Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
5. júl 2012

@lianka2 Ona sa uz nikdy nezmeni. Ked nabuduce povie, ze by sa jej cosi zislo, tak povedz ze aj tebe a ked uz umyvacku mas, tak lespi model, ved aj ty mas svoje potreby. Co sa tyka sviatkov, tak sa jej nepytaj co si zela, ale sama vyber co uznas za vhodne, ako lacny krem proti vraskam a take veci 😝 😝 😝
Inak nasu tiez skrie, ze sa deti podobaju na mna a ja sa v tom vyzivam, vzdy poviem ze my mame silne geny a ze su krasne po maminke a sproste po tatovi (manzel sa na to m smeje), ale jej to nie je po voli, takto utocit na jej synacika
😝 😝 😝 😝
A ako sa dari???? Nam uz vcera vysiel druhy zubok a tak sa jedujeme 🙂

lianka2
5. júl 2012

@magali no ale nemať rád niekoho, lebo je tučný a pritom ho ani bližšie nespoznať, len usúdiť na základe postavy... fakt povrchné. ja som sa za celé tehotenstvo napočúvala, že ona pribrala raz toľko ako ja a za tri mesiace to mala všetko dole, bola ako laň. no nie každý je taký dokonalý ako ona. no a keď nie je, tak si pomôže. má 59 rokov a nosí také sťahovacie gate až pod prsia, aby vyzerala štíhlo. no keď nemá aké iné problémy riešiť...
no ona sa ma už naurážala čo sa týka výzoru a to pritom zas nevyzerám ako nejaký odľud. ale napr. mám jemné riedke vlasy a čo sa ich ona nariešila, keď sme išli na švagrovu svadbu. tam som si zajednala kaderníčku a ona prišla za mnou - "som rada, že si to takto vyriešila, nech ti s "tým" dačo urobí". no som jej povedala, že ja mám problémy zo štítnou žľazou, čo sa odzrkadlilo na mojich vlasoch a že ja by som ich jasné, že mala rada husté. no a ona na to, že - jáj moja, ja nemám o moc lepšie vlasy ako ty, ale viem sa lepšie učesať. no čo už, všetko vie namôjdušu lepšie. ja som si nikoho nedovolila nikdy súdiť podľa výzoru, nieto ho ešte pred ním riešiť.
a aj moja je taká žiarlivá. doteraz mala synov len pre seba, do pol roka sa jej dvaja oženili, ostal len tretí a ona nie je už na prvom mieste, tak ju to štve. už sa mi sťažovala, že švagor tak často k nej nechodia, že on by určtite chcel, ale švagriná určite nechce. o mne zas to isté vravela švagrinej, veď každý má svoje problémy, svoj život, nie furt behať svokre okolo riti.
ja keď som prišla z pôrodnice, že ona mi príde pomôcť. akože som jej poďakovala za ochotu, ale fakt by som si pri nej vôbec neooddýchla, by ma švihlo za dva dni z nej. no samozrejme volala mojej mame, či ona mi bola pomôcť,lebo ju som nechcela. ja krava som teda volala aj moju mamu iba raz, aby sa svokra neurazila. zo začiatku mala také tiky volať mojej mame a vyzevedať sa.

lianka2
5. júl 2012

@yokralovnayo a aspoň mu ten nákup zaplatila? lebo to u mojej nehrozí,akože mi sme už bývali spolu a ešte ju finančne podporoval a to ešte hocijaké veci kupoval, lebo môj muž taký dobrák, však čo sa vyserie na vlastnú matku? napr. sa jej niečo pokazilo v dome, mm to bol kúpiť, nejaká súčiastka do niečoho, podotýkam, že už tam nebýval, stálo to dvadsať eur, však načo by sa čo i len opýtala, že dám ti peniaze. naši by to v živote nezobrali. a to už sme mali bábo na ceste. a to ona by si dala hocičo platiť, prosím pekne ona si dala aj dovolenku zaplatiť od vlastných detí, lebo to je taká mrcha falošná tá sa vie rozplakať a robiť chuderka. a hovorím, keby to bola obyčajná žena, čo ledva vyžije z platu, tak fakt nemám ani ja problém jej pomôcť, veď ani na vlastnú matku by som sa nevykašlala, tak nemôžem čakať od mm, že sa vykašle na svoju. ale baby, ona fakt kupuje somariny, drahé veci, zbytočnosti a potom plače, že nemá. tak nech nemíňa na hlúposti.

lianka2
5. júl 2012

@mihouk ahoj. no veď ja sa jej ani nepýtam, čo by sa jej hodilo, to som len tak tresla medzi rečou, akože som nevedela čo by sa jej hodilo, tak som kúpila toto. to som ani vážne nemyslela a ona povie, že mixér 😠 ja ani umývačku riadu nemám. ale to vieš, môj mm rád umýva riad a doteraz jej ho umýval on a keď tam zrazu už nebýva, tak potrebovala umývačku. no my ešte zúbky nemáme, ale už hádam tiež čoskoro. ináč rastieme pekne, malá je zlatučká, prespí celú noc, väčšinou spíme do ôsmej, minule dokonca do pol desiatej. ale ma vyhodilo z postele, že či nebude mať celý rytmus pokazený za to, ale nie... ale fakt taká dobručká, ani moc neplače, už papáme aj prvé príkrmy, ale iba zeleninku zatiaľ... aj totiž nekojím... ty áno?

mihouk
5. júl 2012

@lianka2 Ja este kojim, nastastie nie je problem, lebo moja smotana jej zatial staci, davam jej iba ochutnavat veci. Ale svokra sa uz vypytuje ci stale kojim, akoby sa nepoucila pri prvom, toho som kojila do dvoch rokov, aj ked ona mi povedala ze toho nebudem schopna, lebo jej synacikovia boli hladosi. No a vidis, mala krasne pribera, ved ma 5,5 mesiaca a uz ma cez 9kg. My ideme v lete na Sk, to znamena svokra na par dni, velmi sa netesim, ale tak nejak som to okresala na 1,5dna 😝 😝 😝 Viem ze sa k nam chysta v novembri, ale snad uz nepride na tyzden ako naposledy, lebo ma porazi, ale uz som na tom lepsie, lebo mm zistil ze sa my dve velmi nemusime, tak odomna neocakava nejaky prehnany zaujem, iba vramci slusnych vztahov, co mne vyhovuje 😎 😎 😎

zlatica36
5. júl 2012

@yokralovnayo svokrina sestra stale hovori,ze dieta nie je manzelove???? ja by ju vyhodila hned po prvom takom vyjadreni....a co na to manzel? nieriesi to?

mamavera
5. júl 2012

@lianka2 píšeš, že svokra má 59 rokov, v téme marcipánové torty baby pečú krásne umelecké diela, behni tam a objednaj k okrúhlemu výročiu a daj na tortu napísať - 7O. Myslím, že sklapne, keď jej desať rokov pridáš...😀 😀 Stavím sa, že tú sedemdesiatku zožerie prvú, aj keď bude z plastu 😀 😀

mihouk
5. júl 2012

@mamavera @lianka2 taka torta sa neoplati, su to umelecke diela a tym je aj cena vyssia. Ja som mala zachvat dobroty a dala som taku krasnu urobit svokrovi na 60tku a ani nepodakoval. Svokra z nej bola nadsena ale dakovala iba manzelovi a on s tym nic nemal, tak som mu to splechla do oci, ze jeho mamicka vidi iba jeho 😝 😝 😝
Kup jej puncovy rez z Tesca a daj do toho tu 70tku!
Inak neviem ako vy, ale hrozne ma stve ta reklama na granko, vobec mi nevadi ze mamicka prinesie granko synacikovi do postele, ale fakt ze na nevestu sa vykaslala, potvora jedna!!!!

yokralovnayo
5. júl 2012

@lianka2 ano myslím že tie nákupy mu platila... ale ide o to že ona má partnera, poslanca!!! majú nove auto, kopec prachov.. a nas na toto vyuzivala?? ale samozrejem chvalabohu uz to tak nieje 😉

yokralovnayo
5. júl 2012

@zlatica36 ona byva od nas daleko, ako jasné mm jej povedal na to nieco.. aj ja.... ale to je taka inteligencia ako svokra 😝 ona to berie ako vtip... že : "Ona hadam ani nieje tvoja, pozri ved vsetko ma po tvojej zene! "a potom za tym hihihiiii a hahahaaa .. 🙄 ale na co sa zbytocne rozculovat.. nevideli sme ju niekolko mesiacov...
a inak malá je od narodenia celý otec! cez kopirák ... a ona toto hovorí a každý hovorí úplný opak... trapka jedna - neriesim 😀

lucka227
5. júl 2012

@lianka2 no u mna by neuspela,ja by som jej povedala ze nech si teda kupi ked tak potrebuje ze ani vam nik nedal 🙄

lucka227
5. júl 2012

@yokralovnayo jezin tak to u nas zase nie je,my mame korektne vztahy,ona sa snazi byt kamaratka so mnou,ja som jej tykala este pred svadbou daaavno to zase nemozem povedat,ale nechapem sak ti ma byt druha mama tak preco by si jej mala vykat?Podla mna je to take povysenecke,nie?Ale ze ti povie ze si chudera,no tak to by si posrala na cely zivot,to veru nemas lahke 🙄

lucka227
5. júl 2012

@yokralovnayo s tym ze sa na mm nepodoba ta chcela len vytocit,toto poznam :D u nas sa zase bucha do prs ze cela ich rodina este mi aj foto donesia aby som videla ked boli vsetci mali :D

yokralovnayo
5. júl 2012

@lucka227 my máme teraz taký vztah, ze sa tvárime že je všetko ok.. viem že sa pretvaruje... ideme tam občas, kvoli malej... nikdy by som jej jju nenechala samú... 😔
teraz sa pozvali cez prázdniny že k nám prídu spat, lebo my sme spali u nich.. vraj teraz "sú na rade oni " !! pekné vydieranie 🙄 ale budem sa vyhovárat

lucka227
5. júl 2012

@lianka2 inak vies co je sila?Ze to som davno zistila ze matky su na synov nejak zvlastne zatazene,ze si myslia ze su im k dispozicii do konca zivota,teda ak budem mat niekedy syna,radsej sa plesknem zakazdym po papuli,ak mi nieco take napadne

aduskatt
5. júl 2012

xixi, svokra akurat prezvanala mm a on uz vytoceny, ze co zase chce, ze vcera mu volala, a ani jej nemieni volat🙂)) celkom sa tesim z toho.juj, ci som skodoradostna

magali
5. júl 2012

ste spominali ze na koho sa dieta podoba.. ja mam rysave vlasy, cakali sme chlapca, takze sa od zaciatku riesili vlasy.. mne to bolo jedno a akosi podvedome som vedela ze ich bude mat po mne.. ked sa narodil tak svokra aj babka priatelova hned skumali ake ma vlasy a hned a tusim bude mat tmave vlasky, ale ja som to videla hned po porode, ze budu rysave aj som im to vzdy pekne vysvetlila, ze ziadne tmave ale krasne rysave.. malemu to strasne pristane a neviem si predstavit ze by mal ine vlasy.. a ked bol babo tak vsetci tvrdili ze je do mojej rodiny, to svokrovcov sralo, ale vsak sa zmenil a je to cely tato 😀 ja aj tak najradsej hovorim ze po nich ma len priezvisko inak je cely nas 😀

zlatica36
5. júl 2012

@lucka227 no moja mama ma dvoch synov a dve nevesty,styry dcery a styroch zatov,ale take veci ako tu citam,sa v nasej rodine vo vztahu "nevesta-svokra" neriesili...ako ano sem tam nejake nezhody sa vyskytnu,to hej....sak kazdy si povie svoj nazor. ale mama v pohode postrazi vnucata ako synom tak aj dceram.nerobi rozdiely.je jedno ci ju o pomoc poziada nevesta,alebo dcera.nikdy sa nevtierala,neziada pomoc pre hocico.iba fakt ,ked uz sa jedna o veci,ktore sama nedokaze uz urobit...sak uz bude mat 65 rokov....a uz vobec nie aby ju niekto financoval...dokaze vyzit zo svojho smiesneho dochodku.este aj ked jej nieco poslem z uk tak sa rozculuje,ze naco si robim vydavky.tiez by som chcela byt raz takou svokrou 🙂

lucka227
6. júl 2012

@yokralovnayo jaj no tak ked pridu tak by som ju hned poslala nieco robit lebo sak aj ty si jej urite pomahala tak by som jej povedala ze teraz si ty na rade 😀 neboj prezijes to,ty ju mas aspon dalej nie ako ja 200m

lucka227
6. júl 2012

@zlatica36 joj no ty mas navrch ked si v UK 😀 😀 lenze vies,cim viac deti tym mensia otrava asi je lebo nie je tak naviazana na kazdeho jednotlivo.Teraz si vezmi ze nasa mala je jedine vnuca z oboch stran takze jasne ze vsetka pozornost pri nas.A ja som introvertny clovek,potrebujem mat svoj priestor a ked je tu niekto denno denne a este okrem toho kazdy den vola ved co keby sa mi nieco stalo a co mala potom,tak akoze to som asi v 15 nerobila 😵

zlatica36
6. júl 2012

@lucka227 no neviem ,ci som to dobre pochopila... ale len tolko,ze ked sa nasim narodil prvy vnuk (dalsi prisiel po dvoch rokoch)tak mama moja respektovala kazde rozhodnutie setry aj svagra. nikdy nevyvolavala,nevtierala sa .dokonca jej setra vytykala,ze preco chodi tak malo(raz az dva krat do tyzdna)...tak je na to vzdy povedala,ze ona mala rada pri detoch(ako pri nas,ked sme boli mali) svoj rezim a klud . a ze teraz ho dopraje nam pri nasich detoch. ale ked sme jej kedy kolvek volali ,ci nemoze prist postrazit ,neodmietla.jedine ,ked bola chora.ale to je pochopitelne . no a v uk som necele dva roky. a byvala som v jednom meste s nasimi,teda s mamou,lebo s otcom dlhe roky neziju... a dobre ze ma to napadlo!!! este taka "perlicka" ...aj napriek tomu,ze mama s otcom neziju,moja mama dodnes navstevuje,,co navstevuje!! stara sa o svoju svokru! nasu najsamlepsiu babicku 🙂 a prababicku 🙂 .a to dost casto ,lebo babicka uz ma 90 a stale niekto je s nou, moja mama sa pri nej strieda s otcovymi sestrami.
a este k tym volaniam..odkedy som v uk tak zo zaciatku sa ma mama vzdy pytala,ze co a jak.. no ale len raz stacilo jej slusne povedat "mami my sme dospeli a o deti je postarane,sme stastni,len nam chybate ☹ ." odvtedy sa nevypytuje..vie to co ja sama uznam za vhodne a poviem jej (samozrejme to zle vynecam,nech sa zbytocne netrapi 😉 ...
.....takze si myslim,ze nasa rodina je zivy priklad toho,ze aj svokra s nevestami sa moze mat rada 🙂
...co uz zase nie je moj osobny pripad.. ☹ ,u nas to doslo tak daleko,ze s tou mojou uz par rockov sme sa ani nevideli...ale komu niet rady tomu niet pomoci...nie raz ani nie dvakrat sme s manzelom za nimi dosli,ale nepomohlo ..... tak ked sa spamataju nech daju vediet ,manzela to serie poriadne a mna este viac..lebo je to "kvoli mne" ,ale manzel mi nikdy nic nevytkol,to musim fakt uznat,ze postavil sa na stranu toho,kto mal pravdu(svokra o mne sirila klebety ,ze podvadzam manzela a nestaram sa deti...)....zastal sa ma! a svokra na neho navrestala ,okrem ineho,ze nie je viac jej synom.... z toho logicky vyplyva,ze ked on nie je jej synom,ja nemozem byt jej nevestou a nase deti jej vnukmi... 😠 😠 😠 co chcela to ma...len pochybujem ,ze je stastna...ja by som to neprezila...nevidiet syna par rokov!!! ktovie co sa deje v jej hlave ,ked zaspava....sak tej musi byt tak tazko na dusi ☹ ☹ fakt ,ale naozaj mi verte babenky,ze mi jej neskutocne luto... ☹ ☹

lucka227
6. júl 2012

@zlatica36 tak to ti poviem,ze urcite sa trapi,kazda mam ti da za pravdu. No....tazko sa k tomu vyjadrit kedze len vy vidite do vasho vztahu,urcite to bolo tazke pocuvat nieco takze od mamy,ja osobne si to neviem predstavit. Na druhej strane si myslim ze v kazdom vztahu je podial viny,ci uz vacsi alebo mensi na oboch stranach.Aj ja si ho priznavam.Mozno inej by nevadilo to co vadi mne a bol by pokoj,mozno som len taka narocna a vsetko mi vadi. Vidis,moja svokra na mna nikdy nevravela zle,aj tak z nej idem osediviet. Ale to je asi udel kazdej svokry ze musi liezt neveste na nervy 😵 Pred tvojou maminou klobuk dolu,aj u nasich to bolo podobne. Vidis tak ona pochopila ze ako sa moze ta mlada mamina citit. 😵

lucka227
6. júl 2012

Inak dalsia perla mojej svokry : Boooze ja si nepamatam ze by som mala takto rada svoje deti ked boli male,ale tuto nasu babu by som najradsej od lasky zjedla a bola pri neja staaaaaaaaaale /co sa mi uz zjezili vlasy/ a ani si nepamatam ze by boli taki zlatiiiiii joj ja ju musim kazdy den vidiet lebo nezaspim. A moj MM ze ale zaspis mama netaraj prosim ta 😀 😀

zlatica36
6. júl 2012

@lucka227 jasne ,ze si nepamata ,ze by ich takto mala rada a ze by boli taki zlatiiiiiiiiiiiii .! museli byt este zlatsi! a musela ich mat este radsej!!!!ved pre kazdu maminu je to jej dieta naj!!!! a urcite aj zapavala vtedy! ved ich mala kazdy den pri sebe 🙂

lucka227
6. júl 2012

@zlatica36 😀 😀 😀 vidis to musel byt spanok.Ved som jej povedala ze to bude asi len sklerozou ze si nepamata 🤐

jarabica123
6. júl 2012

Tak aj ja sa k vam pridavm tiez uz nemam na moju svokru slov, mame malicku sest tyzdnovu princeznu, svokra je z toho isteho mesta ako my, neustale je u nas strcena, kolko krat sa ani neozve a len sa dovali k nam, ide ma porazit, a ja beham len v gatkach a podprde a ona si pride jak herecka, ani trochu kludu nemame ani sukromie, ked pride len kritizuje co som neurobila, a ako mam zaobchadzat s malou, ako keby som sama nevedela co s nou, stale malicku natahuje ako macku, vo mne to vzdy vrie, ked s nou robi ako s babikou a najhorsie na tom je, ze teraz ked su teto horucavy, ju chce stale brat von, uz som na nu zvysila vcera hlas, ze ci je normalna, ved take male babo este nemoze v takom teple von, ale ona ako hlucha. a este aj to, ze je tuha fajciarka, smrdi ako tchor a ta mala to musi dychat, strasne vo mne vrie, ked si ju berie, a poucuje ma, ja sa nechcem s nou hadat, ale mam strach ze uz ozaj na nu vyletim, a neustale hovori, ze ako si ju ona bude bravat von, lenze ja sa jej ju bojim aj dat, rada si troska vypije, a ma take napady, ze by ju uz napchala hodcicim, ze nech uz jej davam kravske mlieko, ze nech ju uz ucim na nocnik, akoze chapete uz toto???a pri tom je ucitelka🙂)))))))

lianka2
6. júl 2012

@lucka227 súhlasim s tebou, aj ja si myslím, že vždy ja podiel viny aspoň trošku aj na tej druhej strane a tiež by možno moju svokru mala iná nevesta rada, keby si lepšie sadli. a ináč ešte taká pikoška, viete, kde som sa ja zoznámila s mojou svokrou? ja som robila v obchode a nejako som sa samozrejme do toho zoznamovania nehrnula, nemám rada také strojené zoznamovanie. tak som to trošku odkladala a ona vedela, v ktorom obchode pracujem, tak ona tam chodila akože zákazníčka a pozorovala ma. ja som sa to dozvedela až raz, keď som ju šla ja priamo obsluhovať, že či jej pomôžem a ona, že hľadá nejaké nohavice, tak ja som jej išla ukázať, aké sme mali v ponuke a ona len kuká na mňa a kuká a potom mi hovorí, že ona je mm mama. že už ma tu bola viackrát pozerať, ale až teraz sa mi prihovorila. no super, neviem, či je toto normálne.

lianka2
6. júl 2012

@jarabica123 akože ju máš v šiestich týždňoch učiť na nočník? a jej syn to už ovládal v tom veku? tvoj mm čo na to hovorí. už si jej povedala, že by si si chcela robiť po svojom? akože to zas moja si nedovolí k nám len tak dôjsť, lebo ani nemá ako 🙂 ale tiež raz mojej mame hovorila, že ona by k nám rada chodila, ale keď ju nevoláme. no a načo. akože pri tom ich meškaní a ešte aj to zvykne robiť, že už keď má prísť, vraj príde v pondelok, v pondelok ju bolí hlava, príde v utorok, v utorok sa jej nechcelo, príde v stredu, v stredu ju niekto naštve, vo štvrtok zabudne apríde nakoniec v piatok. a čo som ja celý týždeň na špagátiku, či čo? preto ju nevolám. no kto by mal na to trpezlivosť?

lucka227
6. júl 2012

@lianka2 fuha nehranici toto s nejakou uchylkou? 😀 😀 alebo minimalne dusevnou poruchou podla mna hahahaha 😀 😀 no vidis to ta ta musi mat v oku uz 😝

prdelinka12
6. júl 2012

no dievcata,svokra je slaby odvar...ja mam problem so SVOKROM(buducim),lebo ten je len ticho....co sa tyka takych veci co mu vadia,ale ja sa ho na just nic nepytam....za to on mi hlasi kto ma v ten den meniny (kalendar na kzdom rohu).kolko je vonku stupnov( v zozmedzi 10 m stvorvovych je 6!!!!! teplomerov),na obed robi stale len ryzu,zemiakovu kasu ( omacky noci z roboty),kazdu druhu nedelu rezne a kazdu prvu maso nie ogrilovane,nie upecene,utopene v oleji a vyprazene....tiez sme s mucom len v jednej izbe.nemozem tu s nicim pohnut,nic...a moj muco hovori ze mu mame byt vdacny ze mame kde byvat...ale ked si predstavim,ze nadstavime podkrovie a budem s nim do konca zivota ide ma slak trafit.......