Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

muttinka
29. aug 2010

ale otec potrebuje aby mu niekto aj veril.

zuzul1310
29. aug 2010

@kamaratka_ba ahoj, píšeš, že s malou chodí k mame aj priateľ, prečo on nepovie mame že malá proste nebude jesť to čo jej dáva. My keď sme u svokrovcov, tak by tiež do malého svokra natlačila čo sa dá od čokolády cez pizzu a ovocie, lentilky a najväčšia sranda je že všetko naraz, na čo sa malý pozrie to má zjesť a vypiť a zo začiatku keď som mu to nedovolila tak som bola tá najhoršia, pár krát som to povedala doma priateľovi a potom on rázne povedal mame že to malý jesť nebude a odvtedy čo poviem platí a aký majú oni názor je ich vec, ale malému bez nášho súhlasu nedajú nič. Samozrejme malého by som u nich nenechala ani na hodinu samého. Príklady hračiek ktoré svokor dal malému keď sme boli u nich aby sa chlapec zahral (mal rok) 1,5kilové činky, biliardové tágo, tie drevené blbosti na masírovanie, ...je toho viac, toto sú také hlavné perličky 🙂 Ale v tvojom prípade by mal priateľ naozaj zakročiť pretože sa jedná o zdravie vašej dcérky a to je vážna vec, ty sa snažíš starať sa o dcérku čo je samé o sebe náročné a v tvojom prípade ešte komplikovanejšie, lebo musíš mať stále na pamäti čo nemôže aby si jej to náhodou nedala a potom ti svokra tvoje úsilie pokazí behom pol dňa. Porozprávaj sa o tom s priateľom, je to aj v jeho záujme.

muttinka
30. aug 2010

skaredekacatko ako otec príma vnúčata, tvojich svokrovcov -jeho svatka a svat by mohli tiež zaväžiť napr. neaka mala rod. opekačka -v poludnajšom stretnutí-a deti sú tiež fajn liek?

carcassonna22
5. sep 2010

Caute baby, som tu nová ,ale aj ja chcem napísať a zarveň zistit co to len ja vidim tak cierno amala by som so sebou nieco robit alebo je chyba vo svokre a v mojom chlapovi...Ide o to, že byvame nad nimi, mame nadstavene nad ich domom, je to des lebo stale mam pocit, že nas niekto sleduje, napriklad ked sa maly hore u nas buchne a zacne plakat, v momente svokra vola, ze co sa mu stalo, ze ci spadol a joj chudacik, akoze my sme neschopni, ze nam stale pada alebo co,ale ked sa maly buchne u nej, ci poreze ako to bolo minule, v momente mu schovala ruku a zacala mu ju akoze utierat,ze je to spina a nie krv!!! Alebo pocita a pocuva kolko reznov klepem a kolkokat mi maly place a ako strasne buchoce a beha po byte, ze u nej take veci NIKDY nerobi!!! U nej neplace, nebeham je pslusny, nekrici a ani bordel jej nerobi,nie, lebo cohokolvek sa chyti, hned mu to berie a robi mu prednasku o tom , ze to nesmie , a tam nemoze a podobne!! a ze je otrasne vychovany a vsetko co mu ja s mojou mamou kupime, je zle, nezdrave alebo ho to tlaci, alebo take on este nepotrebuje, lebo ona mu za cele dva roky dokopy kupila asi tak troje pancusky a hracky mu kupila si 3 ks a totalne nevhodne pre jeho vek, vraj deti nepotrebuju hracky...hlupost, ma problem mu kupit, lebo je todrahe pre nu,ona si predsa musi zariadovat v prvom rade svoj dom,aby mala kam navstevy pozyvat a mohla sa chvalit, to je dalsia vec, ktora ma stve, ze jej nie je nic po voli, ona sa totiz potrebuje neustale s niecim ukazovat a chvastat a my jej momentalne tuto potrebu nedokazeme splnit, lebo na to nemame financie, aby sme chodili po dovolenkach a extravagantne sa obliekali,aby sa ona mohla chvalit po dedine ako si my skvele zijeme...ale mozno by sa najprv skor mala zamerat na seba, lebo vyzera hrozne, to ju ale netrapi, mna musi kritizovat a preco si uz nedam vlasy ostrihat a chcelo by to uz novy melir, nie?? a podobne ked bol maly mensi, sme sa trochu chytili, lebo som jej povedala,ze si neprajem aby bola u nas kazdy den a chodila k nam kedykolvek sa jej zachce, ci rano, ci vecer ani nezaklopala, proste si vkracala do bytu,akoby bol jej a potom d toho zacali este ady ohladne maleho, a uz by mal sediet, nie, a uz by mal rozpravat nie, a preco este nechodi a preco nema capicku aostatne deti hento a toto a preco vas maly stale nic...tak som ju jemne vyprevadila a odvtedy je nas ztah na bode mrazu, nechodim knej aj ked ju mam rovno pod nosom, lebo ja ju nedokazem pocuvat, jedine co vie je len ohovarat a podrypovat, ked zacnem ja nejaku temu, ani ma nepocuva, hned si skoci zasa na svoju temu, len sa chvasce a vyratuva, co maju ostatni a ja mam po piatich minutach take stavy , ze mi ide hlava prasknut!!! a teraz som sa najnovsie dozvedela , zevraj na mna ser...., to mi povedal mj muz po hadke zasa kvoli nej, lebo nam vollal prave teraz, ze kde sme aby sme ihned prisli domov, ze jej ma moj muz kupit cogarety!! pritom doma ma muza a este jedneho 26rocneho syna,ani jeden z nich nie je invalid ani nijako inak indisponovany, ze by jej tie cigy nemohol ist kupit!!! a toto je stale, ani jeden z nich re nu nic neurobi a potom je tu jej somar starsi syn, ktory vzdy ochotne nakupi, vybavi za nu problem, donesie a podobne!!! a ked to vycitam, som ta najhorsia zenska a moj muz je na jej strane, nikdy nie na mojej...lebo ona je chudinka, najviac obetava...mimochodom nijako nam nepomaha ani len nevaruje, sem tam si ho vypyta tak na hodinku ale to si ho ani brat nemusi, lebo sa maleho hned snazi prerobit podla svojho!!!tk preco by som sa mala o nu zaujimat ja??? mam svoj zivot, nie???

jankajs
5. sep 2010

@carcassonna22 - jediná pomoc - odsťahuj sa. S mužom alebo bez neho, inak prídeš o nervy. Viem, o čom hovorím 😔

babkacakatelka
5. sep 2010

@maruschka Nie moja zlatá, nie všetky sme zlé... Mám 2x nevesty a veru sú dobré ,Ja sa im do života nemiešam,neohováram,mám ich rada.A mám aj 2 zaťov...rozumieme si,podržím im stranu,viem čo som vychovala... ale našťastie každé má krásne manželstvo.To je moja radosť a ... vnučky.Veru celé prázdniny som bola babka na plný úväzok.Kúpalisko ,múzeá,detské ihrisko...celé dni.Večer uťahaná ako ťava ale šťastná...vyznanie mojich 2x 10+ 9 ročnej vnučky...baby si tá najlepšia babka na svete... rozdávam sa im celá.Teraz máme vnučku 2 mesačnú,žiaľ veľa ju nevídame,je tam druhá babka, tá si ju užíva ...ale v októbri mi pribudne opäť ďalšie a ja sa strašne teším.
Na tú vôňu bábätka...a veru svojej neveste budem pomáhať aj s praním a žehlením detských vecičiek...lebo to bábätko bude aj moje... krásne vnúča a ja som úplne heppy....

rapotajka
5. sep 2010

Ahojte, ja by som sa tiež chcela posťažovať na mojich ešte len budúcich svokrovcov. S priateľom sme začali spolu bývať krátko po tom, ako sme začali spolu chodiť. Nečakane sa musel vysťahovať z predchádzajúceho bydliska a jediné riešenie pre neho bolo pristaviť si k rodičovskému domu. Ja hlúpa som mu chcela pomôcť, tak som stavbu financovala zo svojich uspor. Ale všetci z jeho strany chceli, aby som sa teda nasťahovala aj ja. Tak som odisla z pohodlia rodicovskeho domu a nastahovala som sa k nim. Najprv bolo vsetko OK, vsetci boli mili, citila som sa tam dobre. No postupne prisli problemy, ktoré sa možno budu niekomu zdat malicherne, ale mne take neprisli. Napriklad som nakupila mne a priatelovi jedlo a dala do chladnicky. Na druhy den bolo prec. Alebo tak nahlas pozerali televizor, ze som nemohla spat, a to som rano vstavala do roboty. Pripominam, že okrem svokrovcov byvala doma este aj ich mladucka dcera a priatelov brat. Prisla som domov z roboty unavena, najprv som sa musela postarat o domacnost, lebo "svagrinka" nemala cely den cas, lebo lezala na gauci. Na domacnost sme samozrejme prispievali polovicou. Strasne ma vytacalo, ze kdekolvek som sa obratila, tam niekto bol, chcel sa rozpravat, nemala som ani trochu sukromia, vkuse sa ktosi vadil pre peniaze, vo velkom sa ohovaralo atd. Vsetko sa zacalo vyhrocovat, ked priatel musel ostavat dlhsie v praci. Ja som cele dni bola sama u nich doma citiac sa ako votrelec, kym on chodil domov niekedy az v noci. Zacali sme sa kvoli tomu hadat. Prislo az k tomu, ze som si zbalila veci a odisla k rodicom. Komentár jeho mamy: Aj tak to bola vždy iba tvoja chyba. S priatelom sme sa dohodli, že náš vztah pokracovat bude, ale za inych podmienok. Pikoškou je, že moji mili svokrovci mi odkazali, ze ma uz nikdy viac u nich doma nechcu vidiet. To ma fakt položilo. Zaplatila som pristavbu, nakupovala som, aby bolo co jest, fakt som sa snazila s nimi dobre vychádzať a uz ma jednoducho nepotrebuju. Vobec si neuvedomuju, ze som ich syna vytiahla z bahna a co vsetko som pre neho spravila. Som nežiadúca. Na čiernej listine. Neviem, ako dlho takto vydržim, nechcem stat medzi mojim priatelom a jeho rodicmi. Bojim sa toho, aby ho nestiahli na svoju stranu. Teraz len zo vsetkých stran pocuvam, ako ma ohovaraju. Odisla som od nich, aby som zachranila svoj vztah. Je to také tažke pochopit?

sasuliatko2011
10. sep 2010

a ja už mám svoju svokru v ucte 😀 má svoje roky, svoju povahu, svoje deti medzi ktorými sa nachadza aj moj manžel, svoje trapenia na tomto svete a neviem presne kedy, ale raz som sa zobudila a už som tu bosorku neriešila. ani to, ako okato uprednostnuje svojho druheho syna pred mojim mm, ani to ako okato uprednostnuje svoju druhu vnučku pred mojou dcerou, ako uprednostnuje druhu nevestu predomnou lebo su si s prepáčením intelektovo rovné. jednoducho som ju začala mat brutal na haku, lebo ona zato chudera ani nemože 😀 😀 😀

mel23
12. sep 2010

@rapotajka Pre nich je to tazke pochopit.Ja som v podobnej situacii.Vydala som sa s tym ze som netusila ze moj nastavajuci ma pol miliona dlzobu a ziadny majetok.Ked som otehotnela a nemohla som zarabat nastali tazkosti lebo sam pozicky, vyzivne na deti s 1 manzelstva a domacnost nevladal platit sam.Ledva sme zili ale jeho maminka vinila z toho mna, ze som vedela do coho idem.Stalo sa ze vybehla na mna ze naco sme si brali pozicku/ktoru mal este pred tym ako sme sa stretli/ a vrchol bolo ked sa na mna otocila ze by sa zislo aj vracat peniaze,ktore pozicala synovi aj predtym ked bol zenaty s jej milovanou nevestou.Ale preco mam ja vracat ked mne nic nedala ani do domu nic nekupila ako pred tym.Vsetko je to na hlavu.

zuzul1310
13. sep 2010

@babkacakatelka Krásne napísané 🙂 majú šťastie že majú takú super mamu, svokru a babku 😉

zuzul1310
13. sep 2010

Keď tu tak čítam príspevky, tak zisťujem, že vlastne môžem byť vďačná za to akých mám svokrovcov. Priateľ je jedináčik (ja tiež), majú ma radi (radšej ako jeho ex), majú veľmi radi nášho syna, pomáhajú nám koľko vedia. Problémy o ktorých tu píšete si neviem ani predstaviť ☹

kaktusik007
14. sep 2010

@zuzul1310 😀 no vidis.... ono je to individualne velmi, kto komu ako sadne..... ja som mala prvych svokrovcov totalne na haku, nastastie aj oni nas, takze sme len vedla seba viac menej existovali a raz za tyzden sme s ex prisli na zdvorilostny obed..... teraz mam uz len svokru, vzala som si jej najmladsieho synceka, ono obcas najma zo zaciatku to bol des, pretoze synacik chcel chodit na vikendy k mamicke aj ked uz bol rodina so mnou, ale vdaka bohu to pochopil a teraz sa fakt nemozem stazovat, svokra ma obcas nejaky ulet - myslim slovne, naposledy ked sa dozvedela ze som tehotna ze ci si necham uz podviazat vajecniky, co som fakt ze nepochopila 😠 ale poznam ju uz natolko, ze viem, ze to nemyslela tak ako to v konecnom dosledku vyznelo.... tak to neriesim.... ale rozhodne je moja druha svokra daleko lepsia ako to, co som mala prve 😀
a ja by som mala pisat do inej temy ako tejto, tiez je tu na MK a vola sa vystizne - ma matka je horsi nez ma tchyne... 😖

katecameron
14. sep 2010

@babkacakatelka aj ja chcem taku babku o ktorej by moje deti mohli vyhlasit ze je najlepsia
moje dievcatko jedine co povie na adresu starej mami PRECO MA STARKA NEMA RADA RADA TAK AKO Martina a MISA ? martin a miso su deti muzovho brata kym ich svokra miluje na rukach do nebies vynasa mojim detom ani pekneho slova nepovie nepohladi,proste nic nema zaujem, je to fakt chore ake roziely robia niektory stary rodicia medzi vnucatami som s toho smutna a dcera ju ma pritom velmi rada ani si to nezasluzi myslim svokra si nezasluzi taku vnucku

mirko221
14. sep 2010

k svokrocom sa ja neviadrujem to ste nezazili moju inteligentku

muttinka
14. sep 2010

mirko221 tak to si oživil humorom! ...?Môj manžel volá inteligentku tašku a do tej sa veľa vmestí. Mňa keď má on za klobúkom - malú opicu a svokru- jeho mamu -keď mu lezie na city.

nemko
16. sep 2010

Caute kocky, prosim vas o radu.Zacnem teda: pred 4 a pol rokom som spoznala priatela, po pol roku sme zacali spolu zit 15km od svokry, ktora nam obom "sprijemnovala"zivot co bol hlavny dovod preco sme spolu zacala zit lebo inak by nas vztah skoncil.Od zaciatku mi svokra davala pocitit, ze som jej nesadla lebo som z mesta a oni su z dediny, stale jej nieco vadilo a tak sme mali vystupy az som si povedala dost a prestala som tam aj chodit aj s nimi komunikovat.Priatel ma sestru, ktora je verna kopia matky.Minuly rok v decembri ma vulgarne slovne napadla v jednom obchodnom retazci, mala som 12 hodin pred transferom na IVF tak asi viete co to spravilo s mojimi nervami.Vtedy zasiahli moji rodicia zavolali svokrovcom a povedali im aby mi dali pokoj, bol klud, priatel ich bol navstivit tento rok asi 4 krat, v juni som teda podstupila dalsie IVF lenze zial potratila som.V juli dosiel od nich priatel s tym, ze jeho "sestra" caka druhe dieta a oni chcu aby bol krstny.A nastal problem.Priatel odmietol s tym, ze ani raz mu nezavolaju ked sa ako rodina stretnu, ked maju hody, k sviatku mu neblahozelaju, strpcuju mu zivot a teraz ked chcu aby bol krstny tak sa vedia aj ozvat.On to odmieta aj z toho dovodu, ze pred IVF ma napadli.V juli im teda povedal , ze krstny nebude, vysvetlil im aj dovody a v piatok rano mu matka volala ci si to nerozmyslel.Podotykam, ze jeho sestra sa s nim nebavi a preto sa matky pytal preco toto riesi ona a povedala mu, ze lebo je ich matka.Povedal, ze nie a oduto mu polozila tel.V nedelu jej volal k meninam a zistil, ze ma doma oslavu a jeho jedineho nik nepozval.No bol hotovy, smutny a sklamany, ze zaco ho maju lebo pochopil, ze krstny ma byt iba aby ludia v dedine nepovedali a ze znova bude vsetko tak nanic ako aj je a bolo.V pondelok rano mu matka volala, ze budu mat hody aby prisiel.Baby keby jej v nedelu nepovedal ze preco ho nepozvala a pod tak dnes ho ani na tie hody nezavola, ani jeden jediny rok ho nepozvu a teraz ked maju byt krstiny tak ho zazracne pozvala.Ja som z nich na nervy, zacina to znova medzi nami vriet lebo je z toho nervozny a samozrejme, ze si to odesiem znova ja.Matka mu povedala, ze sa chce so mnou porozpravat , ale asi nie je o com lebo ja som sa o rozhovory snazila pri jednom mi povedala, ze ma na mna alergiu lebo som blondina a pri druhom mi povedala, ze je mam oblizat zadok.Takze mienku o tej zene asi ako taku mate.Ja nie som z tych blondin co sa len namaluju , pekne oblecu y vyrazia.Je pravda, ze sa malujem, ale nie som lava na nijaku robotu, vsetko viem spravit a jej nazor na mna ma nezaujima.Prosim vas keby ste mi poradili ako riesit tuto situaciu lebo my dvaja absolutne nevieme (( a nechcem aby sa moj vztah dostal do roviny v akej uz raz bol vdaka im cirkusom....lebo toto co robia je len cirkus a divadlo - krstiny aby ludia nepovedali, ze maju ich deti rozdielnych krstnych .V pondelok som volala svokre, ze ja nemam po tolkom zle co mi narobili chut sa s niekym posadit za stol len preto, ze sa ich v rodine niekto narodi a pytala som sa jej preco ma byt prave ich syn krstny ked maju vztah aky maju a povedala mi ze z druhej strany nema byt kto lebo nemaju krst ani ti ostatne nalezitosti.Dnes bola za priatelom jeho draha sestra a uz to medzi nami vrie.Povedala mu, ze pracuje do porodu s jeho byvalou v kancli a ze by ho teda chcela poprosit aby bol krstny.A uz medzi nami zacina boj lebo ja som nezabudla na vsetko zle co nam robili a zda sa ze zjavne on ano, povedal jej aby sa mi prisla psúravedlnit, ze pokial to nespravi nebude o tom ani premyslat lenze ja nemam zaujem sa s nikym z ich rodiny stretnut ani stretavat.Som vadna alebo je podla vas normalne co robia? 4 roky sa nebavi a ateraz zrazu take halooo, keby nebola tehotna tak si ho ani nevsima ako to bolo aj predtym.

muttinka
16. sep 2010

Nemko Celé je to vadné.Nie som zastaralá ale nechápem prečo sa vzťahy budujú len na priateľstve-bez záväzkou- nie na manželstve-aby mohol kto kedy chce odísť?A krst je tiež záväzok- ak sa to berie len ako rod. oslava -to je nič.No ja osobne by som v takom vzťahu nepokračovala , chápem že dnes ľudia chodia spolu dlho ,takže by ste sa mali už dobre poznať.V tvojom prípade je ťažká každá rada.Aj keby ste boli manželia a tvoj partner by bol inéj mysle ako Ty a mama by so sestrou dupli-tak on by tancoval? a tak nejde o mamu a sestru ale o Vás dvoch ako sa dohodnete .Vzťahy na divoko sú fakt divoké a zodpovednosť prchá.Mňa svokra tiež neprijala na úrovni ale aspoň pochopila že som Žena jej syna a keď nechce stratiť syna ,musí nás rešpektovať-lenže vy nie ste manželia a o to duplom Ťa jeho r. ignoruje on by Ti mal dať miesto aké Ti patrí .Snažte sa dohodnúť Vy dvaja ,čo chcete- mali by ste to vedieť , a možno ich aj zaskočiť spoločním názorom a rozhodnutím.Ale je to len Vaša vec-nikto to za Vás nemôže zmeniť.A švagrina - sú manželia alebo tiež žijú na divoko.?

mel23
16. sep 2010

Ja som vydata ale aj tak muzova rodina ma neberie za jeho manzelku / ako by sme zili na divoko/. Za jeho manzelku beru jeho ex.Podla mna vobec nejde o to ci su zobrati alebo nie.Hlavne je nech muz stoji pri zene a dokaze si ju obranit a mali by to pochopit.

marcelkatt
16. sep 2010

@mel23 súhlasím s Tebou. Moja svokra sa stretáva tiež s ex môjho manžela a vždy mu to aj pekne oznamuje.. Nechápem načo krava.

mel23
16. sep 2010

@marcelkatt Ja to nechapem duplom.Jej syna osklbala o pol miliona,detu mu nedala,obvinila ju ze si zabila syna /co jej zomrel na zapal mozgovych blan/ a udala ich na policii za vymysly.Uschovavaju si so svagrinou svadobne foto aby mali pekne spomienky na nu.To je chore a co uz ja ich nepotrebujem

marcelkatt
16. sep 2010

@mel23 tak to je fakt choré a úbohé.. Ach.

nemko
16. sep 2010

ja si tiez myslim, ze to nie je o tom ci sme manzelia, ako nemyslim si, ze ako manzelku by ma posluchali 🙂)) dnes to skoncil, zavolal im, ze krstny nebude, ze doteraz sa o neho nikto nezaujimal a hotovo.Jeho mater robila sceny, ze rozbija rodinu a pod ale povedal, ze DOST.Tak som zvedava ko to dopadne lebo myslim, ze este sa mam naco tesit.asi budem musiet byt veeelmi drza a spravit tomu koniec
jeho vadna sestra dnes povedala, ze ja sa mam ponizit a prist k nim - ja co som nikomu nic nespravila a ona ma v decembri skoro zbila v obch.retazci, chapete? Oni su chore obe, snad sa tato mora coskoro skonci a budem mat znova pokoj....

babkacakatelka
16. sep 2010

@katecameron Je to smutné.Neviem si predstaviť, aby som robila rozdiel medzi vnúčatkami.Ale je pravdou, že jedno z vnúčat sa ma pýtalo,vraj prečo babka kupuje chlapcom( vnukom starším od vnučky,dcérine deti) časopisy a ona ak chcela tak len jej odvrkla ,aby jej kúpila mamka.Je to na jej škodu,dieťa si urobí obraz a veru cestu k svojmu srdiečku pre babku zavrie. Viete koľko tajomstiev majú také 10 ročné žabky?? Mne ich prezradia... a ja neprezradím. Ľúbim ich a strašne ,preto nikdy nepochopím ako môže niekto robiť rozdiely medzi vnúčatkami... 😖 😖 😖

mikailla
16. sep 2010

@nemko - ak chces pocut moj nazor tak ti poviem ako by som to ja riesila, manzela by som nechala rozhodovat ako chce,ba dokonca by som ho aj nutila aby ich castejsie navstevoval,nech on sa snazi zit harmonicky nech maju klud v rodine,nech je aj krstny,zacnu ho aj na akcie volat castejsie (urcite hlboko v srci mu je to luto) a na tvojom mieste by som sa im vyhybala,uplne doslova,nikdy v zivote by som nechcela ani od manzela pocut o nich....Ty sa tvar,ze oni neexistuju a on nech sa napriek vsetkemu snazi aspon raz zacas chodit k nim. Jedine riesenie ako mozes mat pokoj. Drzim palce !

zuzul1310
16. sep 2010

@muttinka Tiež si nemyslím, že by "nemko" problém spočíval v tom či sú zobratí, alebo nie, ale v tom či partner stojí na jej strane a či je preňho dôležitejší ich vzťah. Na základe poslednej informácie aj napriek tomu že spolu "len" žijú stojí na partnerkinej strane a ju považuje za svoju rodinu. Svokra by ju neprijala ani keby sa zobrali, na tom by sa asi nič nezmenilo. My tiež žijeme s priateľom "bez papiera" a jeho rodičia ma akceptujú, dokonca majú radi a nášho syna tiež. Vo všetkom nám pomáhajú a žiadny papier na tom nič nezmení...
@mikailla Ty by si si vedela predstaviť tak žiť??? Je to síce pekné a znie to nadmieru harmonicky, ale nemyslím si, že by to dlho fungovalo...

nemko
17. sep 2010

@mikailla aj tak sme to uz skusili a bolo to este horsie, chodil od nich nervozny a to, ze tam nechodi alebo chodi minimalne bolo len jeho rozhodnutie, ja som mu vcera povedala aby sa rozhodol teda sam a rozhodol sa tak ako sa rozhodol.vecer sme mali znova rusno, volal s matkou, meral si tlak mal 159 na 94 a ja nepotrebujem aby som kvoli blbym krstinam mala zachvilu s nim ine problemy ked ho porazi

nemko
17. sep 2010

@zuzul310 mas pravdu

katecameron
17. sep 2010

@mikailla
@zuzul1310 nefungovalo potvrdzujem my takto nejako zijeme a doplacam na to ja a hlaaaaavne DETI lebo on chodi ku svojej rodine deti tam nezoberie ani mna a oni svine iba rozbijaju vztah ked tam ja niesom muza huckaju proti mne 😠

muttinka
17. sep 2010

Ja som napísala jasne -je to len na tom ako sa dohodnú oni dvaja! nikto im to nesmie rozhodnúľ ,ON a ONA musia držaľ spolu. Manžel má tiež obdobie keď k mame nejde, vie o nej či je v poriadku ,nechá ju vytrucovať a JE.Ja tiež osobne k svokre nechodím ale ak idem k dcére -v jednom dome tak ju len zdvorilostne pozdravím ak ju vidím a bodka.Deti mám 4.a všetky veľmi ľúbim a nerobím rozdieli a vnučky ma čakajú vždy z práce pri autobuse keď je pekné počasie a zavesia sa na mňa ako na jabloň.Keď ich dcéra v dedine posieľala za x babkou tak sa pítali ktorej babke a oni že nie je naša !ona je yxz nepíšem mená druhých vnučiek , mi ideme za našou a už aj boli nalepené na mne.Tiež sme si povedali že majú už svoj rozumček a vedia TO.Jasné- dieťa dá toľko lásky koľko dostane ba i viac a cítia to že ich odsunula na slepú koľaj. Moja svokra robila tiež rozdieli a teraz sa píta prečo vnuk k nej neprišiel keď tu u nás bol ............ .Láska sa nanútiť nedá ,no ten papier by bola nová téma.

stvura
18. sep 2010

@muttinka juj....vcera som nepriamo zatlacila na manzela, ze ci nevie mame dohovorit aby si aspon na pol dna vzala maleho a nic....uz som zufala, mam horucku, normalne nevladzem chodit a to o tyzden mam ist rodit...svokra nic...taka ignoracia hadam ani neexitstuje.... 😉
Maly by bol inac stale u mojeho otca nasackovany, lebo uz teraz v dvoch rokoch ho zboznuje, ale bohuzial sa to stale neda.