Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

siska84
13. nov 2012

Ahojte baby, ja sice deti este nemam nakolko sa prave snazime, ale moja svokra je tiez vyhra..momentalne uz 2 roky zije so svokrom oddelene, lebo ma mladsieho frajera, ale nikto okrem nas o tom nevie,lebo sa asi hambi to priznat pred celou rodinou..chudak svokor je z toho nestastny, uplne je hotovy ze sa rozpadla rodina...neviem si predstavit ako to bude ked budeme mat babo, ale urcite jej ho nepoziciam aby mi ho varovala s frajerom..
Naposledy ma vytocila tym, ze chce organizovat svoju oslavu 50ky u nas doma - nakolko mame novy dom a asi sa chce pred rodinou chvalit alebo co - tyzden po vianociach, navyse v sobotu ked ja mam byt v praci..
proste nemozem mat v ten den volno, a moj muz mi argumentoval, ze to nevadi ze ja tu nebudem, sak on to zvladne...
akoze tak aby v mojom dome svokra oslavovala 50-ku v den ked ja nemozem byt zucastnena, nech sa na mna nehneva..chce pozvat celu rodinu, do obyvacky pre 6 ludi, ale jej nevadi ze jedina nevesta tam nebude..jej logika je ale taka ze chce objednat jedlo od znamej z restiky, ale neviem preco to rovno nemoze mat v restike.
Nastastie po intenzivnej hodine hadky moj manzel pochopil, ze to sa nepatri a povedal jej, ze bud si zmeni termin na vtedy ked ja budem moct byt zucastnena, alebo to u nas nebude. 🙂
Citam ze tu mate vselijake svokry a musim povedat, ze aj ta moja drzala svoje deti nakratko a co povedala bolo svate..vztahy sa zmenili ked sa priznala ze ma frajera a moj muz vtedy k nej riadne zmenil postoj.

marika39
13. nov 2012

@nikinaj Tak to máš riadne podarenú svokričku !! Ja som s mojím mužom šiesty rok a skutočne som si nemohla priať lepšiu svokru ako mám. Vo všetkom mi vychádza v ústrety, pomáha s malou a aj vďaka nej sa mi dá popri materskej študovať na vysokej. Svokra je úspešná žena, má dobré srdce - a musím povedať že mi za tých šesť rokov bola viac nápomocná a viac nablízku ako moja vlastná mama, ktorej som sa narodila doslova ako nechcené dieťa a vždy mi to dávala patrične najavo. Viem, že to nie je samozrejmosť a preto si ju aj svokra veľmi vážim a snažím sa im to oplácať a hlavne som rada, že má naša malá takú super starkú ako som mala ja. Asi mi to Pánbožko vynahradil za to, že som si s mojou mamou dosť vytrpela, ale ktorá sa konečne trochu spamätala a snaží sa dohnať čo sa dá ( a ja sa jej v tom snažím pomáhať, veď čo už s ňou ) 🙂
Myslím, že je dôležité najmä to, aby ste s tvojím mužom ťahali VŽDY za jeden povraz - ľahšie tak zvládnete aj takúto babu.
Držím palce nech sa to podarí!!!! Drž sa a netráp sa pre ľudí, ktorí za to nestoja 🙂 🙂 🙂

nikinaj
13. nov 2012

@marika39 Ďakujem si milá,tak to si naozaj jedna z miliona,ktorá má dobrú svokru,asi to máš ozaj požehnanie a niekedy to tak býva,že si rozumieš lepšie ako s vlastnou mamou.Ja mám zas veľmi dobrú mamu,lenže v mužovej rodine je alkohol na dennom poriadku,takže tam to ani nemôže byť ideálne.Alkohol nikdy a nikde nerobí dobrotu a ešte je to o to ťažšie,že majú syna s Dawnovým syndromom,má 36rokov a silnú cukrovku, a treba mu pichať inzulín.A koľkokrát,ked mala vypité, zabudla mu pichnúť a potom boli len problémy 😒

eliaska23
13. nov 2012

@ewisam veď som jej ho aj dnes nechala, keď sa zase rozručal, že on za mnou nechce ísť ale za ňou, tak nech sa trápi a behá s nim v predklone... ja som si aspoň v kľude upratala a pozrela panelák 😀

zlatica36
13. nov 2012

@siska84 ci by som bola doma ,alebo nie,tak svokra by u mna narodeniny urcite neoslavovala... to by sa mohol muz aj na hlavu postavit....nech ide do restiky.... a ty tam bud ako host a nie ako sluzka... sak to je na smiech... aspon vidiet,za co ta ma...

ewisam
13. nov 2012

@eliaska23 nooo 🙂 ma to svoje vyhody

molly21
13. nov 2012

@lianka2 no nadrzovku si mu mala povedat ze nech sa teda spyta toho psa...

siska84
14. nov 2012

@zlatica36 vies co, ona ma kazdeho okrem seba uplne na haku, vzdy jej ide iba o seba..
bola som velmi naivna pred 8-mymi rokmi, ked som si myslela, ze spolu budeme vychadzat dobre, jak budeme chodit na kavicky, nakupy a podobne..postupne som zistila aka je v skutocnosti a dufam ze jej geny sa neprejavia na mojich detoch...

mukiii007
16. nov 2012

Tak ja mám so svokrou už celkom v pohode vzťah, no stane sa, že ma vytočí riadne, dokonca aj keď je na 200km a ani s ňou netelefonujem. To je dnešný prípad... Svokra má tiež malú dcéru, teda moja švagriná je od mojej dcéry mladšia o 9 mesiacov. Istú dobu sme bývali s nimi a tak mi niektoré šaty po Lii, ktoré vyrástla ostali tam s tým, že švagriná ich nenosila, ale boli odložené. Svokra veci po svojej zvykne predať na bazáriku, ja niekedy kuknem, čo zvykne predávať, no dnes mi pumpa vyskočila dosť vysoko... Kukám bazárik a tam veci mojej malej... Tie, čo kupovala moja mamina... Dosť ma to naštvalo, dobre, pochopím, že tie veci sú už malé, ale ide o ten princíp, že mi o tom ani nemukne a predá mi ich poza môj chrbát. Ona má už odrodené svoje 4 deti, ďalšie už neplánuje, ale čo ak my raz budeme ešte chcieť? Ani Liine veci som nepredala, s tým, že čo ak sa nám ešte raz zídu... Išlo fakt o pekné kúsky, ktoré boli skoro nové... Možno som trafená, keď ma naštve niečo takéhoto, ale mne to teraz padlo dosť zle... Ale aspoň som to zo seba napísala, snáď sa ukludním...

wieruss
16. nov 2012

@mukiii007 zvihni telefon a pekne milej svokrusi zavolaj ze preco predava vecicky co kupila tvoja mamca ?? by som jej inak vycistila zaludok !!! 😠

mukiii007
16. nov 2012

@wieruss povedala som drahému a už je to vyriešené... 😉

lola7712
17. nov 2012

......som tu zas kočky............dnes sa po 2 týždnoch ozvala svokra.........náš rozhovor:
zvoní telefon:
Ja: Ahojte
Ona: Ahoj
Ja: Ako sa máte? Čo je nové?
Ona: Všetko postarom, ako sa má mm??
Ja: Dobre
Ona: Je v práci?
Ja: Ano
Ona: A ake tam má počasie?
Ja: Dobre
Ona:A kedy pride domov?
Ja: Neviem
Ona: Bola som u zubára, bolel ma zub......museli mi trhat......blalalalalalalalbalalblaaaaaaaaaaaa
Ja: Aha
Ona:A v praci toho máme moc a...........blalblablaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja:Aha
Ona: Tak pozdrav mm
Ja: Dobre
Ona: Ahoj
Ja: Ahojte
.............volala o 14.00...........tak mi je ľúto ani máčny máčik sa nespýtala na babatko a na mna............od vtedy na to myslim.....a je mi smutno ☹

lianka2
17. nov 2012

@ewisam no to ako u nás, tiež svokra príde vinšovať, ale ešte nevie kedy. vôbec nezájem, že človek má malé dieťa, treba ti nakúpiť, upratať, ale ona najradšej sa dotrepe neočakávane. muž jej povie, keď pôjdete z domu, zavolaj. a ona volá spred dverí, že už sme tu. no fakt vtipné...
@nikinaj no a moja strašne, že keď sa hovoria vtipy o svokrách, ona to nechápe, lebo ona má ten názor, že vlastne svokra získa akoby dcéru. no a má tri nevesty, na každú hovorí niečo pred tou druhou, takže asi nie sme ako dcéry. ale ja ju mám prekuknutú, no ale druhá švagriná tiež ju nemusí, aj svokra má na ňu svoj názor, no ale keď sa stretnú, maminka sem, maminka tam, sa idú jedna druhej do riti vopchať. no to ja fakt nemusím...

lianka2
17. nov 2012

@mukiii007 ale vôbec nie si trafená, keď ťa to naštvalo. to aj mňa by naštvalo. u nás je prvé vnúča v rodine a svokra tiež, keď sme niečo mali, že to môžem potom posunúť švagrinej, ešte aj knižku, ktorú som dostala od muža (o tehotenstve), keď som jej ju ukázala, že to je super darček, to potom môžeš dať aj T... akože jasné, veď z knihy neubudne, ale prečo to musí hovoriť? a švagriná to isté. že si mám všetko pekne po malej odkladať a potom si to ona všetko vezme. a akože tiež najviac vecičiek malej kúpili moji rodičia a sestra. švagriná jedny dupačky a pult, ktorý som nechcela, ale nasilu mi ho dali, že oni si ho potom vezmú späť. no tiež neviem, kto je tu trafený, keď mi toto vadí... akože nezájem, že môžme chcieť druhé a to môže mať veci po malej, alebo že si to môžem predať... ja fakt nechápem daktorých ľudí. no mňa by to nenapadlo pýtať ani od vlastnej sestry, nieto ešte od švagrinej.

evina57
17. nov 2012

@lola7712 niečim si ju nasrala? evidentne to urobila zámerne..

majulienk
17. nov 2012

Moja svokra je "super". Jej reakcia na nase prve dieta bolo-"sak co uz", na druhe-"aaaaale ved nevadi ze to bude zasa chlapec". Za celu dobu malemu nekupila ani len dupacky, ale ked mi jedna svagrina vracala vecicky co som pozicala jej malemu, tak svokra po nej zvysila hlas ze -" nic jej nevracaj, este sa to zide ( pre jej druhu dceru co ma male).

xlucia
17. nov 2012

@mukiii007 sem to pises zbytocne. zavolaj svokre, ktore veci si zelas vratit. nech svihne ju ked nema chrbtovu kost, nie teba.

lola7712
17. nov 2012

@evina57 nie....takto vyzerá každý náš telefonát............ ☹

lola7712
17. nov 2012

@majulienk .....to je teda sila...........tvoje veci........ ....že im to nie je trapne 😠

evina57
17. nov 2012

@lola7712 tak by som jej nedvíhala telefón, keď ju zaujíma iba tvoj manžel 😠

lola7712
17. nov 2012

@evina57 .......dnes ma to už celkom dorazilo......posledny krat som jej dvihla telefon

lola7712
17. nov 2012

@evina57 ....ked ja si to vždy poviem, že jej už nedvihnem.........a potom aby bol som nebola ja ta zla čo nedviha aj tak jej dvihnem ☹

evina57
17. nov 2012

@lola7712 ale radšej sa budeš trápiť? nech si uvedomí, prečo nedvíhaš, veď manžel má tiež telefón, môže zavolať jemu, na čo volá tebe??

lola7712
17. nov 2012

@evina57 .......on ked je v práci tak nedvíha telefony nikomu iba mne 🙂 ...........ved ona by mi ani nezavolala, keby jej mm dvihol.......takže tak to je ............mne vola len preto..........inak by som bola celkom ako vzduch.......ale to by mi bolo lepšie.......takto sa len vytočim.............ona by to nepochopila, že prečo som sa urazila.......je sebecka ☹

majulienk
17. nov 2012

@lola7712 vies co, tie veci ma vytocili, ale to ze ako zareagovala na moje deti....tak to ma dorazilo ☹ som z nej taka vytocena. Stale som cakala ze sa mi pride za to ospravedlnit a vysvetlit mi preco to povedala...ale po 2 rokoch som sa dozvedela ze ona je toho hazoru ze to ja som ta zla a ona je ta co sa snazi. Ale jej snaha je vlastne iba tvarenie sa ze ona je ta chudera co sa na nu hneva nevesta. Raz sa nastvem a poviem jej do oci aka je a co si o nej myslim. "sak co uz"..... 😒

lola7712
17. nov 2012

@majulienk .........presne takto to je..........my sme pre nich tie zle..........a oni sú tie dobre......ešte sme nakoniec my tie najhoršie..........a oni ako sa len snažia.............jooooj niekedy by som tak nadávala....ale nestoji mi to za to......... 😠

ewisam
17. nov 2012

@lianka2 hm no parada

majulienk
17. nov 2012

@lola7712 presne ako pises. Jedine co ma na tom vsetkom utesuje je fakt, ze moj manzel sam zbadal aku mamu ma....

katche
17. nov 2012

Ja uz som tu davnejsie pisala kvoli mojej svokre-alkoholicke. Ona aj napriek sľubom, ze sa kvoli malej polepsi, sa uplne zopsula..este chvilu a prideme aj o dom. Mne uz je jedno, my sme odtial odisli. Ale! Ked vola, pyta sa na psa, nie na vnuca, stale toci o peniazoch a to nam visi 500€. Nebola schopna ani osobne podakovat, ked ssom kvoli nej vyvolavala mm do spanielska a zhanala cislo na jej dementneho manzela, ked sa v BA tak ozrala, ze zabudla niekde kabelku a z policie vyvolavali MNE, lebo nejaká dobra duša tašku nasla a odniesla na fizlicu. Doklady aj taska sa jej vratili a ona volala mm a jemu dakovala, nabuduce jej nas..m na hlavu.
Manžel sa dal v septembri krstiť, prijal sviatosti a mali sme cirkevny sobáš, myslite, ze prisla? Ani nahodou, doteraz je z toho nestastny. Takze nie len príšerná svokra ale aj matka...som rada, ze ju uz nevidím, nepocujem a malu uvidí maximalne z fotky. Osobne až ked sa dá liečiť..gr..ale som sa zas vytocila. Harpya jedna..

zlatica36
18. nov 2012

@lianka2 ...to uz je co? darovat niekomu nieco s podmieknou,ze mi to potom das,ked to budem potrebovat.... a ja by som jej zrobila na truc.... dala ti pult??? dala!!! tak ked ho uz nepotrebujes,tak ho predaj!!!
...v zivote som nic nikomu nedala s tym,ze raz mi to vratis,ked to budem potrebovat.... svojim surodencom ,co mali mladsie decka ako ja ,som poposuvala vsetky veci po mojich...a vsetci velmi dobre vedia,ze by sme si priali este jedno babo,aj mi hovorili,sak si to nechaj,ved este chcete..alebo ze mi to vratia... moja odpoved bola,ze nech to posunu dalej,alebo nech to potom vyhodia,sak aj oblecko vecne nevydrzi...a kde to mam akoze skladovat???....a moda sa meni....