Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lubi
18. sep 2012

@kinka555 mraz mi beha po chrbte. urcite nabuduce volaj tu policiu! tvoja svkora na nu nema pravo!ved ona ohrozuje nie len malicku ale aj tvoje druhe babatko ked mas take stresy pri nej. drzim palce a nedaj sa.

kejty95
18. sep 2012

ako to tu citam, tak mi naskakuju zimomriavky :( preco vobec existuju svokry??
moja svokra bola celkom v pohode, aspon sa mi na obcasnej navsteve tak zdala, "problemy" zacali, ked sme oznamili, ze sa ideme brat... plakala nad manzelovymi svadobnymi koselami, povedala, ze jej ho "vezmem" a ine. Svadba bola klinec do rakvy. Bola sice nadherna, najlepsi den v nasom zivote, nenechali sme si ho pokazit. Ona to nemohla prezit, ze sa berieme a ze my rozhodujeme o vyzdobe, o programe, o kvetoch o vsetkom. Chceli sme mat vsetko podla seba samozrejme. Aj sme mali. Ona sa s tym nemohla zmierit. Uz na odpytavani u mojich rodicov vykrikovala, ze z ich strany starostova manzelka nema pierko zo zivych kvetov, je to aj na dvd vidiet, bolo to hrozne.. kazdy sa pozeral. U nas nie je taky zvyk, u nas mal len starostovia take pierko. Ale pred svadbou ked sa vsetko pripravovalo, o nic sa nestarala, nic nechcela vybavovat, vsetko bolo zbytocne a drahe. V sale nechcela nic riadit za manzelovu stranu, sedela na mieste a myslela si asi, ze ja pojdem roznasat na ich stoly malinovky a flase. Zacalo to dost skripat uz na svadbe. Ale bodka prisla v nedelu po svadbe. Boli sme u manzela (nikoho nemali na navsteve, lebo svokra chcela mat uz svaty pokoj, tak kazdy nech sedi doma! - u nas bolo zase naopak veselo, do vecera sme este pokracovali v hostine u nas 🙂 Po svadbe sme sa dohodli, ze uz budeme spat u mojich rodicov, ved predsa ako manzelia uz budeme stale spolu 🙂 a svokra pri nasom odchode k mojim rodicom sa spytala mojho manzela z cista jasna, ze kedy pride vecer domov! Akoze on sam domov! Ona ma vobec nezobrala ako manzelku svojho syna. To jej nemozem zabudnut. A este sme si na svadobnu noc rezervovali krasnu izbu v hoteli, kde sa konala svadba a si predstavte, svokor - ktory sa s nikym nedohodol, tak prisiel po nas uz pred 11stou, ze rychlo sa mame pobalit a rychlo nosit malinovky, co sa zvysili!! On vobec nerespektoval nase sukromie, nas program. Manzel ma zo svojich rodicov traumu, lebo ho ubijaju, stale rozkazuju, mama ho psychicky vydiera :( je to strasne smutne
A teraz cakame babo. Svokor hned ako sme oznamili radostnu novinu povedal, ze nemame urcite kupovat hracky pre babo!!! v ziadnom pripade, stoji to vela penazi! Hned povedal, ze aj plysaky maju. 33 rocne.. Tak som zakrocila a povedala, ze azda si nemyslia, ze nase babo sa bude hrat s plysakom, na ktory sada 33 rokov prach na manzelovej posteli! Svokra zachranila situaciu tym, ze ona si toho plysaka neda! trapas to bol riadny. Pritom sme na tom financne dobre, mozeme si dovolit kupit vsetko co potrebujeme.. Tento vikend sme boli na trhoch, bola aj svokra, neodolali sme a kupili sme fusak na zimu a hraciu deku. Svokra nepovedala ani makke f. Vobec nic. Evidentne sme jej skrizili plany, lebo na druhy den vytiahla zo skrine stary zosivety fusak 33 rocny, ze ona si ho odkladala pre vnucatko! Vobec som nevedela, ci to mysli zo srandy, alebo vazne.. Manzel zachranil situaciu, chytil ho do ruky a povedal, ze azda by sme babatko nedali do takej umeliny kusacej. fuj. Tak pozerala na nas, ci ho azda vyhodi teraz??
Ked sme pozerali na kociky, ona isla ako namosurena skupana, vobec sa nezastavila, nepozerala, ze aky by sme si predstavovali a tak.. Mozno aj kocik ma odlozeny od manzela 🙂) haha
Potom sme sa doma este rozpravali o menach pre babatko, tak to skomentovala hrozne, ze urcite nie take a onake mena, ake sme navrhli... SKoro som vybuchla, nezdrzala som sa a povedala som jej, ze ona sa mohla realizovat s menami pri svojom synovi, takze vec vybavena. Uz sa na tuto temu nebudem vyjadrovat pred svokrou.
Potom sa opytala manzela, ci chce byt pri porode, tak obidvaja sme suhlasne prikyvli, ze ano. Skoro odpadla, zacala rozrpavat, ze on nie je na to stavany, ze urcite nech nie je pri porode, ze to sa nema, ze chlapa ona by pri porode nechcela a ide bludy.... proste vsetko NAOPAK!!!!
mate niekto tiez taku svokru? proste som jej ukradla syna a ona sa s tym nezmieri nikdy asi.

achesa
18. sep 2012

@kejty95 tvoj manžel je asi jedináčik, že? keď je na neho tak strašne namotaná.
u nás na svadbe zase stresovala moja mama- totálne mi pokazila náladu už počas príprav, ale no, čo už 🙂
Že svokra nechce ani počuť o prítomnosti syna pri tvojom pôrode? mne tá moja povedala niečo podobné- a hneď v prvý deň, ako ma s ňou mm zoznámil- tvrdila, že chlap proste nemá čo byť pri pôrode, je to intímna vec ženy a že keď chlap vidí, čo všetko zo ženy "vylezie", tak o ňu stratí záujem... No neviem, ale ja si skôr myslím, že si muž bude ženu viac vážiť, keď uvidí, čo všetko musí podstúpiť... nie? Aj moji kamaráti, čo boli ženám pri pôrode o tom hovorili s obrovským rešpektom a obdivom.
Možno, keď sa budete baviť so svokrovcami len nezáväzne a vynecháte prípravu na dieťa, bude to lepšie. Napr. o počasí sa nedá pohádať🙂

mandm
18. sep 2012

ja som si veci so svokrou uz "poriesila" a proste mame tichu domacnost. My dve si nemame viac co povedat ale teraz nastal druhy problem - svokor. 😢 v kuse mm diriguje a robi vsetko preto aby ho neustale s niecim zamestnal. A kedze svokor nam pomaha na stavbe tak mm citi povinnost mu pomoct pri jeho "robotach" t.j. zahrada, kosenie, vcely alebo cokolvek co si vymysli 😖 Ja uz neviem co mam robit. Dohovaram mm, ze otec nam sice pomaha ale je doma, nezamestnany a bola to jeho dobra vola, ze sa rozhodol nam pomoct ale manzel chodi do prace, na stavbu a tu trochu volneho casu co ma nakoniec casto travi s otcom 😠 netvrdim, ze mu netreba OBCAS pomoct ale my mame male dietata a dcerka muza zboznuje a tak by mu mala byt prednejsia nez vymysly jeho otca 😒

kejty95
18. sep 2012

@achesa ano je jedinacik. Ale uz dlhe roky nezije s rodicmi. Aj vsetci nasi znami, co teraz znami a priatelia maju babatka, tak asi vsetci boli pri porode. Kazdy si to cenil, obdivoval, kazdy chlap hovoril, ze to bolo nezabudnutelne.. Kazdy odporucal 🙂 Fakt musime vynechat pripravu na dieta, lebo mi to zbytocne dviha tlak :D
Asi sa budeme rozpravat fakt len o pocasi, s nimi sa velmi ani neda o nicom rozpravat. Svokor zije na "inej planete", je sice vystudovany, ale take bludy rozprava, ze clovek nevie, ci sa smiat, alebo ho decentne napomenut.. minule mi tvrdil, ze nech si nemyslim, ze dostanem prispevok na plienky od socialnej poistovne!! tak som sa ho pytala, ze kedy to tak bolo?? zeby sa dostavali taketo prispevky?? nevedel odpovedat. stale dookola len to svoje rozprava.
Ked sme minule hovorili o kociku, tak povedal, ze prve tri mesiace po narodeni nebudeme potrebovat vobec kocik, staci ho kupit az potom, lebo sak mame auto, tak ho mozeme vozit v aute.. proste nonsens
tu uz asi len jedine riesenie je - nehovorit uz vobec o nicom...
je mi ale strasne luto manzela, lebo ho to trapi, vidim to, aki su jeho rodicia.

kejty95
18. sep 2012

@mandm to je asi najhorsie, ked sa medzi mladych montuju svokrovci takymto stylom. Ako keby si chceli nieco dokazat. Su frustrovani, alebo maju nejaku traumu z mladosti? Ze si to takto na svojich detoch a ich rodinach vybijaju? Alebo tiez ich rodicia takto dirigovali, preto oni to teraz chcu vratit :( potom sa ale nemozu divit, ze deti a ich rodiny od nich bocia...

achesa
18. sep 2012

@kejty95 oni si asi len myslia, že keďže to už prežili, tak vedia všetko lepšie a chcú nás "usmerniť", ale obávam sa, že doba pokročila natoľko, že na ich rady ako "daj mu cumeľ v mede", "máš riedke mlieko" a podobne dnes už mladé mamičky nenaletia, lebo je éra vedy a techniky. veda pokročila a jej výsledky si vieme prečítať napr. na internete a to oni nechápu, lebo stále žijú v tom svojom. Je to ťažké, tiež to takmer denne riešim (najmä s mamou, ku svokrovcom už nechodím- aj kvôli tomu) U nás to dosť pomohlo- proste som mame prestala hovoriť veľa vecí o dcére- Keď sme u nich, rozprávame sa väčšinou s bratom a jeho partnerkou a bežných veciach. Myslím, že mnoho ľudí to tak rieši, že sa vlastne s rodičmi a svokrovcami nebaví. Keď k našim nepríde na návštevu aj brat s kočkou, tak tam proste len sedíme a ani sa moc nebavíme- mama sa venuje malej a sem tam prehodíme slovko- o kvetoch, o susedoch, o zateplovaní paneláku atď- úplne preč od témy deti- je to možno divné, ale aspoň sa toľko nehádame.
Môj muž tiež trpí tým, akú má matku, ale nikdy by mi to nepovedal. Vždy si ho vypočujem, jemu sa uľaví, porozprávame sa a je to. Veď oni predsa nemôžu za to aké majú mamy. A je určite lepšie, že si uvedomuje aká je a rieši veci s rozumom. Niektoré baby čo tu píšu, majú problém práve tom, že muži nedajú na matky dopustiť- a to je potom podľa mňa peklo pre každú jednu ženu.

kejty95
18. sep 2012

moj manzel sa napriklad vobec nevie porozpravat so svojimi rodicmi. Jeho mama ho stale "citovo vydiera", riesi si na nom svoje komplexy zo svojho manzelstva, a jeho otec ho neustale osmieva a pouca o totalnych hlupostiach. S mojim otcom napr. sa vie moj manzel o hocicom porozpravat, niekedy ich najdem samych dvoch pri pivku, ako si klebetia 🙂 potesim sa, lebo vidim na manzelovi, ze doma sa nema s kym takto "normalne" porozpravat, aby ho niekto vypocul, len tak bez hlupych reci. Vidim na nom, ze sa mu to paci, ako to mame u nas doma, ze sa neurazame, ze si vsetko povieme, aj dobre, aj zle, aj vsetko. Co nas trapi, co sme prezili, proste vsetko, nemame tajnosti.
ale mame stastie ze zijeme na opacnom konci Slovenska 🙂 lebo si to neviem predstavit, ze by sme byvali na jednej ulici napriklad, alebo nedajboze spolu, och

barbora84
20. sep 2012

ahojte. rozhodla som sa tu prispiet aj ja...s manzelom sme sa brali v maji 2011, po svadbe som rychlo otehotnela a uz mame doma 5a1/2 mesacneho synceka.pred svadbou aj pocas tehotenstva bolo so svokrou vsetko o.k., zaujimala sa o nas, tesila sa na vnucatko. este aj cca 1. mesiac nasho maleho nas navstevovala a prvy tyzden po navrate z porodnice nam dokonca varila, aby som nemusela ja... bola to pre mna obrovska pomoc, lebo moji rodicia zial byvaju cca 120 km od nas ☹ svokra byva 10 minut autom od nas a predstavte si, ze sa o maleho nejak nezaujima, co ma dost sokuje. za cely ten cas ho ani jeden jediny raz nevzala kocikovat, vidi ho cca 1-2x za mesiac, co je dla mna zalostne malo, na to ze byva tak blizko, je relativne mlada a v praci sa rozhodne nepretrhne, to viem na 100%. o tom, ze by s niecim pomohla nemoze byt ani rec! ani jeden raz ho neprisla postrazit, aby sme s manzelom mohli aspon na 2 hodky odbehnut a mat cas samy pre seba...ani nas k nej nevola,k nam nechodi, ani nic. som dost zarazena a pomoc by sa mi zisla, bo som tu na neho sama. ked citam,ako niektore svokry ochotne pomozu, pokocikuju, je mi smutno ze my sa na nu nemozeme spolahnut. minule je manzel vravel, ze nech niekedy dojde maleho pokocikovat a ona sa na neho hned osopila ze a kto jej pride navarit! to bola pre mna posledna kvapka, nic od nej neziadam a ani nebudem, ja to s malym zvladnem aj spolu s manzelom, je to pre mna aspon o to vacsia motivacia prestahovat sa neskor blizsie k mojim rodicom, kt. nam pomahaju ako sa len da.

suem
20. sep 2012

@barbora84 Pises, ze svokra je pomerne mlada. Nema ona nahodou priatela, ked zrazu nema cas? 😉 To mi len tak napadlo, ked pises ze 1.mesiac vsteko OK a neskor takto.

ivik9
20. sep 2012

@barbora84 mne by to vyhovovalo, vidiet ju 1-2x za mesiac staci 😉 a to tiez byva od nas max 10 min. autom......mam tri deticky, ani jedno mi nebola nikdy kocikovat, ani som nechcela a ani nechcem......ja svokru nemusim 😵

hadassah
20. sep 2012

@barbora84 to že svokra nemá o vnuka záujem je smutné, ale zase na druhej strane .... nie je to jej povinnosť. Je to jej osobné rozhodnutie a slobodná voľba. My plánujeme dieťa a ja napríklad vôbec do svojich povinností, ktoré mňa a môjho manžela budú čakať vôbec nezahŕňam svokru a moju mamu ako pomocníčky pri kočíkaní, varení, kúpaní. Už teraz riešime, ako sa budeme o dieťa starať, čo kto z nás dvoch bude robiť, ako si budeme pomáhať. Dieťa si chceme spraviť sami pre seba, nie pre moju mamu a nie pre svokru. Bude to naše dieťa a my sme povinní sa o neho starať. Nik iný. Je mi jasné, že unavenej matke pomoc jej mamy alebo svokry pomôže, ale opakujem - nie sú povinné, je to ich v ich dobrej vôli pomôcť a ak tak pre iné záujmy alebo povinnosti nerobia, nemožno ich za to obviňovať. V opačnom prípade by som si pred otehotnením mala od svokry pýtať povolenie, či súhlasí s tým, aby som mala dieťa, keď bude musieť participovať na výchove 😝

hadassah
20. sep 2012

@ivik9 aj ja urobím všetko pre to, aby mi svokra nechodila s ničím pomáhať a jej prípadný nezáujem mi bude vyhovovať. Tiež s ňou mám odžité viaceré pikantné príhody 😀
Okrem toho, môj muž by nezniesol, aby mu napr. moja mama žehlila spoďáre, a ja by som nedovolila svokre, aby sa chytala mojich vecí v byte.

ivik9
20. sep 2012

@hadassah juuuuj, tak to sme na tom rovnako.....to ako keby si pisala o mne 😉

xlucia
20. sep 2012

@barbora84 prosim ta a co potrebujes pomahat s takym malym???? co bude za teba kojit? a kocikovat? ved to ako relax pre teba, prejst sa po cestvom vzduchu. ty sa mas starat, nie svokra. a varenie nerozumiem uz vobec. mne ani pre jednom nebol nikto varit ani zehlit, normalne som si porobila sama

hadassah
20. sep 2012

@ivik9 moja svokra robí všetko inak ako ja, nevyhovuje mi jej štýl upratovania, to ako napr. žehlí oblečenie, varí inak - podľa mňa variť nevie, takže u mňa by si neškrtla 😝 Ak by ju chytil záchvat pomoci (o čom pochybujem 😀 ), tak jej maximálne dám do ruky kočík a môže krúžiť okolo činžiaku 2 hodky, kým si ja navarím a upracem. Nič iné si z jej strany ako pomoc predstaviť neviem.

xlucia
20. sep 2012

@achesa vyriesila si to velmi rozumne. aspon sa ti mama nestara do vychovy

hadassah
20. sep 2012

@xlucia možno má barbora84 náročnejšie bábätko a viem si predstaviť, že ešte poobede pobehuje strapatá v nočnej košeli (zažila som u sestry), tak vtedy sa pomoc zíde aspoň na to kočíkanie, nech si porobí, čo treba doma, ale svokru z nezáujmu aj tak obviňovať nemôže. Jedine, že jej zavolá a narovinu povie, že potrebuje na 1-2 hodinky pomôcť a poprosiť ju, či nemôže prísť.

ivik9
20. sep 2012

@hadassah pre mna je pomoc od nej to, ze mam od nej pokoj a nevidim ju 😎

erikaflenderov
20. sep 2012

@kejty95 áno, aj ja mám takých svokrovcov, manžel je jedináčik, tak si vieš predstaviť, stále to isté dookola, zlá manželka, zlá matka a bla bla bla, ja to už beriem jedným uchom dnu a druhým von 🙂

hadassah
20. sep 2012

@ivik9 no verím ti. Mne tiež stačí vidieť ju 1x do roka, ale je to matka môjho muža, tak nejaké zdvorilostné vzťahy udržiavame. A to čo si o nej myslím, si nechávam pre seba, nechcem si dovoliť "kydať" na ňu pred mužom. Vždy to bude jeho mama, hoci si aj on často o nej myslí svoje. Mne by sa tiež nepáčilo, keby nadával na moju mamu. Vždy keď sa máme stretnúť, tak sa bavíme štýlom "o počasí" a nikdy jej nič z nášho súkromia nevešiame na nos, keďže má tendenciu všetko a všetkých riešiť. Takže jej vždy hneď od dverí poviem, že nemáme nič nové, nikde sme neboli, nič sme nevideli a nič nemáme 😀 No a takto nemá do čoho rypnúť. 😝 Nikdy si taktiež nepresadzujem svoje názory, nemá to význam, ona má úplne iný pohľad na veci, iný hodnotový rebríček, takže pretláčať si svoje nasilu sa minie účinku. Ja vždy jedným uchom dnu, druhým von a aj tak si spravím po svojom.

ivik9
20. sep 2012

@hadassah tak presne takto je to aj u nas - zdvorilostne vztahy udrziavame.....akurat ja som typ, co si nedava servitku pred usta a ja ked nieco na "nu" mam,tak ja to manzelovi poviem.....mam na nu spadnute, ja viem, ale porobila tolko toho, ze sa to ani neda popisat.......sice ona si mysli, ze je vsetko OK a aka je ona skvela

barbora84
20. sep 2012

@ivik9 no, ved to si na druhej strane hovorim aj ja, niekedy je menej viac a takto je to asi lepsie ako keby sa mi do vsetkeho vareckovala a starala

@hadassah ano, mam ovela aktivnejsie, energickejsie a uplakanejsie dieta ako su jeho rovesnici, zazila som opakovane pri kocikovani s mamickami rovnako starych deticiek. vyzaduje ovela viac pozornosti, takze sa pri nom fakt nezastavim, navyse je dost vytrvaly a tvrdohlavy, skratka baran 🙂 no a to by uz len bolo aby som si pytala povolenie od svokry mat dieta, tss

dedikatessa
20. sep 2012

Ja uz som z tej svojej na nervy, chytam depresie a uz som alergicka aj na jej hlas. Byvame v jednom dome a neviem co dalej ☹ ☹ ☹ ☹

barbora84
20. sep 2012

@xlucia kojit asi tazko a nevidim nic zle na tom keby ho vezme aspon raz za 2 mesiace kocarovat, denno-denne stretavam kocikujuce babky. nechcem, aby sa starala ako o svoje, ale aspon ochota trosku pomoct by neuskodila...tak to si super zena, ze si nikdy nepotrebovala pomoc 🙂

achesa
20. sep 2012

@barbora84 chápem ťa, tiež som mala veľmi náročné dieťa... veľmi často sa stávalo, že som si o štvrtej poobede uvedomila, že som od raňajok ešte nič nejedla. Bolo to hrozné obdobie. Muž nočné a poobedné, ja zväčša s malou sama. Nepomôže, ak jej proste zavoláš a poprosíš ju, aby na hodinku zaskočila, že to nutne potrebuješ? Moja mama chodila často, ale väčšinou len keď sme boli doma, aby sa s malou trošku pohrali a ponaťahovali, do kočíka ju vzali iba jediný raz, keď som ich o pol piatej podvečer prosila, že sa musím ísť konečne najesť. Ja som mala kočíkovanie rada- horšie bolo tíšiť dlhé hodiny nonstop vrieskajúce dieťa a keďže malá chytala záchvaty večer okolo šiestej a prestávala plakať okolo polnoci, keď konečne odpadla od únavy, tiež mi vlastne nemal kto pomôcť. všetci sa s ňou prichádzali pohrať a pomojkať dopoludnia, keď bola kľudná 😀Hlavu hore, nervy z ocele, to zvládneš- keď som zvládla ja- od prírody stresák a nervák, ty to tiež zládneš určite🙂

sendy182
20. sep 2012

@barbora84 aspoň sa Vám doničoho "nemontuje"......ak nemá záujem tak kašľať na ňu aspoň vidíš aké mal možno tvoj manžel detstvo pri takej "ochotnej" matke 😢, ja radšej nechávam deti svojej mame, som istejšia aj moj mm, pretože moja svokra nie je zlá, len nemá taký vzťah k svojím deťom a vnúčatám.........pomaznanie, milé slovo, atď..........

baklik
20. sep 2012

@kejty95 nie svokru, ale svagrinu! 😉 hracky sme tiez nemali kupovat, ona da po svojich detoch (8r. a 3r.). nedala nic, no aby som nekrivdila - jedneho hracieho plysaka a par hrkalok opotrebovanych, ktore sa zakratko aj rozpadli. ostatne si nechala doma, lebo vraj chce, aby mal maly u nich, ked tam pride (rozumej cca raz za mesiac). starala sa do toho, preco sa neberieme, hned ako sme zistili, ze som tehotna, niekolko-krat si dovolila starat sa do toho, ake meno dame malemu a samozrejme, ze sme vybrali hrozne a bla bla, no vrchol drzosti! a tiez s porodom - ked drahy zahlasil, ze pojde, ak ja chcem, ze s tym nema problem (ja som, samozrejme, chcela), tak ho zacala odhovarat, ze to nie je pre chlapa a je to hnusne a bla bla... no normalne som nechapala. ale ja sa ju uz snazim brat s rezervou, je to taka jednoduchsia osobka, ktora nerozmysla predtym ako nieco vytresne alebo urobi. aj taki musia byt. som rada, ked ju nevidim a mam pokoj od jej sposobov... 😖

kejty95
21. sep 2012

@baklik neviem preco to ti ludia robia :( zneprijemnovat pekne chvilky. Ved tehotenstvo, materstvo by mali byt obdobia harmonicke a nie taketo veci riesit.. myslim si, ze ludia, ktori takto zneprijemnuju druhym zivot, napr. v mojom pripade svokra, v Tvojom svagrina si riesia asi svoje komplexy, alebo co..
ale uz som sa poucila, jednym uchom dnu a druhym von 🙂 a urobit si veci podla svojho 🙂 drzim palce

snopkulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz