Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

marika1977
18. okt 2010

@evinkal no pekneeee...ale citam ze ju beriete sportovo...sak taku zenu co vulgarne nadava na svojich najblyzsich sa asi inak brat ani neda.... 😀 ....to je jedna s tych uzasnych povah ze?
@depecko skodaaa ze som ich nepocuvala a co este hovorili?....ja si myslim ze staci aj 50m vzdialenost...len nech sa nemusime delit o 1zivotny priestor nie?

marika1977
18. okt 2010

@magali nedaj sa vyviest z miery,svokru mas asi stihlu tak sa trosku povysuje 🙂 ani si to nevsimaj...moja byvala svokra,----pisem byvala lebo terajsiu co mam to je zlata zena...teda ani byvala nieje zla len ma tych much asi o milion viac ako terajsia....---ta si robila s mijich pneumatik srandu,ze vyzeram ako prasnica a ze mam podbradok a uzasne sa na tom zabavala...take nemiestne zarty co ma aj urazili a trapili ale pochopila som ze ona to berie ako zart,co uz...ja som inac bola stihla 55kg 168cm ale po detoch pribrala na 80kg tak si mala s coho robit srandu...no co uz...mas 2usi jednym dnu druhym von...a je to tvoje telo a ked ta tvoj muz ma rad taku aka si kde je problem? 😀

lensam
20. okt 2010

@nestastna_nevesta prepac, ale sama si napisala, ze ty by si jej ho nikdy nedala. preco? preco jej nechces urobit radost a odopieras jej vnuca? skus sa vzit do jej situacie. podla mna je to normalne a mala by si aj svojmu dietatu dopriat starych rodicov, aj ked tebe mozno svokra ako kamaratka nevyhovuje, tak sa aspon snaz a ona ta fakt nebude ohovarat, ked jej doprajes

zuzkat1
20. okt 2010

@nestastna_nevesta akosi neviem najst tvoj prispevok kde pises ze nechces dat dieta svokre...ale vidim ze ti na to reaguju... no nepoznam tvoje dovody tak nebudem komentovat,len poviem ze ja moju malu tiez so svokrou samu nenecham a chvilu kedy ju bude drzat na rukach oddalujem ako sa len da... jednoducho jej neverim... nedoverujem jej... bojim sa ze malej ublizi...samozrejme nie naschval to by nikdy neurobila,ale z nepozornosti ze sa malej nieco stane a tak... proste moze s nou byt len za mojej pritomnosti...

zlatusik28
20. okt 2010

@zuzkat1 ahoj, a prečo sa bojíš? Tvoja svokra už je ... akoby som to povedala... má už svoje roky, žeby malú neudržala alebo má nejaké zdravotné problémy?

magali
20. okt 2010

@marika1977 no vies co zeby bola svokra nejaka stihla sa neda povedat, uz ma po patdesiatke a zeby mala nejaku sexy postavicku, tak to teda nie a svokor takisto, ale oni maju proste take debilne reci.. ja som tiez dost pribrala za tie roky co chodim s mojim drahym a teraz este ked som tehotna tak uz mam 96kg, ja sa zato nehanbim, ved to zhodim, ja som mavala aj dost stresy v praci a sedave povolanie urobilo svoje, ale teraz sa ma to este viac dotyka ked som tehotna a vidim ako na mna pohrdavo pozera a tiez si neodpusti nejaky ten komentar.. to potom zaboli.. ale vsak kaslem na nu, ja to znesiem ale nemam rada ked si obtiera hubu o moju rodinu.. inak tiez som pochopila ze ona kolkokrat si neuvedomuje ze to co povie niekoho moze urazit, ona to berie ze to bol akoze vtip, ale niekedy teda dost trapne vtipy a nechutne.. napr. ked som hovorila ze ja ked som sa narodila, som mala 4,5 kg a mamina ma porodila normalne a ona na to trepla nejaku nechutnu poznamku ze to ju muselo dole poriadne rozdrapit alebo take nieco, uz si presne nepamatam a radsej si to ani nechcem pripominat, mne to vtipne nepripadalo, skor dost nechutne a trapne

marika1977
20. okt 2010

@magali v tvojom pripade by som obmedzila komunikaciu s takou"mudrou"zenou na uplne minimum...pyta sa odpovedam...nevidim zmysel v komunikacii...ona si vobec neuvedomi ci povie a len tak tresne co jej akurat v tom mozgu prebleskne a vies co sa hovori..ten rozprava komu strecha hori..ak vas ohovara,tak tym sa snazi zakryt svoje nedostatky..prajem ti aby si sa naucila s chladnou hlavou zvladat jej naturu a po case s jej hluposti este tazit vo svoj,vas prospech 😀

zuzkat1
20. okt 2010

@zlatusik28 nie🙂 nepozornost... mozno by bolo nieco v telke alebo by bola unavena a musela si surne oddychnut...atd...

magali
21. okt 2010

@marika1977 presne ako pises.. za osem rokov uz som sa to naucila nejako zvladat a nastastie aj pratel sa trosku spamatal, ze jeho mamicka obcas prestreli.. kaslem na nich, tesim sa na nasho malinkeho a oni nech mi vylezu na hrb.. robia rozdiely medzi svojimi detmi a myslia si ze to nikto nevidi, zatial maju len dvoch vnukov a to od jednej dcery a aj medzi tymi robia rozdiely, tak si ani nerobim iluzie ze ten nas malinky bude pre nich nejako vynimocny... to som si vsimla uz pocas tehotenstva, na zaciatku ma to trapilo, ale hlavne kvoli priatelovi, lebo aj on si to vsimol, ale teraz uz sa len tesime na prichod malickeho a to je hlavne.. a ono sa im to casom vypomsti, deti vedia vycitit kto ich ma rad a potom sa podla toho spravaju

marika1977
21. okt 2010

@magali nie len ze vycitit...deti su tak presibane a hlavne dnestne,ze sa naucia tazit z hluposti starych rodicov...nemyslim to v zlom oni si to ani neuvedomia kym su mali ale take ze babi co si mi priniesla,dedo kup mi to a ato...nevaaa...mas aj svojich rodicov a ti daju svojmu vnucikovi urcite vsetko co mu vidia na ociach... 😀 ja mam s terajsou svokrou velmi korektny seriozny vztah ale to bude asi rodinnym zazemim a povahou,lebo aj s muzovou krsnou,jej sastrou veeelmi dobre vychadzame a ako pisem bude to aj vychovou lebo prababka-svokrina mama je velmi dobra na svoje deti aj na nas da nam aj to posledne a vzdy napecie posle kolace aj detom...a ma tych vnucat habaduru...od4roch deti...a nikdy na nikoho nezabudne...tak tam je asi pes zakopany...zalezi,co dostanu nasi najblyzsi od svojich najblyzsich od malicka 😀 ale je to aj v tom ze moja svokra je mlada 40tnicka...ja by som nemenila za nic na svete 😀

evinkal
21. okt 2010

predstavte si včera bol manžel u "matky" a behom hodiny bol nazad doma.Vraj len čo dvere otvorili,jeho matka ho privítala vetou:a ty si sa načo d..?!bol si pobrať ešte nejaké veci čo mu tam ostali a že ona začala do môjho muža skákať a nadávala mu do debilov,že si vzal suku...svokor je od rána u nás,lebo ho jeho vlastná žena,vyhodila z domu...no toto je sila.Manžel sa zaprisahal,že už NIKDY nepôjde k svojim rodičom,pokiaľ bude doma stará....

gumimaci
21. okt 2010

@evinkal ona neni psychicky ok... na toto co pises uz asi treba odbornika 😒

evinkal
21. okt 2010

@gumimaci ja som to tvrdila už keď som u nich bývala..ale čo zmôžem sama.ona je taká že dokáže človeka obalamutiť a strašne sa druhým vtiera-málokto tuší čo je zač-len ten kto s ňou žil,alebo žije pod 1 strechou

magali
21. okt 2010

@marika1977 s tym vekom budes mat asi pravdu.. moja buduca svokra ma cez 50 a moja mamina len 45.. a je strasne vidiet ten rozdiel v zmyslani.. proste iny pohlad na svet.. este aj ten vek svokra mojej mamine zavidi, ale nema co, moja mamina sa manualne namaka v praci a cely zivot tvrdo drela.. ale to nikto nevidi, to je taka klasika.. a mas pravdu, nasi nam vynahradzaju vsetko co priatelovi rodicia zanedbavaju, ale aj nasi maju svoje muchy, nehovorim ze su najlepsi na svete, ale ja si to aspon priznam a dokazem si to s nimi vydiskutovat, ale k jeho rodicom sa treba spravat uctivo a hlavne ziadne pindy, lebo to sa nepatri.. dokazes si to asi predstavit ako mi trhalo srdce pri reakcii jeho rodicov ked sme im oznamovali ze cakame babo.. tak svokra len sucho zahlasila ze "no ved sme si aj mysleli" a naznacila rukami ze akoze na mojom vyzore si to vsimla.. neviem co tym akoze myslela, lebo ja som na zaciatku este schudla a dokonca aj v praci si vsimli ze som schudla a doma sme to oznamovali ked som bola v tretom mesiaci a v praci som to este dlhsie utajila... no a reakcia nasich samozrejme perfektna, ale to som ani inak necakala.. ja viem teraz by mi tu isiel niekto napisat ze to je normalne, lebo ja niesom ich dcera.. lenze ide aj o ich syna, on si nezasluzi aby sa s nim radovali? akoze na svokrovi som videla ze je dojaty, ale to je chlap.. ona sa vsak mohla trosku inak zachovat a este dlho potom sme videli na nich ze niesu z toho nejaki uprdnuti, ved som len tehotna tak co.. teraz uz je to trochu lepsie, nemozem povedat ze sa netesia na maleho, ale davaju to najavo takym divnym sposobom, uz som aj rozmyslala, ze ci to nieje moja vina, ze ci nemam nejako viac s nimi komunikovat, ale ved sa mozu spytat ze ako sa mam a tak.. inak tehotenstvo mam bezproblemove a sa mi zdalo ze to svokre najviac lezi v zaludku, lebo jej dcera pri prvom lezala posledne tri mesiace v nemocnici a pri druhom musela ist na amnio, ale nakoniec to mala dobre.. ja som tiez bola na genetike, ale amnio som odmietla.. mne to pripadalo ze svokre vadi, ze mi nic nieje, ze sa nestazujem, mozno keby som sa stazovala tak by sa viac zaujimali.. a ked som bola na genetike tak som nechcela o tom rozpravat, ved preco by som aj mala, s priatelom sme to ustali a nepotrebovali sme k tomu jej priblble reci a hlavne ked viem ze o chvilku by to roztrubili po celej ich rodine... no uz som radsej ticho, zbytocne sa rozculujem, ved to by sme tu vsetky mohli pisat romany o rodinnych vztahoch 😉 ja som hlavne rada, ze to nemam az take strasne ako niektore dievcata, co tu pisu.. drzim vsetkym palce aby ste to vydrzali

evinkal
21. okt 2010

@magali presne ako u nás...🙂 svokor sa tešil na vnuka (ešte keď sme u nich boli) a aj na vnučku.On nás bol kuknúť aj v pôrodnici aj keď sa narodil malý a aj potom malá.A keď k nám príde,ide sa z oboch blázniť---teda v dobrom,vidno že ich ľúbi.A svokra keď som prišla z nemocnice s chlapcom zahlásila-no ukážte toho pangharta a keď sa dozvedela že som čakala dcérku,zahlásila,že sa musím doma riadne nudiť,keď "kotím"deti.

magali
21. okt 2010

@evinkal ja by som taku zensku zabila !!!!!!!!! strasna svina.. este som zabudla na to ze svokra nedokazala skryvat sklamanie ked sme povedali ze to bude chlapec, lebo oni maju dvoch vnukov a oni chceli aby sme mali dievca a aj nam to od sameho zaciatku otriepala o usi, priatel to normalne odkladal kym jej to povedal, musela som ho k tomu prinutit, ale jej to zavolal a ja som radsej isla prec z izby, ale ked som sa na neho potom pozrela, az mi do placu prislo, musel to byt strasny rozhovor

marika1977
21. okt 2010

@magali no moja popis s evinkou a potom sa budes tesit ze mas taku svokru aku mas ona ma fakt diablicu v ludskom tele 😅 urcite je nieco dane aj vekom ale bud je niekto empaticky tj.dokaze sa vzit do koze druheho a inemu nerobi to co nechce aby robili jemu,a dobrosrdecny alebo zavistlivi dvojtvarny zloprajny a este neviem aky...prababka ma dobre cez 70 a je to velmi dobra zena aj pochopi aj poklebeti..aj moja mama ma cez 60 ma set sakra much ale v podstate je velmi dobra da aj posledne a pomoze v com len vie...tes sa ze aspon svokra mas takeho aky je..ja ho zo srdca lutujem

mimibb
26. okt 2010

Jaj babeny..preco su tie svokry take??? ☹ ta moja je este len buduca, ale uz mi nervy od zaciatku zerie... totalne ma ignoruje ani sa na mna nepozrie, ked vojdem do miestnosti tak prestane hvorit a ked sa nahodou so mnou rozprava ako minule, tak sa mi otoci chrbtom, akoby som bola daka handra alebo co...a to mame pri nej byvat..docasne, ale predsa...momentalne mame pred svadbou....

Ta mala byt povodne malicka, len o rodicoch, surodencoch a veceri...to chodila zduta, ze ona na taku svadbu nepojde...a ze ci nechcem, aby sa nase rodiny spoznali...(pritom sa nikdy stretavat nebudu...ja som z Kysuc a oni z bb...) tak si vravim ok...tak teda spravime ustupok, nech sa rodiny stretnu, ale odmietam akekolvek ceremonie kolo toho a tradicie..(mna za ziva tancovat nik nedonuti..je mi to proti srsti...) -suhlasila...

a teraz zacala vymyslat, ze nas prihlasi aj s priatelom (tiez netancuje) do tanecnej skoly..ze nech sa da priatel ostrihat na kratko (ma pritom krasne dlhe vlasy) a ja nech si dam vlasy predlzit ( mam kratke)... -no tak to teda urcite...to je uz moc...schvalne sa tak nastrapatim, nech ju urve...

Uz jej hned vadilo ked som si dala usit svadobny kostym...ze nebudem mat saty...no katastrofa...este mojej mame volala ci budem mat zavoj lebo jej sa to tak paci 😠

Momentalne mam z nej nervy na dranc..lebo mne nic do oci nepovie, len sa potom poza chrbat dozvedam...ale hlavne, ze o mne vyhlasila, ze sa jej do oci nepozriem 😠

A o cistote v jej byte tu ani radsej pisat nebudem. lebo je to jedna katastrofa...doteraz som si myslela, ze kazda zena ma rada poriadok a ma ako taky vztah ku domacnosti no..pri nej som zistila, ze som asi moc naivna...

A to si radsej nechcem ani predstavovat, co sa bude diat ked sa narodi nas maly....ale to uz nebudem mlcat..... 😔

martinkkka22
26. okt 2010

baby pozrite si forum na zdravie.sk je to velmi zaujimave a poučne 🙂 no neviem, či mi tu uverejnia tento link:
http://www.zdravie.sk/sz/510/t589842/p1/nenavid...

grenka
27. okt 2010

ahojte babenky ja este len cakam babatko ale svokrej samej dieta by som nenechala vobec!z tohto dovodu:ked som bola slobodna to bolo asi pred 2 rokmi ked zahlodila ze keby sa mala este raz vydat tak deti by vobec nechcela ani za svet!.....mne akokeby facku dal niekto po papuli...vobec sa nehanbila take nieco povedat.....a ja som si v duchu pomyslela ako si si ich vychovala a spravala sa ku nim tak oni teraz ku tebe....jej deti ju vobec nemusia a oni vobec tiez,radsej sa zaujima o neterine deti.....a tiez aj mojmu manzelovi,ci svokrovi alebo svagrovi,vy hlupaci,debili...ona je najdokonalejsia zena,ktora je vsetko a doteraz ako 59 roc.nevie ryzu uvarit 😀 a mna pouca co som uz ako 10 rocna sa musela doma ucit robit ked moja mamina bola v nemocnici......najlepsie je ked mi zacne vraviet Lubo-moj manzel ma to rad,mohla by si mu alebo toto....uz som jej minule povedala ze sme len 2 a ja nevyvaram ako v zavodnej kuchyni....oni su doma 3 tolko navari ze jej to nik nechce jest a potom svokor sa snou vasi....svokor je zlaty clovek 🙂

evinkal
27. okt 2010

@grenka no kukám že máte niečo ako ja.svokra tá tiež stále,že mohla byť v nemecku,že ju nemci chceli....deti vraj nikdy nechcela(má 3 adeti a 4 si dala vziať).že ona sda mohla mať veľmi dobre.a dozvedela som sa,že keď švagriná(teraz má 22)mala 2 mesiace,zavesila jej na postieľku vedro s buchtami a ona šla na flákačku,kým jej muž bol v práci na nočnej.Mne tiež furt papulovala do výchovy,varenia a upratovania.nikto nič nevie,všetci sú sprostí,iba ona je dokonalá a úžastná...

grenka
27. okt 2010

@evinkal a to este si viem predstavit ked sa nam drobcek narodi 😨 bola na pol roka v skotsku doniesla bielu deku zo zmolkovanu ze to mozes mat do krstza jedno mala a potom do kocika 😲 .....ja jej vravim ze cakam prve dieta a chem mat vsetko nove....nech si mysli co chce,mna moja mamina naucila takto a ja sa potom budem hanbit aka som a ako mi vyzera moje dieta....veci mi chcela 30 roc.po jej detoch dat-nemoderne...ze co budem kupovat a v sekacoch ake a kvalitne su veci 🙂 este ze dobre ze moj mamzel so mnou drzi 🙂 jej deti ju nemaju radi vobec,lebo sa im stara do zivota a so vsetkych by chcela ONA riadit a dirigovat......potom kvoli comu vznikaju rozvody-kvoli svokram ked su niektory synacikovia co ich pocuvaju ze???

evinkal
27. okt 2010

@grenka to máš teda pravdu.mne svokra nedala nikdy nič ani pre syna a ani pre dcérku.Keď nerátam tričko čo našlla na lúke .Keď počula že sa nám narodila dievka,povedala môjmu mužovi,že ďalšia k...do rodiny.Neviem prečo aj mne nadáva do...keď jej syn bol zároveň môj prvý a hneď aj muž,takže neviem,či závidí,že ona sa vydávala už tehotná(aj to mala od iného).

grenka
27. okt 2010

@evinkal oni to nevedia rozdychat ze sme im pobrali synacikov.....netancuju ako ino pyskaju.....ja sa o svoje dieta postaram,netreba mi nikoho...a vy byvate sami?My sami len mame spolocny dvor 😒

evinkal
27. okt 2010

@grenka áno chvalabohu 2 rok sme sami.svokor chodí k nám on je v pohode.stará tu raz bola so švagrinou,ale oni boli v kuchyni a ja s malou v izbe.

grenka
27. okt 2010

@evinkal a ja mam rada svokra klobuk dolesnim sa da porozpravat ,posmiat ale s nou nemam o com 😀

evinkal
27. okt 2010

@grenka ja tiež so svokrom vychádzam v pohode,občas nám pomôže okolo detí.ale jej by som nezverila ani plyšáka 🙂

grenka
27. okt 2010

@evinkal ani ja jej lebo to vidim ze nema vztah ku detickam....a ja sa vytesujem co mu obleciem ked pojdeme z porodnice a tak a ona len kukne akoze no boze

evinkal
27. okt 2010

@grenka vieš čo mňa najviac teší?že "svokra ma všade ohovára,ako sa nestarám o deti,aké sú kadejaké a ja jej to vraciam tým,že sa snažím svoje detičky čo najlepšie obliekať a napr.u chlapca vidím talent na tanec,tak sa snažíme ho rozvíjať.Týmto jej aspoň dokážem,že moji deti sú a budú presný opak toho,čo ona tvrdí 🙂

grenka
27. okt 2010

@evinkal tak a nech ju roztrhne 😀 no uvidim ako sa bude ku nasemu dietatu spravat....ja vravim ved ludia dookola vidia aka som man ona netrapi....preco tolko peres,preco robis tolke poriadky,preco vyhadzujes koberce,preco vesias takto nohavice-ja vesiam za pas aby mi zo stipcou neostali znaky,a to ta prava a poriadumilovna mi vravi vies 😨