Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

michele11
15. dec 2011

@mia258 Ked som mojej mame oznamovala, ze cakam babo, jej prva reakcia bola, ze ona to tusila a ze je to katastrofa, kvoli otcovi mojho drobceka. Doteraz su u nas na dennom poriadku hadky kvoli mojmu partnerovi, mama mi povedala, ze sa modli, aby ma nechal ☹ . Ja uz neviem, ci este mame nejaky vztah, ale napriek tomu jej malu dam, ma ju rada, aspon teda dufam, a dcerka ju zboznuje. Viem, ako sa citis, ked nechces brat dcerke babku, skus ich nechat same, ak vy nemate dobry vztah, tak nech si babka uziva len malu a ty si mozes na chvilu urobit iny program. Podla mna, tebe do oci povie hocico, ale malej by nikdy nepovedala to, co tebe. A da sa to aj odpozorovat, ak bude tvoja mala chciet ist k babke, je to OK, ale ak ju zacne odmietat, bude to znamenat, ze dieta vycitilo negatovny postoj. Je to strasne komplikovana situacia, ale drzim palce, nech sa ti to podari vyriesit tak, aby si bola spokojna ty a hlavne tvoje dietatko.

lalia2
15. dec 2011

@mirkave no mne to povie dorovna, že tu si toto kúp, tu by sa ti toto zišlo, tu by lepšie vyznelo hento. ale povie to takým milým tonom, že aj keď to vraví pred mm, jemu to určite nedojde, že čo sa má do toho miešať. Ja som ju tiež mala rada. niekedy mi jej je aj ľúto, ale potom vidím, čo všetko si pokúpi a pred nami stále len ako jej nevychádza, aký má dôchodok, ako ju všetko bolí. Pritom energie má viac ako ja. A to, že má troch synov, môj je najstarší a asi aj najlepší, prostredný sa stará len o seba a to býva s ňou, no o nič nezájem, lebo on podniká. Dokonca aj stromček ideme robiť ja s mm, chápeš? Akože on nezájem. Hlavne že potom tam dá matke drahý dar, a je to vybavené, že celý rok prstom nepohne. A najmladší je v čechách, príde dvakrtá do roka a to je tiež sviatok. Takže tak. Aj keď môjmu volá, tak normálne mu všetko zvestuje, ako má problémy s kolegyňami v robote, kde bola, čo robila,.... Proste ani vlastnému chlapovi toľko na nos nevešiaš ako ona jemu... ma ide šľaktrafiť z nej...

michele11
15. dec 2011

@space1 asi to bude pravda, nechcem zazivat stresy a hadky, preto som radsej ticho, aj ked sa pustia do mna, nehovoriac o tom, ze sama od seba by som nezacala niekomu vyhadzovat nieco na oci. U nas sa teraz veci trosku pohli, moj svagor sa chysta prerabat poschodie rodicovskeho domu a my budeme stavat taky minidomcek na zahrade. Nie je to uplne super riesenie, ale oni boli na zahrade naposledy asi vtedy, ked stavali dom, odvtedy tam len vysypu bordel a sup zase prec...Budeme mat vlastny priestor, ked ku nim prideme, a byvanie budeme od jari riesit bud v BB alebo v PP, snad sa konecne vratim spat do civilizacie 🙂 .

tinuskaha
15. dec 2011

Pomoooooooc svokra sa chysta v sobotu k nam na navstevu 😒 😒 😢 😠 😖

michele11
15. dec 2011

@janette4 @adkoalauri @mamkakatka @sashabb @yvi83
Baby, dakujem za reakciu, aj za to, ze si nemyslite, ze som divna, ked mam taketo poziadavky. Problemom je, ze tu s nimi docasne musim byvat, mm tu ma teraz pracu a ak chcem byt s nim ja a nase dieta, musela som ustupit a prist sem, kedze on robi 6 dni v tyzdni. Jeho rodicia zase nie su taki hrozni, ako som si tu uz tolkokrat precitala. Nechcem na nich len kydat, ked sme na tom boli financne zle, pomohli nam, bez toho, aby mi to nejako vyhodili na oci, urobili nam nakup, alebo nam aj dali peniaze, aby sme zaplatili, co bolo treba. Za to som im vdacna, skutocne. Ale nemyslim, ze im to dava pravo riesit nas terajsi zivot, vychovu dietata a vlastne aj nas vztah. Nechcu, aby sme sa rozisli, tak, ako to chce moja mama, len stale riesia, aky mame vztah, davaju nam rady do zivota, teda hlavne mne 😒 , ze sa mam k muzovi spravat milo, mam ho nechat oddychovat, a podobne blabla... nezijeme v 19. storoci, jasne, ze si ho vazim, ale zase hadam mu nemam nohy bozkavat 😀 . MM sa na tom smeje, ale mne to proste vadi. Ale pevne verim, ze od jari uz tieto problemy zredukujeme, neviem, co mm osvietilo, aby sa pustil do stavby, ale som stastna. Este raz vdaka za podporu a zelam vam vsetkym hlavne vela pokoja na sviatky, nech su take, ake si ich zelate a nech ich stravite v prijemnej spolocnosti.

mirkave
15. dec 2011

@katusska1 len dobre vyberte.je jedno,ci mala alebo velka-hlavne,ze bude vasa 🙂
tak ako ty pises aj moja mama si milionkrat od pusy odtrhla,len aby sa mohla s nami podelit.a ja zistujem,ze som asi taka ista,ked sa jedna o moje dieta 🙂 .
moj mg vystudoval vš.ale gol bol,ze mu jeho mama po par rokoch vytykala,ze mohol prepadnut a opakovat rocnik.len kvoli tomu,aby mohla dlhsie dostavat sirotsky ☹ .a to neboli na tom az tak financne zle.ved kazdy rok chodila k moru na dovolenku.skoda reci....

mirkave
15. dec 2011

@tinuskaha fuha,no super 😒 .budem na teba mysliet a modlit sa,aby si ju neprizabila 😅
@lalia2 poniektori ludia si myslia,ze obrovsky a strasne drahy darcek staci.mozno sa len chce vazne zavdacit.ale skor mi to pripada,ze takym darom len kompenzuje to,ze na nu "kasle".a mozno je ona tak vycvicena,ze to staci nato,aby jej zalepil oci.aj to sa stava 😒 .ked je niekto debil,tak nemoze byt lastovicka 😀

tatiano
15. dec 2011

Dievčence tak dnes som volala so sestrou a tak som sa jej vyrozpravala, že ako ma trapia určité veci ako som tu už spomynala, a ona, že idú sviatky, tak mám byť tichúčko a nemať pripomienky na pani svokru 🙂 a že ak sa mi aj niečo nebude pačiť mám nato reagovat s láskou 🙂 napr. mám ju vziat cez vikend na nedelnu prechadzku ( spoločnu, ja - priatel, svokra 🙂) a jej sproste nadavky, ktoré pouziva na priatela, ze ho oslovuje hajzlik, somár a chrapun....krasne, že ? tak vtedy jej mam povedat, nie že mi to vadí a aby sa ovladala, ale že jej mám povedat, ze ved ma svoje meno, ktoré sa ma pouzívat aj v dobrom aj v zlom. a byt milá ked jej to budem hovorit, s usmevom. Ale veru mi ani nic iné nezostava....pretoze, keby sa spravam tak ako mi to hovorí ego, tak by som prisla ako vychor za nou a nadavala by som čo sa do nej zmesti, pretoze to dusim v sebe uz par mesiacov. Ale rozvratila by som celu rodinu, čize ozaj mi zostava len s laskou a pokojom v sebe vyjadrovat nesuhlas s nou. A vlastne skusim to, či sa to tak da. pretoze, v podstate niečo na tom je. aj s láskou sa da upozorniť a mozno ju zahambim skor, tak ako keby jej poviem čo sa mi nepači a čo si neprajem. tak neviem ......ale

tatiano
15. dec 2011

TAK VáS BY SOM BRALA VSETKY DOMA NA KAVIčKE........TO BY BOLO SRANDY..........🙂 INAK JE AJ TO DOLEZITE, KED SA MA O TYCHTO STAROSTIACH čLOVEK S KYM POROZPRAVAT A KED HO MA KTO POCHOPIT. A HNED SA TO POTOM DA LAHSIE ZVLADAT 🙂

tinuskaha
15. dec 2011

@mirkave neprizabijem len jej pekne podakujem za to ze sa na nu DA(v uvodzovkach)spolahnut a ze nech uz nam nikdy do predu nic neslubuje ked to nesplni 😠

mirkave
15. dec 2011

@tatiano nadherna vychadzkova romantika ako tak citam 😉 😀
a mozno ju svojim milym spravanim a toleranciou este viac nastves 😅 .ale vyskusaj a uvidis.

tatiano
15. dec 2011

no. tak ja mam sestru taku ako anjelik, ona v kazdom vidi len to dobre a myslim, ze v kazdeho veri. Ja som zase opatrná a menej tolerantná na taketo typy despoticke, ktoré by najradsej ovladli cely vesmir. A tu vychadzkovu romantiku - čo si inak uplne vystihla, tak tu si dobre premyslím, to by sa musela sakra dobre správať 🙂 a o tom pochybujem. A to nie som negativista ale realista. Ale mozno sa premozem a skusim...ved aj tak si v podstate určujem ja, či j uniekam vezmeme, pretoze totižto keby vidite ten vyraz tvare ked sa niekam ide a mamička sa nevolá....ona by nedbala a chodila stale s nami. Takže v podstate uvidíme, ale vieš keby aspon ocení, že jeeej mlady ma vzali so sebov budem si to aj važiť, lebo ved to nie je ich povinnost ma vlačiť staru babu so sebou a trepem dristy celou cestou v aute a oni su stale ticho len ja hučim .....Ale nie ona si to takto nevníma, ona bude o pol hodinku zase "príjemná" takže ani nemám chut ju vlačiť aj ked idú vianoce, lebo si to vobec nebude važiť, že bez nas by sedela na riti doma pred telkou....sice to by som aj najradsej bola

tatiano
15. dec 2011

@tinuskaha no tak sa pekne pozitivne nalad, aby na teba spomynala v dobrom.....bud rada, ze pride len raz za čas. a možno ju viac naserie, že ty si bola milá a ona že je ta horsia ako ty. sice neviem aky mate vztah, ale ked sa tak tešíš na nu 🙂) tak asi nie moc dobry 😎 😵 teda ja byt v situacii, kedy ju vidim len raz za čas, tak by som ju ozaj vitala s úsmevom, vezmi si ako príklad, že by si ju mala každy den na očiach.....alebo každy vikend . čize myslím, že si ešte dobre na tom, tak bud rada 🙂 a pripav sa tak, aby si sa citila vyborne v ten den, aby si žiarila a bola plná sil ked pride. bude zirať 🙂

mia258
15. dec 2011

@michele11 mňa keď priateľ nechal v tehotenstve tak povedala, že ona to vždy vedela a hovorila mi to a ja hlúpa som si stála za svojím... Aj keď som nešla na potrat tak som hlúpa...

Ale malej sa aj venuje, hrá sa s ňou, vezme jej na nákupy, kúpila jej hračky, oblečenie atď.
A podľa mňa mojej malej by také veci nikdy nepovedala. Ale nie je to ešte horšie????? Že pred ňou sa hrá na skvelú babku a pritom si myslí, že je chybou??? Normálne mi je do plaču z toho 😢 😢
Teraz je Mia maličká, ale keď vyrastie? Mám sa tváriť, že mi toto mama nikdy nepovedala?? Alebo jej to mám povedať, keď vyrastie a bude to "moja vina" ?? 😢 ☹

tinuskaha
15. dec 2011

@tatiano svokra byva asi 5 min.pesi od nas...stretnunia som eliminovala na minimum co ma naposledy podrazila ☹ mam postihnute syna,slubila peniaze na rehabilitaciu a potom ked som jej volala ci peniaze budu tak sa hlupo pytala ze naco a na kedy 😠 😠 😠 😠

space1
15. dec 2011

@michele11 držím palce 🙂

mihouk
15. dec 2011

@mirkave Nenervuj sa, to ze jej tvoj mm povedal co ma na sdrci je to hlavne, lebo to dostal zo seba a bude mu lahsie s nou hovorit. Moj mm mal problem so svojim otcom, on je velmi zlozita povaha a vzdy mam z neho pocit ze sa snazi ludom na okolo znemprijemnit zivot. Napriklad ideme vsetci na obed do restiky, aby svokra nemusela varit a on si proste neobjedna a ofrfle vsetko, ale ja uz som si zvykla a nedam si pokazit radost. No a o toto sa pokusal na nasej svadbe, robil tam dost velky cirkus, ze vsetci kukali, tak s nim mm isiel na izbu, poriadne na neho nakrical a to dost skaredo, ze on si svoj den nim pokazit nenecha a odvtedy nie ze by sa svokor zmenil, ale pristup mojho mm je uplne iny, hocikedy mu povie co si mysli a kasle na neho, lebo svokor aj ked ma mm cez 30 rokov hovori s nim ako s hlupym malym deckom.

mirkave
15. dec 2011

@mia258 aj moja je mila.k inym vyvolenym ludom.par ludi mi povedalo,ked ju videli prvy krat,ze im neni sympaticka.no mala som im vtedy verit a nie snazit sa v nej vidiet to dobre(teraz ani neviem,ci sa mi to dobre v nej podarilo najst 😒 ) .a totalne mi vadi,ked nasu dceru "vydiera" stylom: "daj mi rychlo pusu,lebo uz nikdy nepridem" a podobne somariny.upozornila som ju na to,ze detom sa nesmie kecat taketo debiliny.urazila sa a aj tak to nerespektuje. a toto je vlastne u nas problem-nic nerespektuje,co my,ako rodicia povieme.vsetci su v pohode,len ona sa hned urazi a tvari sa,ze neviem co.
@mihouk je super,ze si tvoj manzel povedal svoje hned na zaciatku.sice na svadbe,ale ako pises:preco by si mal nechat pokazit najdolezitejsi den v zivote? (ze pozdravujem manzela) 😉 😀
@tatiano aj ja som byvala ako tvoja sestra-tiez som v kazdom hladala to dobre.ale od istej velmi zlej skusenosti,som si povedala,ze sa musim zmenit.snazim sa byt v kontakte len s ludmi,ktori neublizuju.nikdy som nedala na nazor inych.som clovek,ktory si robi nazor sam.ale castokrat sa mi moja dobra vychova a prehnana dobrota vypomstila........konecne som si uvedomila,ze som neni handra,s ktorou moze hocikto flakat kade-tade.

mihouk
15. dec 2011

@mirkave Aj moja sa urazi ked jej poviem co si nezelam, aby malemu robila. (nastastie nema na to vela prilezitosti, ale aj tak) No a ked to nezaberie, alebo to ignoruje, tak jej to zopakujem a je mi jedno kto tam je, ved aj tak to roztrubi vsade aka som na nu zla. Ale hlavne ze maly je v pohode, ucel svati prostriedky???? 😉

mirkave
15. dec 2011

@mihouk mne tiez nezabudne povedat,ze ju strapnujem a zosmiesnujem pred druhymi.ale to dufam skoncilo.uz jej nemam co povedat.

mihouk
15. dec 2011

@mirkave mne to nepovie do oci 😝 Svokor tym aky je, ju vycvicil nech drzi hubu a krok, ale vastne tym aky je sa ona upla na synacikov, tak neviem co je lepsie. Neriesim, aj tak je divna, hlavne co sa tyka Vianoc, ona musi vsetko preorganizovat a uplne sa vytrati Vianocny duch. Nehovorim ze u nas doma nejaky vladne, lebo mm prave zacal prerabat celu obyvacku, ale vazne mi je to jedno, ved hlavne je ze budeme spolu. A dokonca sme sa dohodli, ze rodicom zavolame rano, nech nas potom neotravuju ked bude vecer, lebo na krpateho prve Vianoce sme nerobili nic ine iba zdvihali telefony, s tym ze dajte pokoj mi este veceriame.
Mna dost zaskocila svokra tym, ze nam dala peniaze nech si nieco kupime a povedala ze krpcovi kupila knihy, nam dala peniaze a mala sa este nenarodila. To ma dost zobralo, ale svagrina jej to vratila, lebo jej povedala ze my sme uz styria, tak ako oni a zevraj zostala dost zaskocena. Truba, nepoviem keby som prave otehotnela, ale mala sa ma narodit o 4 tyzdne. No nic hlupost asi nikdy neporazis 😝

mirkave
15. dec 2011

@mihouk malinka tu bude kazdu chvilku a ona to odbila takto?kaslat na nu.ona si vas nezasluzi.viem,ze ani jedna,co sme tu,sme neni dokonale.ale urcite si ani jedna nezasluzime to,co musime prezivat ☹ dakedy mi normalne ostane rozum stat.....nemam slov 😖 .u nas je to tak,ze tiez si cinkneme skor a potom simonka po veceri,po darcekoch zavola babkam a pochvali sa,co vsetko dostala od jeziska.tento rok usetrime za telefon ,budeme volat len mojim rodicom a prababicke 😅
istym sposobom mam obavu ale aj sa velmi tesim na vianoce-simonkina radost prebije vsetko zle (aj ked len na chvilu)

lalia2
16. dec 2011

@katusska1 no u nás to tiež bolo tak, že naši dali nám ako deťom, tak ako starká dala našim a nám. no v mm rodine je to tak, že matka síce niečo dá, ale oni v stonásobnej výške. Lebo mala ťažký život. A kto nemal? Moja mama mala možno ťažší a tu je. Napr. už tri mesiace sa stresujem s vianocami. U nsá sa dávajú len skormné darčeky. Naši nám dali väčšinou peniažky, nech si kúpime čo potrebujeme. Tak sme zvyknutí. Dobre. No v mm rodine jej deti kúpili hodiny na narodeniny za 150 eur a teraz jej na vianoce chcú kúpiť umývačku riadu. Akože ja som na pn na rizikovom už pol roka, bolo nám treba pozariadovať byt, treba výbavičku pre dieťa. Akože to nie je ich problém. ale keď poviem niekomu 5 krát, že nechcem veľké dary, že nám stačí maličkosť a tak isto aj z našej strany, tak že dobre, veď oni sú skormní, vianoce pri všetkej skromnosti. Potom svokra volá, že švagor nám chce kúpiť prebaľovací pult, ktorý ani neviem, kde by som dala a ani mi ho netreba. Je to úplná zbytočnosť. Ja sa už mesiac hádam s mm kvôli tomu. Lebo on je tak vychovaný, matka si zaslúži všetku úctu sveta a všetko na čo si zmyslí. Napr. v lete bola na dovolenke, ktorú jej zaplatil mm so švagrom. Potom im ona niečo kúpi na meniny a oni ešte väčšiu vec. A to ona stále plače, aký má nízky dôchodok a popritom ešte robí...
Alebo teraz, ideme jej robiť vianočný stromček. Švagor doma, ale on je podnikateľ, on nemusí. Potom jej tam hodí dar za 100 eur a svokra vysmiata, nevadí, že za rok nepohol doma ani prstom. Ide ma z toho šľaktrafiť, teraz vychádzame len tak ta, keby som nemala niečo odložené, tak sme aj v mínuse. Ja myslím aj na horšie časy, treba nejakú rezervu, keď sa niečo stane. No oni nie. A najhoršie je že mm to nechápe a som asi lakomá podľa neho. Už som kvôli tomu neraz aj plakala.

lalia2
16. dec 2011

a keby nebolo môjho mm, tak si nemajú tie drahé dary ani pod aký stromček dať...

vianne
16. dec 2011

@adkoalauri no len ked jemu poviem vtip na svokru, tak je jasne ze na koho to myslim ;)

vianne
16. dec 2011

@lalia2 nechapem, preco niektori ludia si potebuju oficialne davat velke a drahe dary..a pritom ziadne pekne vztahy nemaju. Asi si tym kompenzuju nedostatok lasky cez rok :( ja som tiez z domu naucena obdarovat radsej drobnostou ale zmysluplnou a zo srdca. svokra sa vytasila so 100 eurami, a je urazena ked sme si vzali len 40 (presne na veci ktore sme si uz kupili, akoze to budeme mat do nej), lebo ani my jej nejdeme kupovat drahy dar. Treba nam teraz viac setrit, aby sme mohli vyplatit uver. lebo ked nam da viac, clovek nevie kedy to dostane otrepane o hlavu, ze kolko dostal :( a za to mi vianoce urcite nestoja

adkoalauri
16. dec 2011

@vianne však ja mu to rovno poviem🙂 Dnes som napr. poštárke povedala, aby manželovu poštu nosil na iný dom, ako má uvedenú adresu (nemáme skolaudovaný dom takže každý z nás uvádza ešte nadoma č. domu, ale bývame spolu) aby sem nemusela chodiť pravidelne svokra a nosiť poštu. A poštárka sa ma pýta: nechcete tu teda mať každý deň svokru? A ja len: veľmi dobre ste to pochopila a len som sa smiala 😀 Došiel domov manžel a ja som mu to povedala. A on: ej, keby to svokra vedela. A ja: ja si za svojimi slovami stojím 😀 😀

bubbles
16. dec 2011

@lalia2 na margo penazi.. svokre teraz par mesiacov nedali vyplatu, svokrovi meskala.. starsiemu synacikovi, co ma vlastnu rodinu, vynasaju stale kopu veci, nakupia plavajucu podlahu, na mikulasa neskutocne darceky, kazda cesta daleko za nim ich stoji tiez nemale prachy.. a mojmu len povedia, ze mu nemozu nacas vyplatit intrak, a on chudak musi rozmyslat, ci ist na obed do jedalne, ci bude mat na cestu domov..
a bodka na zaver.. vcera im konecne dosli prachy.. prva vec, ktora im napadla - ideme do kosic na vianocne trhy!! kazdy rok si tam nakupia kopu peceneho mäsa, svokra sice poznamena, ze za tie prachy by doma upiekla ovela viac, ale nikdy to nespravi.. o alkohole, ktory tam tecie prudom, radsej nehovorit..

katusska1
17. dec 2011

baby, práve tu bola svokra aj s mužom, len doniesli mojej mame rifle na skrátenie, a ešte aj svietnik lebo im nesvieti, ten zas na opravu môjmu dedkovi... Volala Marekovi že nech vyjde von, aby mu to podali, aké veľké boli ich prekvápko keď zočili mňa, sa ma pýta a kde je Marek? Nechcelo sa mu (fakt mi povedal, že mám ísť ja a nechce sa mu 😀). Tak boli udivení, ale minule ma nahneval jeho otec, volá mu že nech ide na spoveď a bla bla bla, jak keby má tri roky, ale M mu vysvetlil všetko 🙂. Viem, že mňa sa to netýka ako s ním jedná, ale takéto kontroly a rozkazy ja nemám rada... A mali v aute tie dobré medovníky, ale neponúkli ma, vraj až keď prídem na návštevu 😀. Som mala odpútať ich pozornosť a napráskať sa 😀 😀. Ozaj, aké darčeky kupujete svojim "druhým rodičom"?

lumimi
17. dec 2011

no dnes mam dost, zase som ja ta neschopná lebo som mužovi ktorý robil na stavbe nepripomínala že má pit a že má sa ist najest na obed. a to som mu rano hovorila že sa má príst naobedovat ked bude hladný, .. no a poobede dostal migrenu z toho že nejedol a nepil a teraz jak so svokrou telefonoval, tak ja som na vine. a hlavne ked som im x-krát nachystala do termosky čaj tak sa naňho aj tak vždy vykašlali. sa jej asi zdá malo že tu skačem okolo maleho ročného upištaného žiarlivca a mesačného dietata. fakt nemam čo iné na práci len sa obliekat vybehuvat do tej zimy a cez blato sa brodit k stavbe! juj, nakopat.