Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

damiankad
30. aug 2011

@santerra ja by som povedala mm že ak budú fajčiť že sa vezmem a odídem..ked ti povedal že preháňaš, je to predsa tvoje zdravie a zdravie tvojho mimi-teda vášho...a chorý?? poprosila by som ho či to nenechá na neskôr kým nevyzdravie...alebo by som sa nenápadne vyparila..že potrebujem dačo vybaviť 😝

mihouk
30. aug 2011

@santerra urobila by som to co ti radi @lvka, predpokladam ze pridu pozriet synacika a nie babo, kedze je este v brusku a je teda dobre chranene, potom to len budu boje aj co sa tyka fajcenia, ale musis byt razna od zaciatku. My sme boli s malym v nemocke pozriet svokru, ked mal 7tyzdnov. Nastastie bolo teplo, takze mohla byt v parku, lebo do vnutra by som nesla. Predtym kym ho chytila som ju postriekala dezinfekcnym gelom a dokonca sa naucili ho pouzivat pravidelne, takze ma svagrina pochvalila, ked sa narodil jej maly. 😉

locko007
30. aug 2011

Po dlhšom čase ma zase svokra vytočila do nepríčetna, tak sa idem o to podeliť. Včerajší sviatok sme využili na nákupy oblečenia, chcela som kúpiť pre svojho chlapčeka nejaké teplejšie oblečenie. Svokra celá v strese rozprva manželovi, že či ide malý s nami. My sme ho ale nechali u mojich rodičov a svokra na to - "chvalabohu, aspoň sa ten malý poriadne naje". Lebo ona je toho názoru, že ja ho trápim hladom, že mu nedávam jesť, lebo v jej hlave sa zrodila hlúpa prestava, že je veľmi chudučký. Prišli sme z nákupu a prvá otázka bola, že čo sme kúpili jej prvému vnukovi - môjmu krsňaťu. S mojim manželom sa strašne zle nakupuje tak som bola rada, že sme niečo kúpili aspoň synovi a nie ešte pre synovca. Ona na to, že sa môžeme hambiť, že sme mu ešte nič poriadne nekúpili (pritom sme mu kúpili autosedačku, odrážadlo motorku, stoličku na papanie o množstve oblečenia, hračiek a peňazí ani nebudem hovoriť).
Keď je s mojim synom, tak len pozerá, čo by mi mohla vytknúť. Naposledy zistila, že má na hlavičke ešte od narodenia také lupiny (neviem presne ako sa to volá, ale má to skoro každé dieťa), mám aj mastičky - všetko sa mu odlúpilo až na také miestečko, kde ešte nemá zrastené kostičky - tak sa bojím mu do toho rýpať, aby som mu neublížila. A svokrovci obidvaja, že čo to má aký svrab (chápete ako nejaký všivavý pes keby to bol), že sa mu o to vôbec nestarám.
Už ma to vážne prestáva baviť. Manžel sa už zastával, ale u nich je to bez efektu. Mám také nervy, že by som ich z fleku poslala do riti. Brzdí ma len to, že nechcem ublížiť manželovi. Sú to jeho rodičia - aj doteraz som radšej držala hubu, pre klud v rodine. Ale neznášam to, že oni ma pred celou rodinou neprávom ohovárajú, myslia si, že ja to neviem, a potom sa za jedným stolom na mňa usmievajú. Bleeeeeeeeeeee.

lecko
31. aug 2011

ahoj locko007. pocuj, a nedalo by sa sustredit na to, ako ty reagujes na svokrovcov, lebo ich reakcie ani slova zmenit nemozes? rozumies, ak si sa snazila doteraz vsetko znasat, a teraz ti skacu po hlave, tak zacni pomaly nadobudat pevnu zem pod nohami a budovat si svoje hranice, kam ich uz nepustis. to sa tyka nielen "vonkajsieho sveta" ale aj svojho vnutorneho. pretoze sama pre seba a pre svoju rodinu si musis zachovat stabilitu a pokoj. svet okolo je blaznivy a ked si to moc pripustime, zblaznime sa aj my. my si musime uchovat zdravy rozum. vybuduj si v sebe bezpecne miesto, kam ujdes, ked ta svokrovci cimsi zas nastvu a nepusti ich tam. tvoj vnutorny pokoj je len tvoj. zacni pomalicky, krok za krokom, nie radikalne, poslanim ich do riti, riesit svoj vztah k svokrovcom. kludne, s vedomim, ze mas zivot pod kontrolou, dobre vychovavas svojho syna, budujes si vztah s manzelom a oni nech si vravia co chcu. to je ich nazor, a ten ta nemusi trapit. ako sa hovori: what other people think about you is not of your business (co si o tebe druhi myslia ta nemusi trapit) zijes svoj zivot, len raz.

elli333
31. aug 2011

@santerra no podľa mňa nejaká infekčná choroba nie je sranda a ked si to nedokážu uvedomiť tak by som proste na ten čas ked prídu odišla z domu a potom ked odídu veru poriadne vyvetrala..je to podľa mňa riadna drzosť ísť na návštevu k tehotnej žene chorý 😠

locko007
31. aug 2011

@lecko Vieš, len mňa už nebaví stále a každému ustupovať. Ja som veľmi kludná a mierumilovná osoba. My sa o nášho syna staráme ako najlepšie vieme. A vie ma poriadne naštvať, keď sa maximálne venujem svojmu chlapcovi, aby z neho vyrástol šikovný a múdry chlapček a ona všade navôkol rozpráva, že ho vychovávam zle, že ho zanedbávam. Keď porovnávam mojich rodičov, tak tí sú zase z nášho syna úplne nadšení.
Tešia sa z každého pokroku, čo urobí a svokrovci len mávnu rukou a povedia, že iné deti vedia už iné veci.
Za všetko môžem ja, všetko robím zle. Začiatkom júla dostal môj muž anafylaktický šok z nejakej potraviny. Trvalo to zopár dní, pokiaľ sa dostal znova do normálu. Celé noci nespal a ja s ním a cez deň zase s malým robota, takže som bola vyčerpaná ako nikdy. Moja svokra sa zmohla len na to, že ja som mu niečo zlé navarila a z toho dostal alergiu. Dve hodiny som musela počúvať, čo mu smiem variť, čo nesmiem a pritom moja kuchyňa je oveľa zdravšia ako tá čo varia oni.
Najradšej by som to vyriešila bez konfliktov a mala s nimi dobrý vzťah, aj kvôli malému. Lenže čím ďalej tým viacej svokrovci pritvrdzujú. Už mám normálne obavy, že na nás pošlú sociálku, alebo začnú proti mne štvať manžela. Už vážne neviem, čo mám od nich čakať.

lecko
31. aug 2011

locko007 o tom hovorim, ze im nemas ustupovat. ked si niekto vytyci hranice, znamena, ze si ich aj musi branit.
bez konfliktov to nepojde, svokrovci sa urcite urazia, ale s tym treba ratat. ja som mala raz po trojdnovej navsteve u svokrovcov panicky zachvat v taxiku. ked som u nich mam pocit, ze stracam kontrolu nad svojim zivotom, svoju identitu, lebo citim, ze cakaju, ze budem ina, ale som taka aka som 🙂 aj moj priatel sa u nch meni, musim tam viac bojovat o to, aby si ma vazil.. nerozumiem tomu. doma je skvely, a ked prideme k nim, zmeni sa. a vlastne aj ja, je v tom chaos.

kawasaki17
1. sep 2011

ooooooooooooooocccccchhhhh ja tu svoju svokru asi zahlusim, vzdy sa miesa do veci kde ju netreba a teraz mi tu este aj mudruje, sak to sa neda pocuvat, asi si zakupim tie penove stople do usi, aby som nemusela jej pripecene reci pocuvat 😠

p.j.jacky
1. sep 2011

@lecko presne toto mam aj ja.Ked sme u svokrovcov moj muz je zrazu iny...arogantny a sebecky,chladny.Prideme domov vznikne hadka...po par dnoch ho to prejde a je zasa milujuci manzel .Ale preco to tak je? 🙄 😕

lecko
1. sep 2011

@p.j.jacky niekedy si myslim, ze tak na neho jednoducho vplyva prostredie. my sme sa za styri dni co sme tam boli, pohadali tri krat. je to na nervy. ale je to aj moja vina, lebo som u nich extra citliva na to, aby som neskoncila ako jeho mama, ze su proti nej traja chlapi a ani si neuvedomuju ako sa k nej obcas skaredo spravaju. ona si zas nechava skakat po hlave, myslim, z epo tych rokoch ju unavilo neustale bojovat o respekt. inokedy je u nas klud, aj ked sa samozrejme obcas dostaneme do konfliktu. ale to je normalne.

74daniella
1. sep 2011

@lucinocka len aby ti neskor nezachybala jej navsteva a pomoc 😉 🙂

potvorka88
1. sep 2011

@locko007 ja som tiez svokrovcom ustupovala a snazila som sa im vyjst v ustrety, ale uz toho bolo dost, tak som svokre napisala co si o nej myslim aj to, ze nie je dobra svokra ani babka svojmu vnukovi. Ona mi odpovedala, ze ja tiez nie som dobra nevesta a mam svaty pokoj, teda zatial. Ono treba mat uctu k rodicom svojim aj manzelovym, ale ked oni ju k tebe nemaju, ponizuju ta, nevsimaju si, komanduju a kritizuju, tak to netreba nechat tak a ukazat im, ze mas svoju hrdost, ty si zodpovedna za svoje dieta a oni sa mozu iba prizerat, ale nie ti do toho kafrat. Mna spravanie svokrovcov, tiez skrelo a bolelo, ale pohar pretiekol a ja som si uvedomila, ze mam svojich rodicov ktori sa o nas zaujimaju, pomahaju nam ako mozu a vnucika miluju, takze druhych starych rodicov neriesim. Aj tak nam nepriniesli nic dobre do nasho zivota, iba sa kvoli nim hadame. Uz aj mm vidi, aki v skutocnosti su. Ber to tak, ze je to tvoj zivot a ty musis byt hlavne vyrovnana, spokojna a stastna hlavne kvoli tvojmu syncekovi, lebo on citi ked nie si v pohode. ON je ten najdolezitejsi v tvojom zivote a ber ohlad iba nanho 😉

locko007
2. sep 2011

@potvorka88 Ďakujem, tak nejak to vidím aj ja. Ešte že manžel to vidí tiež a nie som v tom sama. Lenže on tiež nechce robiť rozbroje. Najhoršie je to ich usmerňovanie, ku všetkému majú čo povedať. Ešte aj manželovi kafrú do podnikania. A neraz sa stalo, že manžel nemohol niečo spraviť, lebo mal toho moc, tak poslala otca, aby to vybavil. A ten si samozrejme nechal celý zisk. Keby to bolo pár eur, tak by ma to vôbec nenaštvalo, ale 260 Eur? To by mal náš syn polovičku detskej izby. Aj kvôli manželovi ma to štve, lebo on chudák sa naháňa od rána do večera a keď už nestíha, tak nemá pomoci. Lebo aj vlastný otec pre neho zadarmo nič neurobí.

locko007
2. sep 2011

@lecko Zle som ťa pochopila. 😅 Presne tak aj môj manžel. Veľakrát sa mi stalo, že keď sme boli u svokrovcov, tak do mňa svokra aj so švagrinou hučali a môj manžel sa na mne smial, lebo už videl, že vo mne vrie krv. Prklad? Po pôrode som až osem týždňov krvácala. Moja gynekologička mi dala na to nejaké lieky. A oni obidve začali do mňa skákať, že ako to môžem jesť keď dojčím, robí to zle malému. Že určite som nepovedala doktorke že dojčím. Len tomu malému ubližujem a podobne. Potom som manžela doma zhučala, že mi v tomto nič nepomohol, len sa smial ako opica. Keď to rozprávam mojej mame tá je z toho nešťastná, ako sa chovajú svokrovci.

zabatinko
2. sep 2011

Ahojte,aj ja mam problemy so svokrovcami..Neviem ako mam svokre povedat ze sa mi nieco nepaci,proste stara s ami do vychovy,ona vychovala 3deti,ona vsetko vie atd..Moja mala ma atopicky ekzem a nemoze pomaranc,no ona povie mohol Palino(jej syn),moze aj ona..No ked sa mi mala vyhadze a skriabe sa mi do krvi,tak potom som ja najhorsia ze co som to za matku ked sa mi skriabe stale atd..Proste uz nemam na nu nervy,s priatelom sa hadame len kvoli nej..Uz som znej psychicky na dne,,Prosim,poradite mi co ste robili v takychto situaciach?dakujem

stut
2. sep 2011

V prvom rade nikdy nepovedz všetko čo si myslíš iba tak budeš mať nad nimi navrch. Prejav hrubého správania je zároveň prejavom duševnej neschopnosti a toto sa tíka veľa Slovákov. Dokáž si že tvoje duševné schopnosti sú oveľa väčšie ako ich a nedaj sa vytočiť veci nikdy nerieš hneď ale si to premysli .Pri zbrklom jednaní človek robí chyby. Počúvaj všetko čo povedia aby si ich v určitých momentoch mohla chytiť za slovo. Nie som odborník to je vlastná skúsenosť. A pokiaľ človek nerobí veci z nadhľadom robí chyby. Rieš veci ako keby si bola tretia nezainteresovaná osoba iba tak dokážeš racionálne uvažovať a nenechaj sa vytočiť stres je spúšťačom veľa chorôb. Veľa šťastia.

mihouk
2. sep 2011

@zabatinko Ja by som tvrdo zakrocila, co sa tyka toho pomaranca, tak aj keby som to malej mala zobrat z ruky, s komentom na svokru, povedala som NIE, tak to urobim. Ked vies, ze po nom bude nekludna a skriabat sa do krvy, stoji mi to za to. Co sa tyka mojich svokrovcov, ja ich respektujem, pokial ide o mna, akonahle sa nieco tyka maleho a mne sa to nepaci a ovplyvnilo by ho to, tak zakrocim a uz sa naucili. Treba si urcit hranice a trvat na nich. Je to tvoje dieta a ty si zan zodpovedna.

lucka.lucy
2. sep 2011

ah jaj ta svokra... 🙂 moja svokra vsetko vie, vsetko videla a vsade bola dva krat... este ani nevieme ci budeme mat dievcatko alebo chlapceka a uz strikuje a hackuje (lebo ona nenakupuje, lebo ze to su vyhodene peniaze) a uz mame asi 50 obleckov ( z casopisov ked bol moj manzel este male miminko... 😒 ) a tiez mi brble do toho.,ze ked sa malinke narodi, tak hned ho treba dat pokrstit... (z mojho osobneho nazoru ho krstit v ziadnom pripade nebudeme) a ona strasne trva na tom,ze ano... uz vidim, ako mi do vsetkeho brble a ze vsetko robim zle, ze sa to robi takto a onako.... 🙄

lucinocka
2. sep 2011

@74daniella keby som chcela , aby mi niekto diktoval kedy mam jest, o kolkej a co mam jest, ze nemam behat s morkou hlavou, ze mam nosit papuce po byte tak by som ostala zit s mojou mamou.. a tiez by som chcela vecerat s muzom sama a ne kazdy den s nou..

zabatinko
2. sep 2011

@mihouk Ono ja aj poviem uz ked som maximalne nasrata,ale ja mam taku drblu svokru ze ked daco poviem proti nej tak sa mi vyhraza ze mi malu zobere,ze podplati psychiatra a vyhlasi ma za nesvojpravnu a malu uz neuvidim.Mala ma rok a pol a este nebola sama ani na minutu u nej a to jej vadi,strasne chce nasu vychovavat.Ked daco poviem priatelovi,tak ten hned ze prehanam atd.Huckaju ho proti mne nenormalne.A ja si nemozem ani pisknut.

mihouk
2. sep 2011

@zabatinko Ty si jej mama a na to treba ovela viac ako podplatit nejaku doktorku. Kasli na nu, ona mala svoju sancu na vychovu. Ked chces bud na nu sprosta, ze neurobila velmi dobru robotu a to prehod len tak medzi recou "zartom". Ved si dospela osoba, aj ked este mlada, vydali ti obciansky tak si svojpravna a take kravy sa ti mozu strcit do zadku. Hlavu hore a nenechaj sa od nej deptat, mas malu a je len tvoja a to je hlavne, uzivajte si spolu a obmedz navstevy.
Mne ked svokor raz hovoril, ze by som nemala pit z plechovky, lebo po nich behaju potkany, tak som iba odpovedala mnam a bol vybaveny. On ma smolu, lebo ja si vela pamatam a ked si protireci, tak sa ho na to opytam a uvediem do uzkych a to sa mu nikdy nestavalo. Neboj vsetko bude ok.

lecko
2. sep 2011

@locko007 myslis, ze to robia, lebo si to nechame? mozno keby sa tak spravali k inym zenam, tak tie ich vedia hned spacifikovat (teraz myslim aj muzov aj svokry)
@stut suhlasim s tebou, ze sa treba odosobnit. ziadna kasa sa neje taka horuca

74daniella
2. sep 2011

@lucinocka no kuratko moje mas to tazke, ale to proste nejde zmenit len tak kyvnutim carovneho prutika..to asi vies, starka sa vam nasackuje lebo je sama ...a nie je moc prijemne byt samej, to ze chces byt sama s muzom aspon raz pri stole to nepochopi pokial u nich v rodine stale za stolom sedeli vsetci a ked to tak fungovalo x rokov tak tie posledne roky co este ma to inak nepojde 😉 Iba ak- by si jej nasla ,,zamestnanie" alebo ,,kamosku" nieje u vas niejaka stara babka funkcna co by s nou chodila do zahradky , na caj a tak?u nas v dedine odkial je moja starka je klub starych babiek a tie sa stretavaju a klabosia a mladi aspon maju pokoj 🙂 salebo ju prihlas na niejaky kurz ci sutaz vo vareni nech to ma pestre...😀 treba ju nasmerovat inym zalubam ako len aby sedela nonstop u vas za stolom 😉 Vravi sa ze ak sa dostaneme do tmaveho tunela, my si musime najst svetielko v nom, nik to za nas nespravi 😉 Tak drzim palce a verim ze babke najdes ci uz ty alebo susedka alebo babka sama niejaku aktivitu co si vyplni cas 😉 potom ju uvidis 2x do tyzdna ked ti bude vraviet zazitky 😉

74daniella
2. sep 2011

@lucka.lucy lucka pohodaaaaa sak do marca casu dost 😉 oddychuj a nestresuj, na to mas cas po marci 😀 a sak nech strikuje, potom to hod na MK a nieco si od teba objedname 😉 a hlavne jej povedz nech strikuje väcsie cisla 😀 ze ju pozdravujem

74daniella
2. sep 2011

@kawasaki17 😀 len jej pripomen ze aj ked ta nepozna od narodenia, mozes jej dat aj potvrdenie od vlastnej maminy ze si samostatna 😉 a ze velmi rada si k nej prides pre radu ak ju budes potrebovat, ale momentalne si NAOZAJ vies poradit a nezabudni milyyy usmev 😉 😀 neboj zabere aj ked nie po 1x ale na 10 ked jej to zopakujes tu istu vetu tak urcite, musis to davkovat ako liek 1-3x denne 😉 podla toho kolko ti chce radit 😉 nakoniec ju unavy pocuvat tu istu jednu vetu a prestane s tym aj ona (aj ked sa moc netes, nie uplne, ale stoji to za to - obmedzit to 😀 drzim palce)

74daniella
2. sep 2011

@lucka.lucy inak Lucka dnes mi dosiel casopis- vola sa : 3SUISSES.sk - ze sa mam inspirovat francuzkym stylom a ked som ho otvorila tak som sa hadam uskrnala pri kazdej stranke a hovorim svokre, nechcete si nieco objednat? a ona ze co to je? a ja ze moda 60 rokoch tak jej len ocka zabliskli a vravi: no naco som ja tie veci vyhadzovala, akoby sa mi teraz zisli a este by som aj moderna bola a smiali sme sa ze hadam na povale nieco najdeme, a ze aspon budem mat predstavu co mi da pod stromcek😀 smiali sme sa na tom...nuz ale ked tvoja strikuje pre babeno, tak to moze byt roztomile, a hlavne jedinecne 😉 ved pozri sa aj kočiare starodavne idu do mody a stoja aj 3x viac ako novodobe 😉

74daniella
2. sep 2011

@zabatinko moja a to akoze preco tá tvoja alias svekrusa ta chce vyhlasit za nesvojpravnu? lebo nemas jej roky a prosty starecky rozum?kolko ma ona rokov? a nepotrebuje ona tak nahodou psychiatra?lebo sa mi zda dost nezrele ze mlade 20 rocne dievca takto okrikuje, aj ked ma mozno viac skusenosti, to este jej nedava pravo psychicky sikanovat mladu maminu!!! no mne by to raz povedala, tak male by nevidela, len ak by prisla k nam na navstevu, ale ziadne navstevy k nej. aj to by sa musela slusne spravat inak by videla klucku z druhej strany dveri.to co si ona dovoluje, to chvala Bohu ze v blizkosti mojho okolia take svokry nepoznam, ani z rodiny ani kamaratiek. Kazda mamina ktora CHCE sa vie postarat o svoje dieta, nech uz by bola v akejkolvek situacii...Svokre asi slusna vychova nic nevravi, ale ja na tvojom mieste sa s nou nebavim, aby som zbytocne ohen nerozduchavala, ale brala by som jednym uchom dnu a druhym von, alebo ,,len okolo hlavy" ani nie do usi.nerob si z nej tazku hlavu a ked dokazes ze dietatu nic pri tebe nehrozi a nechyba tak ti ju nik nevezme a moze ist svekrusa aj do ,,lamparne" Drz sa, bud silna,slusna a mila, nezniž sa na jej nizku uroven. Nedovol aby niekto kto si o sebe vela namysla a vyvysuje sa, znicil ta svojim zakernym zmyslanim a koli nemu aby si sa zmenila na hasterivu jezibabu, ty vies kto si a toho sa drz, ak si mila, starostliva a nepouzivas vulgarizmy, tak takou zostat, pretoze taky ludia co vrieskaju po inych a nadavaju im, chcu dosiahnut len aby si svoju zlost vypustili a ak sa budes spravat ako oni, len im spravis dobre, lebo im ulavis a sebe poskodis, ale ked sa na nich usmejes, tak ty si ok a ich este vecmi roztrhne 😉

mihouk
2. sep 2011

@zabatinko Opytaj sa jej ci sa neda priplatit, nech vyhlasia za blazna aj ju, mozno to bude so zlavou 😝 😝 😝

74daniella
2. sep 2011

@zabatinko priatel ma kolko rokov ak smiem vediet? inak ak nadavas pri partnerovi na jeho mamu, tak pre neho je to hrozneee, aj kebyze vie ze je ona taka, ale tazko sa mu to priznava pred tebou, aby si si nepomyslela ze on jej syn bude ako ona, alebo ze ma horsiu mamu ako ty...Je to tazke, ale skus vsetko co spravis odôvodniť rozumnym vysvetlenim ale nenarazaj na svokru... len vyjadri svoj nazor preco si myslis ze je to tak lepsie a nezabudni mu povedat ze ,,nechces drazdit jeho maminu zbytocne" preto si sa rozhodla tak ci onak ak ma aspon maleho filipa, tak mu to dojde... vsetko aj tak zalezi ci zije s tebou alebo este u mamy, ak u nej urcite mu chybate obaja a ak je s vami tak zase berie ohlad na mamu...hm...drz sa a nech cim skor ta zacne svekrusa-nadejna respektovat-drzim palce 😉 🙂

74daniella
2. sep 2011

@zabatinko povedz starkej: nedavajte jej pomaranc lebo minule ste jej ho dala a mala sa mi osypala - ked jednoducho neucuvne vezmi pomaranc malej z rucky a povedz-vidis moja toto nemozes papat aby si nemala virazocky lebo sa potom budes len skriabat, ale babka sa neskriabe tak babke ho dame zjest 😀 a daj ho starej ze-dakujeme, dajte si ho vy babka my nemozeme a nezabudajte-kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie tak ako vy pre vase 3 tak ja pre to moje jedno a vy ste jej babka nie mama, tak ak citite potrebu poradit fajn, poradte, ale ja sa rozhodnem ci vasu radu prijmem, alebo nie, za pochopenie vam VOPRED dakujem, usmev a dovi-dopo 🙂