Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lalia2
8. mar 2012

@enya00 u nás je to 250 eur každý mesiac ešte desať rokov. a svokra sa tvári akoby nič. a vôbec jej nedochádza, prečo ju neznášam, okrem iných vecí. poviem ti, tých 250 eur je v úvodzovkách to najmenej, čo mi na nej vadí. to by som ešte rada uhrádzala, keby som mala od nej aspoň pokoj.
@bibina25

enya00
8. mar 2012

@lalia2 no tak ty to mas za par 🙂 ako ja tych chlapov nechapem tzakto sa dat vyuzit...ked si predstavim,ze vdaka nim nikdy nebudeme byvat vo svojom ☹ a na kolko rokov to mal tvoj muz?

enya00
8. mar 2012

@lalia2 pokoj od nej nebudes mat asi nikdy ☹ mne ked vola vacsinou nedviham fon.naco sa potom mojmu stazuje

annus
8. mar 2012

@enya00 Jednoducho tomu nechcem uveriť, že rodičia sú schopný niečo také urobiť vlastným deťom. A čo tvoj mažel? Prečo im nepovie, nech platia úver oni, veď Vy bývate v 2 izbovom byte, Ty si na materskeja hlavne tie peniaze išli na ich dom, či nie???
Keby mne niečo také rodičia spravili, ja by som s nimi okamžite zrušila vzťah. Niežeby ešte chodiť k nim cez výkendy... Normálne som sa nasrala 😖

annus
8. mar 2012

@d.j. No to je sila. Ona Ťa normálne špehuje??? Nemôžeš zamykať bránu, aby nevedela ísť do vnútra??? Ja by som ju asi jednoducho vyhodila.

macamac
8. mar 2012

@d.j. skoro ako o mojej.
až na to, že moja býva v dvore-a od leta do min. mesiaca neprišla pozrieť vnúčence
a keď príde-točí len o sebe. deťom sa absolútne nevenuje.
a ona sa neznaží ani tváriť, že ich má rada /alebo mňa/. ona je proste chladná žena.

no-ideme už v lete robiť plot 😀 sa teším 😀 😀

enya00
8. mar 2012

@annus on im nepovie on je taky ja ani neviem ci sa otom vobec rozpravaju,manzelia niesme ...no lebo oni nato vraj nemaju...ze co ich ma vyhodit na ulicu mi vravi...a ze co by som robila ja keby to odomna toto chcela moja mama..no moja mama by toto odomna nikdy nechcela,aj ked uz nezije aj tak to viem :( oni nemaju kozu na tvari 😒 a potom pridu a na maleho moja laska najvacsia a bla bla to urcite pokazili aj jemu cely zivot ☹

lalia2
8. mar 2012

@enya00 no bože, môjmu tiež stále hovorí, že jej ani nezavolám. mám jej plné zuby, no snažím sa správať slušne. iba kvôli mm. no ona sa tvári, akoby ma mala rada. môj to má ešte na desať rokov a ani neviem, koľko rokov to spláca. no okrem toho jej samozrejme dával na domácnosť a keď bolo niečo treba, tak kúpil a samozrejme, načo by mu to preplatila. no a to som tu už stokrát písala, už sme bývali s mm spolu a ešte kľudne od neho brala stravenky. až som povedala ja, že dokedy jej ich mieni dávať. lebo sme chodili ešte občas každý k svojim rodičom. no ale určite tam toľko neprejedol, on totiž zje menej ako ja. no ale kľudne by brala aj teraz, keby jej dával, keď už máme bábo. ona je toho názoru,keď ti dávajú, ber. aj mi to sto razy povedala. vy to máte na koľko rokov? no lebo určite aj tvoja svokra je najväčšia chuderka s ťažkým životom a nízkym platom, však?

lalia2
8. mar 2012

@enya00 počuj, presne ako u nás. ani oni sa o tom nebavia. a presne to, čo by som ja robila keby šlo o moju mamu. no moja by to tiež nikdy neprijala. a presne aj na moju malú tak. včera ju bola kuknúť a furt len aká ty budeš krásna, keď vyrastieš, ty musíš byť krásna, však?... ona strašne zakladaá na výzore. ja sa modlím, aby malá bola zdravá, nechce riadne papať a ona točí o kráse... a presne, aj malej pokazili celý život. tak by som jej to šplechla do ksichtu, ale kvôli mm sa krotím. a on tiež nechápe čo proti nej mám. a tiež aby sme k nej furt chodili. ja chcem mať svoj život a hlavne kľud od nej...

mihouk
8. mar 2012

@enya00 No aspon dufam, ze ten dom co tvoj mm spalca, bude nakoniec jeho. Nepochopim takychto rodicov prizivnikov, ale ked uz, tak nech aspon na konci z toho nieco ma.

d.j.
8. mar 2012

@annus no zial zamknut mi nepomoze, kedze ona je bez chrbtovej kosti a kludne si odomkne a vojde, dokonca ani pes nepomohol. ale rozmyslam ze si zozeniem nejake velke plemeno 🙂 len skrz deti som nechcela ale koli svokre to asi spravim. Vies ja jej vynadam, podla mna dost casto, ale ona sa otrase a naozaj na druhy den sa tvari akoze nic. jedine co ma tesi je ked prsi, lebo to nevydrzi dlho vonku.🙂

d.j.
8. mar 2012

@macamac tak drzim palce aby plot stacil 🙂 lebo u nas to nie je vobec prekazka 😢

enya00
8. mar 2012

@lalia2
@lalia2 ona nerobi..je na invalidnom kvoli nervom este 25rokov a presne toto iste pomaly kazdy mesiac nieco potrebuju to ako keby sme tie peniaze vyhodili von oknom :( vyvolavaju spolu kazdy den ...a ked ja nedvihnem tak je haloo ved co ja mam nanu cas pri malom babatku..tak tiez to nemas ruzove :(

enya00
8. mar 2012

@lalia2 keby sa dalo viac ich nevidiet :( este milujem tie jej rady..ved ked nieco neviem tak tu najdem odpoved a nie odnej tie zastarale nazory :(

enya00
8. mar 2012

@mihouk je na jeho meno,len vies co bude dalej za chvilu idem na rodicovsky a ze 190e no ubohe v tomto state za tie roky uz budem stara a kaslat na cely dom a do vtedy sa tuna tlacit no veru prisavky,toto by som nikdy svojmu dietatu nespravila

lalia2
8. mar 2012

@enya00 no presne. aj moja vie všetko. všetko prežila, zažila každú situáciu. keď som mala nejaký problém v tehotenstve, ona stokrát horšie prežila a stokrát som počula tie jej historky odpredu odzadu ako ona prežívala tehotenstvo a všetko. a tiež furt niečo potrebuje. keď už nič, tak len to, aby sme tam došli. nechápem. veď aj naši sú radi, keď prídeme, ale každý víkend? to je na hlavu

enya00
8. mar 2012

@lalia2 tak sa nudi,asi aj ty nie ved nemas co ine na robote len tam behat nie? 😒 asi tak si to predstavuje...no jasne oni vzdy zjedli vsetku mudrost sveta

maca_p
8. mar 2012

@enya00 preco svokrovcov nedate do bytu a vy do domu? dufam, ze je tvoj partner vlastnikom na LV...

enya00
8. mar 2012

@maca_p je ved to by mu nedali hypoteku...ale kde by im on taketo cosi povedal,jeho mamicka je chora tak to by asi nevydrzala 😒 neviem nechapem to uz a nemam chut sa o tom uz hadat,co ja im mam povedat?ved je to jeho rodina

macamac
8. mar 2012

@d.j. 😲 no ja verím,že postačí 😒
ona aj tak nejaví záujem o nás 😔
a aspoň mi nebude zozadu cez terasu nabiehať rovno do obyvky 😝
ale-ak bude chcieť /čomu moc neverím 😀 / bude musieť ísť dokola cez ulicu a zazvoniť pri bránke 😀 😉

maca_p
8. mar 2012

@enya00 sorry, rodina nerodina, u mna by nepochodili!! pocuj, nebude ten tvoj muz nejaka padavka co sa boji mamicky?
myslim, ze uz mas co do toho povedat aj ty, kedze mate spolocne dieta a je vas viac ako ich... navrhla si tvojmu muzovi tuto alternativu?

enya00
8. mar 2012

@maca_p nie,len ona mala nejake psychicke problemy,tak jej nechce pritazovat...on aj nanu zvysi hlas,ale o tomto nie...ja viem ze skor cio neskor mi prasknu nervy a je mi jedno ci sa bude namna hnevat,sak nech si ide knej a hotovo..ved tu uz ide o nasho syna nie stale len o nich...

maca_p
8. mar 2012

@enya00 v pohode prezijete 3 v dvojizbaku, su na tom ludia ovela ovela horsie, mne stacilo pozriet zamenu manzeliek v pondelok a teraz si myslim, ze byvam v luxuse 😀 ...
ale myslim si ze pre nich je to uzivanie si luxusu na vas ukor. toto by rodicia urcite nemali robit svojim detom. 😢

enya00
8. mar 2012

@maca_p ved ano jasne,ja viem,ze su na tom aj horsie,len to naserie ze im plati,co by mohol nam,vies co myslim..mozno mi by sme si nikdy nevzali hypoteku a ani by som sa nad tym nezamyslala,len ked clovek vidi to vyuzivanie...a im to vobec nevadi..ved byvali sme isti cas u nich a celu vyplatu mu hned minuli...oni nevedia co je to setrit...ziju tam s jeho bratom,on a jeho otec robia,ona dostane invalidny,teraz im skoncila jedna pozicka a hned si museli brat druhu ved na to maju splacat..ale na hypoteku nie ved nech plati sak co je na tom 😒

maca_p
8. mar 2012

@enya00 kazdopadne musi ten tvoj mat srdce ako z marcipanu 😀
pevne nervy zelam. ja by som ich stahovala 😖 aj keby sa so mnou pol zivota a aj cely nebavili 😀 . ja by som im dala pozicku, spotrebny uver!!!!!
😲

enya00
8. mar 2012

@maca_p on je velmi dobry clovek a ja som rada,ze ho mam 😉 ...len oni nam to kazia,ved mi sme sa vzdy hadali len preto,nikdy nic ine ☹ no co raz si bude musiet vybrat bud my,alebo oni...ja uz rodicov nemam,ale urcite by mi toto nespravili

maca_p
8. mar 2012

@enya00 to je velka strata, nemat v takom mladom veku rodicov 😢

vendulka80
9. mar 2012

No dievcata, poviem to tvrdo ale najlepsia svokra je asi studena svokra (viete ako to myslim). 😒 Mne svokra zomrela, to sme sa este s mojim muzom nepoznali ale viem, ze keby zila tak do roka sme rozvedeni. Moj muz ma este brata a ten so svojou zenou dlho zil v rodicovskom dome u svokry, svokra im vyvarala, svagor len stonal a skucal, ze nemaju korunky, lebo stavaju na zahrade domcek. Moj muz chodil od 18tich po robotach a co doniesol domov, to dal mamicke a mamicka davala jeho peniaze aj so svojim dochodkom zase svagrovi. Ved bol chudak. Svagrina nikdy nic nedoniesla, neupiekla a svagor pri nej doslova osprostel. Potom svokra ochorela na rakovinu a moj muz si vybral uspory z banky a bezal kupit auto, aby ju mal ako vozit na chemoterapie. Svagrom to ani nehlo, este jej prikazal, aby mu poumyvala jeho auto. A svokra uz mala napuchnutu ruku, zavesenu v satke na krku a druhou mu lestila staru skodovku!!! Svokra zomrela a svagrovi sa znacne znizil rozpocet. Cela rodina mu pomahala na chalupe a nakoniec aj s jeho sprostuo zenou vyhlasovali, ze si to robili sami. Zadarmo dostal pozemok na zahrade pod dom a este aj rodicovsku chalupu si podelili tak, ze mm je sice vlastnik ale svagor vlastni v dome nejakych 20m2. A to bol aj problem, lebo sme chceli prerabat a chcel aby sme mu vyplatili 200.000 Sk. Dokonca zavolal na mm policajtov, ze ho nechce vyplatit!!! Pritom my sme v tom dome nikdy nebyvali, mm chodil na tyzdnovky a cez vikendy sme byvali u nasich. Do ich domu som chodila len upratovat po svokrovi.No debil ako z knizky.No ziadne take, jeho hnila zena je uz 10 rokov na materskej, mm robi ako jedno hovado, za slobodna ich dokonca zivil a ja ho mam vyplacat??? Takto to dopadne, ked sa robia rozdiely medzi detmi, jednemu hojno a druhemu ho...no. Ale ako sa vravi, Bozie mlyny melu pomaly a taky zivot aky ma moj svagor so svojou zenou by nechcel mat nikto. Je tu realna hrozba, ze bud zabije on ju alebo sa obesi. Nase vz´tahy nie su ziadne, nikdy som nevidela ani jeho deti, neboli nam ani na svadbe a naposledy sme sa videli na svokorovm pohrebe. Lenze moj muz bol tiez za slobodna zaslepeny, tiez ho mamicka dobre vyuzivala, prisla za nim, ze suseda ide na put do Rima. A moj dobry muz zobral koruny a zaplatil jej tu put tiez. Ked sme spolu chodili, to zase svokor pil, robil dlhy cely dochodok prehajdakal a moj muz prisiel z roboty, zaplatil dlhy, nakupil svokrovi plnu chladnicku a zaplatil inkaso. Vsetko zo svojho!!! Ja som porobila dobry cirkus, dala som ultimatum a pomohlo 🙂 To ja mam este vselijake zazitky ale bolo by to nadlho. Ja len sama sebe drzim palce, ze budem dobra svokra 🙂 Tak mi Pan Boh pomahaj 😉

enya00
9. mar 2012

@maca_p to je mamina zomrela ked som mala 14 a ocino pred troma rokmi ☹ takze opora ziadna,ani u svokrovcov ale tak co uz ☹

enya00
9. mar 2012

@vendulka80 po tychto skusenostiach urcite budes a najlepsia 🙂