Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

kamoni
3. feb 2012

@adkoalauri uz sme aj to spravili ze sme ju nepustili ,lenze ona vyvolava partnerovi a place a vydiera ho ze ona je matka a ona ma na to pravo ale mne nezavola ,so mnou len krici ze sa mam spamatat ze ona che len vidiet syna a vnuca a jej nestaci raz za mesiac.

kamoni
3. feb 2012

@kkristin ako citam,tak ani tvoja svokra nebola idealna....ta moja ma vzdy bude mat za nic,to uz nezmenim ved som len nevesta ,mne sa nikdy tiez neospravedlnila ale priatelovi neustale vyvolava a vyplakava...tak som zvedava co vymysli ☹

adkoalauri
3. feb 2012

Včera som povedala pred mm, že urobím výlet pre svokry, a to na 50 rokov- lietanie okolo sveta. Vstupné je jedna metla.A on nato: treba jasne určiť, kade budú lietať svokry a na ktorej strane nevesty, aby sme sa nepozrážali 😀 takže baby, ak máte záujem, ohláste sa. Od nás idú dvaja: svokor aj svokra!!! A to POVINNE 😀

kkristin
3. feb 2012

@kamoni no moja urcite idealna nebola...ciste peklo co robila, ale zvladla som to. viem ze este ma co to caka s nou, ale to uz nejako zvladnem...moj mm sa s jeho mamou uz vlastne ani velmi nebavi. vybral si mna. trochu to trvalo nez pochopil aka jeho mama je, ale treba byt mudra, predvidava a jednat a mysliet strategicky.
myslim ze by sa tvoj partner mal k tomu postavit a zastat sa ta...

nana776
3. feb 2012

baby 🙂 to mate este v pohode ... my babo este len cakame a uz ma sem tam narazky nato aby som ho moc nerozmaznavala atd atd ... ach jaj,ked sa narodi ameluja ale byvame od nich 5km takze to sa da.este zvladnut.keby som mala byvat tam tak ma drbne sprepacenim 🙂

henta
4. feb 2012

@mihouk Neboj sa ... ja malej nic nebudem hovorit o nich ... to ani nemam v plane, ale osobne nebudem taka, ze budem za to aby chodila k nim, ked viem, ze svokra ma ohovara a mojmu dietatu bude hovorit dristy...to nie... dufam, ze sa tam pytat nebude...ale ona aj tak ked sme tam boli tak len plakala ... a ked sme u nasich, tak nechce ist od nich ... 🙂

lenka26386
4. feb 2012

@henta snaží sa hrať na city synovi,aby si bola najhoršia aj tak by som neverila , že tie slzy sú úprimné 🤐 Ja to mám teraz dobré asi sme pochopili, že sme také aké sme a už neriešim povie blbosť a radšej sa otočím a poviem si potíšku krava otočím sa akože nič a poho občas to započuje aj priatel ten sa len vyškerí... 😉

lenka26386
4. feb 2012

@henta ináč moja svokra nechávala priatela, ako malého -bábo na posteli v perinke samého a ona išla aj na 2 hodiny do mesta nakupovať čo všetko sa mohlo stať?! a.. čo viem, keď bol školák bol strašne plačlivý a dokázal plakať aj 2 hodiny no tak toto sa pochopiť nedá a nasere ma to aj teraz nechala ho tak nech reve aj 2 hodiny ale teraz je z neho strašne dobrý človek až sa čudujem .... 😕

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@kamoni tak pozor....ja mam skusenost aj so sudmi,co sa svokry tyka.... otvarala zbytocne papulu...az tak nahlas, ze deti sa jej bali....a nakoniec to skoncilo tak , ze ma sudny zakaz sa ku nim priblizit....ale na to musia byt velmi vazne dovody... nevidela ich 6 rokov a ani ich neuvidi...kym sa nespamata. vobec nie sme v kontakte...ano ma pravo vidiet vnuca, ale ty si rodic a ty urcujes pravidla!!! ak si presvedcena o tom , ze ich stretnutia nie su v poriadku, tak ich nedovol!...alebo urc ty cas,a za vasej pritomnosti... ale sa nedaj vydierat, ze ona je babka,a ze ma pravo na vnuca..... dopadnes tak jak ja...drzala som usta, len som po nociach plakala...a ked som otvorila usta uz bolo neskoro...naraz som bola macocha, slapka.... a vsetko co som urobila bolo zle.este ze mam manzela,ktory sa ma zastal....ale z neho sa stal podla svokry nevdacny syn , ktory pre ku... zavrhol rodinu... videli ste chlapa plakat???? nie ? ja ano!!!az by mal moj syn plakat takto kvoli,tomu ze ja mu ublizujem, alebo jeho manzelke,tak nech sa ani nezeni.alebo nech sa odstahuje cim dalej prec,a raz za cas mi zavola ....nenechajte svokry tak daleko zajst ako ja! hotova katastrofa..... Kamoni a ziaden soc. urad ti nenariadi,ze kedy maju svokrovci navstevovat tvoje deti (dieta)..to by ta musela svokra udat z niecoho takeho ako zanedbana starostivost, tyranie ... a to ti potom bude musiet aj dokazat!!!! presla som si tym, tak viem o com hovorim...drzim siiiiiiiiilno palce.

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@nana776 5km od svokrovcov??? nechcem ta strasit , ale my byvali 30 km a nepomohlo to...teraz sme od nich 2000 km ...

ja.nu.la
5. feb 2012

Ja mám tiež najlepšiu svokru.... býva 1OOkm odo mňa :D :D :D škoda že existujú mobilne telefony :(

lalia2
5. feb 2012

no baby my bývame od svokra desať minút cesty autom a je to podľa mňa moc blízko. furt tam musím chodiť v priemere raz za týždeň. a aj to ešte svokra minule volala mojej mame, že mm jej už ani nič nepovie, ani k nej nechodí tak často. no akože už má ženu, nie? neviem,č o jej má všetko hovoriť alebo mne? a čo tam má chodiť ešte sám 3x do týždňa? no to by sa jej páčilo. ale ja radšej pre istotu idem vždy s ním...

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@lalia2 nic nepovie???, a co chce vediet???? moja tiez zacala mat take narazky ,ze jej nic nehovorime a tak....a tak som jedno nedelne rano o je zavolala a zacala jej rozpravat ako uzasne sme sa v noci s manzelom milovali.... zo vsetkymi detailami.... este som aj prehanat zacala..sak chcela vediet vsetko ci nie??? tak nech vie...zacala vrieskat , ze co si to dovolujem,ze ju nezaujima ako sa je.... a ja s kludom anglicana jej hovorim,ze to nie je pravda, ze v piatok sa mojej mame po x-ty krat stazovala, ze o nas absolutne nic nevie,ze dokonca ani nevie ci vobec este zijeme a dychame.... tak preco sa teraz rozcuje,ked jej hovrim co je nove?? 🙂 tresla s telefonom.... o 5 minut mi volal manzel z roboty, ze mu volala.... a si predstav ,ze vsetko prekrutila....ale mala smolu,ja som si rozhovor pre istotu nahrala a ked prisiel manzel z roboty tak si ho vypocul...zdvihol telefon, zavolal svokre a ovedal jej svoje, ona znova klamala ...tak jej pustil nahraty nas hovor...znova tresla telefonom a neozvala sa vtedy 3 mesiace....

lalia2
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a no mám pocit, že moja svokra by aj toto rada vedela. minule sa ma pýtala, či mám iba jedny náušnice, že potom po pôrode mi mm má nejaké kúpiť. keď mám sviatok, furt sa pýta, čo mi mm kúpil, keď je valentína takisto alebo naposledy okrem vianoc to bolo na mikuláša. mi volala, že či som od mm dačo na mikuláša dostala. som nechápala, či chce, aby mi kupoval, či žiarli alebo čo. fakt nerozumiem. tiež sa občas pýta také sprostosti, že žasnem...

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@lalia2 no aj mna sa take sprostosti pytaval,ze co som dostala od manzela na meniny , narodeniny ...atd. a nakoniec ma ohovarala,ze mne manzel kupil za tolko darcek a jej len za tolko, ze kde je tu spravodlivost,ze ona ho porodila,vychovala a ja co som urobila??? nic ...len dve deti som mu porodila... ano mam pocit ,ze tvoja svokra ziarli..... aj moja sa raz vyjadrila, ze ona neznesie pomyslenie,ze my s muzom sa vidime kazdy den a ona ho vidi len 3x do tyzdna... teraz ho nevidela uz par rokov a musi byt spokojna.... ine jej neostava 🙂

nana776
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a 😀 fuuu...dost.ta vzdialenost by mi aj vyhovovala...to pride este casom 🙂)

nana776
5. feb 2012

baby ... ved to je hrozne aky su ty ludia protivny a falosny.viete co mne minule vyviedla?maju doma dnu psa a mne doktor zakazal sa chytat psy,macky proste vsetky zvierata.minule sme ta prisli a zavreli ho.ona nabehla do izby a zacala do mojho muza drgat ze : pocujes,pocujes ako ten pes zavamy place?ja som dostala take nervy!isli sme odtial prec a ani tam uz nepojdem.ved predsa my je prednejsie zdravie zatial este mojho nenarodeneho dietatka ako ich pes.ale oni su na nho zatazeny ... nemaju zatial ziadne vnucence nechapem tomu.

chirabell
5. feb 2012

@nana776 a preco ti zakazal dr chytat sa vsetkych zvierat?

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@chirabell mne to tiez zakazali ked som bola tehotna..lebo pred tym som mala takzvane TOXO

chirabell
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a ale to je blbost, ked uz si raz prekonala toxoplazmozu, tak druhy krat ju nedostanes, resp ti neublizi ani babatku, mas v tele protilatky...to je ako s kiahnami a pod a tuto info mam priamo z infekcneho (konkretne ustav infekcnych a cudzokrajnych chorob, kam ma poslali na konzultaciu pri prvom tehu ked mi vyskocili protilatky)....my mame 5 psikov a nikto mi ani pri jednom tehu nezakazal sa ich dotykat, okrem toho mam aj papagaja a tiez pohoda...len treba dodrziavat hygienicke pravidla, umyt si potom ruky a nenechat si oblizovat tvar...

Ako toto je ina tema, tak to sem nepatri...len ma to zaujalo...lebo ako citam tuto temu tak mam pocit, ze popri tych, ktore maju naozaj problem su tu take rodiny, kde si ten problem vyrabaju ludia sami...a toto (nedotykat sa psika) mi bez urazky prosim, pride ako jeden z tych, kedy konflikt vznikol uplne zbytocne...

katusska1
5. feb 2012

@chirabell neviem či si čítala aj pár mojich príspevkov, aj u nás boli veľakrát takéto myšie konflikty, ale proste niekedy ako ja už som bola zúfalá, tak už sa ani nič iné čakať nedalo... tak ako som tu pár strán nazad nadávala a cítila k nim všetkým nenávisť, tak mi je teraz všetko ľúto, že je ako je a nedokážem k nim ani ísť. čo by som dala ta to, keby sa dal vrátiť čas a mohla by som s nimi začať odznova, aj keď to chcenie by malo byť obojstranné. nevravím, že ich potrebujem k životu, ale keď mi spolužiačky vyprávajú ako si dobre vedia pokecať s frajerovou mamou, tak mi je to ľúto, lebo ja som záujem o komunikáciu s nimi stratila. ale najhoršie je, že neverím že sa to niekedy zlepší, lebo ja sa už nebudem tváriť že sa nič nestalo...

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@chirabell ja lekar nie som... a kedze som o jedno babatko prisla,tak som pocuvala vsetky rady ,co mi lekari povedali. ano to viem ,ze protilatky mam,ale lekar mi povedal,ze pre istotu sa mam zvieratam vyhybat. len tolko... taze prepac, som to zle napisala,nie nezakayli mi to ,ale odporucili.
vies niekomu sa jeden problem zda velmi velky, no a podla niekoho je to zbytocnost... ci velky ,ci maly je problem a ten treba riesit , netreba byt ticho....lebo potom sa ludia len odsudzuju

katusska1
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a ty si na mňa asi budeš spomínať, možno 😀 neviem, ja som si vždy povedala názor, bola so sebou spokojná, že som si nenechala srať na hlavu, ale ako vidím, nič mi to nepomohlo ☹ som z toho nešťastná, aké sú tie vzťahy. a nechcem k nim prísť a tváriť sa že ma neurazili, ale najviac som rozčarovaná z jeho brata, od ktorého som to čakala najmenej, keď nás stále volal na návštevy...

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@katusska1 pockaj neviem ,nie si ty ta co ste mali problem s nejakymi vecami , co vam nechceli vratit,alebo take nie co....prepac neviem ci sa nemylim.... je toho vela tu 😀

katusska1
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a áno 😀 to neva, ale pokrok nemám žiadny, ale zas vlastne mám - už to menej riešim a sústredím sa hlavne na to, aby som sa dostala na vš 🙂 tak drž palec 😀

chirabell
5. feb 2012

@katusska1 ja viem ze vela drobnosti je rovnako zlych ako jedna velka vec...ja nechcem nikoho sudit...len som si dovolila zareagovat...vies...kazdy sme si niecom v zivote presli (nechcem to tu pisat, nerada pisem osobne veci verejne a sukromka toto nie je) a kazdy nejak riesime situacie...ale ono nas to vzdy dobehne...moj muz vravi, ze je lepsie hladat veci co nas spajaju ako tie co nas delia...a ma pravdu...rodicia a svokrovci su kapitola sama o sebe, ale mna by velmi mrzelo,keby napr moje deti vydeli aky vztah mame my s rodicmi a raz sa k nam tak aj oni zachovali...preto hoc je to casto nad ludske sily sa snazime vychadzat...a ked je nieco, tak radsej jednym uchom dnu a druhym von...ale je to aj ako tu pisali baby, ze kazdy z partnerov si musi "upratat" svojich rodicov, musi tam byt vzajomna podpora...ja mam za sebou viac dlhorocnych vzahov (kde sa to bralo aj bez sobasa uz ako svokor-svokra) a fakt je to tak...ked nebola podpora od partnera a neupratal si doma, nebolo to dobre ani do kriza a casom to nebolo dobre ani medzi nami...teraz mam chvalabohu skveleho muza v tomto, skvelu svokru (pomoze ale nevtira sa, neriesi co nemusi, taka spravna zena) a trochu cudackeho svokra...ale mame urcite nepisane pravidla a fungujeme v pohode...drzim palce, aby sa to aj u vas postupne utriaslo aspon k tomu aby to bolo dobre, ked uz nie vyborne 🙂

@e_l_e_n_k_a chapem tvoj strach tym ze si prisla o babatko...ono...takych nas je viac len sa o tom malo hovori...ale naozaj, je to tak...ja som sa tiez bala, no po tej konzultacii s infektologickou som uz kludna a neriesim to zbytocne stresovo 🙂 horsie veci sa mozu stat ....a k tomu zvysku...citaj vyssie ako som to myslela s tym malym a velkym problemom 🙂

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@katusska1 tak drzim palce! neprajnikov neries... ja tu moju svokru uz tiez neriesim.... len naraz sa nejako spamatava a chce sa s nami skontaktovat....som sa dnes dozvedela!! po 6 rokoch... moj manzel na to reagoval slovami,ze clovek az vtedy zisti co mal ,ked to strati... len ona to zistovala nejak dlho.....6 rokov... ale ja neviem ,ci sa dokazem s nou rozpravat... deti to razne odmietli,sak kvoli nej museli na sude vypovedat...nic prijemne pre decka... a moj manzel zaujal zaujal odmietavy postoj... nechyba nam... ked sme chceli my dat veci do poriadku ,viackrat sme boli za nimi,tak nas poslala do pi.. tak teraz bude musiet sa velmi snazit aby manzel zdvihol telefon a zavolal jej...

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@chirabell v podstate s tebou suhlasim... ja tiez som pustala vela veci jednym uchom dnu a druhym von....ale! pustila by si jednym uchom dnu a druhym von oznamenie zo soc.uradu ??? islo o to ze svokrovci nas udali ,ze sa nestarame o deti a ze ja ich tyram.... kym svokra hovorila,ze toto robis zle, tamto rob tak a nesmies kricat na deti ,hoc ti aj na hlavu vylezu...ano brala som to jednym uchom dnu a druhym von... a kam to prerastlo??? do sudnych tahanic...navstevy psychologov,kotroly zo socialky.... a nakoniec rozsudok v mene republiky "Svokrovci maju zakazany styk s detmi" ani nevies ako to boli...ked syn pocuje taky rozsudok z ust sudcu....jeho rodicia sa nesmu kontaktovat s jeho detmi...si to vies predstavit??? a to vsetko len preto,ze sme vela nepoculi a nevideli na zaciatku...alebo lepsie povedane nechceli sme vidiet...

chirabell
6. feb 2012

@e_l_e_n_k_a ano ty si ten pripad kde je to opravnene...len velakrat je to vmnohych pripadoch fakt blbost...rodicia a svokrovci su ina generacia,casto aj ina socialna skupina a z toho vyplyvaju ine nazory ...no a je tazke casto odhadnut ci ide o toto alebo ako napr v tvojom pripade o chorobny stav ziarlivosti na svoje dieta a tym padom nenavist k partnerovi a neprimerane naroky na vnucata...
...zapojila som sa najma preto ze viem ake to je ked sa rodic nerozprava so svojim dietatom a to o generaciu skor ako som ja...v mladosti to nik neriesil...ale na sklonku zivota ta lutost a potreba kontaktu a pocit samoty...to trhalo srdce aj tym ktorych sa to priamo netykalo,nas vnucat...stojte si za svojim mate na to pravo (najma v tych opravnenych pripadoch) ale nezatvarajte uplne dvere

mataharyy
6. feb 2012

@chirabell Z mé zkušenosti je to tak že většinou opravdu blbost je posledním hřebíčkem do rakve... Ono dá se jedním uchem poslouchat, druhým vypouštět, ale opravdu ne věčně...
Já jsem si říkala že mám fajn svokru, nikdy jsme neměla potřebu nemít jí ráda, do okamžiku než mi začala házet polena pod nohy a vrážet do zad jednu kudlu za druhou... Už to že jsem o deset let mladší než manžel špatně snášela, zvlášť když mě prvně viděla a mě bylo šestnáct, no pak jí strašně vadí že jsem z Prahy, no fajn tak s tím věkem to bylo pochopitelné, s tou Prahou, no budiž... Pak jsme se vzali a z více důvodů jsme se rozhodli nastěhovat na Slovensko s tím že než si najdeme bydlení budeme u nich, stěhovali jsme se když jsem byla v pátém měsíci a proto že jsem jezdila dost často do Čech, měla jsem tam doktora a i jsem tam rodila, tak to ještě bylo jakž takž... No po návratu s malým už to bylo všechno na ... Jak jsem přestala být inkubátorem na vnouče, tak jsem začala být nepotřebná věc, svokor mě tituloval takovými přívlastky, že by dlaždič záviděl ten slovník, svokra ze mě dělala nesamostatnou, nesvéprávnou věc (i pes byl na tom líp)... Tak jsem si říkala no no prima, tak asi ponorková nemoc, když se odstěhujeme zas bude lépe, tak jsem se chodila vynadávat sem a jakž takž jsme přežívali, jenže manžel jezdil na týždňovky, takže já jsem od pondělí do pátku s nimi byla sama doma, bála jsem se jít si uvařit jen čaj, nebo si nedej bůh lehnout když mi konečně usnulo dítě... V augustě jsem toho měla tak akorát, že jsem řekla manželovi, že pokud se neodstěhujeme do konce roku, tak jdu zpět do Čech, že na toto nemám... Pořád jsem držela papulu, z úcty ke stáří, asi...? Podařilo se a 17. decembra jsme se stěhovali po necelém roce pryč. Tak jsem si myslela že už to bude lepší, všichni budeme mít to svoje... A ono ne, svokra nelenila pomluvila mě po celé vesnici kam jsme se stěhovali, byla uražená, naštvaná a kdo ví co ještě, že jsme si dovolili se odstěhovat (?). Když přišla na návštěvu, tak do mě vyrývala, shazovala mě, urážela... tak že jsem z každé návštěvy ještě několik dní brečela a když jsem se dala do hromady, tak přišla zas, nakonec jsem řekla že bude chodit jen když je doma manžel (tedy o víkendu) a ne každý víkend, že chceme mít čas na sebe, hluboce se urazila, zas mě pomluvila kde mohla no a vrcholu to dosáhlo právě kvůli naprosté blbosti. Chtěla jsem marhule, že se chci naučit zavářet atp. no a volám jí zda soused už ty marhule dovezl a ona mi řekla že jo a že už mám urobený džem a kompot, protože co bych zrovna já dělala s tolika marhulema... Bouchli ve mě saze, řekla jsem jí ať si to nechá že jsem chtěla marhule a že ze sebe odmítám nechat dělat debila, že jsem dost velká i svéprávná a že si po hlavě od nikoho skákat nenechám, na to byl z její strany dotaz, zda mi toto poradil manžel, abych jí řekla, tak jsem jí řekla že není nutné aby mi někdo něco říkal, že mám vlastní hlavu kterou k jejímu údivu umím používat, rozloučila jsem se a zavěsila... Dlouho se ani neozvala, jen ke mě chodili zvěsti co o mě kde vypráví... Pak volala asi po měsíci manželovi, aby mi řekl že se omlouvá a jestli může přijít... Od té doby to funguje tak že opravdu chodí jen na víkendy, ne na šest hodin jako předtím, ale na zdvořilou návštěvu (dvě, tři hodinky), užije si vnoučata a jde... Já jsem ochotna jí těch pár hodin akceptovat a normálně s ní mluvit jen kvůli dětem, ale jináč si s ní nemám vlastně co říct, zklamala mě a tím to pro mě hasne... Nikdy jí nebudu považovat za mojí rodinu, slušná jsem k ní proto že je to matka mého manžela, babička našich dětí a dokud nezačne zase dělat zle, tak takto jí budu akceptovat, ale jedno vím děti já na hlídání nedám, ani ne pro to že já jí nemám ráda, jako pro to že už je nezvládá (na čemž jsme se shodli i s manželem), už je stará a já bych ráda aby děti přežili 😅 Navíc nechci aby jim o mě/nás vyprávěla nějaké blbosti, které se prostě dětem o rodičích neříkají...
Takže ono i naprostá hloupost dokáže mít velmi katastrofální následky a když se ty hlouposti sčítají... Myslím že člověk si v rámci "klidu" má nechat skákat po hlavě, měl by jednat slušně, něco o stádu krav si může myslet případně pak říct kamarádce když je s nervama v kýblu, ale tak aby bylo jasný kde je hranice, ze kterou už je opravdu příliš... Já jsem dlouho mlčela a dopadla jsem jak jsem dopadla, skoro rok jsem probrečela jen proto aby ostatní byli v pohodě a byla to velká chyba... 😉