Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

maja19860
13. dec 2011

@mirkave aj na mňa stále svokra vyťahovala, že cti otca svojho aj matku svoju, tak som jej povedala, že ked sa chce hrať na pobožnú tak nech si spomenie na dalšie prikázanie a to, že miluj blížneho svojho ako seba samého. Dcéru miluje, všetko jej dala a na syna a jeho rodinu kašle. To je rodičovská láska.

tatiano
13. dec 2011

@henta Jeeej tvoja odpovedat ma najviac potešila, dakujem. No je to zatiaľ ťazké, pretože este sme nic nepovedali. Priatel jej povedal viac krat bez mojej pritomnosti, že nech sa nevypituje, a že ju je do toho prd. Ale ešte mu ponadavala a samozrejme, že to je slušnost, aby sme jej vsetko hlasili........slušnosť ? hmm! tak to neviem, ale ja si myslim, že slušnost, je skor nepytať sa takéto veci. a presne ako si mi napisala, chcem jej povedat svoje, ze nemám tu potrebu jej to vzdy vysvetlovat a informovat. ale ona je velmi zla povaha a viem,ze to nepríjme ako jej chybu, ale my budeme najhorší. No a tak som pripravená, ze najlepsie je si povedat svoje, vždy a určit si hranice, no a nepreživať to tak aj keby mi ako chcela pokaziť naladu, lebo to ublyžujem len sama sebe a nam dvom. Nemám ani rada, ked pre domnou nadava na priatela a pritom nic zlé neurobil, ale jej nič anikto nevyhovie, lebo ona by chcela aby ma najlepsie nemal, a aby ona mu mohla rozkazovat, kedy ju ma zaviest do baumaxu, do metra....a vsade kam pojde aby si ju vlačil - staru babu so sebou. Jenoducho na jej otazky - sprosté mám už alergiu, zovrie mi žaludok, trasie sa mi cele vnútro a šomrem si sama pre seba a jemu, že čo to zase bolo, ked ma nasrie. Takže najblyžsie dni, ako budem s nou sa chcem teda porozpravat, neviem ani ako k tomu prejst, či tam mam byt len ja a ona, alebo aj partner a vsetci si povieme....jednoducho musím preto niečo urobiť, lebo mam vyčitky, že sa nechávam ubíjať takou citovou upírkou a jednoducho niečo sa pokusiť s tym urobiť

bellugia
13. dec 2011

BAbyyyyyyyyyyyy... ja tých 144 stránok ani nejdem všetky čítať, od úvodného príspevku prešli skoro 4 roky a furt je o čom písať - nekonečná téma a keby som prispela, tiež by to boli litánie bez konca 😀 😀 smiech... držte sa!!!

tatiano
13. dec 2011

no vidim, ze nie som sama. ale tak zatial je to len take, ze nemame deti, ale viem, ze ja si so svokoru tiez uzijem. len zase aj si treba verit, že zlo ktoré vychádza s tych druhych jednoducho netreba nechat prejst do svojho vnutra, i ked vidim na sebe, ze i ked sa snazim byt silna, ono ta vzdy ovplivní kontakt s takym človekom, ked ty ides s usmevom a niečim dobrym a tá osoba je zamračená, netgatívna.....ale raz sa jej to vsetko vráti a hlavne podla mna je aj dolezité, aby v nas take osobny nenaburavali pocit sebadovery a hodnoty. NIKDY AJ KEBY AKO ZLE Z NAS ROBILI, VNUTORNE ZOSTAT STLA DOBRE SAME PRED SEBOU, LEBO TAKEJ MRCHE NEVYHOVIE ZIADNA NIKDY. lebo taka chce aby skakal kazdy podla nej. a to by som musela byt nemá, slepá, aj hluchá .....jednoducho, nevidiet, nepocut, nepovedat....

tatiano
13. dec 2011

@sisaha ahoj. som sa zasmiala ako si ukončila tvoj prispevok, no dufajme, ze nie. Ved ja si zase nechcem nechat zničiť svoj vztah, to by naozaj aj ten moj chlap musel byt typ, ktorý by to nevidel a hadali by sme sa koli nej. Ale veru z o začiatku sme sa aj hadli, ale on sam vidí aká je ona povaha, a ked jej aj povie, vynada ona jemu este. Seba vidí ako dokonalu, čize ja som sa chcela spýtať vas čo mám ja urobiť ? či jej mam aj ja povedať svoj nazor. A hlavne ako začat, či len s nou alebo aj vsetci spolu si sadnut k tomu. Ale určite poviem. Nenecham sa snou deptat a zase som taky bojový typ, že do života by som si ju nenechala zasahovat ani nám do rodiny, a zase muža budem mať dobrého, tomu pije ona tiež krv, takže dúfam, že ked už budeme sami tak bud sa bude chovať ako sa patrí, alebo nebudeme vobec v kontakte a deti bude vidiet len cez plot. aj to je mozné. No u mna je teraz prvoradé povedat jej, že jej spravanie už mi sposobuje nočné mory, a chcem poznať jej reakciu a nazor. Tak dufam, ze dobre dopadneme

yvi83
13. dec 2011

@tatiano No tak to ano..aj ku nam ked prisla navsteva a ona ju poznala tak prisla hpre a ze kavu si da a ja nervy samozrejme, clovek sa ani postazovat nemoze ked je vkuse doma /na invalidnom je/, raz manzel pred nou povedal ze si nasporime a spravime kupelnu nanovo, tak vysla hore s kalkulackou ze kolko oni do toho dali penazi atd...a nakoniec ked sme obkladacky obtali dole tak ich dala na inzerat a predala ich 😨 lebo ze to oni kupovali, potom nam dali 500eur ze na kupelnu/ sme ani sprchovy kut za to nekupili/ a ked sme prerobili tak mi povedala ze by nam tych 500eur ani nedali , a dali len koli tomu ze manzel tam chodil vyplackuvat ze na nu nemame..tak som povedala ze ani korunu od nich nechcem, ked mi to bude neskor aj tak vykricane 😢

sisaha
13. dec 2011

@tatiano no ak sa chcete rozpravat, tak potom vsetci spolu...aj tvoj chlap, aj svokra, aj svokor. Mozes spravit posedenie, kde povedzme budete rozoberat ako bude dom stat, ake su predstavy spolocneho spolunazivania. Ze dufas, ze oni vase sukromie respektovat budu...(napr. by som im nedala kluce od domu), ze treba zvonit ked k vam budu chciet ist. Nechaj ju povedat si svoj nazor a potom opatrne zakomponuj do toho svoje prvky. A uplne na zaver...pravidla treba dodrziavat hned od zaciatku, aby bolo jasne co a ako a hlavne, aby to neskor nemohlo byt vykricane, spochybnene a podobne. Co sa tyka financii, suhlasim s yvi83, ak sa da, treba byt financne sebestacní, lebo velakrat to potom mozete dostat vykricane, pripadne budete poohovaraní po dedine(meste), ani nebudete vediet kedy a ako..

e_l_e_n_k_a
13. dec 2011

@tatiano pozemok sa da predat... a ver tomu, ze ked uz teraz mas take problemy, casom sa to bude len stupnovat.... ja som od svokry byvala 20km, nie 20 metrov, a nepomohli ziadne rozhovory,ziadne prosby..absolutne nic!!! ani policia,lebo rypala dalej aj ked bola stihana za ohovaranie a bolo vydane rozhodnutie sudom,ze sa nesmie ku detom priblizit...si nevies predstavit tie stresy . aj u nas tie nase problemy zacali takou nejakou "nevinnou kontrolou" o akej pises ty...takze odist,kym je cas 🙂 ja som teraz stastna 😀

mihouk
13. dec 2011

@tatiano Prepac, ale mam pocit, ze na tieto vypytovacky budes este rada spominat, lebo tvoja svokra mi pripada ako nevychovana osoba, ktora nepozna ziadne hranice. Ako jedna matka moze nazvat svoje dieta hajzel, nikdy nepochopim. Ja ti len prajem, aby pochopila, ci uz sama, alebo po rozhovore na rovinu, kde su jej hranice a vy na nich musite travat spolu a stale, nepovolit, mozno to potrva roky, ale snad raz budete mat klud.

yvi83
13. dec 2011

Ahojte...dnes manzel zasa zacal s otazkamy....pred mesiacom sme sa dohodli ze z domu jeho rodicov odchadzame, rano bolo vsetko ok a teraz popoludni pri kave zasa zacal, ze preco??? kolko sme sem dali penazii a ci ma to nemrzii, ako budeme vychovavat deti v byte /ktore este ani nemame/...som sklamana ☹ ...zasa si poplacem, dnes uz zasa nemam chut na nic... 😢

sisaha
13. dec 2011

@yvi83 neda sa tie peniaze ktore ste u nich investovali dostat od nich späť? ak nie podobrotky, tak cez sud..

yvi83
13. dec 2011

@sisaha myslim ze asi nie, vies my sme si to tam chceli prerobit a oni nas nenutili a dokonca sme sa dohodli aj s manzelovou sestrou ze kolko ju vyplatime z domu ☹ ...no jej sme zatial nic nedali..ved z coho??? uver brat nechceme a ja tu nechcem zit, no svokrovci manzelovi /teda ich synovi/ od malicka hovorili ze by si mal vazit dom kt. vlastnymi rukami postavili a mal by v nom ostat byvat....ale ved to bolo davno ked sa to takto riesilo, no on to ma v hlave a stale sa pyta kolko chcem ostat v byte a kedy sa vratime spat ☹ je to velky 3 podlazny dom a ja neviem co by sme v buducnosti s nim robili...

sisaha
13. dec 2011

@yvi83 no jedna vec je co mu hudli do hlavy kedysi a druha ako sa vztahy pokazili. ale kedze on tam chce silou mocou ostat, tak si asi nepomozes...to by musel chciet zmenu hlavne on a podriadit tomu vsetky kroky. A muzovu sestru by som za ich zivota este nevyplacala. Pokial dom nie je napisany na tvojho muza, este mozu byt po ich smrti problemy a natahovanie o majetok..Castokrat sa prave vtedy rodiny rozhadaju a o par rokov moze mat nehnutelnost povedzme vyssiu cenu a ona si bude narokovat na rozdiel a podobne...

henta
13. dec 2011

@tatiano no ten vnutorny pocit poznam ... vieš čo ked to nepomaha od tvojho priatela tak to ignorujte...skuste uplne mlčať a baviť sa o niečom inom ... a to, že chce ist do obchodu ... no toto je ten problem, že niektore ,,mamičky,, su zvyknute na pohodlie ... pretože si ich tak naučili synčekovia -naši priatelia, mužičkovia ... my sme tiež toto zažili ... išli sme kupovať výbavičku do polska a ja som už bola v 7mesiaci - bruško som mala riadne...a som manžela upozornila, že pojdeme sami, že ja nemienim stat pri kazdom stanku ako taky debil ... že my vieme čo si chceme nakupiť tak si to nakupime ... no rano sme vstali o 5tej a utekali na trh ... prišli sme z polska a svokra začala, že aj ona by sa rada išla pozrieť do polska a rada by išla na nakup ... a ja kukam, atk som jej povedala, že chcela ist aj moja mama a ja nemienim niekoho pratat so sebou ... sama už ledva chodim a nemienim stat pri kazdom stanku ... my sme išli kvoli vybavičke a nie kvoli tomu aby sme niekoho brali a robili ešte väčšie nakupy ...
a aj tak sme ledva natrepal postielku, matrac, kočik a zvysok do auta...tak neviem kde chcela sedieť pičurajda 😀 ... a ti radím bud sa so svokrou normalne porozpravaj - čo si myslim, že nepomože ked jej ty budeš dohovarať, ale sa s nou pohadaj a maj od nej svätý pokoj 😉 ... alebo ešte jedina možnosť, že ked sa vas to bude pýtať tak budte obaja ticho a sa vezmite a chodte preč ... a bude to 🙂 ...

henta
13. dec 2011

@yvi83 no tak ja manželovi odkazujem, že toto sme mali aj my ... ja viem, že to je ťažke co napisem... ale musis sa s nim rozpravať...mu povedz, že on ti nedava asi inu možnosť, len odchod od neho ... mu povedz, že ty tam nie si šťastná a, že čo tam po peniazoch, ked si tam smutná ... vieľ kolko x som sa ja nauchodila od manžela 🙂 ... manžel nechcel ist ani do podnajmu...ani do bytu nič...a teraz?...mame svoj byt...a rozmýšla, že by sme po roku vymenili 2izbak za 3izbak ... potom tvoj manžel uvidi, že kvoli pokoju v rodine bude stačiť aj ten byt... 🙂

henta
13. dec 2011

@e_l_e_n_k_a ooooooooooo čitam tvoj prispevok 🙂))) ... tvoju svokru stíhali za ohovaranie?...a to akým sposobom? .... poraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad 😀 mna svokra tiež brutal ohovarala 😀 ... a normalne svokra nevidí tvoje male?...ani moja už rok a pol nevidi dcérku ... a nejak jej to asi ani nevadi ... len raz sme išli k manželovmu dedovi a bola tam stara a ja hvoorim mužovi, že ty chod tam sam a ja pridem ked ona odíde...pravda aj malu som si zobrala...a svokra začala stuchat do muža, že čo malu nezobral...či im ju neukaze...a tak muž jej vyhdoil na oči...tebe sa nič nepači...nepačilo sa ti, že tam bývaju ... nepači sa ti, že tam nebyvaju ... že tebe človek nevyhovie ... ak ja budem takato svokra...tak to och :-/ ... fuj hanba veru 😀

yvi83
13. dec 2011

@sisaha akoze on uz suhlasil ze odideme, ale stale mu to chodi po rozume ako on chlapec z domu pojde do bytu aj ked ten byt je tiez v dedine len vacsej ako je tato a je tam skola, skolka, doktor a vsetko ostatne a dokonca je to len 4km od jeho rodicov a od mojich asi 6km...pytal sa ma ci by som odisla aj bez neho a povedala so mu ze ANO...ze bud chce zit somnou a s nasimi detmi/ked raz budu/ alebo s rodicmi. Robim to aj koli mojim rodicom a surodencom, ktori teraz nechcu ku nam chodit, lebo mame spolocny vchod a svokra raz nakricala na sestrinho priatela ze co otravuje a vyrusuje a to len prisiel po moju sestru ktora u mna chcela prespat a chcel ju zobrat nakus vonku 😖 ....a ked jej pride dcera zo zahranicia tak s muzom spia aj do 12 a vkuse nas svokra napomina aby sme nechodili hore dole a nebuchali, ved predsa oni spia a pritom maju uz viac ako 30 😠 ...proste som sa rozhodla a uz neustupim a ak ma naozaj lubi tak budeme stastni aj v byte, v ktorom je len o jednu izbu menej ako mame tu...a inac este sa dohodli ze muzova sestra bude mat dozivotne pravo sem chodit a ma dokonca spravenu aj vlastnu izbu..

tatiano
13. dec 2011

@henta normalne keby vies, aká som vysmiata, ked to tu čitam. že ja som o Vás nevedela skor a rok sa takto trápim. 🙂 No hlavne dam tieto vase prispevky prečitať tomu mojmu chlapovi, pretože konečne vidím aj ja, že to nie je v poriadku. A obvinovať seba, že je to koli mne, alebo teda nam ako dvojica, že sa nespravame ako máme, tak to je ta največsia hluposť, aby sme my dvaja si ublyžovali koli nej. čize musím mu to dať prečitať, aby videl ako to vnímajú iné ženy a že nie ja som nejaka divná, ak si aj vo vnútri myslí....pretože stojí pri mne, ale myslím, že už mu to musí ist chudákovi aj na nervy, lebo stále len o tom aj ja kikiríkam,ale ja uz ked ju počujem v pozadí telefonu ked sním volam tak chytám nervy, lebo este aj to vyhrikuje vzdy ked nahodou je v jej spoločnosti a volame spolu. no hrozne. ach vedela by som knihu napísat, a mimochodom ona ma cukrovku a berie tabletky a tvrdí, ze vsetky tie nervaky co ma a plieska dverami a nadava tak, ze to ma z cukrovky a ze ju mame tolerovat vsetci!!!!! tak večsiu hlupost som nepočula, pretoze to nie je choroba, to je povaha........svokor povedal, ze napise knihu život s Diabetičkou 🙂)) ten chudák raz pojde do neba rovno. Ten si veru užil druhy by ju udrbal uz davno po papuli, aj ty chlapi niekedy možu zato aké su tie zeny sprosté .....niektoré su radsej veru keby sa starala o to o čo má. ale si zlatá, aj som sa zasmiala na tvojej odpovedi 🙂 dakujem

yvi83
13. dec 2011

@henta ved prave to sa mu snazim hovorit...ja som tiez odmalicka vyrastala v dome , ale od 20tich som v byte a fakt mi tam nic nechybalo, ved rodicov som chodila navstevovat kedy som chcela a ziadne problemy.....minuly rok sa tu v dome pokazilo nieco v studni, takze na stedry den bol svokor v studni aby to opravil a cely den sa len s tym babrali/tu nemame ani vodu, len tu co je v studni a ked neprsi tak mame proste smolu....neskor sa pokazila pes, ktoru sme uz platili na polovicu, o 2 mesiace na to komin a takto to ide dookola...

yvi83
13. dec 2011

@henta a vies co sme s muzom robili teraz v sobotu??? od rana od 11 do vecera do16 sme pilili drevo aby sme cez sviatky nemuseli a to ja mam 28 a muz 26 rokov 😒

tatiano
13. dec 2011

@mihouk Ahoj. ako si prosím myslela, ze nato raz budem len spomynat ? Na tie vypitovačky. Ved ja sa snažim vždy a vo vsetkom najst aj to pozitivne, ale u nej sa mi veru nič nedari. a velmi málo, lebo stale viac a viac je odolnejsia, ked ma maličko poznala tak mi hadam dva mesiace len tykala, ako keby neviem aké bontony mame medzi sebou. a teraz same špinave nadavky pouzíva, ked jej niekto neurobí tak ako chce plieska, nadava , atd. aproste ja sice tam chodim zatial ako buduce nevesta len .....a je to jedina moznost, aby sme nemuseli byt v podnajme pretoze ideme stavat dom a tam treba peniazky. tak neviem si predstavit ake to bude,ale určite to musim uz povedat a urobit asi take rodinne stretnutie svokrovci a my dvaja a povedat, i ked pojde len o nu. lebo inak sa budem len nervačit a trapiť. myslim, ze sa to zmeni, ked zostaneme sami. ale do vtedy sa nechcem nechat zozierať tym , ze skačeme podla nej

tatiano
13. dec 2011

@sisaha dakujem, si mila, tak to bude asi najlepsie ak to tak urobíme, lebo ja sama s nou normalne uz teraz ma zaludok boli, ked si na nu spomenim. a i ked to bude ona vediet, ze to mne vsetko najviac vadi, lebo 30 rokov jej to nikto nevitkol, lebo ved jej syn ma mna ako prvu partnerku v zivote dovtedy nemal ziadne ktoré by bola ona poznala osobne. takze ona doterza na nu nepocula kriveho slova od nejakej, ja budem prvá a oni ked jej aj doma nieco povedali, tak ona si tonenechala....nema chrbtovej kosti, normalne ked ti niekto povie, ze si taka a ublyzujes atd. tak ta to bude srať a človek ma proste blby pocit a mal by sa snazit teda robit, tak aby inym neublyzoval. ale jej ked povedli doma, ze je nepríjemná a nervana a čo sa stara do vsetkeho a ze nebude podla nej atd. tak vsetci boli špiny, kokt...i, atd. proste hrozna zena, a pritom mala by byt taka čo vytvara prijemnu atmosferu v rodine, ale to skor svokor je milý a pokojny srandista, velmi pracovity, vsetko dokaze ten chlap urobit okolo domu. a ona jak taka furia hnusna. tak tento vikend ma čaka teda posedenie 🙂

tatiano
13. dec 2011

@yvi83 ja by som tiez od nich nechcela nikdy nic, jedine ak by pomohol svokor na stavbe, ale veru od nej nie, aj to viem, ze to tam bude mat stale strčene, aj ked tam budu roboši bude stale pičovať okolo vsetkeho, ale potom pride ten čas, ked ju odtial tak pozeniem, ze v zivote neprehovori na nas. pretože to už teraz vidím, je to horor....aj to ako si ma premeriava, nosila som dlhe nechty gelové, a to ti nevadí, ? a mne sa to napači ? a to s tym ani nič nerobíš že ? a taketo sproste reči mala........a pritom ja som dokazala narobiť viac ako ona, ona sedi len pri televizore od rana do noci. a to som aninehovorila vzdy priatelovi ako mi to vadi, nechty uz nemam pretoze ja som ich nechcela uz dalej....a aj tak si ma stale premieriava akosomoblečená, ze mam vela kabeliek mi hovorila minule ze kolko ich mam, atd. a ja jej vysvetlujem ze to mam uz desať rokov tie veci, pretoze som mlada baba a ked som si zila slobodnym zivotom volnym, tak som proste nakupovala...jednoducho ma serie stale. alebo nech sa oblečiem, obujem....stara sa do vsetkeho, či sme jedli niekde, či sme sprostý, že sme dokonca niekde boli jest atd. to mne az vnutro ide rozhodiť, ked som to počula....čize hovorim si tento týžden že stačilo !!! dost usmevov a pretvarok z mojej strany, chcem jej povedat čo si o tom myslím, a ako by sme to my chceli aby sa dalo spolu žiť !!!!!! tak mi držte palce 🙂

tatiano
13. dec 2011

no ved prave toto musim ukazat aj priatelovi, ze ako to ludia beru toto jej spravanie, ze to ozaj nie je normalne a ze jej normy, ktoré ona má nech si necha jedine pre seba, lebo nevychadza s nikym....ani so svojim muzom, ani poriadne so synom teda mojim partnerom....jedine s dcerou a vnučkou, ale to im n eberiem, ja chcem len konečne pokoj, aby nas nechala na pokoji ked sme tam, ze tie sprosté otazky kam ideme, kedy prideme, čo sme kde robili.....a odutú papulu ked má, žen iekam ideme a ju neberieme, Pane boze akde mame brať starú babu, ktorá celu cestu autom len hýýýýka kto čo má vo dvore....osirera celú cestu každeho dokolečka, mne ide totalne na nervy a nie že ju mam este bravať na naše vylety. a ešte aj vyčita priateľovi, ze ju nikam neberie od ked yje so mnou.......... a kam ju ma brať ? ach bože nerozumiem tomu inak, jak tak sprotá žena može mať tak dobrého syna, teda dúfam, že sa mi vekom moc nezmení 🙂))) pretože sme spolu dva roky sice len ale stale je dobrý a veľmi si ma važi a ľubime sa. čiže medzi nami je vsetko v poriadku az na par hadok ale to len koli hlupostiam ktoré večinou vadia len mne 🙂

tehulka21
13. dec 2011

@henta
@tatiano
baby..uprimne klobuk dole..ja by som sa uz asi zblaznila.. 🤐 moja zatial svokra-nesvokra kedze niesme zobraty ma podobne premyslene tahy..ale chvalabohu priatel ma s nou od malicka taky vztah ze sa ani neoslovuju rodinne a to slovo MAMA u nich padne asi tak casto ze to netreba ani komentovat... 😀 ked sa dozvedela ze som tehotna tak som bola len flandra ktora sa ma hambit aj s celou rodinou a vlastne nech sa hambi uuuuplne kazdy na celom svete ze jej syn si nechal pokazit zivot takou bezcennou chuderou ako som ja.. 😠 teraz ked mam takmer tyzden pred porodom uz je velmi mila starostliva ale ja jej neverim..a hlavne rady ohladom maleho pocuvam od mamy lebo mi pripada akoby naschval protirecila mojej mame (detske veci sa nemusia zehlit ved nacoooo,a maly nebude dudlovat dudel lebo mu pokazim zuby iba,postolky su mi na dve veci ved to je nepotrebne ona to svojmu synovi tiez nedala,kupila som zle plienky lebo ona chce pre vnuka Pampersky a nie Huggies a ci som vlastne normalna ked som nekupila pre maleho JohnsonsBaby sadu ale kupila som hypoalergennu sadu pre deti od Nivei..no nebudem pisat dalej ale snad to ako priklad staci.. 😠 😠 😠 😠 ) ale vas skutocne obdivujem mate to naozaj tazke..tak vam chcem len povedat budte silne a nevzdavajte sa..ved predsa niesme najhorsie... 🙂

mirkave
13. dec 2011

@maja19860 ved to.poniektori si vyberu len to,co sa im hodi a co im vyhovuje ☹ .ja pochadzam z troch surodencov a moji rodicia sa nam snazia vzdy vsetko narovnako.miluju nas vsetkych rovnako a nadovsetko maju radi aj nasich partnerov a nase deticky.snazia sa zo vsetkych sil,ale v ramci unosnosti a v ramci normy.samozrejme,ze nie vzdy sa vo vsetkom zhodneme,ale respektujeme sa navzajom.a tak to ma byt. to len tie nase svokricky su nejake......neprisposobive a vztahovacne 😖

maja19860
13. dec 2011

@mirkave presne tak, ja som tiež z 3 detí a nevidela som, aby rodičia robili nejaké rozdiely, každému pomáhajú rovnako, musím sa priznať, že nám najviac, lebo iba ja som vydatá a mám deti, bratia sú ešte slobodný, ale ked treba pomáhame si navzájom, svokra o nás ani nezakopne, ked sme si kúpili vlastný dom a zo srandy sme od svokry pýtali peniaze na okná tak nám povedala, že nemá a potom nás po meste poohovárala, že pýtame peniaze od žobráka, tak som povedala nikdy viac od nej nič nechcem.

e_l_e_n_k_a
13. dec 2011

@henta no normalne,podala som trestne oznamenie za ohovaranie a osocovanie. a ona debilka, mi este aj pred sudcom nadavala...ja som sa normalne smiala,uz mi to bolo jedno vtedy....aj teraz. a moje deti nevidela uz 4 roky. absolutne s nou nemame kontakt... ale info co o nas vsetko zarucene vie, sa ku mne stale dostavaju...ani moj manzel sa s nimi nekontaktuje. oni nemaju ani nasu adresu

mihouk
13. dec 2011

@tatiano Myslela som to tak ako si to napisala. Teraz ta otravuje tymi otazkami, ale mam obavu ze to bude stupnovat, bude sa vam motat do toho ako mate mat domcek postaveny, potom zariadeny, do vychovy deti a pokial jej neurcis pevne hranice uz teraz, bude to len horsie a horsie a tvoje nervy to bude stat, ona sa stale bude obhanat, ze to je slusnost. Bohuzial ona asi berie slusnost iba z jednej strany, od nej sa jej nedockas. Dufam ze tvoj priatej ma otvorene oci dostatocne a vidi aka je jeho mama a bude stat stale pri tebe, vy budete rodinka, tak nech ste spolu stastny 🙂

mirkave
13. dec 2011

@maja19860 ono raz aj bratia budu mat deticky a potom budu mat aj oni to,co tvoja rodinka 🙂 .tak to normalne chodi vsade na svete.

ked som sa raz mojej mame dakovala,ako mi vela pomaha a ze kedy jej to ja vratim,tak mi povedala velmi mudru vetu: "mne to nevratis nikdy,tak ako som to ja nikdy nevratila mojej mame.mirka,taketo veci sa davaju vzdy len detom a vnucatkam.moja mama pomahala mne,ja pomaham tebe a ty budes svojim detom a tie zas svojim detom a tak dalej a tak dalej..........." svokra to bohuzial berie tak,ze ona syna vychovala a on musi dat vsetko len a len jej.ved ona si to zasluzi a vsetko pre neho obetovala.......ona proste vidi iba seba a svoju osobu a na inom jej nezalezi.ak uprednostnil mna pred nou,tak uz bol ohen na streche,ze si ju nevazi,ze ju nemiluje a blablabla........proste ukazkove citove vydieranie 😖