Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mandragora22
31. mar 2012

@luuca1 no...dost hekticky napisane, celkom tomu nechapem. neviem, ake mas stare dieta, ale ja osobne by som matke mojho priatela svoje dieta nezverila skor, nez bude mat aspon 10 rokov... tolko ku svokram. niezeby neboli aj supersvokry, aj taku som mala v minulosti, zial, mam za sebou niekolko vztahov a skusenost, ze ked je dobra svokra, partner je na hovno a naopak... takze teraz mam partnera, akeho-takeho, teda je dobry, ale boji sa vlastnej matere, co uz, to je dlha historia, ale akoclovek je dobry, neublizil by vedome nikomu... zato ona..... no comment. takze netusim, aka je tvoja svokra, ja by som nedavala male dieta svokre na vikendy. nie tejto tu 😝 😝 😝 😝 😝 😀

locko007
2. apr 2012

Už som tu dávno nebola, lebo sme mali so svokrovcami ako-tak pokoj. Včera ale manžel musel zaplatiť daň za garáž, ktorú využíva síce on, ale napísaná je na svokra. Samozrejme toto by mi nevadilo. Ale vraj daň za hlúpu garáž je 15 Eur. Manžel samozrejme zaplatil. Lenže zaujívamé na tom je to, že my platíme za dvojizbový byt a ešte za záhradku s chatkou tiež v Partizánskom len 13 Eur. Takže svokrovci si od vlastného syna dali zaplatiť aj svoj byt a 2 garáže. Vykašlala by som sa naozaj na tých pár eur, len naozaj ma štve, že aký majú charakter vlastného syna oklamať ešte aj o zopár drobných.

e_l_e_n_k_a
2. apr 2012

@luuca1 on chce zobrat malu k svojej matke,ale s tym ze ty tam nepojdes???? a co sa s konom zrazil ci co??? prave on by mal svojej matke povedat,ze ty si matka jeho dcery a ked nema zaujem o teba ,tak neuvidi ani malu....
a nic v zlom ,ale nechcem sa medzi vas miesat,ani robit medzi vami zvady... ale podla teba je normalne,ked jeden otec ma pri sebe jedno dieta a o to druhe sa mu stara mater??? nemala by ta jeho starsia dcerka byt pri vas???? vies ako sa ublizuje tomu dievcatku??? ked sa matka o neho nestara a este aj otec ju "odlozi" k babke ?? alebo mas ty s tym nejaky problem starat sa o "cudzie" dieta? ved si urcite vedela,ze priatel uz jednu dceru ma,a ked lubis jeho tak by si mala lubit aj to dievcatko...
neviem ci je to tak,ale podla tvojej poslednej vety ,mi to tak vychadza...pises o tej malej tak vseobecne...
prepac,ak sa mylim a je ten problem uplne niekde inde.
ale ja keby som bola na tvojom mieste,tak by som trvala na tom aby sestry vyrastali spolu... raz sa mozu nenavidiet...a to nechces nie?

yokralovnayo
2. apr 2012

@e_l_e_n_k_a
@luuca1
Som toho istého názoru ako e_l_e_n_k_a ... tiež si myslím že by mali dievčatá vyrastať spolu... dieťa za nič nemože.. ako mu to vysvetlíte keď bude staršie?
to je iba moj názor... vy ste rodičia... 😕

luuca1
3. apr 2012

@e_l_e_n_k_a
@yokralovnayo

nie ja nemám s tým problém ale ona bývat tu s nami nechce... nechce tu ani len spať, len čo príde tak reve za babkou....ale ja moju dceru kvoli nej nebudem dávať z domu k svokre.... 😒 😒 😒 😒

e_l_e_n_k_a
4. apr 2012

@luuca1 to som ti ani nekazala...len mi je divne,ze jeden otec ma dve dcery,na tu starsiu sa jej biologicka matka vykasle a otec ju "odlozi" k babke??? a druhu dceru sa snazi bez jej mamy ,ktora sa o nu stara ,s ktorou zije , zobrat k svojej matke?? chyba tu nie je vo svokre,ani v tebe ,ani v tej malej co nechce s vami byvat...chyba je v tvojom partnerovi.nehnevaj sa ako je mozne ,ze otec zanedba svoj vztah k svojej maloletej dcere tak, ze radsej zije mala s jeho matkou ako s nim???? mali by ste hodit o tom rec. ana buduce ,kym vase vztahy so svokrou su este v norme a partner pojde k nej,chod tiez. nepytaj sa ci mozes ,alebo nie. len hod poznamku,ze ked chce zobrat malu,musi brat aj teba . vyznie to lepsie ,ako ked mu povies ,ze ked nejdes ty ,nepojde ani mala 🙂

mam s tym skusenosti, zabera to 🙂

luuca1
5. apr 2012

@e_l_e_n_k_a nooo len ked som povedala ze idem aj ja tak zabuchol dvere a odišiel, že ked možem chodiť s malou ja sama tak može chodiť aj on....

sandracs
5. apr 2012

@luuca1 To je naozaj zvláštna situácia, keď dieťa môže ísť na návštevu k babke len bez mamy...Ja osobne by som nemala problém dať svokre na vikend, alebo na návštevu deti aj same, ale nie takýmto spôsobom. To nieje o tom ak ty sama -aj on sám, ale ovzájomnej úcte. Osobne si neviem predstaviť, že by som si synovi keď raz bude ženatý dovolila povedať, že môže prísť s ďeťmi len bez manželky... 😖

ralka
5. apr 2012

@luuca1 No moja zlata ked som si citala tvoj problem tak ti poviem ze ja mam skoro podobny ja mam priatela a tiez ma dve dti s preveho manzelstva a teraz mame dcerku spolu mame pekny vztah akurat ze nam roia problemy svokra a svagrine sestry priatela tiez presne ako ty pises tiez som nikdy nedovolila priatelovy aby isiel s malo k svokre sam ja som mu povedala len cez moju mrtvolu a vtedy sa aj na mna nahneval ale vies mala som nato svoje dvovody byva snamy v dedine a ked okolo nas tak sa nezastavi len soboty pride s dcerami ide mi to na nervy neda sa to uz zvladat ale musim ked chcem mat pokoj a tiezked sme chodili k nej na nastevu tak malej davali cumel do cukru a ja som im povedala ze nie ale samozrejme ze ja som ziadne slovo nemala ked tam boli dve sestry a svokra takze takto mi ju kazili a to este nevravim ze pestovali ju stale a prekladali s ruk do ruk a kd sme prisli domov tak mala pistala ako keby ju rezali,teraz tiez ked je väcsia tak si ju pytaju sobotu sestry aj svokra na noc nikdy ked mala koliky prve tri mesiace tak mi nikdo nepomohol a dokonca ani pohar polievky nam neposlala stale som mala na rukach malu a nemala som kedy ani varit ale ona nam nikdy nic neposlala ze vies co mas toho vela stou malou tak poslem ti aspon navarene nie jedyvali sme polotovary alebo som rychlo varila a priatel ma striedal a pestoval malu a tiez nam len rypa do vztahu preco nechodime a podobne a ze malu nevidia a tak je to tazke

sandracs
5. apr 2012

A k tomu staršiemu dievčatku, nemyslím si, že by bolo pre ňu dobré ísť bývať od babky. Babka ju vychováva od malička, má tam zázemie, je zvyknutá na pravidlá aké má vo výchove babka, svoju školu...a meniť prostredie, v ktorom sa dieťa cíti isto, len preto, že si tatko založil novú rodinu by sa mi nezdalo správne.

e_l_e_n_k_a
5. apr 2012

@luuca1 nie je to troska "na hlavu" ??? ciste citove vydieranie... nezila by som s nim ani 5 minut

snu
8. apr 2012

jeej takato tema tu je? wow,, tokokrat sa potrebujem vyventillovat na temu svokra 😀 aj dnes to vo mne vrie 😀

snu
8. apr 2012

@ralka podobne,,tiez mi svokra nikdy nepomohla,, a to sme stavali dom a musela som varit pre 10 ludi,, maly byval strasne zly ,, a to je svokra doma na ,,invalidnom,, stacilo keby len pri nom bola,kym navarim a odnesiem na stavbu,, po nakupoch a kozmetickach mohla chodit.. a toho mame viac,, maly ma uz skoro 3 a je to horsie,, uz tam dllho nechodim,, ani ona sem,, len mm s malym tam ideu raz za zas,, a svagrina? tak som sa z nej tesila,,ale ta ma diagnozu ,,mama,,

maca_p
8. apr 2012

dievcata mam na vas obrovsku prosbu, aspon trocha zabudnete na svokru, ja som tu svoju zamestnala podpismi tiez 😀 .
dna 19.4. sa v suranoch bude rozhodovat o jedinej detskej liecebni pre vekovu skupinu 0-3 roky pre deti s atopickym exemom a potom az do 18 rokov. potrebujeme co najviac podpisov uz do tohto stvrtka, preto leziem do tejto temy. osobne s mojimi detmi 1 a 3 ideme teraz 16.4 na preliecenie, tak dufam, ze nebudeme posledny turnus...
ak sa rozhodnete participovat na zbierani podpisov, tuknite mi do IP mailovku, poslem formulare. tieto, co som vkladala specialne do tejto temy: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/peticia-za-zachovanie-liecebne-pre-atopicke-deti/ , su vraj necitatelne.

dakujem vopred za vsetky preliecene deti tohto ustavu. proste Odborny detsky liecebny ustav Travnica nesmie ukoncit svoju posobnost! apropo, nikdy neviete, kedy, koho, kde zacne skriabat zvlast v terajsej dobe ked je pomaly dazdy druhy clovek na nieco alergicky...

lalia2
8. apr 2012

@locko007
@ralka
joj baby. čo sa ja napočúvam, že k svokre nechodíme. ona to hovorí každému, dokonca to volala aj mojej mame, švagrinej mojej sa sťažovala a už keď sa sťžovala mojej mame, tak to asi už ako poslednej, nie? keď som bola na rizikovom, tak každý víkend sme tam chodili aspoň na tri hodiny. síce som tam len sedela, ale radšej by som sedela doma. a keď mala malá dva týždne, tak že či nedôjdeme. s dvojtýždnovým bábo, v čase chrípok. ešte ona bola chorá a dotrepala sa k nám. oni majú v dome psa, čo mi vyslovene vadí, ako všade skáče, a teraz tam mám dať malú? no ateraz bola svokra pri nás. mm jej hovorí, nech príde na návštevu v nedeľu. nie, ona sa dotrepala už v piatok. malá má sedem týždňov. tak mi ju brala na ruky, že ju držala pod pazuchy, akoby mala pol roka, hlavička padala, som mala dosť. ona ju ide nakrmiť. no skoro malú posediačky držala, že čo mi vypije 90 ml, tak vypila len 30 ml, viac nechcela. potom ju položila na pult a naťahovala jej nožičky, hore dole, ako keď chcete, aby sa bábo vyprdkalo. jej hovorím, že nech jej nerobí, lebo bude vracať. a ona múdra, samozrejme ona tri deti vychovala, že - ááále povedzi ty mamííínke, že kdežééé by si týýý vracalááá z 30 ml, všááák, to by si museeeela vypiť viaááác, nie tridsať ml, všááák mojááá. no som mala dosť. malinká samozrejme o dva minúty všetko vyvrátila... a ona na to, že kto by to povedal, že z 30 ml bude vracať. no reku ja som to hovorila... a to obohatila svoje mudrovanie príhodou, že môj mm keď bol malý, tak zjedol šatku. kukám,akú šatku? že normálnu. furt sa s ňou hral, raz odhryzol jeden rožtek, raz druhý, tretí a za dva roky bolo po šatke. super. už viem, prečo mu je furt zle od žalúdka. a to stará furt mudruje, lebo je sestrička a vychovala tri deti...

lalia2
8. apr 2012

no a to sme k svokre chodili každý víkend aspoň na tri hodiny a to sa jej zdalo málo. ani k svojim rodičom som toľko nechodila a to ich mám rada... no a teraz prišla na to, že keď nechceme chodiť my, tak bude ona k nám. no super. to je na zbláznenie. ako všetko špehuje, ani k našim nemôžme ísť, lebo furt sa pýta a boli ste u vašich? keby som povedala, že hej, to by bol oheň na streche, že ako to, že tam hej a pri nej nie. a to nehovorím, ako na byte všetko špehuje, máš hento nové, toto si minule tak nemala, hento si kde kúpila? aj ona to potrebuje... ale nemaá peniaze... a to o tom, žýe čo si necháva a nechávala platiť od ´dettí tu rozpisovať nebudem, to už som tu neraz sa rozčuľovala...

mamickaaa
9. apr 2012

veru tak....

mamickaaa
9. apr 2012

rada by som si popisala o vztahoch so svagrinami... je tu niekto taky co ma tiez ostre vztahy???? prosim napiste aby sa mi ulavilo... moze byt aj o svokre... casto si myslim, ze to len ja mam take "stastie" na taku skvelu manzelovu rodinu...

fantagiro31
9. apr 2012

@lalia2 tak som sa nezasmaila dlho, ta šatka 😀

aduskatt
9. apr 2012

@lalia2 toto ked moja robievala, ze ona kedysi hento a toto...tak som jej raz povedala, ze kedysi ludia zili v jaskyniach a neumyvali si zuby a jedli len to, co si ulovili a tiez prezili a to ale neznamena, ze teraz budem aj ja byvat v jaskyni.🙂))a to jej stacilo......

baklik
9. apr 2012

@mamickaaa ja! dnes som odmietla ist na navstevu, pretoze ma nebavi neustale pocuvat urazky z jej strany akoze medzirecou o tom, aki sme my neschopni rodicia a ona supermatka, ktora vie vsetko najlepsie a proste je naj. asi si to potrebuje neustale dokazovat a ja nemam potrebu sa s nou predbiehat ani byt jej tercom, na ktorom parazituje pre budovanie svojho ega. a tiez nemienim pocuvat narazky na to, ake meno sme dali malemu a ze je po maminke bledej pokozky, ze ake je to "hrozne". to je otras.... ja nemam na to nervy ani zaludok a nepotrebujem byt este tyzden po navsteve nas.... takze dnes som nesla nikam a drahy isiel samucky sam na navstevu....
tiez neviem, preco by sme sa my furt mali k nim trepat hodinu cesty tam a hodinu naspat s malym babom, ked oni maju tiez auto a odrastenejsie deti. no proste, skoda reci... 😖

zuzulienaba
9. apr 2012

@lalia2 tak na tej satke som sa neskutocne nasmiala. To som este nepocula😊. Aj moja svokra bola 40 rokov zdravotna sestra a preto si mysli ze je najmudrejsia. Ale za tie roky sa vselico pomenilo. Tiez maleho chcela furt dat sadat,ked este nevedel. Teraz sme s nou mali dokonca velky konflikt,lebo mala pocit,ze jej upierame maleho. Mame totizto vyhradeny jeden den v tyzdni,konkretne stredu,kedy si ho berie na cely den. A ak som si nahodou nieco dohodla aj s malym na stredu,hned bolo zle,ze uz jej branime byt s nim. Kolko sa ona akoze ponuka,ved ho povarujem,a potom ked jej volam,tak nikdy nemoze. Bud ma kadernika alebo neviemco. Nastastie muz je na mojej strane. Takze my sa musime prisposobovat jej a este aj tak neni spokojna. Co uz,ja len dufam,ze my co sme to prezili,budeme lepsie svokry🙂)))

zuzulienaba
9. apr 2012

@d.j. To je strasne. Ako zo zleho filmu. By som odpadla,kebyze mi toto robi svokra

mamickaaa
9. apr 2012

KTORA Z VAS BOLA DNES NA NAVSTEVE U SVOJEJ KRAAAAAAAAAAASNEJ SVOKRUSKY?????????

snu
9. apr 2012

no ja urcite 😀

snu
9. apr 2012

@lalia2 supeer, tak ked bude nahodou varovat malu,tak vsetky satky daj prec 😀

snu
9. apr 2012

@mamickaaa neni si sama 😠

aduskatt
9. apr 2012

@mamickaaa ja som mala to stastie, ze som bola doma, kedze jednak svokra byva 350 od nas a mm bol v praci, takze som nemusela vobec chodit po navstevach 🙂))

snu
9. apr 2012

@aduskatt tp mas ake stastie 350 😀 sice ta moja by ma srala aj keby byvala v afrike 😀

snu
9. apr 2012

moj mm s krpcom idu zajtra,,som zvedava ako im to dopadne