Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

leka323
11. dec 2009

Vidíš, pre všetkých už mám darčeky, len pre neho nie. Porozmýšľam... 😀 😀 😀

katica06
11. dec 2009

aj ja som sa už zamyslela nad tým aká budem svokra 🙂

no, asi poradím dcérkam aby si vybrali povolanie mníšky 😉

pensadorcallisto
13. dec 2009

Nestastna nevesta...
Neprecitala som si celu diskusiu, ale tvoj 1. prispevok ano...
Asi by si sa mala naozaj sebakriticky zhodnotiti, ci tvoja svokra nema pravdu...
Mozno si sa naozaj zmenila ty a ani si to neuvedomujes...
Akoze ist za manzelom a nenavstivit aspon na par minut svokru, tak to ma pravdu... Aspon sa jej opytat ako sa ma.
Moji svokrovci byvaju od nas asi 400 km daleko, ale volame si pravidelne. Stale ich pozyvam a v priemere pridu raz za 3 mesiace na par dni az tyzdnov.
Medzitym ideme my k nim. Alebo len ja s detmi.
Podla mna je jej len luto, preoze ta ma rada.
A co sa tyka toho oslovenia otrec, mama, nechapem preco z toho robite niektore taku vedu.Ved ak ich to tesi, tak ich tak oslovujte. Moja cerstva svagrina tiez odmietla volat mojich rodicov otec a mama a nasim to prislo dost luto. teda mama ostala riadne zaskocena.. To su take kraviny, ktore pozbierate od inych a snazite sa robit take dolezite a pritom je to naozaj malickost. Jasne, svojich rodicov mate len jednych, ale verejne si to takto dokazovat?
Takze najprv sa sebakriticky pozriet na seba a potom sudit inych. Z tvojho prispevku davam za pravdu svokre... heh 😀

latvia
13. dec 2009

pensadorcallisto....si pribrzdena?

luciarisko
13. dec 2009

pensadorcallisto - kazdy ma iny vztah so svojili svokrovcami, niekto ma stastie a vychadza s nimi ako ty, niekto nie. ja tiez neoslovujem svokrovcov mama, otec, volakedy to mozno bolo samozrejme, ale ja osobne by som tak svojich svokrovcov nikdy nenazvala!!! a ak tu niekoho niekto sudi tak ty.
latavia 😀

katica06
13. dec 2009

nie každý má ideálny vzťah so svojimi svokrovcami...

...keď nás moja svokra 😝 dostala do nemalých finančných problémov, keď oznámila len tak medzi rečou, že už má doma dve upomienky z banky lebo nezaplatila úver(vlastne niekoľko úverov), a že nemá na účte peniažky a MM je jej ručiteľom tak teraz budú už nahánať nás...keď sme kvôli nej zostali z jedné dna na druhý bez haliera, a keby MM nepracoval od rána do polnoci niekedy aj dalej aby sme mohli splácať jej dlhy a že ho pomali vlastné deti nespoznajú ... a toto je len kvapa v pohári ktorý už dávno pretiekol ☹

Baby vy by ste sa ako poďakovali svojej svokre, keby ste s tých všetkých stresov a nervozity čo spôsobila z jedného dňa na druhý nemohla kojiť svoje bábo, lebo by ste už nemala čím, lebo by ste už vôbec nemala materské mlieko?

gergi7
13. dec 2009

pensadorcallisto - podla mna to vobec malickost nie je oslovavat niekoho mama a otec. Svokrovcov som tak nikdy neoslovovala a ani ich tak nemienim. Po tom vsetkom nemam totiz preco!!!
A ty ak mas taky fajn vztah so svokrou, tak si zaloz temu - Moja svokra- zboznujem ju 😀

gergi7
13. dec 2009

katica06, tak fakt nie je o com 😔 .

katica06
13. dec 2009

tak na forum - Moja svokra- zboznujem ju - ja prispievať určite nebudem...

...veď neprišla pozrieť do pôrodnice ani jednu vnučku, neprišla a vyše pol roka po nich ani nešťekla, a keď sa po 7 mesiacoch milostivej ráčilo prísť k nám tak doniesla polročnej vnučne mandarínky(keď ja som alergička)...

gergi7
13. dec 2009

tak to iste ani ja nebudem 😀
Mne malu prisla pozriet, ale prve co vyslo z jej ust bolo : Ma vsetko, co mam mat? Touto otazkou ma dorazila

katica06
13. dec 2009

Ja som chcela byť milá, dala som jej malú do rúk, a ona... ako som sa otočila hrbtom položila malú na gauč a pekne sa pozerala ako sa stade skotúľa dole ...

gergi7
13. dec 2009

😕 😕 😕

sofik
15. dec 2009

nechápem ako tu može niekto napísat že dáva za pravdu svokre ked nepozná ani jednu zo strán a čo vlastne je medzi nimi - len preto že si prečíta jeden príspevok 😕 asi nezažila nikdy nič zlé od osoby ktorá pre niektoré z nás sa už ani svokrou nazvat nedá 😒

katica na tvojom mieste by asi pensadorcalisto odpustila svokre a volala ju mamička 😀

katica06
15. dec 2009

ona možno ano 😀
ale ja by som si skôr jazyk odhryzla ako ju MAMA nazvala... 😝

sofik
15. dec 2009

katica to ti verím ☹ inak si z Lc ako mi s gergi 🙂

kacenqa
15. dec 2009

katica: moja svokra mojej 3mesacnej dcere poslala k meninam pohladnicu 😀 😀 😀 😀 😀

akoze vobec by mi to nevadilo, kedze byvaju 200km od nas, pomyslela by som si, mile, ze si spomenula. lenze zrovna v ten vikend, ako mala meniny, tam manzel bol. za tych 30 korun, co dala za pohladnicu a postovne mohla radsej jednu hrkalku kupit a poslat jej....nuz ale kazdy to riesi po svojom..... 😵

katica06
15. dec 2009

jééé, ja som chcela tiež Grétku, ale manžel to neodhlasoval...

ale tvoja Grétka aspoň pohľadnicu dostala 😉 , ja ani moje deti už druhý rok nedostávame nič...ani len sms s blahoželaním 😕

katica06
15. dec 2009

sofik, všimla som si to, akurát gergi tam nemá vyzn. okr.

dalli
15. dec 2009

pensadorcallisto...."snazite sa robit take dolezite a pritom je to naozaj malickost. " podľa teba je maličkosť koho nazvem Mama...ufff to hocikomu kto by to od teba požadoval, tak by si tak hovorila? veď je to len maličkosť...hovor mi mama 😉

zuzin78
15. dec 2009

skoro som odpadla, ked som si precitala, co napisala pensadorcallisto . nazvat svokru Mamou, no prepac, mam len jednu maminu a to svoju,. ako Ti bude, ked raz tvoje deti,budu hovorit druhym Mama? tiez ti to nebude prijemne. a hlavne nesud tu ostatne, niekto moze mat super svokru, -svokrovcov, a niekto nie.
a tato tema je tu na to aby sme sa vyrozpravali, poradili si a nie,aby nas niekto sudil.... 😠
dalli super prispevok 😀
prajem krasny slnecny den

irsina83
15. dec 2009

baby ja mam strasnu svokru, ona je uplne mimo, normalne rozmyslam ze k nej nejdeme ani na vianoce, zas urobila hurhaj po celej rodine a nas ohovara ale ani stipku pravdy nema...uplne psycho 😠

katica06
15. dec 2009

insina súcítim s tebou, tie naše svokry nepoznajú hranice...
moja svokra to tohnala už tak ďaleko, že na vianoce ju nepôjde pozrieť ani vlastný syn... 😝

strociatka
15. dec 2009

neviem ci je to malickost nazvat svokru mama, ja nemam az taku prisernu svokru (asi pre to, ze k nam nastastie nechodi), ale mama ju dodnes neviem oslovit, akosi mi to nechce ist na jazyk, aj som sa snazila, ale ono mi to z ust nevie vyjst... proste to nedokazem.

Moja mama je jeden uzasny clovek, ktoreho si nesmierne vazim a teraz mam to iste meno dat aj niekomu cudziemu?

dalli
15. dec 2009

presne súhlas strociatka, veď je to pre nás v podstate cudzia žena...l

katuskapd
15. dec 2009

strociatka plne s tebou suhlasim, nieze by osm mala hroznu svokru ale uz ju proste neriesim a povedat jej mama no to ani nahodou
a tiez nastastie byva 200 km o nas 🙂

bellama
16. dec 2009

Ahojte baby, dnes som objavila tuto temu a precitala nieco z vasich prispevkov. Mozno by sa to malo volat - moji svokrovci - uz nevladzem 🙂 Lebo posledne prispevky boli tusim viac o svokroch.
V kazdom pripade - nechapem spravanie takych ludi, ale to je asi o primitivizme a vychove danej z domu, cize toto nezmenite, treba sa z toho len vykecat.
Viem, ze to neni lahke, pustit to z hlavy, mne sa to tiez nedari.
Ja by som tiez mohla napisat roman o "uzasnych svokrovcoch"... napisem aspon v skratke a mozno mi niekto z vas da radu, ci ma vyznam sa tym este zapodievat, alebo sa snazit to zaradit ako "nepodarilo sa".
Som vydata 2 roky a mame 1.5 rocnu dcerku.
Ked som chodila s manzelom, tak boli svokrovci ako medik, ale to len preto, ze sme tam prisli raz za cas, pobehali vonku manzelovych kamosov, posedeli, niekedy prespali a nic sme nechceli... potom sme odisli do BA.
Tesne pred tym ako sme zistili ze cakame baby, tak sme si kupili dom, ze ho dokoncime a uvidime co dalej, a super sme spravili. Ked sme sa brali, vedeli sme, ze budeme docasne byvat u nasich, nez sa dom dokonci a potom budeme uz sami. Dom sme dokoncovali ciastocne s firmou a ciastocne svojpomocne, ale ta pomoc to bola len zo strany mojich rodicov. Manzelovi rodicia byvaju o 60 km dalej ako moji, takze oni nemozu ... to je cele vysvetlenie. Ked sa mala narodila, nedosli ma ani do porodnice pozriet, lebo BA je na konci zemegule a oni nechceli rusit. Ok, potom som to rozchodila, ale kedze som s malou bola v porodnici tyzden, tak uz som tam prezivala vselico, a kazda navsteva ma tesila, ale chodili len nasi a manzel.
Potom konecne dosli po mesiaci, a to len preto, ze im asi povedal, ze som bola dotknuta. A odvtedy to ide dole vodou. Nebudem popisovat detaily... ale momentalne sme na tom tak, ze byvame sami, nasi chodia stale k nam, lebo im na vnucatku zalezi, chcu s nou prezivat vsetko a chcu, aby bola na nich zvyknuta, malu davame nasim v pohode aj na weekend, ked sme potrebovali doma porobit, alebo cokolvek, je tam ako doma.
Svokrovci ju uz od augusta nevideli, to sme tam boli my pozriet a odvtedy oni nic. Ja som nikdy nikomu nezakazovala nas prist pozriet, mame krasne, cisto, mala je v pohode, my sme v pohode, ale oni asi nemaju zaujem. Bol Mikulas, ani sa neozvali. Ked sa tu zastavil svokor, ani sa pomaly so mnou nebavil, ze ma v BA nejaku robotu, nic nedoniesol, nie mne - ale ani malej a ked som mu pvoedala, ze co nezavolal, ze je nahoda, ze som doma, lebo ved ja pracujem a mala je v jasliach, povedal mi, ze na mna cislo nema. Fasa. Asi si ho vymazal.
Tymto som ja s nimi z mojej strany skoncila... Keby nebolo nasich, tak mala nema babku a dedka. Ja sa nehnevam, je mi z toho smutno a nechapem to. Neviem, co sa stalo, co som spravila, moj muz mi nehovori, ci mu volali, ja sa uz nepytam. Od kedy bol Mikulas a ani nezavolali ani nic... tak ma to mrzi kvoli malej, lebo to je jedno sladke mile stvorenie, moje jedine dieta, ktore ma viac lasky od cudzich ludi ako od vlastnej rodiny.

katica06
16. dec 2009

bellama
nič si stoho nerob 🙂
ja som vydatá 3 roky a 3 roky ma svokrovci ingorujú a to isté platí aj na moje deti...
...a aj keby sem náhodou trafili, tak ich moje deti nepoznajú, tá väčšia sa naposledy skryla pod stôl a maličká sa rozplakala ☹

strociatka
16. dec 2009

takych je nas asi dost, ja som sa vydavala s tym, ze svokra sa nam snazila vsetko organizovat, aj ked dovtedy o mna ani len nezakopla (chodili sme spolu 8 rokov), ale moja chyba, malo mi dojst do coho idem. Nikdy sa o mna nezaujimala, nerozpravala sa so mnou, jednoznacne som citila, ze som pre nu nie dost dobra, ak som vtedy este frajerovi nieco kupila, vzdy to skritizovala a nebolo to prenho dost dobre. Dodnes nedokazala prezit, ze oblek na svadbu kupoval so mnou a nie s nou, dava mi to vyzrat pri kazdej prilezitosti, ked sa nahodou nejaky oblek spomenie...
Na svadbu pozvala aj ludi, kotrych sme my nepozvali, ale co uz. A potom sa viac neozvala, nikdy k nam neprisla na navstevy, nikdy nezavolala, teda nie nam, ale manzelovi volava aby skontrolovala ci papal! 😀 😀 😀 Ked sa nam narodila mala, nie ze nas neprisla pozriet, ani len nezavolala ako sa mame, ci sme zdravi, vporiadku... Ak nahodou my neprideme s malou k nej, tak ani nevie ako mala vyzera. Je mi to luto, lebo ja som vyrastala bez babiciek a viem , ako velmi to chybalo mne. Ale lasku si vynutit neviem... Ked sme v lete na navsteve u nich ochoreli a lezali v nemocnici u nich v meste, tak nas neprisla pozriet, ani nezavolala a to jej manzel (svokor) v nemocnici robi sanitkara.

Prepacte, ale asi nemam v sebe dost pokory, aby som ju dokazala nazvat mamou.

bellama
16. dec 2009

Tato stranka je dobra aspon na to, aby sme sa utesili tym, ze neni sme same. Aspon ja mam taky pocit.
Urcite sme ani jedna nenapisali VSETKO a je toho urcite viac, ale ked uz je to raz tak v globale na prd, tak nema vyznam ani spominat jednotlive incidenty. Ja len nechapem, ako sa ti ludia dokazu pretvarovat, napriklad ked sme tam naposledy my sli, ze aka je mala super, inak vola ich teta a ujo, ona totiz vobec nechape, kto to je a ja ju mylit nechcem, ze babka a dedko, lebo ona ma pod tymito pojmami zafixovanych uplne inych ludi, ludi, ktori ju dokonale poznaju, ktorym ju viem zverit, a to som ja extra hakliva, ako kazda mama asi, co sa s mojim dietatom deje, co papa, ci je vcas prebalena a ci jej neni zima... atd, ludi, ktori jej volaju denne, ktori jej donesu ovocie, varia, mojkaju sa s nou, hraju, uspavaju, proste im je ako poklad, co aj deticky su... a ked sa im niekto venuje, tak sa ho neboja, lubia ho a to je to, o co sa moji svokrovci sami ochudobnili. Je to luto aj mne, lebo ja som citliva dusa a ja som mala obe babky a oboch dedov, viem ake je to super, vediet, ze Ta ma niekto rad a tesi sa na Teba... a neviem, ako jej toto chcu niekedy, ked sa spamataju, vynahradit. Obaja su doma, tak neviem ake maju ine starosti... neviem. Smutne je to.

bellama
16. dec 2009

Najviac sa hrozim toho, ze sa tam budeme na Vianoce trepat, ked nahodou mojho muza opiju rozkom a povie si, ze ich chce vidiet... a ja nebudem chciet robit zle, tak sa podvolim. Ale.... mozno aj na neho to uz je moc silne kafe, lebo uz ich par tyzdnov nespomenul.... tak uvidime. 🙂