Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evinkal
8. dec 2010

@milada47 áno boli za ňou,dostala finančnú pokutu na mieste,že si z nich urobila prču.nie nejdem ju dať na súd-sťahujú sa do Myjavy...... 😀 😀

milada47
8. dec 2010

@evinkal .... si veľmi dobrý človek, dúfam, že teraz si to už konečne uvedomila.....obdivujem ťa ....a muž???? zmenil sa aj on?? a kolko dostala pokutu????

evinkal
8. dec 2010

@milada47 koľko dostala som sa nedozvedela,len mi švagriná volala že vďaka mne majú chudobnejšie Vianoce...Muž sa trocha uvedomil,ale neviem dokedy mu to vydrží

milada47
8. dec 2010

@evinkal .....vdaka tebe maju chudobnejšie vianoce???? a kto im kazal, aby ťa udávali ???? ved toto je už choré na hlavu, čo povedala, najprv ťa poudávajú a potom ty za to všetko môžeš....ale nedaj sa....

a čo si jej na to povedala??? môžu byť obe šťastné, že si ich neudala, bo tie Vianoce mohli dopadnuť omnoho horšie....

evinkal
8. dec 2010

@milada47 ja som im len povedala-ˇšťastné a Veselé.Dnes som bola vonku a stretla som svokra aj starú.On sa zastavil pri mne a stará sa tvárila,že ma nevidí a išla ďalej-pyzda-či ako sa to píše... 😝

milada47
8. dec 2010

@evinkal ...... dúfam, že jej toto vydrží čo najdlhšie a dá ti už pokoj...veľmi ti to prajem.... 🙂

evinkal
8. dec 2010

@milada47 ďakujem,ale isto príde explózia,keď bude chcieť chlapca k sebe,napr.na Vianoce,ale NEDÁM nech sa aj muž na hlavu postaví.... 😝 😝 😀

milada47
8. dec 2010

@evinkal ... moja reč a ked budú robiť problémy, pohroz im, že ich udáš na súd a podáš na nich trestné oznámenie.....uvidíš, ako skrotnú .... máš eso v rukávoch a hocikedy môžeš vrátiť úder pod pás....nedaj sa a bud silná a hlavne, nedaj si deti.....nemá žiadne právo žiadať ťa aby mohla byť s nimi bez tvojej prítomnosti.....toto nikdy nedovol ...... si dobrá mamina ...... tak držím palce...... 🙂

milada47
8. dec 2010

@evinkal ... a ked ti spravia to, čo min. rok, že ti zoberú deti a teba vyhodia von pred vchod. dvere len aby mohla byť s nimi sama.....volaj políciu....Ty nevieš, čo sa za tými dverami môže odohrávať, aby to nedopadlo tak, že začne tvoje vlastne deti huckať proti tebe....syn je už veľký a chápavý....dávaj pozor .... urobí čokolvek, len aby ti ublížila ........ aj napriek tomu prajem Ti krásne, svokrovcami nerušené Vianočné sviatky ..... nech sú tieto Vianoce pre Teba tie najkrajšie na svete....zaslúžiš si ich také mať za to všetko utrpenie, čo si si zažila..... 🙂

evinkal
8. dec 2010

@milada47 🙂 Ďakujeme.Nedám sa,už nebudem sprostá...Aký požičaj,taký vráť....ja mám svoje deti nadovšetko rada a žiadna "striga" mi ich nebude odvádzať,alebo zneužívať na jej švihnuté plány

milada47
10. dec 2010

@evinkal ....moja rer ... držím ti palce 🙂

milada47
10. dec 2010

@evinkal ...reč....pomylila som sa, mám syna na kolenách a tak trochu som sa netrafila...pardon.... 🙂

evinkal
10. dec 2010

@milada47 😀 poznám,keď píšem a Saška mi všetko tlačí 🙂

milada47
10. dec 2010

@evinkal ... aj naše deti si chcú pokecať 🙂 daj potom vedieť, čo bolo na sviatky, ja určite napíšem.... 😀

evinkal
10. dec 2010

@milada47 jasne,dám vedieť

milada47
10. dec 2010

@evinkal ....syn mi teraz zaspinkal a ja hura do žehlenia....mám toho za dve práčky.....ale teším sa na další pokec.....držím ti palce, hlavne pevné nervy.....a keby som tu dlhší čas nebola STASTNE A VESELE VIANOCE A DETOM BOHATEHO JEZISKA....zatial papa.... 🙂

evinkal
10. dec 2010

@milada47 😀 ďakujem,ja idem vyrábať pohľadnice na Vianoce🙂Dám ti vedieť ako dopadneme,ale už vypadá to,že sa starí sťahujú 😀 😀

solinkarka
10. dec 2010

Vidim ze tu riesite kadejake problemy so svokrami..
No ja asi zacnem tym ze mojho priatela rodina je velmi nabozensky zalozena..uz skoro rok byvame u svokrovcov, sice to neni bohvie co, ale aspon nemusime platit drahy podnajom a cely vrch domu mame pre seba. Zobrali sme si pozicku kvoli tomu aby sme si to prerobili. No ale problem je v tom ze dnes mi svokra doslova dala najavo ze zijeme iba tak na volnej nohe, najradsej by nas pred oltar dovliekla nasilu.No a to este nevie ze cakame babetko. Planovali sme im tu radostnu spravu oznamit na Stedry den ale dnesne svokrine vyjadrenie ma uplne sklamalo...My chceme svadbu ale az ked to male bude mat tak rok. Mam strach ako vobec na to zareaguju a viem ze nebudu nadseny...:(

neurologia
10. dec 2010

@solinkarka
hmmmm no a zalezi na tom ako zareaguju? moji rodicia nadseny neboli ked som bola tehula s dcerkou ale tak jasne ze ma to trochu zabolelo ale ja som sa s priatelom (teraz uz manzelom) tesila a to bolo hlavne.....a manzel je jedinacik?

solinkarka
10. dec 2010

@neurologia no este neni manzel 🙂 nie neni jedinacik..tiez ma taku sestru ze ona chce sex az po svadbe a to ma 24 🙄

evinkal
10. dec 2010

@solinkarka ahoj,no keď sú tak nábožní,tak podľa mňa by to mohli dobre znášať,veď veriaci vravia,že dieťa je dar od Boha...Takže hádam to prekúsnu 😝

stanca22
11. dec 2010

@evinkal Ahojky, ako čítam, tak si dopadla na 1 a si z toho prešťastná, želám Ti to, som rada s Tebou 🙂 Sa tešíš že sa sťahujú, čo? Aspoň budeš mať pokoj, že? 🙂 Ako dopadli pohľadnice? 😉

solinkarka
11. dec 2010

@evinkal no ja nevravim ze budud mat nieco proti dietatu, skor mi ide o tu svadbu

evinkal
11. dec 2010

@stanca22 tak to som😀 dúfam,že bude pokoj,ale ako ich poznám,keby aj v Kanade bývali,otravovať budú obe-teda vymýšľať
@solinkarka No budú sa s tým musieť zmieriť🙂 je to predsa vaša vec,a radšej mať istotu,ako potom banovať

solinkarka
11. dec 2010

@evinkal ja mam istotu, jasne ze chceme byt spolu len mi teraz chceme radsej setrit pre mle ako na svadbu..

evinkal
11. dec 2010

@solinkarka chápem,teraz je dieťatko najdôležitejšie a svadba môže počkať

kocurko1
11. dec 2010

Ja sa pridam k vam baby. Moji svokrovci nepoznaju hranic. Celych 8 rokov rypu do toho, ze sa rozvedieme a vyzaduju si od mojho manzela, aby im kazdy vecer vyvolaval. Moj muz zjavne nepretal pupocnu snuru a vzdy im to splni. Tento tyzden sme mali jeden pekny vecer a nezavolal im. Mama mu hned na druhy den volala do prace, ze ci sme sa hadali a preto nevolal. Nehovoriac o tom, ze ked sme prave hore u mojich rodicov alebo u krsnej na navsteve, s revom mi vyvolava, nerespektuje, ze sme u niekoho, s kym sa prave bavime alebo sa dcerka s niekym hra a stale toci dookola zarevane otazky co a preco...... Tento tyzden som jej napisala podotykam slusnu smsku, ze sme mali pekny vecer a preto sme jej nevolali, naco mi odpisala najhnusnejsie ako vedela, ze si to len ja vymyslam a ja jedina tocim o rozvode.
Takze som jedina zla v celej ich dokonalej rodine. Moja mamka bola totalne nasrana, ze sa ma minule svokor pred malickou dcerkou pytal, ,,ci uz mam nasporene peniaze, keby ma moj muz nechal,,. Den po svadbe svokor pol hodiny rozoberal, ze sa s muzom rozvedieme, a to je len criepka toho, co oni navymyslali....
Tento rok nam vychadzal u nich Stedry vecer, ale koncim...... za 8 rokov stacilo

kocurko1
11. dec 2010

@solinkarka blahozelam ku tehotenstvu, prajem vsetko dobre. Ale neuvazovali ste uz nad samostatnym bytom? My, hoci byvame sami a daleko od sv, mame ako vidis dost problemov a byvat hoci na jednom dvore...

jojoba
14. dec 2010

@arrett niekedy je to tazsie urobit ako povedat. teraz je to u nas na bode nula.rozpravame len to co treba a ked netreba tak nic. ja som jej povedala vsetko co som mala na srdci a jazyku velmi neodporovala lebo asi tusila ze to je posledne z mojej strany k nej. takze ahoj ahoj a nic viac maleho vidi ak chce daco tak sa opyta troska sa to zlepsilo ale do kedy to neviem tak som zvedava ako sa to bude vyvijat.

silvinenka
14. dec 2010

@evinkal ahoj som rada že si pozitívne naladená prajem ti to,