Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

drobik1
28. feb 2011

@rakovcanka ahoj no co ako pokracujete so svokrou??uz je to lepsie??u nas nic moc zajtra sa chce dovalit zase.. ☹ dufam ze nepride..musim napisat kamoske nech dojde skor nez ona..hihi 🙂

rakovcanka
28. feb 2011

@drobik1 hehe tak toto su tahy, no a so svokrou je to tak ako bolo ... uz dva tyzdne s nami nerozprava... takze tak ... a tebe drzim palceky aby si to zajtra vydrzala

drobik1
28. feb 2011

@rakovcanka hm no to vies ja ju moc nemusim a nemusi tu byt kazdy tyzden.. ☹ moja mama nevidi deti aj mesiac a zije 🙂 tak preco by ich svokra mala vidiet castejsie??a este k tomu maly sa jej boji 😉 no a uz mam aj tak dohodnutu kamosku takze svokra ked sa ozve nepride..hihi 😉 no a co sa tyka teba teda ta tvoja svokra ma vydrz ze sa stale nebavite. 😎 ale asi je to lepsie ako keby ta stale buzerovala nie? 😒

rakovcanka
28. feb 2011

@drobik1 no ano v tomto je to lepsie... ale chodime okolo seba ako keby sme jedna druhu nevideli... no a co sa tyka tvojej svokry tak oni nikdy nepochopia ze nase mami mame radsej lebo su chapavejsie 🙂 a neboja sa ze ich zo zivota vytlacime... takze drzim palce 🙂

grenka
28. feb 2011

caute baby ja ze mna vcera picne...moja svokra ako je tyzden dlhy nepride maleho pozriet-byvame v spolocnom dvore....vcera zahlasi ked bude pekne zobere nam maelho aj so svokrom a pojdu sa v nedelu prejst 😠 az sa mocosirobilo ked to vcera povedala...od narodenia si z malym sama ja robim akoze ja ju ani nepotrebujem 😀...sama som si kupala ucila sa s nim robit mam od kukane od sestry 🙂 ja sa tiez budem cudzim perim chvalit,nastartovat kociar dieta vyobliekat a ona sa pojde spacirovat 😠 esteze my chodievame v nedelu cela rodinka na vychadzku alebo vyletiky

drobik1
1. mar 2011

@rakovcanka no hej tak to mas pravdu..ona to nikdy nepochopi.. 😉 ale podarilo sa mi aby dnes neprisla ale nedojde ani kamoska lebo je zmena planu..necakane sa ohlasil moj otec na navstevu poobede tak sa tesim aspon chvilu bude mat deti... 🙂

drobik1
1. mar 2011

@grenka hm no tak to mas vesele..ale neboj vsetko zvladnes ty ju ignoruj a hotovo.. 🙂 alebo si nieco vzdy vymysli.. 😎 ale mas to lepsie ako ja tvoja svokra aspon ho chce zobrat na prechadzku u nas take nehrozi ... 😀 ale aj som rada lebo maly sa jej boji a nechce k nej ist..tak sa drz a pevne nervy 🙂

grenka
1. mar 2011

@drobik1 zistila ze nemmoze so mnou robit ako ona pyska 😀 stare 30 rocne veci my chcela podavat ze to skoda a naco budem kupovat...ja sa budem hanbit za svoje dieta??? 😠 ved som jej povedala dajte ich svojej dcere,caka babatko ani ta ich nechce...moja mama mi neponukla veci po nas,ja radsej zbehne do sekaca a tam kupim a viem ze moje dieta bude cistucke a pekne oblecene..ona je stara era 😀 pre nu je vsetko drahe ani si nekupi

drobik1
1. mar 2011

@grenka hm tak my mame opacny problem 🙂 moja svokra si kupi vsetko aj dovolenky ma ale detom nic a maly za 2 roky zivota nevidel od nej nic..len maly traktor a raz 5 e ☹ ale ja som povedala ze jej sa to vsetko vrati... 😉 nastastie nebyvame spolu ale chodi kazdy utorok ale dnes som jej zatrhla navstevu.. 😀 my sa velmi nemusime a maly sa jej boji.. 😉

grenka
1. mar 2011

@drobik1 joj nam chcela podavat stare nabytky ked sme sa nastahovali do domceka,ze to skoda vyhadzovat kde to daju,....ale ja som si zarobila na nabytok som jej povedala a nech si ona da staru obyvacku do izby...kolko som sa napocuvala co mam varit manzelovi co on ma rad..ja viem co mam varit nemusute mi robit jedalnicek 😀 2 roky sme spolu a este ani raz ma nepopytal ze mam varit co jeho dokonala maminka 😀 som rada ze sme sami lebo tak keby sme byvali u nich tak sa raz do tyzdna asi umyvam.... a zpracky co vyteka voda tak by som podlahu umyvala 😅

rakovcanka
1. mar 2011

@drobik1 no tak to mas nakoniec velmi dobre vyriesene 🙂

drobik1
2. mar 2011

@rakovcanka ahoj no vcerajsok nedopadol velmi dobre ale aspon mal dedko deti ☹

rakovcanka
3. mar 2011

@drobik1 no tak aspon tak ... a co sa stalo? ze to nedopadlo dobre?

rakovcanka
3. mar 2011

@drobik1 no tak aspon tak ... a co sa stalo? ze to nedopadlo dobre?

drobik1
3. mar 2011

@rakovcanka hm no to je nadlho..s malou su problemy v skole a tak..som z toho vsetkeho uz na nervy,pripaam si ako neschopna matka,ktora sa nevie postarat o svoje dieta. 😲

lucyheart
4. mar 2011

@nestastna_nevesta To je nelahka situácia. Treba si ale stanovit hranicu, za ktoru ju nepustís. Skoda ze bývate takto uplne blízko. Ja mám to isté, bojujem s nou uz dlhe roky. visí na synovi, je to hrôza. ničí nám zivot. manipuluje, lutuje sa, vtiera sa.. vyciciava mi energiu.

lucyheart
4. mar 2011

niekto nemá rád, ked si svokra vnúca nevsíma, mne napríklad zas dieta neustále berie a stve ho proti mne. rozbíja nám vztah s manzelom.

murinka
4. mar 2011

@lucyheart tak to si podajme ruky...mam doma to iste co ty

rakovcanka
5. mar 2011

@drobik1 ale neboj...to nebude az take zle, urcite si super mama...verim ze ano

drobik1
5. mar 2011

@rakovcanka no dufam ze hej a vyriesili sme to s doucovanim a navstevou psychologa.. 😉 hanba nehanba je mi to uz fakt jedno..hlavne nech to pomoze.. 🙂 a dakujem pekne..

irsina83
5. mar 2011

ahojte baby, ja uz nemozem. moja svokra je najhorsia mrcha na svete, cisty psychopaaattttttt 😠 😠 😠 😠 😠

jarunka111
5. mar 2011

@irsina83 a čože ti vyparatila? Tá moja dnes malého schmatla a ani som sa nestihla s kočíkom vyteperiť hore schodami k výťahu a už jej nebolo, najradšej by si ho privlastnila 😖 Silno som dýchala, silno 😖 😖

irsina83
6. mar 2011

@jarunka111 pridem to rozpisat ale az vecer lebo teraz nemozem ideme na oslavu. je toho viac nez dost...

jarunka111
6. mar 2011

@irsina83 aj ja mám toho toľko, že až až....ale nebudem to všetko písať, lebo by som tu dllllho sedela 😠 ale som rada, že niektoré čo tu spomínajú sa ma (už) netýka, lebo som ju zrušila už dávnejšie. Samozrejme som zlá nevesta 😉

irsina83
6. mar 2011

@jarunka111 ja som paradoxne mala so svokrou vyborny vztah pred svadbou ale zacala ma ohovarat uz pred svadbou, mojmu manzelovi rozpravala na mna same nezmysli a tak som jej prestala volat a uz som jej nezavolala 3 roky a skratka robila mi zle po svadbe, v tehotenstve a nema problem ma ohovarat ked sme v jednoj miestnosti, moja mala sa jej boji a hystericky place ked si ju zoberie na ruky. 7 tyzdnov sa neozve ako sa mala ma a druhym rozprava ze jej ju nechceme ukazat a pritom ju manzel 4x volal ze nech pride... pokusim sa napisat viac neskor ale teraz sa ponahlam lebo zajtra ideme s malou na kontrolu na kramare a musim vsetko chystat...

lili_mia
6. mar 2011

Jéjej baby, každá máme svoj kríž 🙂) u mňa je to tak, že ked sme s mužom tam, tak v celku v pohode návšteva a ked odídeme, tak potom má muž telefonát a toooooooľko stažností na mňa že až. Nestačím sa čudovať. Aj počas návštevy si ho zavolajú bokom a dostáva kázanie o mojej neschopnosti, tak ja už neviem .. majú v hlave niečo pošramotené, či o čo im ide?

jarunka111
6. mar 2011

@irsina83 ani u nás to nebolo vždy také napäté ako teraz, ale ako som porodila, tak sa to zmenilo=zhoršilo ☹ je to komplikované a nedá sa o všetkom napísať, ale celkom ma to zožiera, aj by som to chcela zmeniť, ale keď to nechce aj druhá strana, tak ja sa môžem aj roztrhať.....
....ohováranie, a aj v tvojej prítomnosti svedčí o tom, že ťa asi nemá za nič (tak podobne aj u nás, len v miernejšej podobe), asi s tým človek moc nenarobí 😠 😖
aj nám sa malý narodil predčasne, chodili sme do nitry a dnes je to všetko v poriadku, tak prajem aj vám, aby to bola len taká bežná kontrola 😉

rakovcanka
7. mar 2011

@drobik1 no aka hanba? najhlavnejsie su predsa deti, takze vsetko co by mohlo pomoct treba vyskusat..aspon moj nazor ..

drobik1
8. mar 2011

@rakovcanka ahoj no dakujem tiez si to myslim..a co vy ako so svokrou este stale ticho?ja mam teploty a vsetko ma boli asi chripka ☹ a to chce este dnes prist svokra..tiez neviem naco ked sa necitim dobre a v sobotu tam ideme my ma narodky.. 😀

rakovcanka
8. mar 2011

@drobik1 no dufam, ze budes rychlo ok, mna to zatial obchadza, ale musim poklopat lebo uz to vidim ako ochoriem, a ano stale ticho, uz vyse 3 tyzdnov...to je cisto salene, ale je mi to uz jedno, jej problem nie moj 😠

drobik1
9. mar 2011

@rakovcanka hm no tak drzim palce aby ta choroba obisla.. 🙂 no ta tvoja svokra ma teda dobru vydrz..jasne najlepsie kaslat na nu a mas pokoj..