Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dabon
6. feb 2013

@zarabono nesmies sa báť a mať pocit, ze tým, ze si povies svoje budes robit nejaké rozbroje ... tie predsa robí svokra... Pekne jej povedz všetko narovinu, bud to pochopi alebo nie. Ked nie - bude to jej problém, malého by som jej viac nedala 😠

zarabono
6. feb 2013

@alka221 snazim sa to s nim postupne riesit.v pondelok som mu povedala,ze z nej skoncim na psychiatrii.som chcela odist odtialto prec....ako sa niekto moze takto otocit o 360. Stupnov...

alka221
6. feb 2013

@zarabono najlepsie je zit samym..aj ked je to tazke.. neriesila by som to postupne, lebo to nepochopi nikto, musis to urobit razne, hrubu ciaru,hranicu.. a budes mat pokoj na dusi..

zarabono
6. feb 2013

@dabon ja viem,musim najst konecne silu sa vzopriet.len uz som tk zdeptana,ze nevychadzame s malym xo splne,bojim sa ist na zachod....skor to nepochopi. Uz sme mali po novom roku mensiu vymenu naxorov ,preco maly nechodi dole a viac menej ignorujem svokra...tri tyzdne po porode mi bezdovodne povedal,ze sme zly rodicia a nevieme sa postarat o maleho..s placom som volala mm,ten sa s nim potom asi rozpraval,lebo povedal,ze on to tak nemyslel....tak som povedala si,ze maly nebude dole chodit...

zarabono
6. feb 2013

@alka221 to mas pravdu.najlepsie by bolo odist...ale muz nechce

alka221
6. feb 2013

@zarabono my ked sme sa mali odstahovat, svokra povedala, ze ked sa mi nepaci mam tam nechat maleho a odist..sice sa troska pousmiala, ale ako jedna mater moze toto povedat? ja som sa tiez na zaciatku trapila, ale treba nabrat odvahu sa vzopret a ist si za svojim..

zarabono
6. feb 2013

@alka221 aj ste sa odstahovali?po akej dobe?ja keby odidem,oni mi h nedaju...

alka221
6. feb 2013

@zarabono odstahovali sme sa ked mal maly 8 mesiacov.. den ked som odchadzala bol vykupenim a krajsi ako obdobie po porode..

alka221
6. feb 2013

@zarabono koho by ti nedali?

zarabono
6. feb 2013

@alka221 aj maly ma teraz yolko,byvame tu skoro tri roky a predtym sme tubtiez tri roky viac menej zili.maleho by mi zobrali

alka221
6. feb 2013

@zarabono maleho by ti zobrali? tak ich udas.. ved ty si matka.. toto si snad nemyslela vazne, ci????? ved to je pomaly ako obmedzovanie slobody rozhodovania.. moj maly ma dva a pol..

zarabono
6. feb 2013

@alka221 uplne vazne.ti su schopny vsetkeho...

alka221
6. feb 2013

@zarabono najprv si pohovor s muzom, ze tam nechces zit, alebo aspon nejake pravidla, treba s pravdou von, co ta trapi, treba to vyklopit..
-- oni budu schopni iba to,co im dovolis, to si pamataj vzdy.. 😉 keby povies, ze odchadzas, predsa ti nemozu branit odist s dietatom.. vsetci mame svoje prava..

miskaemuska
6. feb 2013

@zarabono presne tak aj u nas mali sme vsetko co sme potrebovali ale nie navyse.ale ona mala vzdy dost tak si mysli ze peniaze su vsetko.ano su dolezite bez nich sa neda ale clovek sa vie aj uskromnit a snazim sa dat hlavne detom.ved kupit sa daju aj pekne veci za dobre ceny tu na koni.a v takomto povysenectve vychovavala aj svoje deti.myslim ze omnoho lepsi ludia su ti obycajni co maju to co potrbuju,co sa vedia zabavit zasmiat sa a nie ti co maju vsetko a nevedia co potom od radosti.nehovorim poznam ajmnoho takych co maju dost penazi ale niesu povysenecky.ale ja hovorim vsetci sme vysli z jednej a tej istej diery a do jednej a tej istej nas daju 🙂

zarabono
6. feb 2013

@alka221 uz som mu hovorila,ci je sanca,ze niekedy odideme.mm vidi,ze sa trapim.len v pondelok som nebola schopna sas nim o tom ani rozpravat
@miskaemuska presne si to vystihla🙂

alka221
6. feb 2013
alka221
6. feb 2013

@zarabono musis vazne nabrat odvahu..inak znicite svoj vztah, ak sa milujete, ja myslim,ze by ti muz mal dat sancu, a mali by ste to skusit inak

samara1609
6. feb 2013

@miskaemuska ak ma rada modransku keramiku a sadu parožia tak zacnem vazne uvazovat🙂))

miskaemuska
6. feb 2013

@micha7 to aj ta moja stale ma pouca co mozu a co nie moje deti,ona od troch mesiacov svojim detom davala prazenicu s chlebom a chutilo im....a kravske mlieko a naco ju tak dlho kojis, a pmohla by uz hovorit a mohla by uz chodit na nocnik......len mi nervy robi ale ako som pisala teraz sa nebavime od leta a mam relativne pokoj akurat nam kazi s manzelom vztah lebo vzdy mu nieco nakuka do hlavy ked tam ide a potom sa len hadame za nu.

miskaemuska
6. feb 2013

@samara1609 tak to neviem ale ona je zberatelka akehokolvek haraburdia a to sa robi velkou panickou 😉

zarabono
6. feb 2013

@alka221 ja viem,potrebujem hlavne tu odvahu nabrat,lebo pridem o dobreho muza kvoli takej xantipe.no a maly to vyriesil,von nejdeme,zaspal mi na rukach,ked som ho krmila...este ma caka dnes cesta do pivnice

alka221
6. feb 2013

@zarabono vidim,ze mas z nich riadne mindraky uz.. ☹ treba odist..ked nie je inej cesty..

zarabono
6. feb 2013

@miskaemuska moja chce malemu strcit kozku zo slaniny...

zarabono
6. feb 2013

@alka221 veru uz mam za posledne dni.sa jej snazim vyhybat ako sa da...mam taky pocit,ze tuto to uz nikdy nebude klapat...ked si myslim,ze konecne je lepsie,tak v tu chvilu je este stokrat horsie...

alka221
6. feb 2013

@zarabono ☹ to je hrozne..
kozku zo slaniny? 😕 to je truba..
ty ju musis vediet uzemnit a ukazat jej smer.. musis nabrat tolko odvahy a sebavedomia, inak si stebou bude robit co chce..

oli77
6. feb 2013

@alka221 Ja som sa stale snazila, myslela som, ze to aspon oceni. Bola som blba 🙄 Nestalo, skor to graduje..Ale uz som sa rozhodla...este jedna narazka a za klobuk si to co jej poviem neda! Ja som totiz ten typ, co vela znasa, zbiera sa to vo mne a potom uz len iskricka a nasleduje vybuch.

oli77
6. feb 2013

@zarabono Prcka tam chodi rada a jej neviem vysvetlit, ze ja tam s nou nepojdem, lebo...

miskaemuska
6. feb 2013

@zarabono to ju ako mohlo aj napadnut 🙂

zarabono
6. feb 2013

@alka221 tvoje slova mi pomahaju tu odvahu nabrat.dnes len steka ako nepricetna...
@oli77 take veci sa tazko vysvetluju...inak ja som ako ty,som ticho,nech em robit rozbroje a len sa to vo mne kopi...do jedneho razu...
@miskaemuska cez vianoce mu dala do ust linecke pecivo...som myslela,ze ma vystre...

micha7
6. feb 2013

babenky nic nepomaha,len ignorovat a robit tak,ako same uznate za VHODNE.....aaa vobec sa k tomu nevyjadrovat! 🙂