Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lalia2
18. feb 2012

@duracelko
@yokralovnayo
@mihouk
ahojte. zajtra idem do nemocnice, malé sa neotočilo, v pondelok mi robia cisársky. no včera mi volala svokra, že videla v sekáči veci pre malé a že ona mi tam môže kľudne dačo kúpiť. akože fajn, aj ja som v sekáči niečo pre malé kúpila, za pár drobných. ale ide o to, že ona si kupuje značkové veci, všetko musí byť nobl a pre moje malé chce kúpiť veci v sekáči? veď ak jej je ľúto dať jedinému vnúčaťu niečo nové, tak nemusí. ja nepýtam, ale ide o princíp. ona je tak zvyknutá. sebe všetko, na ostatných sa vykašľať. aj mne dala župan do nemocnice, čo nepotrebuje, aj svoju nočnú košeľu mi nanútila a že si to môžem potom nechať. akoby som ja bola odkázaná nosiť veci po nej. a to mi furt niečo tlačí, čo pre ňu už nie je dosť dobré a potom sa tvári, ako mi tým pomohla. minule mi chcela dať hračky pre malé, s ktorými sa už jej pes nechce hrávať. a to tiež poznám. boli sme tam tlačiť kapustu. to bude aj vám. doteraz som nevidela ani kúsok. to isté aj zaváraniny. akože ja ani nechcem, aj keby mi dávala, nevezmem, ale načo to hovorí? moja mama príde, dá, čo chce, nie sto rečí okolo toho.
no a to mi ešte volala, samozrejme výčitka, že čo jej nikdy nezavolám. nechápe, že už by som jej dávno zavolala keby som chcela? a že ona potom príde k nám. no to určite. zavolala by som moju mamu, keby som si nevedela dať po pôrode rady, ale svokru by roztrhlo od jedu a žiarlivosti, tak asi to nechám radšej tak... lebo nejde pochopiť, že vlastná matka je vlastná matka a ona je svokra. aj to ešte blbá.

1katkas
18. feb 2012

ahojte ..mozno mi vynadate, ale neda mi to nenapisat ked som zbadala tuto temu...
ale takto by ste sa k svojim svokram spravat nemali, ved su to predsa mamky vasich manzelov

lalia2
18. feb 2012

@1katkas hej, sú to ich matky, ale niektoré sa správajú, akoby chceli byť ich partnerky ☹

mili123
18. feb 2012

Súhlasím s lalia2. Mnohé svokry si urobia zo svojich synov partnerov . A to je úplne najhoršie .... :

bubbles
18. feb 2012

@1katkas ked si zbadala temu, mala si si aj niektore veci precitat.. nik tu nepise vymyslene pribehy, len aby bol zaujimavy.. ale ked Ti svokra chce riadit zivot, ohovara Ta este aj pred manzelom, vymysla na Teba, deti Ti chce ked nie zobrat, tak aspon im dovoluje, co ja zakazem, napchava cokoladami pred obedom, ked kvoli nej preplaces cele mesiace, prides o mlieko, vrazis peniaze do byvania a potom Ta stamade vyhodi alebo sa Ti pravidelne hrabe v skriniach a stale Ta berie ako soplanu, ktora nie je schopna sama sa rozhodovat a starat o dieta, pochopis.. ak so svojou svokrou dobre vychadzas, blahozelam.. ale niektore mame fakt velke problemy s autoritativnou svokrou a nestaci, ak sa s nou pekne chceme porozpravat.. vsetko otoci proti Tebe, prekruti a poda po dedine tak, ze Ty ostanes i tak najväcsia spina, a ona chuderka, ktora nam dala vsetko, pomaha ako sa len da a Ty si spina, ktora ju len vyziera... a ked sa nechceme znizit na jej uroven a kricat po nej alebo to riesit po dedine, tak tu si vylejeme srdce, aby sme sa dokazali usmievat na dieťa a svokre slusne pozdravit ked ju stretneme
PS "su to predsa mamky vasich manzelov" sam manzel vidi ako matka da druhemu synovi vsetko a od neho ocakava len to, ze sa o nu postara, chcel od nej pomoc - len raz v zivote a oznacila ho za sebca, ze ju len chce vyuzivat, pritom opravil dom i jej, i jemu.. ked on sam sa Ti rozplace - chlap!! ako mas brat jeho matku, ked on sam vidi co robi a nechape? sam k nej potom nema taky vztah, ako by si cakala.. ale mamicka si to posrala sama.. a moze jej cela JEJ rodina hovorit, aby sa inac spravala k jej druhemu synovi, mojmu muzovi, a predsa mu len ublizuje.. s tym nic nenarobis, len Ti odlahne, ked sa tu vyrozpravas..

lolah
18. feb 2012

@bubbles - tym zhrnutim sa neda nic ine, ako 100% suhlasit 🙂

bubbles
18. feb 2012

pozrite.. ja beriem, ze kto to nezazil, tak to nevie pochopit.. ale aspon si nieco precitam, kym reagujem.. ja som nikdy nevedela pochopit, co sa susedia stazuju na staru babu, o ktoru sa museli starat.. a teraz taku zakeracku mam doma.. ta je schopna s prepacenim sa vyserkať na koberec uprostred izby z nervov.. len tak.. lebo nie sme doma, lebo sa jej nehlasi dcera, lebo chceme ist v nedelu poobede na oslavu niekoho z rodiny.. celu vyplatu posielala dcere.. baba je vlastne mamkina svokra.. my mame vydavky, mamka jej utiera zadok, musi ju umyvat a pratat po nej hovenka, ktore nezartujem, robi v izbe, ked ju neustriehneme!! treba ju krmit, v noci jojčí, treba vstavat.. a pride jej dcera, ktora sa od babinej porazky (4 mesiace) neozvala a bude pindat, preco baba nie je prezlecena uz minutu po tom, ako sa vytentovala, preco nema neviem co.. kritizovat je lahke.. ale skuste si to prezit, potom sa mozete ozvat, ale len kvoli tomu, aby ste ostatnym poradili, ako to zvladnut..

kkristin
18. feb 2012

@yokralovnayo no u nas sa situacia nezmenila, ale ved uvidime, ja som dost tvrdohlava a kedze sa zachovala tak zle, nemam v umysle ju setrit, ked pride k tomu si veci vyrozpravat... 😉
ale zatial ma nezdravi a nestretavame sa ....ale mne to vyhovuje, mam klud, pokoj a nikdy mi nerobi hystericke sceny 🙂

lalia2
18. feb 2012

@bubbles presne tak. kto nezažil, nepochopí.niekto môže povedať, že to púšťaj jedným uchom dnu, druhým von, veď spolu nebývate. no len čo od nej odídem alebo zložím telefon, keď mi volá s večnou výčitkou, že čo jej nevolám ja (nemám paušál ani záujem), tak mám pokazených pár dní. a to tam musíme chodiť pravidelne každý týždeň, lebo ona býva blízko. a mm aj keď sa mu nechce, nevie jej povedať nie. furt je v robote a keď príde víkend a môžme byť konečne spolu, tak musíme ísť k nej. sa teším, keď sa narodí bábo budúci týždeň. to zas bude zle, že jej ho nechcem ukázať keď tam nebudem chcieť behať minimálne raz do týždňa. tiež už som si aj neraz poplakala

renata5
18. feb 2012

@1katkas a my sme mamky ich vnukov a starame sa vzorne o ich synacikov oni by si nas mali vazit nie nam ublizovat

mihouk
18. feb 2012

@lalia2 Drzime palceky v pondelok a kasli na vsetkych, hlavne si uzi bambulko, to je to najhlavnejsie. A ak budes pri sebe potrebovat mamu, tak ju kludne zavolaj! Aj ked sa mi lahko hovori, mne tiez pride svokra pomahat, lebo aj moja mama tu bola. Ale moja mama tu bola ked mala ani nie 2 tyzdne, lebo vtedy som potrebovala najviac pomoct a svokre som povedala ze najskor ako v marci prist nemoze, mala bude mat 7 tyzdnov. Ked sa jej nepaci, tak to nie je moj problem 😝 😝 😝 😝
Veci neries, uz ju nezmenis, maximalne tak budes mat kopec handier na umyvanie. Momentalne v tvojom stave je to najmenej podstatna vec. Tesim sa s tebou na pondelok!!!!!!

lalia2
18. feb 2012

@mihouk ďakujem, si zlatá 🙂

e_l_e_n_k_a
18. feb 2012

@1katkas precitaj si moje prispevky v tejto teme ,je ich dost. ty musis mat tak uzasnu svokru!! ku nej ti gratulujem!! ja som take stastie nemala....a po precitani mozes sudit... ze nemali by sme sa takto spravat... a svokry mozu????? ja som kvoli tej mojej musela odist zo slovenska!!!!! a aj na dialku dokaze narobit vela zla!!!! ja by som sa aj chcela udobrit,ale moj manzel nechce!!! a je to ako hoovoris jeho matka! tak kde je chyba????
nabuduce nesud ,ked nic o tom nevies.dakujem

yokralovnayo
18. feb 2012

@lalia2 boze o tom telefonovani 😀 presne ako u nas... aj mna vzdy otravovala ze preco jej prva nezavolam... ja nemam potrebu jej volat... som rada ked ju nevidim, ona sa ma zaujimat o svoje vnuca JEDINE!!! ktore nevidela 7 mesiacov po porode !!! teraz ked sa stretavame obcas, sa snazime aspon kvoli malej.. chcem nech ma teda obidve babky... nech sa snazi nam pomoct aj ona... ale dcerku by som s nou samu nenechala... kedze zijeme v zahranici chodime k nej tak 2-3noci... ale neskutočne ma vytáča ked moja 1.5 ročná ide s nami obedovat, tak ona si ju normálne odvedie od stola šteklí a blázni sa s nou v izbe !!!!!!!! potom volam malu jest, idem pre nu.. ta je rozblaznena cela... začne sa jedovat.. ja som potom nervozna aj na malu... aj na muza ze jej nic nepovie na to.. a toto sa stalo uz milion krat 😠 tak som jej to vysvetlila... a ze ved mala nechcela jest... ach jaaaj ako mohla vychovat 3 deti.. mna nezaujima ze mala na prvy krat nechce lyzicku do pusy... proste si sadne a jest bude snami pri stole...nech si zvyká... a naposledy malej nakúpila LIZATKA !!! a čokolády!!!!! takemu malemu dietatu.. a ona ze jej to otvori... ja ze nie, teraz to nebude jest... nech si dá ked tak Brumíka... ale nebudem do nej predsa ládovat sladke... a ona sa odula a zacala jej otvarat lizatko, ze mala si to pyta tak jej to da... tak som ho svokre zobrala z ruky .. co si myslí??? je to moja vychova nie jej...

yokralovnayo
18. feb 2012

baby a este ma dnes vytocila jedna vec.... muz bol po nocnej... vstaval o pol 12h a ja som dovtedy varila, prala.. piekla.. starala sa o malu.. upratovala... on sa zobudi, ide na PC- sedi tam hodinu... potom sa naobeduje, vyvali sa na gauč... ja medzitym makam v kuchyni.. riady 4krat umyte... o 16tej ešte dorábam kakaové guličky s kokosom .. cely den nesedím.. on si v rámci prestávky od TV ide ešte na PC stahovat MP3 nech má v robote čo počúvať 😝 tak vravím nech sapon utrie riad... a jasné ten je tam ešte do teraz.. odišiel zase na nočnú.. som mu povedala že ho tam počká... 😒 inokedy mi pomaha, ale nespraví nič sám od seba! dneska sme sa pohadali kvoli tomu.. ale presne taký isty je aj jeho brat, aj sestra.. jeho sestra zije s priatelom a on tam vysava, vari.. proste vsetko robi!!! a ona nechodi ani do prace!! ale ako to neriesim... ale svokor tiez doma nicim nepohne.. to je vychova jeho matky... stale im skakala okolo ritííííí 😠 jaaj hned mi je lepsie ako som to napísala 🙂

lalia2
18. feb 2012

@yokralovnayo no moje príde na svet ešte len v pondelok a už mi dala inštrukcie. no a vybavila mi, že sa mám ísť pozrieť do nemocnice, kde budem rodiť, aby som sa potom pri pôrode VEDELA SPRáVAŤ. idem mať cisársky, ale nevadí, minule mi zahlásila, že mám po pôrode cvičiť, aby mi neostalo brucho a mám dbať na postavu. (lebo ona si asi myslí, že je najkrajšia). a to pritom nie som nejaká tučná. a že keď sa dieťa narodí, tak mám kojiť čo najdlhšie a potom BUDEME dávať mlieko z tesca. plnotučné. chápeš, keď aj trojmesačnému. a že mu mám dávať med na cumeľ. pritom sa to vôbec nemá... a plno ďalších vecí, ale to sa tu už opakujem. no človeku sa aspoň uľaví, aj keď som tu písala už viackrát to isté 🙂

yokralovnayo
18. feb 2012

@kkristin ja som svoju tiez nesetrila... a aj som ju vseliako pekne pred manzelom pomenovala... v navale zurivosti 😅 niekolko krat sme po sebe kricali.. aj pred mm.. najskor si ma vobec nezastal bol na jej strane! ale teraz po rokoch je to uz ok... velmi nam prospela ta pauza co sme sa nevidali... ona s mm uz komunikuje len osobne, inak si s nou pisem tak raz do tyzdna maily... a to sa dá 😎

yokralovnayo
18. feb 2012

@lalia2 prepáč ale mne to je už až smiešne čo tie svokry povymýšlajú za blbosti 😀 😀 z týchto príspevkov by sa mala napísať kniha- dobrá komédia ... 😀 ja som kvoli mojej pekne vela preplakala... ale nebolo ani tak kvoli nej, ako kvoli mm ze si ma zo zaciatku nezastal a stale videl iba svoju ""mamičku"" ,... svatuuu .. 😠 a jeej ty uz ides rodit?? čakáš prvé? a čo to bude? viete pohlavie? budem na teba mysliť a držím palce moooooc 😉 my sa chceme na to vrhnúť v lete- to by som chcela otehotnieť.. snad to vyjde..

lalia2
18. feb 2012

@yokralovnayo môj mm tiež na ňu niečo povie len keď jeho naštve. keď ona povie dačo mne, nikdy nie pred ním. a vždy keď som to potom jemu zreferovala, tak nechápal a nereagoval. takže s ním to je škoda riešiť. buď sa naštve a potom je ticho. takže už to viac-menej držím v sebe, aspoň tu sa vyrozprávam.

lalia2
18. feb 2012

@yokralovnayo nevieme čo to bude. potom vám napíšem. nechcelo sa ukázať, je zhle otočené, preto aj ten cisársky. potom vám dám vedieť.

yokralovnayo
18. feb 2012

@lalia2 noo tak to je aj u nás.. hlavne ked mi vypisovala tie sms.. a nadavala mi tam... on na to ze aj ja som jej nieco zle pisala ze sme na vine obidve... 😠 lae ja osm jej pisala ze nech si uvedomi ze ma dospele deti a nestara sa tak do nas... atd... normalne veci a som jej to pisala milo, slusne... a ona mi zacne vypisovat ze som chudera... to je akurat tak ona... 😒

mihouk
18. feb 2012

@yokralovnayo A oc om jej pises maily???? Ja s mojou vobec netelefonuje, ja volavam svojej mame a mm svojej a ako cast to je jeho vec, ja svojej mame 2x denne a svokru to stve, ved uvidi ked tu bude 😝 😝 😝 😝
Teraz jej zaviedli poriadny internet a ma skype, tak sme s nou volali prvy tyzden co bola mala na svete, ale odvtedy uz nie (3 tyzdne) mm jej radsej zavola telefonom ako vola cez skype. Tiez mala tendenciu sa stazovat, ze jej nikdy nezavolam, ale mm ju schladil tym ze on tiez mojej rodine nevolava 🙂 Ja sa s nou proste nemam o com bavit.

yokralovnayo
19. feb 2012

@mihouk ja so svojou tiez volam na skype niekolko krat denne ked je cas... a ja si s nou pisem o malej o vareni.. o blbostiach.... pretoze ja mam strach ze to bude take ako na zaciatku.. ty nevies aky nmala vztach s mm!! ona so chovala k nemu ako k 5roč. decku!!! on ju všetkom informoval, platila si účty, pušály cez účet mojho mm!! pričom my sme žili v zahraničí.. pre nu bol aj problém si založiť účet, vraj to bolo zbytočné 😕 a teraz už platí ucty cez jej manžela... ked som toto zistila, ze sa jej to strha z nasho uctu skoro ma porazilo 😠 ale peniaze mm za to davala... lenze predsa ona je dospely clovek, ale toto bolo este na zaciatku vztahu... mneto pripadalo ake keby sa on achovala ako jeho ZENA! 😒 vsetko chcela vediet... ked sa dcera narodila, ja som si u nas vybavila preukaz poistenca pre malu, za par dni mi mal prist...a medzitym sme isli k svorke na navstevzu, ona mi povedala ze MNE AJ MALEJ VYBAVILA ZDRAVONE PREUKAZY v inej poistovni, lebo tam ma kamosku!!!! a dala mi ich do ruky.. som povedala nech to vrati 🙄 chapete to?? ako to mozu dat cudziemu cloveku?? moje a malej osobne udaje??? proste čo si uz ona dovolovala... 😠 😠 preto som rada ked s nou mm nekomunikuje, strasne boli na seba naviazany... ona mu vyvolavala a vypisovala x krat denne... a teraz som rada to je tak ako to je 😎 uz si nic k nam nedovoli... to by som jej pekne vytmavila.. 😀 tvoj mm zrejme nelaj s jeho matkou taky vztah ako moj ze? hmm keby som to vedela pred svatbou.. 🤐

mihouk
19. feb 2012

@yokralovnayo Moj mm je mamickin milacik, ale tym ze sme daleko, ona na neho nema taky dosah, keby sme byvali doma, tak to je ine kafe, vzdy ked sme na SK, tak sa viacej hadame. V novembri mala taky divny tyzden a 3x sa snazila povedat mm nech sa vratime domov, ved kto sa o nich postara a take psychicke vydieracky, tak jej mm vysvetlil, ze on by s nimi nikdy nebyval, ale ked sa mi nieco stane, tak bude o nich postarane, ale nech nerata ze sa cela rodina kvoli tomu prestahujeme. No bola dost sokovana, lebo to necakala a ani nechcela pocut, ale ma co chcela, myslela si ze je v jeho zivote dolezitejsia, ale preratala sa. 🙂 🙂 🙂 🙂

yokralovnayo
19. feb 2012

@mihouk jeej tak to je milé že sa postavil za teba 🙂 🙂 som rada že aj u nas je to už ok... že si muž uvedomil že na prvom mieste je jeho rodina- teda ja s malou... 😉 vy ste nemali na začiatku problem ze bol na stale na strane tvojej matky?? ze si ta nevedel zastat? 😒

lu2112
19. feb 2012

@mihouk Ja mam presne to iste mi sme odysli kvoli svokre do zahranicia lebo inak by sme sa rozysli ina moznost nebola. manzela psychicky vidiera a vzdy sa pitala kedy sa vratime uz domov. kupili sme si dom teraz v Uk a uplne sa zrutila ze ona nas neuvidi a ze co bude robit ze ona che vidiet vnucata atd. tak ja som jej do telefonu povedala ze sa neplanujeme vratit domov a kedze vsetky peniaze co maju davaju starsiemu synovy na dom tak nam nema kto pomoct 🙂 takze presne viem co prezivas a pokial ma niekto dobru svokru zavydim lebo ja som z tej mojej zrela na lieky 😠

1katkas
19. feb 2012

mamicky asi to fakt nepochopim vase vztahy nevesta - svokra.. ja mam dobry vztah vychadzame spolu velmi dobre nemozem povedat ani jedno zle slovo a nevymenila by som ju 🙂
a ked som si pozerala forum tak som nasla tuto diskusiu.. necitala som podrobne co presne pisete len par prispevkov, lebo do ani jednej z vas sa nestaram je to vase sukromie a mna do toho nic..
len na rodinu sa nepatri nadavat .. treba si vsetko povedat do oci...

a co sa tyka vnucat tak maju pravo rovnako na obe babky... tolko moj nazor

annus
19. feb 2012

@1katkas Tak ty máš štastie moja, že máš takú svokru. Aj moja bola úžasná, škoda že nás pred 7 rokmi opustila. Lenže ani si nevieš predstaviť, aké to je, keď Ti svokra spraví zo života peklo. Ja mám dve kamoški, ktoré majú také svokry, čo by som nikomu neželala. Jednej furt chodievala na krk, keď sa jej narodila dcérka, že čo má robiť a ako ( a to 3-4x do dňa, keďže bývali neďaleko od nich) A nedávala jej rady slušne alebo tak, ale sama som počula že napr: "Načo dojčíš? Čo si ty krava? Veď si kúp Sunar a bude to lahšie. A akože nemáš dom uprataný? Čo robíš celý deň? Že malá v noci plakala? A čo? Prečo si ju nenchala? Veď sa jej nič nestane, keď bude pár hodín plakať? A čo si varila? To môj syn určite nezje, radšej mu zavolám, nech sa u mňa zastavý na večeru. Mala si radšej niečo chutné navariť, nie prechádzať s malou po dedine." A keď sa jej niečo opovážila povedať, tak ona bola tá najhoršia, všade kade ju ohovárala, hlavne manželovy. A kedže on tam nebol, tak sa nevedel ako zareagovať...raz si manželku zastala a svokra ho mesiac citovo vydierala, že veď ona ho vychovala a také veci. A mohli jej hocičo povedať, pekne, slušne, ona hned začala kričať a nadávať. Tak s takou čo?
Nie je možné všetko tak vyriešiť, aby to bolo ok. Ona kvôli nej strašne vela plakala...

yokralovnayo
19. feb 2012

baby musim dneska pochavalit mojho mm.... 😵 jak sme sa vcera pohadali kvoli tom netu, dnes tu nebol ani stvrt hodiny 🙂 cely den mi pomahal s malou, v kuchyni, upratoval, umyval riady 🙂 😵

e_l_e_n_k_a
19. feb 2012

@1katkas citujem tvoje slova "necitala som podrobne co presne pisete len par prispevkov, lebo do ani jednej z vas sa nestaram je to vase sukromie a mna do toho nic..
len na rodinu sa nepatri nadavat .. treba si vsetko povedat do oci...
.... treba si toho viac precitat....ja som povedala priamo do oci, aj manzel a co z toho mam???? chceli sme aby deti mali obe babky,tak v podstate pri sebe nemaju ani tu babku ,ktora ich lubi.nevidi ich vyrastat vdaka tej "babke" ,ktora ich nazvala odjebkami( v tom case mali 8 a 10 rokov....), a mna ku... (sorry za vyrazy,ale tak to bolo),manzela nevdacnym synom.... tak mi nehovor ,ze nemam nadavat na rodinu!!!!,lebo toto nie je rodina!
- moja mama a moj otec, oni mali uzasne svokry-moje babky zlate!!! ale toto co mam ja??? ja to este ako tak predycham,ale co ma povedat moj manzel???? videla si chlapa plakat pre papulu svojej matky???? nie??? tak ani ti to v zivote neprajem!!! Pocula si vetu z ust sudcu :" Vasi rodicia maju sudny zakaz stretavat sa s vasimi detmi,preto aby neohrozovali ich dusevny a telesny vyvoj a taktiez mravnu vychovu. " ...ze nepocula??? tak bud rada ! trha to srdce!!!!
...mimochodom ten zakaz sme neziadali my, ale socialny kurator nasich deti...ten im bol prideleny na zaklade udania svokrovcov nas ,na socialku,ze sa o deti nestarame, ze ja ich tyram atd.... ani si nevies predstavit ,cim si museli moje deti prejst!!!!vysluchy na policii,sedenia u psychologov,vysluchy v skole.... tak mi tu nehovor,ze na rodinu sa nema nadavat!!! keby to bola loz,tak s tebou suhlasim,ze sa to nepatri...ale ja v mojom pribehu som si nic nevymyslela... tak ma prosim ta ,nevytacaj! ...je to kruta pravda.
GRATULUJEM ZE TA TVOJA SVOKRA JE UZASNA,NECH JEJ TO VYDRZI DO KONCA ZIVOTA!!!! PRAJEM TI TO Z CELEHO SRDCA! A KIEZBY SI TIETO "NADAVANIA" TU, V ZIVOTE ANI LEN NEDOKAZALA POCHOPIT....LEBO BOHUZIAL,LEN TEN POCHOPI,KTO ZAZIJE. A TO JA NEPRAJEM TAKE "SVOKRY" ANI NAJHORSIEMU NEPRIATELOVI!