Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

babatko2010
19. apr 2013

@adeenka20 sukromie mat nebudes urcite a duplom uz nie ked sa ti narodi dieta,poznam z vl.skusenosti...a zamikanie tie nepomoze,ja si zamykam a neviem sice odkial ale maju nahradny kluc a stale tam niekto chodi smirovat...takze asi tak,

lucinocka
19. apr 2013

@adeenka20 nestahuj sa.. ked sa narodi male ta klepne.. a je jedno ci je to tvoja vlastna matka alebo svokra..vsetky stare baby su najmudrejsie na svete a mlade matky robia vsetko zle.. nekup ju kazdy den, nedavaj ju plazit sak vidis ze to nevie, nestekli ju.. bla bla bla..nervy nervy nervy, alergie, hadky s muzom..

lucinocka
19. apr 2013

a sukromie? ha ha svokre sme zriadili byt komplet vsetko a aj tak nonstop oxiduje u nas..a ked tu niesme tak sa prechadza po nasom byte bo sa nudi.. ,,budete sami a ked budete potrebovat pomoc sme blizko" je cista dristovina na zalepenie oci..nikdy to takto nefunguje

veronicka1901
19. apr 2013

Nestahuj sa, ja nemam nic proti vlastnym rodicom, ale stravili sme s nimi posledny rok a som neskutocne rada, ze zajtra sa opat stahujeme do vlastneho. Nie ze by sme si nejako zvlast nerozumeli, ale predsa len, je to uz generacna priepast a sukromie je na nezaplatenie. Aj ked vymenime dom za byt, ale aspon budeme mat klud, co si navarime, si zjeme, atd.... Tiez sme boli v jednej izbe, sice velkej, ale neustale sme riesili priestorovy problem. Budes mat babatko, potrebovat klud a pohodu, radsej chodte naozaj byvat do garsonky, ako radili niektore dievcata. Viem, co hovorim 🙂.

ivkasendy
19. apr 2013

@lucinocka uf, to akoze svokra ma vlastny byt no chodi do vasho ked tam nie ste? 😕 ma kluce? to jak je mozne, mna by kleplo 😒

lucinocka
20. apr 2013

@ivkasendy lebo nezamykame, mame spolocne schodisko..a ona je taka truba ze ked sa nenaje tak odpadne, ta zeby sme sa vedeli tam dostat..lenze ja ku nej nechodim zato ona ku nam stale..rano som vysla z postele v pyzame a prechadzala sa po kuchyni..navcas rana nervy ma chytili

stellamaris
20. apr 2013

@babatko2010 ak mozes,vymen zamok........svokrovci mali nahradny kluc,pre pripad nudze,ale svokra chodila na vyzvedy v case,ked sme neboli doma,nepomohlo ani dohovaranie o sukromi.Raz som dosla domov na obed.prestavku a pristihla som ju.........to svokra obzerala,kolko veci mame pre drobca uz,bola som tehotna vtedy 😖 Vymenili sme zamok a bol pokoj,za sukromie namto stalo 😉

dferkova
21. apr 2013

uz zacina leto a krasne teple pocasicko s detmi som kazdy den vonku aj 3 krat a svokrovci castejsie a castejsie u nas.2krat som sa im vyhla haha ja som bola vonku na ihrisku s malymi oni sa neohlasili ze dojdu ako vzdy...vyzvanali,vyvolavali ja samozrejme mobil doma a chvalabohu aspon som nemusela pocuvat sproste reci a vidiet hentu(svokru).vcera boli gratulovat manzelovi k meninam boze zienky jak ja neznsam ked zacne:podte babke,dajte babke bocku,vy ste babkine nikoho ineho,zacne ich fotit a vecer na facebooku uz vidim fotky malych aj s nou a ku kazdej foto koment:takto babku lubia,s dedkom a podobne...vrazdila by som🙂toto je jedina osoba v rodine ktoru nemozem vystat.a vseeeeetko chce kupit ona satecky ,sandalky,proste od A po Z co si mysli ze ked budu mat vsetko od nej ze ju budu mat najradsej???bodajby nie!!!!

magali
21. apr 2013

musim sa aj ja troska postazovat 😉 vcera sme boli svagrinej na opacky..malinka bude mat mesiac, kupili sme im lehatko tak sme isli na navstevu takto skoro, aby mohli darcek pouzivat.. drahy volal s mamickou v tyzdni a ta mu povedala ze oni tam pojdu cez tyzden, tak som bola rada lebo som vedela ze ak tam bude dalsia navsteva tak sa k malej ani nedostanem.. no moje obavy sa naplnili, hned od dveri som zbadala svokru, oblial ma studeny pot.. akoze nieje to tragedia, ale malu som fakt ani nevidela skoro, svokra behala po celom byte vsade za dcerou, trusila jednu dobru radu za druhou, klasika.. lenze stale brala malu a na mna sa uslo asi tak na dve minuty aj to zacala plakat, lebo nemala zrovna dobry den, bolelo ju brusko.. vsetko by som nejako prekusla, vsak si ju este odpestujem.. viem nic hrozne, ale k tomu sme si este cely cas co sme tam vypoculi, ako nas maly nechce u nich vobec jest a ze nic nepapa a stale mu ponukali chlebik a kolacik.. maly z nich zostal akysi prekvapeny ze su tam, uplne sa zasekol a cely cas sa schovaval za sedacku, pritom toto vobec nerobi a ked sme u nich tak sa snimi normalne hra, ale vcera zostal akysi zlaknuty, dokonca vnoci sa zobudil s krikom a krical nie, nie, nechaj ma, nechcem ta.. tak mi to pripada ze sa mu snivalo o nich.. sice ziadna tragedia ale ma to nahnevalo, tak sme doniesli darceky skoro za 50€ a fakt som tu malu skoro vobec nevidela, ani sme sa nemohli porozpravat lebo tam cely cas sedeli, pritom prisli skor ako my... no najviac ma stvu tie reci okolo nasho maleho.. uz som si asi mesiac dozadu vsimla, ze svokra ma take narazky a stale mi u nich hovori aby som mu dala jest, kazdu polhodinu otravuje a teraz sa mi potvrdilo, ze som mala pravdu.. uz mi len chyba ze sa dozviem ze vsade hovori ze mu nedavame jest.. pritom nas drobec papa, ale je od malinka taky slabsi jedak, ale zasa lubi mliecko a denne vypije skoro liter, tak je jasne ze ostatneho vela nezje.. mame len smolu ze fakt u tych svokrovcov neche nikdy poriadne jest, neviem preco

dferkova
21. apr 2013

@lucinocka jezis to keby sme byvali so svokrou v jednom dome napr.my hore oni dole to my hlavne ja by som nemala v zivote nikdy sukromie,pokoj,nic a pri detoch uz duplom.ona by u nas bola varena pecena a keby sme im dohovorili tak by sa este ocapila ste v nasom dome!to ja by som nebyvala ani v tom istom meste ako ona lebo to by bolo to iste:kazdodenne navstevy hocikedy.ved teraz byvame na dedine ona v tt a ked boli deti malinke od 0-4mes.bola u nas kazsy den a absolutne nepozerala nato ze potrebujeme sukromie,male klud pokoj nie ona bola u nas a ostatne ju netrapilo.teraz tiez chodia casto...

jaja018
21. apr 2013

Caute baby ja nemam problém so svokrou ale svagrinou. Mám 11 mesačné dievčatko. Švagriná chce aby sme na celú nedeľu chodili ku ním od rána do večera. Potom mala nespí je umrncana a nervózna. Mala chodí večer spat o 7 pol 8. a onaaakurát v tom čase vždy musí ku nám prist. Potom mala nechce ísť spat a len reve. Stale kupuje malej veci, čo by bolo ok keby boli aspoň použiteľné. Ona ma priserny vkus taký ten starecky. Ona deti nemá. Občas sa stane ze malej kúpi chlapcenske oblecenie ale čert ho vem. Tento týždeň kúpila malej kroxy a platene topánky take ako cvicky ale mala v tom nevie chodiť lebo ona potrebuje pevnú obuv. A kúpila jej rifliky prosím pekne ze 104 jedenásť mesačnej. Furt sa do náš stará čo robíme kde sme boli čo sme kúpili kam ideme. Čo s ňou mám robiť?

wieruss
21. apr 2013

@magali ono zial vzdy bude vnuca od dcery to lepsie pre svokru, na to sa priprav a ustipacne poznamky bud vypustaj, ale sa do nej obuj, ze nech sa stara do inych deti . U nas je to detto az na to, ze moja svagrina ma syna 3 mesiace starsieho len takze porovnavacie peklo je stale... To, ze mi robi naschval to uz ani neriesim. Nabuduce radsej zavolaj svagrinej ci je tam svokra, aspon budes pripravena 😉

wieruss
21. apr 2013

@jaja018 posli je normalne do prdele. Nie, nebudete k nej chodit kazdu nedelu a nie nebudete u nej cele dni a nie nechces tie veci co kupuje, si za to vdacna, ale sa ti proste nepacia. Nacvic si to pred zrkladlom a pojde to jedna radost 😀 ved preboha si dospela zena a matka tak si to uvedom a netrap dieta celodennou navstevou kde je mrzute...

zlatica36
21. apr 2013

@jaja018 povedz jej to rovno do oči!že váš svet sa netočí,len okolo nej... To manželovi neprekáža?

jjjajjjkaxs
21. apr 2013

@magali ja mam celkom v pohode aj ked tvrdohlavu svokru ale tiez mam pocit ze svagrinine deti su jej blizsie napr na vianoce pisala za jej deti list jeziskovi a potom ked som sa jej opytala ze kde zohnala tu adresu tam kde sa to posiela tak sa zarazila ze na moju malu si vobec nespomenula alebo som isla rodit a potrebovala som aby prisla k malej na tie dni ked som bola v porodnici no nehrozi to sa neda pritom je dochodkina a len brigaduje teraz som musela ist z malou na pozorovanie do ba a potrebovala som ju na 4 dni k malenu no nehrozi to sa neda strazila mi ho doobeda mamina mojej naj kamosky kym moj neprisiel z roboty a potom s nim bol sam moja mamina este na dochodku neni a je v novej robote takze jej dovolenka nehrozi pritom ked robila svokra na plny uvazok tak ku svojej dcere na porod isla na tyzden a potom ked bola na dochodku tak aj na tyzden strazit psa ktoreho jej mohla postrazit aj jej svokra ktora byva nedaleko od nich ja mam dcerku aj syna no neviem si predstavit ze by mi mohli byt od niektoreho dietata vnucence blizse a ani si to predstavit nechcem 🙂

danjelca
21. apr 2013

tuším tie svokry lezú na nervy aj ked niečo robia aj ked nerobia...ach jaj 🙂 🙂 🙂

fely
21. apr 2013

Ahoj děvčata, dlouho jsem výroky a výtvory svokry házela za hlavu a nebrala k srdci,ale co dnes stvořila to mě prostě nenechá klidnou. Nechali jsme svokrovcov dnes Rebeku na 6 hodin, měli všechno připravené když budou chtít jít ven. Když jsme jim volali, tak jsme se dozvěděli, že s Rebekou šla teta na procházku do nějakýho centra, ujištovali jsme se že jdou pěšky, protože jsme autosedačku měli my. Když jsme pak k nim přijeli a samozřejmě se zajímali co dělali atd. Tak jsme se dozvěděli, že teta si v centru zapomněla mikinu a když se chtěla pro ní vrátit, tak rebeka nechtěla, protože venku byla šmykalka a ona chtěla na ní, tak přijel svokor a teta skočila pro mikinu a pak jeli autem domů. Samozřejmě bez sedačky protože jí neměli. Když jsem se tohle dozvěděla.... nevěděla jsem co v první chvíli říct. Naštěstí to za mně vzal manžel a vysvětlil jim, že takhle fakt ne, že kdybychom to věděli, tak jim rebeku nenecháme, že sice to byl, podle svokry, jen kousek,ale my "ten kousek" dobře známe a vůbec to kousek není. Přes celý město, několik křižovatek. No, když jsem pak slyšela řeči typu"my jsme vás vozili v autě bez sedaček a nic se nestalo" tak už to byla třešínka na dortu... Měla jsem chut říct, tak jo, jedeme domů. Neměla jsem chut se hádat, protože svokra by to odnesla na zdravía na svědomí si jí nevezmu,ale mám na ní vztek ještě ted. Jsem divná nebo je normální že mi vadí jízda v autě bez autosedačky?
Omlouvám se, ale musím to ze sebe dostat.. děkuju

stellamaris
21. apr 2013

@fely ahoj,tak ja tiez dieta bez autosedacky v aute vozit nedam.Ani za roh,clovek nikdy nevie a idiotov na cestach dost 😒

fely
21. apr 2013

@stellamaris já to tak nemám ráda, když se jede bez autosedačky a ona prostě nemohla pochopit, že mi to vadí. A že svokor jezdí opatrně. At si klidně jezdí jak chce,ale za ostatní řidiče nemůže mluvit a jak píšeš idiotov je dost. Jen když si vzpomenu co se všechno mohlo stát.....

stellamaris
21. apr 2013

nastastie sa nic nestalo 🙂 nabuduce daj dieta iba s autosedackou,ak to nepochopia,tak dieta nedostanu........nasim znamym havarovala dcera s rodinou,vsetci skoncili v nemocnici s tazkymi zraneniami a miminku vo vajicku nic nebolo,malo z pekla stesti......urcite je autosedacka dolezita!

anny1984
21. apr 2013

aj mne sa svokra čudovala, keď videla 1x malého "stlačeného" vo vajíčku, že ona by ho nedala z rúk, vysvetlila som jej to a je to OK (zatiaľ 🙂 )

magali
21. apr 2013

@wieruss mne je to vsetko uplne jasne, ja uz ju mam precitanu za tie roky.. a je mi jasne ze dcerine decko je viac ale moj syn je decko jej syna, takze je to take divne nie??? a to ze tam bola, drahy s nou volal cez tyzden ze oni tam pojdu v tyzdni, takze tam byt nemali, preto som bola prekvapena.. vypocitavost cista od nej

magali
21. apr 2013

@jjjajjjkaxs to ja mam zasa opacny problem, svokrovci by maleho stale chceli, ale my ho tam nechceme nechavat, lebo absolutne nerespektuju nase vychovne metody, napchavaju vnucata sladkostami, sirupovou vodou a tak.. ano niekto by povedal ze co chcem, ze som nevdacna, ze daju malemu cokoladu, ale oni to fakt prehanaju, raz sme ho tam nechali a naobliekala ho tak ze bol cely spoteny.. proste ked poviem co a ako maju s nim robit, tak ona si to aj tak urobi po svojom.. mna vytaca proste to ze hovori ze maly neje, pritom neviem ako to zistila ked su s nim raz za mesiac a bohuzial zrovna u nich nikdy nechce jest, no keby nic nejedol tak asi nekaka dvakrat za den.. napr dnes papal uplne krasne, navyse este stale nema posledne stolicky a prave sa mu tlacia, vtedy deti nepapaju ale to jej nemozem vysvetlovat, lebo ja nic neviem, to je vsetko teraz len taka moda, a ona vychovala tri deti a dvoch vnukov opatrovala, lenze nikde neje napisane ze tie deti vychovala dobre, to by mali asi ini posudit

magali
21. apr 2013

@fely no bez sedacky ani nahodou, hnevas sa opravnene a uz by som im malu tak skoro nedala, nech si to zapamataju, aj ked u takych ludi niekedy nezaberie nic a robia si stale po svojom.. ako som uz povedala oni si myslia ze to ako sa to robi teraz je len taky modny vymysel vsetko, ale to ze sa robia vyskumy a testy, ktore dokazuju ze to tak ma byt to je asi tiez len vymysel

mirkave
21. apr 2013

@fely moja svokra zas brala na lahku vahu to,ze sice mala pasy v aute,ale poskodene.cize sa sedacka nedala vobec upevnit.velmi chcela vziat malu autom na chatu,razne som povedala,ze takto ju nepustim a nikam nepojde.ja som normalne nechapala.moja svokra je velmi vztahovacna,hned sa urazila a zacala mi nadavat,ze ja nemam najazdene,kolko ma ona nacuvane.......je dobra soferka,ale bezpecnost mojho dietata je prvorada a idioti na cestach su stale.a to neovplyvni.nechcela si dat vysvetlit,ze bez sedacky nepustim dceru nikam.nakoniec,sli inym autom,dcera v autosedacke s nimi,ale........skoro ma rozdraplo,ked som videla,ako tu sedacku upevnili do auta ☹ dcera nemohla poriadne sediet,lebo pas neupevnili tak ako mal byt,dceru celu cestu pridrzali rukou "aby sa jej nic nestalo" kriste pane,byvame o ulicu dalej a nebola schopna zavolat,aby sme tu sedacku spravne upevnili do auta.ked si predstavim,co vsetko sa mohlo stat......taky hazard so zivotom mojho dietata ☹ moja svokra je velky lajdak.ale ona si to bohuzial neuvedomuje,len sa uraza a potom nadava a sprava sa arogantne.neznesie,ked nema pravdu a nedajboh aby si priznala chybu.poviem ti,ze som mala chut ju volakam poslat,ked som na nej videla,ze jej je jedno,ako bola ta sedacka upevnena ☹

stellamaris
21. apr 2013

@mirkave mne sa stalo raz,ze odo mna znama chcela,aby som ju dopravila s dvoma detmi do banky,bolo to cez pol mesta,jej syn bol vo vajicku a dceru 2-rocnu chcela zobrat len na kolena do auta 😠 vravim,jej,to urcite nejde,na kolena nikdy a mne mohli by policajti este pokutu vyrubat za chybajucu autosedacku,tak sa urazila,nezodpovedna matka dvoch deti a isla s detmi pesi...teda maly v kociku a ona s dcerkou pesi

mirkave
21. apr 2013

@magali "simonka nepapa.tej a tej syncek,vies aky je tucnucky?vsetko papa.len ta vasa simona nechce.jak si ju to naucila?ostatne deti jedia a ona nie........" Vrazdila by som svokru,ked toto stale rozpravala.deptala ma jak krava s tymito recami.raz,ked ma uz vazne nasrala,tak som jej narovinu povedala,ze sa mi tucne deti nepacia a ze nech ide k tum kamaratkam a znamym,co maju tucne papacie deti.nech ku nam nechodi,ked sa jej simonka nepaci.nech ide tam,kde sa stale žere a nam nech da pokoj.........do riti by som ju za toto nakopala.a ked dala simonke nasilu nieco do ust a ta sa potom cele povracala-vtedy som vyberane slova pouzila,ze sa zmohla len na "ja som nevedela,ze bude vracat.ved vsetky deti to papkaju.ona je nejaka divna." No reku este raz jej nieco da napriek mojmu "zakazu" do ust,tak jej zlomim tu debilnu ruku,ktorou jej to da.niekomu sa to proste neda nysvetlit,ze existuju uplne zdrave deti s nizsou vahou

kuschel81
21. apr 2013

Ahojte,moja svokra nie je ziadna zakeracka,ale ona chce aby bolo vsetko tak ako ona chce a ja mam toho uz proste dost..su to malickosti (ale z tych sa predsa skladaju velke veci) Ja jej nemozem nic povedat,lebo nam velmi pomohli (a ona by sa urazila a oci by si vyplakala,lebo si mysli,ze to robi pre dobro nas vsetkych a asi si to vobec neuvedomuje).So svokra spravila chudaka bez nazoru-on podla mna nema ani oblubene jedlo.Lenze ja si robim veci ako ja chcem a nemam rada ked mi niekto do vsetkeho kibicuje a musim si vsetko co urobim alebo poviem obhajovat.Ale situacia je taka,ze momentalne sme sa k nim museli nastahovat a zostaneme tu nejaky cas (ja len dufam,ze nie dlho lebo som jak casovana bomba).To je len sama daj si sveter lebo budes chora,chod sa najest lebo kojis,daj tu malu uz do postielky lebo si zvykne atd... Boze ale ja nemam pät rokov aby mi musel stale niekto pripominat co mam robit..17 rokov som sa starala o seba sama,kazdu zimu mavam chripku ale aby som to mala z toho ze si rano hlavu umyjem a za 3 hodiny idem do mesta som ju teda este nedostala.Dnes som jej uz povedala,ze mi tym ako o tom rozprava tu chorobu privolava..A najlepsie bolo teraz,tak umyla som si hlavu a nechcelo sa mi fenovat,ved uschnu vlasy (mam kratke)aj volne,tak vravim idem ja do postele (to neznamena spat) a ona na mna ze preboha chod si tie vlasy vyfenovat-ostala som stat jak obarena ze preco,lebo budes chora a stary ze lebo ma bude hlava bolet,ludia moji taketo nieco som este nepocula a k tomu aby sa niekto staral o to ci si vyfenujem vlasy alebo nie tak konec..tak tu sedim v postely,pisem to tu a vlasy mi uz same uschly a nervacim aka som krava ze som jej nato nic nepovedala.A zasnem kam ona na take p......y chodi a ako sa jej podarilo este aj toho stareho nainfikovat...Ani nehladam radu,len som sa potrebovala vyrozpravat...

mirkave
21. apr 2013

@stellamaris no jasne "vezmite nas,ved budeme mat deti pevne v rukach na kolenach" debili.takych urazenych ludi poznam aj ja.u nas vzdy zabralo to,ze ked riskuje zivot deti-ok,ale kto zaplati tu velku pokutu? 🙂 trosku ironie

magali
21. apr 2013

@mirkave no presne ako pises.. u nas je ten problem ze maju dvoch starsich vnukov a ty vyslovene ze zeru, ako si ty napisala.. oni jedia fakt kazdu hodinu a to ich svokrovci naucili, no a ten najstarsi je zasa tucny, toho riesia ze stale je, ale to ze mu to oni urobili, to si neuvedomuju, jeden je tucny, druhy je chudy, sami nevedia co by chceli.. a ten treti ten sa zasa tak prezere ze zvracia takze cele zle.. clovek sa nechce hadat ale stravovacie navyky su dolezite a do toho si ja kecat nenecham.. a teda keby mojmu malemu napchaju do pusy, tak ze sa dogrca a este povie ze je divny tak ju asi zabijem