Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

miruska15
11. okt 2010

Ahojte tak včera moja svokra zase zabodovala.Volala švagrinej aby mi zavolala že sa chce ist s mojou dcerou prejst do hory.Tak mi švagrina vola či im ju dam.Ja som ostala šoknuta nevedela som čo povedat tak jej vravim že sa ozvem.Porozmyšlala som o tom a tak som poslala svokre SMS že ked niečo chce nech zavola mne že Ivanka je moja dcera a nie švagrinina.A že ak ju chce nech zavola a dohodne sa snou.Samozrejme nezavolala asi jej tak nechyba ako tvrdi.švagrina na mna vyskočila že čo chcem najskor sa stažujem že si deti nevšima a ked ich chce tak im ich nedam.Ako baby som ja vadna ja si myslim ked niečo chcem zavolam tej osobe a nie druhej.A po druhe mam dalšie dve deti .Ivanka bola vytešena že pojde s babkou von a ta mala na salame.Zase vyprovokovala.Ma m sto chuti jej poslat dalšiu sms ale taku že ked nechce nemusi.K...a s...ta sory ale ma vytočila

mel23
11. okt 2010

@miruska15 treba predychat.Ja som svokre a svagrinej zakazala ku nam chodit lebo ma privadzali do sialenstva a urazali.Nevestu a svagrinu maju muzovu byvalu tak naco budu chodit.Muz to pochopil ze s nimi nic nechcem mat ani mi nevolaju.Skus to aj ty ,a hned lepsie s muzom vychadzame ked neprovokuju.

arrett
11. okt 2010

@miruska15 ty kokos, to je sila... nechcela to riesit este cez dalsiu osobu??? ach jaj 😀

miruska15
11. okt 2010

@mel23
@arrett ja už neviem ako to mam tej švagrinej vysvetlit.Včera som jej radšej položila tel. lebo by sme sa zase koli nej dosekali.Aj včera obhajovala ju a to ma vytočilo neviem ako by sa jej to pačilo keby ju obchadzali.A svokra sa vyjadrila že ona mi volat nebude lebo som jej napisala že je falošna a že s nou nechcem mat nič spoločne.Ved aj je ved štvala nas proti sebe aj muža štvala proti mne.Nevadi len nech mi nemagori deti.A teraz jej ju duplom nedam.Nechce tak nechce

zuzkat1
11. okt 2010

@marika1977 no nejako uz len bude..my sme kupovali podla toho ze obaja pracujeme v blave tak tu mame aj byt... no ale ako pozeram tvoja ma uz 14 a druha 5 ale svagrina od malinkata davala neskoro spat,lebo nestihala... ta mladsia nielen teraz obcas ostane hore ale uz ako rocna dvojrocna.. a to pochybujem ze tvoje tak spali🙂

bublinanb
11. okt 2010

@zuzkat1 - ty si môj človek, pretože aj ja si myslím, že to že sme rodina jej vôbec nedáva právo mi narúšať súkromie, ja tiež keď k nej idem, tak dám dva dni dopredu vedieť. Príde mi to ako základ slušného správania.

jenta
11. okt 2010

@bublinanb presne ako si napísala, ale niektorí ľudia asi nemajú slušné správanie 😖 Ja doslova neznášam neohlasené návštevy. Aj keď pri mojej svokre by som nemusela upratovať aj mesiac a stále by bol náš byt v lepšom stave ako jej. A to máme aj psíka 😀

arrett
11. okt 2010

My sme dali svokrovcom kľúče, pre prípad, že by sa niečo stalo, alebo tak. Bývajú 10km od nás. No a raz, keď bol simi ešte malicky, prišli ráno. Surovo si odomkli dvere do bytu, svokra vyšla hore do spalne, otvorila si dvere. Ja som akurát malého kojila a ona že aaahojteeee. To bola sila. Ako keby mi dal niekto facku. Som myslela že neverím vlastným ociam. Potom som sa s mm porozpravala, nech jej vysvetli základy slusneho správania. Odvtedy sa to chvalabohu neOpakovalo.

jenta
11. okt 2010

@arrett toto isté si dovolila aj moja svokra. Prerábali sme byt a potrebovali sme ísť vybaviť niečo na bytové družstvo, ale zároveň nám mali prísť odblombovať plyn, alebo vodu, už ozaj neviem. Tak sme poprosili svokru, či by neprišla a nebola doma, keď to prídu robiť. Ona sa dovalila hneď ráno okolo siedmej, ja som akurát vstala a počujem klúč v zámku. Na drzovku vošla a že čaute, akoby vošla k sebe domov. Som bola z toho v šoku ešte pekne dlho. Toto by si v živote moja mama nedovolila. Som povedala mužovi, že ak sa to bude opakovať, tak jej klúče vezmeme. Aj keď on je na to asi mäkký, tak by som musela asi úradovať ja 😀

bublinanb
11. okt 2010

@jenta - no tak to si v značnej výhode, ale ja tak mobil vynašli nato, aby sa používal 😒

arrett
12. okt 2010

@jenta Ja neviem, ony si asi pomýlili tie kľúče so svojimi. Mysleli si, že kľúčom im davame právo prísť kedy sa im zaziada. Jabezne doma cez leto chodievam nahá. Odvtedy keď ráno vstanem, dám pre istotu kľúč bokom keď idem okolo dverí.

zuzkat1
12. okt 2010

@bublinanb ved presne...ani moja mama si nedovoli nedat mi dopredu vediet... a ani ona (mama moja) nema rada ked dojdeme neohlasene... lebo na tomoze byt milion dovodov preco nie... aj uplne trivialne ze si napr. naplanovala oddych v ten den... co po tyzdni kazdodenneho chodenia do roboty chapem ... svokre to nevadi... ale uz bolo tak ze sme tam dosli lebo mm nieco potreboval este z domu z pivnice a ona nevysla z izby lebo uz ona oddychuje🙂 takze keby som mala takyto pristup tak aj mne je jedno kedy dojde🙂.....no ale uz sem nedojde len tak... este sa stane ze zavola v ten den ci nemame iny program..ale doteraz sme vacsinou mali tusim len raz tak dosla ze dala vediet v ten den🙂

marika1977
12. okt 2010

@zuzkat1 ako malinke mi zaspavali okolo 8-9...len cim su starsie,tym su rozblaznenejsie,starsia ta je zodpovedna a samostatna,vzdy taka bola ale mensia je totalne šidlo 😀 taky nesputany zivel tak som zvedava ze ake bude tretie 😅 mne vela pomaha moja mama...byva o 2ulice dalej a hlavne teraz,ked ja musim lezat,tak mi nosi malu do skolky..a mensia,ta sa velakrat sama pyta babke,muzovej mame len ona robi v mesiarstve tak je velmi malo doma ale akonahle moze zoberie ju aj druha babka ich zvykne bravat vselikade..aj 3tia babka je vela s nimi aj prababka....ja som nemala ani jednu babku tak to tam ten hore zariadil aby moje deti mali a doprial im 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
12. okt 2010

@marika1977 tak to je naozaj super ked maju taky dobry vztah so vsetkymi babkami🙂 babka je dolezita... ja mam z maminej strany a do 4 rokov som tam vyrastala,lebo som nechodila do jaslia aj do skolky az neskor a bolo to super.. no bola som mala tak si vela nepamatam len tie posledne roky ale super to bolo... aj neskor som cele leta travila u nich.... sice v jednom meste sme byvali ale spavala som u nich a mali zahradu tak vzdy sme tam boli cez den... moja mala ma super vztah s mojou mamou... a svokra je jediny clovek ktory ju este aj teraz rozplace a to staci aby sa jej prihovorila🙂 mala hned krivi pusu a ked nechcem plac tak ju beriem na ruky a ona si po chvili zvykne na svokru a uz neplace... ale na rukach ju zatial len raz mala asi minutu a malu sme potom 10 minut tisili🙂

anandrea
12. okt 2010

čaute baby! tie svokry, to je sila. Pridám pár riadkov o mojej svokruške. Moja svokra je ako sama povedala dominantný, manipulátorský (k tomuto sa už nepriznala) typ,ale robí to tak prirodzene, že dotyčný to tak vôbec nevníma, aj ja som to asi 8 rokov – čo sme s manželom chodili nevedome prehliadala. Snaží sa dostať každého kam potrebuje. Obmotala si okolo seba oboch synáčikov, ale čo je najhoršie aj moju hviezdičku, tak som z toho nešťastná. Má ten dar zaujať dieťa, ale taktiež si ju dosť kupuje. Skoro každý víkend jej niečo kúpi, takže malá je v tomto smere dosť rozmaznaná, nakoľko potom od každého čaká že niečo dostane. A ona je tá naj babky, lebo ona jediná ju neustále zásobuje tým čo deti majú radi. Tiež ma trápi že kvôli nej sa manžel ku mne zmenil minimálne o 180 stupňov a to odvtedy čo som si dovolila mať niečo proti nej. MM je zväčša na jej strane, nevidí napríklad nič zlé na tom, že ročné dieťa nechá svokra hrať sa zo zrnom, špáradlami a podobne(videla som náhodne na fotkách, ktoré urobila keď ju varovala.)Dosť ma bolí, že keď je svokra u nás ja som pre dcéru totálny vzduch, totálne ma malá ignoruje, robí iba to čo jej povie babka. Možno si budete myslieť, že len žiarlim, ale vás by to neboleo, keby vaše dieťa, ktoré keď je v prítomnosti vašej svokry, nevníma nikoho iba ňu. Svokra ju má dokonale „zmánutú“ ako môjho MM a 35 ročného švagra, ktorý býva s ňou pretože sa nevie od nej odpútať. Moja svokra nemá žiadne kamarátky, bola jedináčik, takže nemá nikoho, žiadne záujmy okrem práce, kde je považovaná za odborníčku a patrične si o sebe preto aj myslí.( v podstate je asi v tomto ohľade chudera. Keď sa malá narodila , kupovala si časopisy pre maminky ako napr. mama a ja a pod. Divné nie? Veď čo si začne keď príde z práce, nie?

m.p.
12. okt 2010

@anandrea tak moja ja ta uprimne lutujem.Ja byvam zo svokrou v trojizbovom byte.Moj manzel je jedinacik,ale chvalabohu aj si zaklopem o drevo.Nie je na mamicke zavysli!!!!!!Nespominas svokra asi uz nezije.Vies unas su navstevy neni nejak caste tak raz za mesiac a to som tiez pre moju malu ja doslova vzduch nic si stoho nerob.Vzdy si povedz tak ako prisla tak aj odide.Ja som sa nedokazala z zit najprv stym,ze budem byvat zo svokrovcami a nakoniec mi kamoska poradila.Ked chces s vlkmi zit musis s nimi vit.Tak sa snazim byt ta mila a dobra nevesta.Vie ma niekedy poriadne vytocit to sa neboj ona je uz na dochodku a som snou 24hodin denne.No moje stastie je,ze zije este aj svokor,ktory ju uzemni. Skus si dostat na svoju stranu manzela poukazuj tak rafinovane na to,ze by ste mohli svagra ozenit a tak.Drzim ti palce moja.

marika1977
12. okt 2010

@zuzkat1 zuzi,tvoja mala ma koli niecomu voci tvojej svokre strach...mozno citi,ze to s nou svokra nemysli uprimne..deticky to vedia vycitit a vnimaju aj take vaci,ktore mi dospeli nemame sancu...skus ju pomalinky na nu zvykat a ked bude vadsia,bude ju akceptovat...lubit asi nie ked uz teraz ma taky strach,ale do urcitej miery ju znesie..moja starsia mala vytypovanych par ludi,s ktorych mala panicky strach a ked ich videla strrrasne plakala..doteraz neviem preco,ale ked podrastla,ten strach sa v nej stratil a potom ich uz vnimala tak isto ako ostatnych...
@anandrea daaaavaj dievca velkeee bacha!!!!!!!!!!!tvoja svokra si chce privlastnit tvoje dieta!!!!!!!mas to velmi tazke...moja byvala svokra robila so mnou to iste...mala sa na nu vesala a ona sa tesila ze ju ma radsej ako mna...dokonca ju par krat vytrhla z ruky aj mojej mame bolo to strasne!!!ale je to falosna opicia laska so strany tvojej svokry...bez hadky to asi nevyriesis ☹ nic ine ti neostava,len si dupnut a vyjadrit sa,ze si nezelas,aby ti odcudzovala tvoje dieta...moja robievala aj to ze ked mi mala vnoci plakala vtrielila mi do izby a vzbrala mi ju z ruka zacala cicikat....no ja som jej to raz riadne spocitala aj s urokmi!!!!ale ako som uz pisala,uvedomila sa...nic ine ti neostava len urcit hranice od kial pokial a ver mi caka ta veeelmi tazka cesta krvopotne si ju budes musiet vydobit..a neboj,ked bude tvoj mm proti tebe tak ho surovo postav pred otazku BUD JHA ALEBO TVOJA MAMA!!! neboj sa toho,ak je neschopny maminkin cecok tak sa jej strci pod suknu,ak vas ma rad,neopusti vas a po dlhosiahlich rozhovoroch snim si co to uvedomi...ovsem,ak je normalny.moj byvali bol nenormalny s nim som vysla na psi 30tok a som stastna ze som sa s nim rozviedla lebo teraz zijem s clovekom,ktory je naozaj mojim partnerom a je to schopny chlap!katastrofou by bolo,ak by ste byvali s diktatorkou pod 1strechou...neboj,urci pravidla a neustuuuup za ziadnu cenu!!!dietatko je tvoje a nie JEJ!!!!!!!!!!!!!!ps:moja kamoska si po 6rokoch prevychovala aj muza aj svokru... 😀 robili jej to iste co tebe..ale otvorila si poriadne usta a nie raz... rodic musi akceptovat nazor svojho dospeleho dietata....

anandrea
12. okt 2010

m.p. svokor eše žije,ale ten má na rozduel od svokry kamarátov, koníčky a domov chodí mám pocit, že iba prespať a najesť sa. svokra keby som nezasiahla (to je to čo som spomínala, že odvtedy sa manžel zmenil) nasáčkovaná u nás každý deň. Keď svokra od nás odchádza malá prače nech ešte zostane, nech nejde a keď odíde nevie sa dočkať keď bude s ňou. Veľa krát som si povedala že to nebudem tak brať, veď to je super, že má rada babku, ale bolí to, lebo cítim že to je prehnané, podľa mňa nenormálne. Švagor mal známosť ale keď zistila vplyv jeho matky, tak radšej zdupkala.

marika1977
12. okt 2010

@m.p. a dokedy to zvladnes??????????????moja,prides o nervi a hlavne,ona uplne znici pokrivi tvoje vlastne ja tvoj charakter...lebo sa jej 24hod.denne musis prisposobit...po par rokoch zistis,ze to co si niesi ty ale akasi vyhovujuca osoba s maximalne potlacenym JA..ver mi,viem o com pisem...nemate moznost ist byvat zvlast?taketo" vitie s vlkmi"je ponizujuce ☹

zuzkat1
12. okt 2010

@marika1977 no hej dieta vyciti neuprimnost.. a uprimne? som hnusna ale nemusi ju mat rada...myslim mala svokru🙂

zuzkat1
12. okt 2010

@anandrea marika ma pravdu... daj si velky pozor... taketo typy su najhorsie oblbnu to dieta ..male dieta si este nevie tak povedat ze co a ako... aby to nedopadlo zle potom... kym ste svoji s manzelom tek je to akotak OK... ale jeden nikdy nevie co zivot prinesie aby ti potom nechceli malu zobrat (tym nechcem povedat ze sa rozvediete... mozno budete svoji naveky,ale zivot je vseliaky ktovie co prinesie)

marika1977
12. okt 2010

@anandrea neda mi to,lebo toto je najvadsie zlo ake moze matka napachat na svojom synovy...opičia laska,inak sa to nazvat ani neda..urobit s chlapca maznaka zavisleho od matkinych prikazov....tak s takych nuzov su ti najhorsi,neschopny vlastneho nazoru kopirujuci slova svojej matky....to je cosi priserne zit s takym clovekom...to dokaze len veeelmi tvrda a neustupciva zena,ktora charakterom prekona svoju diktatorsku svokru....brrrrr...take nexcem ☹ ☹ ☹

marika1977
12. okt 2010

@zuzkat1 ono dieta cim je starsie tym je mudrejsie,a rodic je tu aj preto,aby to svoje dieta viedol spravnou cestou...dieta musi dostat priestor na sebarealizaciu,musi mat svoj nazor a rodic ho musi vediet pochopit...v ziadnom pripade nevnucovat svoje predstavi na silu...s takehoto dietata vyrastie schopny clovek 🙂 ja vam poviem ze moj 20r.synovec a moja 14r.dcera vedia neuveritelne vtriast svokru "do gati"oni nemaju problem,odporovat a vyjadrit sa a zvozit...oni dokazu to,co sme mi zo svagrinou nevedeli..lebo nase deti neboli s nasej stran utlacane a vzdy mali pravo mat svoj nazor 🙂

helenka333
12. okt 2010

Ahojte baby, ja som sa už myslím či tu alebo na mojej svadbe vyjadrila o svokre. Nerozprávame sa spolu už viac ako dva roky, nezdraví sa mi na ulici, obráti sa chrbtom...čo už. To by som nerozoberala, lebo je to dlhý príbeh prečo sa spolu nerozprávame a myslím že ani to sem nepatrí, aby si to celý svet čítal. Proste som rada, že ju ani len nevidím, nedávno cestovala tým vlakom čo ja a ked som ju uvidela, tak sa mi zdvihol tlak, kašlala som ani neviem prečo a bolo mi strašne zle, ako by som sa ju bála, sama neviem. ALe tie, ktoré máte dobré vzťahy budte radi a maličkosti si nevšímajte, predýchajte to. Verte mi môže to byť aj oveľa horšie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

kaja73
12. okt 2010

@anandrea ja by som si na tvojom mieste všimala čim si babka malu ziskala.Ver, že to nie je len peniazmi-aj mojmu malemu doslova sypu prastari rodičia prachy ale, aj tak s nimi nechce byt 😲 .Ako ste spominali viacere, deti vycitia neuprimnost,teda ak ju tvoja mala necit,tak ju babka ma asi fakt rada-aj ked sa ti to možno nepači.Skus si z malou najst zaujimave spoločne aktivity,vela sa s malou rozpravaj, ale babku pred nou neohovaraj,tym si z malej sama robiš nepriatela.Mat milujucu babku predsa nie je tragedia.Niečo musiš asi zmenit ty na svojom pristupe k malej.Neber to odo mna v zlom.Aj ja mam svokru,byvame dokonca spolu,niekedy by som ju fakt zabila,ale teši ma,ked vidim ,že ju aspon moje deti maju radi,ked už ja ju moc nemusim.So staršim synom som vždy niekde chodila-klzisko, plavaren, cirkus, Zoo, len tak vylet do Blavy vlakom,hravame spolu tenis, bedminton, futbal dokonca si spolu aj zastrielame a ver že to budem robit aj s mladšim.To by proste musel byt zazrak, aby sa na to decka nechytili.Starši syn vždy miloval naše spoločne aktivity a ked si ma vybratt,či ide k prastarym rodičom, kde vždy dostane aspon 20euro,alebo zostane so mnou a ideme niekde von, tak si vybera mna.Inak ja by som prijala keby si svokra take časaky občas prečitala ,aspon by netrepala take blboviny o vychove , chorobach atd.Neber toto prosim ta ako kritiku,skus sa len na svoju svokru pozrieť ocami svojej dcery .

gawin
12. okt 2010

nekomentujem vlastne nechcem tu uz pisat dlhe recicky ale aj ja mam problem ku nam svokra nechodi prave to je ze ona radsej vymysla ze je nezelana lebo ona samaa nechce dojst nikdy nema cas.....maly ma mesiac este tu nebola ale hlavne ze recicky uz su ze nedojde lebo je nezelana....co neni pravda..nikdy sme jej nekazali ani nezakazali aby chodila..jednoducho nechodi a take vymyslania dava ako vyhovorku...uz ma to nebavviii..

marika1977
12. okt 2010

@kaja73 ja mam z vlastnej skusenosti trochu iny nazor ako ty,ja som si toho veeelmi vela musela vyzrat v zivote a ver mi,vzdy som sa snazila kazdemu vyhoviet...ale musim s tebou suhlasit..treba vela rozmyslat a uvazovat..je to ale velmi bolestive ket ti tvoje vlasne diete place v naruci a ty si bezmocna...ked si ho vsak vezme svokra je vsetko ok...mala som len 20r.ale velmi som trpela tym..po nociach som strasne plakala a nikto mi nepomohol,tak sa necuduj,ked som si zvolila cestu boja a nevzdala to...teraz mam so starsou dcerou super vztah,sme uprimne jedna k druhej a ona je moja prava ruka..ak by som si mohla zelat dieta inej povahy nechcela by som v ziadnom pripade...aj so svokrou si uz velmi dobre videme,vztahy su dobre od mojho rozvodu 🙂 to co opisuje andrea,to je manipulacia a privlastnovanie si vnucata ktore ma vsak matku,a ta by mala u dietata byt prvorada..a svokra nic nedba ze strasne ublyzuje neveste...ona vlastne ukazuje neveste ze aj tak ma na vrch a tym spravanim ju uplne znemoznuje a ponizuje..jednym slovom cooo ty,ja som tu SEEEF!!!!to je zlo...ale suhlasim s tebou,to je ta najlepsia cesta k narovnanu vztahou,len nie vzdy zaberie

bublinanb
12. okt 2010

@zuzkat1 - tak to je už iné jednanie

anandrea
13. okt 2010

baby dakujem za vase nazory. kaja 73, vobec to neberiem z tvojej strany za kritiku, ale za nazor na ktory ma kazdy narok, takze uplne v poho. jasne ze to nerobia iba darceky, ale hlavne to, čo som pisala vyssie, vie malu zaujat a ziskat si ji. ved ked bola dcera uplne malinka dokazala s nou viest troj hodinovy "monolog". Ona pri nej rozprava uplne inak ako bezne dost nahlas a zretelne.Bola s nou dole a ja na poschodi a to som ju cez zatvorene dvere pocula, ako keby stala pri mne. Uz aj na jej hlas mam alergiu. Oni sa maju navzajom velmi radi, co je na jednej strane v poriadku, ved tak by to malo byt, len ma desi to ze mal tak prehnane na nej lipne. Ja malej vymyslam aktivity, ale stava sa mi ze mi povie ze radsej ide babke a švagrovi(malej najlepsi kamarat, ktorý robí tak ako moja mala píska) nez napriklad so mnou a jej rovesnikmi do zoo. A to ma naozaj boli, ale asi s tym nic nenarobim. Mala vyrastie a snad to bude lepsie. Este raz diky za nazory.

miruska15
13. okt 2010

Ahojte dievčata neda mi nenapisat čo ta moja S zase vypotila.Volala s manželom a samozrejme sa pochytili kde mu vykričala ako sa nam o deti starala no ved je Babka kto nam ma pomoct ked nie ona.Ale vela krat to nebolo no nevadi.Ale najviac som sa pobavila ked chlapovi povedala že je pod papučov.No ja som skoro okoktavela.Tak ak on je pod papučov tak ja som pod poriadnou Kanadou 😀 .Ale nedalo mi to tak večer som napisala sms že kde to zobrala.A že či jej neni trapne nam vyhadzoval deti na oči,No nemam slov nechapem ju je sama v štvorizbovom byte čo by sa mala tešit z vnučat tak ma ich na salame a robi intrigy.Klame,ohovara štve nas a na deti kašle.Nič jej zle neprajem len nech sa jej dostane tolko lasky kolko rozdava to som jej aj napisala.