Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

wrose
8. okt 2011

@damiankad ach jaj tak to mas aj ty tazkee...asi sa u kazdeho najde ze ma problemy so svokrou alebo svokrom a ked su svokrovci dobri tak rodiacia nie alebo surodenci no co uz....vdaka drz sa aj ty

wrose
8. okt 2011

@marecek1 tak to musim uznat, ze moj manzel pri mne stoji a za to som mu velmi vdacnaa....vdaka

locko007
9. okt 2011

No tak ženy, takže včera sme oslávili ten prvý rôčik nášho syna. Ku podivu svokra sa bavila a dneska veľmi chválila, že sa jej tá Dalkova oslava veľmi páčila. ALE priznala sa, že aj hladala nejaké chyby, ale že som ju veľmi prekvapila. Takže po všetkých tých nepríjemnostiach, ktoré nám posledné týždne spôsobila, zachovala sa nakoniec úplne normálne. Dúfam, že jej to vydrží dlhšie. 😀

nasta197
12. okt 2011

Kriste a pane ja mam presne tento istý príbeh do SLOVA len to je na tom iné že moj muž sa somnou hada že ich nenávidím a ja som tá slá comne všeto vadí a ešte kontroluje ci mam upratane ci navarené ci je malí cistí a nepocikaní no POHROMA býva 30 km dalej od nas ale je unas 4 krat do týždna ... ja som chorá keby aspon muž stal pri mne ale takýmto sposobom sa asi rozvedemie kvoli nim!!!

adkoalauri
13. okt 2011

@nasta197 ale to že je 4x do týždňa u vás a ty jej to nepovieš, resp. nevymyslíš program - tým pádom, nie si doma a nemôže dôjsť, je možno aj tvoja chyba. U nás sa majú dopredu ohlásiť cez telefón a keď viem, že chcú prísť, a nemám na nich náladu resp. manžel nie je doma, tak poviem: Malý je už oblečený a chystáme sa na prechádzku, alebo Práve som volala kamarátke a už sme k nej na ceste atď. Nemá tam čo hladať a otravovať ťa. A manželovi som vysvetlila, že Nech je taký láskavý a nerobí mi program keď on nie je doma a nejako sa s tým zmieril. Povedala som, že ani ja k nám nevolámsvoju mamu, keď som ja neni doma , tak to nech nerobí ani on. A keď párkrát došli tak, že sa neohlásili - bývajú 100 m - tak som jednoducho neotvorila a koniec. Treba zvážiť,či tie hádky stoja za to, lebo sa ty zničíš ☹

nasta197
13. okt 2011

už som sa z domu aj vytratila no potom bolo zle že mam sedieť doma že kade beham s malím a to som bola zlááá... a ona príde neohlásene aj bicyklom a ked som nie doma tak mi volá .. kde si?? co robíš? kedy prídes? sla si von? ako moja opatrovatelka... ja chodím ked je muž v robote k nasim do druhej dediny pešo na prechadzku je to 6 km a ked o tom vedia je sle nepaci sa im to že chodim k nasim chceli by aby som chodila k nim no ISTO!! a co je natom ešte zlé muž aj oni chcú aby sme si kúpili dom blízko nich alebo byt nad nimi je totiž napredaj je toto normálne ved by som ostal za týžden šedivááá!!!

norcima
13. okt 2011

@nasta197 no nezavidim, piclo by ma z nej, no ak jej to jasne nepovies ako to vidis ty, tak zmenu k lepsiemu zrejme nehrozi, skor k horsiemu. 😝

nasta197
13. okt 2011

už som psichicky na tom zle same hádky s mužom keby mi aspon on pomahal ale nie... on len vidi že ja ubližujem im a to je na tom to najsmutnejsie

mihouk
13. okt 2011

@nasta197 No nezavidim ti, byt pod takym tlakom, ale neostava ti nic ine ako vyjadrit svoj nazor. Ziadne hysaky a emocie, normalne si sadnite a vysvetli svokrovcom, ze si dospela zena a ze nepotrebujes vodit za rucicku, povedz im co sa ti nepaci, ze vies ze to myslia dobre, co si cenis bla bla bla a nech sa naucia ta respektovat a stoj si za svojim. Budes mat na zaciatku peklo, ale to co teraz prezivas nie je o nic lepsie a mozno po dohovore mas nadej na zlepsenie. Ale pamataj musis byt slusna, aby si neskoncila ako hystericka zenska, co ma problem v hlave. Drzim palceky!!!

marecek1
13. okt 2011

@nasta197 ahoj, pokiaľ sú vzťahy vo vašej rodine také, ako píšeš, tak sa určite nedaj prehovoriť na kúpu domu/bytu v blízkosti svokrovcov, to by si za chvíľu zostala nielen šedivá, ale asi aj bez vlasov.

skúšala si už tvojej svokre povedať, aby ti najskôr zavolala, keď sa k vám chystá? ak áno, tak na tvojom mieste chodím s kľudom von, a vôbec nemyslím na to, že návštevychtivá svokra asi už na bicykli pedáluje smerom k vám, a keby mi aj telefonovala, tak by som jej buď zdvihla a povedala, že mám program a nechystám sa tak skoro domov, že sa môže u vás zastaviť napr. o pár dní/alebo cez víkend, ked bude aj manžel doma, že sa jej určite aj on poteší 😀 a že musíš končiť, lebo sa musíš venovať dieťaťu - plače, alebo beží niekam, kde by si mohlo ublížiť, výhovorka sa vždy nájde 🙂 no a keď sa na to bude sťažovať manželovi, tak mu to jemne vysvetli, že miláčik, ale ja som to nemyslela zle, boli sme s malým von vyvetrať sa, dieťatko musí byť predsa čím viac von, aby bolo viac imúnne, alebo že si bola niekde na návšteve, a bolo by neslušné odísť, keď si tam práve prišla.. poprípade že ti tam malý zaspal.... a tvoju maminu som pozvala na víkend, bude to super, budeme všetci doma, uvarím niečo dobré.

chlapi sú citliví na svoje maminy, niektorí až príliš, čo je aj prípad tvojho manžela asi, takže budeš musieť zmeniť taktiku a ísť na neho trošku inak, s plačom a sťažovaním sa na jeho mamu u neho moc neuspeješ. radšej sa zahraj na dobručkú, ktorá chce mať dobré vzťahy v rodine, ale pritom si tieto vzťahy budeš kočírovať sama.

halienka
13. okt 2011

@adkoalauri joj u nás to bolo to isté a nepomohlo ani to že som 30x povedala, aby mi najskôr zavolali, keď chcú dôjsť, nezavolali aj tak, myslím, že hlavný dôvod boli peniaze, lebo svokra je žgrlo a 4-5x týždenne aby mi volala, to jednoducho u nej nehrozí...až teraz konečne hádam po roku a pol už vie aj zavolať, aj keď nie vždy ale už je to lepšie, no to len preto, že už tak často nechodí. A to sa jej koľkokrát aj stalo, že som nebola doma a prehnala sa zbytočne, no jej to aj tak netrklo, proste to robila aj tak ďalej. A že nevpustiť dnu? No my máme rod. dom, novostavba, nemali sme ešte ani plot min. rok, tak to by si videla, čo robila len aby sa dostala dovnútra a nedala sa nijako odbiť, chodila okolo chalupy, klopala na všetky okná a dvere, keď som jej ani tak neotvárala, tak mi začala vyzváňať na telefón a znovu klopať, no horor, ja som akurát uspávala malú, samozrejme mi ju zobudila a keď som už nasratá ako čert vybehla, že či jej to nedochádza že keď neotváram tak jednoducho nemôžem otvoriť, tak ona nahodila ten najnevinnejší pohľad, že veď ona len buchty doniesla a hneď ide preč 😠 no vtedy som mala na mále, skoro ma porazilo, mohla si tie blbé buchty strčiť, keď mi už malú prebrala, kvôli tomu búchala desať minút po celom dome, som mala pocit, že kebyže ju nevpustím tak vlezie komínom, fakt, niektorí ľudia nepoznajú hranice...A to si ešte pred tým dala rozrobiť kľúče bez nášho súhlasu a ohromne si mienila odomykať sama, urobila to asi 3x, no po mojich reakciách jej chvalabohu rýchlo došlo, že teda toto už naozaj nie 😠 ani nezavolať a rovno prísť a odomknúť si ako u seba doma, no to kde sme 😠 Proste s niektorými ľuďmi je ťažko, neodradí ich nič, ak som aj do telefńu povedala, že ideme von, tak ona kam ideme príde za nami, proste máločo na ňu zabralo, že naozaj neprišla, a ono sa fakt nedá 4-5x do týždňa furt vymýšľať, kde s deckom odísť aby si sa jej vyhla, to je nereálne, veď som mala aj robotu doma, aj som si trebars chcela oddýchnuť po ťažkej noci alebo tak...to proste je ťažko

@nasta197 môj muž ako tak stál pri mne, prikyvoval, keď som sa mu sťažovala, pozná svoju mamu, vie aká je, ale nepomohol mi v podstate nijak, pretože on bol skoro vždy v robote keď ona bola u nás, a tak to nezažíval v priamom prenose a asi si nevedel predstaviť aké je to zničujúce pre mňa. Nšťastie niečo po roku sa to akosi zmenilo, prestala toľko chodiť, myslím, že preto, lebo malá začala chodiť a už sa nedalo s ňou hrať po sediačky, a svokra s ňou už moc nevládze chodiť. Takže chvalabohu by som povedala, že v poslednej chvíli sa to zvrtlo, lebo už som bola s nervami na konci a neviem, asi by som sa zbalila s malou a niekde odišla alebo čo. Ja neviem, skús čo najviac dávať svokre najavo, že ti to nie je po vôli, snáď jej to tiež časom dôjde nejako 😒

marecek1
14. okt 2011

@halienka no musíš to mať teda pestré s tvojou svokrou - s tými kľúčmi, to by ma asi dorazilo.

ale súhlasím s tebou, že niekedy treba dať najavo, čo sa nám páči/čo nie, aj keď to v danom okamihu možno vyznie tak, že "otrasná nevesta sa prejavila", ale ten pokoj, ktorý človek získa, je určite na nezaplatenie. lebo najhoršie je to, že človek chce, aby boli dobré vzťahy v rodine, "drží hubu a krok" a nakoniec je so všetkým nespokojný, podráždený, vylieva si svoju zlosť zo svojej neschopnosti povedať, čo mu vadí, na partnerovi a deťoch, a tým nakoniec utrpí len jeho vzťah a tá druhá strana si s úsmevom môže povedať: "no veď som to hneď hovorila, že to takto dopadne".

ja mám teraz so svokrovcami celkom fajn vzťahy, občas to síce sem-tam zaškrípe, ale som zástancom toho, aby sa všetky problémy riešili komunikáciou, aby človek v sebe nedusil, to čo mu vadí, ale si to vydiskutoval. aj keď sa to možno tej druhej strane v prvý moment nepáči, o nejaký čas zistí, že je to tak lepšie.

halienka
14. okt 2011

@marecek1 svätá pravda, myslím, že presne to je tá prvotná ak sa to dá nazvať "chyba" nás všetkých neviest na začiatku - chceme vychádzať dobre tak čušíme, prehĺtame, tie prvé mesiace, ale ono sa to v človeku aj tak kopí a keď svokry vidia, že neprotestujeme, nič na to nepovieme, tak logicky rozširujú pole svojej pôsobnosti, a to ešte zhorší situáciu...Takže nakoniec každá nejakým spôsobom dospeje k tomu, že to s nej vylezie, či už v hneve a hádke alebo inak, a ako píšeš, keď je to v tom hneve, tak je to zas zle, lebo šak svokra chcela "len pomôcť" a nevesta je aká nevďačná ešte aj na ňu huláka 😀 Keby som toto mala zažiť odznovu, tak hneď na začiatku, pokiaľ nemám ešte nervy na dranc, si v kľude pri káve stanovím pravidlá a predložím svokre, a uchránila by som sa koľkých nervákov. Človek sa bojí, že sa svokra urazí, tak preto je to asi také ťažké či už na začiatku alebo neskôr povedať čo áno a čo nie, ale v konečnom dôdsledku je to asi jediná cesta ako zachovať aký taký pokoj a harmóniu v rodine i v sebe samej. Ak je aspoň trochu inteligentná tak pochopí, ak nie, tak tej už pomôže potom len tvrdý prístup, aj keby sa mala uraziť. No čo, človek sa učí na vlastných chybách 😀

lumimi
16. okt 2011

k nám na naohlásené návštevy nechodia, nechodia nejak globalne, očakávaju že budeme chodit my k nim alebo pozývat ku nam, pritom ja som svokre vravela že sa ma častejšie dojst kuknu, alebo pohrat s malým, lenže ona očakáva že ked potrebujeme mat od malého volno tak jej ho prinesieme, alebo že jej zavoláme ked potrebujem - lenže ja ju tu nepotrebujem, manžel to nevie pochopit, tvrdí že ja jej nechcem zavolat preto že ju nechcem oslovit (to je dalsia vec čo mi je vytýkaná že ich nijak neoslovujem) no lenže ked som jej aj nahodou raz volala asi pred polrokom, tak sa tvarila do telefonu že nevie kto volá a musela som sa predstavit celým menom... potom sa vyhovárala že nemala okuliare ked jej to manžel vytkol, ale videla som ako dvíha telefony, ako si pozeráá kto volá a okuliare ktomu nikdy nepotrebovala. a ja si schválne nebudem hladat akože problemy len aby som sa jej zališkala že potrebujem pomoc.
a teraz sa s nimi manžel hádal, pretože mi vadilo že malému k narodeninam nedali absolutne nič, a teraz ked došiel učet za elektriku tak rozpísala kto má kolko platit (bývame so svagrom v dome svokra vo vedlajšej dedine) a kedže boli problemy že sa manžel s bratom hadali tak to tam rozrátala na stvrtiny a že za malého zaplatí ona, my s manželom polovicu a poslednu štvrtinu svagor - mne to príde že sa tvári že dáva pre malého ale skor je to tak že platí za švagra, pretože on využíva takmer 60% domu zatial čo my len tých 40% - a teraz je ohen na strechce lebo ja som povedala že nechcem aby to platili, že ja si to za svoje dieta zaplatím sama. pretože milionkrát som pred narodením malého povedala že rodičia vychovávajú a starí rodičia rozmaznávajú - no od nich nemá ani jednu hračku zatial malý - a to som si hovorila že ja svojim detom hračky kupovat nebudem, ale bola som prinutená lebo inak by sa chudák malý musel hrat s ponožkami.
a dalšia vec.- strasne svokre vadí že ju neberiem ako mamu, ale prečo by som mala ked ona mna neberie ako dceru . však už len to že ked sa malý narodil nebola nas kuknut do nemocnice je na zamyslenie, nepoznám mamu ktorá by za svojou dcerou neprišla. a nemala nič doležitejšie vtedy. juj, jeduje ma celý jej pristup k nám!

gresa
16. okt 2011

@lumimi ja som si myslela, že to len nás svokrovci neprišli pozrieť do nemocnice. A keď jej to muž vytkol, že tam nebola, tak povedala, že čakala, že on jej to navrhne. No mala som dosť. A vytýka nám, že k nim nechodíme a keď jej poviem, že pre nich je jednoduchšie prísť k nám, tak povie, že má robotu. A povedala, že chce malú voziť, tak jej muž povedal, že nech príde a môže voziť tu, ale ona že chce voziť doma, kde ona býva, že aby ju ľudia videli. No keby mala skutočný záujem, tak vozí aj po poľných cestách, no nie?

lumimi
17. okt 2011

@gresa keby som nevedela že som zatial jedina nevesta mojich svokorovcov tak si myslím že mame tých istých. ona tiež chce vozit len tam po ich dedine, a tiež je podla mna lahšie dojst im ku nám ako nám k nim, manžel stale pracuje na baraku ked nie je v praci a ja sa šoferovat bojím aj ked su len 5 km od nas. a podotykam ze svokra je na dochodku a ma funkčné auto s ktorým sa stále vyváža po nákupoch. takže naozaj ako si napisala je to o zaujme. a ak sa jej nechce kočíkovat po nudných cestách nikto jej nebráni hrat sa sním bud doma alebo na dvore. skratka nepochopím, a tolko sa trhala za vnučatami, a teraz ich ignoruje, dokonca aj našu babulu ktorá sa narodi o mesiac tak uplne zatial ignoruje, z manželova teta, ktorá je u svokry pečená varená zistila len pred dvoma týždnami že čakéme druhé, ked sme sa tam s nou nahodou stretli.

marecek1
17. okt 2011

@gresa ahoj, no to mi od tvojej svokry príde teda riadne trápne, že bude kočíkovať len doma, aby ju ľudia videli, aká je ona skvelá babička, že odbremení nevestu, pobaví malé, pochváli sa s ním. máš pravdu, keby mala naozajstný záujem, tak ju bude kočíkovať naozaj po cestách - necestách, ale - to sa niekto chce len na chvíľočku ukázať, aby bol v očiach iných ľudí ten najlepší na svete.

irriss
17. okt 2011

@marecek1 @gresa
Nase babicka nikdy ani nepodrzela lahvicku
- nikdy nekocikovala
- nikdy nic...a pokojicek urceny vnoucatum? byl take jen na ukazku pro zname 😠 , aby videli, jaka je vzorna babicka.... v detskem pokojiku se v zadnem pripade NESMELY rozhazet hracky ☹
Slouzil prakticky jako luxusni vykladni skrin, za kterou deti "slintaji a placou"

marecek1
17. okt 2011

@irriss no tak toto je teda ešte horšie ako s tým kočíkovaním - detská izba = výkladná skriňa, no niektorí ľudia sú fakt otrasní.... to ukazovanie sa pred druhými ľuďmi musí byť asi jej hobby č. 1, si neviem predstaviť, žeby sa môj malý hral v sterilnej izbičke tak, aby ani jedna hračka neležala na zemi.

gumkacka1
17. okt 2011

@gresa joj, to ako keby som citala o svojej. A este vela veci navyse. Som myslela, ze len u nas sa taketo veci riesia, ale vidim, ze nie som sama 😎

irriss
17. okt 2011
gresa
17. okt 2011

@lumimi @marecek1 moja svokra sa nikdy netrhala za malou, jedine tak pred susedmi, aby akože videli ten jej "strašný záujem". Už keď som bola tehotná, tak sa ma 3x opýtala ako sa cítim, inak žiadny záujem. O sebe ale vedela veľmi dlho rozprávať, čo má nové, aký kabát, aký zlatý prsteň. No niečo hrozné. A keď ideme k nim, tak vyjde pred dom, malú rýchlo berie na ruky a keby tak boli všetci susedia vonku a videli ju, tak to by bolo. No ale mne je z toho zle.
@irriss no to je hrozné...
@gumkacka1 no veru, nie si sama. Aj u nás je toho strašne veľa. Mne je takéto chovanie strašne cudzie, no ale, všelijakí sme...

e_l_e_n_k_a
18. okt 2011

normalne nechapem..... ja som mi myslela, ze len ta moja svokricka je nenormalna.... ale ako tu citam nie som v tom sama... bohuzial... ale u nas to skoncilo tak, ze ked sme chceli mat pokoj (aj tak ho nemame,lebo tie ublizovania nekoncia), museli sme odist do zahranicia...ale aspon nemam nervy z toho, ze ju stretnem niekde na ulici a znovu bude robit pred detmi zo mna ku...,tyranku deti atd....
uz rok som nevidela moju rodinu, deti nevideli svojich kamaratov.... skratka ludi,ktorych mame radi nam velmi chybaju... ale dakujem za to , ze mam manzela,ktory stoji pri mne, a hlavne mi veri.inac by sme uz boli minimalne 5 rokov rozvedeni.
drzim vam palce,baby, jedna rada pre vas "SVOKRA JE MATKA VASHO SYNA, ALE HNED OD ZACIATKU JEJ UKAZTE KDE SU HRANICE...."ja som to bohuzial neurobila a museli sme opustit Slovensko....

anjelik007
19. okt 2011

kočky pripájam sa k Vám, som ďalšia z mnohých, ktoré majú problémy so svokrovcami, teda hlavne so svokrou. Chvála Bohu, že bývame 50 km od nich, aj keď každá návšteva v priemere raz za mesiac stojí za to. Akurát, že ja som jedna z tých, ktorá nemá šťastie v tom, že ma muž podporí, lebo podľa neho je to všetko moja chyba a pri nedávnej hádke ma vôbec nepodržal. Ale nechal aby na mňa štekala aj so svojím ďalším synom a to ešte muž na mňa zvrieskol, čo kričím. Baby mám chuť sa rozviesť, keby že nemám malého drobčeka a keby, že to sama zvládnem, tak hneď odchádzam a samozrejme, kebyže ho tak neľúbim...

e_l_e_n_k_a
19. okt 2011

anjelik007,koho akoze "lubis"....? ved si napisala toto :
"Baby mám chuť sa rozviesť, keby že nemám malého drobčeka a keby, že to sama zvládnem, tak hneď odchádzam a samozrejme, kebyže ho tak neľúbim..."
podla mna tam to s laskou akosi nie je v poriadku.... ale je to len moj nazor, veci si musite riesit vy dvaja.
-este jedna rada ak mozem... precitaj si cely svoj prispevok,ale akoby si citala , nieco , co napisala uplne cudzia osoba...mozes aj niekolkokrat... a skus vidiet to , co je napisane medzi riadkami.
nie ja nie som psycholog, ja nemam pravo radit... ale som prezila nieco, co cloveka bud uplne polozi alebo ho posilni... takze drzim ti palce. aby si sa zdvihla tak ako ja, ale ja mala to stastie , ze ten moj pochopil co sa deje...

sharmana
21. okt 2011

@e_l_e_n_k_a
@anjelik007
ja som pochopila anjelik, ona svojho muža lúbi, ale ju zranuje, ked si ju nezastane pred svokrou...
tazko sa však radí, ked nevieme, prečo ste sa hádali so svokrou a jej druhým synom... aj ked tvoj muž mal takticky hádku ukončiť, ale s tým, že stopne obe strany...

anjelik007
21. okt 2011

@sharmana áno presne tak som to myslela. Vysvetľovať čo sme sa hádali, to by bolo na dlho, už len pre charakter mojej svokry uvediem príklad, že týždeň pred svadbou volala môjmu mužovi aby si ma nebral a potom prišla na svadbu a usmievala sa ako najlepšia svokra. Ale kašlem na to aká je, len ma bolí, že môj muž je viac syn ako manžel..☹

anjelik007
21. okt 2011

@e_l_e_n_k_a tak možno je to napísané trochu popletené, lebo som mala toho veľa na mysli a takto to zo mňa vypálilo, ale medzi riadkami ja čítať nemusím, lebo to žijem. Vieš chcela som sa vyrozprávať, ale keď ti niekto začne písať a citujem "podla mna tam to s laskou akosi nie je v poriadku..." a nevie všetko, tak to potom trochu preháňa. Ak človek nechce pomôcť, ale mudrovať, tak nech sa radšej do ničoho nepletie. Ja len dúfam, že ty keď si ako píšeš prežila nieco, co cloveka bud uplne polozi alebo ho posilni, tak ťa vypočuli a povzbudili a nie dávali "premúdrené rady". Tebe to chvála Bohu dopadlo dobre, tak dúfam, že aj mne. Aj keď hlavná vec, že sme zdraví 🙂

meduliacik
21. okt 2011

@anjelik007 viem presne o com pises. Ani mna sa manzel pred svojou "mamickou" nezastane a este na mna krici, aby som "drzala zobak". Aj ja manzela lubim, ale rozmyslam aj o tom, ci som schopna a ochotna zit v tomto "manzelskom trojuholniku". Svokra ma neberie ako nevestu. ale skor ako konkurenciu a moj muz sa sprava, ako keby bol zenaty s nou... 😠

e_l_e_n_k_a
22. okt 2011

ospravedlnujem sa ti , anjelik007, ak som sa ta dotkla, ale ja som povedala len moj nazor. ved o to v diskusiach ide ci nie? ...ano som si vedoma toho, ze tvoj zivot zijes ty, nie ja ,ale vies ono sa hovori , ze pod lampou je najvecsia tma,vela krat nevidime co je blizko nas...to bol moj pripad, preto som sa vyjadrila takto. naozaj prepac mi , nechcela som sa ta dotknut ani ta urazit...mne tiez ked bolo tazko,tak som sa chcela vyrozpravat...a tiez som mala pocit , ze ludia nechcu pomoct ,len mudrovat...a moje problemy nevyriesilo to , zeby ma niekto vypocul...vlastne ano....vypoculi : policajti ,pri podavani trestneho oznamenia,ale v podstate to nic nevyriesilo, jedna pokuta a rypalo sa dalej do mojich nervov... ... a ja sa do tvojich problemov pliect nemienim. ...skus sa otvorene o tom porozpravat s manzelom, alebo mu daj precitat tvoje prispevky....myslis , ze mne to vyslo tak ako som si to priala? ano mam milujuceho manzela, zdrave deti.... ale sme daleko od Slovenska, lebo ked sme nechceli skoncit v blazinci tak sme museli jednoducho odist..aj tak nemame pokoj, lebo vzdy sa ku nam dostanu spravy o tom co svokra o nas "vsetko" vie a pri tom som ju uz 3 roky nevidela, vobec sa nestretavame,chvalaBohu.ale tie jej reci vedia poriadne otravit zivot.ja som nechcela aby moje deti si nepoznali vlastnych starych rodicov,mojich svokrovcov /nevideli ich uz par rokov/dokonca sa ich jeden cas bali...ja som nechcela zit bez mojej rodiny,chybaju mi rodicia, surodenci... a vies preco to doslo tak daleko?, lebo ja som vsetko , kto mi co povedal,brala ako premudrele rady, ze kazdy sa chce len miesat medzi nas, a ked mi niekto povedal, ze ako mozem mat rada manzela, ktory tiez zo zaciatku dal na svokrine reci, tak som reagovala presne ako ty...manzela svokra nie len ze tiez odhovarala ,ona nam bez nasho vedomia zmenila termin svadby!!!=ja som sa to dozvedela od cudzich ludi,ked sa ma pytali, ze preco sme zmenili datum sobasa...manzel bol v zahranici v tej dobe,o nicom nevedel , svadba mala byt o mesiac, ja v piatom mesiaci, co myslis ako mi bolo???vtedy sme zrobili s manzelom velku chybu...hlavne ja. nechcela som vyvolavat hadky pred svadbou a tak som sa ani len neopytala , ze co to ma znamenat?...dokonca este pred svojou rodinou som povedala, ze to bol "moj "napad.!jaka sprosta som bola.... a to bol zaciatok konca.... ale pri tom ked sme boli spolu tak by mi podla reci aj modre z neba pred svadbou zniesla, hlavne ked tam bola aj dalsia rodina...ako pises ,manzela lubis, tak nedovol, aby vam niekto kazil vase stastie, otvorene sa s nim porozpavaj , tak otvorene ako si to napisala tu...lebo budes trpiet stale viac, ja som tym presla, viem o com hovorim...fakt pisem , len to co si myslim, nie to co ludia chcu, tak uz sa prosim ta na mna nehnevaj. ja uz ina nebudem... tak ti drzim palce, aby si bola stastna ,mozno sa stane zazrak a svokra ti bude najlepsou kamaratkou, aj to stava v zivote.... len sa nikdy neopustaj a nelutuj,ako ja, to je to najhorsie co mozes urobit,... viac reagovat na tvoje prispevky nebudem... ahoj