Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ivka1985
19. mar 2013

Ahojte...ja mam svokru celkom v pohode ale samozrejme aj ona ma niekedy vytaca do nepricetnosti a to tym ze asi od pol roka nasho synceka mi stale huci aby som mu dala kravske mlieko. Teraz mal rok a ma take obdobie ze nechce velmi jest a ona zase na to a co keby si mu dala kravske mlieko a nie to co pije...ake to je? do rici uz rok opakujem hami. uz len z principu kvoli nej mu to kravske mlieko nedam.

zuzana030
20. mar 2013

ivka, ja som dávala po roku, ale veľmi mierne postupne, keď už strava bola pestrá, nemali sme problém s jedením, dcérka mi zjedla vďakabohu všetko

alaniska
21. mar 2013

ahojte baby,sem tam som vas citala a vravela som si,moja svokra sa este da zvladnut.Ale neda.Ja mam na nu alergiu.Byva od nas 50km,za 4 roky bola u nas 2krat.Problem je v tom,ze neustale vyvolava aby sme prisli a ked nejdeme tak sa zduva.Som teraz na rizikovom a neda sa mi.Ma tu drzozt volat mojho muza tak prist saaaam,mna ide rozdrapit ako sa snazi manipulovat dospeleho chlapa,to iste robi aj jeho bratovi ale ten je 250km daleko.Este aj ked maju narodeniny musia ist oni k nej,ona nepride.Rozdrapi ma dnes.
A ked si dovolim mu nieco povedat,tak sa na mna obori,ze neznasam jeho mamu.

stellamaris
21. mar 2013

@alaniska ahoj,ked ta svokra vola na navstevu,ked si na rizikovom,tak nie je normalna 😒 to ona by mala prist na navstevu,opytat sa mohla,ci nieco nepotrebujes alebo ti moze niecim pomoct.....dalsia svokra,ktora sa snazi k sebe priputat deti za kazdu cenu! .............moja svokra vyvolava tiez iba mojmu muzovi,aby dosiel aj s malym,ale bezo mna.....a ja ju na navstevu nepozyvam. nikdy pozvanku nedostane,uz ma svagrina upozornila,ze ona caka,kym ju na kavu pozvem,este si aj vyberie,aky kolac ku kave by chcela a musela by som jej robit taxika este!!!!! takze ju nepozyvam,aj tak ma nenavidi....muzovi povedz,ze mas strach niekam chodit,ze ti iba o dieta v brusku,aby bolo v poriadku a nebude ti hovorit,ze ju nemas rada.

alaniska
21. mar 2013

@stellamaris no ani mna svokra az tak velmi nemusi si myslim.Mne tiez nezavola nikdy,ani ma to nemrzi🙂Aj na mna somre pred svagrinou a na svagrinu predomnou🙂No nechcela.im aj zeny vybrat?🙂

wieruss
21. mar 2013

@alaniska nechapem preco nemoze ist tvoj muz sam k mame ?? co je manipulativne na tom, ze chce matka vidiet syna?? ja chodim normalne sama s malym k mamci a neriesim a keby sa dalo aby chodil muz sam k svokre tak som len rada ... 😉

alaniska
21. mar 2013

@wieruss ide len o to ze som stale sama doma,chodi mi domov o 22.00 vikend je jediny cas co mozme byt spolu,nedrzim ho ale aspon ked som doma na rizikovom tak by mohol ostat somnou🙂

wieruss
21. mar 2013

@alaniska teraz sa nenahnevaj, ale keby mna muz nechcel pustit k mame tak narobim ine peklo... on nemoze za to, ze si doma aj ked si na rizikovom vychadzky isto mas 😉 chod s kamoskami na kafco, do obchodov.. nie lipnut len na muzovi a ocakavat, ze vsetok volny cas ti bude venovat

alaniska
21. mar 2013

@wieruss no rizikove je casto tom,ze lezis doma s podlozenym zadkom a kavicky a obchody su len prianim.A nas vztah nefunguje na zakazoch🙂

simca06022011
21. mar 2013

@alaniska no neviem preco by si nemohla ist na navstevu, daj si limit ako casto a kedy a chod 🙂)) to ze si na rizikovom neznamena ze cely den mas byt doma.. je to na nervy sice ze ste spolu len cez vikend aj to len na navstevu mate ist... ale mozete to spojit s niecim inym - vyletom, nakupmi a pod.... alebo neries... budu aj horsie veci 🙂)))

alaniska
21. mar 2013

no uz som viacmenej vychladla🙂mam najlepsieho muza akeho som si mohla priat a hadat sa kvoli svokre nechceme🙂

evelyn76
25. mar 2013

ahoj baulky tak dva dni som strávila v tejto sekcii a nemám slov no môj problém je tiež svokra a neviem ani kde začat lebo za tie 4 roky sa toho tolko nakopilo a neviem či mám písat o chorej laske jej detom teda aj k mojmu mužovi,alebo o tom aka je zla vo všeobecnosti.Ked som sem prišla byvat som mala pocit,že je fajn no ja som taká,že ked prídem do noveho prostredia tak sa snažím urobit všetko čo sa povie až som sa pristihla pri tom že sa tej žene vlastne podradujem a bojim no prišla som na to až po troch rokoch.Po pol roku na nezamestnaneckej chcela využit urad a zamestnala ma vo svojom obchode teda obchod je písaný na jej dceru ale general je ona. Dostavala za mna nejake peniaze od štatu a ja som robila plat sice fajn nestažujem sa no peklo na zemi byat s nou robit snou... Vsetko to začalo,že ako to bude ked sa nezoberieme to tak nemožeme žit v jednom dome tak sa za čala chystat svadba chceli sme malu,ale to nešlo bolo doma peklo ako to ona vysvetli tomu tomu a tomu potom svedok bude ten a ten a budete robit to a to tak sme sa vzopreli že si to budeme platit my tak nech sa nestara ustupili sme iba v tom že nas nebolo 20 ale 80 po svadbe dohode dve ženy v domacnosti tak každa niečo ja budem slúžka a ona kucharka lebo to čo ja nvarím nikto žrat nebude a to doslovne tak som si povedala fajn budem upratovat no kedže ona miluje prat a žehlit tak ona nam bude teda prat a žehlit si hovorim dobre az na to že ja som na veci hakliva musí byt pekne vonave vytrasene vyvesene a hlavne vo svojej farbe 🙂 ked par krat pofarbila a sprala drahe handry tak som si zacala odkladat zvlast pradlo a to už bol problem robila somna spinduru ako ja skladujem špinave pradlo v skrini a ona nemôže svojmu synovi prat a to na jej 90tke brrrrr tak som si povedala dost a som jej na to povedala svoj názor a už bolo ´´nevesta si otvorila na mna usta´´ v mojom dome momochodom dom je pisany na mojho muza lebo všetkym detom dala majetky pozemky a mojmu muzovi ostal rodičovsky 😒 Muž jasne stoji za mnou no akosi nemame kde ist kedže peniažkou až tak vela nieje a uverom sa nechceme zatažovat. Tak trpime neustalu kontrolu kam idete kedy pridete a bla bla bla som mojmu mužovi povedala,že on je ich syn a nech im to vysvetlí tak urobil poriadok a povedal nech sa do nas nestara,že my sme samostatná jednotka no pomohlo to asi na mesiac 😢 Potom sme absolvovali umele oplodnenie a namiesto toho aby bola mila mi robila iba nervy tak jasne že to nevyšlo a vtedy začalo peklo nemože ma vystat všade ohovara a robí zle kde može,ale nie len mne ale aj k svojej dcere je taka a to ma 45 rokov a dve deti muža alkoholika a chce sa rozviest a moja svokra stoji za zatom a takto by som mohla písat ešte dva dni a stale by som mala čo pisat Ale toto si nemožem odpustit napisat mesiac pred svadbou sme spolu sedeli a zacala nadavat na jej syna aky je on ko..t a bla bla, dalej švagriná robí väčšinu prace s počitačom a pracuje s peniazmi a moja svokra na svoju dceru stale nadava aka je to inžinierka ked všetko predrbe no predrbe vždy len tolko kolko jej pani veduca MAMA da 😠 no už nebudem pokračovat radšej ....

mata1001
25. mar 2013

@evelyn76 napisala si ze sa nechcete zadlzovat hypotekou...no radsej by som sa zadlzila na 30 rokov a postavila si dom,alebo isla do bytu ako tam s nou byvat...popremyslaj co vam bude lepsie...a to este nemate ani dietatko...pockaj ked ho budete mat,este len vtedy sa vam ako bude starat do vychovy...

evelyn76
25. mar 2013

Veď práve o to ide,že dieťatko ešte nemáme a pri nej zjavne asi nikdy ani mať nebudeme potrebujem kľud a teda ešte ho ani nemáme,ale už ona presne vie,že na materskej budem tri mesiace a potom šup naspäť do jej obchodu no to už som jej ujasnila,že ak náhodou sa podarí tak budem užívať materskú ale sa tvarila,že ju to nezaujima a keď to už konečne pochopila tak už zariadovala v obývačke detský kútik aby som mohla celý deň tráviť v kuchyni a variť to,čo nikto zrat nebude 🙂

micha7
25. mar 2013

@evelyn76 - noo nezavidim ti..bozeee.... 😒 mna by asi trafil slak!!! Ked ty si neustale pod taky stresom a si nespokojna...lebo kto by bol...ze..???? tak to moja sa ani necudujem,ze nemozes otehotniet! Ja by som NIKDY nemohla byvat zo svokrou! My sme byvali v dvojdome s oddelenym vchodom a poviem ti ,kazdy den mi vybuchavala proste , stale som ju musela vidiet... normalne sa mi sprotivila! Lebo co je vela je vela! Inak my sme postavili dom a nemali sme ho este celkom hotovy ,len dolne poschodie a ja ako strela som rychlo balila veci ,aby som co najrychlejsie ako raketa vypadla s toho domu a nastahovala sa uz do nasho!!! Sice niesme daleko od svokry je to o dve ulice dalej ale aj tak ,KONECNE CISTY VZDUCH !!! mam sväty pokoj a urcene hranice! Zmenila som sa o 180 stupnov ! Ku svokre o 180 st. a ku mne ako ku cloveku som konecne stratila ten hnusny tlak co som mala na hrudi!!! 🙂 V robote ma nespoznavali,aka zmena,ze sa stale usmievam .... atd...

mamavera
25. mar 2013

@evelyn76 postaviť muža pred hotovú vec, alebo odíde s tebou, alebo odchádzaš sama. !Inak sa zničíš, väčšina mladých má úver a žijú, niet nad pokoj po príchode domov.

lucysha
25. mar 2013

Dievčatá , ja vychádzam so svokrovcami pomerne dobre, ale ja sa čudujem aj Vám aj im, že chcete bývať spolu. Ja by som nebývala ani so svojimi ani s mužovými rodičmi a ak mám pravdu povedať , ani oni s nami. Dokonca svokor nám to aj povedal do očí. Jednoducho je to stret dvoch generácií a rozličných pohľadov na výchovu dieťaťa a to neveští nič dobré. Jedna kuchyňa a jedna gazdiná. Aj my máme hypotéku, ale tá mi je milšia ako bývanie s rodičmi.

kikaba44
26. mar 2013

Když má básník depku:
Tchýně
V rodině jsme měli zrádce,
byla to má tchýně,
teď už hnije na zahrádce,
rostou na ní dýně.

evelyn76
26. mar 2013

@kikaba44 dokonalé 🙂

stellamaris
26. mar 2013

@kikaba44 krasna basnicka 😀 😀 sto bodov!

aadulik2110
26. mar 2013

@evelyn76 tak ako to čítam.... skoro akoby som o sebe čítala.... (až na to snaženie o tehu). Tiež som typ, čo keď príde do nového, tak "skáče" ako pískajú. Odo mňa sa čakalo, že sa prispôsobím a nikto v dome neriešil, že doposiaľ som žila inak ako oni. Snažila som sa, ale nič nebolo dobré. Okrem svokry som žila s 2 švagrami a 2 švagrinami (25-37rokov - všetci slobodní a každý mal čo to povedať do môjho vzťahu s manželom, prípadne so svokrou, len ja som musela čušať). Takto sme žili niečo cez 2 roky pod jednou strechou.... k všetkým povinnostiam som sa dostala tak, že mi bolo povedané... "my sme sa bavili", "my sme sa dohodli" a ty to musíš prijať ako sme to poriešili.... svokra vedela najlepšie vyvesať bielizeň, bola nervózna, keď som v našej izbe umývala okno...(lebo to robievala ona), o kontrole kam ideme ani nehovorím.... keď za nami prišla návšteva, tak vždy sedela alebo sedeli ostatní členovia rodiny pri nás (napriek tomu, že sa nepoznali), tak som radšej ani nikoho nevolala.... ani moji rodičia nikdy neboli so mnou sami.... vždy pri nás sedela svokra, lebo sme v "jej" dome.... z tohoto dôvodu prestali chodiť a radšej sa jej vyhýbajú. Manžel raz skúsil sa postaviť na moju stranu.... a svokra začala psychicky vydierať.... "ona aj svokrovi hovorila ( zomrel nečakane pred 3 rokmi) ako to je.... a vždy zahrala divadlo ako plače a je jej ľúto ako sa ku nej správam....". Nechcela som, aby manžel stál medzi nami, tak som radšej ustúpila a neriešila.... ale vnútorne ma to zožiera. Malý sa narodil a začala sa ku mne chovať štýlom - malého zbožňujem, ale teba nepotrebujem... Situácia bola veľmi napätá, ale jediné čo ma tešilo bolo, že sme stavali a pomaly dokončovali dom. Pred Vianocami minulého roku sme sa odsťahovali do svojho.... Napätie poľavilo, ale stále tie problémy sú tu... stále svokra vie kam ideme, pripadne kde sme boli, kto k nám príde resp. prišiel... Minule ma vytočila.... mala som kolegyne z práce na návšteve a na druhý deň výsluch - koľké prišli, od kedy do kedy u nás boli... no des. Dnes som bola s malým u nich (aj napriek takýmto vzťahom nechcem, aby malý bol nejako ukrátený o babku a chodím kvôli môjmu manželovi - je to predsa jeho mama.... tiež by sa mi nepáčilo, keby nechodil k našim a pod.) a nedočkala som sa privítania, malého my vytrhla z rúk, o nejakom čaji v takejto zime ani nie je reči, nikto sa so mnou nebavil (a to boli všetci doma), svokra odišla s malým do druhej miestnosti a ja som v jedálni postupne zostala samá. Keď malý plače a naťahuje za mnou ručičky, tak ho odtiahne a odnesie inam... (to robí od samého začiatku - aby si pohladila svoje ego). Vôbec ma nerešpektuje ako dospelú osobu, manželku a už vôbec nie ako matku.... je mi z toho do plaču, na grc a ešte iné (horšie) veci...

baklik
26. mar 2013

@aadulik2110 ja by som tam vobec nechodila na tvojom mieste a to musi pochopit aj tvoj manzel. sprava sa tvoja rodina k nemu tak ako oni k tebe? ak nie, tak to musi chapat, ze preco by si ty toto mala tolerovat. a uz vobec by som k nim nesla sama, leda tak s muzom. lebo je to traaapne. ja som v podobnom stadiu, ale s mojou uuuzasnou svagrinou. trva to uz rok, kedy som pred muzom vybuchla a povedala vsetko narovinu. samozrejme, bol nastvany (na mna, na koho ineho, vsakze), urazeny, par dni sa so mnou nebavil a napokon pochopil, ze najlepsie bude nenutit ma do navstev, pretoze mne navstevy u jeho sestry nerobia dobre, x-krat som mu vysvetlila dovody. ak ma nechce potom tyzden pocuvat, aka som nas*ata, tak... a to su take veci, mne je z nich tiez na grc a este horsie. oni su taka velmi jednoducha rodina - nik, okrem mojho muza, ktory ma VS, tam nema ani maturitu. a neustale pocuvat, ked dojdeme, ze inzinieri dosli a ci nam je dost dobra ich spolocnost a podobne stupidne hefty ozaj nemam zapotreby pocuvat. ono je to sranda, mozno raz, mozno dva-krat, ale nie pri kazdej prilezitosti. co by povedali, keby som sa narazala do ich robotnickej pozicie, co ma ani nenapadne, aby som sa takto strapnovala?! tak o com potom sa mam s nimi bavit... plus svagrina, to je pripad sam o sebe - neustala sa stara do nas, furt nejake podpasove komentare, ja sa s nou uz ani nebavim, len co musim, inac ignorujem, stara sa do toho, preco som maleho uz ako 5-mes. neucila sediet (co je poriadna hovadina, ale to ona nevie, samozrejme), preco som ho nekojila dlhsie, lebo ona mala mlieka nadbytok, tak som leniva, preco sme maleho nedavali do pavuka (vsak to je pre dieta super), preco som mu do roka nedavala vobec ziadne sladkosti (tak natruc mu strkala proti mojej voli, ako krava), pritom sladkosti, ktore nosia navstevy jej detom (3,5 a 8,5 r.) ona rozdava alebo kinderka nadrobi sliepkam, lebo jej deti take veci jest nebudu, tak ako nechapem... a proste, ja by som sa tiez mohla starat do toho, aka je ona, ze jej dcera jedla v prvom roku piate cez deviate a furt vysypana a ona prekvapena, ze co to, ze si riesi svoje komplexy cez dceru, ktora vo svojich 8 rokoch navstevuje 6! kruzkov, ze vyhlasila, ze ona si maturitu kupi, na co by isla do skoly a podobne, ale nie je to moj styl. tak kde berie ona tu drzost?! a tie kecy, ked predo mnou zahlasila svojmu mladsiemu bratovi, ze len aby si nenasiel zenu ako som ja, lebo to by dopadol - to mi skoro oci vypadli, neschopna reakcie (to bola uplne prva pddpasovka od nej). jo, a ake meno sme malemu vybrali, ze ako pre psa a vsetci sa mu budu smiat. ze preco ho nedavame krstit (sme neveriaci), kolko budem na materskej (ak nebudem cele 3 roky, som karieristka, pritom ona vobec nepracuje a radsej si vybavila predlzenu matersku a zivi ju iba jej chlap uz niekolko rokov) a kopa dalsich bludov... no des. a mne je to tak jedno ako oni ziju, ja sa do nej nestaram a ona takyto pristup?! nie, dakujem, neprosim! ja nie som povinna nechat sa od niekoho ako je ona urazat!!! takze kaslem na nich a ich kecy, ze preco nechodime castejsie, tak nadtym mi len rozum ostava stat... rovnako maju auto, rovnako su od nas 60 km, ale pridu len 2-krat za rok, ale od nas by chceli, aby sme chodili min. raz za mesiac, aj to frflali, ked sme chodili, teraz nechodime ani tolko. no kde beru tu drzost vycitat nam nieco, co oni sami nerobia?!?!?! proste na grc, ako si spominala aj ty 🙄

evelyn76
27. mar 2013

@aadulik2110 Presne ako píšete babulky je mi z toho na grca k tomu všetkému ja moju svokru nechápem ani ako matku nedokáže stať za svojimi deťmi.Neustále musí byť osoba ktorej robí zl aj keď teda ja som toho názoru,že na nás útočí najčastejšie jedno šťastie,že môj muž stále stojí za mnou,lebo ako povedal od malička ich matka k nim nejako city neprejavovala a to vám poviem doslovne za ten čas čo tu bývam som raz nevidela jej deti,že by ju objalia povedali maminka ľúbim ta k otcovi to isté aj keď dedo je ešte v celku ok pokiaľ ho svokra neovplyvňuje a vnucence to isté príde mi to neskonale bezcitne,ale hlavne že babka dá peniažky a to do slova a všetkým.Čo mi dalo práce naučiť manžela že je zárobkovo samostatný a mama za teba nemôže platiť mobil a benzín a všetko na čo si spomeniem,ale musím povedať že sa mi v tom celkom darí a teda už neskaceme ako ona píska... Ale najviac ma hnevá,že moji rodičia sem tiež nechodia od svadby ani neboli a ani neprídu ona bola schopná dirigovať aj mojich rodičov...A to si neviete predstaviť ako sa tvari keď sa vrátime po víkende od našich jedna puchra spuchnuta zo začiatku som mala z toho iba výčitky a domov som sa netešila no teraz sa na tom iba smejem,nemôže prežiť keď ideme k našim nemôže vystáť moju mamcu lebo moja svokra je niekto no proste na grc teraz máme doma tému ich dcéra sa rozvádza a ja ju v tom podporujem ku..u jednu no môže jeden rodič toto povedať o svojom dieťati by ma doma v živote nevideli a to som presvedčená o tom,že nadáva aj na mňa

sashabb
27. mar 2013

@aadulik2110 normálne sa ti čudujem, že si toto ochotná znášať 😕 pochopila by som to možno ak by si mala o 10rokov menej, to by som si povedala, je mladá má rešpekt pred staršími (bojí sa, nevie si ešte povedať). No máš dosť rokov aby si si dupla a zvlášť v takomto prípade, že prídeš na návštevu aby neboli ukrátení o vnúča a oni ťa ignoruju? zoberu ti dieťa? a nechcú ti ho dať aj keď sa za tebou naťahuje? No to by bolo prvý a posledný krát a už by ma tam neuvideli.
Začni to riešiť, lebo nakoniec budu ešte aj tvojho malého štvať proti tebe. Myslím si, že ich k životu vôbec nepotrebuješ.

aadulik2110
27. mar 2013

@sashabb aj ja sa sama sebe čudujem.... na svoju občas výbušnú povahu až veľmi.... ešte keď sme bývali u svokry, tak raz ma niečo vytočilo a tak som v rozčúlení povedala svokre, že nech na mňa nehovorí, že som rozčúlená a poviem jej teraz možno, čo ma bude neskôr mrzieť a išla som sa von vyvetrať.... ona z toho spravila takú aféru akoby som ju do .... poslala - celá rodina to riešila a o tom ako zveličuje a mnohé veci rieši v "dedine" ani nehovorím - svätá to žena aj po kolenách by do kostola chodila.... ja by som to tak tada a toľko krát poriešila.... manžela mám.... nazvem ho v tomto "poseru" - vychovaný nikdy neodporovať rodičom (aj keď už je dospelý). Ja som si raz dovolila ústa otvoriť a začala mu naplákať a citovo vydierať.... aj keď so mnou vždy súhlasí, tak nikdy sa jej nevie vzoprieť a skončí to nakoniec tak, že ona je tá čačaná a my sa s manželom "žerieme"

zlatica36
28. mar 2013

@evelyn76 zoberte pôžičku a záložné právo dajte na ten dom,čo je písaný na tvojho manžela.... Okamžite by som ušla

evelyn76
29. mar 2013

No akurát problém je v tom,že ona sa poistila a dala si dožitie v dome a preto je problém dom založiť 😒

evelyn76
29. mar 2013

@zlatica36 a podotýkam,že to nebolo koli mne,ale predošlej manželovej priateľke ktorá chcela dom predať a investovať peniaze do jej domu... Takže o založení domu nemozem ani snívať ☹

dari226
31. mar 2013

ja som dnes uplne znicena,nemam chut ani zit,boli sme u svokrovcou jedine co povedal svokro ci sme boli vcera nakupovat a svokra ci este drzim dietu...vsetci spolu jedli len ja som s detmi bola v obyvacke nikto sa ma nic nespital nikto mi nic neponukol a na 2 hodiny som bola ako duch...ked sme konecne dosli domou som nevladala nic lahla som si a manzel mal len dobru naladu,ze bol tam a co ja viem a ja rozmyslam co som komu spravila...a ze takto ked to pojde dalej tak nevladzem uz zit s manzelom...on ma vobec nechap,stale ked nieoc je ich ospravedlnuje a vsetko co sa stane je len moja vina 😔 😢

marikap18
31. mar 2013

@dari226 Je mi luto, co sa deje, ale bud rada, ze s nimi nebyvas, sice neviem, preco sa k tebe tak spravaju, ale ja by som to neriesila. Ja so svokrou byvam uz 3 rok.Nie je to nic moc, ale zaciatky boli brutalne, az tak to skoncilo, ze teraz si s nou akoze vychadzam, ale len preto, ze som si povedala svoje a ona ma uz tolko rozumu, ze vie kedy mlcat. I ked stale sa vyskytnu situacie, ze sa zduje a ja uz pomaly zacinam nervacit, ze kvoli comu......ale snazim sa to predychat a kaslat na nu.Jedna vec ma utesuje, ze staviame dom a odideme.
Moj muz si ma tiez nevie zastat, mlci a jeduje ma to....musim sa sama branit....
Utesuj sa s tym, ze nebyvas s nimi a ako casto k nim chodievate? Ak casto, tak to obmadzte...