Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ninka.b1
18. máj 2011

@venny26 vieš ja by som najradšej povedala na rovinu čo ako ja cítim k nim- tak ako to povedali oni neraz mne... Ale hovorím si, že mudrejši ustupi a nemam ani silu a ani chuť sa cely život snimi dohadovať 😒 A aj mm by to tažko niesol keby reagujem tak ja na nich ako oni namna! Nechcem povedať, že by sa ma nezastal, ale neni som si tym celkom ista ☹ Nemožem sa stažovať mm mam super, ale voči svojej mamičke a sestričke je slabši jedinec, ktory račej ustupi aby sa na neho nehnevali a to iste čaka odomna "aby bolo dobre", nemusím pisať ako velmi mi svojim postojom ubližuje a ako velmi tym trpim!!! Ved čo by si povedala na toto? "ona by sa nemusela do ničoho starať čo sa tyka našej rodiny, aj ked je tvoja žena,ale však ona to časom pochopí... " toto napisala mm sestra mojmu mm a svojmu bratovi.

d198815
18. máj 2011

@alenka6 no moja svokra to je osobitný pripad ale ta tvoja mi presne pripomina moju starku, hlavne s tym krmenim.ja som maleho kojila rok a od pol roka som mu zacala davat postupne kasovite prikrmi.to bolo do polroka kriku ze mu mam dat gulasu a neviem co este lebo ona vychovala 4 deti ona vie ze aj mna krmila gulasom ked som bola mala....no riesila som to tak ze jednym uchom dnu a druhym von(pri nej sa to este da)no a s tym privlastnovanim tvojej malej by som to riesila nejak razne, za jedno ti zavidim bo aspon sa ti ma kto o malu postarat a mozes na chviku vypnut(teda ak sa o nu nebojis ako by som sa ja bala o maleho keby ho mala svokra😀)ja ako je maly na svet a vlastne uz od otehotnela som nikde nebola poriadne medzi ludmi a z mi z toho striha.no skus ju trosku cez manzela krotit, alebo tam zacni nenapadne menej chodit a postupne jej mozno dopne ze je nejaky problem.🙂

d198815
18. máj 2011

@maggie2 ahoj o nakupoch rozhoduje ona nakolko jej mesacne prispievame na stravu a najom no vie ze ked bude chciet nerobi problem nakupit nakolko aj tak chodi m skoro kazdy den do obchodu kupovat si jedenie, od nej mam iba obed.ostatok si kupujem sama nakolko jej vadilo ze si nieco berem alebo stala v kuchini a pozerala co berem, kolko toho berem a tak.takze jej prispievame sale rovnako no okrem obedu si kupujem vsetko sama ci mne alebo mm alebo malemu(je strasne na peniaze vsetko pcha do vankusa).no ale toto som nechala tak. s tym varenim som to skusala no vadilo jej ze jej chodim do kuchyne.bola schopna stat cely den za mnou kontrolovat co robim a este ma aj poohovarat ze som tam bola.preto sa uz nemozem dockat kedy uz bude hotova ta nasa strana domu a budem mat vlastnu kuchynu.
a co sa tyka toho jazierka, ja som to nebola , mm nebol doma a svokor ledva chodi tak ostava len ona.a on a prisla s tym ze tam je savo..no nejdem ju zas takto urazat a nechala som to na seba nakolko ona nema dokaz ze som to tam dala ja no bohuzial ani ja nemam dokaz ze to tam dala ona.to som tu napisala len preto lebo som to uz potrebovala napisat vsetko aby sa mi ulavilo.dakujem ze si zareagovala🙂

lili_mia
19. máj 2011

Ahojte baby, síce mňa niečo také ako svokrovci zatiaľ netrápi, ale viem že raz bude 🙂))) ako sledujem, takéto "problémy " sú v každej rodine .. peniaze, varenie, starostlivosť, či fakt, že dotyčná je slobodná matka. Kamarátka z výšky, úspešná baba, takmer ako chodiaca encyklopédia, rozumné dievča, ale stalo sa a porodila ako slobodná mamina. Jej mama s partnerom úplná pohoda, v podstate sú obaja rozvedení, ale jeho rodičia sú trošku, že prečo sa nevzali. Ale začula som v škole ako o nej vraveli, že ako si pokazila život a podobne. Školu síce skončila až v auguste a nie v máji, rok si musela dať v pauzu a potom nabehla na doktorandské popri starostlivosti o malého. Ale aj tak sa nájdu ľudia, kt jednoducho závidia, že nevydatá žena sa má lepšie ako vydatá podľa slušných noriem a na krku povaľačský manžel. Musela som to niekde vypísať 🙂) nechce sa mi písať do fóra k slobodným mamičkám. Ešte k tým rodičom som chcela. Ja som až po rozchode s priateľom (na popud jeho rodičov) pochopila o čo šlo. Naši rodičia vyrastali v inej dobe, iná výchova a aj ked sa zdá, že vedia chodiť v dnešnej dobe, predsa len majú svoje móresy. Ako napr skladovanie peňazí do vankúša, kedže ako deti mali dni, kedy nemali čo jesť. Či prespávanie, viem že sú rodičia, kt ani zasnúbenému páru nedovolia, aby snúbenec ich dieťaťa u nich prespal. Aj teraz po roku 2000 🙂)) ale viem, že život nie je rozprávka a tak viem že ani rozhovor s rodičmi nepomôže k zlepšeniu vzťahov.

nikuskacucuka
19. máj 2011

ahojte baby,som rade,že je tu aj téma o svokrách... 😀 aj ja mám svokru,ktorá sa do všetkého stará,všetko vie lepšie,ako ja...a jej najväčším problémom je,že či je o jej jediného syna dobre postarané...už mi s tým ide riadne na nervy,všetko,čo jej môj muž povie,si nenechá pre seba,ale rozoberá so susedami,kolegyňami a čo ja viem s kým.ide mi to riadne na nervy.nemám od nej pokoj fakt nikdy.ešte k tomu je chorá a myslí si,že ja okolo nej budem skákať a mne doma bude všetko stáť.zakaždým,keď tam ideme sa namiesto ako sa máš spýta čo som varila a kde som bola 😠 .ja už jednoducho nemám na ňu nervy.kebyže mám možnosť,tak sa odsťahujem od nej minimálne 2OO km ,lebo tie štyri km nestačia...raz mi prasknú nervy a pošlem ju kade ľahšie

kuratko
19. máj 2011

baby poradte mi. byvame s muzom a synom u svokrovcov a cakame druhe babenko. mame sice oddelene domacnosti, nieco ako pristavbu, ale aj tak sme spolu dennodenne stale, hlavne teraz ked je teplo. nekedy je to o nervy ale treba sa zapret, pomahaju nam financne aby sme vsetko zvladali. no problem mam teraz taky, ze moj syncek uz je velky lumpisko, vsade beha, vsetko ho zaujima, ako kazde normalne dieta. no kedze moja svokra ma pred nasim domcekom taky zahon, tak maly obcas odtrhne kvetinky, obcas vyhadze hlinu z kvetinaca, no neda sa tomu fakt zabranit, musela by som mu byt v patach od rana do vecera. lenze ona ked sa jej nieco nepaci, rozhodla sa ze bude vychovavat Zaska aj ona. cize zasko nono, a maly hned dostane od nej po prstoch. to sa mi ale nepaci, ak ho ma niekto trestat tak ja, aj ked aj to sa mi prieci, niesom za telesne tresty, aj ked sa obcas neovladnem a jednu po zadku alebo po prstoch dostane. co mam robit? mam jej v tom zabranit a povedat jej ze si to nezelam? bude zas frflat ze ho nevychovavam.. 😠 alebo to nechat tak? muz sa k tomu postavil velmi flegmaticky.. co si myslite? ako by ste to riesili vy?
diky

jarunka111
19. máj 2011

@kuratko treba jej to zatrhnúť hneď teraz! Lebo tie hranice, čo si ešte dovolí, sa budú pomaličky a nenápadne posúvať a potom to bude ťažšie, ju zastaviť vo výchove. A ak si to necháš, tak môžeš tým dať najavo, že chceš, aby to robila, lebo si nevieš sama poradiť alebo niečo podobné. A to vôbec nemusí byť pravda! To, že vám pomáhajú neznamená, že majú právo vás=rodičov stavať na vedľajšiu koľaj, či vo výchove vášho dieťaťa alebo v starostlivosti o domácnosť. Ak chcú úprimne pomôcť, lebo im na vás záleží (a nerobia to štýlom, že no čo už s nimi 😒 ), tak nemôžu dať najavo, že si teraz môžu všetko dovoliť. Keď malý niečo "vyvedie", nech v jej prítomnosti sa prizná a ty to vyriešiš. Iné by to bolo, keby si v robote a ona je tá, ktorá sa o neho stará. Ale ja tam to musí mať istú mieru 😉

maggie2
19. máj 2011

@d198815 tak pokiaľ ona rozhoduje o nákupoch, pokiaľ bývate v jej dome, pokiaľ ona vedie domácnosť, tak na to niet rady lebo vy ste u nej a nie ona u vás, preto je ona čo si môže klásť podmienky a že tak robí a že to rozkladá vlastne vašu rodinu to ju zjavne netrápi. Preto neostáva nič iné len sa od nej odsťahovať.

maggie2
19. máj 2011

@kuratko to sa čudujem lebo väčšinou starí rodičia sú tí ktorí deti nechcú trestať. V tomto prípade jej normálne vecne povedať, že ak bude biť Tvoje dieťa, oznámiš ju na polícii za týranie dieťaťa. Druhá vec je, že pristupujete na ich finančnú pomoc. Potom sa nemôžete čudovať že si oni osobujú zasahovať do Vašich vecí. Neviem čo sú to za povahy, ale bolo by dobré im jasne ozrejmiť, že za finančnú pomoc ste im vďační, ale rozumiete je ako nezištnú a akékoľvek zasahovanie do Vašich vecí si neželáte.

kuratko
19. máj 2011

@jarunka111
@maggie2 diky baby, asi s tym nieco spravim, aj ked je to velmi tazke. ja som az privelmi nekonfliktny tip, a oni su velmi zvlastny ludia. to by ste ich museli poznat. kedze sme tu u nich, snazim sa s nimi vychadzat ako to len ide, ale vidim na nich aky maju k nam pristup, sme tu ako ich poddani, oni nas zivia, ubytovavaju, a maju preto asi pocit ze im nejakym sposobom patrime. no nic, uz aby sme byvali vo svojom, nic ine asi nepomoze. len keby to nebolo tak daleko.. :(

jarunka111
19. máj 2011

@kuratko ver mi, čím skôr, tým lepšie 😉

nelynka18
19. máj 2011

ahojte dievcata....nahodou som nasla tuto temu a tak som to tu aspon troska precitala....v prvom rade vam vsetkym drzim palce,aby ste neprisli o nervy 😉 a v druhom rade vam aj ja opisem nas pribeh......
ked sme s muzom cakali naseho prveho tak sme boli este velmi mladi a svokra to vsetko brala velmi dobre a vklude,tak som si myslela,ze aku dobru svokru budem mat 😀 byvali sme v jednoizbovom byte kde sme si platili len najomne a tak sme este dostudovali a vklude nazivali a potom sa narodil maly,,,prve 3-4 mesiace bolo vsetko ok svokra ako tak javila zaujem o maleho a aj o nas sa zaujimala v dobrom slova zmysle....potom postupne zacala chodit na navstevy raz za mesiac i ked byva 10 minut autom ale no dobre teda,neprekazalo mi to az tak.....potom ked mal syn rok sem tam si ho vzala aj na noc a my s muzom sme to vyuzili a sli sme do spolocnosti von,samozrejme sme dlhsie do noci posedeli a potom sme spali do 12 na obed a svokra si neodpustila vzdy nepravdivu a zbytocnu poznamku a hned rano nas budila aby sme si pre neho prisli.potom sme s tym prestali a nedavali sme jej ho na noc lebo uz ani nejavila zaujem ale no dobre aj to prezijem....no a problem nastal ked som zostala tehu 2x....ze co som zas tehotna a taketo blbe reci a pritom bude mat maly 4roky,muz dobre zaraba,byvame v 3 izbovom byte a prerabame si domcek,takze nevidim dovod nemat druhe dieta.....na a teraz aby sme tu prerabku urychlili zobrali sme si pozicku a kedze sme v prenajatom byte a platime dost navyse pomohlo by nam keby sme mohli ist tak na tristvrte roka k svokre,ktora byva sama v trojizbovom byte....(sla by som k mame ale tam je plno) no tak sme sa jej na to opytali ze ci nam pomoze(a inak nikdy sme od nej nic nechceli)a ona na to ze a to s dvoma deckami,to sa ani nevyspim po nocnej a preco k nej a ze ci nemozeme ist niekam inam a takto.....skoro som odpadla ked mi toto povadala.....pritom male sa narodi az v oktobri a risko chodi do skolky....keby povie ze no dobre teda chvilku to s vami vydrzim tak ok ale ako toto akoby sme ani rodina neboli....a hlavne ze muzov brat tam byval 3 roky aj s frajerkou,ani podnajom neplatili vela veci jej donicili a este tam mali aj hnusneho velkeho,uslintaneho psiska.a nam sa otoci chrbtom.este stale sa nevyjadrila ci mozme ci nie.hamba a potom ze volaj ju MAMA....... hahahaha mila svokra,som na nu nahnevana,je este vela veci co by som mohla napisat ale bolo by toho vela,ona nas aj druheho syna vsade ohovara aj ked nema dovod,ja to nechapem ako sa takto moze spravat mama a babka.....

maggie2
19. máj 2011

@nelynka18 vieš je to divné, ale určite si na tom lepšie než tie baby čo sa im svokry pletú do života. Nesúď a nebudeš súdený. Že Vás svokra ohovára to nie je pekné, ale na druhej strane sa nemôžete na ňu hnevať za to, že chce žiť svoj vlastný život. Má plné právo na to, odmietnuť Vás s bývaním a Vy sa za to na ňu nemôžete hnevať ani jej nič vyčítať. Niektorí starí ľudia sú už takí, zažili si v živote čo to a na malé deti už nemajú uspôsobené nervové bunky 😀 Naopak by som to brala od nej ako úprimné, že výslovne Vás zamietla, lebo niekto to neurobí, lebo mu je trápne odmietnuť a potom trpia napätou situáciou zo spoločného bývania všetci.

maggie2
19. máj 2011

@kuratko peniaze a bohatstvo nie sú všetko. Ale umožňuje nám to byť nezávislými a slobodnými a nemusíme sa nikomu podriaďovať. Preto ak mi niekto ide nezištne pomáhať alebo ma finančne podporovať, musím dopredu upozorniť, že ďakujem, príjmam za podmienok, že si dotyčný nebude osobovať právo rozhodovať o mojich osobných záležitostiach, v opačnom prípade sa radšej uskromním a takú podmienenú pomoc odmietnem

kuratko
19. máj 2011

@maggie2 vies ale situacia bola taka, ze po 7 mesiacoch chodenia s ich synom sme otehotneli, a kedze sme sa nechceli tlacit s nasimi v byte na 12 poschodi a mysleli sme si ze tu nam bude lepsie, tak sme s otvorenou narucou prijala moznost byvat tu. ved uz aj tak sme tu boli dost usalaseni aj predtym,.. :D ..no mala som 19 takze na taketo vecisom vtedy este nemyslela.. keby clovek vedel niektore veci dopredu, ze 🙂 ..

nelynka18
19. máj 2011

@maggie2 je netvrdim,ze ssom na tom neake zle....len ze by som to prakticky od mamy nikdy necakala....a ona ma 45 rokov a väcsiunu casu je bud v praci alebo u frajera,teoreticky neni ani doma.....ona nas nezamietla ona sa k tomu do teraz nevyjadrila len nam povedala ze dve decka a ze nech ideme niekam inam a bla bla.....ja jej nic nevycitam je to jej rozhodnutie ale to ze ona si v nasej chalupe uz chysta jednu izbu kde zostarne a nam nepomoze,to teda nie....ona kasle na nas a ja mam brat ohlad na nu????

nelynka18
19. máj 2011

@maggie2 a este k tej vete ze chce zit vlastny zivot....do teraz ho zije a stale zit bude,nikto jej zivot neberie....nemam pocit,ze by jej svagor s frajerkou zasahovali do zivota.mala navarene,upratane a aj napriek tomu ona ohovarala jeho frajerku.ked nechce byt ona sudena,nech nesudi ona ostatnych len preto,ze mi nezijeme ako ona.....tak ako pises....

evinkal
20. máj 2011

No už to tak vyzerá,že si opať "užijem" život so svokrou.Kúpili síce dom,ale kľúče budú až o 3 týždne a oni sa musia do 28.5. vysťahovať...no a kam?!Jasne že do nášho domu!!!Mala by som jej všetko vrátiť-variš keď niesom doma,kúpať raz do mesiaca a jediné otvorenie huby a letíš.... 😝

misha666
20. máj 2011

@kuratko urcite jej to povedz...ja som svojej svokre pri jednej obrovskej hadke povedala citujem :" neprajem si aby ste sa starali do vychovy mojej dcery " odvtedy je klud...len si povedz je to tvoje dieta nie jej... 😉

sonoio
20. máj 2011

@misha666 no to sa mi veru nezda ako ta najlepsia rada,kedze kuratko tam byva na ich ukor,takze taketo hrdinske hlasky si podla mna skor moze dovolit vtedy,ak na nich nebude zavisla.. ☹ 🤐

misha666
20. máj 2011

@sonoio aj my sme tam vtedy byvali, ale uz ked je toho vela tak je toho vela, treba si svoje povedat... a pise ze maju oddelene domacnosti, tak nemyslim si ze je na nej zavisla... 🙂

kuratko
20. máj 2011

@misha666
@sonoio ano, zavisli na nich sme, doteraz nas v podstate zivili, konkretne vlastnia potraviny kde je vlastne okrem potravin vsetko co bezne do domacnosti potrebujes take zakladne veci takze vsetko sme mali v podstate od nich zadarmo... takze ja som im vdacna lebo je to velka pomoc pre nas, a oni si to ako aj vidiet jednoznacne uvedomuju. no co uz :-/ ale sonoio ma pravdu, ze to nieje take jednoduche, taketo nieco u nich zahlasit, onmi totiz niesu svokrovci tipu " dedusko a babicka" , oni maju este 7 rocneho syna takze investovat maju do coho. a to je na dlho proste... neni to jednoduche a pokoj budem mat asi az vo "svojom" ☹

donalona
21. máj 2011

@nestastna_nevesta je to sice stary prispevok, ale ja by som sa odstahovala alebo sa nastavila tak ze si nebudem pripustat jej nezrele reakcie

donalona
21. máj 2011

@d198815 ahoj, dovolujem si pridat sa do tohoto fora i ked ja mam skvelu svokru.je az neuveritelne kolko problemov vie narobit, hlavne ak zijete blizko seba. my sme to preto riesili tak, ze byvame dalej, aj ked ponuka bola ze vybudovat blizko nich

donalona
21. máj 2011

@kuratko urcite by som jej zdvorilo vysvetlila ze by som ocenila keby vychova bolo prenechana mne.ked to nepochopi alebo sa urazi, je to o jej nezrelosti a stym nikdy nic nenarobis.treba si len trvat na svojom, iba ty a manzel rozhodujete o tom, ako budete formovat vase dieta.aj ked neovplyvnis reakcie svokry a snahy o vychovavanie, ale ked jej to nepovies, nema to odkial vediet

d198815
21. máj 2011

@donalona spravila si najlepsie co si mohla ja keby som presvedcila mm tak utekam odtialto ani sa neobzrem...

donalona
21. máj 2011

@d198815 verim ti po tvojom clanku...drzim palce a vela sil! 😉

aero
22. máj 2011

viete čo som si všimla ??
a to nielen tu na konikovi , ale aj v mojom bežnom živote .....
ženy , manželky , nedajú dopustiť na svoju rodinu , ááále táá manželova je vždy tá zlá .....
čím to je , skúste porozmýšľať - prečo je to tak
u mňa to bolo tak isto
ale treba si uvedomiť , že aj mi budeme svokrami a čo mňa ešte desí je že : všetko sa raz vráti ...
preto som radšej skrotla , ked sú deti ešte malé nepociťujete to tak , ale už ked začína puberta dajú vám to značne najavo ..... prepáčte že som k vám vstúpila , ale pri niektorých názoroch a osočovaniach mi behá mráz po chrbte ......

p3tra11
22. máj 2011

@aero suhlasim s tebou... ja by som tiez dokazala pisat romany o vztahoch v rodine, ale na co?? taki su, ini uz nebudu... ja som rada, ze aj moj manzel sa tak k tomu postavil, a ked treba, kazdy pomoze a to je hlavne 🙂

janka9898
22. máj 2011

ahojte nemohla som nepriehladnut tuto temu a ja sa uz terza iba pousmejem nad mojou svokrou ale nebolo to vzdy tak
s manzelom sme sa zoznamili cez pokec laska ako hrom po pol roku som u nich byvala lebo som mala blizsie do skoly nemusela som platit intrak to bolo super takze ziadne romanticke vecere randenie prechazky a pod nic take ale zvykla som si no rok po maturite sme planovali svadbu babatu sme sa nebranili hned ako som odmaturovala a naplanovali sme si ju na jun ale uz v marci som bola tehu ale to je iny pribeh tiez sme byvali v jednej izbicke kde navyse bola este aj spajza takze ked nieco svokra chcela hned tam vtrhla neklopala nic no a robila mi zo zivota peklo nevie preco bola som pre nu ako to povedala slapka ktora je len na peniaze i ked jej syn moj manzel ma iba invalidny dochodok ale viem teraz z odstupom casu ze ho chcela chranit bala sa aby som ho neopustila keby s amu pohorsilo ale pekne sme sa raz porozpravali na tuto temu a ja som jej vysvetlila ze ja holubim a viem aky je jeho zdravotny stav ze sa moze zhorsit a keby som ho nechcela asi by som sa za neho nechcela vydat to bol pekny a dlhy rozhovor a zas bol na chvilku klud no narodil sa malya to uz bolo peklo stale mi vravela a neni on chory nieje mu nieco maly si len kychol a uz mi vravela nech s nim utekam na pohotovost
ked som mala laktacnu krizu v 4tyzdnoch tak mi zacala nadavat ze som neschopna ze neviem kojit ze mam malomlieka a pod tak svokor mi dal do ruky sunar ten som odmietla az po mesiaci som to uz nezvladala nevedela som ze existuje nieco ako laktacna poradkyna tak som dojcenie vzdala a povedala mi ze ved v pohode maly je spokojny usmiaty a ja ze no oki ale po pol roku zacal mat exemiky a ona ze ved si mala vydrzat kojit nic take by nemal mala si ho viac prikaldat no chapete to???
boli to hrozne casy fakt na psychiku hrozne ale kedze osm veela ze onedlho budeme sami no nie tak celkom ale sami mame pristavbu ku ich domu samostany vchod aj branu len dvor je spojeny a vedie ku naaam veeela schodou taikze ku nam velanechodi vlasnte nechodi vobec
ked sme s aprestahovali hned sme si dali pravidla nebude ona chodit k nam ja ku nim maleho bude mat kazdy den zo dve tri hodinyk ja si potom pre neho pridem a vybavene vzdy ked niekam ideme si ho berie a ja ho nemusim vlacit teraz cez tie tepla v aute a som jej za to vdacna nemam siiice najlepsiu svokru ale ina uz nebude a urcite sa o syna aj vnuka boji aj ja by osm sa bala keby miako jej mala postihnute dievcatko zomrelo
tak tiez by som si vsetko vsimala na malom
takzže tolkomoj pribeh treba sa na to povzniest mpredychat ked sa mi nieco nepaci dat jej to najavo ahotovo