Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

adelaida33
29. nov 2011

@tinuskaha ked ti to slúbila, tak neviem, prečo teraz vymýšľa, resp. sa robí, že si nepamätá... jedine, žeby bola v kasíne a tie dve stovky tam rozbila v gamblovaní, alebo si babka zašla na striptíz do nočného baru, tak ich dostal nejaký poloholý mladík 😉 😉 😉 . ale nie, len žartujem, nehnevaj sa. budem držať prsty, nech sa baba do zajtra znormalizuje.

adkoalauri
1. dec 2011

@bubinko83 môžeš aj mne 🙂

michele11
2. dec 2011

Ahojte, ja som sa tu kedysi tiez vyzalovala, potom sa par veci zmenilo a na cas bol pokoj. Teraz vsak vacsinu poslednych mesiacov travime u svokry, kde su takmer stale nalozene aj moje uzasne svagrine, a ne uz zo vsetkeho tecu nervy. Poradte mi, ako mam presadit svoj nazor u ludi, ktori ma vobec nerespektuju? Poviem im, co maju alebo nemaju dat malej jest a len sa otocim, uz jej pchaju sladkosti, salamy a podobne veci. Ked je vonku sychravo, poviem, ze s malou nejdem von a kym som bola v kupelke, obliekli ju a sli predsa. O siestej vecer, mala sa vratila domov so soplami a odvtedy ju uz tyzden liecim na zapal priedusiek ☹ . Mm tam ma teraz pracu, cize tam musi byvat, a stale len tvrdi, ze sa mam snazit mat s nimi dobre vztahy, nehadat sa... Lenze ja to uz nezvladam, teraz v nedelu mam ist zase za nim a uz mam z toho nervy. Prosim, viem, ze tu vsetky riesite taketo alebo aj horsie problemy, ale skuste mi nieco poradit.

yvi83
2. dec 2011

@michele11 Ahoj,,,a neda sa ich proste nejak ignorovat??? ja viem ze je to tazko niekoho ignorovat, ako ja teraz moju svokru ....len sa pozdravime, na otazku jej odpoviem ale ziadne vazne debaty ako niekedy...proste im povedz ze mala mala problemy ako ju vzali vonku a ze je najedena tak nech do nej nic netlacia .... 😒

sashabb
2. dec 2011

@michele11 treba si to tvrdo presadiť. Ak jej daju nejaké jedlo čo si neželáš, jednoducho jej to pred nimi vyber z úst. Taktiež ak povieš že nepôjdete von a ony ju aj tak obleču, tak ju pred nimi vyzleč a rázne povedz, že ty si jej matka a ty si povedala, že von nepôjde, nakoľko ak ochorie ty si tá kto sa musí o ňu postarať.
Nepochopím aký zmysel majú takéto naschvály 😠

mamkakatka
2. dec 2011

@michele11 ahoj, ja som sem naposledy napisala, ze zacnem ignorovat priatelovu rodinu, a poviem ti nebol to az tak zly napad...mam pokoj, aj ked som pocula od priatelovej mamy, ze som divna, a ze to co mam za spravanie, ale ber to cert! nech si vravi, co chce...natrepali sa k nam domov bez pozvania gratulovat mi k narodkam, a kedze sme den predtym domalovali detsku izbu, trebalo aj upratat, stihly mi zagratulovat a to bolo vsetka nasa komunikacia, ja som sa vytratila, ani kavu som im neurobila a sla som si pratat....priatel s nimi sedel...a bolo mi u prdele, co si o mne myslia, ja som ich nepozvala ..... a Vianoce budu o tom istom, kazdy rok sme chodili k nim na veceru, tento rok budeme doma a k nim pojdeme na druhy den max. na hodinku. Tohto roku ani darceky pre nich neriesim, nic nekupujem a nic od nich nechcem. Mozno si niektore pomyslite, ze som svina, ale aj moj pohar trpezlivosti pretiekol. Ja som zila 2 roky sama s dcerou a poviem vam boli to moje najstastnejsie roky.

staronova
2. dec 2011

@mamkakatka a prečo si tie šťastné roky vymenila za to peklo o ktorom píšeš?

adkoalauri
2. dec 2011

@michele11 No podľa mňa sa nedaj, a čo povieš ty, to má byť sväté. Žiadne, že ju napchávajú za tvojim chrbtom. Chyť danú vec, čo jej dávajú a vyhoď rovno do koša. A že ju oblečú a zoberú von? A ty sa na nich pozeráš? No ja by som sa tiež obliekla a išla s malou von na 1 minutu a potom by sme sa vrátili donútra. A oni nech stoja vonku. Keď nebudeš rázna, začnú aj pripomienky typu: mama ti to nedovolí, mama je na teba zlá blabla a potom to nezastavíš. Veľa šťastia prajem 🙂

mirkave
2. dec 2011

raz sa aj ja vykecam......teraz len v skratke- mojej svokre som ukradla syna a ucime dceru k tomu,aby milovala len mojich rodicov a nie ju..........to si myslim hovori za vsetko ☹ .ak si nevie dospela zena uvedomit,ze laska k matke je ina ako laska k manzelke a k dcere?........nemam silu ju presviedcat o opaku.taha sa to od zaciatku,ked nepochopila,ze jej syn zacal novy zivot.svoj zivot so svojou manzelkou a neskor s dcerou.a teraz cakame druhe babatko.jej reakcia na moje druhe tehotenstvo: "Jezisi a co budete teraz robit?????" vela krat som plakala,vela krat som si povedala,ze mi za to nestoji,ale vzdy ma dokaze znicit niecim novym.sa mi zda,ze niektore svokry navstevuju specialne kurzy "Ako nicit druhym zivot" ..........

mamkakatka
2. dec 2011

@staronova nechcela som ostat naveky sama, a preto som sa nebranila novemu vztahu, ktory trva az do dnes, ale nikto nema na cele napisane aky ma charakter.... mne riadila zivot exsvokra, ale teraz to uz nikomu nedovolim ... chcela som svojim prispevkom povedat, ze vsetko sa da riesit a ked to neide po dobrotky, treba pristupit aj k prisnejsim opatreniam, nech sa ta druha strana spameta a zacne nacuvat, preto zit podla pravidiel jedneho sa neda

diakos
3. dec 2011

Aj ja mám problém so svokrou... Začal som ju ignorovať a už ju ani nezdravím... Bývame v rodinnom dome a ja s manželkou máme poschodie. Manželka ale nechápe alebo nechce pochopiť že sa mi tu nežije dobre. Keď som jej aj povedal ako by jej bolo keby sme takto žili s mojími rodičmi povedala že zle a tým to pre ňu skončilo... Podla môjho názoru by deti nemali bývať s rodičmi... Ja som svojích rodičov opustil a som spokojný... Stretavame sa a sme si vzácnejší...

adelaida33
3. dec 2011

@tinuskaha tak ako? pomohla či nie? 😒

tinuskaha
3. dec 2011

@adelaida33 nie 😢 😢 😠 😠 😠 😔 a este som ju vcera stretla v tescu a ze co sa snou nebavim 😠 😠 😠 preco asi??pozicali sme si len neviem kedy to vratime 😔 😔 😔 😢

janette4
3. dec 2011

@michele11 treba tvrdo,lebo inak to nepochopia.ty si matka a platí to,čo povieš ty,presne ako ti radí @sashabb . Držím palce 😉

janette4
3. dec 2011

@diakos zdieľam tvoj názor,že mladý by mali bývať sami.keby som ja bývala so svokrovcami,manžel by už asi nosil fialky na cintorín 😝 a viem,že takto isto by to bolo,aj keby sme bývali u našich.vychádzame si výborne,ale hlavne preto,že sa vidíme raz za týždeň,keby sme tam bývali,dávno by bolo medzi nami zle.inak,myslím,že si tu jediný chlap 🙂

yvi83
3. dec 2011

@diakos Ahoj..ja mam ten isty problem, tiez manzel nevedel pochopit co mi na jeho mame vadi a ked som sa ho opytala ci by on dokazal zit s mojimi rodicmi, tiez len pokrcil pleciami a to bolo vsetko..... ☹ ...nakoniec ked som mavala stale depky a viac krat zaregistoval ze som plakala, porozpravali sme sa a teraz uz len cakame kedy z bytu odide ponjaomca, nakolko ja mam byt, a potom uz budeme kooooonecne sami...este 5 mesiacov....nech to prejde co najskor 🙂 ...skuste sa porozpravat a stoj si na svojom....mna sa manzel opytal ci by som odisla aj keby on nechcel..a ja ze ANO....a ak ta manzelka lubi tak ako mna moj mm tak sa urcite dockas pozitivnej odpovede....drzim palce 😉

naty1987
3. dec 2011

@diakos no presne takto by sme dopadli asi aj my.......................................
mali sme ist byvaj k svokre tiez cele poschodie malo byt nase ale svokra je hotovy general a nikto bez jej vedomia nemoze pomaly ani do chladnicky 😠 ale to som zistila ze je taka az neskor..............
jeden cas sme byvali s mojou mamou a viem ze je to horor ale predstava ze budeme mat svoje aj ked za cenu ze byvat v jednom dome spolu so svokrou neni nic moc ale predsa tesila som sa mali sme v plane vlastny vchod (ona zamietla) chceli sme aj dvere spravit aby nam nemohly behat kedykolvek hore planovali sme.... a ona len kyvala hlavou ze ok a v den nastahovania povedala ze nas tam nechce 😕 nevedeli sme preco co sa stalo ale teraz DAKUJEM BOHU ze sme tam nesli inak by som uz asi sedela za vrazdu 😀 od vtedy sme ju nevideli a neboli ani u nich vobec sa o nas nezaujima a mne je uz uplne ukradnuta a priatelovi tiez

staronova
3. dec 2011

Nedá mi nenapísať. Aj ked, asi si narobím z vás nepriateľky. Ja som tiež svokra-2x.Prežila som ako mladá, bývanie aj u mojej mamy aj u svokry.Kadečo sa mi nepáčilo.Ale bohužiaľ musela som zaťať zuby a robiť všetko pre to, aby sme odišli. To sa nám podarilo.Dlhšie obdobie sme tam bývali fakticky 3 rodiny- my s dvoma detmi, manž. brat,so švagr.a s dietatom, svokrovci so synom,ktorý sa oženil mesiac pred našim sťahovaním. Ale bola som si vedomá,že doma sú oni. Podľa toho,čo tu čítam sú skoro všetky svokry nanič.Nemôžu vám nič povedať,nemôžu sa pozrieť ako vám nevyhovuje. Ale vy môžete bývať a užívať ich strechu nad hlavou./Samozrejme každý váš príbeh je iný./Myslím to všeobecne. Ukracujete mnohé z hrdosti a tvrdohlavosti svoje vlastné deti o babky a dedkov.
Ono sa tie vzťahy na začiatku iba obrusujú a kryštalizujú.Prečo sa hned urážať,nekomunikovať,nezdraviť.
Viem,chápem,že sú aj neštandardné rodiny s úplne vypuklým správaním a tam asi nie je kam ustúpiť,byť dlho trpezlivy a zhovievavý.
Ale treba trochu aj komunikovať s tou staršou generáciou. Samozrejme,že s niekým sa to vôbec nedá,to uznávam.Ale aspon to skúsiť. Život je príliš krátky a ked nepomáha dobre mienená rada,až potom lámať palicu nad neprispôsobivou famíliou.
Ani u nás to nebolo hned také vynikajúce ako je to v súčasnosti.Našťastie mám rozumnú nevestu a viem,že ked jej nemôžem pomôcť,tak ju nezaťažujem somarinami. Musím ju tolerovať ako matku mojich vnúčat.A hlavne nestarať sa do toho,čo ma nič nie je. Ja si zase hovorím,že aspon ma nič netrápi,ked neviem všetko o ich živote,lebo skutočne je to ich život. Ja ked som bola mladá vždy som išla z kože vyskočiť,ked manžel prišiel s "rozumami" z rodič. domu.
Napriek tomu,dnes sa pozerám na rodinné spolužitie úplne z iného uhla.
Prajem vám baby aby ste mali čo najmenej "rodinných "nepriateľov.

bubbles
3. dec 2011

@staronova tak aj ja budem reagovat, hoci nerada prispievam do verejnych tem.. mozno to tak vyznieva, ze baby sa urazia pre kazdu blbost, ze to riesia prilis radikalne, mozno take aj su, ale ja za seba mozem povedat, ze z mojej strany bola enormna snaha vyvinuta.. priatel hovoril o svokrinej prvej neveste, ze sa nikdy nesnazila mat s nou vztah, nechodila k nim, tak ja som zacala.. priatel na mna nemal cas, jemu nasli pracu vonku, strechu opravit, sliepkam murovany kurin, psovi budu, novy chodnik atd.. ja som nechcela podaromnici dnu vysedavat, tak som prirodzene pomahala.. upratovanie im vela nehovori, vyhovaraju sa na nedostatok casu, nebudem to rozoberat, ani ich vztah k alkoholu 🙂 takze som varila, upratovala.. navstevu som napokon ja obskakovala, na babinej 80-tke, kde bola len blizka rodina, oni sedeli a ja (nepatrim este do rodiny, ja som mohla sediet ako navsteva), ja som robila tortu na poslednu chvilu (dovtedy nechceli, netrebalo) a ja som obsluhovala ich!! napokon som sedela pod kurinom na pneumatike, pri stole na grilovacke nebolo miesto!! necudo, ze ma mali radi, ked som sa nechala takto zneuzivat.. a manipulovat.. robila som, co chceli a ako chceli.. ale ked som si chcela presadit jednu-jedinu vec, svoje meno nechat po svadbe, zrazu som nenormalna a vsetko, co som dovtedy robila, nebola pravda.. som leniva, lebo odmietam chodit na pole - to pravda je, my doma nemame pole, ani hydinu, ani do buducnosti neplanujem, ale ked boli brigady, tak som sa tam namakala.. z rodiny neprisli.. to, co som robila vnutri, sa nerata.. a som rozhadzovacna, lebo mi bolo u nich zima, tak som v nasejj izbe pridala na radiatore.. a nectim si ich, lebo nepocuvam.. takze chcu hluchu, slepu, bez nazoru, len sluzku.. hlavne ze oni co dopestovali, vyvlacili prvemu synovi, prachy tak isto, ked daco ostalo, prepili alebo si nakupili somariny - bicykle, na ktorych boli 2x za tie roky.. neprehanam.. prvy syn dostal od rodicov byt, zalozil ho, svokra im dlhy cas posielala prachy aby to zacali splacat, oni tie prachy predrbali, nepovedali, spravili si 4 deti, o poslednom sa svokrovci od cudzich dozvedeli ked boli uz v 7. mesiaci.. narobili si dlhy, robota ziadna.. a co spravila svokra? namiesto toho, aby ich zobrala k sebe na prevychovu a pod dozor, kupila a prerobila im dom.. co prerobila, moj priatel na nom makal!!! svokra predsa si starobu nepredstavovala so 4 skriekajucimi detmi, co behaju po dome!! takze ja asi nemam mat deti k tomu predtym.. a pravdaze rata sa s tym, ze tam budeme byvat.. my s nimi v starom dome, budeme mat tu jednu chladnu izbu, lebo oni dolu k babe byvat nepojdu, vazia si svoje sukromie a baba by im vypinala neskoro v noci telku.. cize prvemu synacikovi vsetko, aj auto, co si dovliekol, napisali na mojho, lebo henten ma dlhy, aj zaplatili bez slova.. teraz podla noveho zakona starsi zrazi, zabije niekoho, moj pojde sediet.. svokra predsa nebude platit ziadne dalsie prepisy!! starsiem teda zaplatila uz druhe byvanie, moj musi byvat u matere a makat na nu i na starsieho!! auto nema.. polovicu ma nasetrenu na 5-rocne od znameho, druhu chcel POZICAT od rodicov.. strasne ho vykricala cela rodina, ze starsi ma problemy, starsiemu musia pomahat.. ze on ked skonci skolu, daju mu nove - dobre vymyslene, zoberu na leasing, zaplatia raz a potom ho nechaju, nech plati on.. tym padom by nemal na byvanie daleko, daleko od nich.. lenze nejako im uslo, ze popri tych ich dobre prepracovanych planoch je moj priatel samostatne rozmyslajuci a vidi ten rozdiel v pristupe.. a sam chce odist.. cize co ziskali tym, ze nam zakazali svadbu tento rok? nic.. ostali sme spolu, lubime sa este silnejsie, akurat moj drahy dedusko, ktory mi mal hrat na svadbe, minuly tyzden zomrel a to im nezabudnem.. a ani ich nechcem na svadbe, ked tam nemoze byt on.. a sam priatel chce odist, nechce s nimi zit, pracovat na poli, driet cely den, vecer ist maximalne do krcmy a koniec, ziaden zivot, kultura, zabava..
toť moja spoveď..

bubbles
3. dec 2011

este predsa len doplnim.. rok k nim nechodim, myslela som, ze sa na nich nebudem vediet pozriet po tom vsetkom a kludne sa porozpravat.. ale po case som tam musela, tak som zistila, ze sa dokonale dokazem ovladat a pretvarovat. nebudem svina ako prva nevesta, ktora svokre nakladie do krav a svokra jej za to nakladie plne auto dobrôt.. ja sa pekne pousmievam, zdvorilo konverzujem, ale prekukla som ich faloš.. o nejake riesenie mena, svadby sa nebojim, oni vedia len ohovarat poza chrbat, po celej rodine.. takze je mi jedno co robia, co hovoria, viem, ze priatel je na mojej strane a v konecnom dosledku budeme mat od nich pokoj, len oni si jeho odohnali od seba.. ale tiez keby som nenapisala to vsetko predtym, tak neviete preco sa s nimi nebavim, nechodim tam.. ale clovek ma zabrany hodit tu verejne vsetky tie veci..

staronova
3. dec 2011

@bubbles tak ked už teraz vieš do akej rodiny sa rútiš,prečo to nevzdáš už v zárodku.Stojí ti to za to už teraz bojovať s veterným mlynom.Ved to sa nikdy nezmení a tien jeho mamy /rodiny/ aj keby ste kde v tramtárii boli bude medzi vami.
Ved som to písala,že nie vždy sa dá dohodnúť,ja to uznám. Ale divím sa, že napriek takým nezhodám sa idete trápiť vo vzťahu dalej.

bubbles
3. dec 2011

@staronova ale ja sa uz netrapim.. nemusim sa kazdy tyzden pretvarovat.. a s priatelom sa lubime, prekonali sme nezhody kvoli rodicom.. len nas to posilnilo.. on studuje posledny rok, dovtedy byva s nimi.. nasli sme si system, ako sa stretavat, aj aby doma porobil.. my sa mame rozist kvoli tomu, ze oni pre neho chcu blbku bez deti a bez rozumu? len sluzku-robota? a jeho ako trtka na robotu okolo domu? aj on ma svoj rozum a chce mna.. mozem byt rada, ze si to sam uvedomil.. keby isiel podla ich planu, tak ako, nemame sa o com bavit, ziadna buducnost tam pre mna nie je.. ale praveze on to vidi!! a robi vsetko preto, aby sme boli spolu a sami 🙂

diakos
4. dec 2011

@janette4 áno to som si všimol až keď sa ma to spýtalo či som "ZABUDLA" heslo 🙂))
Ale aj tak potrebujem "počuť" ženský názor... Mohol som sa prihlásiť ako žena... ale to by bolo neúprimné... Dúfam že Vám to nevadí...

diakos
4. dec 2011

@yvi83 To som už skúšal... a nepomohlo... Je to veľký rodinný dom a manželka je jedináčik... Svokra je na invalidnom a svokor je typický chlap zo 16stého storočia. Ten si nevie ani uvariť čaj... Vživote som ho nevidel ani umyť tanier... A čo sa týka manželky tak ona neodíde aj keby som odišiel sám... Nechcem ju stratiť a ani syna tak mi neostáva nič iné ako ostať...

mamkakatka
4. dec 2011

@staronova ale preco sa hned rozchadzat ako radis @bubbles, tomu ja vravim radikalne rozhodnutie.... @bubbles urobila to, co sme urobili vecsina z nas, nemali sme problem pomahat ako sa len dalo buducim svokrovcom, ale vo vecsine do dopadne tak, ze si to nevazili a skoncilo to pri tom, ze nam prischla nalepka "sluzka" ... moja znama mala to iste a jedneho dna si povedala, ze z ulohou sluzky konci a stala sa z nej navsteva, dala si kavu, pokecala a sla domov a coho sa dockala????? vycitiek!! " ze uz ani upratat nevie"...oni uz vobec nepratali, cakali ze dojde ona a urobi to. A dalsia moja znama, byva so svokrovcami v jednom dome, a je to ten najlepsi clovek na svete. Tiez upratuje cely dom, vari, okolo domu o hydinu sa stara. Svokra, ta len chodi po dome a kritizuje, tu este uprac, a toto kedy spravis! Kamoska chodi do prace a stara sa o 4 rocneho syna, je vycerpana a ja ju neskutocne obdivujem. A co ma z toho? Ani len dakujem, alebo pochvalu aka je sikovna. A predsa, aj jej sa stalo, ze sa svokra zle zobudila, kamoska sa jej opytala nieco ohladom varenia a ta hnusoba jej naplula do tvare a odisla! Tomu sa hovori charakter. Dodnes nedostala vysvetlenie, zaco si toto zasluzila. Ale tiez neuvazuje nadtym, aby odisla od manzela, ved sa miluju a maju syna, preto ticho trpi, nikomu sa nestazuje, ani len manzelovi. A potom sa tu niekto cuduje, ze prichadzame s takym rozhodnutim, ako je ignorovanie. Toto musi clovek zazit, aby pochopil.

yenifer
4. dec 2011

No idem sa aj ja vižalovať 😉 Moja svokra je naozaj beznadejný prípad už od prveho dna niečo prosti mne ma a hlada iba moje chybi Svokor však uplne pohoode chlap 🙂 ale no svokra vkuse iba Ta Jennifer vždy do nas s manželom hučí aby som otehotnela že cche mať vnučata a že sa chce o nich starať . Tak sme jej povedali že cheme ešte rok dva počkať a tým sa to všetko začalo skoro namiesto manžela dala navrh o rozvod pýtala sa mojej lekarki o mojom zdravotnom stave či som plodna 😀 ako uznajte prehnala to a takto sa to ide každý den . Keby raz moje meno nespomenula asi by sa jej niečo stalo vždy si najde niečo čo robim zle aka som hrozna manželka a že jej synček si zaslužil niečo lepsie .. 😖

katka3012
4. dec 2011

@yenifer ahoj,davam ti za pravdu,teda tvoja svokra je fakt beznadejny pripad 😖

katka3012
4. dec 2011

@yenifer NEBOJ,takych sa naaajde urcite viac

yenifer
4. dec 2011

nO to hej dakujem 🙂 ale určite ked budeme mať s manželom dieťa nedam jej ho do opateri ani na sekundu ;) a take podobne veci mi robila aj ked som s manželom len chodila hned na prvej oficialnej navšteve si ma premeriavala a chvalila svojho synčeka . no už som vo faze kde sa už nad tým ani nezamišlam snad ju to raz prestane baviť 🙂

katka3012
4. dec 2011

@yenifer ja si stale hovorim,ze nikdy nebudem ako moja svokra 😀 😀 😀