Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evinkal
11. apr 2011

@bamarama82 @vinka ja nechápem,niektorí starí ludia sú fakt blbí...to aj u nich keď sme bývali,darček nedali,ale vždy polovica torty išla aj im-pritom som ju kúpila sama pre malého-my traja/ja,muž a malý/sme sa delili a druhá polka starej,starému a švagrine-stará že každému rovným dielom,aby som nebola pažravá!!!ale zajtra nedám-poviem zjedla sa a hotovo!!!je to matejove!!!

vinka
11. apr 2011

@evinkal no keby som ju sama zplatila by som nedala.by som povedala som pažravá čo aj som 😀 😀 😀 milujem sladké tak by som nedala. 😀 😀 😀 😀

linuska1
11. apr 2011

kedze u nas je normalne ze ked svokra nieco chce tak to aj ma...)) tak dnes som sa postarala o to ze tak skoro s malou von nepojde...🙂 zavolala mi ze chce ist von s malou... tak dobre tetuska...🙂 nebudem predsa az taka zla a neprijemna nevesta...🙂 "velmi rada" obetujem schodzku s kamoskami a ich detmi, pretoze ona si zmyslela a ona proste chce...!! tak teda podte tetuska.. a JA pojdem s vami....) kedze je zvyknuta nikam nechodit.. a aj do obchodu jedine s autom... tak dievcata.. ja som jej urobila taku prechadzku na ktoru nikdy nezabudne..))) 4 a pol hodiny... rychlochodzou...))) bez prestavky.. bez napitia...🙂)))) po tretej hodine som si nebola ista ci ona tlaci kociar...alebo kociar nesie ju...))) chcela si sadnut na lavicku...))) nie teta... nemozeme... mala by sa nam zobudila...))) verte-neverte... presiel tyzden... a nevolala..🙂) len manzelovi sa stazovala... ze konecne jej praskli pluzgiere..)))

macik27
11. apr 2011

@linuska1 dobré 😀 😀 😀 ja mám takého svokra že chcem a daj a dones 😠 a keď mu poviem aby prišiel on tak on nemá kedy on chodí do roboty a keď mu poviem že však cez víkend tak to nie on má víkend a on si musí oddýchnuť...lebo ja si nemusím 😀 a to mi vedel volávať v Sobotu o pol deviatej a že ty ešte spíš a čo si robiloa v noci (malá sa budí každú hodinu) ...naposledy ju chcel strašne voziť tak som mu ju nachystala a prišiel s ňou a že ona neni moja kamoška pri každej krčme čo som sa zastavil tak plakala...isto mu ju dám aj nabudúce 😠 ale svokru mám celkom fajn až naniektoré muchy ale je to svokra tak to musí byť 😀

linuska1
12. apr 2011

@macik27
u nas to bolo opacne... cely tyzden som bola sama s malou..lebo manzel ma taku pracovnu dobu ze je cely den v praci.. konecne vikend... konecne sme mohli byt spolu... a boli sme...vsetci spolu.... ale aj so svokrovcami... takze vikend presiel ani neviem ako... a uz tu bol zase pondelok a zase sama s malou...:( teraz uz konecne zacina byt pekne..) a manzel stale urobi program.. nastastie len nam..)))

evinkal
12. apr 2011

@vinka 😀

renatad
12. apr 2011

jáj baby toto je hrôza čo tu čítam 😠 😠 ja sa našťastie so svokrou nestretávam už rok / teraz máme ročné výročie/ 😀 😀 a som spokojná, našťastie sa nestretávam ani so švagrovou / mm sestrou/ tak ani nemám info o nich čo ma teší, muž tam raz za čas ide, ja mu nebránim, ale doma nič nepovie, tak mám už rok tlak v norme 😀 😀 😀 😀
nie je nič lepšie ako byť šťastná a bez stresov z cudzích ľudí 😝 😝

katushka16
12. apr 2011

@renatad tak tou poslednou vetou si to krásne vystihla 🙂 ja sa tiež so svokrou a švagrinou nemusím ja mám 8 mesačné výročie 🙂 🙂

danteska
12. apr 2011

zdravim vas vsetky..baby,moja svokra vzdy ked dojde k nam (byvame s nasimi) tak podovlaka kadejake veci-vsetky co najde doma..same zbytocnosti,deku,noviny,malemu hracky pre 3 mesacne deti-maly ma 15 mesiacov,same gumenne kacicky,podlozku pod hrniec,casopisy-ale haldu,same sošky keramicke,mne tricka a zupan a kadeco co naobjednavala z katalogov..a ja to nechcem..ona sa toho zbavi a mne to donesie..doteraz som bola ticho celkom ale nejde to takto dalej..donesie vsetko co najde doma-asi si mysli ze cim viac tym lepsie...mame to tu uz ako v bazare,vsetko davam hned do pivnice...moj muz jej dohovoril ale nikdy sa nepouci.ja som nechcela doteraz robit hriechy ale uz to musi skoncit..maly mal v januari rok-svokra mu doniesla (nevidela ho 5 mesiacov) gumennu kacicku,3 plysove somariny co nasla doma! velkosti 8 cm,a baloniky....mne je z toho normalne smutno,cakala som ze ked ma prvy rocik tak sa posnazi..mam jej to nejak razne povedat ze si proste to nezelam?

moon1979
12. apr 2011

@linuska1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak uz davno som sa takto nezasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 poziciam ti moju svokru? zeby si ju zobrala na prechadzku? 😀 😀 😀 😀 😀

moon1979
12. apr 2011

ahojte baby, toto je uplne ze brutalna tema 🙂 mam otazocku - ako oslovujete svokry?
ja osobne sa snazim formulovat vety tak, aby som ju nemusela oslovit nijako, proste moj stupen averzie je na tak vysokej urovni, ze to proste nejde ... a to sa vidame tak max 1x do mesiaca, ale tyzden pred a tyzden po mam zaludocne vredy a cukor mi vrie v zilach ...

trdielko149
12. apr 2011

ahojte baby ja som sem pisavala casto daaaavno daaavno o 30 stran dozadu ...dlho som sa neozvala ja viem ale Emmuška mi neda vydychnut mam mama obdobie svadbu chystame na 11.juna ci sa to svokre pacilo a ci nie !!!! há ! to bola jej definitivna prva prehra somnou a po pol roku pochopila ze ta prehra je nadozivotie ze jej synacik miluje mna a dceru ci to ona chce alebo nie a je klud!ospravedlnila sa mi !!!! 🙂

kocurko1
12. apr 2011

@trdielko149 blahozelam a zaroven drzim palce 🙂 Mala bude v pohode. Vyparadite ju a bude sa vykrucat akoby sa vydavala ona 🙂

trdielko149
12. apr 2011

@kocurko1 dakujéém aa vidim ze tehulkujete tak vam drzim palce nech vam to dobre dopadne 😵

kokazm
12. apr 2011

@jarunka111 daj jej nejakú metlu nech odletí 😝

kokazm
12. apr 2011

@danteska no takúto zlatú svokru máš, všetko na svete by ti zniesla a ty takto???? 🙂))))))) Chce to ignoráciu: áno mamička, ďakujeme, ďakujeme, určite sa nám to zíde a šmariť to potom keď odíde do kontajnera. Mňa svokruša zahŕňa zákuskami, celé tácky mi nosí - no my to neľúbime, u nás frčia zákusky iného rázu a nie lacné rezy typu čo chladnička dala alebo čo všetko sa dá zmixovať. Ja sa zdvorilo poďakujem - veď dobrá nevesta a tie zákusky porozdávam susedom, tí to zjedia skoro aj s tou táckou.
Čo tak otvoriť si živnosť na hovadinky 🙂)))))

janette4
12. apr 2011

ahojte.kedysi dááááávno som sem prispievala,ale už neni času.Sem tam vás čítam,len nemám čas reagovať.ale teraz musím:
@linuska1 😀 😀 😀 😀 😀 na tvojom príspevku s prechádzkou so svokrou sa tu rehním jak taká koza 😀 😀 😀
Dievčatá,všetkým vám prajem veľa trpezlivosti a pevné nervy.Ja som to už vzdala,so svokrou sa bavím len "áno,nie" na jej otázky,so svokrom sa už 2roky ignorujeme,so švagrinami pol roka.a tvárim sa,že mi je fajn a že mi to takto vyhovuje ☹ v skutočnosti sa pre to dosť trápim,pretože predtým sme si perfektne rozumeli,ale to im na nos vešať nebudem,tú radosť im neurobím 😝 😠

danteska
12. apr 2011

@kokazm aj moj muz mi povie-ved to vyhod co sa rozculujes..no nechcem to takto,to proste musi prestat.budeme sa stahovat a nechcem aby ma zasobovala vecami ktorych sa chce zbavit ..len to je len jedna vec co som napisala..okrem toho ze mi stale rozprava co mam a co nie,co si dat do bytu,co urcite nie a pocuvam stale ako jej je zle,aka je unavena..je to tazko vsetko popisat..no som v podstate nevdacna ale ked je to stale dokola.. 😖 no ale to su svokry..kazda je "jedinecna" 😀a ako napisala
@moon1979 -tyzden pred a tyzden po navsteve sa mi chveje zaludok..a svokru neoslovujem...vzdy je to pre mna muzova mama..

kocurko1
13. apr 2011

@danteska ja gycove veci od sv z cinaku davam do charity. Nikomu tym neublizujem a svedomie mam ciste jak lalia 😎

petaboo
13. apr 2011

@nestastna_nevesta fu nezáááávidíím Ti, už sa to zmenilo ???
Asi pokým nie si na 100 pro u drahého na first place tak sa to nezmení, ja mám pokoj 🙂

petaboo
13. apr 2011

ja mám xvála bohu pokoj od svokry a moja láska ma nenúti do jeho rodiny bo som mu na prvom mieste 🙂
bo ked si párik ropzumie tak všetko ostatné je nepodstatné 🙂

petaboo
13. apr 2011

podla mna je uplne zbytočné sa zaoberať polovičkynou rodinou a treba si vyxutnávať lásku bo ňúranie sa v tomto znamená že človek klesne na ix úroveň a to je zbytočné pokým funguje zamilovanosť a spokojnosť s milovaným srdiečkom 🙂

macik27
13. apr 2011

@petaboo krásne napísané aj sa toho snažím držať...ešte keby sa polovičkyna rodina nezaoberala mnou 😀

petaboo
13. apr 2011

@macik27 toto som nikdy neriešila a ani ma to nebralo či ma riešia či nie , nie je to potrebné ku môjmu životu 🙂

bronia13
14. apr 2011

@linuska1 joj musela som sa smiat ked som citala ako si "vyvencila" svokru na prechadzke, parada, na tu urcite nezabudne a asi tak rychlo nebude chciet ist kocikovat hi hi hi.....

meduzka35
14. apr 2011

ahojte dievčatá, ja sa tiež potrebujem vyžalovať ☹ síce my s priateľom sme neni zobratý, ale za to bývam u nich doma u svokry..ja až tak problém so svokrou nemám, lebo ona býva inde, ale problém mám s priateľovím bratom a svokriným druhým synom..on snami býva častejšie ako so svokrov, lebo pracuje v bratislave a mi tu bývame, tak nemusí cestovať.Neviem to tu s ním vydržať, celé dni ma otravuje, nemám pokoj..musím sa o neho starať, variť mu, upratovať po ňom ☹ ☹ ☹ som zúfalá..niekedy si pripadám, že nežijem s priateľom ale s ním, niekedy tu trávi so mnou celé dni a ja nemám pokoj ☹ začala som sa pred ním zamkýnať.Jemu sa to nepáči a začal sa mi vyhrážať, že ako si to dovolujem sa zamkýnať pred ním, že som tu len na návšteve a on tu je doma ☹ ..povedal, že som sa posledný krát zamkla, že on sa o to postará..neviem čo mám robiť, ale,,svokra" je na strane svojho syna votrelca ☹ ☹ ☹

danculik
14. apr 2011

@renatad ...porad recept ako vynechat svokrovcov zo zivota???...uz som si to povedala tisic krat..a stale nic..nejak nemam odvahu..aj ked ma uz vytocili par krat tak , ze som myslela ze budem vrazdit!!

danculik
14. apr 2011

@kocurko1 Dobry napad...asi to urobim aj ja🙂))))

azarijka
14. apr 2011

@meduzka35 a co na to tvoj priatel? na koho strane je? skus to najprv s nim vyriesit...

meduzka35
14. apr 2011

@azarijka ahoj, môj priateľ je samozrejme na mojej strane, ale nevie s tým nič urobiť ☹ jeho matka mu dala peniaze na dom..on si to už zažil, keď mal dievča predomnou..rovnako ju jeho brat obťažoval celé dni a keď mu niečo povedala, išiel žalovať matke ☹ takže ju od tialto vyštvali obaja.jeho brat a matka..priateľ sa s nou za to nebavil skoro rok..je to ťažko takto rozpísovať..to je na dlho a sú za tým rôzne okolnosti ☹ ☹