked jej crievicka bola malao snehulienke ani nehovorim..-to aj malá si teraz oskusa topanky a nabehne do kuchyne zobere nozik a oreze si palec..ale to som jej zabudla splechnut do ksichtu, uvidime ci zajtra pride.. 😝 tak povedzte,,co mam robit?

hean
24. aug 2013

Ta moja svokra uz jednoducho pre mna neexistuje. Teda, snazim sa o tom presvedcit. Prv ako sa tak stane a pani uzasna sa uz viac neozve, odhodlala som sa, ze jej kupim knihu. Ako prekonat menopauzu. Totiz je suca na odbornika. Zatial nie celkom na psychiatra ale na gynekologa. Ked tam nepojde sama, tak jej dam knihu. Aspon da navzdy pokoj. Dufam, ze bude mat dlhy a kruty zivot :D .....ak si tak znepriateli aj svoju dceru, tak skoncila, umrie sama a ani ani pes po nej nestekne :D

tatko_bebe
25. aug 2013

@hean ludom nikdz neprajem nic zle- vrati sa Ti to

anatalia77
25. aug 2013

ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva

janka743
25. aug 2013

našla som túto tému, ja sa zbláznim kým sa osamostatníme, bývame tu u svokrovcov od mája, ale mám tu toho plné zuby. ak sa presťahujeme, tak svokre nepôjdem tak skoro na návštevu.

anatalia77
25. aug 2013

@janka743 porečo teraz bývate u svokry? kde ste bývali doteraz?

janka743
25. aug 2013

@anatalia77 bývali sme v tej istej obci ako svokra ale v nájomnom byte, a chceli sme dom, tak sme si kúpili, a kým prerobíme tak sme museli svokre, je to všetko o financiách, ale už sa teším na sťahovanie, a asi aj svokra 😀

anatalia77
25. aug 2013

@janka743 tak potom vidíš to svetielko na konci tunela,to je fajn. 😀 Inak sme blízko seba,ja som pracovne Zav..