Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

pumka
31. mar 2013

@lucysha presne tak! 😀 my sme sa od svokrovcov odstahovali do podnájmu v meste kde bývajú moji rodičia,opravili sme náš rodičovský dom,ale moji rodičia majú svoju bytovú jednotku na jednej strane domu a my na druhej,to znamená 2 kuchyne a 2 kúpelky v jednom dome plus 2 osobitné vchody do domu,platit úvery síce asi budeme do penzie,ale mat svoje,bez asistencie rodičov,alebo svokrovcov za to určite stojí!! 😀

dari226
31. mar 2013

@marikap18 byvali sme v jednom dome len my sme maly vlastnu cast s vlastnym vchodom ale v kuse otravovali takto sme zili 5 rokou,rpol roka predtym ako som sa zoznamila s manzelom to tak kupili spolocne ze oni mali väcsiu a on mensiu cast,neboj to bol iny horor...uz 3 rok zijeme inde na 20 km je to ...pred rokom sa narodilo jej dcere babätko a oni byvu tam kde mi predtym hned vedla a vsetko sa toci okolo nich a uplne zanevreli na nasu dceru(prvorodenu vnucku-co naozaj nebolo lahke)no a o tom ze mame syna rocneho uz sa takmer nezaoberaju ...pre nic je nasa takmer 5 rocna uz velka(ako keby 5 rocne deti nemali pravo na lasku?????)ja som 2x povedala svoje a potom som aj bola zla ta sprosta ,ze ako si take dovolujem...nevidame sa casto obmädzujem to ako sa da,ja sama tam uz vobec nechodim,neda sa to vydrzat,len manzel stale otravuje a dcera sa stale na babku pyta,len ja potom trpim aj niekolko dni po tom... 😔

marikap18
1. apr 2013

@dari226 Je mi to luto, sama nechapem takychto ludi, oni si proste nieco na tebe nasli, co im vadi a prenasaju to aj na deti a to nie je spravne.A tvojmu manzelovi to nevadi, ako sa spravaju k vasim detom? Ty uz podla mna nezmozes nic, iba to ignorovat a vyrovnat sa s tym. Tuto situaciu by mal uz riesit len tvoj manzel.
Je mi to vsetko naozaj luto, nastastie svokra miluje nasho syna, dala by mu aj posledne, len medzi nami dvomi je to vselijake.Ja verim, ze ked odideme, bude lepsie medzi nami.
Ak patris k veriacim ludom, modli sa za situaciu, ktora je medzi vami a mozno sa zazrak stane a ked nie, snad to vsetko budes lepsie znasat, nemozes sa trapit za nieco, za co nemozes.

dari226
1. apr 2013

@marikap18 vies on ich stale ospravedlnuje,neskusi mna pochopit,ale skusa ich ospravedlnit,najhorsie je ked povie ze ved uz niesu najmladsi,tak co ja mam klanat sa im ,ze maju 60 rokou?
nehori im uz nic caka ,ze mna to prejde,ale miesto toho ist ku nim mozem ostat doma a rezat si zili to je asi to iste
dakujem za povzbudenie

kocurikpupcek
1. apr 2013

@ dari226 viem lahko sa mi to hovori ale ked su taki, tak nech. A ked sa doslova smykaju po zadku kvoli tomu ze ich dcere sa narodilo dieta, tak nech. Ked tam prides, len pochval ich vnucku, co vsetko krasne jej kupili. Dones nejaku malickost aj ty. Mozno sa zbadaju. Trapi ta to ako sa k tebe chovaju? Nuz, v kazdej rodine je nieco. Tes sa zo svojej dcerky a synceka. Bud rada, ze su zdravi a ze im nic nechyba. Co ta tam po svokrovcoch. Tvoji rodicia urcite nedaju na svoje vnucatka dopustit. 🙂

jaja018
2. apr 2013

Tak ja mám asi dokonalú svokru. Býva asi 5 min od nás (pešo). No chodí ku nám asi tak 5 krát do roka. Mi ku nej každý vvíkend. Okrem toho ze malú chce furt pchat niečím a rozpráva mi ze jej syncekovi mám kazdy večer topánky dať na radiátor a dať do nich noviny, ze ona to tak robila. No akože obskakovat ho nebudem a on si to vie spraviť aj sám ked je treba. Ale okrem tohto sa do ničoho nestará. Ja mám skôr problém so svagrinou. Ta sa furt stará kam ideme kde sme boli čo sme kúpili furt k nám chodí stále mi rosprava ako mám sa starat o malú. Pritom ona nemá deti ani partnera. Ale všetko vie a všade bola. Hlavná vec ze si robí už druhú výšku.

ivkasendy
3. apr 2013

jej baby, tak som co to pocitala, je to ozaj peklo u niektorych... a tak ma to prinutolo zamysliet sa (znova) nad nasou situaciou: mame malu dcerku (zachvilku 5-mesacna), zatial byvame s manzelom s mojou mamou v 4-izbovom byte (moj otec pracuje v zahranici). Berieme to ako provizorne riesenie kym sa neprestahujeme, no tu je kamen urazu. Manzel je totiz jediny syn zo 4 deti a tak sa nejako vzdy bralo, ze rodicovsky dom zdedi on. Jeho otec zomrel uz davnejsie, v dome teda teraz byva jeho mama (moja svokra) a zatial aj najmladsia manzelova sestra so svojim muzom. Oni sa brali len nedavno a este len zacinaju riesit svoje byvanie. Mali sme plan, ze nejako prerobime ten dom, bud podkrovie alebo z hospodarskej pristavby urobime byvanie, aby sme mali vlastne. Lebo manzelovi som od zaciatku povedala ze ja potrebujem mat vlastnu kupelnu a kuchynu. No nikdy som nebola prilis stotoznena s tym ze tam mam ist byvat... Manzel ma k tomu domu samozrejme vztah, vela veci tam porobil tak jemu je tazko si predstavit ze by mal ist byvat inde. No ja som z toho nejak nikdy nemala uplne dobry pocit, som clovek ktoremu velmi zalezi na sukromi a keby sme mali aj oddelene byvanie, dvor a zahrada by boli spolocne so svokrou. Ako som tu citala niektore vase prispevky zvazujem ci by to robilo dobrotu... Ja tam totiz uz teraz velmi nerada chodim, som rada ked sa da tomu vyhnut, zase viem ze aspon raz za dva tyzdne sa patri ist ukazat vnucku, no vzdy mam taky stiesneny pocit... Svokra je inac viac-menej v pohode, no uz len tym ze je svokra je vo mne urcite napatie. Rozmyslam ci to nie je aj preto ze ma v kutiku duse desi predstava ze skor ci neskor tam s nou budem musiet byvat... Najhorsie je, ze manzel je velmi citlivy a ked nadhodim tuto temu vidim ako uplne zosmutnie... Nie kvoli tomu ze by som nevychadzala s jeho mamou, ani nie je jej maznacik, ale preto ako som pisala ze ma velmi citovy vztah k tomu domu a nevie si predstavit ist byvat inde... Chcem vas poprosit o nejake rady ako ho presvedcit, lebo sa mi zda hlupe ucit sa na vlastnych chybach ked sa mozme na cudzich... (zatial sme este nic nezacali prerabat, povedala som ze staci ked sa prestahujeme ked mala pojde do skolky, ale stale dufam ze niekde inde a nie tam)

lucyfuk77
3. apr 2013

@ivkasendy ...mozno keby si precital tych 256 stran problemov, mozno by mu to otvorilo oci ....

trdielko009
7. apr 2013

Ja nastatsie nemam svokru zlu.Len je strasne zavisla na nasej malej.Pevedala by som,ze az chorobne.Vyhladava prilezitost,ako nas s tretnut a zobrat mi ju,alebo jednoducho pride a.Oblec mi ju!V podstate ju mam rada.Nestara sa do nas,ani do vychovy,pomaha nam.Ale co sa malej tyka uz zacinam zurit...Niekedy jednoducho ju nechcem vidiet,ani jej ju dat.Chcem napriklad aj ja len tak kocikovat.No,co on auz robi.Je cele dni doma na inv.dochodku.A fakt niekedy aj dvakrat za den som s nou.A ked jej poviem,ze idem ja von s kamaratkou.Tak jej ju musim dat,kym nepride kamoska,alebo kym sa neobleciem....Mate niekto taky problem?

stellamaris
7. apr 2013

@trdielko009 ako pises,svokra sa zrejme nudi alebo ma tvoju dcerku strasne rada,ze na nej doslova visi.....skus sa so svokrou porozpravat, povedz jej,ze ta tesi jej zaujem o dcerku,ale chces ju mat aj pre seba a dohodni sa so svokrou,kedy moze prist a byt s malou.Kde je napisane,ze jej malu musis dat? To iba svokra mysli,ze moze vsetko...ty si mama malej a iba ty rozhodnes,komu malu das alebo nie.Nenechaj sa komandovat od svokry a rusit tvoje sukromie,pohovor si s nou....

dari226
8. apr 2013

@kocurikpupcek zial ja preto asi ockavam aby moje deti tam mali ako kralovstvo a nie to ze si ich nikto nevsima lebo ja rodicou nemam ☹

trdielko009
9. apr 2013

@stellamaris viem,ze by som sa mala.len nevem,ako jej to vysvetlit,aby sa neurazila.alebo aby si nemyslela,ze ju nemame redi...vcera znova.vlastne kazdy den to iste.ale vcera som isla von s kamoskou po dlhej dobe.tak sme isli okolo svokrinho panelaku(ja to volam-pasmo ohrozenia),a iste nas videla z jednej strany,spehovala na 100%.a kym sme presli,uz bola pred vchodom.ze vraj.no,ja vas mozem vyzerat!isli sme na detske ihrisko.tam mi malu vzala.ja,ze pojde prec ked vidi,ze som s kamaratkou.ze ideme do obchodu,a taaak.a ona s nami.cely cas len ona rozpravala.my skoro stale ticho....niekedy mam aj pocit,ze ked spi mala v kociku tak ze ona nim naschval prestane hybat,aby sa zobudila a prehovarat nas,aby sme k nej isli.minule som bola v lekarni pre mlieko.tak toto iste,ze podte hore,a ja ze nejdem ze nemam mlieko so sebou pre nu (vyhovorka,vzdy nosim)tak vraj,aby som otvorila to co som prave z lekarne doniesla ☹ nemam sil niekedy...a este som ani odvahu nenabrala jej nieco povedat.dnes prisla,ze bola v obchode.samozrejme nic nekupila.ktovie ci bola vobec.tak ze sa zastavila,ked uz isla okolo.cakaala kym mala nevstala.a potom mi vravi,ze ked pojdem von,ze jej mam zazvonit,ze sa pojde prejst s nami...ale ja niekedy fakt nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeem.viem,ze jej musim povedat ja,lebo moj priatel to uz nechce pocuvat a bojim sa,ze on vybuchne a vykrici jej....

stellamaris
9. apr 2013

@trdielko009 no pohovor si s nou,tu odvahu musis najst,nech ta neobmedzuje v sukromi,na to mas pravo! ona sa urcite nudi.......inak ti neda pokoj,to predsa nechces....ako vravim,pohovor si s nou,ze si vazis jej zaujem,ale nie denne s nou chces byt a potrebujes byt aj ty s malou,drzim palce!

maria_mathis
11. apr 2013

Toto je asi najfrekventovanejsia tema z celeho "modreho konika" HAHAHA 😀

sashabb
11. apr 2013

@trdielko009 uprimne ťa lutujem 😒
Ale treba si určiť hranice hneď. Ona ti nemá čo rozkazovať že jej máš dať svoje dieťa. Ty si matka TY rozhoduješ. Taktiež pokiaľ nechápe, že si vonku s kamatátkou a nemáš záujem o jej prítomnosť, treba jej to narovinu povedať aj za cenu toho že sa urazí. Veď určite sa zase odrazí 😀
Manžel má aký postoj k danej veci?

stellamaris
11. apr 2013

@maria_mathis asi ano 😀 konecne tema,kde sa moze clovek vyjadrit k teme svokra......ja mam uz druhu a zase bestia,do tretice uz neskusam 😖 velmi som si priala milu a priatelsku svokru,zial mozem snivat dalej 😀 :

trdielko009
11. apr 2013

@sashabb ked som vybuchla a povedala mu vsetko,tak ja si namyslam,to neni tak,a ked som mu povedala,ze ho chapem,lebo je to jeho mama,ale keby sa vzil do mojej situacie.a moja mma by mu to robila?tak mi povedal,ze v pohode...jasne,ze by to tak nebolo.povedala som mu,aby jej nic nehovoril,lebo on ked povie tak otrasnym stylom,ze to si musim ja sama s nou vybyvit.nieked davno to robila s nasim psom 🙂 smiesne,ale aj na nom je dost zavisla.chodieval tam ked sme boli v robote...a ako som jej povedala mierumlovnym sposobom,tak to preslo,len toto netusim,ako jej povedat.ale citim,ze coskoro vybuchnem 🙂 v podstate cela jej rodina ma az prilis velky zaujem o malu.ale nieje to take ako s nou 🙂 zvyknu ju aj siesti naraz kocikovat 🙂 si viete predsatvit siestich ludi s jednym kocikom? 😀 to je uz chore...z kazdej strany pocuvam niekolkokratz aden a pridite,a nepridete?a kde ste?a pridem.....chore chore a este raz chore.....myslim,ze to bude ine,ked mala vyrastie a sama bude chciet ist k nim,alebo s nimi.a ja mozno aj rada budem ,ze na chvilu mam volno...

maria_mathis
12. apr 2013

stellamaris Veru veru, kazda ma problem so svokrou, som zvedava, ze ake svokry my budeme!!!! 😀

maria_mathis
12. apr 2013

@stellamaris stellamaris Veru veru, kazda ma problem so svokrou, som zvedava, ze ake svokry my budeme!!!! 😀

stellamaris
12. apr 2013

@maria_mathis jaaaaaaaa budem dobrou svokrou 😀 😀 😀 uz sa tesim,co moj syn privedie domov,nevestu alebo zata,je mi jedno,len aby stastny bol 😀

maria_mathis
13. apr 2013

@stellamaris Kebyze ja toto viem, co dnes, tak si muza nebudem brat!!! Zili by sme len tak a cim dalej od nej!!!! Druhu svokru ale nechcem, aspon nie teraz.. hadam to este zvladnem, ale bojujem, aby sme sa cim skor prestahovali daleko do tramtarii!!!!!!! hehe

yuriko
13. apr 2013

@trdielko009 tak tohto sa aj ja dosť bojím. Svokra býva necelých 50m, áno 50m... Stretnúť ju tu na ulici nie je žiadny problém, lebo ako aj môj muž hovorí: "mama je všade". A toho sa presne bojím, keď začnem kočíkovať. Tiež to tu budem mať ako zónu ohrozenia. Malý ešte ani nie je na svete a už sa na prvý týždeň po pôrode sem nanominovala, že ho bude kúpať a čo ja viem čo ešte. Ja mám aj svoju mamu, ktorá síce býva 30km mimo, ale určite tu chcem radšej po pôrode mať moju mamu a možno ani ju nie... uvidíme aká bude situácia. Svokra je strašne hrrrr a určite s ňou nechcem tráviť väčšinu času dňa s tým, že sa bude do mňa montovať a kočíkovať malého. Ja si predstavujem kočíkovanie ako istý druh relaxu, nepotrebujem sa popri tom vybavovať so svokrou, príp. sa stresovať, či ju niekde nestretnem. No, ako sa poznám, tak sa tým určite stresovať budem.

trdielko009
13. apr 2013

@yuriko tak ta nasa sa nemontuje.a po porode som nemala pri sebe nikoho.neboj,to zvladnes aj sama.zvykla mi zo zaciatku navarit a doniest jest,aj do porodnice mi nosila same dobroty.to nemozem povedat.a mam byva tiez asi 150m od nas,ale ta velmi nemoze,nakolko mam sestru na vozicku.tak sa venuje jej.a ked som nieco nevedela,opytala som sa ich,alebo vlastne vsetko som nasla na internete.presne,ze kocikovanie je ako relax.rada kocikujem.a este ked je pekne 🙂 popritom sa stretnem aj s inymi mamickami.ale niekedy mi aj dobre padne ked mi ju vezme niekto.snad to nebudes mat take.a ak ano,tak nech sa to rychlo vyriesi 🙂

sashabb
13. apr 2013

@yuriko toto som čítala už viac-krat, že "prídem k tebe bývať po pôrode a budem pomáhať" a nechápem prečo to robia? Keby mne toto povie tak sa hneď aj spýtam, že to akože načo a hlavne prečo? nechápem to a nikdy nepochopím.
Treba ju hneď ako to povie zrušiť aby bol klud. Čo len ona môže pomôcť preboha? Veď na bábätko ste dvaja a hlavne, potrebujete si na seba zvyknúť a urobiť si svoj režim. V podstate tak mesiac netreba nikoho ani len na návštevu.
Mne osobne by to prišlo divné aj kebyže sa mi ponúkne vlastná mama. Je to predsa moje dieťa, nemám ho preto aby sa ony realizovali a angažovali. Mali možnosť vychovať si svoje deti.
Mňa až pot oblieva, keď čítam príspevky v znení, "nasáčkovala sa ku mne hneď domov, nedovolila mi dieťa okúpať, že ona to vie lepšie" a pod.
Hnala by som ich svinskym krokom!!! pri všetkej ucte. Nenechajte si skákať po hlavách 😖

stellamaris
13. apr 2013

@maria_mathis byt od svokry daleko,to potrebujes,ti verim....niekedy ale nestaci sa ani na Mesiac prestahovat 😀 my sme od svokrovcov 10km a tajime nasu adresu,inak by sme pokoj nemali.....svagrina neotvori dvere,ked je za nimi svokra,dobre robi,mame svokru bestiu 😀

cocacola3
13. apr 2013

ja mam chvalabohu svokru úžasnú keby nebolo jej tak neviem.vždy keď ju potrebujem tak je pri mne nahrádza mi moju mamu ktorú síce mám ale veľký záujem o vnúčence nemá len povrchovo aby sa nepovedalo a aby ju okolie nezavrhlo.zo začiatku moja mamka bola užasna potom ako keby jej to liezlo hore krkom a keď sa presťahovali do BA tak uuuplne zmena o 360 stupnou vnúčence takmer vôbec nevidela len sporadicky skôr mam pocit že keď dôjde z BA na otočku lebo na Oravu chodí po mliečne výrobky baby každé 2 týždne!!! tak príde raz za mesiac alebo dva alebo za pol roka a aj to vtedy keď ma vnúčence v škôlke raz za čas im donesie sladkosti ale tak aby som im ich odovzdala ja a keď idem po ne tak sa pakuje že dlha cesta je unavená ved o 2 týž príde zase pri tom nedôjde a ani nezavolá aby som ju neprehovárala že aby došla, Keby som jej ja nezavolala raz za týždeň alebo 2 tak sa ani neozve skúšala som to nehat tak že či sa ozve 3 mesiace nič nezavolala nedošla tak jej volám ja pretože ako mama mi velmi chýba a snažím sa držať rodinu po kope ale asi nemá záujem je to môj pocit. myslím že keby mala záujem tak sa o nás zaujíma ale žiaľ nie vola len keď ma problém alebo depky... ☹ ☹ ☹ Vlastná matka ☹ ☹ ktorú napriek všetkému velmi lubim a velmi mi chýba ☹ ☹ a o otcovi ani nehovorím ten príde z BA raz za rok keď ma vybavovať papierovačky pretože trvalý pobyt ma ešte tu tak vtedy prespi a ostane aj na 2 dni vezme deti von snaží sa im venovať ale je to pre mna neuspokojivé...čakala som že to bude úplne iné že budu šťastný že budu mat záujem ved sú to ich prve vnúčence ( dievka aj chlapec) s mamou som bola aj 2 krát na dovolenke aby bola s deckami a aby ju aj decka dobre poznali tak som jej dovolenku zaplatila ale nedokázala zakryť že vnúčence sú jej proste cudzie ... a raz dokonca povedala že k Vnučke ma vačši vzťah ako k vnučatu že vnúča (chlapec) je pre nu ako cudzí vtedy som mala pocit že som dostala facku, Ja svoje deti nadovšetko milujem a čakala a som to aj od mojich rodičov ktorý ma uuuplne šokovali...Som vdačna aspoň za to že mam užasnych svokrovcov bez ktorých by som si nedala rady sú naozaj skvelý a to sú už aj dost starý ( svokor ma cca 80 svokra 75) neviem si bez nich ani život predstavit naše decka ich zbožnuju tiež. Dakujem Panu Bohu za to že mi ich dal... Stale v kútiku duše verím že raz možno aj moji rodičia sa umúdria a prejavia o nas vačší záujem ako nezáujem. Je to smutné:(

dominika1516
16. apr 2013

Moja svokra je ta najhorsia osoba na svete bez chrbtovej kosti tak vcera drahy dojde z prace a ona nam oznami ze nam svokor posle peniaze na jej meno ze 500€ze mame kupit nieco malemu ked sa narodi tak sme sa potesili ze si spomenul na nas lebo zije vela rokov v CR a nejavil zaujem o svojho syna teda mojho draheho no ale co z toho vzniklo by asi neveril nikto .. sli sme potom vonku na prechadzku a zrazu telefonat od svokra ze kolko nam povedala svokra ze posiela penazi na maleho a my ze 500€ a on ze jakych len 500€?!?!? ze posiela 2000€ a vsetky mojmu drahemu na vnuka a na bytik co sa chystame kupit ze aspon malicko nam chcel pomoct .. a ze to posle radsej na draheho meno lebo stara si hned privlastnila zbytok penazi ktore vobec nepatria jej ze on jej potom posle jej cast a svagrine ze az ked bude ona tehotna ze toto vsetko je maleho .. tak chapete to co je to za matku co toto spravi ze syna a vnuka oberie o peniaze a este sa velkoryao tvari ze mu da 500€ jeho sestre 500€ a sebe necha 1000€ ze to jej posiela .. no fuh mam chut ju oplut ked ju vidim ale ona este nevie ze to vieme a ze tie peniaze nepridu na jej meno ale na meno mojho draheho takze ocakavame kovbojku v najblizsich dnoch ked dojde sek a nebude tam jej meno a chcem vidiet jej reakciu ze co povie na to .. ako mne nejde o tie peniaze ani nahodou ale je mi z nej zle ako s mojim drahym roky zameta a len ho sklbe a ponizuje a vsetko dava svojej dcerenke glupej hnusia sa mi take matky a je mi luto draheho lebo si to nezasluzi vzdy jej pomahal aj s tym co nemusel on dostal odstupne ked ho vyhodili a bez okolkov dal mame 700€ len tak a ona mu vycita vsetko ze vela vody mina ze plyn mala nedoplatok (pritom ona ho casto necha zapnuty a odide z bytu co je tiez riadne chore a musime ju kontrolovat lebo sa bojime) a kazdy mesiac jej plati 100€ za jednu izbu v ktorej sme a aj to sa sem ideme len vyspat a 100€ u nas na dedine staci na zaplatenie celeho 2izbaku tak mi povedzte ci ta zena ma pravo na vycitky .. je mi z nej zle a ked sa od nej odstahujeme coz bude coskoro tak ju nechcem vidiet uz nikdy :'( :-\

mimickapn
16. apr 2013

Kocky poradte mi co mam robit byvame u svokry a mam svoju vlastnu chladnicku aj izbu no ked sme neni doma tak mi lasuje po izbe a berie mi veci tak aby som nevedela ze ich berie,napriklad vcera som zistila ze mi obedliala avivaz do svojej flasky a moj doliala vodou pritom som ho mala v izbe a v skrini a dnes som nacinala rano mlieko a zostalo mi tam pol litra a bola som cely cas v izbe a teraz mam v tom mlieku iba 2 deci a ona zarabala kysnute cesto.To znamena ze bola zase v mojej chladnicke bez mojho vedomia a to neviem kolko veci mi uz doteraz pobrala ja ked nieco potrebujem tak sa jej spytam.CO mam robit poradte a hovorila som to manzelovi a ten nic neurobil len povedal ze sak sa teda odstahujme.

mimickapn
16. apr 2013

@dominika1516 dominika tie svokry su vsetky rovnake a bez chrbtovej kosti je hnus co spravi matka vlastnemu synovi a este sa mu dokaze pozriet do oci.Chlapy su taky ze sa neradi postavia svojej mamicke aj ked je psycho a pre nas nevesty je to o to stresujuce ze si nijak nemozeme pomoct ked chlap nezakroci.Prajem ti vela sil a davaj si na seba pozor lebo kazdy stres skodi malickemu.Ved ako hovoris uz coskoro budete vo svojom a nemusis ju uz nikdy vidiet tak to vydrz 🙂

selecta22
16. apr 2013

@trdielko009 jezis ta je je straaaasne otravna, co sa tolko vtiera jesus..to by som nezvladla