Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

maminuska
26. júl 2011

@keenfan a nebolo by ti lepšie prijat to ako fakt, kašľať na to či tam má poriadok alebo nie, tráviť vonku čas čo najviac alebo len tak pri káve prehodiť že by si jej rada pomohla s uprataním. Účel svätí prostriedky.
Ak nie je tvoja svokra zlý človek, neštve ťa proti manželovi, má rada tvoje dieťa myslím že by to stálo za to sa nad tým povzniesť.
A sklame ťa iba to čo si pripustíš, neočakávaj poriadok, nebudeš sklamaná.
Ja keď idem k svokre, tak viem že sa mám pripraviť na kanonádu slov a to celý deň, jednoducho ona je k nezastaveniu a niekedy si vypočujem niektoré veci aj štyrikrát, ale ked vidím že aký má vzťah k deťom , rada si to pretrpím a občas nahodím na tvári zúčastnený výraz ako že som v obraze, ale inak som myšlienkami mimo.
Viem že ju v tomto nezmením a ani sa o to nesnažím, vždy ale poviem manželovi po ceste domov naspäť aby na mna nehovoril, deti aby boli ticho v rámci možností a ja si užívam zaslúžené dve hodiny ticha 🙂

sharmana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
staronova
26. júl 2011

@janette4 Vieš treba sa niekedy vžiť aj do situácie tých starých ľudí.Ja tiež čim mám viacej "členov rodiny",tým menej dávam.Jednoducho sa nedá.V rozpočte musím myslieť aj na choroby ktoré prídu v úplnej starobe.A kolkokrát si vzdychnem nad dcérou,ktorá ešte nemá deti,že jej sa už asi ani neujde,ked bude nejaké mať. A o opatrovaní ani nehovorím.Už sme si užili prvých vnúčat a akosi nám neostáva sila,chuť a čo ja viem čo ešte na tie najmenšie.Život je každým dnom iny. Ja som pred 25-rokmi rozmýšlala uplne ináč.Teraz to vidím úplne inými "staršími" očami.

sharmana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette4
26. júl 2011

@staronova ale veď mne vôbec nejde o peniaze,aj keď s tými oni problém rozhodne nemajú.Svokra by si však dala pre 2centy aj koleno prevŕtať.Zarába on,svokor je na predčasnom(a veľmi peknom - €) dôchodku a okrem toho ešte stále aj robí,takže majú 3príjmy, k tomu im prispieva ešte aj dospelý syn,ktorý s nimi býva.Nesplácajú žiadnu pôžičku, majú staré auto,všetko si vypestujú.Moji rodičia splácajú hypotéku a úvery,ale napriek tomu sa nám snažia pomáhať,vedia,ako je všetko drahé a chcú,aby sa ich vnúčatká mali dobre.a takisto vedia,že keď pomôžu oni nám,pomôžeme aj my im,keď potrebujú,alebo budú potrebovať.Ja lásku starých rodičov neberiem cez peniaze,mne by stačilo,keby si ich aspoň všimli.Moji rodičia prežívajú všetky nové veci a úspechy mojich detí,tešia sa z nich,keď sa naučia niečo nové,keď si ich môžu zobrať na víkend...Keď môj syn zavolá na svokra "dedučko ahooooj", ten sa otočí a odkráča preč.predtým naňho ešte stihne pozrieť jak na prašivého psa. 😝

janette4
26. júl 2011

@maznacik007 nie sú s mojimi svokrovcami rodina?lebo to je presne akoby si písala o tých mojich.Horšie je,že bývame asi 20m od seba,vo vedľajšej bytovke,vidíme sa každý deň a každý deň si v duchu hovorím,čo im moje krásne deti urobili,že ich takto trestajú. ☹

vinka
26. júl 2011

@janette4 tak to naše deti deda ani nepoznajú.Babku ano z fotky lebo bohužial zomrela.Ale svokor žije nenavštevuje ich tak nevidíme dôvod prečo im vysvetlovať,že nejaký dedo tu je.Je druhý krát ženatý tak sa aj syna zriekol.Ale ja furt hovorím každému sa tolko vráti kolko v živote dal.Naša babka z otcovej strany tiež nejavila záujem.Už ked chcela mi sme nemali vzťah a ani záujem.tak presne takto sa mu to môže vrátiť.Ked si spomenie už môže byť raz neskoro.najmladšiu ani nepozná.Nikdy ju nevidel neprišiel sa ani pozrieť ked sa narodila.V meste prešiel okolo malej a nepoznal ju.tak nech je spokojný ked mu to takto vyhovuje.Ale jeho matka sa presne takto správala k jeho synom.tak to majú asi v krvy 😀 😀 😀 😀

janette4
26. júl 2011

@vinka u nás už tiež bolo obdobie,že malý ho už nepoznal a hovoril mu ujo.raz išiel okolo nás a malý sa ma opýtal"mamina,kam ide ten ujo?svokra potom volala mm,čo ho to učíme,aký mu je on ujo.tak jej manžel povedal,či si myslia,že mu teraz budeme 20rokov vysvetľovať,že to je jeho dedko,keď ho ignoruje.No môže ma mať rád,pre mňa už prestal existovať.
nedávno mi môj syn povedal,že sa bojí deda G.čo na to decku povedať? 😒

vinka
26. júl 2011

@janette4 ta naše deti o nom nevedia i svatý pokoj 😀 😀 😀 To ked sa mi dcéra narodila tak jej poslal tričko na 3 roky(mala 3 mesiace)po mužovi.Ho zavolal na vlakovú stanicu a podal mu to z vlaku 😀 tak som mu potom zavolala a požiadala ho,že ked nechce prísť za nou a jej to dať nemusí posielať.malá nieje tak zlé na tom aby jej posielal ked aj tak nebude vedieť od koho to je.Tak od vtedy už nedostali nič ani sa neozval ani neukázal.Mne neubližuje ale synovi svojmu.

fely
26. júl 2011

Dlouho jsem si říkala, že mám svokru se kterou můžu být spokojná. Ale dnes už fakt nezvládám. Nevím či se špatně vyspala či co,ale dneska je hrozná. 😠 Kdybychom u nich nebyli na "dovolenke" tak se sebereme a jedeme domů. Už od rána krmí Rebeku slivkama a když řeknu, že musí sníst něco normálního, tak řekne, že ted měla slivky, takže jí jogurt dá až za chvili. Ale jakmile si Rebeka ukáže na slivky, už má jednu v ruce. Jen za dnešek, jsem řekla" Slivky už ji nedávejte, musí se pořádně najíst" pětkrát 😠 . Jen z toho jsem unavená. Bojím se, že za těch 5 dní,co tu budeme Rebeku rozmazlí, že s ní budeme muset doma válčit. Už nevím jak to mám svokre říct. Je přecitlivěla a brání se tím, že chce pro ní jen to nejlepší. Navic se dnes sebrala na nákupy a vzala Rebeku sebou. Nic nám neřekla. Když za hodinu přišla, divila se, že mi to vadí. "Vždyt jsme byli venku jen hodinu" Tak touhle větou to zazdila. A dnes mermomocí chce Rebeku uspat, takže jí pustili na internetu pohádky. Kouká na ně už 45 minut. A jakmile vejdu do místnosti, začne:" My jí dnes uspíme, pohádky se jí líbí." 😠 bezva..... Už se těším na zítřek.....
Omlouvám se,ale někde jsem to potřebovala vyventilovat.

xlucia
26. júl 2011

@fely no na tvojom mieste by som si nenechala po hlave skakat, ty si matka a tak male dieta nema co cumet telku. a uspavat cudzim tak male dieta uz vobec nie, doma to budes davat do poriadku ty.... nech si svokra trepe co chce aj sa urazi, dieta vezmi a uloz ako treba

cenculinka
26. júl 2011

kocky, ci je svokra alebo mama taka alebo onaka, stale je to matka, ktora tiez vychovala dieta. a je zdrave a zive 😉 ked sa staraju, zle je, ked sa nestaraju, zle je. to je ich udel, aby nevesty a dcery boli vacsinou nespokojne. mne ked svokra lezie na nervy, tak sa jej dlhsiu dobu neukazujem na oci a po mesiaci som aj rada, ze ju zase vidim (byva o ulicu vedla). moji svokrovci maju vnucata "nakyblovane" na navsteve kazdy vikend, obaja pracuju a nevedia povedat NIE. po vikende su stastni, ze uz je pracovny tyzden, no uz vo stvrtok spekuluju, ako by v piatok co najskor isli po malych 😠 a potom svokra place, ako ju vsteko boli a nic nestiha, no co uz 😝 a pokial vztah so svokrou stoji a pada na nejakych chlpoch (nechcem nikoho urazit), tak tam bude asi problem niekde uplne inde. co vsetky tie z nas, co vyrastali na dedine, medzi sliepkami, kravickami a pod? my sme doma mali zachod na dvore, kym som nesla do prvej triedy na ZŠ a zijem, nemam alergiu ani nic podobne 😀 chce to len nadhlad. budme radi, ze ich mame. ja nemam mamku a brala by som ju naspat aj s chlpami, bordelom, poucovanim a vsetkym tym ostatnym, co mamky vedia detom "dat"

gerci90
26. júl 2011

Baby ked už tu takto pišete o svojich podarenych svokrach...alebo svokrovcov neda mi nespomenut tych mojich.... ja som snimi musela rok žit a to svokra nemala problem ma ohovarat cez skype so svojou dcerou ked volali spolu s anglicka...a ja vo vedlajsej izbe.. furt bolo na mna cosi..raz ma aj obvinila že jej kradnem veci a pritom ona ma 1,50m. a ja 1,70m.... ona ma cicky ako lentilky a ja ako kyble...tak neviem co by som asi tak robila s jej vecami...ale to bolo stale male peklo co mi robila zo života ona ma totiž to 50r, ale je strasne moderna. ... oblieka sa na 20cat..chodi si na kavičky a dovolenky a nakupy a cvicit s 25rocnymi kočkami ciže skoro babami v mojom veku ktore si tykaju nielen s nou ale aj s mojim svokrom a ja ich musim pred nimi nazyvat ujo,. teta..... ale to nieje všetko medzi tie jej kamosky s ktorymi travy svoj cas a vysedava s nimi vsade kde som ja (na dvore, alebo u nich, ...) patria aj mojho muža byvale...takže ja som musela strpiet aj to že babu ktoru moj muž sexoval si s nou moja svokra hrkuta v obyvacke kde musim sediet aj ja a idu sa popukat od smiechu.. take ponižujuce obdobie ake som zaživala ja neprajem nikomu.... ale som si povedala som mladsia tak hadam si ma oblubi a ked si rozumie s mojimi rovesnickami bude si hadam aj so mnou..ale kdeže cim viac som sa jej pchala do ryti tym menej si ma važila... a zneuživala moje dobro...a tak som sa musela zmierit s tym že každa mlada pipka bude pre moju svokru lepsia než jej vlastna nevesta ktora sa jej prikladne stara o syna a vnučku... odisli sme do podnajmu lenže moj muž nedokaže byvat v byte tak staviame dom..a hadajte kde???? pristavba vedla mojich svokrovcov... vyhovorit sa mu to nedalo..a tak pre jeho stastie som ja podpisala zmluvu s diablom a koncom roka si balim kufre a idem spet do toho pekla.... možno sa už nebudeme delit o miesnosti,ale žial o dvor...a každoddene stretavanie sa.... možno si myslite že prečo som stym suhlasila ?? ja žial nemam nato aby som si mohla vyskakovat a pre dieta potrebujem strechu nadhlaou a moj muž jej ju chce zabezpecit,.... to že už to bude na svokrov. pozemku je prenho nepodstatne...a to som zabudla este podotknut že moji rodicia si s mojim mužom potykali ale moji drahy svokrovci vyhlasili že oni si so mnou tykat nebudu.... !!!!takže taky strasne moderny a idem im vykat ako strarej tetke..a ujkovi...a to ideme spolu žit!!!!!.... TAKžE ANI JA NEMAM LAHKY žIVOT S MODERNÝMI SVOKROVCAMI.... 😠

fely
26. júl 2011

@xlucia Nejhorší je to, že když jí něco řeknu, tak pokaždý se rozbrečí a pak jsem já ta ošklivá, která jí zakazuje být s vnučkou. Ona měla těžký život a prožila mnoho bolesti, tudíž si ted vybírá "radost" vychovala 3 děti a i když je to její první vnučka a musela jsem jim ukazovat jak se přebaluje, tak stejně ví všechno nejlíp sama. Rebeku už mám u sebe, zaspala mi během 5 minut.

xlucia
26. júl 2011

@fely to je fuk kolko a coho prezila, dieta si z ruk nepustaj. ked bude malu boliet brusko, tak si to odskace mala a ty sa budes musiet u nu starat. a ze si poplace?? nechaj ju tak, to je klasicke citove vydieranie. vsak ju to prejde ked si budes stat za svojim.

@gerci90 nuz lahke to istotne nemas, ale musim uznat ze tolko hrubok v jednom prispevku som teda uz davno nevidela.

gerci90
26. júl 2011

@xlucia AKO prepáč tu som to neprispievala koli hrubam,ale koli prispevku že aj ja iem co je to mat " užasnu svokru"... žial nepozerala som na chyby chcela som to rýchlo nap, lebo mi blbne net a dost často mi vypadáva .... takže by som to tu asi ani neprispela...a odbieham aj k malej.... 😖
Takže VDAKA za odpoveď... !

megie
27. júl 2011

Baby... to je aká ironia... Ja som mala GENIALNU svokru, bola a aj je ako moja druhá mama, uplne super žena, ako ma svoje "muchy" ale to každy, ale bola super.. - no nerozvediem sa ja?! 😀 😀

lumimi
27. júl 2011

Zdravím dámy, musím sa svami podelit o niečo pozitívne - osud vracia rany a aj vyším svokrám ich čoskoro vráti, tej mojej už začína, -->nedávna debata, o tom že ako mam svokru oslovovat, ktorú vyprovokoval môj muž pretože sa mu mama stažovala že ja ju neoslovujem, a ktorá dopadla tak že jeho mama mi povedalal že jej je jedno ako ju budem oslovovat, ale že "mama" je jej postavenie v ich rodine, a ona svokru tak musela tiež tak volat ked sa k nim nastahovala (ale my s nimi nebývame) A AKO sa jej to vracia? boli sme u nich amanžel dal niečo malému a hovorí "odnes to mame" a svokra sa nachystala že čo jej donesie ale malý išiel logicky ku mne pretože ja som mama a nie ona, tak ostala s kyslím ksichtom....hehe.
@gerci90 nezávidím, aj my sme mali možnost stavat u svokrovcov na dvore ale nastastie mali sme k dispozicii pozemok po svokrových rodičoch tak staviame tam,

darinka.b
28. júl 2011

Ahojte, ked citam toto forum tak si myslim ze sem asi ani nepatrim, ale mozno ma niekto pochopi a napise mi ako situaciu riesit. Byvam s priatelom uz sedem mesiacov, v septembri sa berieme, vsetko je OK az na to ze byvame v rodinnom dome so svokrou - spolocna kuchyna aj vsetko (kupelka, spotrebice...)moj problem je ten ze svokra je uz na dochodku a je velmi dobra. vsetko obriadi, vsetko robi upratuje sprace beha okolo nas upratuje po nas s odovodnenim ze ona nema co robit a chce pomoct (vstavam o pol piatej rano a z roboty chodim vecer o piatej) mne to vsak vadi, nie som predsa z cukru, uz sme jej s priatelom, ktory je na mojej strane, hovorili, nech sa nestara nech necha nieco robit aj mna ale po case zacala zas vsetko robit - ani len fialky vo vlastnej spalni si nemozem poliat - lebo su uz poliate ☹ som z toho nestastna, svokra to robi nezistne ale vsetkeho vela skodi, ked sa jej povie nech prestane a fnuka ako decko ze ona nema co robit a ju uz nepotrebujeme, ale stale si myslim ze je normalne ze ked sme mladi par spolu ze sa chceme sami o seba starat robit si hniezdocko a tak. momentalne zvazujem ze spravim kalendar a rozpis cinnosti kto bude co robit. jedine co na mna necha je varenie - ale zas musi povedat ze moje jedlo je chutnejsie a drahy je len moju stravu, co sa patricne odzrkadlilo na jeho pupku 😀 skratka a dobre, moj problem je trochu opacny ako je zvykom - viem ze ine zeny by sa tesili ze nemusia nic robit, ze sa venuju len sebe, ale je normalne ze za sedem mesiacov som az raz umyla podlahu? asi som divna, ale tiez chcem mat pocit ze tam patrim 😒

mabumi
28. júl 2011

@darinka.b ahoj, vôbec nie si divna 😉 . a presne ako pises, vsetkeho moc skodi. ono ti to bude vadit cim dalej tym viac. skus sa s nou porozpravat, ale aj raznejsie, ze co citis a ako to chces ty. nie je to ziadna sranda byvat v spolocnej domacnosti so spolocnou kuchynou, kupelnou. dobre si to rozmysli. ja by som trvala - ked uz byvat pod jednou strechou, tak aspon mat domacnost oddelenu. lebo takto fungovat by som nevedela a neviem ci poznam niekoho kto vedel takto bez problemov fungovat. zbytocne pridu o velmi dobre vztahy. predstav si ze sa ti narodi babatko a nebude ta chciet k nemu pomaly ani pustit, bude ta posielat do roboty...
porozpravaj sa aj s manzelom - nastavajucim a skuste najst moznost ako si urobit vlastnu kuchynu a kupelnu. v idealnom pripade aj vchod. lebo tvoje pocity prerastu do neznasanlivosti az nenavisti tvojej, inak velmi dobrej svokry. a ona to nikdy nepochopi, ze preco sa ku nej spravas tak zle (lebo tak sa casom môzes zacat ku nej spravat).
vela stastia 😉

darinka.b
28. júl 2011

@mabumi dakujem za povzbudive slova, skusime to teraz tak ze si zavedieme nejake pravidla a uvidime. pravdou je ze si tiez nejak zatial neviem predstavit ako to bude ked budem doma na materskej. na jednej strane cloveku nevadi ze vsetko robia zanho, ale tym ze tiez mozem nieco robit sa budem citit ze tiez patrim do tej domacnosti ze mam tam svoje miesto 🙂

mabumi
28. júl 2011

@darinka.b skus jej povedat, ze ty sa tam chces citit ako doma. a takto sa navzdy budes citit ako "u nich". a ze chapes, ze vam chce dobre, ale ze potrebujes aj ty pocitit, ze uz si zena, VYDATA zena. ze sa chces starat o manzela, o domacnost. a ze ju mas rada, vazis si ju, ale bojis sa aby sa vase vztahy nepokazili. pretoze ak to ma takto fungovat, tak ta to bude stale viac tahat prec a zacnes trvat na vlastnom byvani 😉
podla toho co si o nej napisala, to pochopi a aspon sa zacne snazit 😉

maminuska
28. júl 2011

@mabumi
@darinka.b podla mna ide o obyčajný strach svokry zo samoty a nepotrebnosti, preto sa snaží zo všetkých síl vám zavďačiť aby ste ju neopustili. Tak panicky sa bojí samoty, že radšej bude robit slúžku ako by mala ostať sama.
Predovšetkým ju treba ukľudniť že pre vašu rodinu je potrebná, že ju máš rada, ale že vo " svojej spálni " si kvety budeš polievat sama a aj tam upratovať.Nešla by som na to nátlakovo a tak teraz budem robit polovičku sama ale jednoducho pomaly a pozvolne preberala čast domácich prác s humorom trebárs aj tak že si jednoducho motovidlo a v nejakých prácach sa aj musíš pocvičit aby si to nezabudla. 🙂.
Skús nepríst o tento inak dobrý vzťah, svokra ti môže byt velmi nápomocná práve v čase tehotenstva a narodenia malého, kedy oddych budeš velmi ale velmi potrebovať.
Udržanie dobrých vzťahov inak s nekonfliktliktnou svokrou v jednej domácnosti je nesmierne dôležité, a aj za cenu určitých ustupkov, lebo život sa ti môže velmi rýchlo zvrtnut na peklo.

staronova
28. júl 2011

@darinka.b Vieš, že sa mi páči to tvoje reagovanie.Vidím, že ju chápeš.Ja som v koži tvojej svokry a niekedy chodím ako lev a neviem si nájsť robotu. A ak nemá tendenciu obchádzať kamarátky a ničomu extra sa nevenuje,tak den je pre nu veľmi dlhý.Nechaj ju tak a nech vám pomáha. Ber to tak,že si jej už vravela a ak vám chce ona pomôcť tak čo-nech robí.
To je niečo podobné ako s darčekmi..Mám kamarátku,čo mi pre deti stále nosila darčeky. Vždy som jej hovorila nech to nerobí. Potom som si povedala, že jej vec,ona chce.
Možno sa ani nenazdáš a budeš jej to musieť vrátiť. Zapamätaj si, NIE JE NAD DOBRE VZTAHY.
Ja sa veľmi teším.My máme veľmi pekné vzťahy s nevestou a je to veľmi pekné a potešujúce.Tiež im pomáham aj ked nebývame spolu.

snopkulka
28. júl 2011

@megie 😀 😀 taaaak to si pos....a 😀 😀 😀 posledný mohykán, ktorý tak pekne rozpráva o svokre 😉

lji
29. júl 2011

@darinka.b myslím že je najvyšší čas stanoviť si pravidlá 🙂 ak je tvoja svokra normálna a dá sa s nou tak si proste sadnite a pekne sa porozprávajte. normálne jej povedz svoje pocity, svoje obavy, a hlavne tvoje predstavy. (samozrejme s tým že sa jej nechceš dotknúť). je fajn "nič nerobiť" ale za akú cenu? mali by ste si vymedziť určitý priestor ktorý by mal byť pre nu tabu, nejaké "vaše izby". to by ale nemal byť problem podla mna. ja sama si viem predstaviť že ked je človek normálny tak má určitý rešpekt pred súkromím toho druhého. aj u nás doma napr. neleziem do izby mojho otca-na čo aj, do bratovej idem len ked fakt musim, ved na čo aj. i ked mame vlastný vchod a vlastne byvanie tak záleží na tom kto si chce súkromie chrániť a kto to bude rešpektovať. napr. ja som vždy nerada chodili k svokrovcom do spálne ked som ešte len chodila za mužom na víkendy. bolo mi to nepríjemne ale ked som chcela pomôcť ožehliť tak som musela. a aj teraz mi je to nepríjemné ked ma tam aj zavolajú. ak sa "nudí" tak jej skus nájsť nejakú zalubu,koníčky čomu by sa mohla venovať a v tom ju podporujte. ked budete mať bábo tak bude super ked si budeš môcť oddýchnuť a ona ti ho postráži ale zase pozor že aj vtedy ti ho môže len tak vziať z rúk, môžeš mať pocit že si ho privlastňuje a pod. ak však ale nebudete komunikovať tak sa vám to vypomstí. ja som mala takéto s mojou mamou ked sa mi narodila dcérka. ja ju chápem. mala doma len štyroch faganov a ja jediná dcéra a najmladšia som jej porodila vnučku a aj spolu bývame takže to je pre nu niečo úžasné a vidím že napriek tomu že ma 6vnúčat, to moje dieťa má proste nejak radšej aj ked sa tomu chuda bráni a ked sa narodila tak mi ju doslovne vytrhávala z rúk, brala si ju bez môjho "súhlasu" a vtedy som musela až hlas zvýšiť aby si uvedomila že už aj ja som matkou, že som dospelá a musíme sa rešpektovať navzájom. držím ti päste - váž si že máš normálnu svokru a komunikujte, komunikujte, komunikujte 😉

lji
29. júl 2011

@staronova prepáč len sa chcem uistiť, to nechcem rýpať. aj tá nevesta si myslí že máte dobré vzťahy alebo iba ty? 😅 to ja len tak sa opýtam lebo moja svokra dosť často prezentovala (teraz už neviem, som s nou menej) že mám najlepšiu svokru, že sa mame rady a ako velmi nám ona pomáha. a ked to vravela skutočne všetkým a jej sestra si všimla môj počudovaný výraz tak ju poopravila že nech zváži či vraví za obe alebo len za seba 🙂

darinka.b
29. júl 2011

@staronova sak to je to ze clovek si nechce pokazit pekny vztah, hlavne ked pocuvam ake problemy maju ini mladi so svokrovcami, tak moja situacia je vlastne idealny vztah, a skutocne to na 90% zvladam v pohode ale niekedy je to na mna vela ze robi vsetko na mna, ona by si nikdy nedovolila povedat ze robi vsetko za nas a to mi potvrdil aj drahy, hlavne si to musim nechat ulezat v hlave ja a bude to OK 🙂

darinka.b
29. júl 2011

@lji pekne si to napisala, ja stale dufam ze ked budeme mat babetko ze to bude oki ale samozrejme si aj ja budem musiet zvyknut na to ze jej babo obcas necham nech sa mozem aj ja spametat, len ja som taka ze vsetko sama sama - ale to je fakt len vec mysle u mna, clovek ked tak rozmysla tak je to velka pomoc ze je doma a porobi co treba len to vie ist na nervy. nad tymi konickami pre svorku som rozmyslala ale pre nu je konicek mala zahradka a starat sa o dom, ona tiez zila roky so svojou svokrou a boli spokojne takze je zvyknuta ze su dve zeny v kuchyni aj v domacnosti - nejak sa to u nich dedi ten zivot so svokrami xi 🙂

lji
29. júl 2011

@darinka.b no ja to poznám u seba ale v extréme.ja som taká že som nespokojná ked niekto spraví "moju robotu" lebo to malokedy je dobre 😀 😀 😀 teda nie podla mojich predstáv. ale to je skôr že som sa postupne prispôsobila vyšším nárokom tých druhých - svokor napr. neznáša ako niekto vešia prádlo a ja kedže som sa im chcela čo najviac zapáčiť tak som stále od neho sledovala ako vešia prádlo a až kým raz neprišiel domov s tým že sa prekvapene spýtal kto vešal prádlo lebo on to nebol (ani jeho rodina mu nevedela nikdy vyhovieť) tak som sa uspokojila že túto etapu "zdokonalovania" mám za sebou. 😀 ale odvtedy u nás vešiam prádlo radšej ja lebo neznášam ked napr. mama mi chcela pomôcť a vešala spoločné prádlo 😀 ale táto moja neznesiteľná povaha sa vypestovala práve kvôli mojej svokre lebo po mne vždy všetko ešte upratala, umyla, skontrolovala riad lebo určite nebol umytý ako ona chcela, ešte aj sáčok do koša som vraj dávala zle 😖 bože teraz spätne nechápem ako som mohla chodiť dobrovolne do takeho teroru každý víkend 😕 😅

ale tak ked tvoja svokra vedela existovať so svojou svokrou tak myslím že aj u vas to pôjde.viac sa jej pýtaj na ich vzťah,či nemali nejaké problémy a pod. možno aj ona mala podobne ako ty len také "podrobnosti" ti nepovie. inak väčšinou to býva tak že akou nevestou si bola, takú budeš mať ty 😀 resp. akú si mala svokru, taká svokra budeš ty 😀