Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

yvi83
2. nov 2011

@nikinka82 dufam len, že to pochopi takto aj môj manžel a nebude ma do niečoho takého ako ,,vyrozpravajte si to,, nútiť.... 😠 ...aj tak to nepomôže

kohutovci
2. nov 2011

Ahojte dievcata,
do temy svokra sa vzdy rada zapojim.. ani nie preco aby som sa na nu postazovala.. ale skor preto, ze ma to uprimne mrzi, ze to je tak ako to je.. mohla by som sa pokladat za tu stastnejsiu, pretoze manzel pri mne od zaciatu stoji, od svojej mami doslova usiel.. dala mu na vyber a on si vybral.. tu vobec neslo o mna.. je jedno aka zena by stala po jeho boku.. a on zas odmietol byt mazel a chce zit svoj vlastny zivot.. napriek tomu, ze sme od zaciatku na nu dvaja.. nam pekne vedela osladit zivot.. zo zaciatku som si myslela, ze je fakt chora a nie zbytocne zere tablety na psychiku, ale potom mi to doslo.. clovek co dokaze spliest tak premyslene intrigy to musi mat v hlave viac nez v poriadku..
no ale vlastne ide o to.. mali sme veru vseliake obdobia.. mne najviac vyhovovalo to, ze sme sa nestretavali vobec.. ale mila svokra nemoze s nami ani bez nas.. teraz sme obrneni tak, ze uz nas nema ako ani psychicky vydierat ani nasrat.. zatial...
cakame prve babo a prepac milacik ze ta tak nazyvam.. tento chrustik bude asi nase slabe miesto kde sa bude chciet realizovat.. poviem vam pravdu.. dopredu mame s muzom hlavy v smutku, lebo by sme chceli aby malo oboch starych rodicov rado.. no bojime ako nam ta nasa mama bude chciet okorenit vychovu.. zatial sa hra na straaasne stastnu babku cakatelku.. je pozorna, mila.. a my nevieme ci to mysli fakt uprimne alebo je to zase jej dobre hrana falos ☹

yvi83
2. nov 2011

@kohutovci Ahoj, ja by som tiez rada tomu uverila ze ked sa uz so svokrou ako tak bavíme, tak ze to tak ostane, no na druhy deň, keď si myslí že som na všetko zabudla, šplechne mi do tváre nejakú blbosť a zasa je všetko tak ako bolo....takze dobré ráno a dobrú noc...a ja si už nádej na pekný vzťah so svokrou fakt nerobím a ani ma to nemrzí, veď si za to može sama 😝

kohutovci
2. nov 2011

@yvi83 vies co ja som si to tiez hovorila.. ze sak ju k zivotu nepotrebujem.. ale nejde to ☹ je to predsa len manzelova mama.. je tam aj svokor a svagor a zvysok rodiny.. rodinne stretnutia.. a tie pohlady ked sa so svokrou ani len nepozdravim su fakt slucujuce.. takze viac menej je to ako zacarovany kruh z ktoreho nieje cesta von. Ja sa jej nebojim nieco povedat, len sa bojim ako budem vysvetlovat dietatu, ze babka si vymysla a podobne 😒

yvi83
2. nov 2011

@kohutovci ja si myslim, že ked od svokrovcov odídeme a budeme sa stretavat len na oslavách a cez víkendy, tak to bude oveľa lepšie ako keď sme spolu každý deň....budeme si mať aj čo povedať ale hlavne nebude sa svokra stále pýtať kde sme boli, kde ideme, čo sme kúpili.... 😉

kawasaki17
2. nov 2011

uz som tu davnejsie neprispela, ale teraz som musela. Sedim si v nasej spalni, chcem mat trochu sukromia, popri tom si upracujem a maly sa primne hraje. Zacal buchat na dvere tak som mu ich otvorila a moja milovana svokruska ako sup si ho hned schmatla, povyzliekala ho do hola, spravila mu mlieko a prisla za mnou mozes ho ulozit lon ho oblec a ma bolavu dupku, zle sa o neho staras!!!!!! normalne tej zene nacisto prebija v hlave. Ona vobec nerespektuje veci co som jej povedala. Maleho vzdy kazdy vecer ukladam presne o osmej, pretoze ak by som ho ulozila co i len o 15 min. skor rano o piatej sme hore!!!!!!! ale to jej nevysvetli nikto. Teraz chodi po byte a popod nos si hundre : mamka povedala, ze este nejdes spat. co ona vie o vychove deti, sak nech si robi co chce.

no nech sa nehneva, ale mam sto chuti jej vylepit. tlak mi tak dvihla, ze som az cervena od zlosti.

lily23
2. nov 2011

@mihouk prosím ťa nestraš, že klonujú 😒 😝 no to presne aj tá moja rozpráva že ju nemám rada a že šak ona mi nič nespravila, ale neodpustí si hned dodať, že som taká alebo onaká 😅 😕 no čo dodať 😉

madamebutterfly
2. nov 2011

Babenky to je este nic, mojej svokry sa boja este aj jej vlastne deti, dokonca i moj svokor 😀 tak to uz je co povedat... Stara sekera :- 😀

kohutovci
2. nov 2011

@yvi83 tak urcite to bude neporovnatelne lepsie.. dufam, ze sa vam to coskoro podari.. drzkam palceky... 😉 nie nadarmo sa vravi, ze cim menej sa so svokrou stretavas tym lepsie si s nou rozumies 😝

anicka1981
2. nov 2011

ahojte, tak zda sa ze pripojim do klubu trpiteliek,,,, 😝 Budeme sa stahovat ku svokrovcom, akurat sa preraba cele poschodie u nich, kde budeme mat vsetko vlastne, aj kuchynu, kupelnu, obyvacku decku aj spalnu a samozrejme samostatny vchod a aj zamurovane chodisko z vnutra, inac muzovi som povedala, ze kym toto nebude hotove, tak sa nestahujem, inac muz je zlaty, viem ze stoji za nami, a aj preraba vsetko podla mojho,,, Ja som nemala so svokrovcami niake potycky, skor stale hundru na muza, ze mam na neho davat poror a tak, co mi je dost neprijemne,,,, do teraz som sa s nimi velmi nestretavala, lebo ziju dost daleko od nas,,,, , ale na krstinach mi stacili rady, ako mam maleho poviazt, aby sa neposkrabal ruckami, a podobne rady,,, mam strach tam ist byvat, nehovoriac ze z velkeho mesta ideme na dedinu, ale este aj ku svokrovcom,,,jaj, bojim sa ze budu rypat do nasej domacnosti aj do maleho,,, no ja nie som neaky kofliktny typ, a neviem povedat, ze nie, tak sa bojim, ze mi budu sediet v kuchyni a podobne, lebo su uz na dochodku,,,,, ach jaj,,,,,

yvi83
2. nov 2011

@anicka1981 Však uvidite časom....my byvame so svokrou 1,5 roka stači mi a nikdy by som nepovedala ze budem riešiť niečo take ako sťahovanie sa spať do bytu....mne vadi aj spoločny dvor, lebo ked my chceme grilovať tak tam príde samozrejme aj ona a nepyta sa nikoho či sa može pridať...proste dojde a hotovo 😠

madamebutterfly
2. nov 2011

Moja sa stazuje ze nevarim a ked navarim tak ziarli a zakazuje to svokrovi jest 😀 a popritom tom ako varim ma chodi kontroloat ci jej nenicim hrnce a podobne veci kuchynske. Jaj zeny by som vam ja vedela vypravat.

anicka1981
2. nov 2011

@yvi83 jaj ved to,, nechce sa mi tam vobec, ale name na vyber,,, co uz,,,, ja sa obavam, ze za kazdym, ked zidem dolu- na dvor, mi budu za patami,,, a budu riesit hluposti,,, a ja som skor samotar, nepotrebujem vela ludi okolo seba,,, mam rada svoj pokoj,, ako viem, ze do nas na poschodie chodit nebudu, muz im to zatrhol uz teraz 😀 ,,, no uvidime,,,

anicka1981
2. nov 2011

@madamebutterfly tak toto mi budeme mat poriesene,,, budeme mat vlastne celeposchodie,, ale aj tak,, stale ju aj jeho budem mat za zadkom,,,, asi nebudem ani vychadzat von,, a najviac hadok bude ohladom chodenia do kostola,,, ja s muzom kostolne omse velmi nemusime,,, tak to bude peklo,,, lebo svokra je v kostole rada,,,

mihouk
2. nov 2011

@anicka1981 Tvoja vyhoda je ze sa mozes poucit od ostatnych tu. Treba si urcit pevne hranice hned na zaciatku, nie cakat ako bude a potichu trpiet a toho sa drzat. Super je ze aj tvoj mm je s tebou. Nikdy nevies, mozno s hranicami za ktore ich nepustite sa vam bude zit dobre, drzim vam velmi palce, ved niektorej sa to uz musi podarit. My sme od tej mojej 1600km a zit s nou NIKDY, iba keby ju kleplo a museli by sme sa o nu postarat, tak som povedala mm, ze maximalne na 3 mesiace, kym by sme jej nieco nevybavili, ale na stalo iba cez moju mrtvolu. 😝

linuska1
2. nov 2011

u nas po mojom vybuchu je uz klud...🙂 ked nie je nieco podla mojich svokrovcov... hned je ohen na streche..🙂 lebo neskacem ako oni piskaju...🙂 svokra hned placlivo vola muzovi do prace a stazuje sa.... a svokor ma uz nevie vytocit ani tym ked mojmu muzovi povie ze keby on mal doma to co on tak by ma uz davno vyfackal.🙂)) a po pravde on doma hraje druhe husle.. to je najvacsia ironia.🙂)) vybuchla som uz.. manzelovi som povedala.. ze bud bude drzat so mnou pretoze uz sme rodina.. ked chce drzat s jeho rodicmi. nech sa pekne zbali a vypadne.🙂)) a od vtedy mam klud.. navstevy sme obmedzili... telefonaty tiez... su to len najnutnejsie navstevy na sviatky..🙂 inak nic. .aj ked sa svokra stazuje... tak vola manzelovi nie mne... a on ked sa ma opat hadat.. tak radsej na to kasle...

janawi
2. nov 2011

okamzite sa vratit do bytu v prenajme.ja tvrdim,ze mladi ludia maju byt sami,nie sa stresovat v spolocnom baraku.no a k tomu svokra dominantny typ,to jednoducho nejde a ja hoci si vychadzam bajecne so synom a potencionalnou nevestou,sama som im navrhla,ze chcem aby si uzili tej lasky,romantikya sukromia v byte na posnajme.s tou myslienkou som prisla ja,prispievame s manzelom na podnajom,ale mladi musia byt sami.

monika15
3. nov 2011

@kohutovci
urcite hrana falos... u nas sa to povrdillo :((((((((((((((((((((((((((((

majda27
3. nov 2011

@anicka1981 ahojky kostol mi ani nepripomínal. Svokra je v nom varena, pecena kazdy den. A este ide na prijimanie. Ale to ze nám riadne ublížila a ubližuje nadalej to ju vobec neserie. Týmto sa mi kostol doslova spriečil, a nechodím tam vobec, to len ked je nejaky sviatok alebo je omsa za niekoho z rodiny. A manzel ten sice chodi, ale len ked ma na to vyslovene chut. A ide na druhu omsu len aby tam nestretol svokru, lebo vtedy ako hovori by jej asi musel nieco spravit a to nechce. My mame tiez vrchne poschodie a svokra dole. Ale chceme spravit este jednu priečku aby som ju nevidela, ked ide na zahradu alebo dat psikovi nazrat. A snad nam ta priečka pomoze v tom že bude menej pocutť ako trieska a zamyka tie dvere. My k nej vobec nechodime.

bubinko83
3. nov 2011

@majda27 to si si nevšimla že vačšinou chodia len takyto ludia do kostola čo robia niečo "zle" lebo sa citia previnilo. 😉 Ja som veriaca ale do kostola moc nechodim,ked tak idem hocikedy cez den pomodlim sa tam a idem preč. A je mi dobre.Nie som hriešnica ,nemam potrrebu sa spovedat nemyslim si že by som nejak pachala zlo a niekomu tym ubližovala,ale ti čo sedia v kostole stale tak asi maju niečo na rovaši.

anicka1981
3. nov 2011

@majda27 no ved to, a tam na dedine len jedna omsa je, a uy pocujem, ze co povedia susedia farar a ostatne stare baby

majda27
3. nov 2011

@bubinko83 ved to. Tie najsvatejsie sedia v prvej rade 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀. Ono nie je predsa dôležíte chodiť do konstola, podľa mna je predsa doležité či človek podľa toho čo tám farár káže aj žije. Prestala som tak chodit aj v rodnej obci. A teraz ked som išla za nevestu, tak mi ešte svokra vykričala že som pohan, ale viem o nej svoje.
@anicka1981 len čo by farárko na to povedal, že ako sa správajú a čo robia v rodinácha 😀 😀 😀 😀 😀 Toho by asi muselo riadne porazit.
Načo tam potom tie "strigy" prepáčte za výraz chodia??????

anjelik007
3. nov 2011

@bubinko83 ja som veriaca a do kostola chodím, nehádž všetkých ľudí do jedného vreca. Väčšinou sa hovorí, že podľa seba súdim teba. Každý sme nejaký a každý máme chyby a ja mám tiež hroznú svokru, tak už tam ani radšej chodiť nebudem, ale nebudem vinu hádzať na kostol, keď vina je v ľuďoch..

janemari
3. nov 2011

Nedám nereagovať, ja som tiež veriaca a to čo dokázala urobiť a nadalej robí teraz už exsvokra ,tak mi zobralo všetku chuť chodiť do kostola a ubila vo mne vieru natoľko,že neviem,či sa z toho niekedy pozbieram. Tiež chodí do kostola,čítať,je vo farskej rade a dobre že si neleští svätožiaru a pritom koná tak,že ... Čo sa týka kňazov musím sa ich zastať v tom,že oni dobre vedia, že niektorý ľudia sú taký,aký sú, ale nemôžu nič urobiť, do kostola môže ísť ktokoľvek to im zakázať nemôže. Už je to len svedomí daného človeka či do kostola ide a či má aj tú drzosť chodiť na príjmanie. Jeden z príkladov moja svokra ma krivo obvinila/s plným vedomím,že určitú vec urobila sama/ nadala mi a na druhý den išla bez problémov do kostola a na príjmanie.Potom prišla za mňou ,že sa ospravedlňuje ,ide na spoveď a tým si svoju povinnosť splnila a má srdce čisté. A že ona chodí do kostola takže ona nemôže byť zlá.

anjelik007
3. nov 2011

@janemari každému sa raz všetko vráti tomu ver 🙂

anjelik007
3. nov 2011

@janemari ja sa nerada bavím na tému kostol a cirkev, lebo každý máme svoj uhol pohľadu a niekomu ublížili, alebo naopak pomohli, lenže všetko to urobili ľudia. Ja verím v Boha a iné neriešim, lebo potom by som tam ani ja nechodila. Moja svokra to je tiež prípad. taká stále sa usmievajúca, líškajúca a pritakajúca žena. človek, ktorý aj keby nebol mojou svokrou, tak si o nej svoje pomyslím. Ale ja už to mám s ňou vyriešené, lebo po minulej hádke som manželovi povedala, že už tam nikdy nepôjdem.

madamebutterfly
3. nov 2011

My byvame spolu lebo setrime na bytik tajze pocitam este ten rok a dufam ze nie viac. Svokra mi niekedy nadhodi tak nenapadne ze jaka je unavena uz a stara a ze kto sa o nich o par rokov postara ked uz nebudu vladat ale ja som ticho vtedy, nevyjadrujem sa. Asi si mysli ze uz ostaneme nadobro tak ich musim na to pomaly pripravovat ze sa mylia. Inak maju dokopy styroch synov ale taki su naviazani na mojho muza ze sa to neda vydrzat. A furt si hlada na mne co mi vytknut za co ma zdrbat. Na jednej strane povie toto je aj vas dom kludne si robte co chcete a potom sa niecoho doknem hned skace ze pomalicky s tym a daaj pozor a toto nepouzivaj sa to znici jakeby som mala dva roky. Achhhhhhhhhhh

janemari
3. nov 2011

@anjelik007 že sa im vráti to čo v živote narobili a nielen mne v to neverím.A už mi to manželstvo nevráti a ani dôveru v mužov.Nakoľko aj môjmu ex zabudli prestrihnúť pupočnú šnúru tak to dopadlo tak ako to dopadlo.Najviac ma dorazilo,že ked som ostala tehotná sa vyjadrila ,že dieťa nieje jej syna a on tomu uveril a popieral dieťa.
@madamebutterfly tú vetu že robte čo chcete veľmi dobre poznám,ale pokiaľ to nebolo podľa toho čo chcela ona dokázala tlačiť na synáčika a ten sa podvolil a bolo po jej. A ked sa náhodou aj podarilo urobiť niečo ako sme chceli mi dokázala to veľmi spríjemniť,takže človek sa nemohol tešiť.

anjelik007
3. nov 2011

@janemari moja pekná, to mi je ľúto, tak ja som nedávno mala rovnaký scénar po tej hádke, už som si myslela, vážne dôjde k rozvodu. Akože strašne ma bolí, že si ma pri tej hádke nezastal a ako celá hádka dopadla, ale som si povedala, že ja si nedám zničiť život kôli jednej "strige", ktorá bola doteraz naučená ako robili ako ona pískala. Akože ja jej napriek robiť nebudem,ale skončili časy keď som sa snažila byť voči nej spravodlivá. Nehovorila som na nu nič, lebo som sa bála, že to mužovi ublíži a to bola chyba, lebo mal o nej obraz ako dokonalej. Sama som zvedava ako to bude, ale ona mi šťastie nezničí.

mihouk
3. nov 2011

@anjelik007 Ja si nemyslim ze je to o kostole a vieru v Boha, ide o to co povedia ostatni. Ved ako by to vizeralo, keby taka "usporiadana" rodina nechodia spolu do kostola. Moj dedo je rovnaky, v nedelu rano pekne vsetkym vynada a potom hybaj do kostola, nastastie tam nebyvame, takze ja mam klud 😝 Moja svokra do kostola nechodi, ale tiez sa rada pretrca ked sme u nich aby ostatni videli a o to ide.