Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mel23
16. aug 2010

@scarlette kebyze sa to stane mne tak spadnem z noh.Tak ho musis [pochcalit 🙂

evickav
16. aug 2010

@marcelkatt - tak to je sila, ale ono na všetkých raz príde,,, my sme sa vysťahovali z mesta na dedinu a to je úplne iný život,,, a hlavne bez svokrovcov,,, dosť sme si toho preskákali,,, mm kôli tomu trpel ťažkými depresiami,bála som sa,že si niečo urobí,,, ale už je to snáď za nami a bude len lepšie,,, vždy si hovorím,že horšie už určite nebude 🙂

muttinka
20. aug 2010

Babenky! nie všetky svokry sú mrchy :niektoré sú aj nevesty aj svokry a trpia stále rovnako!Aj vy keď sa stanete SVOKRAMI budete tytulované od nevesty Mrchy.Tiež som myslela že si vylejem srdce-teraz viem že ide o klebetiareň a osočovanie .ČESŤ VYNIMKAM !NO nietoré svokry sú MRCHY- a ak ide o vaše mamy -tiež sú MRCHY-? Nejde teda o to ako fajn vychádzať ale NEVYCHÁDZAŤ za každú cenu. Nemyslela som že pretechnizovaná nevesta musí byť aj ......Nevozte sa zo svokrami ako na zle vyperenom koči a vyštrbenom kolese,ale s ich SYNMI-OSAMOSTATNITE sa ! ako JA s mojuou rodinou.Opustila som veľa a 100x viac som našla i keď som mala málo. Opustite tie ,čo máte tie MRCHY -stojí to za TO.Ja som myslela že píšem do veci verejnej ,prepáčte že som si vyliala SRDCE.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muttinka
23. aug 2010

Stvura, chápem Ťa a viem si predstaviť živo ako Ti je! Ak je svokra bezcitná - tak nie preto že je svokra ! bola vnímava ,no len na seba a bezciná k iním vždy ,možno bola kedysi citlivá ale na seba panovačná a nemilovaná no a preto nevie milovať - jej srdce otupelo.Ja som tiež na jednej lodi.Nebola som prijatá do rodiny,no manžel vždy ťahal so mňou za jeden povraz ale bolí to že bývam od nej len o ulicu ďalej -teraz v dome ktorý splácame,no s našimi deťmi tam žije aj ano ,a tie si už postavili múrí ako ju zvládnuť.Ona má len jednu nechcenú nevestu ,mala dvoch synov už má len jedného aj tomu žerie nervi.Už máme väčšie deti a keď som sa bála že aká budem svokra tak dcéra povedala že dobrá lebo viem čo to odnáša,no nie preto že som IN ale viem,chcem dyskutovať a niečo aj prepáčiť a aj povedať prepáč tok som to nemyslela , ja som typ ktorý nechce aby hnev zapadol nad naším domom.Beriem ju ako matku -porodila môjho manžela ,nehnevám sa -je aká je.Ja som si tiež veľa odtrpela,ukradla my z bytu dieťa -bola som s pradlom na balkone -mala od nás kľúče .Pri kojení na mňa vrieskala neopodstatnene za peniaze ktorích sa nik nedotkol no ja som vtom čase bola v pôrodnici s 2. mesiace s predčas.pôr.atď......No sú aj dobré svokry.

jankajs
23. aug 2010

@stvura, ale veď to je jasné - prvá nevesta jej dáva najavo, že je pre ňu jej svokra životne dôležitá a preto je u nej aj obľúbená. Ty si vystačíš sama a tak si proste na kraji. Poznám jedného pána, ktorý bol ženatý, ale jeho matka mu stále chodila do ich domácnosti, chcela variť, prať, upratovať, samozrejme po svojom, deti vychovávať a tak. Jeho žena to nezniesla, bola to veľmi krásna a šikovná lekárka, a nakoniec sa vzťah rozpadol. Oženil sa druhý raz, ženu má jak nebohá Rúžičková, ale tej vyhovuje, že svokra je vlastne neplatená domáca pani a tak si to užíva, chodia po dovolenkách, párty, deti sú s babkou, aj keď študovali na VŠ, starala sa o ne, aby mali vyberané obľúbené jedlá a rodičia proste žili na vysokej nohe (obaja sú lekári) a bez starostí. Táto druhá žena to proste vzala za druhý koniec a napriek tomu, že je oproti tej prvej manželke nič moc, je obľúbenou nevestou a milovanou manželkou, lebo sa na svokru proste nesťažuje, ešte je jej vďačná, že im všetko porobí. Len toľko na vysvetlenie prečo je to u vás tak 😉 . Ja som sa tiež hneď osamostatnila, a som najhoršia nevesta, nič nerobím, nepomôžem, nič som do domu nepriniesla, a to len preto, že si všetko robím sama, nebaví mi dieťa, nevarí chlapom na stavbe, kde dochádzame niekoľko km denne a keďže sa bez nej zaobídem, nemusím byť za nič vďačná a to ona neznesie, lebo vždy bola naučená ľudí si zaväzovať - ja ti niečo akože pomôžem, dám a ty mi to potom 2x vrátiš... ee. Radšej si všetko porobím sama, a tak mi vlastne neostáva na ňu čas a nemôže mi nič vyčítať. Preto tak zúri.... 😀

muttinka
23. aug 2010

Viem že ide o konštatovanie,no s trpkou vôlou sa nepohneme ďalej .Aj ja si občas aj poplačem -prečo?Prečo by nevesta nemohla byť nevesta lepšia ,múdrejšia a obľúbenejšia ako svokra .Doktorka sa jej spítala v nemocni na jej dcéru a ono povedala že nemá -že to je nevesta ,dr.povedala že za druhými neprídu dcéry aby bola vďačná,pol roka som ju opatrovala na nepl .volno a vdaka -pomsta ,urážky bez konca Ja som ju dala umrieť -v nemocnici sa len zomiera !preplakala som noci ale prišlo na ŇU! Mala som svoje babky veľmi rád,viem že moja mama si od svokry tiež odnášala bolesť-?nechápem čo je to za vstupenka do manželstva?Som vďačná že mama nebola na ne agresor so slovom nie-deti to vnímajú inak.Ja mám už aj zaťa aj nevestu a bavíme sa otvorene o všetkom a mám ich radi- skôr pokarhám svoje deti .Mňa teraz táto téma zaujíma ,prekáca ma ´-svokry rýpu no aj opačne.Ráz sa to aj u Vás snáď prelomí a možno to tvoja svokra nevie prehrísť že si fajn.Verím že sa spamátá ,ak je zatrpknutá tak to bude dlho trvať -no niekedy stačí malí moment od vnúčaťa a zmäkne..Moja mama mala na nevestu ťažké srdce pre jediné klamstvo roky- no prišla na to že jej syn ju podvádza trvalo a postupne zmäkla ...vie že syn je xyz na entú!Myslím na trpiteľky - moja ml.dcéra mala už len mala tiež pohromu a druhá dcéra má super s veľkým srdcom. Teš sa ! si šikovná adrž sa a mysli viac na svoju rodinu, ako na svokru, čo môžeš obýď a netráp sa i keď viem že aj ja sa sem tam prichitím pri slzách ale aby sa uľavilo môjmu srdcu.Ja som sa chcela zapojiť do iných sfér o svokre toto sa mi tiež pritrafilo v krýze no to je už o inom.Prišla som ale na to ,že aj svokra by sa mala vychovávať na túto neľahkú úlohu,doteraz to bol jej syn a dcéra pod jej rukou a tú zmenu má rešpektovať -každá strana.Preto MUŽ opustí otca i matku a prilne k SVOJEJ manželke -o tom je to aj pre SVOKRU.Opusiť neznamená strata .Preto nie každá žena,matka je na to pripravená , tá mrcha v nej rastie a to už je Mrcha čo sa neteší žívotu .Mrcha mrhá .

muttinka
23. aug 2010

Pekne si to rozluskla,preto som aj ja najhoršia nevesta v našej dedine lebo som sa vedela postaviť k svojim povinnostiam ,viem si poradiť -moja mama mala moju sestru v mojich 17.r mala som 3.súrodencou a malé bábo.Mama bola viac v nemocnici ako doma a po narodení sestra mesačná zomrela a ja najstaršia som sa musela postarať a otec alkoholik.Bolo to ťažké ale naučil ma život makať.Kamoška povedala že upletiem bič z ..........No viem o takých čo im mama a svokra všetko dajú a urobia ale keď ich nebudú mať tak viem aj o tom ako dopadnú.Práca bola len jej mami a ona teraz len spomína na vianočné koláče svojej mami -bezdomovkiňa so strechou nad hlavou ,ale špina ju žerie a o hlade- lebo nie je naučená na prácu.Ja si myslím že aj muž by si mal urobiť poriadok so svojou a dcéra so svojou mamou ak to oni same nevedia.U nás to tak bolo a raz na vždy je pokoj,neuznáva ma svokra ale ani nemudruje. do nás.Pri tom kojení jej syn otvoril dvere a o týždeň prišla s prosíkom-hanbila by sa pred ľudmi i ked hriechu narobila aj potom ale vždy vedela že prestrelila.Mojej mame som dvere otvorila ja s tým že ona si miešala svoj čaj a ja svoju kávu a hech sa netrápi o muža svojej dcéry ale o svojho -podozrenie a porovnávanie zaťa so svokrom je tiež loptička ktorá letela ďaleko a bolo.Vy dvaja máte ťahať spolu za povraz a na čom sa dohodnete to platí hoci i na tom že neaký čas sa jej dvere vašho príbytku neotvoria -všetko je len vaša vec ako to vyriešite ale čím jasnejšie tým lepšie.Nám tiež vytkla čo dala v kuse,až keď jej čosi zostalo na stole pochopila že radšej si požičiame od cudzích ,od iných alebo z banky ale ona nech sa potentuje čo ona dá, dala a dokolečka to čo by dala keby.Nevieš že na konci bič plieska ,ešte Ťa možno bude aj potrebovať lebo ona bede vedieť že na Teba sa dáspolahnúť čo treba.Ako to vníma tvoj manžel?

kamaratka_ba
23. aug 2010

..ako tak citam, nie som sama co ma svokru-satana. Ja som na tom tak isto. Pozname sa uz 8 rokov a vzdy som bola pre nu len soplave decko a "ta oná". Do tvare celkom snaha o usmevy a za chrbtom ma vzdy poohovarala po susedkach, v robote alebo aj pred priatelovymi bratmi.. takze som sa vzdy dozvedela kopec veci.. Ked sa narodila mala, este sa to zhorsilo, prve styri mesiace boli velmi velmi zle, a po mesiaci a pol stresov a nervov a hadok s nou cez telefon som stratila mlieko a odvtedy sme na Nutrilone. Do dnesneho dna ma pocit ze je ONA ta prava na to aby do vsetkeho kafrala a do vsetkeho a vsetkych sa starala. Porodila sice troch synov ale moju dceru by som jej samotnu nenechala ani na dva dni, robi take veci, ze by to nespravila ani 15nast rocna tinedzerka, ktora nema ani paru o materskych povinnostiach.. Príklad:
- kupila jej nove oblecenie a rovno jej ho obliekla (stalo sa to asi 3x). ziadne opranie alebo vyzehlenie. navyse mala ma od narodenia exem, takze som dvojnasobne pozorna na to co zje, vypije alebo co zmenim (prasok, stravu a podobne). po kazdy krat sa vyhadzala. takze "super"
- od koznej ma zakaz rajciny, hrusky, mandarinky, broskyne.. atd.. samozrejme ze svokra ju veselo krmi vsetkym (hlavne rajcinami a ochutenou ryzou a polievkami ktore jedavaju vsetci doma!!), vzdy ked pride v sobotu alebo v nedelu domov z poldnovej navstevy, tak dalsi tyzden liecim zase to iste (100-krat jej bolo povedane ze jej to nema davat - nepocuva)
- ked sa pokakala alebo precurala plienku, taketo okakane alebo ocikane bodynko mi hodila do tasky a dala jej nieco ine. ani mu ani bu a ked mala prisla domov, tak som asi az na druhy den zistila ze mi nieco smrdi v taske..
- ked boli tieto 30stupnove horka, kupala ju v bazeniku na dvore, bola s nou stale vonku a ani raz ju nenakremovala, samozrejme ze mala mala upal a opaleni xksichtik..
- je toho este velmi velmi vela, neda sa to ani opisat ale viem, ze to uz inak nebude.

Velmi malo chodim k svokrovcom, radsej tam ide iba priatel s malou a ja ostavam doma alebo si robim iny program. Jednak si chcem oddychnut a zaroven sa jej vyhnut ale vzdy mala pride domov a nieco je zle. A moje 2-tyzdnove liecby koncia fiaskom, lebo vzdy jej da nieco zjest alebo vypit, co ten exem vyburcuje a som tam kde som bola. Ona uplne ignoruje vsetko co poviem alebo urobim alebo ju upozornim. Mavne rukou a robi si po svojom, lebo ja som male decko pre nu... ☹. Teri.

mel23
24. aug 2010

Jasne ze sa to deje.Oni su najmudrejsie lebo uz vychovali svoje deti a my nemame ani sajnu o vychove.Aj som sa zasmiala ked som svokre najmudrejsej nechala syna.Prebalila ho a ked som ho doma pozerala, plienka naopak.O navych technologiach namaju ani sajnu.Ked bola oslava u nas tak stale mocila synovi prst do nejakeho alkoholu,ked sa mi to nepacilo tak povedala ze aj jej syn,ked bol maly po kusku pil cervene vino.Je to normalne ak moze rocne dieta pit?Ved to skodi.Vsak ved sa necudujem ako vychovala deti,ked dcera sa snazi osamostatnit a z dvoch vyplat s priatelom nevedia vyzit.Stale bezi za maminkou a vyplackuva.

muttinka
24. aug 2010

Ahoj mel23 Veď to je to že deti neučila nič podstatné a ak je zaujatá na seba a nejde ďalej tak je ako malá opička, myslí že dieťa chrání tým že ho nič nenaučí, potom nevie hospodáríť a drží sa maminej alebo svokrinej sukne. Ja som toto tiež zažívala s alkoholom a to sranda nie je.V tom prípade som si pomáhala s kamoškami a známymi komu dôverujem.Ale mierne a jasne sa pokúšam stále stáť na svojom.No a tá zaostalosť, sú staršie ženy a idú s dobou no niektoré idú do doby ľadovej.

muttinka
24. aug 2010

Ide to s vývojom.Niektiré mamy nepustia deti od3.r do škôlky -lebo učiteľka na veľa detí nestačí.Moja známa sa vyhovárala že peniaze nemajú -ale do práce nejde lebo musí vystrájať deti do školy,ako keby iná mama nie. Do tábora nemôže lebo prinesie vši.Na krúžky nie lebo sú drahé.Nôž do ruky 14.r nedá -lebo sa porežie.Žehliť 16.-17. r -to sa popáli.Syn hrabať zahradu,ryľolovať no ešte by sa napichol.Večeru naložiť si nemusí veď mamička obsluhuje -a ani nápad aby obslúžil on ,to patrí žene,nehovorím o vysávaní a iních prácach .Proste nech je ako ja,ja a ja.A tak vyrastie dospelák -čka s rukami do zadu ,zväčša dcéra nemusí ale nevesta by mala......Mama tým že ako bola naviazaná na syna ani nevie že už sa stala zmena.Pamätám ako babka hovorievala ako niektoré st.mamy po vojne varily makovicoví odvar pri raste zubov,ako dala do úst handričku cumlať .,.....Mráz na chrbte-generačný problém:mladá žena nenosila kratke sukne-nevystrkala nohy po vydaji,šatku na hlave a muža vyzúvala.To som dostala nádieľku keď som sa vydala od svokry.Pítala som sa mojej babky prečo to tak! No že podla rod.sokášu:ona keď porodila bola pri nej -vtedy kútnici -babyca doma! ale vzorne sa o nu pri prvých troch dcérach starali až 4.dni- no bolo i tak že po pôrode makala žena -ale o ňu dbali.Vtedy jej zomrel manžel a zobrala si po čase jej prvú lásku.Tá rodina už taká nebola ,starost bola na inom hodnotení i ked na pohľad všetko bolo fajn.Ženy slovo nemaly.......Babka sa so mnou o tom bavila ako s kamoškou-spoväď o jej ranách ktoré v sebe nosila celý život no svokra akoby to tak malo navždy byť .Pekne oblečená je parádnica,iná nedbanlivá, ale na seba aj má aj dá.Tieto generačné problémi sú od nepamäti , len je ťažké to vyvažovanie.Dcéra sa naučí všeko inak ako svokra a ak nie je tolerancia je vojna.Neviem prečo by sa mala nevesta zo dňa na deň meniť ale ani svokra sa už nemusí meniť ak rástie v prítomnosti času si nechajú priestor na sebarealizáciu.Máme vo zvyku si podeliť práce keď sme spolu a nekafreme si do toho že by to mala tá robyť tak -no opýtame sa sem tam ako to robí a možno príde ktosy na niečo nové.No treba aj aby sa dohodli pravidlá.Kde čo má svoje miesto.Ak ja sedím ako svokra na svojom mieste 30.rokov prečo ho mám meniť- aj prispôsobyť sa treba a potom zať nenusí byť mamlas,svokor degeš ,svokra mrcha a nevesta hentá.Každý ma právo na miesto aj meno,tak som to myslela.

jankajs
24. aug 2010

@muttinka - Páčili sa mi posledné vety a najviac posledná. Často rozmýšľam, aká budem svokra a bojím sa, že nič moc... asi som už blbec, ale rozmýšľam, kam odídem z domu, ak sa syn ožení, aby sme nebývali spolu, nech si mladí žijú sami, ak budú chcieť vôbec ostať v tom dome. A možno sa starám zbytočne, syn odíde na druhý kontinent, alebo sa ani jeho svadby nedožijeme, veď už nie sme najmladší... ale nechcela by som, aby sme bývali spolu, lebo viem, že by som sa starala do nich 😖 . Toľko sa zas poznám. Prečo sa potom čudujem mojej svokre, že všade ten svoj dlhý nos strká 😀 😀 😀

muttinka
24. aug 2010

Aj ja sa teším že aspoň prichádzame na to ,ako to je opúštať starosť s ktorou sme zrástli -ved dieťa je to najkrajšie čo žena nakoniec má no mala by sa učiť povolovať tú uzdu na ktorej tak lipne :je to moje dieťa! Tam aj začína to sebectvo svokry .Kto mal dieťa na prístrojoch vie že je moje len do určitej miery -prežila som to! a viem že sme len sprostredkovateľkami života a to čo je teraz moje o chvíľu sa mohlo zmeniť.Zmena -je život -a to moje čo bolo 20-30 r.zajtra už patrí inej.

muttinka
24. aug 2010

Jankajs,To je dobre že o tom vieš, že sa poznáš.Mrchy svokry sú -lebo sa nepoznajú, poznajú len zub za zub.Napomenutie s láskou neznamená -miešanie ale pochopenie aj slabosti mládí i stárnutie.

andrea203
26. aug 2010

Caute baby,ja som tyzden a pol po cisarskom,mame chlapceka a byvam u svokrovcov,od vtedy co som prisla musim zvladat nielen starostlivost o maleho ale aj domacnost,teda upratovanie a veci pod,totiz moja svokra je asi toho nazoru alebo uz neviem ci je taka leniva,ze staci iba uvarit pre chlapov a to niekedy take gebuziny co sa nedaju ani jest.Je tak strasne setrna,ze zakazdim ked idem prat pyta sa co perem a apreco na takej teplote,kedze ona asi vsetko perie najviac na 50 stupnov,tak si to viete predstavit,z najmladsieho syna si spravila nahradu,pretoze kym som neprisla byvat ja,tak domace prace boli na nom.Je sice pravda,ze mala uraz,ale to bolo pred asi 7 rokmi a niekedy mi to pripada,ze by to zvladla,ale sa jej nechce,radsej si lahne a prelezi aj pol dna a potom nic ine nepocuvam iba ako mi to dobre ide a kedy mienim ist do kostola,pritom ja s rezanim bruchom by sa mohla niekedy premoct a cosi spravit.Ale viete co radsej si to spravim sama,lebo by to vyzeralo,kedze nevie ani riad poriadne umyt a s malym to nieje tiez ziadna slava,vsetko je skratka na mne,musim ale povedat,ze mam super muza-ten mi pomaha ako vie,ale musi chodit do prace,ma ist na 2 mesiace do nemecka,tak rozmyslam,ze sa zoberiem aj s malym k rodicom,mama so sestrou mi urcite viac pomozu a svokra nech si robi co chce,inak svokor je super chlapik,tak drzte palce na moju trpezlivost.

bubatinko
26. aug 2010

andrea203, mas to tazke .... ja som mala uz jedno dietatko ked som s druhym bola tiez po cisarskom a nemal mi kto pomoct, medzi detmi mam 2rocny rozdiel. Neboj teraz si precitlivela ale zvladnes to aj sama a neskor budes na seba hrda ze si to zvladla ... a staru si nevsimaj ked je hlupa a nedomysli si ze naozaj by mohla co to porobit....
drzim ti palce

traktor
26. aug 2010

@muttinka od prveho az po tvoj posledny prispevok, ..ja vobec nechapem o com pises 😅 ...ci si proti svokram, ci si proti nevestam...ci si proti tejto teme...ci...a to som si to citala viackrat 😅
@andrea203 prajem ti vela sil...setri sa a uzivaj si drobca co to pojde 😉

traktor
26. aug 2010

@mel23 no som v šoku...male dieta a alkohol...?..to fakt niektore zeny nevedia, co by uz vymysleli... 😠

kutlicka
27. aug 2010

Jaaaaj, skoda, ze tu nie su povolene vulgarizmy, tak by som si stavnato zanadavala, musim aspon sem napisat, lebo ma porazi! Som na rizikovom, teraz som tyzden doma na dovolenke, pretoze si nemozem dovolit zobrat si PN, aby som uzivila seba aj muza, ale cely tyzden len same hadky! Tomuto sa hovori oddych a setrenie sa! Dnes ma stara uz tak vytocila, ze som mala tmu pred ocami! Prisahambohu, v robote mi je stokrat lepsie a kludnejsie, nez "doma", to jest v spolocnej domacnosti s nou! Vazene a mile, nikdy, ale NIKDY nepristante na spolocne byvanie!!! Fuj, musim sa ist ukludnit!

muttinka
27. aug 2010

traktor .oj to nie,ja som nie je ani proti svokrám ani proti nevestám.ja som už prešla aj bývanie u svokry -ak to vôbec bolo bývanie -bola som nevestou a tiež som bola priznávam tvrdohlavá mulica , ak sa stretnú 2.tvrdohlavé -je vojna. To som pochopila s odsstupom času .Som už babkou -tá je na rozmaznávanie ale s mierou- aby to nezlomilo autoritu rodičov .Som svokrou a mám svoje návyky ,myslíš že keď príde nevesta mám sa premeniť a keď zať tak sa mám zas premeniť.Nie ja budem po svojom a každému nechám slobodu.Proste pomôžem aj oni mne.Už nemám hrany ktoré narážajú a zúria. A ak mám iný pohľad rešpektujem ako si kto urobí ,ktoré miesto by mal kto opustiť? Ja som mala po 1. dievčatko po troch r. chlapca a po roku dievča a po 8.r chlapca a svokra mala svoje alkoholické kuri a švagor alkoholik len svokor bol fajn a mal ma rád.Manžel to teraz tiež vidí ako ja.To bola naša chyba že sme ich počúvli a zostali -mali sme pridelený byt a sľubovali hory doly a keď sme byt nevzali bolo inak.Ja píšem o životných skusenostiach a som toho názoru aby sa mohla mladá rod.realizovať a mať svoje.V krajnom prípade -čo už ak to nejde tak rob čo sa dá a niečo nechaj aby videla že máš toho veľa.Ja keď niečo neviem po mode tak sa opítam a neurazím sa a som spokojná .Myslím že to bude vždy ťažká téma.Ja som stále cítila že chcete svokru podľa svojho vzoru .Bolo by faj keby si rozumeli ,to je málo kedy -len ak sa reštektujú a pomôžu si navzájom- ak nestihnú zatrpknúť a bojujúúúúúú........!

muttinka
27. aug 2010

andrea2O3Blahoželám TI a prácu rob zväčša svoju -veď sa ono spamätá,nie si slúžka dohodni sa s manželom na pravidlách pokiaľ chcete ťahať.Ja som za toleranciu nie za vydieranie.Potrebuješ klud pre dieťa a nie uštvávanie.

andrea203
28. aug 2010

Dakujem vsetkym za podporu,budem sa snazit zvladnut to kvoli manzelovi a hlavne kvoli synovi,potrebuje teraz predsa kludnu maminu. 🙂

skaredekacatko
28. aug 2010

čaute baby prečítala som si celú tému a rozhodla som sa aj ja napísať. Ja mám super svokru pomůže keď treba nadome nám pomáha čo staviame a tak. Ale problém mám z vlastným ocom , skůr by sa dalo povedať muž zo svokrom. Všetko sa to začalo po nehode čo mali moji rodičia . Oco bol polroka v nemocnici ,už vtedy sme bývali sami v byte naši majú veľký barák bývali tam so segrou a jej dcérou. Ked sa stala nehoda tak sme sa tam dočasne presťahovali aby sme segre pomohli udržiavať ten dom. Ako sa oco vrátil s nemocnice, sa to všetko začalo najprv len tak semtam, keď si vypil( to si akože liečil žial (tak začal, že můj muž je neschopný ani o záhradu sa mu nepostaral, čerpadlo vstudni sa pokazilo a to vraj bola jeho chyba, náradie že nechal vonku na ďaždi aby zmoklo . To som ešte ako tak prekusla, lebo som si vravela jeho to prejde však si uvedomí ako mu můj pomáhal okolo domu keď tu nebol. Ale ono sa to začalo stupnovať O mojom mužovi začal vravieť, že je debil, chuj bez maturity len s učnovkou (ja mám výšku) vždy keď išiel aj on k menu tak mu vinadal, zakaždým sa to skončilo, že ho vihodil, raz aj pred našou rodinou tetom aj ujom Mo muž si raz si požičal jeho topánky do záhrady, tak můj oco ich potom zobral a hodil do kontajnera že on už ponom si neobuje. Zakaždým keď ho spomenie tak len akého chudáka som si zobrala a tak. Pár krát sa stalo, že už vyhodil aj mna že mám muža debila atd, niekedy fakt už nevládzem a čakám kedy mi zase niečo na neho povie. Ešte pred nehou nám dal pozemok a aj to vykrikuje. Ked moj muž ostal bez roboty,( inač robil v jeho firme o ktorú sa oco prestal starať, tak to šlo tam dolu vodou ) tak aj to sa ozval že či ho živím že ani robotu nemá . Můj muž nanho už len nadáva tiež nebol ho už viac ako polroka pozirieť. Teraz keď ho vytopilo tak sa tam ani neukázal (síce už robí v zahraniči, ale práve vtedy bol doma) čakám kedy sa ozve, že zať mu ani pomůcť nebol museli cudzi.Mám toho dosťOno by sa dalo popísať toho veľa o mojom ocovi, ale to by bolo na dve strany tak asi tak niejak

bubatinko
29. aug 2010

ked si tvoj otec nevazi zata ako si ho ma vazit tvoj manzel..... ja by som sa postavila na stranu manzela aj za cenu nestretavania sa s otcom..... mate pravo na stastny a spokojny zivot bez hadok koli niekomu kto za to nestoji...

skaredekacatko
29. aug 2010

máš pravdu. ale s každej strany počúvam ako je otec sám že mu treba pomůcť, že on zato ako jedná nemůže že to je psychckého rázu, aj za ním chodím keď je normálny ale bez muža, toho neprehováram a ani to už nemá význam.

aero
29. aug 2010

@skaredekacatko v tvojom prípade by som riešila situáciu asi tak že povieš otcovi ,že
si nepraješ, aby sa tak správal k tvojmu mužovi pretože je to tvoj manžel s ktorým plánuješ , alebo už máš rodinu
a praješ si aby ho rešpektoval....
no ked sa nič nevyrieši , asi fakt bude lepšie , ked sa nebudete stýkať...
no to je môj názor ....

jankajs
29. aug 2010

@skaredekacatko - ak čítam dobre, bývali ste sami, a po návrate otca domov ste sa vrátili do bytu. Bohvie, čo mu v nemocnici pochodilo po rozume, keď sa takto správa až teraz. Nie si povinná, nechať sa od neho psychicky ničiť. A tvoj muž nie je povinný takéto reči o sebe počúvať. Ako by sa to páčilo tebe, keby takto rozprávali o tebe jeho rodičia. Ver mi, rýchlo by si vzájomné kontakty a pomoc obmedzila na zdvorilostnú návštevu dvakrát do roka. Mužovi povedz, že stojíš pri ňom a otcovi tiež vymedz hranice. Inak bude zachádzať ešte ďalej. Si dospelá, nie pätnásťročná puberťáčka, ktorá musí z povinnosti jeho citové úlety tolerovať. Ak má problém, alkohol ho len zhorší. Objednaj otca k špecialistovi. Ak nebude súhlasiť, daj proste ultimátum - ak vás chce vídať ako svoju rodinu, nech sa snaží zmeniť prístup. Inak to bude len v rámci formálnych vzťahov. Nezávidím ti, ale toto treba riešiť už teraz, nečakaj, že sa to "spraví samo". 😒

muttinka
29. aug 2010

Skaredekacatko,si sama -nemáš súrodencov -alebo niekoho blízkeho na radu aby ste našli tú najlepšiu cestu.Ak to otec prehána a kombynuje s alkoholom tak zajdite naozaj sa poradiť s odborníkom -psychologom.On v skutočnosti nevie že Vám ubližuje,nevie spracovať všetko čo ho postretlo a nechce na to myslieť a preto to rieši opačním smerom ,no potom už je uplne mimo.On potrebuje Vašu pomoc.Pomoc ,aby prišiel na tože pri nom niekto je , je cesta k lepšiemu.Každý sa vyliečil len zásluhou RODINY.Je to velmi namáhavá cesta -Je to TVOJ OTEC.Pravdaže Vy máte právo na Váš život .Treba sa s ním rozprávať-najlepšie by bolo aby sa s ním bavil niekto -kto nemá s nim zranenia a povedal mu že ho máte rád a preto mu chcete pomôct až potom ak by Vás ignoroval a vyhánal tak nech má ten svoj čas v samote -nasití sa toho a potom sa k Vám obráti a možno sa niekomu zdôverí.Môj Otec mal rakovinu vyhánal aj p.Boha- a potom volal ked dostal samotu .....Aj sestričky a lekáry utekali .....Celá rodina pre neho nespávala,dozvedeli sme sa že ked nas vihnal ,stažoval sa že nik nechodí a on nechápal pre čo?Začnite od obv. lekára .Nemá otec neakého dobrého kamaráta?

skaredekacatko
29. aug 2010

mám súrednocv ako som písala sestru a tá má malú, aj ona sa sním povadí už aj ju poslal kade lahšie. Ona býva sním ale oco má spodnú časť a sestra vrchnú tak keď je zlé tak sa nestretávajú. Psychológ by sa mu zišiel ale on ich odmieta dotrepať ho tam je ťažké teraz by bol aj šiel ale nás vytopilo tak je doma a stará sa oto. Aj dnes som tam bola a bol celkom v pohode, ale tiež sa zo sestrou pýtame dokedy. ☹ Kamarátov nemám všetkých pre niečo vyhodil. Ostal mu len zamestnanec , ale on je takej povahy že keď ho vyhodý jeden den, tak na druhý den sa vráti ako by sa nič nestalo. Ono pred úraz mal firmu v ktorej boli dvaja spoločníci, zobral tam můjho muža on robí rád manuálne, stým že si spraví maturitu a potom sa postupne vypracuje ale můj muž neni ten typ, tak si ani maturytu nespravil. (mamina bola zástupkina na jednom učilisti bola by mu pomohla) a tým sa to vščetko súputilo, že nemá zaťa čoby mu pomohol vo firme a tak-Ja stojím pri mojom mužovi, ale niekedy mi je aj oca ľúto keď je tak sám nie stále je tam setra prinom,Ono viacerý čo sním vyprávali mali taký názor ako tymuttinka, ale můj muž mu už neverí. Ja to ešte nevdzávam