Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

muttinka
18. sep 2010

stvura:Však nech to zoberie manžel s humorom a príde za BABKOU a povie napr.Babka prišla návšteva! Tvoj milí -malí vnúčik dnes sa Ti bude robiť spoločnosť.Pravda je ak je babka hluchá na svedomie -tak čo?No viem že môže mať zlosť na syna ale na deti by to nemala prenášať.

jojoba
24. sep 2010

Ahojte. Prosim o pomoc.Moja svokra do vsetkeho strka nos vecne hadky. Nebudem tu rozoberat vsetko to by bola na vemi dlho ale stala sa jedna vec a dost vazna tak prosim o pomoc.V sktatke: Boli sme pohadane na somarine somarine tak nerozpravala s nikym ani ked moji rodicia prisli na navsrevu ani sa im nepozdravila hoci s nim nema zidne konflikty. fajcila som na balkone prisla ona s malym a sedeli pozerali von a okolo isiel nejaky ujo tak maly sa mu pozdravil ona nato citujem: Musis sa zdravit kademu ujovi lebo nevies kto ti je otcom?. bola som ticho nechcela som sa zase hadat ale hnev som dusila. tak som sa rozhodla ze maly je nebude volat babicka vselijak inak moze len ne babicka stale ked mu povedala povedz mi babicka ja pekne na to povedz babka alebo baba asi mesiac a ona stale to iste tak som jej rovno povedala ze neprajeme aby ju tak volal a aj preco a ona mi na to ze som suka. tak nerozpravala ani s manzelom lebo sa ma zastal ze preco sa ma zastava ked ona mu je matka. s manzelom sme sa dohodli ze koli nej sa uz nebudeme hadat a ani ju riesit. no poradte ako sa k nej mam teraz spravat ja? kolkokrat som isla ja za nou a ospravedlnovala som sa hoci nemala pravdu a ni raz som ju vulgarne neoslovila hoc som mohla a teraz sa sprava ako hudiatko a ja ta najhorsia. no ako sa spravat k nej?

geegee
24. sep 2010

@jojoba neda mi vyjadrit s k jednej veci: nikdy by som neriesila nieco cez dieta. Moja svokra porobila kadeco, ale raz je to stara mama mojho dietata a nebudem to dieta stvat proti nej, ani pouzivat podobne prizemne metody na dokazovanie si toho, kto ma navrch, ako ona. V mojich ociach matka, ktora zakazuje dietatu nejako oslovovat staru mamu a vedie ho k osloveniu s negativnym podfarbenim je rovnaka ako ta zla svokra.

jojoba
24. sep 2010

@geegee ale ked ona to riesi cez dieta tak je to v poriadku? ja jej nezakazujem sa s nim stretavat ani jej ho neberiem akurat nechcem aby ju volal babicka ked ona mu povie ze jeho ocko nie je jeho a jeho mamicka ze je suka a ine veci mu vravi ponizuje ma pred vlastnym dietatom. ked bude vediet vyznami slov tak nech ju vola ako chce.bude vecsi tak budem s nou mat taky vstah aky si on urobi. ja akurat chcem aby teraz ju nevolal babicka lebo ona sa tak nesprava aby si to zasluzila este nemala tolko aby sa ospravedlnila ked ne mne tak tomu drobcekovi.

jojoba
24. sep 2010

@geegee vyskusala som vsetko po dobrom a ona za 2 roky vecnych hadok nic tak jednu vec chcem aby bolo po mojom tak som zla?

geegee
24. sep 2010

@jojoba nie, nie je to v poriadku, v tom mas svatu pravdu. Ale ani tvoj pristup nie je koser. Ja by som to riesila skor obmedzenim kontaktov s nou. Radsej predist tomu, aby vravela dietatu ze jeho matka a otec su nejaki... ako potom vracat jej udery rovnakym sposobom a pred dietatom zhadzovat aj seba 😉

anka1984
24. sep 2010

@jojoba Ahoj. Píšem hoci neviem ako by som Ti už ja mohla pomôcť, keď mám podobné problémy. Byvam u svokry šesť rokov a posledný rok sa vôbec nerozprávame akurát sme sa dvakrát pohádali a naposledy to bolo najhoršie. Ja som bola v 12. týždni a ani na to nebrala ohľad a potom som celé poobedie prevracala, čo ma tak bolela hlava. Ani svoju malú nevidí odvtedy. Ani ju k nej pusťať nemienim, keď ju stara mama štve proti mne a mojej rodine, tak načo kaziť detskú dušu.
Keď by mi ona tak povedala, že sa ma zdraviť každému ujovi, lebo nevie ktorý je jej otec, tak ja by som len povedala a rovno pred ňou, že tejto tete nehovor babka, lebo nevieš či je tvoja babka. Ale to už je mnou, lebo ja som proti svojej svokre už natoľko naočkovaná, že až. Ja som bola nekonfliktný typ, ktorý radšej ustúpil, len aby bolo dobre, ale tiež si nedák kydať na hlavu donekonečna. Aj ja chcem žiť.

jojoba
24. sep 2010

@geegee tak ako sa k nej spravat ako by sa nic nestalo? obmedenie kontaktov nie je horsie ako to aby je nevolal babicka?

jojoba
24. sep 2010

@anka1984 ved prave 2 roky ustupujem a ja som najhorsia ale to bolo posledne a casa preliata uz nevladzem. nebudem robit zo seba handru do ktorej si bude utierat usta a na mne dvihat sebavedomie.ale nejako nusim s nou vycadzat ci po dobrom alebo po zlom. ale ako? po dobrom to nejde.

jojoba
24. sep 2010

No kto poradi ako sa spravat k svokre ktora mnou opovrhuje, nevazi,uraza,ponizuje. Spravat sa priatelsky ( to som skusila a nepomaha) Alebo vazne sa spravat ako harpia?

jojoba
24. sep 2010

vazne pomoc uz som zufala ☹

gumimaci
24. sep 2010

@jojoba ak byvate spolu, tak jedine riesenie je sa odstahovat. Nic ine nepomoze.

jojoba
24. sep 2010

@gumimaci
nebyvame aj niekedy byvame. ale myslim ze to nepomoze

gumimaci
24. sep 2010

@jojoba preco nepomoze? ak tam nebyvas, tak tam prestan chodit a mas pokoj 😉 ak bude chciet babka vnuca, prived ho ku dveram a tak isto si ho vyzdvihni... 😉

jojoba
24. sep 2010

@gumimaci nie som si ista ci jej mozem verit.namiesto toho aby priznala ze aj ona roby chybu tak bude este horsia a bojim sa ze ked jej dam maleho tak mi ho nevrati uz to raz urobila a od vtedy s nim nikdy nie je sama.

gumimaci
24. sep 2010

@jojoba Tak potom, nech ona chodi na navstevu k vam. Bude na tvojom "uzemi" a ty urcis hranice ako sa a spravat, alebo nemusi chodit vobec... Ja riesim nieco podobne, ale s vlastnou rodinou a viem, ake to je tazke a krute, ale v zaujme zachovania si zdraveho rozumu aj nevyhnutne.

jojoba
24. sep 2010

@gumimaci lenze ona hranice nerespektuje a uz vobec nie odomna.stale si robi po svojom. musim urobit nieco co ju prinuti zamysliet sa ze ublizuje nam ale neviem co.

gumimaci
24. sep 2010

@jojoba prerusit s nou kontakt nic ine nepomoze

anka1984
24. sep 2010

@jojoba Preboha akože nevratila, veď si jeho mama. A ja som si myslela, že len mojej svokre načisto preskočilo. Je mi tu ťažko s ňou vychádzať, vlastne nevychádzať. Ja som to tiež chcela riešiť podobrom, no ale musím smutne priznať, že už aj zo mňa sa stala ta harpia, čo sa týka môjho vzťahu k nej. Tak keď ho chce vidieť nech príde k vám a keď si bude otvarať hubu, tak si tiež povedz svoj názor. Človek by chcel vychádzať podobrom, ale pohár trpezlivosti ma svoj okraj.

jojoba
24. sep 2010

@anka1984 no tym sa zacali nase hadky maly mal tri mesiace a ja som ostala s malim sama lebo nanzel musel odcestovat tak chcela som ist k nasim ale muz ze nech ostanem u svokrovcov ze bude vsetko v pohode a nebolo.Kikus je prve dieta jasne ze som noovladala vsetko perfektne tak sa mi zacala starat to toho to tak a tak to mu neobliekaj to mu nedavaj daj mi tu a to liezlo mi to na nervi ked som si otvorila usta tak ako si to dovolujem ze ona je starsia ona vie viac ako ja pritom som jej povedala ze ja ho budem vychovavat ako ja chcem ze ona je iba baba tak nech sa tak sprava. ona ze je mu babka a bude tak jak ona chce a vytrhla mi ho z ruk ostala som stakt jak vyjavena plakala a nevedela co dalej o pol hodiny ked som sa konecne spametala tak som jej ho zobrala. a od vtedy su vecne hadky.

jojoba
24. sep 2010

@gumimaci asi ano no bude tazke

muttinka
24. sep 2010

jojoba ak to nejde v dobrom v zlom to neoôjde,tak sa s ňou nebav.Dieťa to nemá čo vedieť od vás ,ono si samo urobý svoj obraz.Zo svokrou ak nevídete tak treba urobiť radykálne riešenie.

anka1984
24. sep 2010

@jojoba Spravne. Čo Ti ho ona ma vytrhávať z rúk. Ona ho nosila a rodila? A na čom sa naučíme ak nie na vlastných chybách. Ak by človek pýtal radu tak nepoviem. Moja mama sa mi nikdy do ničoho nemontovala, len keď som sa chcela poradiť a svokra samozrejme furt, ale keď bola malá chorá a človek skutočne potreboval radu tak ako keby ani tu nebola. To, že Tvoj mal tri mesiace, ale moja mala skoro dva roky a ona mi ide hovoriť ako mám natrieť krémom dieťaťu zadok. Tu sa až rozum zastavuje. Najhoršie na tom je, že tu nemám prijemné podmienky a čakáme druhé. Neviem ako to bude ďalej.

jojoba
24. sep 2010

@muttinka ale ake riešenie ja viem ze si sam s nou urobi vstah. vazne ja som z nej na nervy

jojoba
24. sep 2010

@anka1984 no veru rozum sa niekedy zastavy.

anka1984
24. sep 2010

@jojoba Ak sa smiem spýtať, bývaš so svokrou alebo ste sami?

jojoba
24. sep 2010

@anka1984 nebyvame ale chodime k nim 2krat do roka na 2 tyzne

anka1984
24. sep 2010

@jojoba Tak to Ti môžem len tíško závidieť. Tak to by som neriešila. Snžila by som sa a keď by nebolo pomoci, tak sa zbalila a odišla domov. Niekedy si hovorím, že sa netreba s tým zaoberať a netrápiť, toho človeka aj tak nikdy nezmeníme. Len ja nechápem ako môže byť taký človek, ktorý robí zle svojej vlastnej rodine.

jojoba
24. sep 2010

@anka1984 ale napriek tomu s nou nemam dobre vstahy.rozmyslame o druhom babetku ale zasa alebo este viac sa s nou hadat sa mi nechce.

traktor
24. sep 2010

ja tomu trosku nechapem..a preco sa s nou stretavas?..ak ti to nerobí dobre, ak ta uraza, tak preco sa s nou kontaktujes?mas svoj byt..jednoducho jej neotvorim a hotovo....ved aj ten maly v tom musi mat melu..ked sa takto pred nim hadate, natahujete..