Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

yenifer
4. dec 2011

@katka3012 dufam že ani ja nie :D 😉 😀 😀 😀

space1
4. dec 2011

@michele11 ahoj, teda poviem ti, že ťa majú s prepáčením za ...nič, proste mi to tak príde, že vedia,čo si k tebe môžu dovoliť a všetko čo povieš, akoby ani nevnímali a nemáš žiadnu úctu, či rešpekt ☹ asi si dosť kľudná povaha a dovolíš im to, aby bol kľud..čo nie je dobré, tak či tak , si vždy tá najhoršia, tak čo stratíš... no ja by som hned robila poriadky s nimi aj možno s krikom, kedže po dobrom to s husičkami nejde..veď nejde už len o teba, ale riskuješ zdravie tvojho dieťaťa! tak sa "vzmuž" a povedz im , že ked nemienia rešpektovať teba ako matku, veľmi nerada , pretože nechceš tvojmu drobcovi odopierať rodinu, ale nútia ťa svojím bezohľadným správaním k tomu, aby si tam viac nechodila aj s dieťatkom..povedz to hlavne v tedy , ked tam bude aj tvoj manžel, aby husičky neprekrútili .. tak by som to asi urobila ja , ako sa presadíš je na tebe, držím palce 🙂

sashabb
4. dec 2011

@staronova @bubbles tak ked už teraz vieš do akej rodiny sa rútiš,prečo to nevzdáš už v zárodku.Stojí ti to za to už teraz bojovať s veterným mlynom.Ved to sa nikdy nezmení a tien jeho mamy /rodiny/ aj keby ste kde v tramtárii boli bude medzi vami.
Ved som to písala,že nie vždy sa dá dohodnúť,ja to uznám. Ale divím sa, že napriek takým nezhodám sa idete trápiť vo vzťahu dalej.
----------------------------------------
Ako nič v zlom, ale tomuto nechápem. Prečo by sa ako mala rozchádzať so svojim priatelom? Veď ona nemá nezhody s ním.
Sama píšeš, že svoju nevestu toleruješ? ako matku svojich vnúčat ... až teraz ako som to napísala, som ostala prekvapená. Ty ju toleruješ? Hádam rešpektuješ. Potom sa ani nečudujem, že sú také všeliaké vzťahy medzi svokrami a nevestami ak svokra povie že nevestu musí tolerovať 😕
Tu ide o rešpekt. Ak musí nevesta rešpektovať svokru ako matku svojho manžela, taktiež musí svokra rešpektovať nevestu, ako manželku svojho syna.
Ja len nechápem, že ako je to možné že je večne problém so svokrou a nevestou a nebýva to aj opačne (teda býva ale len vo výnimočných prípadoch)
Zrejme to bude tým, že svokry akosi pozabudli prestrihnúť pupočnú šnúru, či?

staronova
4. dec 2011

@sashabb chytáš sa nezmyselne za slovíčka ANO RESPEKTUJEM MALO BYT ,ale čítaj aj to okolo toho.Pred a za.
A to je tiež znak toho, ako sa vy mladé dokážete chytit jedného pomýleného slovíčka a častokrát už je z toho dusno ...

sashabb
4. dec 2011

@staronova nie, čítam to čo píšeš. A zaujímavé ako si to hneď otočila na mňa že my mladé 😎

ivka_alex
4. dec 2011

@staronova iba o komunikacii - neriesim aka ste svokra vy a je mi to jedno ako vsetko na svete ale napriklad tej mojej som dala casiopisy maminka, mama a ja a podobne proste aby aj ona pochopila mladistvy pohlad na tuto dobu aby nemusela svagrinu atakovat s tym ze ako to robili oni kedysi a proste celkovo ze vsetko vie lepsie lebo ona vychovala dve deti, ... stara generacia tiez nevedela ako vychovat prve dieta - naucila sa to sama na sebe !!! tak isto sa ucime aj my mlade, ... boze toto je nekonecny pribeh ale ja sa drzim pravidla - ZA VSETKO SI MOZE KAZDY SAM, ... cize ak sa babky stazuju ze ich ukracujeme, tak nech sa rovnako zamyslia nad tym ze preco a co robit aby to tak nebolo :*

staronova
4. dec 2011

popíšeme za 15 rokov ako to dopadlo. Budem veľmi rada ak sa aj potom zdôveríte počítaču. Držím palce a prajem si aby som tentokrát nebola prorokom. Prajem pri problémoch dobre rozhodovanie.

lenocka84
5. dec 2011

@staronova hmm podla slov predpokladam ze si svokra, a myslim si ze aj po 15rokoch poviem to iste a nazor na svokru nezmenim! to by sa musel fakt stat zazrak

staronova
5. dec 2011

@lenocka84 Ano som svokra, ale som aj matka dvoch detí,ako píšem vyššie. Ja som v príspevku priznala,že veru s niektorými svokrami je to naozaj ťažke. Ako matka /otec/ by som veľmi trpela,keby som vedela,aký rodinný /nie manželský/ život čaká moju dceru,ked je nechcená,nepochopená a vynervovaná zo vzťahu nevesta - svokra,prípadne svokra a syn-teda môj partner.
Pretože stresy sa vždy prenesú aj do vztahu s manželom a priaťeľom.
Prečítaj si môj prvý príspevok. Nikde som nenapísala,že všetky svokry sú dobré a chápajúce.
A chápem aj vás,pretože už názov tohto diskusného blogu hovorí,že tu chcete čítať iba negatívne príspevky o svokrách bez žiadneho efektu.
A to som napísala hned v prvom riadku,že si spravím nepriateľky z vás. A to sa aj stalo.

lenocka84
5. dec 2011

@staronova a mate synov ci dcery ci aj aj?
nehovorim ze kazda svokra je zla, par ich poznam ze ich uprimne (ale v dobrom) aj zavidim, aj ked sa tonema
ta moja bola do svadby super, fakt ako najlepsie kamoska. ale posvadbe sa to vsetko zmenilo, co ma dodnes mrzi. dokonca ma obvinila ze nase dieta nie je jej vnuca, lebo nie je jej syna. tak to bola posledna kvapka

janette4
5. dec 2011

@lenocka84 😀 😀 😀 jáááj,poznám.moja to nepovedala takto otvorene,ale dosť naznačovala,aj celá ich family.My s mm sme obaja špinavý plond,starší syn je ryšavý a mladší má biele vlásky,zatiaľ.čo som sa ja napočúvala,po KOM? je ryšavý,keď my dvaja sme blond 😝 zakaždým som jej povedala,že po poštárovi 😀 čo sa budem rozčuľovať.Syn je manželova kopia v menšom vydaní,obaja vieme,že nemá koho iného byť,načo si budem robiť stresy.nech ona rozmýšľa,ako som to myslela 😀

janette4
5. dec 2011

@staronova ja vás ako nepriateľku neberiem,v mnohých veciach máte pravdu,možno je to tým,že sama ste svokra.
Ja sa na Vianoce chystám spraviť posledný krok k tomu,aby sa naše vzťahy vyriešili a dali trochu do poriadku.Povedala som to už síce najmenej 5krát,ale tento je fakt posledný,Riskujem síce,že nám pokazím Vianoce,ale hádam to nejako prežijeme bez ujmy na zdraví. 😒

lenocka84
5. dec 2011

@janette4 mne to rovno do tvare povedala, bez akejkolvek hanby, sak ona moze vzdy vsetko
ale dnes mi kamos tak sprijemnil den, uzasnym vtipom: aj ked je to realita. stazovala som sa ze svokra mi dvihala adrenalin, a on nato ze co sa cudujem je mikulas, tak doniesol aj certa, lebo ich sa rozdelit neda.
no nezasmej sa 😉 😉 😉

janette4
5. dec 2011

@lenocka84 😀 😀 😀

lenocka84
5. dec 2011

@janette4 tak som sa zasmiala a kaslat na nu
uz ju tento rok neuvidim, tak fajne

adkoalauri
5. dec 2011

@staronova Vy ste napísali toto: "Ja ked som bola mladá vždy som išla z kože vyskočiť,ked manžel prišiel s "rozumami" z rodič. domu" "- podľa mňa to isté robíme aj my 😀. A verte mi, každá z nás sa posnažila zachrániť normálne vzťahy v rodine, samozrejme sa to má robiť len do tej miery, kým sa to dá a nemá z toho nervy buď jedna, alebo druhá strana. Čo je lepšie sa pýtam: Trpeť a mať žalúdočné nervy zo svokrovcov - a potom sa hádať s manželom - lebo to len k tomu speje, alebo žiť pekne, spokojne, vyrovnane a bez svokrovcov. Ja nehovorím, že sa s nimi treba pohádať, ale napr. keď som pred svokrou povedala, že si neželám, aby malého dvíhali z postele, nech ho na to nenaučia, lebo som na neho celé týždne sama, čičíkali ho na rukách, vdychoval svokor na neho alkohol - aj keď len raz za mesiac a oni sa hrajú na urazených, a neprídu k nám, tak vám poviem, ani my nechýbajú... ja si myslím, že veľa svokrovcov zabudlo, že aj oni boli mladí. A keď si to už aj manžel uvedomí a stavia sa na manželkinu stranu, tak si myslím, že nie len nevesty sú na vine.

ullala
6. dec 2011

Tak ten moj dostava z domu take rozumy, ze jednemu by sa aj rozum zastavil hehe. Potom ich prezentuje ako svoje a onedlho z neho vzdy nahodne vylezie, ze "ved minule aj mama povedala..." A ked mu na to poviem, ze to nie su jeho nazory, tak v ziadnom pripade, to mu do hlavy nikto nevtlkol, na to dosiel sam... Len zaujimave, jak sa vzdy jeho nazory zhoduju s tym co sa povie u nich doma a pri tom je to vsetko na hlavu postavene co povie. Obcas mi to pripada, ako keby jeho mama chcela z neho spravit predo mnou vola. Napriklad, ze vraj by som mu mala platit polovicku benzinu, tak toto uz pocuvam par mesiacov a nakoniec z neho pred par dnami vyliezlo, ze "zhodou okolnosti" si to mysli aj jeho mamina. No co by ste chlapovi na nieco taketo povedali, ze za to ze vas on odvezie domov mali polku benzinu platit? Uznavam, ze to vozenie je celkom pravidelne, ale kto toto kedy videl? Ja uz nevladzem.

zabka88
6. dec 2011

@ullala ahoj a vy ste manželia? lebo je dosť divné že by v rámci BSM mal jeden druhému čosi platiť, prípadne raz za čas natankuj ty "za svoje" a tým im zavrieš ústa..

ullala
6. dec 2011

nie sme manzelia, kazdy byvame u nasich doma. Mne nerobi problem zaplatit za benzin, osrat tie peniaze. mne robi problem to, ze takto sa pravdepodobne prejavuje lakomost. Lebo vacsina chlapov by sa nieco taketo hanbila ziadat. a preto mi je divne, ze nieco taketo sa u nich vobec prebera.

janette4
6. dec 2011

@ullala niečo podobné mám doma,čo sa tých peňazí týka.stopni to,kým sa dá a jasne si to s ním vysvetli,lebo po svadbe to bude ešte horšie.
Mm nikdy taký nebol,s názormi jeho mamy som ho vždy zrušila hneď na začiatku,keď nemá vlastný,nech ho ani nehovorí.Peniaze pre neho nikdy neboli extra dôležité,kúpili sme si,na dovolenky sme chodili,..zaťažený na peniaze zostal až po narodení našich detí.Vďaka tejto jeho povahe a aj problémom s jeho rodinou,je to u nás po 3,5roku manželstva (a 10tich rokoch vzťahu) už len o deťoch.smutné,ale už ma nebaví a ani nevládzem bojovať.

yvi83
6. dec 2011

@ullala
@janette4 ..moj manzel ked pride s nejakym nazorom, hned viem ze ci je to z jeho alebo zo svokrinej hlavy 🙂 ...este ani raz som sa asi nezmylila......akurat tu bola 🙄 ...chceme si s manzelom klobasky kus spravit a ona dosla s receptamy , ktore by sme mali spravit a ci mame take a take koreniny..tlak 200 na 60 zasa

larosa
6. dec 2011

včera niekto zvoní- ja doma sama a chystala som sa ku kamoške- zdvihnem dom. telefón, že prosím...ozve sa desný hlas MIKULÁŠ...vravím blbé vtipy a zložila som 🙂 chodia k nám totižto rôzne individuá k jednej alkoholičke a ja nikoho nepúšťam do vchodu....zasa niekto zvoní- zasa MIKULÁŠ- blbé vtipy a zložím...nedalo mi to a pozerám cez okno- moja svokra 😀 ....pustila som ju dovnútra, bola urazená 😒
ale ako tak čítam, moja svokra nie je najhoršia....úplne.... len má divné nápady 😀 .... 😀
ja mám našťastie super manžela, ktorý stojí na mojej strane....je to hrozné, keď chlap nepochopí, že manželka a deti sú jeho nová rodina, držím vám všetkým palce a hlavu hore kočky 🙂 idú Vianoce, tak si ich nenechajte pokaziť 😵

zabka88
6. dec 2011

@janette4 ahoj, môžem sa spýtať prečo nastala tá zmena?
@ullala nemusí to byť lakomosť, skôr mužské pragmatické zmýšlanie - veziete sa dvaja =platíte dvaja, divné je že to rieši s mamou 😲
pýtam sa vás baby, lebo my aj keď sme už manželia aj keď krátko stále máme každý vlastné financie a všetko platíme na polovicu ( aj benzín) tak to fungovalo aj v čase chodenia, teraz by som to chcela zmeniť a zisťujem riziká tohto súčasného stavu ☹ založila som k tomu aj témičku vo volnej diskusii keď mi napíšete svoje skúsenosti budem rada

dianap
6. dec 2011

@staronova Ahoj. Moja svokra je v pohode. Byva 350km od nas a je to aj dobre. My k nej chodime skoro kazdy mesiac na vikend(odkedy mame maleho sme este neboli. Ideme tam tento stvrtok) Ked sme tam stara sa o nas, nedovoli mi varit ani upratovat (ani by som to nerobila kym nieje nevladna),ona si porobi, tak isto ked je ona u nas tak jej hovorim nech si oddychne. Respektujeme sa a mame sa radi. No ona ma problem s alkoholom a preto je dobre ze sme daleko. Ked prideme tak ten vikend sa drzi a je v pohode. Niekedy to sice prezenie no my bud ideme uz spat alebo ked je den tak ideme na prechadzku a nechame ju vyspat. U nas si to nedovoli a co robi doma to je jej vec. Manzel sa snazil jej dohovorit ze by to mala riesit no ona ma odpoved ze ona nieje alkoholicka a nic zle nerobi. Tak sme to nechali tak. Svagrina este byva u nej kedze je slobodna,takze mame informacie ako to s nou vyzera. Napriek tomu sa tam tesime aj ja aj manzel. Mame ju radi a to aj preto ze ona si uvedomuje ze jej syn ma miluje a ma uz aj rodinu(7tyzdnov 🙂 ). Nestara sa. Ked vie tak pomoze(kupila malemu neake oblecenie) my jej dakujeme. Nie vsetky svokry su zle. A nikto nevravi ze ty si zla svokra. Mne to pripada ze sa obhajujues a ani nemas preco. Nemusis ani obhajovat vsetky svokry na svete. kedze ich nepoznas. To ze ty si dobra svokra neznamena ze aj ostatne su take. Moze byt chyba aj na druhej strane. Tak ako su zle nevesty(a to iste take su) su aj zle svokry na svete. A to ze je niiekto mlady neznamena ze aj neschopny a hlupy a treba mu radit. Ak chcem radu zavolam a opytam sa,ak nie tak ju asi nepotrebujem.. Vsetko je o tolerancii a respekte no musi byt na oboch stranach. Nieje pravda ze sa nevesta musi prisposobit lebo je mladsia. A ak svokra urobi nieco co sa mi nepaci tak tam jednoducho prestaneme chodit a naopak. Ona sa ukrati. Mrzelo by ma to no ratam s tym ze sa to moze stat... Najdolezitejsie je aby bol manzel na strane svojej zeny a zastal sa jej a poskytol istotu,to sa potom lepsie dycha a vtedy sa da vymedzit hranice a dat si aj podmienky so svokrou ak to inak neide. A najdolezitejsia je tolerancia (kazdy mame chyby) a aj respekt k tomu druhemu. A pravdive prislovie NEROB DRUHEMU CO NECHCES ABY ROBILI TEBE. Ako sa spravaju ku mne tak aj ja k nim. Ked sa na mna svokra usmeje,usmejem sa aj ja,ak mi bude nadavat budem aj ja. Ty si iste dobra svokra(zatialtu tvoja nevesta nepisala 😀 😀 ) No neplati podla seba sudim teba, tak uznaj ze su aj zle svokry a matky. No je super ze je tu aj nazor svokry nielen nevesty pisu do diskusie.....

mihouk
6. dec 2011

@zabka88 Podla mna by ste si mali toto vyriesit a to co najskor, ked nahodou ostanes tehu a na materskej, tak uz nebudes mat taky prijem ako tvoj mm a co potom budes robit? To ako aj na dieta sa budete skladat na polovicu? My mame kazdy svoje ucty, ja mam pristup na ten jeho, ale to len kvoli poistke, ked potrebujem peniaze, tak mi posle, ked poterbuje on a ja nejake mam tak poslem ja jemu. Takze aj ked su peniaze porozdelovane na uctoch, tak hospodarime spolu, ved sme rodina a vsetko je nase, nie moje a jeho. Jeho rodicia si vedu svoje vlaste financie a bol na to nauceny, ale tento nas system sa mu paci a vyhovuje nam obom. Sranda je ked nahodou potrebuju jeho rodicia nieco (peniaze, aleblo nieco kupit), tak im vzdy povie ze este nevie, ze sa musi najprv opytat mna, lebo su to aj moje peniaze a to oni ani po rokoch nevedia pochopit 😝 😝 😝

molly21
6. dec 2011

Predpokladám, že "tieňová svokra" toto číta ale nedá sa mi nevyjdriť:

@zabka88 môžeš to zmeniť ale predpokladám, že to bude ťažký boj.... vzdávať sa vlastných financií je tažké, hlavne ak máš dlhodobý pocit slobody....
@ullala tiež si myslím, že sa takto prejavuje lakomosť. Ak si teraz vypýta peniaze na polovicu benzínu čo bude nasledovať ďalej?... Tým nechcem povedať aby si mu neprispievala ale ja osobne by som si nedokázala vypýtať peniaze od cudzieho človeka a nie to ešte od osoby ktorú milujem.
Keď som začala chodiť s partnerom mali sme každý svoje financie, on bol z domu naučený, že nie je hanba vypýtať si peniaze (napr. ak sme šli na kávu alebo sa nechať niekam pozvať ...) mne bolo však proti srsti pýtať od neho peniaze čo i len za kávu alebo spomínaný benzín. Partner si to hneď uvedomil a zostal poriadne zahanbený a zaskočený... A keď ho jeho mama tlačila do toho aby som mu platila polovicu jeho nákladov tak mi to ani radšej nepovedal...

janette4
6. dec 2011

@zabka88 myslíš zmena s peniazmi?netuším.Kým sme neboli zobratí,platby sme mali rozdelené,tak ako aj teraz,s tým,že byt a výdavky s ním si naďalej platí on.Kupoval ho pred svadbou,aj keď v ňom od začiatku bývame spolu,od začiatku doňho vrážam peniaze,a keďže po svadbe ma odmietal dať ako spoluvlastníka bytu,tak si byt hradí sám.Kým neboli deti,nákupy platil ten,kto mal peniaze na účte.Lenže ono neni sranda klesnúť zo 450€ na 164€,pričom narodením dieťatka máte oveľa,oveľa vyššie výdavky.On si na seba nič nekúpi ako je rok dlhý,keď niečo potrebuje,dostane to odo mňa ako darček.Obaja máme prehľad o výdavkoch toho druhého,nerobím tajnosti,čo kupujem,koniec koncov,sám to vidí,lebo kupujem len deťom,.na iné mi to nevyjde,ale stále rozdeľuje moje peniaze,tvoje peniaze.ani po takmer 4rokoch nedokáže pochopiť,že všetko sú naše peniaze.Takmer každý deň sa hádame-pravidelná téma,kde som dala celú materskú 😝 😝 😝 Mrzí ma,že mnohé veci som pred tým nevidela,mohla som si ušetriť kopu nervov s trápenia.Ale akého muža som si vybrala,takého mám. 😒

zabka88
6. dec 2011

@mihouk
@molly21
@janette4 dakujem baby za reakcie, nemyslim ze je hanba popýtať si od partnera ked obaja zarabate obdobne alebo rovnako, alebo ze je to znak lakomstva, jasné že občas jeden druhého pozvete na kávu, ale zas prečo má muž ženu živitťˇkeď nie sú manželia a tiež slušne zarába, ona si bude svoje peniažky potom sporiť ?- to sa mi nezdá fér.. horšie je keď je na tom jeden z páru ovela horšie napr. aj kvôli babatku a druhy mu to dava pocitit, ved napokon prispievať do domacnosti sa da inak ako peniazmi, napr. svojou pracou.. niekde je ale chyba v tomto systeme ked zena musi trpieť za to mať dieťa tým že sa stane finančne odkazanou na mužovi..

mihouk
6. dec 2011

@zabka88 Mne mamzel obcas povie, ze som si ho aj tak zobrala kvoli peniazom (nie je pravda, lebo v tej dobe sme zarabali asi rovnako), ale vzdy mu poviem ze ano, tak nech sa snazi nam zabezpecit rovnaky zivotny standard na aky som bola zvyknuta. 😝 Nastastie vie pochopit, co je to starat sa o deti, teda vacsinou 😉

zabka88
6. dec 2011

@mihouk to ti povie ale zo srandy, že? 🙂 ešteže to vie pochopiť, to je jeden z mála si myslím 🙂