Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

venny26
14. máj 2011

@nestastna_nevesta
Zdravím, ja som tiež mala problém so svokrou. Stále sa nám starala do života a chcela ho organizovať.
Nikdy som sa k nej nesnažila byť milá, treba jej ukázať, pokiaľ môže, inak Ti vyleze na hlavu.
Svokra sa nezmení, vždy bude taká aká je. Treba si s ňou hodiť otvorenú reč, ideálne bez svedkov, lebo nemôže potom proti tebe nič vytiahnúť. Povedať jej pekne v kľude bez emócii s chladnou hlavou, nepáči sa mi čo robíte a ani toto sa mi nepáči a ak chcete aby sme si ako tak vychádzali a rešpektovali, tak by ste sa nad tým mali zamyslieť....alebo niečo podobné.
Najhoršie je do takého problému ťahať manžela. Treba rešpektovať, že je to jeho matka, žena ktorá ho porodila a vychovala a berie ju už taká aká je a rešpektuje ju. Nie je nič horšie pre neho ako keď si má vybrať medzi manželkou a svojou matkou. Nikdy ho nestavaj do tej situácie. Skús si to s ňou poriešiť zoči voči o samote.
Držím palce. 😉

roo
14. máj 2011

@venny26 prave naopak - nikdy nie bez svedkov. Lebo potom Ti "prisije" aj to, co si nepovedala a najhorsie je, ked musis dokazat, ze si nieco NEpovedala, co ona tvrdi, ze si povedala.

ninka.b1
15. máj 2011

@venny26 a da sa to vôbec, že s chladnou hlavou??? 😀 Ked ti začne nadavať a uražať,, vieš ja mam dosť prostoreku a to nie iba svokru aj švagrinku, nevedie rozlišiť čo sa ešte do slušneho rozhovoru hodi a čo už nie!

mimibb
15. máj 2011

aj ja som na tom podobne... ☹ s muzom sme sa dohodli, ze u mojich rodicov budem veci okolo malej riesit ja a u nich on....moja mama sa ku malej ani nepriblizi bez toho, aby sa nespytala ci moze....a to je ten problem..ze moj muz neni schopny svojej matke odporovat a nieco jej zakazat...byvame u nej cize je to na nervy...hocikedy si vtrhne do nasej izby ani nezaklope...naposledy rano o 5tej rozcapila dvere a pyta sa ma-kojis?...kojila som a bola som z toho mimo... alebo dosla rano o 7mej a muzovi vravi, ze hadam ju neprebalujete v noci? no necham ju pokakanu aj pocikanu celu noc nie?

alebo...-telefonovala som s mojou maminou a ta cela stastne ze jej mala do telefonu zvuky vydavala..v tom doletela svokra, ze daj mi malu..vravim nedam...vytrhla mi ju z ruk...ostala som ako obarena..az sa mi pred ocami zahmlelo...moj muz sa zmohol len na-ups to sa nemalo stat...ale nic jej nepovedal...neustale sa vyzveda od mojho muza ohladom nasich financii..kto nam kolko dal (mali sme krst) a ked nieco kupime tak hned kolko to stalo...a kolko davame malej na sporenie....zabit fakt.... no dnes mi uz rupli nervy ked kukala jak blba na malu pri prebalovani..lebo ona mala len chlapcov..a asi nevie ako vyzera dievca...

a pohlavy organ mojej dcerky nazvala- f-u-j-d-i-č-k-o-u....skoro ma drblo...som jej povedala ze moja dcera nema ziadnu fujdicku ze je to hnusny vulgarny vyraz tak nech sa spamata...na co moj muz neskor zareagoval ze mu nemusim ponizovat matku...potom sa sice ospravedlnil ale fakt ma velmi sklamal ked nedodrzal nasu dohodu...ale slubil ze pojdeme radsej do podnajmu...som zvedava..

fiffinkaa
15. máj 2011

@awalancha3 ahooj
píšem síce neskoro, ale ja mám toto isté, moj priatel tiež žil dlho sám a jeho tato tu bol nakvartírovaný každý druhý den, pak sme sa sem nasťahovali aj my, ja so synom, no ale zažila som pár velice trápnych situácií,ako ma vymákol takmer nahú ked som sa vzadu na dvore opalovala a podovne XY vecí, doma sme to aj s mojim riešili, že keby aspon dopredu zavolajú..mnoo ale nič...trpím dalej a mám večne vyglančené, veď čo ak svokra dofičí..a u teba ako? povedala si im? zmenilo sa niečo?...ja tiež viem že moji svokrovci už dochodci to myslia v šetko len v tom dobrom, na vnúča tiež čakali velice dlho a majú nas radi, aj mojho prvéeho syna z prvého manželstva..🙂

mery4001
15. máj 2011

ahojte baby asi niesom sama,že mam takú svokru akú mam... tiež ked knam pride tak inšie nevie iba buzeraovat pohcvalit som ju ešte nepočula alebo žeby sa opytala počas tehotenstva niečo......... ☹

vivienkata
15. máj 2011

@mimibb ahoj uplne ta chapem ja tiez byvam u svokry a mame 2.5 rocnu dceru a som teraz tehu svokra este o tom ani nevie aa ni jej to skoro nepoviem ,tiez mam s nou riadne problemy nic sa jej nepaci na malu vrieska a hovori jej ancikrist a to som sa s noui kvoli tomu pohadala, robi rozdiel medzi vnucatami tiez nam hoci kedy vtrhne do izby a to mi ide riadne na nervy a tiez je taka ze jej normalne vadi a ide ju roztrhnuť ked nieco kupím malej alebo sebe alebo do nasich izieb ja som po ročnom natahovani vybojovala ze som si urobila svoje dve izby podla seba novy nabytok teda do nasej spalne a do malej detskej a vymalovala som podla seba jej sa to velmi nepacilo ale nedala som sa povedala som priatelovi ak tam mam byvat tak chcem podla seba izbu kde spim a jednu izbu pre malu priatel vlastni polku bytu tak stara jezib aba mohla drzať len usta, ale je strasne hnusna a dokonca vam poviem ze ju neznasam ja už svoju mamku nemam co je mi velmi luto myslela som na zaciatku ze s tou jezibabou budem dobre vychadzat a mat ju rada ale proste to nejde stale robi intrigi a je protivna a zavistliva a navyse je hnusna k mojej malej dcere neraz som ju prichytila ako sa k nej zle sprava , ale somozrejme pred mojim priatelom hra tu dobru a ja som ta zla.

solinkarka
15. máj 2011

@mery4001
@vivienkata
Zeny vy mi hovorite z duse 🙄 dnes sa moja svokricka stazovala do telefonu ze je na vsetko sama co sa tyka zahrady...ked mala dceru doma tak ta je pomohla a teraz ked sa vydala a isla het tak uz je zle...mna to nebavi sa paprat v burine...a nevadi mi to vobec..som dievca z mesta, byvala som tam 22r tak nechnechce odomna taketo somariny, no neznasam to sa prplat v zahrade 🙄 nikto jej nekazal sadit śame buriny...vsak ked nestiha tak na co to sadila...jaj normalne ma to rozculilo 😠 a to je len jedna vec...mohla by som aj roman napisat ako sa do nas stara 😠

vivienkata
15. máj 2011

@solinkarka take su naj ona sa stazuje svojej druhej neveste teda oficialnej neveste že ja nic nerobim ona musi variť a tak a pri tom to pravda nieje .ako tolko krat mi ublizila ze by som to ani do knihy nestihla napisat. proste neviem co bude ked sa dozvie ze som zase tehu , teda dufam ze všetko dobre dopadne co sa tyka tehu lebo som na rizikovom a preto jej to ani nepoviem ,len ma dost trapi ako sa sprava k malej ,ako keby nebola jej vnucka alebo co.

lilla244
15. máj 2011

dnes mi moja svokricka povedala,ze robim velmi zle,ze som kupila dupacky v tmavo modrej farbe.. lebo babo ma byt v bielom a kremovom a svetlom obleceni.. ze nad cim som rozmyslala,ked som to kupovala... ja uz z nej nemozem.. ona je exemplar.. 😀

solinkarka
15. máj 2011

@lilla244 no tak to je pripad 😠 mne mminule zahlasila..ze nemam pre babo nic kupovat, az po porode 😲 co jej sibe? 🙄 nebudem mat nic inena robote necz sa vlacit ubolena po nakupnych centrach nie?? jaaaj 😠

lilla244
15. máj 2011

@solinkarka aj to mi hovorila..ze akoze naco to kupujem.. ze ona by mi aj usit vedela,keby jej pomozem ( som leniva,neviem sit a strikovat)
a co si spominala tu zahradku.. tak to akoby si pisala o tej mojej 😀

solinkarka
15. máj 2011

@lilla244 proste stary ludia su za opicami..my sme mali problem si zariadit byvanie moderne podla seba....to bolo kriku ked sme vyhadzovali stare skrine vrzgajuce ale ze este su dobre, no odpadnem 😠
moja svokruska chce obliect svoje vnuca do handier ktore nosili jej deti..su odlozene na povale ale to ja nikdy nedopustim!!! este aj kocar ma odlozeny!!

maggie2
15. máj 2011

@lilla244 a to ako prečo má byť zle? Ja by som jej povedala, že nech je rada, lebo že som sa rozhodovala medzi modrou a čiernou, ale myslela som práve na ňu , že na svokrin pohreb je ešte priskoro 😀 😀 😀, tak som vzala modré

lilla244
15. máj 2011

@solinkarka kebyze je ozaj starsia..tak drzim usta.. ale ved ona ma len 51..to zas nie je az tak vela.. moja mama ma 45 a je do pohody..
moja svokra.. to je pripad.. ona je ten typ,co nikdy nie je spokojny... nic nie je dost dobre..pokial si to teda neurobi sama.. ale to zas neurobi,lebo je na vsetko sama a vsetko ju boli...
😀

solinkarka
15. máj 2011

@lilla244 moja nema este ani 50r a vidis 😠 co uz no, netreba drzat jazyk za zubami ale povedat si svoj nazor 😀 a co ja poviem, to plati 😀

lilla244
15. máj 2011

@solinkarka presne tak.. to ja si tiez poviem.. a preto ma ma tak rada 😀

graceful9
16. máj 2011

@ninka.b1 no moja tak to ti teda nezávidím,,,,mne tu akurát jeho sestra píli uši, že akú gumu si dáme do izby a ako vymaľujeme a nech si dáme tapety a ako si zariadime a bla bla,,,ako keby som ja vedela aku budu mať dumu v baumaxe :D ach, šľak ma trafí,,,držím palce aj ja tebe 🙂

mery4001
16. máj 2011

@solinkarka lenže to ide na nervy ked ja si chcem robit v zelenom a ona dojde knam a povie mi že to budem robit v čiernom,porad ma ide roztrhnut.... 😠 😠 😠 nič si nemožem poriadne spravit podla seba a ked mam možnost tak potajomky aby ona nevedela to je des ...

mery4001
16. máj 2011

@solinkarka a ked si poviem svoj nazor tak som najvedčia ............a zato mna ma aj rada tak ako ma mááá rada.....

d198815
17. máj 2011

ahoj baby mozem sa ku vam pridat???velmi by ste mi s tym pomohli, nakolko sa tu budem moct vyspovedat a ako citam vas tak ani vy to nemate lahke tak mozno to budem brat inak.ak nie tak skoncim na praskoch a na klinike☹
patrim tiez medzi tie ktore maju strasnu svokru....vsimla som ti tiez hned na zaciatku ze ste tu radili porozpravat sa s nou bez svedkou a s chladnou hlavou....OMYL😀ja ako naschval sa vzdy s nou pohadam bez svedkov a vzdy mi prisije aj to co som ani nevedela ze existuje a s chladnou hlavou sa to neda lebo ako nahle idete za nou pokojne sa porozpravat vraciate sa spat s trieskajucimi dverami, vynadanim a neviem cim este.
zijem s nou aj s manzelom(no este nie sme zobraty ale uz mame 1,5 rocneho chlapca), svokrom a synom uz 1,5 roka.nastahovala som sa sem hned ako som porodila.je to velky dvoj dom no tam kde mame byvat mi sami v tej druhej polke sa to preraba takze byvame spolu, ona vari, ja upratujem.samozrejme jej hlaska je ze keby jej nebolo tak pokapeme a ona je pupok sveta.uz ma to tu nebavi a radsej by som sla ku ciganom byvat no moj chlap nechce odist nakolko su to stary rodicia(otec ma 70 ona 61)a 16 rokov ho nemohli mat a to mi je stale vykrikovane ze ak odide tak to olutuje.uz to tu nezvladam.
naposledy sme sa pochitili v sobotu ked som chcela od nej vediet ze ci ma miesto kde by som je ja preniesla jej haraburdy z tej nasej polky nakolko sa teraz preraba spalna a vsetko co mala v spalni sa prehodilo do obyvacky a a treba to dsat prec.su to take veci ako 40 starych kobercov, krabice, vrece starxych zaclon, veci po jej mame , babke a neviem este akych predkoch a proste vela somarin ktore moze vyhodit.cely dom je zapratany takymi somarinami.tak mi povedala ze name miesto a zacali sme sa bavit o tom ze kludne by to mohla vyhodit aj tak to tam ma iba 20 rokov na zemi, zacala hadka a zvysila som na nu hlas.
potom mi zacala vykrikovat ze mam svoju postielku pre maleho a nie jej po mojom chlapovi a neviem co este.na druhy den vsetkych presvedcila o tom ze ked varila tak som jej kazala nech ide vypratat tie koberce.no chapete to???sak som sa pytala len na mesto nie aby to spravila ona.
potom som umyvala dlazky savom, ona do jazierka na zahrade naliala trosku sava(vacsinou pije z neho nas pes)a prisla s tym ze som tam vyliala tu vodu a ze im chcem otravit psa a ze ide na rozbor s tou vodou.sdamozrejme som ja ostala ta spina a este som to musela aj cistit s tym ze mi stala za chrbtom a vravela ze som vrah...uz nevladzem ☹

alenka6
18. máj 2011

@d198815 ahoj. To čo je za ženu, tá tvoja svokra. To sú normálne intrigi ako z telenoveli...A tvoj partner jej to verí?? Moja svokra je opak. Je tak dobrá a milá a chce pomáhať až to preháňa a ide to hrozne na nervy. Všetko musí vedieť, do všetkého sa zapájať, hlavne odkedy máme dcéru. Bývali sme spolu rok, potom som povedala že musíme odísť.. Prerevala som pár nocí...Naskytlo sa nové bývanie, síce len malý bytík ale zatiaľ stačí a potom sa uvidí. No ale je to len o ulicu dalej od svokry..Včera sme sa s manželom kôli nej pohádali. Ona si našu dcéru hrozne privlastňuje, nikto okrem nej ju nemôže kočíkovať ani povarovať. Keď sme tam na návšteve okamžite mi ju zoberie a nedá mi ju dovtedy kým nejdeme domov aj keď jej plače. To už ale nevydržim a vezmem ju.Raz mi ju ani nechcela vrátiť..Malá nemá zubky a papá len kašovité jedlá a ona jej chcela dať tvrdý piškot, jablko ,koláč..Vôbec ju nevie uspať a chodí s nou k cudzím ľudom na návštevu. Akože tajne aby som nevedela..Najnovšie bolo že jej ju mám dať spať na noc a dala mi to príkazom. Samozrejme som ju nedala.

venny26
18. máj 2011

@ninka.b1 tak ani ty si neber servítku pred ústa, niektorým ľudom to treba povedať, tak ako ti cítiš do očí niekedy je to kruté. Ak to budeš v sebe hromadiť, budeš len nešťastná.

venny26
18. máj 2011

@roo práveže keď budete len vy dve, tak ty čo povie, môžeš popreť. 🙂

roo
18. máj 2011

@venny26 prečo to ale robiť? ja hrám čestne, nechcem robiť intrigy a klamať partnera. V žiadnom prípade sa k niečomu takému neznížim. a ak poviem blbosť alebo urobím, aj si to priznám. Tak ako si priznávam, že v našom vzťahu (so svokrou) som veľa chýb urobila aj ja.

Chcela som poukázať na iné - ťažšie sa bráni, ak niesú svedkovia a ak takéto praktiky používa svokra...

adkoalauri
18. máj 2011

@lilla244 povedz jej, že ideš kúpiť čierny kočík, lebo teraz to frčí 😀 možno do ráno dostane infarkt 😀

adkoalauri
18. máj 2011

Nesmierne ma teší, že mám svokrovcov na háku, proste si z nich nerobím ťažkú hlavu, a pre vás posielam vtip, a to len preto, aby ste mali krajší deň:
Idú pohádaní manželia v aute a pri ceste sú kravy, kozy.
Manžel hovorí: Aha, tu je tvoja rodina.
Manželka odpovedá: Áno, máš pravdu, však to sú svokrovci. 😀 😀

desmodka
18. máj 2011

baby ja Vas fakt nechapem, pri takychto svokrach treba konat, nie si nechat kydat na seba, ja som ten mojej hned na zaciatku povedala a kroti sa, ked sme zhanali byt, ze aby sme sli k nim byvat (maju velky RD) som jej rovno povedala ze to sa rovno mozem odstrelit, sa urazila, ale preslo ju to potom, jej vlastna dcera na nu povie, ze to je taky Napoleon....ja s malym sa rozpravala stylom .... tutulinko, rucinenka.... som jej pekne povedala ze on je v poriadku (asi pochopila 🙂 ) a jedna zasadna vec, nikdy som od nej neprijala ziadnu pomoc, ani to nikdy nespravim (potom by ma poohovarala po celom mesta aka som neschopna) a treba aj synacikov nahuckat proti, ja som tomu mojmu otvorila oci a az teraz po 7 rokoch pochopil 😀 (a to sa musela jeho sestra rozviest, aby videl co ta jeho mama stvara a ze sa stara do veci do ktorych ju nic)... kazdopadne Vam vsetkym drzim palce, snad tie nase svokricky dostanu rozum (o com silno pochybujem) a NENECHAJTE sa tyrat!!! 😎

maggie2
18. máj 2011

@d198815 ahoj, baby ktoré ma nepoznajú niekedy tvrdia že píšem chladne a bez emócii, ale kto ma pozná vie že taká nie som. Na tvoj prípad by som ale mala chuť vyskúšať isté netradičné postupy. V prvom rade by som zrušila tú Vašu dohodu, že ona svokra varí a Ty upratuješ. Varenie by som striedala jeden týždeň ona, jeden Ty. Pokiaĺ ide o upratovanie, tak svoje súkromné priestory spálne si každá upratuje sama. Kuchyňu upratuje tá ktorá momentálne ten ýždeň i varí. Ostatné priestory ako hala, detská izba obývačka kúpeľňa, by som pristúpila na mesačné striedanie sa.
Potom by sa dali riešič veci ďalej. Otázka: Kto robí nákupy dennej potreby? Kto o nich rozhoduje? Kto vedie vo Vašej rodine domácnosť - Ty alebo svokra?
Pokiaľ ide o to Savo do jazierka - ako vieš že tam svokra nalialo savo?

lilla244
18. máj 2011

@adkoalauri hej hej by mi povedala,ze to je ako rakva zrejme 😎
ona je sialena