Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

vyzkumnice
14. jan 2013

@stellamaris Klobuk dole tvojmu chlapovi, lebo mama je mama :( Ked uz je privelmi husto a napr. by mi bolo vykricane, ze tam dieta nedavam, mam odskusane toto: zobrat vsetko nas*atie, vsetku odvahu, pockat, ked budeme so svokrinkou sami a pekne kludnym nezmluvavym tonom jej povedat narovinu svoje argumenty: napr. nikdy som nevidela, ze byste sa onho naozaj zaujimali, kedze neberiete lieky, ktore mate predpisane, chapte ma, mam o syna strach, apod. Tej mojej padla sanka, zahapkala nieco na svoju obranu a viac uz sa problematicka tema neopakovala!!

stellamaris
14. jan 2013

@vyzkumnice to mas pravdu!mama je mama,ale ta jeho sa stale viac zaujima o inych ludi ako o neho a jeho brata,uz nam vsetkym narobila dost neprijemnosti,ja ked ju vidim,sa mi nozik vo vrecku otvara 😒 ale dobry napad s tymi argumentami,az bude prilezitost,tak s nou podiskutujem,az zacne znova vyryvat. Na svokru som podala uz aj trestne oznamenie za ohovaranie a nactiutrhanie,dostala list od sudu,tak dufam,ze da pokoj,lebo este raz,tak dostane dobre mastnu pokutu 😎

zlatica36
15. jan 2013

@vyzkumnice ani moja nemá našu adresu 😀 ........

michelllka
3. feb 2013

Ahojte, dlho som odolavala napisat,no uz nevladzem a tak som sa rozhodla ze to zo seba musim dostat von 😉 moja sokra je moja nocna mora. Aby som to tak v skratke povedala,nikdy sme namali dobry vztah, nebrala ma ako mm partnerku a davala mi to vzdy najavo, neustale ma urazala(samozrejme s usmevom na tvari,ved ja to nemyslim v zlom, len vyjadrujem svoj nazor),moju rodinu(to co mi narozpravala o mojich rodicoch a pritom ich v tedy este ani nepoznala, je neuveritelne)..MM reakcia, ona je taka, vies ze vzdy povie co si mysli, ale urcite to nemysli v zlom.. Tak som to brala 1uchom dnu 2von..Po par rokoch nasho vtedy randenia,sme sa prestahovali do Belfastu,kde ziju moji rodicia(v tedy sme mali so svokrou najlepsi vztah, vobec sme sa nevideli)..No po par rokoch, isiel mm sam na slovensko a vtedy ho rodiacia presvedcili,nech sa vrati, ze prevezme ocovu firmu a bude nam ovela lepsie.. jasne ze jemu vela netrebalo a dostala som navrh, bud idem s nim, alebo ostavam, lebo on sa chce vratit..Ja teraz poviem ze hlupa som sa vratila..No a zacalo sa vsetko kazit..Nemala som kde byvat(rodicia medzicasom vsetko predali a nadobro sa prestahovali do belfastu),kedze ked sme tam prisli, byvali sme s mm u nasich,nejak sme predpokladali ze kym si nenajdeme nieco nase,budem u nich, no to som sa mylila..Jeho matka vyhlasila,ze nechce aby cudzi clovek u nich byval, esteze sestra uz bola v Ke dlhsie a mala byt,tak som mohla niekolko mesiacov spat u nej na gauci..(samozrejme ze svokrovci maju velky byt a prazdnu izbu a dom, s asi 5 spalnami)..zacala som si hladat pracu a tak mi svokor ponukol miesto u nich vo firme,co ona samozrejme zrusila,ved je to rodinna firma, to tam radsej ona pojde robit..tak som si nasla pracu,super platenu no psychicky a casovo velmi narocnu...Kupili sme byt,psa a pomalicky som sa vyrovnavala s tym ze som spat na slovensku(zit na slovesnku som nikdy nechcela a kedze sa mi velmi pacil belfast dost tazko som to na zaciatku brala).Na moje narodeniny ma mm poziadal o ruku, a v ten den sa nejak podarilo aj babo 🙂 Bojkotovala svadbu,snazila sa ma od nej odhovorit,ale ked zistila ze som tehotna,zacala sa menit...na vianoce ked som bola par tyzdnou pred porodom, mi oznamili ze akoze vtipne, nech si uvedomim ze ja som u nich len na navsteve,a ze co sa im nastrkam do rodiny..akoze mala som dost.
Potom prisla mamka a citila som sa lepsie, narodila sa Emmuska a ja som si myslela ze ako super uz len bude,a vtedy sa peklo este len zacalo..Vyhlasuje kam chodi,ze sa citi ako keby ona Emmku porodila, zavolala mi a ze si vyzaduje malu vydiet kazdy tyzden, nech si to uz tak zariadim, ked jej poviem nieco ze si neprajem aby pri malej robila zacne revat,a potom mi cela mm rodina vola ze preco som na nu taka zla a nedovolujem jej sa malej dotknut..ma zdravotne problemy a ona si nic napamata,co mne uz strasne lezie na nervy..S malou rozprava,to sa ani neda povedat, no raz som to spocitala a veta Ooooooch moja zlatucka,aka si krasnucka pocas 2 hod.povedala 98x.. viem ze su to malichernosti no mne to uz fakt ide na nervy..mala mala teraz rok, vsetci k nam prisli a zacali malej gratulovat, ona mi ju ani naspat nechcela dat,takze cela (mm ma fakt velku rodinu) rodina gratuluje malej,fotia sa,davaju jej darceky(ktore komentuje ona,ci nam to treba alebo nie)fotia malu.a ona mi malu ani neda lebo ja som s nou bola cely den...vcera vecer dosla,lebo sak je sobota a mi sme nesli na dom, lebo mala je chora,ze sak ju nevidela tyzden(to ze mi denne vola so sprostostami ani nehovorim)a zas zacala rozobrat,kedy uz mama pojde niekam prec nech mozes prist k babke na noc, ja ta jej uz nevratim, lebo pri mne ti bude lepsie a pod.mm sa na to smial,ze sak ona to nemysli vazne,ale pocuvat toto rok v kuse,je na mna vela..strasne sme sa pohadali, co samozrejme skonstatoval ze je to moja chyba,lebo ona je dobra to len ja mam v sebe zlobu a zlost...uz nemozem povedat ze sa mi chce plakat,mam taku zlost, zeby som sa najradsej zbalila a odisla k nasim aspon na chvilu,no to peklo co by sa rozputalo si ani nechem predstavit.
Viem dievcata ze som tu toho zapisala dost, no nemam sa skym o tom porozpravat ☹

sisa1826
3. feb 2013

@michelllka je fajn že si to povedala,zo svojej skúsenosti viem že chlapovi sa netreba stažovat na jeho rodinu,áno lubi ta ale je to jeho mama,mám podobné problémy a vieš ako ich riešim?S kamoškami ked nie je chlap doma zgustnem si na nich,poviem im to čo chlapovi nie a funguje to a čo sa týka malej musíš byt trošku vynaliezavá zavolaj jej ked jej to nevyhovuje a chod sama s malou na návštevu potom ak bude treba íst že ta zavolá tak sa vyhovor,a na rovinu jej povec je to moja dcéra tak nech sa do jej výchovy nestará ale je to na tebe ako to zvládneš...držím palčeky

alka221
3. feb 2013

@michelllka jedina cesta je od svokry sa odstahovat co najdalej 😉 vlastna skusenost.. ale myslim, ze aj pomyslene hranice boli davno prekrocene, lebo si to dovolila ty.. keby v mojej pritomnosti svokor povie, ze mi dieta nevrati, lebo mu je lepsie u neho, tak by ho v zivote na dve tri hodiny do opatery nedostal, nie este na noc.. treba si ujasnit s muzom pravidla, je jasne,ze nie je na tvojej strane, my sme mali to iste..bud sa otoci, alebo taky vztah nema zmysel.. ☹

mamavera
3. feb 2013

@michelllka pokiaľ tvoj manžel nebude pevne stáť pri tebe, tak to budeš mať veľmi ťažké. Začni s ním a stoj si tvrdo na svojom. Tvoja svokra ťa citovo vydiera, ja by som jej milým kľudným hlasom povedala, že si svoj život budem riadiť podľa toho, ako sa mne páči a po tom všetkom, čo mi povedala, môže byť rada, že sa s ňou vôbec bavím a že malú vidí. A nezabudni dodať, že len vyjadruješ svoj názor. Ty musíš byť istejšia v kolenách a neustúpiť.napriek tomu, že manžel robí v rodinnej firme, bolo by pre vás dobré, keby ste bývali od seba aspoň 30km. (Aj keď si myslím, že aj 3000 by bolo málo). Spýtaj sa manžela, čim by mu nevadilo, keby tvoja mamina jemu robila to, čo robí jeho tebe.

kaktusik007
3. feb 2013

@michelllka suhlas s babami - a este jedna rada - musis to riesit, pretoze ak to nechas tak alebo si nesadnes s muzom alebo neposles svokru niekam do teplych krajin riskujes aj vlastne manzelstvo.... vlastna skusenost.... 😖

miskaemuska
3. feb 2013

@stellamaris tak mas super muzicka ked sa ta takto zastane pred svokrou mne sa to este nestalo svokra je stale na piedestale.nech povie cokolvek tak sa jej zastane s nejakou hlupou vyhovorkou ze to tak nemyslela a ja "hlupa "som to zle pochopila ☹

alka221
3. feb 2013

@kaktusik007 uplne suhlasim, ved taketo vztahy poznacene svokrovcami idu iba do zahuby.. musite sa otvorit jeden pred druhym, a hlavne sa POCHOPIT..

bublinka1509
3. feb 2013

@michelllka ahoi, nieje nič horšie, ako mať ,,nepriatela,, v rodine. Ale hlavu hore a pevné nervy,Je to len svokra, Emma je Tvoje dieta, a je na Tebe, ako sa k celej situácii postavíš.....ja som to riešila po svojom...moja svokra bola super, ozaj, bola až taká dobrá, že som sa išla z toho zbláznit, chcela mi prat,varit, žehlit, horšie som to mala v tom, že som bývala v jej dome, síce sme si ho prerobili a mali vlastný vchod...ale stále potrebovala vidiet mna aj malu, každý den, každý, ked som ju videla ako prichádza z práce domov, išlo ma roztrhnut, ešte aj jej chodza mi vadila....potom som sa nasrala a povedala si dost, je to moj domov, moje dieta moja domácnost a budu tu platit moje pravidlá....vždy mi poslala sms ,,prídte na kávu,, a ja kým to bolo unosné aj išla...až raz mi prišla sms s textíkom prídte...a ja som nereagovala, tak mi volala, nezdvihla som....až prišla osobne, to som zaliezla do izby....a keby niečo??? bola som vo vani a nepočula zvoniec....potom proprosila manžela so slovami, že ju rešpektujem ako jeho mamu, ale ani svoju mamu by som nechcela vidiet každý den, tak nech mi to tak aj zariadi....Ty máš výhodu, že si vo svojom byte, vo svojej ochrannej bariere. Ak nemáš chut zdvihnut jej telefon, jednoducho jej ho nezdvihni. Kto je ona, že Ti diktuje kedy jej máš ukazat malu? Ak sa nechceš z jej reakcii zbláznit, pošli manžela nech ide k jeho mame na hodinu aj s malou, Ty si doma oddýchneš, a nebudeš mat nervy. Predpokladám, že manžel sa o malu dobre postará, a možno príde na to, že to mama ozaj prehána 🙂

zuzkat1
3. feb 2013

Ahojte.ja mam svokru typu nestaram sa o vas. No z casu na cas ju pochyti ze vezme von malu ak chcem alebo ju postrazi ak bude chora... Nehrozí!! Baby moj muz je uz takmer 2 mes.u rodicov. Uci sa na skusky na vs. A jeho matka mu ani jest neda.este on ked si urobi tak mu odjeda. On vstava o 6tej do roboty.domov dojde o 5tej do polnoci sa uci.ona je cely den doma lezi pred telkou a za cely cas urobila 2 polievky z ktorych mu nedala. Viem ze je dospely ale ma toho dost a ona cely den nic nerobi. Dokonca jej volal z obchodu ze nakupi co treba ci nieco uvari.sa vyrutila ze ona varit nebude. Dali by ste takej svoje dieta???

alka221
3. feb 2013

@zuzkat1 to je iny flegmos svokra.. 😀 ale bud rada,ze sa do vas nestara, a ze mate manzelsky klud. 😉 verim,ze mnohe z tejto temy by si to stebou vymenili 😀

zuzkat1
3. feb 2013

@alka221 to verim aj ja a som rada.len uz je hadka na spadnutie lebo ona nechape preco jej nechcem nechat malu.

ajsenz
3. feb 2013

@sampo porovnávanie... to ja mám teraz a ešte u nich ani nebývame.

hyta
3. feb 2013

Neni to jednoduché, no z každej ktorá máme deti bude raz svokra a keď pôjdeme tým našim nevestám na nervy, tiež budeme nešťastné.

alka221
3. feb 2013

@hyta ale tiez budeme odstavene 😀

stellamaris
5. feb 2013

@miskaemuska no nemas to lahke,tak je to jeho mama,asi sa s nom nechce pohnevat 😒bran sa,nenechaj sa svokrou deptat... moj muz sa ma zastane vzdy,lebo ja som u neho na prvom mieste a nas syn tiez.Byvaly muz ma nechal hadat sa so svojou matkou a nikdy sa ma nezastal,este ma obvinoval,ze za vznik hadky mozem ja......po siedmych rokov som sa nechala rozviest,nenecham sa trapit cely zivot.

mariankach
5. feb 2013

@michelllka Ahojkaj, dakujem ti za tvoj prispevok. Ja to, co zazivas Ty zazivam asi mesiac a mam dost.
Bohuzial, od manzela som si vypocula len to, ze neviem vychadzat s ludmi (rozumej, so svokrou).
Do roka som malu vychovavala takmer sama, s malymi prestavkami manzel, kedze som bola nutena ist 1x do tyzdna na 4 hodiny do prace, nevychadza nam to s peniazmi.
Teraz v sobotu som sa so svokrou priserne pohadala. Myslela si, ze som na nu a jej opatrovanie odkazana, kedze manzelovi sa zmenila situacia, musi chodit do prace kazdy den a uz nema cez tyzden volno. Nastastie, ja som taka povaha, ze ked nieco nejde jednym smerom, tak skusam ine smery. Od zajtra ide mala do jasliciek a moju drahu svokru uvidi max na 2 hodiny vkuse - na navsteve, pod dohladom. Tak, aby mala nestrkala do kase alebo vody ruku, aby mi nechodila do skrin, ktore jej svokra s radostou u nas otvara a s malou rozhadzuje stylom" vsak zabava" a hlavne - nebude mi nikto malu davat 3-4x za den spat tak, ze ja budem hore kazdu noc od 2:30.
Pridavam zopar svokrinych peral:
- musime ta vykrmit Miska, vsak ti trcia rebra. (podotykam, mala ma takmer 9kg pri 75cm a brusko ma teda vypapane riadne, je pekna a pohybliva)
- naco cvicis, mas byt pri sebe, uz mas dieta (ona ma pri 1,5m asi 80kg)
- ty mi ju nedas nikdy na noc, kedy niekam pojdete a das mi ju na noc?
- svagrina (bezdetna, zijuca v Irsku) - tak pred nou zahlasila, ze si ju vezme do Irska a uz nam ju neda/pripadne ina obmena - si ju vezme tu, prestahuje sa na SK a uz nam ju neda.
Ja viem, su to kraviny, ale kedze som mama a mam pocit, ze o moju dcerku sa staram dobre, tak si tu niekto pomylil role mataka a babka. Je pekne dat dieta nacancane, cistucke, napapane babke na 4 hodiny...ale tie noci so zubami, vsetky choroby si prejst s dietatom sam. Preto si aj ja vyprosujem tieto sprostosti a aj som jej to v sobotu povedala.

Proste - nevzdaj sa, pretoze ta to dovedie na psychiatriu. Ja som sa v nedelu vyzurila, vyplakala, vyziapala manzelovi. Nech!!! Nevzdam sa!!! Pretoze nosim domov peniaze a manzel mi hadze v tom, ze chodim do prace vyrazne polena, aj ked vie, ze sme na moje peniaze odkazane.
Nedaj sa vytocit!!! Ja asi zacnem chodit obcas k vam baby, pretoze aj vo mne je obrovska zlost a keby som mohla, tak...

mariankach
5. feb 2013

@hyta prepac, dovolim si v tom oponovat - zazivam - u par kamaratok, ze maju so svokrou pekny vztah. Sama mam v praci kolegynku, ktora je svokrou, prisla o manzela a je to vynikajuca osobka. Vsetko je to len a len o nas. Bohuzial, nase svokry su este stara era. Maloktore maju svoje konicky a okruh priatelov a tak sa hrabu a nimraju v problemoch a v rodinach svojich deti.
Ja osobne sa tesim, mozno ak budem mat aj druhe dieta, ze sa budem moct venovat svojim konickom a to, co ma bavi a priznam sa ti, ze budem respektovat to, co moje dieta chce, pretoze to robim uz teraz a to ma mala rok.

mariankach
5. feb 2013

@zuzkat1 nedali. Ty mas zas druhy extrem. Ja mam extrem typu - "ja viem vsetko lepsie ako vy vsetci dohromady a vsade strkam nos". Nuz, asi ako pises, ani jedne extrem nie je dobry...

mariankach
5. feb 2013

@bublinka1509 Neuveris, ale toto mam aj ja v plane...az bude chciet ist manzo s malou k svokre - nech sa paci. Ale bezo mna. Nebudem pocuvat sproste reci, ona sa potesi a manzo bude mat zas na 2 tyzdne "dost".

samara1609
5. feb 2013

ja uz mam svojej svokry natolko dost ze uz k nej nechodim od noveho roku.a jak na novy rok tak po cely rok🙂))ma vsetky syndromy..je najmudrejsia nejlepsia co ona stihala a ja ne...a zasiahla uz aj vrchol a to je ze som leniva a preto som teraz znovu tehotna ze sa mi nechce chodit do prace.pritom pri prvej som stala za barom este v deviatom mesiaci a hned ako sa dalo som chodila na nocne brigady a podobne..ju porazilo ze jej synacik cislo dva od ktoreho uz chce vnuca stale nic a ja taka osoba s nevhodnym genetickym kodom rodim jak besna..nevraviac o tom ze niesom rodinkarsky typ co spociva v tom ,ze som sebestacna takze ju moc nepotrebujem a este aj niesom veriaca nemam vysoku skolu a cela moja rodina ktora uz bohuzial nezije boli viacmenej veseli ludia co si zivot uzivali..SEREM na nu nech sa jej dari a nech mi da pokoj🙂))))

mariankach
5. feb 2013

@samara1609 😀 sa tu smejem ako puk..no, mame to vesele..ale aspon sa tu da dobre vyrozpravat. Len to musime praktizuvat aj doma.

samara1609
5. feb 2013

@mariankach ja uz mam vsetko zariadene.moj drahy chvalabohu doverne pozna svoju mamu a mna do nicoho nenuti..ale este pridu krusne casy.teraz ma narodeniny a tam som sa upisala...sa mi nejako vidi ze ked panboh tvoril svokry bral si kopirak🙂))

gebeente77
5. feb 2013

@michelllka ono je to tazko, podla toho, ako vravis, bola jeho mama odjakziva general, a stareho psa novym kuskom nenaucis 😖 a s chlapmi je to tazko, vzdy to bude jeho mama, maloktory chlap - a pred tymi co ano, klobuk dolu - si dokaze priznat, ze rozbroje vyvolava jeho matka, nie jeho partnerka 😠 Mne sa vam baby tazko radi, lebo moja svokra je mi ako druha mamina a mam ju velmi rada a moje deti tiez 🙂 ono asi je nutne dohodnut sa s drahym na urcitych pravidlach, hlavne si v klude sadnut a povedat mu na celu vec svoj nazor... ak ta ma naozaj rad, mal by pochopit, ze teraz hlavne tvorite rodinu on, ty a bambulka a to je dolezite a svokra do nej nezdravo zasahuje...

gebeente77
5. feb 2013

@samara1609 nááádherne povedané 🙂 😀 😀 😀

zuzkat1
5. feb 2013

@mariankach Veru,extremy su zle.nasa je inak aj vtipna obcas.ked mala mala rok tak dosla dala jej 10eur a hracku co nefungovala a manzel jej hned povedal ze nech to vrati a na druhy den nam volala ze to teda mame vratene a mame si dojst po 5e co stala. A dodnes vytahuje (2roky) ze ako sme ju vtedy urazili.

oli77
5. feb 2013

Ahoj babenky..ja mam tiez problemy so svokrou a prasvokrou....spoznala som ich az ako tehotna.Prve slova, ktore mi adresovala prasvokra boli, ze moj drahy bol vzdy na take chudsie (ja mam nadvahu a vzdy som mala) a ze dufa ze po porode zacnem cvicit a schudnem. Odvtedy kazda jedna cesta k prasvokre skoncila poucanim ze som tucna a mam schudnut. Do toho si svagor doniesol nevestu, pre nich jednoducho ideal...nema svoj nazor, len pritakava (cize neodvrava ako ja) a dokonca vazi asi tak 45kg aj s oblecenim. Cakali sme druhe babo, aj to bol problem,ved ako to ze svagrovcom sa chudatenkam nedari (mala som sto chuti poslat mojho draheho vypomoct bratovi nech je pokoj). Nakoniec sa im zadarilo (bez pomoci mojho draheho...teda aspon dufam). V 4.mesiaci sme sa bali ze o babo prideme, mala som nejake problemy, ale nevesali sme to nikomu na nos. Uz v 6.mesiaci som v -20° mrazoch makala u svokry na zabijecke. Svagrina nemohla, bolo jej spatne, ved bola predsa tehotna! Co keby jej prislo spatne (hlavne ze predtym noc boli so svagrom do tretej rana na nejakom koncerte 120km od bydliska. Baby ....este dva tyzdne som lutovala, ze som pri vytapani oskvariek nehodila do nich sablu. A takto to pokracovalo Mna svokra nechala v deviatom mesiaci 1,5 hodiny vyprazat postojacky sisky jak pre armadu, ved boli fasiangy, svagrinu poslala 2x za den si lahnut. Chudatko bola unavena, ved bola uz v 4. mesiaci. Teraz ked ideme na navstevu (ci uz k svokre alebo prasvokre) tak pocuvame len ake je super to ich tretie vnuca. A posledne tyzdne, ked pride mala od babky, tak len pocuvam: Mami si tlsta mala by si schudnut. Mami si leniva nic nerobis len lehnis na gauci. Mami mala by si castejsie umyvat zachod aby nebol spinavy. Odkial len moze mat 4.rocne decko taketo reci?! Takze jednoducho zacala svokra na mna utocit cez moje vlastne dieta.
Aj dnes bola u nas na navsteve a zacala do mojej prcky, ze nech uprace obyvacku, ved treba mat upratane...podotykam ze boli na zemi hracky co sa krpci hrali. Takze som zase len vytocena. Nechcem robit velke zlo v rodine, ale este jeden takyto utok na mna cez moju dceru tak sa neovladnem 😠
No uf, ale som sa rozpisala.

samara1609
5. feb 2013

@oli77 a presne pre toto minule stepovala moja draha svokra v snehu vonku asi 20 minut..lebo u mna je vraj bordel a ja som leniva..a ze vzdy mam v drese riad.a kedze moj nazor je ze keby som sa v obyvacke sprepacenim vysrala do stredu ju je do toho nič...tak nech sa schladi