Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

janka9898
22. máj 2011

hm ale je otho dost mate co citat🙂)

solinkarka
22. máj 2011

@janka9898 ahoj...nie si nahodou z Cadce? 😀

janka9898
22. máj 2011

@solinkarka no skoro preco???

solinkarka
22. máj 2011

@janka9898 poznam ta z pokecu

janka9898
22. máj 2011

aha no teraz byvam na skalitom a na pokec uz nechodim nemam preco.-)))

janka9898
22. máj 2011

aha no teraz byvam na skalitom a na pokec uz nechodim nemam preco.-)))
@solinkarka

azarijka
22. máj 2011

@janka9898 skalite moje milovane, dufam ze sa tam jedneho dna vratim byvat 😉

medvedik21
24. máj 2011

..som rada ze nie som s touto vadou sama.. 😵

mukiii007
31. máj 2011

My ideme na víkend ku svokrovcom... Neviem sa dočkať hlavne tej pretvárky... :D

monci78
2. jún 2011

Ani ja už nevládzem, kde sa mám odsťahovať, aby za nami nevedela prísť? ... 😒

evinkal
2. jún 2011

Mne je už lepšie na duši.Dnes idú svokrovci pre klúče od domu a v pondelok,alebo utorok sa sťahujú----juchú bude pokoj😀 teda dúfam 😖

katushka16
3. jún 2011

ahojte,potrebovala by som poradiť.blíži sa oslava mojej švagriny a jej dcéry a ja neviem,čo mám robiť.so švagrinou sa nerozprávam 9 mesiacov,ani sa nestretávame,nič.len mm keď má ona alebo jej rodina sviatok tak ide zagratulovať a to je vše.a asi pred mesiacom mi zažal,že on by si prial,aby sme sa stretávali ako rodina aspoň na tieto sviatky.tak akože teraz by som tam mala ísť.ale ja neviem,čo tam budem robiť,ona ani jej manžel sa so mnou nebavia/ lebo som jej povedala svoj názor na ňu tak sa urazila/so svokrovcami moc nevychádzam,keď sme chodili ku švagrine ešte keď sme sa bavili,tak oni-svokrovci ich žerú,oni sú najlepší....a nás si nikto nevšímal.tak potom na čo tam pôjdem?ešte,že jej mám podať ruku?tak to určite.mm rodina nám stále zasahuje do života,využívajú ho lebo on nevie povedať nie.mm absolútne nevie otvoriť oči,aby videl akí sú.už sme sa pre nich nahádali až až.napr. svokra mi neprišla zagratulovať na meniny lebo sa pohádala so svokrom/akože mi to žili netrhalo/,švagrina nechodí mojim malým gratulovať odkedy sa nebavíme,pritom som povedala mm,že kľudne nech prídu,ja sa na hodinku niekde odpracem/išla by som na kávu.../ešte to som bola ochotná urobiť,ale nie,kdeže by ona prišla,mm brat 17ročný ten tu nebol odkedy mala mladšia dcérka krst,t.j. vyše roka lebo on vždy išiel von s kamarátmi... svokra zapotila,že nemôžu k nám chodiť moc často lebo bývame ďaleko!!!! bývame v 1 meste/škoda/ a majú auto!!!ok,ale ja keď mám námietku na nich,že ako sa správajú,tak mm nechápe,že čo také zlé robia?keď som mu povedala,tak ani ty negratuluj sestre a bratovi,však ani oni tebe nechodia,vždy sa na teba vykašlú,tak mi povie,no určite,ja svoju rodinu neodpíšem...Že rodinu!je mi z toho smutno,nebaví ma ich stále riešiť.oni ho majú za hovno a on je total slepýýýý.už neviem,čo mám spraviť,aby si uvedomil akí sú.a to keby tu mám rozpísať,čo všetko už porobili,tak by som tu bola do večera.

viera27
3. jún 2011

@katushka16 ked sa nechces bavit s mm rodinou, tak ok. Ale preco stves manzela proti nim? Vsak kazdy ma narok robit co chce. To ze tebe sa niektore veci nepacia a si nahnevana neznamena, ze to ak pocituje aj on. A zbytocne ho takto stresovat mi pride ako deti v skolke v style "sa s nou nehraj, lebo ani ja sa s nou nehram".
NIe je umenie ofucat sa a nebavit sa. Umenie je vediet obcas najst aj trochu pokory a hlavne ak je to kvoli cloveku ktoreho milujes a jeho spokojnosti.

reanda
3. jún 2011

@katushka16 ahoj, ja by som sa do vztahov tvojho muza s jeho rodinou nemiesala, ked k nim chce chodit, nech chodi.. ale nemal by sa ani on miesat do tvojich vztahov k nim a nutit ta tam chodit, ked nechces a nemas preco, len aby ste boli "akoze dobra rodina" a preto, lebo je to slusne.. ked tam chce chodit, nech chodi sam
a presviedcat ho o tom, "aki oni su" a ze ho maju za hovno a on je slepy, tak to by som tiez radsej nerobila, lebo potom ty budes ta zla, ktora ho nahuckala proti rodine.. mal by prist na to ked tak sam, ze nieco nie je v poriadku.. a ked nepride a jemu nevadi aki su, tak jeho vec

katushka16
3. jún 2011

@viera27 ja neštvem mm proti nim.len sa mu snažím otvoriť oči.už som parkrát našla pokoru len,aby som mu urobila radosť a bola som ticho.to oni stále niečo majú a vyhľadávajú.a inak ďakujem za tvoj názor🙂
@reanda nezakazujem mu chodiť k nim,nech chodí,ale rozčuluje ma,že on sa chová tak,že všetko je ok,on im nedá vôbec nič pocítiť,napr.svokra ma ohovára v robote,vymýšľa si úplné blbosti a on to vôbec nerieši,nemusí sa kvôli tomu s ňou pohádať,ale aspoň jej povedať,že prečo si vymýšla...a to máš pravdu,ja som vždy tá zlá...ďakujem za tvoj názor🙂

evinkal
3. jún 2011

@katushka16 Ahoj,ja sa tiež nebavím so svokrou,svokor k nám chodí a stará aj keď ju stretneme sa otočí a ide inakade....Malého k nim nedávam,lebo ona je mrcha a hneď ho štve proti mne.Malú už duplom nepustím,keďže stará nemá záujem.Muž k nim chodí a je mi to už jedno.Predtým mi to vadilo,ale teraz...Má už vlastný rozum,vie aká je jeho matka.Aj keď k nej chodí a ona začne pyskovať,že aké je ona chúďatko,že má sprosté deti,čo si nechceli riadnu školu robiť a tie jej drísty,mm sa zoberie a ide domov... 😀 😝

viera27
3. jún 2011

@katushka16 no mozes to brat aj takto. Ale na tvoje otvaranie oci ti jasne manzel povedal ze svoju rodinu neodpise, tak preco to stale riesis? "už neviem,čo mám spraviť,aby si uvedomil akí sú."
Pises tiez, ze ste vychadzali dobre a "keď sme chodili ku švagrine ešte keď sme sa bavili,tak oni-svokrovci ich žerú,oni sú najlepší....a nás si nikto nevšímal." Nebude skor problem aj tu? V tvojich ocakavaniach? Ocakavala si nieco a nedostalo sa ti to vo forme a velkosti ako by si chcela. A tak si kusok zatrpknuta. Ale to je v pohode, robis ako uznas za vhodne, nik za teba tvoj zivot nezije. Ale preco stale stavias do rozhodovania svojho manzela a silou mocou sa mu snazis dokazat, ze jeho rodina je zla a ty si ta jedina dobra to naozaj nechapem.
A ocakavania.
1. Ocakavas ze svagrina by mala prist na navstevu ku vam domov. Preco by mala? Mozno ona ocakava ze vy pridete na navstevu ku nej. A tak teraz kazdy len caka
2. Ocakavas ze mm brat by mal chodit castejsie (predpokladam za jeho neterkami/synovcami). Zase sa pytam preco? Nie je povinny a ak ma ine priority, tak je to len jeho zivot. To ze ty mas deticky a ako kazdy rodic na nich lipnes neznamena, ze aj ostatni ludia naokolo ziju len preto aby s nimi mohli byt.
3. Ocakavas ze svokrovci by mali chodit ku vam a castejsie. No ja ti neviem, ale pri takej nalade aku mas a pri tom ako sa spravate by som sa veru u vas ako svokra ani ja necitila prijemne. Tak naco tam chodit? Aby "sa nepovedalo"? Vsak vnucatka vidia aj ked pridu s tvojim manzelom ku nim.

Inak som rada, ze to odo mna neberies ako utok proti tebe, ale ako normalny nazor. Ja to tak aj pisem, jednoducho len pitvam situaciu ktoru si nacrtla. Nemyslim tym nic zle 😉

katushka16
3. jún 2011

@viera27 neberiem to vôbec ako útok na mňa,som rada,že mi nap.názor.tak my sme ku švagrine chodili oveľa,oveľa viac ako oni k nám.jasné,že mi ide o to,aby navštívili detičky,nejde mi o mňa.vieš,my sme chodievali ku svokrovcom každý víkend /oni k nám asi 2x za rok/ raz sa stalo,že sme neprišli a svokor hneď volal mm,že ako si to predstavujeme neprísť,čo si to dovolujeme...vynadal mu proste.a vtedy som ma tak napadlo,že však mi tam chodíme stále a oni skoro vôbec a podotýkam,že sa nikdy nestalo keď k nám prišli svokrovci alebo my sme boli tam,že by som sa nejako nevhodne zachovala voči nim.nikdy,vždy som sa snažila.nikdy som neodvrkla/na rozdiel od svokry/...a čo sa týka mm brata,mne nevadí,že sem nepríde za malými,jasné,že to je jeho vec,ale nech nevyžaduje,aby sme tam chodili my keď on chce.hovorí mm,že prídte k nám,chcem vidieť malé... a ja som nemala žiadne očakávania keď sme boli u nich-u švagriny,ja som si za tie roky zvykla,že ona musí byť stredobodom pozornosti.ja to nepotrebujem

katushka16
3. jún 2011

@evinkal moja svokra je taká,že ona nič nepovie na rovinu alebo že sa jej niečo nepáči,ona ohovára za chrbtom,buď v robote alebo so švagrinou.oni nepovedia mm nič.pred ním sú in

evinkal
3. jún 2011

@katushka16 jaj moja tiež bola zo začiatku taká,ale neskor,už aj pred mm začala:to je cundra,bohvie kto ju nabúchal...a všade kde išla,na mňa kydala☹zvykla som si a ešte aj teraz,keď je u nej mm a na veľkú noc aj malý,tak kydala aj pred nimi

potokin
5. jún 2011

@katushka16 mozem len jednu vec k tomu ze vy chodite svokrovcom viac ako oni k vam. ja si pamatam ako decko ze sme kazdy vikend chodili babke a ona k nam len ked sme s brachom mali sviatok a ako deckam nam to vyhovovalo lebo sme sa twsili na prechadzku plus babka mala vzdy nieco napecene. a to musim povedat ze mama si so svokrou vychadzala velmi dobre. ono obcas ide o uhol pohladu. ak sa spravaju ok k tvojim detom treba to robit aspon pre ne

kawasaki17
5. jún 2011

ahojte
ja uz som tu dlhsie neprispela, lebo nase vztahy sa podstatne vylepsili, takze som si myslela, ze je to ako tak ok...sak sme sa aj normalne so svokrou rozpravali, dokonca spolocne varili a podobne...
no a to som si asi nemala vypocut jej vcerajsi rozhovor s kamoskou....
Takze asi tak v skratke: preto tak spolu zazracne dobre teraz vychadzame, pretoze ocakava, ze ich zacneme teraz zivit a ona sa uz nebude musiet vratit do prace a ze opravime cely byt a oni tam budu aj nadalej byvat a tak podobne veci....

Zlc mam taku navretu od hnevu a zlosti, ze ma ide porazit, ale budem s nou aj nadalej dobre vychadzat a nedam si skakat po hlave...
Napr. minule maly sedel na zemi a plakal, tak som ho vzala na ruky a ona mi ho surovo vytrhla z narucia. Maly jej zacal plakat na rukach este viac tak som jej slusne vysvetlila, ze si ho beriem a idem ulozit spat. Ona ze fajn a vzala cumlik a olizla ho, napriek tomu ze som jej uz stokrat povedala, ze si to nezelam....Tak som vzala cumlik a umyla ho prednou a vysvetlia opet ze si to nezela a ze to nieje podla mna spravne. Rozumne to prijala a ja som bola stastna, ze ju viem konecne trochu uzemnit a teraz som si musela jak na ten truc vypocut ich rozhovor...Aspon keby hovorili potichu, ale ona sa tak rozkrikuje, ako na horach.....Takze ona sa mi len podriadila, lebo sa chcela podliznut...Je toto vobec mozne?

roo
5. jún 2011

@kawasaki17 ufff, tak to je brutal...

locko007
5. jún 2011

Ahojte mamičky, ja som tu nová. Ale rada sa pripojím do debaty o svokre. Presne ako písala na začiatku zakladateľka tejto témy. Moja svokra bola svetová, až pokým sa nenarodil náš syn. Zo začiatku to až také strašné nebolo, ale teraz. Čo mu mám dávať jesť, kedy mám dávať jesť. Keď oponujem, tak sa na mňa pozerá, že či mi náhodou nezašibalo. Raz som ho obliekla málo, potom je zase moc teplý - má horúčku. Moc bledučký, lebo s ním chodím málo von. Keď prídeme na návštevu (malý je napapaný, prebalený), po chvílke ho ide prebaliť ona, ako keby som ho priniesla pocikaného a stále mi rozpráva, že je určite hladný, aby som mu dala niečo najesť. Teraz najnovšie ho porovnáva s inými deťmi a znervózňuje ma, že maličký sa nechce stavať na nožičky - málo s ním cvičim. Nie som konfliktný typ, preto radšej čuším, aby bol pokoj v rodine. Aj keď ma to trápi, keď počúvam ako je oveľa mladšie dievčatko šikovnejšie a môj baculko je lenivý. ☹

mihouk
5. jún 2011

@kawasaki17 Ved to je super, bude sa ti podriadovat a kedze vies co planuje, vyuzi to vo svoj prospech 😝 Toto je splneny sen vela z nas.

kawasaki17
5. jún 2011

@mihouk tak tak, musim z tejto situacie vytazit co najviac vo svoj teda nas prospech....
Len ma velmi hneva aka je vypocitava a ulisna ked nieco chce, niezeby svojmu synovi a vnucatu chcela to najlepsie, ked uz mna nemusi, ale prave naopak...ona chce dobre len a len pre seba, a vobec ju netrapi, ze byva u nas a nie my u nej a ze si chceme byt prerabat a stat na vlastnych nohach a nie este zivit prizivnikov, ktori nic nerobia a nemaju ani len snahu najst si nejaku pracu, hoc len sezonnu....
Oni vraj ostanu byvat v byte a my si mame kupit pozemok a dat si na neho postavit nejaky montovany dom, lebo tie niesu az take drahe.... 😠 neviem ci je to normalne, ked niekto tak kuje plany proti vlastnej krvi...
mm ich ma tiez uz plne zuby a najme svokru, vela krat je taky nervozny, ze chodi ako bez duse, ale su to jeho rodicia a nechce ich "vykopnut" len tak...este by sme boli my ti najhorsi...ze sme nevdacni a take veci...

kawasaki17
5. jún 2011

@locko007 ahoj, aj ja som nekonfliktny typ a zo zaciatku som bola ticho, ale vsetko ma svoj cas a tiez mam svoje nervy. Svokra si musi uvedomit, ze ty si uz matka a pre svojho drobca chces len to najlepsie a vies co robis. &staci to nejako setrne povedat, ze Ty vies co robis, ze ta nemusi neustale poucovat. Moznoze je natolko rozumna, ze to vezme uplne normalne a nebude robit hysteriu tak ako moja, ktora sa na mna a mm urazila na zivot a na smrt...Ale aj sa skoro odurazila aby mohla poucovat dalej...

Budem drzat prsty aby ta tvoja bola rozumnejsia

mihouk
5. jún 2011

@kawasaki17 je vypocitava, ulisna a hlavne velmi sprosta, ze to takto verejne hovori. A preco vlastne chcete prerabat byt, ked si chcete kupovat pozemok a stavat??? Mm je tiez uz na dobrej ceste k otvoreniu oci. Tak zalozte byt, kupte pozemok, postavte a prestante splacat, nech si banka robi s bytom co len chce aj so svokrou 😝 😝 😝 😝 Plan dobry, len na to treba velmi silny zaludok, predsa je to matka tvojho mm 😖

azarijka
5. jún 2011

@locko007 hlavne "nečuš" 😉 nemusis sa hned hadat ,ale stoj si za svojim a vyjadri svoj nazor a ked to nepochopi jej problem, takto si zvykne ze si stale ticho a ze ti moze hovorit a robit hocico a ty aj tak nebudes reagovat.
a nic sa neboj tvoj baculko bude robit vsetko to co aj ostatne deti, nasa je zas chuda a malika a tipuju jej 3mesiace a ked poviem ze ma 6,5 kukaju na mna ako keby som jej jest nedavala 😠 no hlavne ze su zdravi, nie? 😉

mihouk
5. jún 2011

@locko007 Mne toto robila moja mama (svokra si nedovoli) a ked som jej povedala, ze uz ked tolko prezil, tak to asi robim dobre no nie? Este mi maly par krat pomohol, ze urobil scenu ked mama tvrdila nieco (je mu zima) a bol pokoj. Alebo pre pokoj vypocuj si a urob si aj tak po svojom, ty si mama a nik iny. Drzim palce!