Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
27. okt 2011

@zuzana1011
@lumimi vy ste ale pekne potvory, to nie synacikom pisat na papier, ved ti nikdy nezbadaju ake ste bosorky a mamicky si nikdy nedaju, to musite papierik napisat buducim nevestam a dat jej ho ako svadobny dar. Juj keby som ja mala taky papierik od tej mojej. Treba len dufat, ze my budeme lepsia generacia svokier...

space1
27. okt 2011

@zuzana1011 😀 😀 100bodov za hlášku 😀
@mamkakatka tú druhú stránku teda svokry si ja netúžim vypočuť 😝 prišla som na to, že žiadna nie sme hodné ich synov 😖 😠 vieš, ja som tiež druhý krát vydatá, prvý manžel bol gemblér a alkoholik a keď boli moji rodičia spolu so svokrou sami a postažovali sa jej že už mi prajú šťastie,že som si toho dosť vytrpela, tak vieš aká bola jej reakcia?citujem:"no tak by si mohla Silvinka viac vážiť!!" chápeš??? od vtedy, vediem s ňou debatu na základe holých viet..a ODSTUP ODSTUP ODSTUP!!!! neviem aká svokra budem ja , ale zatiaľ neriešim 🙂

zuzana1011
27. okt 2011

@mihouk čistá pravda 😉
@space1 viac vážiť?? gemblera?? a nepotrebuje liečenie aj ona?

space1
27. okt 2011

@zuzana1011 ej 🙂 to bol ten prvý mangel a terajšia svokra mi tak povedala 😉 ale súhlasím, potrebuje liečenie zo závislosti na svojho syna 🤐

zuzana1011
27. okt 2011

@space1 🙂 prepáč nečítala som predošle články

lumimi
27. okt 2011

@zuzana1011 vsak ja viem ako si to myslela, ja si zatial beriem priklad že ako sa nesprávat, ale dufam že ked pride menopauza tak mi nepreskočí.

lumimi
27. okt 2011

@mihouk tak to upresnime na tom papieriku tak, že ked sa zacnu nevesty stazovat. aby nedoslo k nedorozumeniu.

lumimi
27. okt 2011

tak dnes bola u nas svokra za to že jej manžel vytkol že švagor (=jej syn ) ktorý s nami býva tu lautr nič nerobí, že by nam viac pomohla tým že keby robila to čo by mal on a to umyt spoločnú kupelnu ktorú posledné 4 roky umývam len ja. tak ju dnes akože umyla - ale vyhodila mi všetky moje sprchové gely , tak ja neviem čím sa dnes umyjem. a dufam že si nemyslí že jej ja budem za toto vdačná, nakolko som ja kupelku umývala v utorok.

danula.ch
27. okt 2011

ahojte zle nevesty, prispejem aj ja svojou troskou 😀
ked sa nam mal narodit David, nastahovali sme sa s manzelom ku svokre, lebo sme prave zacali stavat dom a nechceli sme vyhadzovat peniaze za najom bytu. idylka vydrzala 4 mesiace, ked jedneho dna vybuchla a zacala mi vycitat vsetko mozne, okrem ineho aj to, ze som v 9. mesiaci neumyvala kuplenu a nezmyvala dlazku - starymi spodkami svokra. takze na kolenach so spodkami v ruke a s velkym bruchom, ked som uz od 6. mesiaca bola PN kvoli castym kontrakciam. Odisla som s malym k mojim rodicom 100 km dalej, po case som sa zase vratila kvoli manzelovi a na striedacku sme boli niekolko tyzdnov u nej a potom u mojich rodicov. manzel s nami nemohol byt kvoli praci, tak ostal byvat u nej
takto sme fungovali pol roka, kym zase nevybuchla a nadavala mi do krav, chudier a uboziacok. nasrala som sa a definitivne som odtial odisla. a mame pokoj svaty. sice sme s manzelom vikendova rodinka a uz rok sa marne snazime o druhe babo, ale za ten pokoj to stoji. coskoro sa nastahujeme do domu a konecne zacneme fungovat ako normalna rodina.
Tym chcem povedat, ze pre mna bolo jedine a najlepsie riesenie odist od nej dalekooooooo 😉
nebudem tu rozoberat mile detaily nasho spolunazivania, to by bolo na roman 😀

mihouk
27. okt 2011

@lumimi A tu vznika riziko, ze ked si nasi synacikovia najdu nejaku harpiu, tak im dame ro ruky zbran???? Ostava sa nam uz len modlit, aby sme na stare kolena nezblbli a so zdravym rozumom dozili v klude a rodinnej harmonii 😉

e_l_e_n_k_a
27. okt 2011

@zuzana1011 , @majda27 ...ale vas potesim zienky, lebo poznam nevesty co dobre vychadzaju so svokrami. su aj take.. a poznam jednu zienku velmi dobre a ta by na svoju svokru v zivote nedala dopustit, uz je vydata vyse 20 rokov. a poznam aj tu svokru, naozaj velmi dobra zienka... takze hlavy hore, mozno aj tie nase sa raz spamataju....

lji
27. okt 2011

čítam tu pár príspevkov zase a nejak nechápem či by som vydržala s mužom ktorý ako niektoré písali, je priviazaný pupočnou šnúrou o svoje mamičky 😀 😀 mne muž zahlásil ked sme kupovali svadobný oblek že či nepôjde radšej s mamou na nákupy (baby poviem vám, toto ma straší doteraz). tak som mu na mieste oznámila že ak takéto niečo ešte raz vypustí z pusy tak nech zabudne na svadbu. odvtedy som bola nútená regulovať ich "vzťah" a myslím že už je veľmo dobre 😀 ešte aj ked navaríme podobné jedlo tak jej mm povie že ale lenka to spravila lepšie 😀 😀 😀

Ale rada vás čítam, lebo si uvedomujem že so svojou svokrou začínam mať úžasný vzťah oproti tomu čo máte vy. to teraz nerýpem, to vám chcem podakovať že si to môžem uvedomiť 😉

mihouk
27. okt 2011

@e_l_e_n_k_a My mame dokonca taky pripad v rodine. Moja mama je v pohode svokra a to nehovorim iba preto lebo je to moja mama, ona vazne viac podporuje svagrinu ako vlastneho syna. Svagrina jej hocikedy da varovat deti, ja by som tej svojej nikdy moje dieta nedala, vzdy sa uistim ze je tam but mm alebo ja. S mamou si volavaju, nakupuju a ja ziarlim ako pes, lebo aj ja by som chcela taku svokru a nie taku ako mam. Dokonca mam uz aj kandidatku na nahradnu (iba svokru, manzela nemenim), len ako sa zbavit tejto 😝 😝 😝 Nejake napady???? 😀

space1
27. okt 2011

@e_l_e_n_k_a 😲 😲 hej aj ja som o nich počula 🙂 ale alenka tá tvoja posledná veta mi asi dnes nedá zaspať 😀 😀 😀

e_l_e_n_k_a
28. okt 2011

no co @space1 , vyspala si sa ???? :D sak treba sa aj zasmiat... :D

space1
28. okt 2011

@e_l_e_n_k_a 🙂 už som sa... a aj včera...dík

locko007
28. okt 2011

@danula.ch Tak to ťa veľmi obdivujem. A aj to fungovanie s manželom na ďiaľku. Želám veľa šťastia.

danula.ch
28. okt 2011

@locko007 dakujem, uz to dlho nepotrva a budeme vsetci spolu. taketo zitie-nezitie je otazka zvyku, ked je to dlhodobe, zvyknes si, co narobis. dolezite je mat plany na lepsi zajtrajsok, to ma drzi. keby som sa mala zmierit s tym, ze sa nic nezmeni, tak by to bolo ovela horsie ako to co mame teraz 😉

zuzana1011
28. okt 2011

aspoň na tom som sa vyzlostila :DDD

zuzana1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana1011
28. okt 2011

pardon nechcela som.

raza
28. okt 2011

ahojte. tak ak vám to nebude vadiť, aj ja sa pridám 😉 my sme s mm bývali u svokrovcov 4 roky!! ale ja mám pocit, že aspoň 40! mali sme samostatný vchod, izbu, wc, kúpeľnu a kuchyňu. preto nikto nevedel pochopiť, že čo mi natom vadí, že veď vlastne bývame sami... no prd! keď mi už riadne liezlo na nervy, že hocikedy sa bez zaklopania otvoria dvere, začali sme sa zamykať! no nepomohlo, keď svokor potreboval (respektíve tváril sa, že potrebuje) hocijakú kravinu, tak ám zabúchal na dvere, no a ke´d sme nepribehli v dostatočne rýchlom čase, tak trieskal kludne aj na okno.. bolo toho strašne vela, nebudem sa natoľko rozpisovať, nehovoriac o tom, že boh vie, kto to tu všetko číta... ale pozitíve je to, že už asi 2 roky bývame vo svojom a keď prídem ku svokrovcom, tak mi svokra spraví kávu a slušne sa so mnou baví 😉 tým nechcem povedať, že si super rozumieme.. to si nebudeme nikdy.. pravdupovediac, ja ju za kamarátku nechcem, aj keby ako chcela, ublížila mi už dosť a to sa neodčiní 😠

raza
28. okt 2011

ozaj a poznáte tento vtip?
čo znamená slovo tchýne?
tchor + svine 😀
škoda, že preložiť do Slovenčiny sa to nedá, ale pointa ostáva 😉

zuzana1011
28. okt 2011

A ešte jeden.Možno poznáte.Aký je rozdiel medzi palacinkou a svokrou?
Palacinka je dobrá teplá a stočená a svokra zimná a vystretá 😀
Fuj ale sme (som) hnusné/á. 😉

raza
28. okt 2011

@zuzana1011 😀 😀 😀
tak tiež by som nerada šla až do takých krajností u mojej svokry, ale keď niekedy ma vie fakt nasrať 😠

raza
28. okt 2011

@zuzana1011 ešte ma napadlo:
viete, čo sú to zmiešané pocity???
ke´d vaša svokra padne do priepasti.... s vašim autom 😀

zuzana1011
29. okt 2011

@raza no my máme auto v takom stave že by mi ani ľúto nebolo.len svokra nemá vodičák 😀

lolinkamaminka
30. okt 2011

caute...ja uz z tej mojej bosorky zosaliem...byvame u svokrovcov, prispievame na byvanie, a ona mina peniaze na totalne nepotrebne kraviny a pritom kazdy den vyplakava ze nema na chleba..a potom chce od nas aby sme kupovali to co treba...ale ved na to jej davame tie peniaze, nie????!!!!! pred asi styrmi dnami som jej dala peniaze bo rozpravala ze treba kupit toto, hento na veceru, a ona na druhy den kupila mojej malej taku chujovu hracku za 10 eur co vooobec neni treba!!!!! a vcera uz chcela od nas aby sme zas urobili nakup bo ona nema peniaze!!!!! mna porazi z nej!!!! ☹ ☹ ☹

mamkakatka
30. okt 2011

@lolinkamaminka ahoj, hlavne sa nerozculuj lebo este dnes poutekas rodit....vyzera to, ze je rozmarna, ale aspon ze to, co kupi skonci zasa u teba 🙂 to je ne tom to pozitivne, ale aby si jej kazdu chvilu prispievala na domacnost? a co si dojna krava? povedz jej, ze nemas, cochvila budete mat doma maleho cloviecika, ktory bude potrebovat ovela viac ako sa na prvy pohlad zda, uvidis mozno zacne setrit....co nato priatel??

lolinkamaminka
30. okt 2011

@mamkakatka vies to my davame ako za to ze tam byvame, na jedlo, vodu a tieto veci...predtym sme nedavali lebo nebolo z coho a dalo sa to zvladnut, potom sme zacali prispievat, dobre bolo a zrazu uz je aj malo...a to len preto ze proste oni nevedia hospodarit....proste mi to pride tak ze hned jak maju nejake peniaze, tak ich musia rozhodit..hlavne svokra teda...a potom to vyzera tak, ze im nic nezostane a pytaju nas ze by sme robili nakupy ako keby sme im predtym nic nedali...nemala som srdce jej daco vycitat, ale pri najblizsej prilezitosti ked bude vyplakavat ze nema na chleba jej vyhodim na oci ze nema kupovat zbytocnosti....moj drahy ma ten isty nazor, tiez uz im na to povedal svoje, ale jedinym riesenim bude ked sa konecne odstahujeme a bude svaty pokoj...zatial to riesime teda tak, ze proste povieme ze nemame a hotovo...teda ked chcu nieco pomimo...keby to bolo aspon daco take normalne alebo surne, je nemam problem im dat na to, sak predtym sa oni starali o nas zadarmo, ale ked raz pyta ze mame kupit konzervy pre ich macky, potom chce ze by sme kupili svokrovi piva alebo vino aby si mohli dat ku telke, dalsi den si kupi novy kabat alebo kostym, tak to nie som ochotna financovat....ufff, a dalsia vec ma desi, ze ked porodim ze sa mi bude do toho montovat natolko ze sa z nej zblaznim...kazdy den sa ma pyta ci este nerodim, dojde z roboty a vyhukuje po mne cez cely dom "doma si? a este si neni v nemocnici?" a dookola to iste... ☹ ☹ ☹