Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 áno,lebo predávajú byt a tí čo ho kúpili,sa budú stahovať do mesiaca...také sú podmienky zmluvy-len do soboty musia nájst,lebo sa chcú stahovať už v sobotu-teraz vravel mm

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 ja som im pomáhala hladat a našla som mnoho krásnych aj poprerábaných/chceli do 50 000/ ale oni sa len vykrúcajú a vymýšlajú,že ten je daleko,další že je v dedine-diere...špekulujú stále!!!

kokazm
10. apr 2011

Mala som svokru - čarodejnicu. Tiež sa starala. Musela som si pred ňou súkromné veci schovávať, raz som si medzi nohavičky dala môj denník, že tam mi tá bosorka nepôjde, no našla ho tam. A poviem, katastrofa. Dnes mám svokru druhú, anjelika. Je to najlepší človek na svete. Po predošlých skúsenostiach so svokrou som si určila pravidlá, čo si od nej neprajem, aby bol pokoj v rodine.
No každá svokra je niekomu mama, a mama je zas druhému svokra, partner má byť na strane partnera a nie rodiča. Moji rodičia sú svokrovci manželovi a viem, že nie sú dobrí svokrovci, tak sa snažím od nich dištancovať. Je to lepšie, chápem to z minulosti, a takto mi vzťah vydrží dlhšie šťastnejší.

kokazm
10. apr 2011

:((.

linuska1
10. apr 2011

moja svokra zase perlila...minulu stredu ma pobavila...🙂)) volala mi rano... ze si mam vybavovat nastup do prace.. lebo v televiznych novinach pocula.. ze na materskej dovolenke moze byt aj babka s dedkom..))) a ze si ona prilepsi o 230 eur..)))) ziadna otazka ci chcem ist..))) moj vybuch smiechu ju trosku schladil ... a po mojom :... "teta dobry vtip".. ostala trosku urazena..))) .. ja sa uz nebudem rozculovat a hadat.. ja sa uz na nej asi zacnem bavit..)))

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hasmenka
10. apr 2011

linuska ach tie svokry 😉 asi si vezmem príklad a začnem sa smiať aj ja 🙂

evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 hladajú len do 25-30km..pre mna by bola aj čína blízko😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarunka111
10. apr 2011

@kokazm pekne si to napísala, že partner má byť na strane partnera....., júúúj, keby to takto všetci chápali ako by sa nám šťastne všetkých žilo 😒 U nás ani hranice nepomohli, ona si ich neustále posúva a ja idem bokom. Keď sa ozvem, tak kto je najhorší na svete? Strácam silu s ňou bojovať, brániť sa, neustále argumentovať, lebo ona ma vtedy ignoruje a je oheň na streche. Asi mi neostáva nič, len sa ako ty hovoríš, dištancovať sa a tváriť sa, že mám pokoj ☹

maznacik007
10. apr 2011

@evinkal moja len daj pozor aby sa k vam nenasackovali ak si nic nenajdu... tak to spravila moja svokra aj so svokrom a s jednym svagrom.. ze sa pristahovali k rodicom priatelky mojho dalsieho svagra... my sme ich nechceli z pochopitelnych dovodov

jarunka111
10. apr 2011

@linuska1 a ty o mojej hovoríš, odkiaľ sa poznáte 😀 No nemám slov, ani smiať sa mi už nechce, ani sa mi nedá ☹ a to je už veľmi zle 😖 Si dobrá, ak sa dokážeš takto povzniesť nad "ochotou", či ako to nazvať, keď nám svokra diriguje život? Asi sa to volá SVOKRA 😠

evinkal
10. apr 2011

@maznacik007 aj mne to napadlo...dúfam že nie,lebo psychiatria to istí a deti by mi pokazili... 😠

maznacik007
10. apr 2011

@evinkal no tam bol presne ten isty scenar predali si byvanie a nove nekupili .. lebo to co oni chceli na to nemali.. resp. tam kde chceli... nemusim ani dodavat hadam ze tej priatelke svagra co sa k jej rodicom nastahovali prekazili nakoniec svadbu s muzovym bratom.. malo to dost zly koniec cele..

takze bacha na to...

evinkal
10. apr 2011

@maznacik007 ja s tým rátam...lebo len špekulujú...dúfam že dačo kúpia 😠

linuska1
10. apr 2011

@jarunka111

jarunka.. mne uz nic ine neostava... s manzelom sme sa nahadali dost... ja sa uz kvoli nim hadat nemienim.. vobec si ich nebudem vsimat... aj ked viem... ze hadky este budu... niekedy si myslim ze by sa oplatilo poriadne pohadat aby som mala pokoj..))

jarunka111
10. apr 2011

@linuska1 neuveriteľné, presne ako u nás ☹ u nás to ešte ale nedosiahlo vrchol, tak sa mám na čo tešiť 😖

damiankad
11. apr 2011

ahojte baby,,,
prave sme sa vratili od svokry...asi ma z nej....respektive zo svikrovcov!!! namam nic proti zvieratam...ale toto uz je moc. nasi chovaju doma psa, yorkshierra...a vzdy ked tam dojdeme...nikdy si neumyju ruky a beru maleho s takymi rukami...maly vsetko pcha do pusy...a svokra sedi na gauci hladka psa,ktoreho kupe raz za dva tyzdne,,,lebo ona to chudatko neznasa....vezme maleho...a zahlasi..vraj mas dalsi zubok a sup tu paprcu do jeho pusy....az ma trhlo ked som to videla...okamzite som ju upozornila ze nech to nerobi a malemu som sla vytriet pusu mokrym uterakom....potom som odbehla povedat na dvor mm ze nech uz ideme domov...a ked som sa vratila skoro ma vystrelo....maly sedel na zemi a svokra mi hrdo oznamila...ze jej psicek mu pozical hracky....maly papal zaslintane hracky ich hnusneho psa...a ich psicek natahoval maleho hracky..hned som na neho zrevala nech ide prec...a svokra sa na mna osopila ze ako si to dovolujem....zdrapila so, drobca...so slovami...ze kym nebude mat umyte ruky a psa von kym tu budeme uz k nej nepridem...vzala som sa a odisla som domov....cakam kym pride mm s verziou jeho mamy...aspon ze je vzdy na mojej strane...uz ked bol maly vo vankusiku..tak nechali toho hnusneho smradlaveho psa nech mu olizuje hlavicku....ked budeme u nich byvat...budeme mat osobitne poschosie aj vchod....tak zakazdym co tam ten psisko dojde ho vykopnem....nech si svokrovxi vravia co chcu...pes je ich milacik....kupuju mu hracky ..zradlo...a ked raz za cas donesu malemu dake lacne hracky a oblecenie....su nadseny aky su vynikajuci stary rodicia...vrrr 😠 porazi ma asi...inka svokra je celkom ok...nepripustam si ju...lebo to by dopadlo...uz sa tesim ked budeme sami vo vlastnom.-..bez sprosteho mrkotania a smradlaveho psa....

annie13
11. apr 2011

Svokra sa povie po anglicky
mother in law.
A keď poprehadzujete písmenká, tak vyjde
hitler woman.

dari3
11. apr 2011

žienky, ja som do tejto témy tiež kedysi prispievala. no teraz si nemôžem vynachváliť. už rok bývame sami vo vlastnom byte (síce 30 rokov splácania, ale stojí to za to. a vlastne už len 29) 😀 moja svokra si na našej vynahrádzala, že nikdy nemala vytúženú dcéru a mužov brat má 3 synov. takže naša dcéra bola pre ňu splnením snov. a tak sa často stalo, že sa považovala za jej mamu. to nechcem všetko tu písať, čo bolo, lebo už je to za nami, ale prešla som si peklom. žili sme s nimi v 3izbovom prízemnom dome, spoločný vchod, chodba, kuchyňa, toaleta, kúpelňa, oni sa medzi sebou hádali, nadávali si, keď sme malú nehali na 2 hodinky, tak keď sme sa vrátili, s úsmevom na tvári zapotila, aby som ju prebalila, lebo už má riadne plnú plienku. a to sú len slabé zážitky proti tým rokom, čo sme tam žili. teraz? prídeme tam raz za mesiac, niekedy raz za dva mesiace na 2-3 hodiny, lebo robíme na smeny a mne vyjde len 1 víkend voľný, takže sa nám nedá. no ale aký sme rozmaznávaní, keď tam prídeme 🙂 ale poviem vám, stačia mi tie 2 hodiny raz za mesiac, aby som sa utvrdila, že sme dobre spravili, že sme si uviazali hypotéku na krk. držím vám palce žienky 😉

bamarama82
11. apr 2011

@annie13 vystizne 😀
@evinkal ja odpadavam,,,ze vajcia v krabici a tie ob tampony, to sa na nich nemozes ani hnevat,,, to je diagnoza asi nejaka... boze moj a ja som sa minule jedovala naco mojej malej valia babiku velku pri narodeni /bola v tescu v akcii/ a naco jej dava v 3 mesiacoh oblecenie na 4 roky /tmavomodre kapsace/,. preco sa neopyta co by sme potrebovali alebo co sa mi pre malu hodi... ze si vzdy spravi po svojom... ale ta tvoja nema konkurenciu... ak smiem vediet co tvoj mm na to??? moj nevidi v svojej mame ziadny problem... vzdy je problem vo mne

annie13
11. apr 2011

@bamarama82 😀

evinkal
11. apr 2011

@bamarama82 presne tak aj moj muž tak:-/..no ja už nemám slov,zajtra nám dovezú tortu pre chlapca a už sa k nám idú sačkovať!!! 😠

bamarama82
11. apr 2011

@evinkal ale houby!!! tak tie vajcia ti poslala asi na tu tortu. ak ti smiem dat navrh tak tu tortu naserviruj na tie tanierky co mu darovali v tej krabici, popripade ako pohostenie daj do misky na stol aj vajka-napr uvarene na tvrdo aby to nebolo take sproste... ja by som asi mm hodila taku poznamku ked je natvrdly jak kazdy chlap /moj by to tiez nepochopil/ ze aha ako sa nam tie tanierky hodia ako ich vyuzijeme fajne... teda ak ste dostali aj campingove pribory plasotove tiez by som ich pouzila.... jezis to je na nasratie. ked je torticka uz aj dojdu co???

minimi2111
11. apr 2011

Ahojte zienky co si tu citam tak to vam nezavidim vsak to musi byt hroza ja mam stastie ze moj manzel a moja svokra sa k sebe moc nemaju takze ju ani nevidim jak je rok dlhy ja jej iba raz za mesiac zavolam aby sa nepovedalo a to mi staci je to polhodinovy monolog len o nej neviem si predstavit keby som tam mala chodit kazdu nedelu ty kokos.

mathyasko
11. apr 2011

@minimi2111 Tak to bud rada moja. Ani nevies ake mas stastie a dakuj za to Bohu a vsetkym svatym🙂) Naozaj. Ja taketo stastie nemam🙂

vinka
11. apr 2011

@evinkal to ako ten riad a vajcia patrili malému?Hm..?múdry darček.Asi sa mal najprv učiť počítať do 5 a potom narobiť rodičom praženicu z nich 😀 😀 😀 a naložiť do umelých tanierikov.No ked ich bude umývať aby sa mu nerozbili.Múdro rozmýšlala svokra. 😀 😀 😀 😀 Bože ale sa smejem.Ale chudák malý.Ten musel byť nenormálne sklamaný. 😕 že toto nejakú hlavu dokáže napadnúť.No môj svokor nosil darčeky na vlakovú stanicu a volal muža nech si príde pre ne. 😠 Až kým som to nezarazila.ked ich nechce doniesť nemusí ich posielať.Tak prestal.

katusska1
11. apr 2011

@linuska1 😀 juj, skoro som si cvrkla 😀