Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lycka
16. feb 2014

ahojte dievcata ani neviem ako mam zacat, doteraz som si zila kludný zivot kým sme sa neprestahovali do nasho domu snov , ktorý je bohuzial na jednom dvore so svokrou, ktora je vdova a zije sama. Z mojhp zivota sa stalo peklo. Chce sa na nas namotat na moje dvve deti na nas zivot a mne to strasne vadi. neviem co mam robit. Ked pozriem cez okno a vidim tam jej dom alebo ju na dvore ihned mi az prichadza z toho zle...nechcem jej ani davat moje deti samej ked chce nech sa ohlasi na navstevu ale ja proste nevladzem s nou bojovat. Strasne lutujem ze sme sa z bytu prestahovali nedokazem tu zit ani dychat nenavidim ju , nemam sukromie a rozmyslam ze opustim manzela...poradte mi nieco prosim

buco15
16. feb 2014

@lycka no pekne a prečo chceš koli tomu opustit manžela???? tiež byvam so svokrou v rodinnom dome ona o poschodie nižšie , tiež ju nemusím, a muž to za mna vyriešil skus sa s nim o tom porozpravat

ukulela
16. feb 2014

@lycka najprv to rozober s manzelom - co presne ti vsetko vadi a nechnajprv on skusi nastavit vase zdrave spoluzitie na jednom dvore. ved to bol vas vysnivany dom a ak ty mas manzela rada,tak bojuj preboha za vztah.

ppetinka
16. feb 2014

@lycka skús sa o tom porozprávať s mužom .. ja mám podobný problém so svokrou ... bývame so svokrovcami v 1 dome, len my nad nimi (máme samostatné bývanie v rámci ich domu), ale tiež nemáme súkromie. Kým sme nemali dieťa, tak svokra sa ani veľmi nestarala do nás .. ako jasne, pýtala sa, čo máme nové, riešila pár veci, ale v rámci normy ... no odkedy máme bábätko, tak som ju akokeby "znenávidela", lebo keby mohla, tak by tu u nás bola nonstop ... nenávidím, keď odchádzame neikde preč a ona nás nedajbože uvidí cez okno, tak vyletí do dverí a kýve nám ..a to isté aj keď prídeme ... a len furt k malej sa tlačí atď ... viem, že ju má rada, ale ... vadí mi to. Zo začiatku ku mne chodila aj 3x do dňa, už sme jej to zredukovali na max. 1x do dňa .. chvalabohu. Ale i tak, čsto sa kvôli nej hádam s mužom. Mám pocit, že ona vie úplne všetko, aj keď si prdnem doslova... keď je v robote, tak volá mužovi, a pýta sa na malú akokeby ona bola jej matkou .. občas mám pocit, že keby mohla, tak by za mňa i malú kojila ... 😒 Inak je to fajn osoba, pomáha mi ako vie, varí nám atď ... ale predsa mi chýba akési súkromie a pokoj ... 😒 Proste so svokrovcami žiť je des 😠

lycka
16. feb 2014

@buco15
lebo nedokazem zit sj eho matkou na jednom dvore a nebudem sa pozerat ako mi taha deti odo mna prec. ona je sama nema nikoho ale ja pritom strasne trpim teraz po desiatich rokoch samostatneho byvania mam zit z jeho matkou?? nevedela som ze to bude take hrozne ale je to ... mam vyyhladat nejaku odbornu pomoc?? a co mi poradia? ze pekne s nou mame nazivat cely zivot? Zatial to riesim tak ze utekam z domu aby som sa jej vyhla..este tu byvame len dva mesiace.

lycka
16. feb 2014

@ukulela dakujem lenze mne vadi ze zijeme na jednom dvore a ako sa to da vyriesit? jedina moznost keby svokra odisla byvat do bytu ako stale slubovala ze urobi ked sa mi nastahujeme a ked sme prisli tak ona uz ani panovi odist ... to boli len reci ..ze nas necha samych..

lycka
16. feb 2014

@ppetinka ja tiez nenavidim ked sa stara kam ideme ja sa jej nepytam ani kde bola ani kam ide ..najlepsie keby odisla a nechala nas dychat . nenavidim ked mi taha deti a to poznas ze deti chcu ist...nestojim o jej pomoc lebo nechcem aby mi liezla do domu...ale som si vedoma ze tak dlho zit nevydrzim lebo je to trapenie a najhorsie ze sa blizi leto a co potom denne s nou na dvore?? zblaznim sa z toho

ammellia
16. feb 2014

@lycka Ako sa k tomu stavia tvoj manzel?

adela1973
17. feb 2014

@lycka
Ja som tu asi pred dvomi tromi mesiacmi písala o spolužití so svokrou na jednom dvore . Neviem čo presne ti vadí a do čoho všetkého sa starie . Chce to veľa trpezlivosti a porozprávať sa riadne s manželom o tom všetkom . U nás to už bolo v stave že hádam svokra vedela, že kedy som si aj s prepáčením prdla a brala nás ako nejakých nesvojprávnych debilov. .
Treba sa veľa rozprávať o tom s manželom, zaraziť to hneď v prvopočiatku , ako vzniknú problém y. Ja som to tak nerobila najprv , potom bola svokra zaskočená keď som jej vykričala všetko naraz a môj muž tiež . V mojom prípade čas pomaly ale iste vyriešil skoro všetko a svokra si už nedovolí to čo si dovoľovala zo začiatku . Hlavne nesmieš povoliť uzdu ako sa hovorí . Presadzovať si svoje a pokiaľ ona nebude brať na teba ohľady tak ani ty na ňu . ak ťa ona bude mať za hovno tak sa jej ty do zadku nemáš prečo pchať . Vieš chlapi sú dosť veľkí alibisti , tak to musíš zobrať hlavne do svojich rúk .

buco15
17. feb 2014

@lycka presne ako ti píše adela 1973 treba si otvorit usta, neboj sa toho nakričat na nu ja som to spravila a ma zakaz vstupu do mojho bytu, a ked sa nejako sprava zle k malemu tak jej ho zoberiem a nazor na vychovu si poviem. Už som sa dost pohadala s mužom koli svokre a videl že ona hra na dve strany a uvedomil si to až ked som mala zbalene veci, vtedy už zakročil.

anina63
17. feb 2014

Milé žienky,náhodou som prišla na túto stránku a nedá mi nereagovať.Ja som žila v jednom dome so svokrou 19 r.tiež som niekedy aj ked nie slovne ale v myšlienkach nie raz hundrala,čo sa stará,čo mi rozkazuje a pod.Aj ked už dávno nie je medzi nami,dnes by som už na niečo také ani nepomyslela.Pomáhala nám s deťmi,ked my sme boli v práci,niekedy uvarila,prispela na sipo a mnoho iného.Dnes som sama svokrou a bývame na jednom dvore.Snažím sa mladým nezasahovať do ich súkromia.Ked ma požiadajú o pomoc,pomôžem,keby som vedela,že si naši myslia to čo vy o svojích svokrách,tak zbohom.....Pamatajte,že čas nezastavíte a raz budete aj vy svokrami a nechcite vedieť čo si budú o vás vaše deti,nevesty či synovia rozprávať.Raz sa všetko vráti.Pomysleli ste si niekedy,že tak sa môže niekto správať k vaším matkam?V živote je všetko o tolerancii a láske k blížnemu-teda aj k svokrovcom.Nechápem,že ľudia v bytovkách žijú dvere o dvere a to je v pohode a to len preto,že nemajú na očiach jedinú osobu a tou je svokra?

maminka172
17. feb 2014

@lycka Ja mam presne to iste. Tiez mame na jednom dvore 2 domy. V jednom byva svokra a v druhom my s manzelom a dietatom. Tiez mi ide neskutocne na nervy. Uz len ked ju vidim, som nasrata, nemozem ju ani citit. O mojho syna prejavi zaujem asi 2 krat do tyzdna na asi 1 hodinu. Boli casi, ked ho nevidela aj cely tyzden a namiesto toho behala po kamaratkach. Ked jej prisla navsteva, taaaak velmi ho pred nimi lubila a ked odisli, uz ho nepotrebovala stiskat. Ta falos ma neskutocne stve. Najradsej mam, ked ho pred navstevou predvadza, co vsetko uz vie. Podotykam, ze vsetko sme ho naucili my s manzelom. Okrem vianoc a narodenin mu nikdy nic nekupila. To boli vtedy darceky z povinnosti. Ked idem s malym do obchodu a ju stretnem na dvore, maleho sa vzdy spyta, co je kupi. Hned by som ju nakopala. Ona chodi do obchodu skoro denne a nic mu nedonesie. Vinimka bola len raz, ked stretla v obchode kamaratku a volala ju k sebe na kavu. Vtedy s nou prisla hned za nami do zahrady a malemu dala 2 brumiky. To preto aby sa predviedla ake je ona starka. no des. Teraz v zime ju vidim asi raz denne, ked sa stretneme na dvore, ale v lete to bude cely den. Zvykne s kamoskami-klebetnicami sediet na dvore od rana do vecera a neda sa vinst z domu bez toho, aby som sa o nu nepotkla. Fajcia mi v kuse pod oknom, takze v kuchyni vetram minimalne. Je toho strasne vela. najradsej by som odtialto odisla. Nikdy sme si nesadli a dokonca sa mi pred polrokom prestala odzdravovat- prihovorila sa len malemu 2 vetami, a to ho vzdy oslovi inak ako sa vola. A potom odisla. A kedze ma skoro nikdy neodzdravila, prestala som ju zdravit.

ppetinka
18. feb 2014

@lycka no ja budem mať v lete podobný problém - tiež spoločný dvor ... a zase stále utekať s malou do mesta tak to nie je bohviečo ... akurát mám možno tú výhovorku, že my ešte nemáme upravený dvor, nakoľko sme rekonštruovali bývanie, teda na dvore je riadny bordel ako na Luniku IX :D Takže aspoň budem mať ako taký dôvod nebyť tu stále, ale že si budem môcť občas odísť aj do mesta alebo k mojej babke na dvor, bez toho, aby svokra mala potom nejaké "narážky", že čo stále utekáme preč :D Ona sa mi už hrnie aj do kočíkovania malej ... vrrrr !!! A stále sa pýta muža, že čo robí malá, že či nespí a keď nebude spať, aby sme jej prezvonili atď .. a čo ju to má čo trápiť ??? Už minule som sa jej pýtala, že čo by robila, keby sme tu nebývali ...

casnicka
18. feb 2014

@ppetinka prosim ta a co ti povedala na to,ze co keby ste tam nebyvali...och aj ja uz mam dost svojich svokrovcoch a to s nimy zijem len necele 2 roky a uz boli hociake hadky ale aj tak neviem do kedy to tu vydrzim....ako muz je na jeden strane ,ze ano pojdeme prec a na druhej nemame nasporene peniaze tak ostaneme a ved oni aj tak dlho zit nebudu ...no stary ma 54 a stara este len 50 ...tak neveim ci ja skor nepojdem jak oni....

ppetinka
18. feb 2014

@anina63 pekne si to napísala o svokre ... že je to všetko o tolerancii a láske k blížnemu. Ja to beriem, ale keď ja môžem tolerovať svokru a jej súkromie, tak by mohla aj ona tolerovať mňa, môjho muža a naše dieťa ako samostatnú jednotku - RODINU. Bývame spolu, to áno, ale tá pomoc je vzájomná. Ona pomáha nám a my zase jej. Ale neprestanem zastávať názor, že by mala mať aj ona určité hranice, ktoré by nemala presahovať ... Ona dobre vie, že ak budem potrebovať od nej pomoc, že ju zavolám, veď neraz sme ju prosili, aby nám na chvíľu postrážila malú, kým sme my šli na nákupy /aj pre ňu/. Ale uznaj .. aby tu bola za deň aj 3x je podľa mňa neúnosné ... Alebo aby malú ťahala k nim dole, čo dole má ešte 5r vnuka, ktorý nevie, čo so sebou a často je chorý ... tak aký to má význam ? Alebo aby mi tu chodila, keď je chorá ??? Už tak bolo, prišla hore, keď ju bolelo hrdlo a mala nádchu, tak som jej rázne povedala, nech sa vylieči, lebo nechcem, aby malá bola chorá. Ako ďalší príklad uvediem, že my tu chodila aj večer po 20 hod ... a čo sa ešte nezmenilo je to, že keď je v robote, tak volá môjmu mužovi aj po 21 hod ... no uznaj. Myslím, že to je už čas, kedy by si volania mohla odpustiť a trošku rešpektovať aj to, že chceme mať už kľud a venovať sa sebe navzájom, keďže môj muž je od rána do večera v robote :(

ppetinka
18. feb 2014

@casnicka no to, že čo by robila, keby sme tam nebývali som narážala na malú, že to by ju denne nevidela a že ako by vydržala .. a ona, že tak by chodila do mesta za nami 😕

casnicka
18. feb 2014

@ppetinka no bola by si natesen aco...keby stale ku vam chodila...

ppetinka
18. feb 2014

@casnicka ako ja nemám problém, aby prišla za malou, ale tak 3x do dňa ??? Síce už sme jej to zarazili na 1x denne 😀 aj večerné návštevy.. predsa je to už čas, kedy chcem mať pokoj, behať si len tak po byte neupravená, v pyžame, mať všetko "rozbombardované" :D

anina63
18. feb 2014

@ppetinka ahoj,tak to sa musím zamyslieť sama nad sebou, lebo robím to isté.Lenže ked neprídem k ním, tak si myslia,že sa hnevám.Musím sa s mladými o tom porozprávať.Ja som vždy za kompromisy.Clovek sa učí celý život aj správaniu 🙂 Len to je zle,že nikomu nevidno do hlavy,čo by chcel v danej chvíli.Nemyslím z toho nič zle.Aj mne pomôže,ked viem čo mladí chcú,ked to tu čítam.

ppetinka
18. feb 2014

@anina63 veď hej, ktovie, aká bosorka budem ja 😀DD Ale nie ... ja mám svokru rada, len určité veci by mohla fakt trošičku obmedziť a bolo by to super 🙂 Ja sa teším, že malú ľúbi, ale musí pochopiť aj to, že chceme mať aj trochu súkromia... veď nedajbože keď malá v noci sa zobudí a ona to počuje, tak mi na 2. deň hovorí, že či malá bola hore v noci, lebo počula ako sme chodili po byte a boli na wc :DDD Proste nooo :D

anina63
18. feb 2014

@ppetinka 😀 😀 😀 my síce sme na jednom dvore,ale aj ja sa spýtam,či malé spalo a niečo podobné,aby reč nestála,ked sa stretneme vonku 🙂 Ved aj k susede sa ozvem a pozdravím.Ja ti to píšem v dobrom,nemyslí si nič zle 🙂 🙂 🙂

sashabb
18. feb 2014

@anina63
@ppetinka
Podla mňa je aj 1x do dňa vela. To že spolu bývajú dve generácie neznamená, že musia byť spolu stále a nonstop. Mladá rodina sa musí naučiť fungovať sama a hlavne, zrejme si chcú žiť podla svojho.
Ja si to teda neviem predstaviť, že by som sa denne musela stresovať, že zase príde svokra. Prečo toto nerobí aj rodina ženy? prečo je to večne tak, že je problem so svokrou (matka+syn)? asi tie matky zabudli odstrihnuť pupočnú šnúru, alebo ja neviem. Prečo si dcera vie svojej matke povedať a chlap to nedokáže?
Nad tymto by sa bolo dobre zamyslieť.
Nestačila by návšteva 1x za týždeň? Ísť cez víkend na obed alebo na poobedie na návštevu?

anina63
18. feb 2014

@sashabb tak absolútne sa nestarám,čo robia,kúpia,kde idú a žijú so po svojom.Púpočnú šnúru som odstrihla dááávno.Tou som spojená skôr so svojou dcérou,ktorá je ťažko zdr.postihnutá a na tú som ozaj zaťažená.A na ml.dcéru,tá je slobodná a prichádza raz za čas domov,lebo študuje.Mám ich všetkých rada rovnako aj nevestu.Nerobím medzi nimi rozdiel

koala7
18. feb 2014

Ahojte, ja som svoju svokru mala velmi rada, az dokedy sa nam nenarodilo prve dieta. Odvety je u nas castejsie, a zistila som ze je velmi panovacna. Zijem v zahranici, a mame medzi sebou aj viacero kulturnych rozdielov.
Ked sa maly narodil, povedala som vsetkym z rodiny ze chceme byt prvy tyzden sami doma, uzit si to a zregenerovat sa. Svokra mala poznamky, uz o 3 dni vypisovala kedy moze prist, tu je totiz bezne mat hned po porode doma tyzden otvorenych dveri a varit kavu kazdemu kto pride. Nepacilo sa jej, ze si k nam hned nebude moct priviest svoje kamaratky a tak (je rozvedena odkedy sa jej narodil moj manzel), ale prezili sme to.

A teraz priklad z posledneho vikendu, kedy som definitivne zistila ze ak s nou nechcem ist do konfliktu, budem musiet byt velmi prefikana a diplomaticka: odkedy sa maly narodil, amal som viacero zdravotnych problemov, a kedze manzel musel ist do prace, a svokra ma 70 rokov, a predsa len moja mam mi je blizsie, bola u nas mama dva krat na mesiac mi pomahat s domacnostou, pretoze sama by som to s tymi zdravotnymi problemami nezvladla. Svokra sama uznala ze ona by nam tolko pomoct nevladala, ale ak by sme nieco potrebovali, urcite sa mame ozvat a hned jej dat vediet. Mala som pocit, ze sa jej trosku krivdi a ona by chcela byt u nas castejsie, tak som na jeden vikend vymyslela ze nech pride na cely vikend, pohra sa s malym, jeden vecer pokial maly uz spal sme si chceli vyjst na veceru, a tak, pohodka.
Co svokra vymyslela, sa mi teda nepacilo. Mam momentalne rada svoje sukromie, klud, a ona si k nam zavolala svoje kamaratky. Namiesto toho aby si uzila cas s vnukom, potrebovala mat u nas svoje kamosky a popijat s nimi kavicku, pochvalit sa nasim domom, ukazat vnuka. Prva necakana navsteva dosla o 11 rano, to som oci otvarala ze co to je. Prave som varila obed, a svokra mi vliezla do hrnca, ci uz je hotove, ci moze naberat svojej sestre, ktora je hladna a o chvilu pojde prec.
Potom som si isla s malym lahnut, som dost vystavena z kojenia, tak sme spolu spali, o stvrtej sa dotrepala dalsia jej navsteva, musela som vstat, zobudit dieta a ist s nim sediet do obyvacky. Ak by som ho nezobudila, svokra a aj manzel by si mysleli, ze ho pred nimi skryvam.
Svokra kupila pre svoju navstevu zopar kolacikov, a ked odchazala, tak si tych par co zvysilo zbalila a zobrala domov. Jej poznamky typu ako teplo jej maly obleceny, ci je zdrave pre neho tak dlho spat, a ze ona aj svagrina nechavaju dieta vyplakat v postielke kym zaspi radsej ignorujem a nereagujem na ne.
Lezie nam do chladnicky a pozera co by si mohla zobrat so sebou , aj ked sama je maximalny drzgros. Kupili sme jej maly darcek, a ani ho tu nechcela otvorit, lebo sa bala, ze papier si nebude moct zobrat domov.

Proste je to uz na mna privela, je divne setrne lakoma, sprava sa v nasom dome ako by patril jej a nikdy sa neopyta co my na jej plany, resp. az ked vsetko zorganizuje sa opyta aj nas ze co my na to, a jej poznamky o mojom sposobe starania sa o babo tiez nestopnem tak lahko ako mojej mamy, ktora vie, co mam a co nemam rada a vychzdza mi v ustrety.

Co s nou?
Viem ze manzel ju berie s rezervou, ze jej na jej vymysli len diplomaticky alebo s humorom odpovie, a snazim sa naucit tomu jeho sposobu, aj ked najradsej by som bola viac otvorena a priama. Stoji to za zo nastrbit si uprimnostou vztah so svokrou?

koala7
18. feb 2014

@koala7 prepacte za hrubky, mam vykojeny mozog 🙂

sashabb
18. feb 2014

@anina63 ja som to nemyslela priamo na teba, že ty taka si, ale tak všeobecne 😉 ako to sledujem a čítam ...

sashabb
18. feb 2014

@koala7 ja by som to nezniesla, normálne sa čudujem, že toto dokážeš trpieť. Pre mňa je maximálne drzé aby si ku mne domov, pozývala svokra kamarátky!!! aby som musela? budiť dieťa lebo ony chcú atď.

adela1973
18. feb 2014

sashabb
Súhlasím s tebou , že väčšinou je problém so svokrou z mužovej strany . A aj s tými návštevami to netreba preháňať. Treba si fakt strážiť svoje súkromie a vyžadovať to aj do muža , aby pred mamičkou veľa nerozprával kde a čo robím, s kým sa stretávam , a keď je svokra majetkovo založená absolútne nespomínať čo som kúpila do domácnosti alebo na seba a koľko to stálo .
A niektorá babenka tu písala o hraniciach spolužitia . Tak za to som všetkými desiatimi .
A pre obidve strany by mali platiť tie isté pravidlá .
Keď k nám svokra chodila každý deň na televízor a sedela v obývačke od piatej poobede do desiatej večer , tak to už ja za normálne naozaj nepovažujem a najmä preto, že ja som jej aj s mužom za nejakú návštevu nikdy nestála .
Moja svokra je strašne lakomá a egoistická, takže ja od nej nijakú finančnú alebo inú pomoc neočakávam , ani teda nechcem aby nám takto pomáhala , pretože nepotrebujem , aby mi pri nejakej najbližšej príležitosti začala vyhadzovať na oči čo mi ona dala alebo nie .

timea179
19. feb 2014

moja ex svokra??v zivote mi nic nedala,nepomohla s detmi,s oci jej srsi sama falos a pokrytectvo...takych ludi absolutne nemusim........a v kostole je 3x do dna......uzila som si s nou svoje....som stastna ze som ju uz 2 roky nevidela 😀

lycka
19. feb 2014

@ppetinka
@sashabb tiez si myslm ze uplne staci navsteva raz za tyzden alebo aj dva ... a nie denne sa stretavat to nevedie k nicomu dobremu ... a este ked je neohlasena navsteva ved dnes to je uz drzost prist len tak a este aj bez klopania a to jej nedava ziadne pravo ze sme na jednom dvore nie sme jej majetok.. ved kazdy kto ide na navstevu tak zavola a dohodne sa a nie len tak vpali...