Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

e_l_e_n_k_a
16. máj 2012

@baklik u nas to bolo vzdy,kym im davala darceky... este aj na mikulasa,na niektorych sladkostiach,boli cenvky nalepene...a na velku noc,ked manzel tam s nimi prisiel,tak sa hned pytala,kolko im dala moja mama...asi na 3.x to manzela dozralo a povedal,ze kazdemu po 500sk(blafoval ,samozrejme)... viete co urobila? od svagriny pytala pozicat peniaze a kazdemu dala po 1000.... 😀 😀 😀 no,hold chcela byt stedrejsia.... som vravela manzelovi,ze mal povedat,ze moja mama im dala po 5000...hned by mali krpci nove bicykle :D ...

mariana163
16. máj 2012

@e_l_e_n_k_a ano tiez malemu nie len jeho mama ale tiez surodenci priatelovi co ziju snou a to nemaju malo rokov uz maju po 20,napr.syn ma 4 roky a priatelov brat fajci a daval malemu cigarety do ust,alebo naschval fukal s cigariet dym na maleho a ked som zakazala nech to nerobi tak potom mu to robil stale naschval aby mi robil nervy stym a priatel mu nic nepovedal lebo sa snim nechce hadat.ako sa teraz snimi nebavym tych 6 mesiacov tak maly tam nebol 4 ztoho lebo som nedovolila ale priatel sa zacal kvolo tomu velmi hadat aby tam mohol ist lebo jeho mama stale volala aby tam maly dosiel tak nakoniec som teda dovolila ale len snym lebo ja by som tam nesla viac.ja ich vobec nespominam,priatel o nich vzdy nieco rozprava ale nehovorim na to nic akoze nepocujem co rozprava,som mu povedala ze nechcem o nich nic pocut.a tiez som mu povedala ze nech ku nim chodi kolko chce ze mne to nevadi ale ja tam nejdem,a to mu vadi stale a aj to ze maleho tam nepustym sameho,a odvtedy je taky odmerany na mna a viem ze bude taky dovtedy dokym to znova nepovolim ale ja uz snich fakt nemozem.

donalona
16. máj 2012

@baklik presne tak, hlavne inde ako doma je babo prestimulovane, no jednoduchsi ludia to ani netusia. hlavne ze ked vstupim s babom do dveri, 5 ludi naraz na neho vybehne s hlukom, chyta ho, chce na ruky a to male len pozera co sa deje..a potom nech je kludne...

donalona
16. máj 2012

@e_l_e_n_k_a fuuuuha no to je sila..ale poviem ti pravdu, mne by raz toto spravila a dieta by viac nevidela. to myslim vazne...dieta potom citi ze mama je nervozna a stoji to za to??normalne by som je do oci povedala ze ked robi to a hento, je mi velmi luto, ale v ramci vychovy mojho dietata si nezelam aby sa stretavali, ze zakazdym mam potom co vysvetlovat malemu...a bodka, dovi, dopo

baklik
16. máj 2012

@donalona skoda len, ze niektorym to nedochadza... 😖 jej reakcia na to, ked som jej povedala, ze taky je len u nich, bola, ze to preto, lebo mate chodit castejsie! 😠 uz ma vidi........

mamavera
16. máj 2012

@mariana163 keby niekto dával môjmu malému dieťaťu cigaretu do úst a fúkal na neho cigaretový dym (napriek upozorneniu, keď už je tak tupý, že si to sám nevie uvedomiť) tak by som mu tú cigaretu v lepšom prípade vytrhla z ruky a zahasila, v tom horšom mu ju fackou vyrazila z úst. A to som mierny človek.

baklik
16. máj 2012

@donalona pre dotvorenie predstavy o tom, co je to zac... ona si normalne dala inzerat na internet pod svojim plnym menom, ze ma zaujem kupit si maturitu!!!!! no comment....... 😖
akurat, ze ju po par mesiacoch admin zablokoval, ked si to vsimol a na tej stranke uz nemoze nikdy inzerovat... cista debilita s prepacenim... 😖

jo111
16. máj 2012

@mariana163 dlho som tu nebola ale prispevky poctivo citam a neda mi nereagovat- tvoj partner je uplne v pohode s tym, ze vasmu dietatu sa davaju cigarety a fuka sa dym do tvare??? Radsej ohrozi svoje vlastne dieta ako by sa mal pohadat s rodinou??? Lebo toto uz nie je o nejakych natahovackach tu ide o vase dieta! Toto normalny clovek decku nerobi preboha!
Ja som tiez velmi mierny clovek a kym mi prasknu nervy som schopna aj mesiace drzat hubu a krok (co mi zatial bolo len na skodu) ale toto spravit mojmu decku tak ten clovek ma cigaretu napchanu hlboko v krku a ci je taka moznost neviem ale udala by som ho!
Na tvojom mieste sa vazne porozpravam s partnerom o tom kde ma priority, lebo ked na prvom mieste nie je vase dieta a ty a ocividne nevaha vystavit ho niecomu takemu tak sorry.

e_l_e_n_k_a
16. máj 2012

@mariana163 no tak to je uz v riti toto... aj ja som fajciarka(tak 2 az 3 denne),ale v zivote by som nefajcila svojmu dietatu pod nosom,nie to este cudziemu...ja ani v dome nefajcim a ked prideme niekde na navstevu,kde sa fajci vo vnutri,tak slusne poprosim aby aspon ,ked sme my tam s detmi,nech vo vnutri nefajcia...a to ani nie ,ze by to bola rodina ,ale len znami,kamarati... a este sa mi nestalo,ze by mi niekto nevyhovel...a uz vobec nie,zeby detom fukal dym do tvare.... normalne by som mu vylepila facku ako tu spomina
@jo111 .... sak to pridrbane toto... ja deti do svokrovcov davala,uz aj ked ja tam nechodila,tiez fajcia,ale keby mi raz decko povedalo,ze mu tam fukali dym do tvare,tak nikdy viac tam nejde.... a naj by ich chranili vsetci svati,zeby to urobili pre do mnou!!! uz ked ja si nicim zdravie,tak ho nenicim svojmu decku...nefajcila som pocas tehotenstva,ani pocas kojenia.... a ked sme dosli ku svokrovcom,tak som trvala na tom aby mi nefajcili pri detoch,a ked fajcili von ,a potom chceli zobrat deti,tak som im vravela,ze najprv nech si idu umyt ruky a zuby... sa im nepacilo,ze chcem im rozkazovat v ich dome,ale nakoniec uz to robili ....ani moj muz im to nedovolil ,aby sa s nimi hrali zafajceni....
jednoducho by som dala rozhovor s tvojim priatelom,ze sa mi to nepaci a ked chce tam dieta vodit,nech najprv zabezpeci,ze to tam nebude zafajcene...to uz ho moze rovno do krcmy zobrat a naliat mu aj poldeci...
inac umyselne poskodzovanie zdravia dietata je tretsny cin,co ja viem ...sak nie je to nahodou telesne tyranie,takemu decku fukat dym??? a preco je predaj cigariet povoleny az od 18???? zeby niekto 4rocnemu decku daval cigarety do ust???... napchaj mu tu cigaretu tomu bratovi celu do papule.... slak ma ide trafit z toho...skoda,ze tvoj priatel to tak nevnima a nechava malemu tak ublizovat...fuj!!!

e_l_e_n_k_a
16. máj 2012

@donalona ja som ani jej nemusela povedat,ze si nezelam aby sa stretavali...deti same tam odmietli chodit... a svokra na nas poslala socialku,uz som o tom tu pisala,nechce sa mi znova to rozpisovat... ale nakoniec sa to vsetko obratilo tak,ze svokrovcom zakazal sud styk s nasimi detmi do 18 roku zivota,kvoli ich zdravemu telesnemu a psychickemu vyvoji... bolo to na navrh kuratora deti,ktory im bol prideleny socialnym uradom po svokrinom udani z tyrania a zanedbavania deti z mojej a manzelovej strany....
my ako rodicia ,mozeme dat len navrh na sud na zrusenie toho zakazu.... bez sudneho povolenia sa nesmu k detom priblizit.... no povedzte nebola by som idiot???? toto ziadat???? mam pokoj 😎 😎 😎 😎

e_l_e_n_k_a
16. máj 2012

@donalona no vies ja som malemu nevysvetlovala...iba ked sa ma pytal,tak v ramci jeho veku som sa snazila co to vysvetlit...ale na konci rozhovoru som nikdy nezabudla,dodat ,ze aj ked my sa s babkou nemame velmi radi tak ona ho lubi...sama neviem ako som mohla take nieco pustit z ust,ale som nechcela aby ju nenavidel... ale ked uz mal 4 az 5 rokov,tak ked videl,ze som plakala,ked svokra odisla,tak prisiel ku mne a ma stale hladkal,a plakal so mnou... no a teraz je uz pubertak a ma taku prvu lasku.... ja som to dievca videla este len z dialky,ale moj pubertacik mi dost o nej uz porozpraval 🙂 ...no a uz sa ma stihol aj spytat toto "vsak nebudes taka svokra ako ockova mama" ......chudacik moj,este taky mlady a uz sa boji ☹ ,co bude ked sa ozeni... tak mi drzte palce,baby , nech tu raz moja nevesta nemusi o mne take veci pisat.. 😉

baklik
16. máj 2012

@e_l_e_n_k_a tak to je fakt sila 😖

mariana163
16. máj 2012

@e_l_e_n_k_a no on nedaval zapalenu ale aj tak ,dovtedy nevedel co su to cigarety ako mu ich neukazal,ja nefajcim.a vzdy ked mu to robil po upozorneniach tak som maleho zobrala dovnutra lebo len na zahrade fajci,priatel povedal ze ked mu to urobi ze mu povie ale uz som malemu knemu viac nepustala ked si isiel zapalit ale zase vzdy zacalo dohadovanie smalym lebo chcel ist na zahradu ked tam bol a zas dohadovanie spriatelom preco by nemohol ist vonku ze mu povie keby to urobil zas.najviac ma trapi ze priatel si zastame rodinu radsej ako mna a potom ja som ta najhorsia.

e_l_e_n_k_a
16. máj 2012

@mariana163 to je jedno ...napchala by som mu ju do papule... a ked tak celkom priatel chce aby tam siel,chod s nim...

donalona
16. máj 2012

@e_l_e_n_k_a no nevedela som..to je sila vazne.nemas o com

ninka.b1
16. máj 2012

@donalona podla mna su to neni detaily, a svokra by si mala uvedomiť, že ked sa viete o svoje dieta postarať ked ste samy doma isto to zvladnete aj v jej pritomnosti 😉 ale to by bolo asi moc 😀 My nemame deti a to je asi problem prečo si manžel nevie uvedomiť, že ja som v prvom rade jeho rodina ☹ ale to nebrani tomu aby ostal rodina aj snimi, ach jaj je to tažke 😀 ! Je mi luto už aj to, že mu to vôbec musim vypravať, že som aj ja jeho rodina.... ved čo je na tom tažke pochopiť to? 😠

donalona
16. máj 2012

@ninka.b1 🙂 ono deti takzto postoj asi nezmenia.nastastie ten moj stoji za mnou, i ked mu treba vysvetlovat vela, a svokrovci dnes respektovali nase zelania...len dokedy

lianka2
16. máj 2012

ahojte baby. no my sme boli na návšteve u svokry s 3mesačnou dcérou. svokra sebe a mne naliala vaječný likér a že nech si dám a malej omočíme palec. no ste mali počuť to moje zhrozené "no to určite". akože ani neviem či to myslela vážne alebo zo srandy,ale nebol to žartovný tón a keby aj, tak to by bola teda blbá sranda. neviem,č o by bolo na tom vtipné...

veron_dorusincova
16. máj 2012

Ahoj baby, mne tá moja hovorila, že ako si ona dobre deti vychovala a že jej Martinko je dobrý chlapec a ja môžem byt rada, že ho mám, že s bývalým by som sa tak dobre nemala, že mám si dávať pozor na mačky, lebo Martinko chce dieťa (snažíme sa dva roky, takze to zabolelo) a pýtala sa ma či som ešte s bývalým v kontakte..a vycitala mi, ked muz pri tom nebol, že prečo nenosime sladkosti jej ďalším vnukom (manzelovej sestry deťom) a ked som im doniesla, tak ma sprdla, že načo take veľké cokolady, stačili menšie (doniesla som klasickú milku)..neni sú to nejake strašne problémy, ale sme spolu 10 mesiacov a viem, že sa to bude stupnovat..toto je pár veci z milióna dalších ☹

mandragora22
16. máj 2012

ahojte babce, sem-tam citam tuto temu a tiez mam svoje problemy, ale jedno viem iste.... spravanie kohokolvek v rodine, ktore vam nie je po voli... je potrebne stopnut ihned na zaciatku. cim dlhsie to budete trpiet a verit, ze raz sa to zmeni, tym horsie to bude a NIKDY sa to nezmeni. bud si chodte tvrdo po svojom, alebo, ak chlap stoji na strane matky, ako sa hovori - chodte z kratsej cesty naspat, lebo dobre uz bolo.... ☹

baklik
17. máj 2012

@lianka2 no dost mozne, ze to aj vazne myslela.... mne moj svokor tiez uz 3-krat rozpraval ako mojmu partnerovi, ked bol dieta, namacali sem - tam cumel do peny od piva a jemu to straaasne chutilo, prosim pekne. tym mi chcel naznacit, ze aj nasmu malemu by sme mohli 😖 ja sa vzdy len tak pozriem na neho, ze iste a viac nekomentujem....

lianka2
17. máj 2012

@baklik no veď to, ona to nevravela žartovným tónom. normálne mi povedala - daj si, vypi a malej omočíme prst. a ja - no to určite. a ona zas tým istým tónom - ale len trochu... no chápeš? tak neviem, ktor je tu blbý. a to už sa teší, ako malej bude dávať sladkosti, lebo ja jej podľa nej mam prisládzať aj umelé mlieko a čaj. no sila.

e_l_e_n_k_a
17. máj 2012

@lianka2 😠 😠 😠 😠 😠 aj moji svokrovci sa "cudovali" ked som cumlik,ktory predtym svokra namocila do vodky!! ..drzo jej vybila z ruky a maleho som jej vzala z ruk.... ona mu vybrala cumlik s pusy ,ja som sa prave vracala z wc...keby som prisla sekundu neskor tak mu ho da... maly mal 2 mesiace... viete ako sa urazila??? mi povedala,ze len pre moju informaciu,ked dietatu dam sem-tam cumlik do alkoholu tak mu pojdu lahsie zubky.... a druhemu ako babetku,plne kojenemu dala cumel do gulasa...ze naj ochutna aj maly... mozno niekto povie ,ze prehanam s tym gulasom,ale takych situacii bolo vela.... a ked sa to nakopi,tak clovek straca nervy...zakazdym bola upozornena a zakazdym to skusala dalej....no ale co ja zmozem,ked ona je dokonala,lebo ona uz nieco prezila a ja nic....

baklik
17. máj 2012

@lianka2
@e_l_e_n_k_a to su asi take stare praktiky z komunistickych cias... 😖
mne raz moja mama podala recept, ked mal maly 3 mesiace, so slovami, ze vsak uz mu mozem robit zeleninovu polievocku, nech si pomaly zvyka... tak som jej povedala, ze aj ked uz nie je kojeny, tak od 5. mesiaca a najskor od 4. mes. sa moze. a ona mi na to, ze hej, to teraz tak plati? tak ja neviem.... 😖

ninka.b1
17. máj 2012

@donalona no nas tiež dnes čaka navšteva u svokrovcoch 😒 tak som zvedava ako dopadne, teraz je to pred tym primanim a cela rodina tlači na manžela aby išiel (samozrejme aj bezomna 😠 ) inak by som tam ani nešla, ale nechcem aby manžel zmenil nazor pod natlakom 😀 je to take aj smiešne aj smutne naraz, že musim s nim chodiť aby nemenil nazor 😒 no ale čo už! 🙂 asi si na tom podobne ako ja s manželom, lebo aj môj stoji za mnou, len ma to stoji vela sil mu to vysvetliť, on je trošku ovplyvniteľný,, takže viem, že keby ide sam k rodičom tak sa vrati s inym nazorom alebo aspoň s pochybnosťami....Vieš oni na neho strašne tlačia s tym, že "len" oni su jeho rodina a samozrejme musia byť na prvom mieste... ALE MI TO LEZIE NE NERVY!!!!!! 😀 😀 😀

e_l_e_n_k_a
17. máj 2012

@ninka.b1 tak to sa tvojmu cudujem.... len ONI ,ze su jeho rodina??? a ty s malym si co ??? jeho zavazok???? voci ,ktoremu ma nejake tie povinnosti??? normalne,ze je to ubohe no.... nie je problem nahodou v tvojom manzelovi a nie vo svokrovcoch? to si dospely chlap nevie bchnut po stole? ....ma ist na prjimanie bez teba? to aky priklad chce dat svojmu krsnatu do zivota???? ze krestanska laska... no dakujem pekne... a teba ani nezavolali vobec,ci ty si odmietla...?

aduskatt
17. máj 2012

@e_l_e_n_k_a no tak to by som raz videla,. ze do alkoholu a robila by som vsetko pre to, aby podla moznosti s nim sama nebola☹

e_l_e_n_k_a
17. máj 2012

@aduskatt a co myslis,ze ja som po tomto incidente dovolila,zeby s detmi bola sama??? nastastie aj manzel bol toho nazoru co ja ,takze dalo sa to ustriehnut,co sa tykalo alkoholu...svagrininemu dietatu bezne pri oslavach strkali palec do poharika... a este sa z toho smiali,ze ako sa mraci,ked olizuje.... dnes ma chlapec 17 a trojmesacny pobyt na psychiatrii kvoli alkoholu za sebou.... a oni sa cuduju,ze kde sa stala chyba??, neviem,mozno sa mylim,ale podla mna nastala ta chyba uz v utlom veku....

aduskatt
17. máj 2012

@e_l_e_n_k_a suhlasim.........

ninka.b1
17. máj 2012

@e_l_e_n_k_a my ešte nemame dieta,, tak možno je problem v tom, tehotna som bola ale potratila som a zatial sa nepodarilo znova ☹ .... Problem je v tom ako ho vychovavali stale v nom udržuju pocit, že im je vdačny, že ho vychovali, že sa o neho starali, že su jeho rodičia. to su take ich tromfy ale ano je chyba aj v nom a to najväčšia lebo sa nevie rozhodnuť na ktoru stranu sa ma postaviť ale tak ked ide už do tuheho tak sa postavi na moju, no ale potom mi to niekedy zase vyčita, že keby som sa medzi nich nestarala tak by si to vyriešil sam a v klude (akože aby sa nikdo nehneval, hoci to nejde....) mne sa niekedy vydi, že to nevie tak radikalne stopnuť vieš iba povedať NIE, on sa kruti a nikdo nevie že čo vlastne na ktoru stranu sa prikloni 😒 a v tedy ja väčšinou poviem NIE a som zla 😀 vieš ja niesom naučena na to, že sa nič nepovie na rovinu a v podstate sa klame 😒 tak asi je to moja chyba, že ho neneham aby s nimi jednal ako oni chcu!!! No neodmietla som, lebo ma nikdo nevolal, ale asi by som aj tak odmietla,, vieš tam ide aj o to ako ta pozvu a ked je to cez zuby- to jednoduch vycitiš že si neni vytana, tak račej nepôjdem ako tam maju na mna štekať a zazerať 😝