Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
23. nov 2011

@kohutovci Super ze manzel ma otvorene oci a je pri tebe, bolo by to peklo, keby bol na jej strane a mal tiez vyplachunuty mozog. Ono je smutne, ze prisla o dieta, ale takto sa chorobne upierat na vnucku a este k tomu nenarodenu.... chore. Ja verim, ze kazdy z nas ma svojho strazneho anjela, ale aby bol prevtelenim niekoho ineho, tak to teda nie, co je najaka budhistka ci co???

katka3012
23. nov 2011

@graceful9 presne ,plno s tebou suhlasim.Ja neviem,preco su take svokry ? Ja dufam,ze nikdy nebudem taka ako ona 😉

kohutovci
23. nov 2011

@mihouk je vraj krestanka.. teda tak o sebe hovori.. takze vobec nechapem kde na tieto hluposti chodi.. a ma tu reinkarnaciu dobre komplikovanu ked ta jej nenarodena dcera bola doteraz prevtelena do jej maltezaka a teraz ju mam akoze ja v bruchu 😀 😀 😀 normalne napisem knihu.. toto je uz na oscara 😀 😀 😀

mihouk
23. nov 2011

@kohutovci To je super, neviem ako ty, ale ja teraz ako som tehu, tak si servitku pred usta moc nedavam, takze na tvojom mieste by som si ju uzila. S kludom sa jej opytaj, ci vie, ze na reinkarnaciu, musi povodny nositel duse zomriet, takze ma asi 10tyzdnov tuto zapeklitu situaciu vyriesit 😝 😝 😝 😝 😝 Alebo ked je taka krestanka, tak ci vie ze sa tymto nenormalne ruha bohu, ved jej dcera by mala byt v nebi. Ja neutocim proti viere, ale ked o sebe niekto vyhlasuje nieco a robi nieco ine, rada mu to pripomeniem (hlavne v tomto obdobi 😝 ) Preto si svokor dava pozor co hovori, lebo uz zistil ze ja si pamatam a potom sa ho na to opytam ked si protireci. To ma asi nikdy neprestane bavit 😀 😀 😀

kohutovci
23. nov 2011

@mihouk ani ja si servitku pred usta nedavam.. ale s tymto ma tak zabila.. ze som jej nic nedokazala povedat.. najprv som bola zdesena.. potom hroozne nahnevana.. potom som sa na tom musela smiat.. a teraz ani neviem co citim.. ja to s nou akosi uz nemam silu riesit.. manzela som poprosila nech to s nou preberie..nech mu este raz zopakuje ako to cele vlastne mysli a povedal, ze ked sa bude drzat svojej teorie.. tak ju posle na liecenie a ked s tymi recami neprestane.. nebudeme sa stretavat vobec..
s tou vierou mas pravdu.. vela ludi to robi.. jedno hlasa.. druhe robi.. a ani sa ti necudujem, ze si na tom vies dobre zgustnut 😀

katka888
23. nov 2011

@kohutovci
povedz jej, ze to nemoze byt reinkarnovana prababka, lebo je to reinkarnovana teta z 3tieho kolena tvojej prababky. ze flek uz je obsadeny, nech hlada inde...
ale vazne, mna by sa take reci vazne dotkli, no smutnejsia je jej situacia... zo zaciatku by som jej aj chcela nieco povedat, ako formu obrany pred takym aj ked urcite nie vedome cielenym utokom.. no asi by som si kusla do jazyka, a prisla by lutost, lutost, ze musi s tym vsetkym zit.. to ze veri na reinkarnaciu jej dietata , ze ma take myslienkove pochody... ked stretnem takych ludi, som stastna, ze mne panbozko doprial viac rozumu a asi ozaj potrebuje pomoct, pretoze asi v zivote sa stretla s niecom, co ju trosku ako sa vravi... vykolajilo z normalu.

kohutovci
23. nov 2011

@katka888 to s tou tetou z 3 kolena si zabila 😀 😀 😀 😀
ja voci nej nepocitujem lutost.. preco by som mala? skor nou pohrdam.. nech sa spamata.. kazdy nieco v zivote zazil.. kazdy mame svoj kriz.. a nesieme svoju bolest.. ma dvoch zdravych krasnych synov.. manzela.. teraz ma na ceste prve vnuca.. ma obe ruky, nohy.. netrapi ju rakovina.. ani nikoho z nas..ani ziadna ina zakerna choroba.. vsetcia mame pracu.. strechu nad hlavou.. tak co chce? .. proste nemam pre nu pochopenie.. ani ho nechcem mat..

mihouk
23. nov 2011

@kohutovci Tak snad rozhovor s manzelom pomoze. Ja ked som so svokrovcmi, tak som vacsinou ticho, to len niekedy im poviem svoj nazor, alebo ich nachytavam na ich blbosti. Svokor robi to iste a preto sa mu to nepaci, ked na neho niekto pouziva jeho metody 😝 😝 😝 😝 😝

katka888
23. nov 2011

@kohutovci
ber ju ako vzor, od ktoreho sa mas v zivote vzdalovat a nie priblizovat sa k nemu 🙂

mariankach
24. nov 2011

@yvi83 a co si si myslela? 😀 my sme predsa byvali v dome po jeho rodicoch a ked sme chceli prerabat, dobehla svokra s metrom a zacala vymeriavat pre babicku izby (ta tam vtedy byvala obcasne s nami). tak vtedy som to vzdala.

lalia2
24. nov 2011

Ahojte.
No moja svokra by tiež chcela byť asi kamoška so mnou, nakoľko nemá dcéru, len troch synov. A si to predstavuje tiež tak, že budeme vyvolávať, už neraz sa sťažovala mm, že jej ani nezavolám. A čo, on tiež nevolá mojim rodičom. Že budeme chodiť hore dole, ona k nám, my k ním, sem koláčik, tam obed a veľa iných vecí, kde by sme mali spoločné financie doslova. Som jej dala na narodky župan a teraz vo februári čakám dieťa a že župan nemám kupovať, lebo oan domá má. Ale nie ten nový, čo som jej dala, ale starý. A že nemám kupovať!!! A mám jesť, mám malé brucho, málo som pribrala a že dieťa, keď sa narodí, tak budem kojiť čo najdlhšie a potom BUDEME kupovať mlieko obyčajné z tesca, nie žiadne beby a sunar, že to je drahé. No keby bol každý taký múdry, tak by nik nebupoval bebu, nie? Hádam to má viac vitamínov ako mlieko z tesca. A ona si kúpi kabát za 250 eur, ide na dovolenku, na ktorú jej prispeje môj mm so švagrom, lebo ona je chuderka, má malý dôchodok a pritom ešte robí zdrav. sestru a masáže doma a vraj má príjem ledva 500 eur. No to pochybujem a koľkí majú aj menej a žijú. Stále len o peniazoch melie, teraz je na PN, akú má malú PN... Stále to mm vyvoláva, lebo bola zvyknutá, že jej furt niečo prispel. A teraz enmôže, lebo nedovolím...

vianne
24. nov 2011

asi prispejem svojou troskou :(

vzdy som tvrdila, ze neexistuje, aby som sla byvat k mojim rodicom alebo k svokrovcom, ze jednoznacne chcem byt s partnerom sama. Ale po relativne kratkom vztahu som otehotnela, a kedze manzel mal vlastny byt a ja len podnajom, akosi tak narychlo som sa stahovala k nemu...a tym padom k svokre. byvame spolu v 2i byte, co samo o sebe nie je az taky problem, miesta by bolo dost. Ale svokra je slobodna mama, ma len syna, a uz vyse 30 rokov zvyknuta, ze doma sefuje ona, a syn skace ako ona piska. Netvrdim ze maju spolu uzasny vztah, vedia sa teda riadne pohadat, on ju posle kadelahsie, ked ho buzeruje. Lenze ja sa snazim byt slusna, a nechcem vyhrocovat vztahy tym, ze jej vynadam. Po svadbe sme si s manzelom zacali presadzovat troska svoje, napr. ona mala starsiu pracku a ja novu vacsiu, tak sme tu ich predali a nechali si moju...a tak to bolo s viacerymi vecami. pred par dnami sme si konecne namontovali moje uplne nove domace kino za par tisic, no a jedine co sme si vypoculi, ze to vyzera ako v ciganskej bytovke (vraj kopa kablov a reprakov), je to hrozny hluk, a ze aj ona sa tu chce citit aspon trochu doma!!! akosi ju vobec nenapada sa zamysliet, ci sa ja citim aspon trochu doma v byte, kde 90% zariadenia je jej, a je tak ako chce ona. Jedine miesto kde si mozem rozhjodovat je nasa izba. To ze vari podla seba a pre celu armadu, ze perie po svojom, a domacnost ide ako ona piska, by som este stravila...co ma najviac hneva, ze ma pocit, ze maly je jej hracka, ze ma pravo si ho brat na ruky kedy sa jej zachce, a vytrvalo ignoruje nase zasady co sa vychovy tyka. Niekolkokrat som jej pekne a slusne vysvetlila, ze nechcem aby ho na rukach natriasala, aby suslala a vyjadrovala sa doslova ako debil, ked sa mu prihovara, aby sa nesnazila uputat jeho pozornost, ked ho kojim....napriek tomu to denne robi, a vysvetlenie je "no ja som zabudla!!" a do uplnej vyvrtky idem, ked nieco robim, maly s apri mne hraje a zacne mrknat (pritom viem, ze je prebaleny, napapany, ale len chce ist na ruky...) ona dobehne a hned ho zacne nosit. prosim, povedzte, ci som fakt voci nej nespravodliva, alebo mam pravo ja povedat co sa s malym bude robit. Myslim si, ze ja som jeho matka, to znamena, ze ked som pri nom, tak sa o neho staram ja. pred dvoma dnami mi to urobila opat, maly zacal pomrnkavat, ja som pri nom varila, ona dobehla z izby a vzala ho na ruky. tak som isla, zobrala jej ho a odisla s nim. den predtym sme jej s manzelom vysvetlili, ze nechceme aby sa nosil na rukach len za to ze mrnka...tak s strasne urazila a vecer vyplakavala manzelovi, aka som na nu zla, vobec jej nedovolim byt s malym, a pritom samu ona ""len prihovarala!!!" ostala som velmi zaskocena, preco vedome klame, a stavia syna do pozicie, aby si medzi nami dvoma vyberal, co povazujem za velmi zakerne. Ja viem, ze oproti inym svokram, je este mozno slaby odvar, ale niekedy mam fakt nervy v kybli a radsej som s malym pol dna "na prechadzke" ako doma....

aadulik2110
24. nov 2011

@vianne určite nie si divná, skôr by som povedala, že svokra za každú cenu nerešpektuje vaše požiadavky a štýl výchovy a vyhovára sa, aby ona bola tá, ktorá je chúďatko... ja ešte len bábo čakám, staviame dom, ale nestihneme to do narodenia... tak budem nútená bývať i naďalej v tom našom pluku (svokra, 2 švagriné, 2 švagrovia a samozrejme manžel.... spolu nás je 7 dospelých v jednom dome). Na domčeku sa budú dorábať veci asi tak 2 mesiace po narodení..... a doma sa vyjadrili, že nie je problém, keď ja si pôjdem robiť na dom a oni budú opatrovať maličké..... za prvé nemienim behať dojčiť pol ulice a za druhé a to najhlavnejšie, určite neopustím niekoľko týždňové bábo aj na pol dňa, kým si porobím na vlastnom..... radšej si ho zoberiem so sebou....

6mia6
24. nov 2011

@kohutovci bože to je čo za žena, neviem ako to vlastne začalo ale teda o tej reinkarnácii to je riadny blud. Nieže by som si rada o takých veciach neprečítala ale aby mi to niekto takto tvrdil. Ešte,že máš správneho muža. Môj by sa jej tiež vyhrozil liečením.
A do tých hlbín ju pošli čím skôr. Asi by som obmedzila kontakt nech ma nevytáča.
Povedz jej nech sa ide opýtať pána farára čo jej na to povie, Alebo nech si naštuduje bibliu.

kohutovci
24. nov 2011

@6mia6 no.. ja uz vlastne ani neviem co nato povedat.. tot moja svokra no 😀
napadla ma jedna vec.. ked s tym neprestane.. tak to budem riesit cez starych rodicov.. jej rodicov.. vychadzame si velmi dobre.. su sice stari.. ale velmi prijemni a rozumni ludia.. nechcela som ich zatazovat s takymito vecami.. ale ked to inak nepojde.. babka s nou hned spravi poriadky 😝

sashabb
24. nov 2011

@vianne trochu nechápem, píšeš že manžel má byt a pritom tam býva svokra? A to prečo ona býva s vami, keď byt je manželov? 😅

@aadulik2110 ja by som im povedala, že by som bola radšej keby mi tam šli oni poupratovať 😀 a ja sa budem venovať svojmu bábätku 😎

aadulik2110
24. nov 2011

@sashabb to by som brala i ja.... ale to si akurát tak môžem nechať snívať....

aadulik2110
24. nov 2011

ach.... dnes som po obede umývala riad.... a že je ho požehnane, keď všetci aj v týždni jedia doma a ešte dnes prišiel môj ocino pomáhať na stavbu.... a svokra mi povedala, že keď budem umývať, tak nech neumývam jednu misku, varechu a sitko. Možno sa pýtate prečo.... lebo boli od cesta, čo sa robili knedle... a ja by som to tak neumyla ako ona.... tak som to poumývala a hotovo.... sprostosti, ktoré tak vedia vytočiť

mariankach
24. nov 2011

@vianne uteč.

vianne
24. nov 2011

@sashabb
@mariankach ja by som sla hned...aj zajtra, ale:
No oni mali 1i bytik, a ked manzel zacal pracovat, nasetril si nieco, predali ten byt a kupili 2i, ktory este 3 roky budeme splacat....Dohodu mali taku, ze ak sa manzel ozeni, svokra pojde bud do podnajmu alebo jej potom kupi 1i, garzonku alebo nieco take. No potom sa to skomplikovalo, svokra dostala rakovinu, bola na operacii, tak ju nechcel nechat samu. Radi by sme ju poslali niekde inde, ale kym som ja na materskej, a splacame este tento, nie je sanca zobrat si uver na dalsi...takze este minimalne 3 roky trpiet...

majda27
24. nov 2011

No a moja svokra sa s nami už nevypráva cca 3 mesiac.Robila fasadu a kedze nemohla chodit cez svoj vchod surovo chodila cez nas. Bez toho aby sa spytala ci moze, alebo nás upozordnila ze cez nase dvere bude chodit. Ja blbec som to den predtym umyla, a vsetky navstevy chodili cez nas vchod. A ani ho neumyla, ved to jej nie je 😀 😀 😀 😀 To sme sa s manzelom vtedy tiez preto riadne pohadali, pretoze nas sa na nic nepytala.
Teraz sa bavi len s manzelom, so mnou vobec, mne ani nechyba. A to sa aj preto s nim bavi lebo jej riadne 2 krat vycistil zaludok, ale nie v dome ale vonku na dvore, Susedovci aspon mali o zabavu postarane 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀. Snažím sa ju viac menej brat ako cudziu a nepripustat si ju k telu.... Jej nic nepomoze, a nam nech da pokoj. Teraz ked sa s nami nebavi, sme stastni a nehadame sa. Co som ja rada. A som zvedava co bude do vianoc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vianne
24. nov 2011

@aadulik2110 ono to mozno na pohlad, aspon z jej strany vyzera ako banalne veci, ale mne na tom velmi zalezi, a ked ma teraz nerespektuje v takychto "blbostiach", tak co mozem cakat za rok dva? v januari mi konci materska, a ona si predstavuje, ze ja pojdem od maleho do prace, a maly bude cely den s nou....velmi nadava na kazdu zenu, co si radsej k dietatu zaplati opatrovatelku, ako svokru....nuz, ked ju vidim ako dnes pol dna prelezi na posteli, tak si neviem predstavit ako bude cely den behat okolo dietata, ktore sa uci chodit. To ze maleho dojcim, a proste chcem ostat s nim doma, nechce pochopit, hlavne aby som sla do prace,doniesla peniaze a maly bol pri nej.... :( totiz, ak nenastuupim v januari, pridem o pracu a fakt je ze tazko si budem hladat dalsiu. Z druhej strany, ak pojdem do prace, budu peniaze a v tu ranu pojde ona tramdadaaaa :P

vianne
24. nov 2011

@aadulik2110
ono, manzel nevie pochopit, ze prace o taketo sprostosti ide aj u nas...ale ked ich je vela a cely den, to je na prasky...A nechapem, preco si niektori stary rodicia myslia, ze radi odlozime svoje malicke deti niekomu, kvoli praci a pod...ci nechapu, ze my fakt chceme byt s nimi???ze to dieta je pre nas skutocne priorita a dokazeme tomu obetovat vselico?? ze je mozno zlozitejsie nieco robit s dietatom, ale stoji nam to za to? mozno preto, ze oni povinne svoje polrocne deti supli do jasli a bolo.

mariankach
24. nov 2011

@majda27 joooooooooooooooooooooooooooooj so mnou sa nevypravala od 4.9.- 20.11. ..ako s ati to podarilo? Ja som to chcela dotahnut aspon na tie 3 mesace 😵.

meusicka
24. nov 2011

@kohutovci hmmm tak mne ta reinkarnacia pride asi tak, ze ano pocula som nieco, ze ked stratime blizku osobu tak sa moze kvazi prevtelit do nasho dietata. ale urcite nie nieco take ako u vas, ze ona za niekym smuti a ma sa ta osoba prevtelit do vasho dietatka. no proste blbost. ja sama som prisla o dieta, nenarodene, ale zivot ide dalej, ak by sme sa nevedeli preniest cez taketo veci, tak potom ako by sme sa preniesli cez tazsie ( ako napr strata vasho brata ... ☹ ) drzim palce a prajem vela vydrze .... ale zial u niektorych ludi treba jednoducho akceptovat fakt, ze su mimo 😝 pripadne ak sa to po narodeni babatka zhorsi, tak ju od vasej babiky budete drzat co najdalej. a nceh si hovori komu co chce, bezpecnost dietata je nado vsetko.

meusicka
24. nov 2011

@vianne nechcem ta nejak sklamat, ale u vas to bude dost biedne. pises ze svokra vychovala syna sama, teraz si tam ty a tvoj muz bude cochvila mat pocit ze je medzi dvoma mlynskymi kamenmi. urcite sa jej tazko zrieka autority, ktoru mala, kym si tam neprisla ty. a ked uz teraz s nou mas problem, co musim povedat, ze je este fakt mierne, ale co budem potom neskor? no ja neviem. bytik je maly, sukromia mate asi minimum, a ked dietatko podrastie, tak budete potrebovat kus viac zivotneho priestoru. je skoda ze vela nas to riesi prave sposobom "utekov" z domu na prechadzky.
moja vlastna skusenost je asi taka, skoda ze som sa k tomu definitivnemu zaveru dopracovala az takmer po 6 rokoch u svokrovcov ... ale prestala som investovat do prerabok a pod. co sa da, radsej si necham a ked pride na to, tak ideme od nich prec. dokonca neplanujem ostat s nimi ani v jednej dedine.
takze ja si myslim, ze pre vas by bolo lepsie tiez troska sa uskromnit a potom pokusit sa ist prec. da sa zit aj bez domaceho kina, a pod. ale ked sa situacia vyhroti a vy sa tam budete musiet obchadzat v 2i byte, tak to asi bude masaker. 😖 drzim palce

vianne
24. nov 2011

@meusicka
toho sa prave bojim, ze sa to bude postupne len zhorsovat, a nakoniec sa budeme uplne nenavidiet. viem, ze z jej strany to musi byt tazke, nema okrem syna nikoho, ale mala by pochopit, ze tak ako ona mala svoj zivot, chceme ho mat aj my. ja by som v pohode zniesla, nech kazdy den pride na kavicku, nech ide s malym na prechadzku, ale nie s nou byt 24 hodin, a nemat tym padom vlastnu domacnost. rada by som sa uskromnila aj na niekolko rokov, pre ten klud a pokojny spanok by mi to stalo....
a prezila by som aj bez telky,...k tomu domacemu kinu - mam ho po mojom byvalom priatelovi, ktoremu sme ho kupili spolu s jeho rodicmi k promocii...o sest mesiacov na to tragicky zahynul, je to jedina vec ktoru som si po nom nechala.Ona mi navrhla, ze ked je nove nech ho predam, nevie pochopit, ze nejde o peniaze, ani o to kino, ale o pamiatku. To ale ona asi nevie pochopit, ze som niekoho lubila, prisla som o neho, a ze v mojom zivote zohral velku rolu. Moj manzel o tom vie, boli vlastn dobri kamarati, takze aj on suhlasil aby sme si kino nechali. je to skor ako priklad, ze nevie zniest ak veci nie su po jej, a pritom ne uplne presvedcena aka je tolerantna, a vlastne ako ona trpi. lebo sa nam prisposobuje.

vianne
24. nov 2011

@aininka vidim, ze nie som sama, komu vadi nahota svokry :D toto je uz asi riadny extrem.
Ja by som jej kupila nejake otrasne tangace od cinana, a pozadovala aby ich nosila :D :D
Moja sa teda nema problem promenadovat smerom do kupelne naha, alebo v spodnom pradle. Nie som ziaden puritan, ale preco ma moje male dieta vidiet behat holu babku?? kebyze byva sama, nech sa paci, nech si cely den tak beha, ale raz byvame spolu, tak by mala respektovat aj nase pozaidavky.

vianne
24. nov 2011

@sevi skus sa skontaktovat v okoli s nejakou mamickou co ma podobne velke dieta, myslim ze za nejake euro, alebo za postrazenie na oplatku, by sa ti vedela na chvilu postarat o male. Ja to tak robim s kamoskou, ktora je malemu krstna mama, aby svokra nepindala ze maleho nenecham jej 🙂)

aininka
24. nov 2011

@vianne no presne! Netusila som, ze nie som jedina, co ma tento problem 😀. A co na to Tvoj manzel?