Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evinkal
14. okt 2010

@maminocka14 neznášam,keď sa ma všetci čo ju poznajú pýtajú:a starká chodí na návštevu?bola tu raz,keď prišla so švagrinou,sedela v kuchyni a ja v izbe s malou a raz došla keď muž nebol doma a ja som ju vyrazila spred bránky.a švagriná mi vravela,aby som jej matku porosila o prepáčenie,že som si vzala jej syna.nie ja jej mám odpúšťať čo napáchala,ale ona mne....

liaah
14. okt 2010

@evinkal tak to snad nemyslis vazne !! toto keby povedala moja svokra na adresu akehokolvek dietata, nieto este nasho, poslala by som ju presne do tej diery, z ktorej vyliezla!! ale povedat takto na vlastne vnuca ????????? uplna chudera !!! 😠

evinkal
14. okt 2010

@liaah jej inak aj z ksichtu nekuká nič dobré.ja som si aj fotky zo svadby nechala len tie,kde nieje ona.ja nemám ani jednu jej foto.a načo.vravela som,že keby aj umrela,na pohreb jej určite nepôjdem.to čo napáchala sa nikdy neodpúšťa

lienka116
14. okt 2010

@maminocka14 baby, ako Vás tu čítam, vidím, že najlepšia cesta pre pokoj v duši a šťastnú rodinu je prerušiť kontakt. U nás to tiež nie je ružové, osobne sa priznám, že som nad tým už uvažovala aj ja (sú isté veci, ktoré urobila za mojím chrbtom a som na ňu za toto naštvaná, no neboli to také vážne veci, ako píšete Vy), ale nechávam to zatiaľ tak. 🙂 🙂 čas to hádam nejako spraví 🙂

maminocka14
14. okt 2010

@lienka116 tak Ti prajem,aby sa to zlepšilo

evinkal
14. okt 2010

@lienka116 pokiaľ nezaútočí na deti a teba a myslíš že to zvládaš.ja už som bola psychcky a fyzicky na dne

luciaschur
14. okt 2010

@evinkal Jaj moja zlatá, tak to máš hrôzostrašnú svokru. Aj ja mám problémy so svojou, ale toto, ta ja by ju už dávno poslala do ........ 😠 a môj muž tiež, asi prv ako ja. Vieš kedy tvoja svokra bude zlatá? Vtedy, keď bude 2m pod zemou 😀

lienka116
14. okt 2010

@luciaschur 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

depecko
14. okt 2010

súhlas s vyššie uvedeným. 😀

maminocka14
14. okt 2010

@evinkal aj Nám stále hovorili,aby sme k nej aj častejšie chodili a ona mala k Nám problem prisť a už rok sa jej meno u Nás nesmie ani spomínať,aj keď je mi ľúto manžela(je to jeho mama),ale môže si za to všetko sama.Ona mala pre svojho syna inú nevestu a on si priviedol mňa a v deň našej svadby povedala,že si ju ani nepriala aby jej syn netrpel a to som sa dozvedela až po 8 rokoch manželstva.

murinka
14. okt 2010

@luciaschur keby sa dalo dat ku pripevku ,,paci sa mi too,, tak uz to tam mas mnou odkliknute 😀

maminocka14
14. okt 2010

@luciaschur Tak to bolo dobrééééééééééé,vraj vodka a svokra su najlepšie chladené.Aj keď nie každá svokra je zlá

luciaschur
14. okt 2010

Aj ja som mala problémy so svokrou, keď sme u nej 2 mesiace bývali. ( až toľko sme vydržali) Nás svokra vyhodila jeden pekny deň lebo jej džublo a ja som bola práve v 8 mesiaci tehotenstva a ešte aj obvolala celú svoju rodinu, aby nikto nás neopovážil prijať , lebo sme jej ublížili a do dnešného dńa neviem v čom. A ešte mi kričala, že toto decko nebude behať po jej dome. Keď som porodila, tak pravdaže prišla do pôrodnice odprosit s falošnými slzami. Aj keď som jej len pre manžela odpustila (akože),aj tak jej to v živote neodpustím a to jej dám pocítiť, keď bude ona potrebovať pomoc v starobe. Ja si len vravím, že božie mlyny melú pomaly ale isto. Nechcem to tu rozpisovať potrebovala by som na to jednu knihu), pravdaže aj teraz máme problémy s ňou, ale spakujem sa domov a ma to netrápi., a jej reči beriem jedným uchom dnu a druhým von. 😎 😎 😎 😎

evinkal
14. okt 2010

@luciaschur Aj u nás to bolo skoro tak.V novembri 2008 nám povedala,že do konca roka môžme byť u nich a po 31.12. nás tam nechce vidieť.Môj syn mal 4 roky a netrápilo ju,kam s dieťaťom v zime.Mali sme neuveriteľné štastie,že sme 8.12.2008 našli jeden domček za 670 000sk a že sa nám dal vybaviť úver v plnej výške,keďže s našich platov sa sporiť nedalo.a podarilo sa nám odsťahovať 22.12.2008.takže sme mali kľudné sviatky.ale koľko roboty bolo na dome...ale hlavne,že sme boli už preč.

evinkal
14. okt 2010

až keď som sa vydala som pochopila odkiaľ tie vtipy o svokrách. 😀

luciaschur
14. okt 2010

@evinkal aj my sme mali to šťastie, že sme mesiac po vyhodení našli byt a mojii nás na ten mesiac prichýlili. Rok sme boli v podnájme a potom sme si našetrili a odkúpili ho. 🙂 V 9.mes sme prerábali a ešte som si ho musela dať aj do poriadku, keby nie mojej mami a 65 ročnej babky, ktoré mi pomáhali, tak by som to nestihla do príchodu babätka. Ona sa len cez cudzích ľudí informovala ako sme na tom a popritom ma ohovárala, aká som kuchárka atď....Prešli 4 roky a prerábala dom ona. Pravdaže potrebovala pomoc a konečne som jej to mohla vrátiť (škodoradosť je najväčšia radosť 😀 ), Prišla som k nej, sadla na hojdačku a pozerala som ako pratá, šuchá koberce atď. Ani Ň som jej nepomohla, nech vie aké to je, keď potrebuješ pomoc a sa ti otočia chrbtom v tej najťahšej chvíly. 😎

lienka116
14. okt 2010

@luciaschur ty si si to musela na tej hojdačke strašne vychutnávať 🙂 🙂 viem si to živo predstaviť 🙂 🙂 čo ti na to povedala?? či čušala?? 🙂 🙂 dobre si jej dala 🙂 🙂 🙂

evinkal
14. okt 2010

@luciaschur tak,ja tiež keby k tomu došlo,si vychutnám jej zúfalstvo...

nunusimi
14. okt 2010

@evinkal tak tvoja svokra vazne vedie 😲 ved to nie je normalne, ved su to predsa je vnucata, NECHAPEM!
nastastie ste uz prec. tiez by ma inak zaujimalo co muzik na to.
Moj nastastie ma uz ten isty nazor a mna to vela krat mrzi ze chudak si az teraz uvedomil, ze cely zivot sa vlastne mama onho nestarala tak ako sa nestara teraz o vnucata, len davala peniaze a drahe darceky. Ked boli mali aj s bratom boli u babky skoro stale, lebo mama pracovala... a mali tetu na opatrovanie a pratanie. Takze svokra sice maka v podnikani, ale inak si zivot uzivala. Teda minimalne v zime, v lete ma tej prace dost.
My este byvame v jej byte, ona byva v dome so svagrom a jeho rodinou. Ale sme sami a tiez sme to tu prerabali ked som bola teho aby sme sa osamostatnili 🙂

evinkal
14. okt 2010

@nunusimi muž je mamičkár.nedá na ňu dopustiť,ale do toho sa im nestarám.hlavne že ja mám pokoj

luciaschur
15. okt 2010

@lienka116 čušala ani nepipla, ale vrelo to v nej riadne 😀 . Ona veľmi dobre vedela, kde je pes zakopaný.

m.p.
15. okt 2010

@marika1977 no byvanie sme nemuseli riesit lebo ten byt svokrovci nechali muzovi a oni tam len dozivaju.Ale ja si zatial ako tak rozumiem zo svokrov i ked ma svoje muchy da sa s nou vies potrebujem deti postrazit a tak mi pomoze.

magali
15. okt 2010

fuuuha paradna temicka, ze som na nu neprisla skor, ten uvodny prispevok no nic moc, nezavidim,.. ja teda nemam svokru doslova ale s priatelom sme spolu uz osem rokov, o tri tyzdne sa narodi nase prve babo a poviem vam tiez to nemam s nou lahke a tusim odkedy som tehotna je to este horsie, ale za tie roky uz som sa naucila na nu nejako reagovat-nereagovat a nastastie aj drahy sa zbadal, ze nema perfektnu mamicku, ale niekedy je to fakt o drzku.. cim sme si to zasluzili??? ale ja zasa musim povedat ze som nezila nikdy v iluzii ze budem mat dobru svokru, ja som to na nej videla od prveho okamihu, takze taka laska na prvy pohlad 😀

evinkal
16. okt 2010

@magali u mňa to bolo,tak,že keď som sa pýtala prečo ma neznáša,ako dôvod udala to,že som z rozvedenej rodiny a nemáme veľa peňazí.Ona chce pre svoje deti len PRACHATÝCH a ostatní sú odpad...

magali
16. okt 2010

@evinkal fuuuha tak to ti teda pekne na rovinu povedala.. striga jedna,,, mne to ta moja nepovedala ale tiez ma taketo podobne nazory.. moja rodina nieje pre nich dost dobra... pritom oni niesu bohati ani nejako dobre situovani.. len proste nad nich nieje a ja a moja rodina nespadame do ich predstav. pritom mojich rodicov ani nepozna, jej staci co jej povedia ludia, aj ked to nieje pravda, ona si urobila svoj nazor a nam sa zasa donieslo tiez od cudzich ze co si ona o nas mysli.. a mamina sa mi uz niekolkokrat stazovala ze ked ju stretla v meste ze sa svokra naschval otocila na druhu stranu a vobec ju nepozdravila, mamina povedala ze ona sa na nu moze vykaslat.. lenze ja som jej povedala ze ju treba pozdravit za kazdu cenu, nech si nemysli ze sme taki isti a nebude moct rozpravat ze moja mamina sa jej vyhyba,,, moji svokrovci mavaju dost casto blbe poznamky na tucnych ludi a moji rodicia su pri sebe, tak si vies asi predstavit ako ma to mrzi, ked sa niekde stretnu, ze hned viem co si mysli svokra, ked si maminu premeriava. oni su na toto normalne chori.. bleee je mi z toho zle

evinkal
16. okt 2010

@magali no,moja svokra videla moju maminu 3 krát astále jej len vykrikovala,že je k...ako jej dcéra...proste takéto drísty z papule vypúšťala.ja som aj rada,že s ňou nemám nič.taký božský pokoj máme.ju keby si videla do tváre,hneď zbadáš je nieje kompletná..má taký výzor.... 🙄

magali
16. okt 2010

@evinkal no waw tak to je teda fakt poriadna krava 😖

marika1977
16. okt 2010

@m.p. tak to je potom ina situacia...da sa povedat,ze tvoji svokrovci su dost vnimavi ludia 🙂 asi nemas s nimi take zle skusenosti ale to je to najlepsie ked dokazete v pohode a harmonii spolu nazivat pod 1strechou 😀 ja som sa musela uuuuplne prisposobit...pregllgat robit co sa mi povie,aj tak to nebolo dobre a hlavne,drzat hubu a krok lebo ak nieco,v tom momente som mala nemiestne oplieskane o hlavu ze zijem v JJEEEJJJ BYTE!!!!!!!!!!!!!!ale ver ci nie,teraz mame kraaasny vztah..ja si zijem svoj zivot byv.svokra svoj a ked pride tak sa jej tesime lebo sa vieme dobre porozpravat,deti ju maju radi a ona spravi vsetko co im vidi na ociach,lebo vnucence su pre nu vsetko...ale zit s nou,to je hotove peklo 😝

depecko
18. okt 2010

ahojte nevestičky,tak viete čo,sme populárne,dnes ráno na rádiu Hey hovorili o téme svokry a popri tom,že nevesty to riešia aj na internete a povedali názov "našej" tejto témy.Som sa začala rehotať,manžel vedľa mňa v aute,nechápal 😀 😀 😀 😀 Inak k téme: držte palce,sťahujeme sa!!! 😉 🙂 V rádiu zaznelo,svokra je lepšia každým kilometrom čo delí nevestu a svokru.Vraj ideál je tak 500 km. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janette4
18. okt 2010

@depecko súúúúhlasím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀