Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zuzin78
19. nov 2009

tehulka27
aj moja svokra stale hovori dcerke, ze zase ides len k mame, a nie k starej mame, stale len u nej chces byt, a take blbosti. uz som to aj manzelovi povedala, ze ma to uraza, ze je to nase dieta ze na koho ma byt naviazana,ale asi to nechape.
ja ju nijako nevolam, ak je dcerka pri mne, tak stara mama, .ona chcela , aby ju dcerka volala po madarsky Mama, ale hned som jej povedala, ze mamu ma len jednu, a ona bude stara mama. tak sa snou rozprava aj po slovensky a ja po madarsky. ale to je na velmi dlhy prispevok. ☹ ach tie svokry, ach ten jazyk. strasne.....

inusa22
19. nov 2009

ahojte, aj ja som mala a vlastne stále mám problém so svokrovcami, totižto svokor je tak posadnutý svojou dcérou, že si kvôli tomu nevidí ani na špičku nosa, nieto ešte na svojho syna a vnuka. Celý život uprednostňuje svoju dcéru , ktorá to aj patrične využíva a ešte čaká od syna,že sa bude tváriť, že to je v pohode, pritom o nášho 4 ročného syna nemajú vôbec záujem, zato keď bola švagriná ešte len tehotná, tak sa z nej išli posrať. A samozrejme, že keď sme im dali najavo, že nám prekáža ich správanie, tak ma poslali liečiť, a manželovi odkázali, že ho ľutujú, lebo som ho úplne ovládla. Skrátka s nimi sa absolútne nedá vychádzať, ani sa na nich spoľahnúť.

janette4
19. nov 2009

Inusa, tak to máme podobné.

Ja som cez víkend stretla svokru a milostivá sa so mnou bavila,akoby sa nič nestalo.akurát ja som jej odpovedala len áno alebo nie.
A dneska som s malým stretla pred bytovkou svokra a čuduj sa svete, on ho AŽ! 2krát pozdravil a chytil ho za líčko.Malý ho už pomaly nepozná,len sa naňho pozrel takým pohľadom:Že a to čo ako bolo? 😝 Ja som mu hneď povedala:Matúško to si nevšímaj,to bol asi omyl.Nech si ten blbec nemyslí,že sa z neho pos...m. 😠

mywiel
20. nov 2009

Svokra vari v kuchyni gulas. Maly domaci kocurik prichadza a zobre kusok
maska:
- Mnau, mnau!
Svokra ho odtlaca nohou:
- Chod prec!
Kocurik sa opat tuli a opat prosi masko:
- Mnau, mnaaau, mnaaaaauuu!
- Vypadni! - odtlaca nohou kocurika svokra.
Kocurik opat svoje "mnaaauuuu!". Svokra sa definitivne nasiera a odkopava kocurika z kuchyne. Do kuchyne prichadza zat.
Svokra:
- Sadni si, milovany zatko, dam ti vyborny gulasik!
Zat si sada za stol, svokra mu nabera gulas. K zatovi sa tmoli kocuricek a labkou si prosi kusok:
- Mnau, mnaaauuu!
Zat:
- Tu mas, malicky, daj si kusok maska z gulasika!
Kocurik radostne a pahltne zerie masko a mrtvo pada na zem.
Zat svokre:
- Ty suka spinava!!! Otravit si ma chcela!!!
A už jej dava poriadnu do nosa, az menovana leti do kuta.
- Yes!!! - mysli si malicky kocurik, pootvoriac ocka.

janette4
21. nov 2009

mywiel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sofik
21. nov 2009

super vtip 😀 😉

niedostdobra
21. nov 2009

Ahoj 🙂 davno som tu nebola, ale toto vam musim napisat- dnes doobeda volala svokra, ze co robime- a ja ze ideme s malym von. ona na to ze nech sa neopovazim, lebo je zima a v tedy sa s detmi von nesmie. ked som povedala ze ostatny ludia chodia, povedala, ze to preto, lebo nemaju nikoho takeho skuseneho ako je ona, kto by im to zakazal. co na to poviete??? 😀

mywiel
21. nov 2009

Zacala by som sa smiat.... 😀 😀 😀

mywiel
21. nov 2009

Strach je to najhorsie co moze byt, cim viac sa niecoho obavama tym viac si o to koledujeme (a nevedomky si to objednavame), treba zit nie sa stale obavat, lebo zivot pretecie medzi prsty a my prezijeme svoj zivot ako ustrachané zajace. 😉

janette4
21. nov 2009

niedostdobra a išli ste?
ja by som jej povedala,že keď jej je zima,nech sedí doma na riti,ale ja idem s deckom von.

erikasadek
21. nov 2009
vivien742
22. nov 2009

niedostdobra svokre povedz, že ty sa jej nepýtaš na jej názor, či môžeš ísť alebo nemôžeš ísť, ale jej to hovoríš. a to je ešte tvoja dobrá voľa, nie si totiž poviiní hlásiť svokre svoje kroky, dieťa je tvoje, ty si zaň zodpovedná a budeš si s ním robiť to čo uznáš za vhodné.Držím palce!

sofik
23. nov 2009

niedostdobra to ako si dovolí niečo také povedat dospelej osobe, ona asi nie je v poriadku. Ty nie si nástročná aby ti hovorila kedy možeš íst von alebo nie, a asi by som jej jednu vpálila 😠

niedostdobra
24. nov 2009

janette- to vies ze sme isli, a rovno na dve hodky 😀 😀 😀
sofik- no ona urcite nie je v poriadku- ona sa ma potom pytala ze to preco chcem vlastnemu dietatu ublizit, ked ho beriem von v takom pocasi 😠 a to bolo vonku asi 10stupnov, polojasno 😉
Baby, mam otazku- ako reagujete na to ked svokra oslovuje vase dieta "moje jedine", "moj chlapcek", a vrchol je "moje dietatko"?! - moja svokra tak oslovuje nasho maleho a mne to vadi- je moj a nie jej!!! ked som jej to povedala, tak sa urazila! 😠 😠 co s tym?

karinka
24. nov 2009

ahojte...

fuuha tak o tejto teme som nevedela. Ja mam svokru ktora ani nahodou nepride pozriet malu sem kde byva,stale len my tam a este aj svagrinu ktora je krstna a krstna nahovno a svokra sa mi furt mota daj jej napit,zakri ju,to len toto ma oblecene a podobne veci,vrazdila by som

janette4
25. nov 2009

niedostdobrá, moje dieťatko by mi vadilo,to ostatné asi nie,lebo tak mu hovoria aj moji rodičia a nevadí mi to.lenže moja svokra povie môjmu synovi len Ahoj Matúš a to je všetko.
Karinka,aj u nás to tak je.bývame asi 20m od seba,vo vedľajšej bytovke a ona príde za malým 2-3krát do roka,keď má nejaký sviatok,ale len tak bezdôvodne pozrieť vnúčatko nie.tiež by bola najradšej,aby sme tam my stále chodili.,zo začiatku som aj chodila,ale ona na nás nikdy nemala čas,malého si vždy minutu popestovala a dala mi ho,lebo že má robotu.koľkokrát ho ani nezobrala na ruky,až keď som povedala,že idem domov,tak si ho rýchlo z povinnosti minútku popestovala a bolo vybavené.tak som tam prestala chodiť,keď má tak straaaašne veľa roboty.

ja neviem,zaujímajú sa vaše svokry o zdravie vašich detí?lebo moja sa,čo je malý na svete,ešte ani raz neopýtala,či je zdravý,keď sme sa stretli.teraz je už 3týždne chorý a ona ani nevie,a ja jej to sama od seba na nos vešať nebudem.naši,keď zistili,že malý je chorý,nakúpili mu ovocia,čo robia aj inokedy,ale kvôli tomu hneď k nám prišli a doniestli mu ovocie, sirupček,aby rýchlo vyzdravel.

csicsike
26. nov 2009

Ahoj janette,no ti máš aspon s vašimi šťastie,ani moja svokra sa nezaujíma o vlastné vnučatá,a to byvame spolu.Ked ich berem k lekárke tak si radšej zatvorí dvere ako by sa opítala čo im je.Aj minule mali všetci 39 teplotu a nakladala som ich po jednom do auta,niesla som ich dole a rukách lebo skoro spali a boli strašne uspaté,zbadala nás chvílku čumela potom zabuchla dvere.
A moji rodičia,,no koment.Stretnem sa snimi na ulici či v obchode tak sa opítaju s usmevom ako sa maju deti potom ked im vravím že su chorí tak mi na to povedia že sa ponáhlaju lebo zatvoria obchody alebo idu na navštevu.Ale ked sa jedná o moju sestru tak jej aj navaria či nakupia ovocie tam su celé dni.Pritom moja sestra má iba jedno detsko.A ešte mi foter hovorí že dostaneme rovnako,ha-ha-ha.
Ked sa mi narodil synček ani mu jednu hrkalku nekupili,radšej sa mi vyhíbali.Potom sa otec dostal do nemocnice a neišla som za nim,ved som nemala kde dať deti a novorodencom neidem.Pred tyždnommi to začal vyčítať a ja som mu povedala svoje.No,tak ja mám takíchto užasnych rodičov a svokru.
Pomoc iba od mojho 6 ročného syna dostanem a ked mám doma manžela tak od neho.Ale on odchádza o 2 po polnoci a večer o 10-tej sa vracia,v sobotu a nedelu je doma. 😒

janette4
26. nov 2009

csicsike, fúúúha,máš to teda pestré.
ja som hrozne rada,že aspoň moji rodičia nám hrozne pomáhajú.aj keĎ toho času moc nemajú.bývajú vo vedľajšom meste,mamina robí na tri zmeny,tatino má 3roboty,snažia sa aspoň finančne,ale ja by som niekedy miesto peňazí potrebovala skôr povarovať,keď si potrebujem trochu viac upratať,uvariť,alebo keď som chorá.
pred týždňom som mala so svojou švagrinou takú menšiu výmenu názorov cez sms.vyčítala mi,ako som sa hrozne zmenila,že prečo nechodím k jej rodičom s malým.tak som jej napísala,či by chodila k svokre,keby ju a jej dieťa očierňovala pred vlastným mužom.tvrdila,že oni nás neočierňujú,.že malého majú veľmi radi a obzvlášť svokor.to ma dorazilo najviac,na čo som jej ja odpovedala,že dedko má môjho malého tak veľmi rád,že od toľkej lásky ho ignoruje!!!odvtedy som mnou nekomunikuje.samozrejme,vyšla som z toho ako tá najhoršia sviňa 😠

csicsike
27. nov 2009

Ano janette,to tak byva,ked si otvoríš usta tak si ta najhoršia a ked nie tak po tebe šliapu.Mne ked náhodov pomohli tak mi to vykričali,takže odvtedy nech si každy strčí svoju pomoc do rite.
Aj včera mi volal otec,ale nezdvihla som mu.On je iba na to zvedavy že kolko zarobyl manžel,či roby,a podobné veci,lebo on je živnostník.Vyzvedať sa nemusí.
No o finančnej pomoci taktiež nemožem nič povedať,lebo mi pomohli nie malov čiastkov,ale nepotrebujem od nich finančnu pomoc,,našťastie.Vieš preto som nahnevaná že od čoho sa líši moja sestra,ju zbožnuju a aj napriek tomu že urobila vela hlupostí a aj napriek je to ich miláčik.Strašne ma to bolí,lebo su to moji rodičia a vždy som od nich dostala všetko čo som si len zapriala a teraz ma beru ako by som im bola ako cudzia.
Je to fajn že som našla tuto temu aspon sa mám komu vyrozpravať,a ulavy sa mi. 😢

janette4
27. nov 2009

aj ja som rada tejto téme.keď to preberám s mojim manželom,ten mi vyčíta,načo to riešim,nech sa na nich vys..m.
na jednej strane som rada,že je na mojej strane,na druhej strane ma to štve,že sú to jeho rodičia a k vlastnému synovi sa správajú,ako k cudziemu.všetci mu vyčítajú,že prestal chodiť drieť na tú rodičovskú chalupu a role a záhrady a pod.a nikto z nich nechce pochopiť,že veď aj on má svoju vlastnú rodinu a svoju domácnosť a svoj vlastný život.
našťastie s mojimi rodičmi si rozumie veľmi dobre,dokonca pred kolegami povedal,že má výbornú svokru,tak som rada,že aspoň tam je to v pohode.aj keď viem,že niektoré veci sa našim nepáčia,ale je to naša vec,neriešia to a manželovi by dali aj posledné.aj dávajú,viac ako vlastní rodičia.

csicsike
27. nov 2009

To mas stastie,inač aj moj manžel je presne taky ako to ti píšeš,aj mne to vyčíta a hovorí aby som na nich srala takže ani ja to sním nepreberam ale človek sa občas musí vyrosprávať,padne mi to dobre a hlavne upokojím sa.Mne svokra už zomrela je iba minulosť.A rodičia že sa zmenily srašne ma to trapi.

nocomment
28. nov 2009

Ahojte dievčatá,
bývame u svokrovcov. Máme tu izbu, kuchynu a kupelnu - t.j. jedno poschodie, ich sú 2 poschodia. Aby som vás dala do obrazu, manžel je so svojou matkou ešte stále spojený pupočnou šnúrou. Ked poviem svoj názor, som zlá a ked nepoviem nič, by mi aj po hlave skákali.
Dnes som nažila ŠOK. Manžel s dcérkou išli na nákup, ja som nešla, lebo ma dosť bolela hlava. Ležala som, ked asi po hodine zrazu krik a hádka kvoli otvorenému oknu - to svokrovci sa vrátili. To je ich každodenný prichod domov - hádka. No ale k môjmu "zážitku" .
Ako som v tichu ležala, TV som mala vypnutú - proste ticho, zrazu som začula buchot v našej kuchyni. Manžela a dcérku som ešte nepočula prísť, bolo mi to zvláštne tak som ticho išla na chodbu a nakukla .. svokra otvárajúca našu chadničku, nakuka a zatvorila a automaticky otvárala mrazničku no ked už otvárala šuflík, nevládala som sa na to pozerať, tak som išla do izby. No zrazu len buchot dvierkami linky - no asi celú linku mi prekukla /dúfam, že jej neušli ani šuflíky/. Neviem, čo si mám o tom myslieť, už viackrát som mala taký pocit, no manžel mi tvrdil, že to on to tak nechal, aj na skrinke na chodbe. Tak som to neriešila. Nemala som aj tak dôkaz - načo sa mám strápnovať, no nie?
No ale príbeh nekončí: zrazu sa otvorili dvere na našej izbe. Vo dverách svokra a akoby ju obarili, ked ma uvidela, jej reakcia : "a ty si doma? " nepotrebuje komentár.
Ktovie čo by sa stalo, keby ma to napadne skôr a schovám sa za dcérkinu vyvýšenú posteľ? Keby mi išla aj do skriniek .. zle sa mi na to aj myslí. Ked došiel manžel, povedala som mu to a on nato: "ááááááále, kašli nato."

sofik
28. nov 2009

nocomment tak to je už fakt opovážlivost, prehrabávat sa vám v kuchyni a izbe, asi by som jej niečo povedala 😠 ale musela byt asi riadne zaskočená ked ta uvidela v izbe 😀

gergi7
28. nov 2009

nocomment, to je sila 😠 . My tiez byvame u svokrovcov. Ja som si tiez nie raz vsimla, ze veci niesu tak ako som ich nechala. kludne dam ruku do ohna zato, ze ked odidem, ona sa promenaduje po spalni. Moj muz je tiez taky treti cecok svojej mamy.

Dnes som ma skoro slak trafil. Moja mala aspirovala kukuricnu chrumku v augute. Ostali sme na jiske a k tomu sa pritrafil este zapal obliciek. Dnes bola 5 minut pri svokrovi, kym som si povysavala. Isla som ju zobrat a ked som ju uvidela, skoro ma vystrelo. V rukach mala chrumky, napchate plne usta. A oni sa vytesovali ako prije.aný 😔 . Urobili to aj napriek tomu, ze boli upozornení a mali to zakazane. No komu niet rady, tomu niet pomoci.
Jaj a baby to nebolo vsetko. Ja malu svokre nedavam. V stredu sme potrebovali odbehnut na 2 hodiny na dom, co to porobit. MM zacal, ze nech ostane chvilu aj s jeho mamou,lebo ta mu stale vyplackuva,ze nie je s nou. tazko som to preglgla. Prebali som ju a nechala som 3 plienky . Po dvoch hodinach sme sa vratili. Svokra minula za tu chvilu vsetky 3 plienky 😀 😀 😀 a to mala nekakala vobec. Muzovi nakazala aby mi zakazal dat jej papat, lebo vraj velmi grga 😀 . Toto grganie bolo furt problemom, ked mala ostala len na chvilku snou sama. A to moje dieta si poriadne negrne ako je den dlhy. mala by zacat prdet 😀 😀 😀

betka1
28. nov 2009

niedostdobra precitaj si toto, staci prve 2 odstavce: http://zena.sme.sk/c/5126422/oblecme-deti-do-ve... . Hoci skor by si to mala precitat Tvoja svokra.

sofik
29. nov 2009

gergi sila - ale oni sa nepoučia a zvlášt nebudú počúvat mladú nevestu 😒

nocomment
29. nov 2009

gergi - to "dokrmovanie" dieťaťa svokrovcami je ich iná mánia. Aj ja som ich už neraz prosila, aby malej nekupovali figo alebo tie lacné čokoládky. Ked som to už viackrát zopakovala /opakovanie matka múdrosti/, tak to už asi pochopili, lebo sa začali orientovať na iný tovar - kinder vajce a ovocie.
Začiatkom leta ju zavolali k nim do kuchyne, a malá išla. Dlho jej nebolo, no nechcela som hned robiť HALÓ. lebo som počula jej hlas, asi sa rozprávali. Ked už prišla, pochválila sa, že jedla jahody. Za nou hned cupitala svokra a s radosťou sa chválila aké krásne jahody kúpila v tescu a za akú dobrú cenu ich mali. Mimochodom ja tam ani hrozno ani jahody nekupujem, jablká už horko ťažko. No nechcela som komentovať tento jej nákup a ked mi malú už aj tak nakrmila ... mlčala som.
No ked malá začala vracať a večer ked som ju išla sprchovať a uvidela som, že je na telíčku vysypaná /samozrejme od jahôd/ to som sa už ozvala. Dala som jej Fenistil kvapky. Samozrejme som s malou musela na druhý den k lekárke, ktorá potvrdila že to má od jahôd. Takže brala fenistil kvapky a fliačiky na tele som jej krémovala fenistil krémom.
Z jahôd zo záhrady to nemala nikdy.

Včera som robila tortu- takú nepečenú, malá to povedala svokre a tá sa mi dnes chválila, že kúpila tortové oplátky. Žienky, no skoro som odpadla, akú "dobrotu" poslala po malej - zapíšte si recept : 2 plátky tortových oplátok natrieť medom, zlepiť a vrch je okvapkaný akousi tekutou horkou čokoládou /ťažko odhadnúť - no zistím 😀 😀 / Tiež je to nepečené 😀 😀 .

janette4
29. nov 2009

nocomment 😀 😀 😀 😀 😀

gergi7
29. nov 2009

nocomment - fajn recept na nedelny zakusok 😉
Mne malu napchala jahodami a kinder vajcom, ked mala 6 mesiacov. 🙄

sofik, no ta mlada nevesta si dieta vychovava sama a neodklada ju po starych rodicov ako to robila ONA 😅 .
Mne staci, ked ju len na chodbe stretnem a uz mam po.... zvysok dna. A preto sa jej z daleka vyhybam 😀

sofik
29. nov 2009

ja už mám aspon so svokrou vystaráno 😀 😀 😀 😀 nestretávam sa s nou a mám pokoj 😉 konečne 🙂