Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

stellamaris
6. sep 2013

@janinah suhlasim s tebou 😉 Ja som problem vzdy hned vydiskutovala so svokrou,sebe skodit nebudem, zo zaciatku pochopila vsetko a bol pokoj.Az svokra zacala mudrovat neustale a skoro znicila moj vztah.Dnes s nou nemame kontakt a z viacerych dovodov ani nechceme.O jej vychovnych metodach mi rozpraval manzel,dnes by jej asi odobrali deti.........pred rokmi to nikoho nezaujimalo.Ale mne chcela radit,ako vychovavat dieta,uz v mojom tehotenstve. 😖 Myslim,ze ked sa niektorej slova svokry nepacia,treba svokre to setrne povedat a poprosit radit iba na poziadanie.Toto plati aj pre moju mamu.

mihouk
6. sep 2013

@ivkasendy Ja som bola kedysi ako ty, nehovorim ze mi svokra nezdviha tlak aj teraz, ale pred jej alebo nasou navstevou som bola vzdy psychicky mimo a potom som si povedala dost. Robim si zle iba sama sebe, svokra to aj tak nikdy nepochopi, takze ked sa mame stretnut, uz nad tym nerozmyslam. Ked sme spolu tak si ju zo slusnosti vypocujem, vyzdy si urobim po svojom (toto uz nastastie pochopila, takze si treba za svojim stat), niekedy sa jej opytam na hovadinu ako co sa prave deje v Sultanovi a ona mi rozprava aj hodinu, ja medzitym vypnem zvuk a len pritakavam. A aby som si u nej splhla, sem-tam urobim nieco pre nu a nezabudnem jej dat najavo, ze to JA som ta co si spomeula na nu, nie jej synacik, aj teraz som jej zaplatila upratanie domu, takze ked k nam pride v novembri na navstevu, tak bude ako medik. Takze moj recept, chce to cas, a flegmatickost na par chvil, ved zase pojde domov a ty budes mat klud. Vela stastia 😉

aadulik2110
7. sep 2013

@darkabarka23 naozaj veľmi povzbudzujúce slová a hlavne na zamyslenie.... ale ja stále bojujem s tým.... keď moja svokra mi malého brávala "nadrzovku" z rúk a malý u nej plakal a načahov sa za mnou a radšej s ním odišla.... nehovorím, že ho videla a vidí raz za čas - bývali sme tam a teraz bývame od nich cca 3min. keď som bola po pôrode ubolená (lebo som bola šitá zvonku i zvnútra a neskôr ma museli opäť "otvoriť" a zašiť) potrebovala som pochopenie a bolo mi povedané, že neviem na čo si sťažujem veď ona tiež rodila a 5 detí.... keď prídeme ku nim na návštevu, tak si malého zoberie, my ostaneme u nich sami až do konca návštevy.... tak som tam prestala chodiť s malým samá a návštevy sú len nutnosť, ktorú absolvujem vždy len s manželom. A je toho ešte kopec, čo by som mohla písať.... ako malého v 3 mesiacoch dávala do sedu - vraj aby mal rozhľad a nenudil sa a pod. Je pekné, čo si napísala, že vždy hľadíš na vec aj z druhej strany a ako to bude o pár rokov vyzerať, keď budeš v roly "svokry". Aj ja by som to rada takto brala, ale nemôžem sa ubrániť tomu, že moje správanie k nej je len reakcia na jej správanie ku mne....

mackaso
7. sep 2013

@s_s_s Ahoj, no ona je preto odstrčila, že je rozmaznaná, lebo malá k nej nechce ísť, preto sa cíti dotknutá a urazená, nenávidím návštevy u nej, teraz tam máme ísť a je mi až zle od žalúdka, čo zase bude, ona je pred mojím mužom čačaná, a keď je so mnou a s malou sama, tak mi nadáva, že ako ju to vychovávam, prečo ju nenechám aj poplakať v posieľke, prečo ju nedám na slnko, nech sa trochu opáli, no na hlavu, akože vychovala 3 deti, ale nevie, že malé bábo nemôže ísť na priame slnko a keď aj tak s ochranným krémikom, je to od veci, presne, je to celé zle, tie svokry sú fakt rovnaké, som rada, keď ju vidím tak raz za mesiac, to sa dokážem aj pretvarovať

mackaso
7. sep 2013

@ivkasendy Ahoj, presne tak, ž už, keď ju človek vidí, tak mi je zle, aj ona to robí, proste nechce ju ani vidieť a stará je urazená, poraď mi prosím, ako mám prežiť u nej návštevy, mám z toho už 3 dni nervozitu, keď tam máme ísť

ivkasendy
12. sep 2013

@mackaso ahoj, tazko radit ked mam sama ten isty problem... ale nieco na tom bude co tu ostatne dievcata pisali - niektore pekne s rozumom a citlivostou, u istej osoby som mala pocit ze urcite "kracala milu v mojich topankach" ked tak bez problemov sudi, ale nebudem menovat... ja mam tento vikend veget 😉 ideme tam az na dalsi tyzden ale 2 vikendy po sebe, co je vela aj na kona, takze blby pocit v zaludku ma caka az neskor 😅 a samozrejme ze sa snazim zmenit svoje zmyslanie, ale vzdy ked mam na navsteve pocit ze uz je to fajn, zas ma uplne dacim "zabije" 😒

majda27
13. sep 2013

Holky ja zijem so svokrou cca 4 roky. Doteraz muselo byt vsetko ako ona chcela. Sme sice dve bytove jednotky. Ale!!!
Ja si na dvore nič spraviť nemožem, lebo to sa neda, to tak nemoze byt, to nie je pekne, s toho nič nebude. Detto zahrada.. Horko tazko mi dala plac, ale to ukecal mm aby som si zasadila bylinky. Ked som chcela sadit druhy krat cviklu, jej hlaska bola: a načo, stoho už aj tak nebude(sadila som ju v juni).. teraz je velmi pekna, ak bude este teplo tak snad s nej nieco bude. Dole sme si zniesli skrinu, ze si dam do nej topanky, aby boli schovane. Ona si tam chcela dat svoje veci, ja som tam dala topanky, ona si trvala na svojom aby som ich odtial dala prec, pritom ta cast chodbičky je nas vchod do bytu, surovo mi ich odtial povyhadzovala.. Vtedy sa so mnou nebavila 4 mesiace, a poslala mi sms-ku ze ja som nemala do toho domu vstupit. Ja som sa jej musela ospravedlnit pricom neviem za čo.. Ma viacero takychto restov. Ale som uz rezignovala.. nemam jednoducho slov. A zacala som to robit tak, ze co povie tak jednym uchom dnu druhym von..A robím si všetko tak aby sme mi s mm boli stastny a spokojny. Jednoducho ju neriesim, hlava sa mi pozastavuje. Ona si nevari, obedy jej vozia, nepece. Radsej posle mne suroviny aby som ja upiekla. Spravila som to 2 krat, treti krat som to odmietla. Ona si cita knizky, a ked ja pridem domov z prace tak velice ide do zahradky.. Tak to som tiez rezignovala. prvorada je moja rodina ja+mm.. a potom ona a co chce ona. Ale moja rada je: naucila som ju brat jednym uchom dnu a druhym von, najrpv si porobime mi co chceme a potom to co chce ona. Krici na nas z dola, stoji pod schodami.. ani k nam nepride.. My ked nieco od nej chceme tak prideme knej dole do bytu.. Viem je to na porazenie
PRECO SVOKRY NEMOZU byt: mile, pomoct, a nechat mladych tak nech si robia podla seba. Byt radi ze niekto s nimi je.. nie sa neustale nieco stazovat... su aj ludia na tom horsie..

mirkave
14. sep 2013

My sme stretli cirou nahodou svokru na ulici.no ta teda perlila 😀 hned prve,co povedala "jej,boli ste u mna?" -vyse roka sa nerodinujeme,stretli sme sa pri nasom baraku,tak nechapem ako ju napadlo,ze ideme od nej. A najvacsi gol,vizitka jej inteligencie "a ako sa vlastne on vola?lebo ked sa ma niekto opyta,tak neviem.on ma take divne meno...." Ostatne veci som sa snazila nepocut,ale to "babicka ta lubi,babicka toto,babicka hento......" mi rezonovalo v hlave.nechcela,aby sa nas chlapcek narodil a teraz sa ide bit do prs,aka je milujuca najbabicka na svete. Nastastie tobiasko behal za nejakym psikom,tak sme nemuseli pocuvat,tie jej falosne reci.....

zlatica36
16. sep 2013

@majda27 po takej sms by som sa s ňou viac nebavila...len mi prosím ta nevrav,že neviem ako to je... Viem... 5 rokov som svokru nevidela a nebavim sa s ňou 7 rokov... Ale vôbec... Ty si opísala len slabý odvar toho, čim som prešla ja...
...hej, skoro som zabudla... Nie, neospravedlnila by som sa!!! Veď si jej tým dala len, ako sa u nás hovorí,''bič do ruky''
a na záhradu by som ani nepachla,keď si nemôžem zrobit po svojom... Nech maká sama tam, aspoň nebude mať čas na intrigy

ivkasendy
17. sep 2013

@mirkave no teda... "milujuca" babicka co nevie ako sa vola jej vyse rocny vnucik 😕 sila 😒

mamavera
18. sep 2013

@mirkave no keby mal môj syn takúto "úžasnú" babičku, ktorá ani nevie, ako sa volá a nechcela, aby sa narodil, tak by som jej nedovolila sa k nemu priblížiť a keby sa mi prihovorila ona, tak jej poviem, prepáčte, ale ja vás nepoznám.

mirkave
18. sep 2013

@mamavera ona sa mi neprihovara.ani na babickinej oslave sme sa nebavili.postavila som na stol medzi nas dve velku kyticu a ani sme sa nevideli 😀 a malemu sa vtedy prihovorila len raz,ked ho drzal tatino.ked som mala tobiaska na rukach ja alebo ked bol v kociku,tak ani pol slova nepovedala.....nemam si s nou co povedat
@ivkasendy ona hned v porodnici sa robila zaujimava.na perinke mal napisane tobias a ona sa opytala: "ako ho budeme volat? tobiáško?" ale to ju babicka sprdla,ze ci je slepa.ze on je tobias a nie tobiáš 😀

mamavera
18. sep 2013

@mirkave je to chudera, čo by iné ženy dali za to, keby mohli mať vlastné deti a vnúčatká...

diagnozanevesta
24. sep 2013

Ahojte všetky nevesty ! Skoro každá má s tou svojou svokrou nejaký problém. Ak budete na internete a nájdete si chvíľu pre seba, pozrite sa na blog http://www.diagnozanevesta.pise.cz/ , kde nájdete príbehy troch kamarátok a príhody s ich neznesiteľnými svokrami vo vtipnom podaní na odľahčenie.
Prajem príjemné čítanie a verím, že sa Vám to bude páčiť.

adela1973
3. okt 2013

Ja podobne ako majda27 žijem so svokrou a švagrom na jednom dvore. Ja s drahým v jednom dome a ona so švagrom v druhom . Ja som podobne ako majda27 už zvolila taktiku jedným uchom dnu a druhým von . Svokra má už skoro 75 rokov , takže si vravím že dnes je tu a zajtra nemusí . To čo ona predvádza sa volá čistý egoizmus . Myslí iba na seba a svoje pohodlie . Mňa a môjho muža má za hovno a to isté aj švagor . V kuse sa nám kafrali do života, do toho čo robíme a nerobíme. Viackrát som svokre povedala slušne , že si neželám aby sa mi montovala do života , nepomohlo , prišli na rad hádky , ale pravdaže ja som z tých hádok vyšla ako najhoršia . Svokra kričí na dvore skoro každý deň . Ja raz za rok zvýšim hlas a už zo mňa robí psychopatku , bitkárku , vykrikuje , že ona sa ma bojí, že ju zbijem alebo že zbijem jej syna. VRCHOL . Toto leto už všetko vyvrcholilo , keď ma ešte aj švagor obvinil z toho, že chcem jeho brata obrať o majetok . Odvtedy ich obidvoch už v podstate ignorujem . Svokre sa pozdravím , slušne odpoviem , poviem že som zaneprázdnená a zavriem dvere na našom dome . Švagor sa mi nedokázal koľkorázy ani pozdraviť , tak okolo seba prejdeme ako dvaja nemí . Mne to ani nevadí . Ja som vychovaná tak, že prví sa má pozdraviť chlap žene . Som vysokoškolsky vzdelaná žena, mám zaujímavú prácu, priateľov , ktorí si ma vážia , a ktorí vedia aká som v skutočnosti . Keď budem mať niekedy čas , tak napíšem všetko čo som si odnej teda vytrpela . Ale hovorím, toto leto sa vo mne fakt už všetko zlomilo , zanevrela som tak na svokru ako aj na švagra . Obmedzila kontakt na totálne minimum , plánujeme s mužom rekonštrukciu domu urobiť tak , aby sme všetky aktivity mali iba pred naším domom a oni dvaja nech si na dvore aj odzemky skáču . 🙂

tanyja
4. okt 2013

@mirkave @majda27 ja našťastie so svokrou nebývam, tolerujeme sa ale po pravde ani sa nemusíme - rozdielne názory na čokoľvek; ale tiež som zažila situáciu, kedy na môjho malého nemala mena : behal s bratrancom po dome a počula som len: Tomáško nerob to, lebo aj ON to urobí, Tomáško nechoď tam, lebo aj ON tam pôjde........asi 10x použila ON , môj mm nič, vo mne to vrelo. Tak som sa jej spýtala, že prečo je môj malý ON a druhý vnuk má meno, jej reakcia: lebo také meno si mu dala !!!!
odvtedy ju nemusím, to bol prejav jej inteligencie, a doslovne sa opičila po mne: urobila som si opatrovateľský kurz (chodila som opatrovať), tak aj svokra, chce vedieť po nemecky, raz ma poprosila o pomoc - napíš mi slovká,ktoré sa mám naučiť (čo je absolútny nezmysel - situácií je x );, mala som felíciu (12ročnú), tak aj ona si kúpila, mala som vodičský, tak aj ona si urobila , ale už ju neriešim tak isto ako vy, len tolerujem, za celé leto si nespomenula, že má vnuka, ani raz sa neponúkla, že bude s malým (prázdniny v škôlke), nebyť mojej mamy, tak neviem ako si počneme, ale nie všetky svokry sú zlé, kamarátka má dokonca lepší vzťah so svokrou ako s vlastnou mamou.... 😉

mirkave
4. okt 2013

@adela1973 presne ako pises- nemas dovod pchat sa im do zadku.chlap ma zdravit zenu,toboz ked je to rodina.si vzdelana zena,husy si s nimi nepasla,tak nemas co riesit.
@tanyja to,ze svokra uprednostnuje niektore vnuca? Je to ubohe a svedci to o babkinej ubohosti. V ociach deti je to babka.a deti su neni ani slepe ani hluche.casom si vsimnu,ze jeden vnuk je On a druhy ma meno. Moja mamina oslovuje vsetky vnucata menom.nikdy nepovedala "simonka ,nerob to,lebo ON to bude opakovat!" Vzdy oslovuje menom. Hadam nema tvoje dieta v rodnom liste meno On .by som jej to povedala,ze je smutne,ze nevie meno svojho vnucata.smutne...... 😉

tanyja
4. okt 2013

@mirkave ale veď sme sa zato aj pochytili, ja naozaj nie som blbá sliepka, že neviem rozlíšiť 😉 a veru dosť rázne som jej to vtedy povedala a malý? ten má svoj rozumček a čo je úžasné na deťoch, sú úprimné, na nič sa nehrajú....... minule zahlásil svokre, že je "mater" , ostala zarazená, že čo si to dovoľuje ( má 4 roky a nechápe výraz mater, keďže ja to nepoužívam), samozrejme že nevedel, čo to znamená a len si hučala, že to má odo mňa a malý? zahlásil, že som to povedala ja keď som hore k nim šoférovala 😀 😀 😀 , čo samozrejme môj muž dementoval tým, že ja hore nešoférujem, takže ani povedať som to nemohla 😀 😀 😀 , proste niekde začul ten výraz a zapáčil sa mu
malý moju mamu vystíska, vybozkáva, lásku jej vyznáva a moju svokru nepostíska, ale ani svokra malého, takže "aký počiž taký vrac"

mirkave
4. okt 2013

@tanyja 😀 a mozno ona sama niekedy to slovo "mater" pouzila.co ty vies,mozno pred tvojim synom na teba nadavala a pomenovala ta ako "mater". Mas sikovneho chlapca-pouzil to v spravnom case 🙂

mirat
4. okt 2013

@tanyja musím povedať že som mal podobné dectvo.no akurát že moja sestra bola tá s tým menom 😀 a ja som bol On 😖
hmm... nemám na to moc pekné spomienky takže vám odporúčam sa zo svokrou o jej móresoch pekne porozprávať.alebo tam(pre dobro malého) radšej ani nechodievajte 😒

tanyja
4. okt 2013

@mirat ja tam chodievam minimálne, a aj keď tam zavítam, tak rozhovory medzi nami neexistujú, ja sa nepýtam nič (brala to ako vyzvedanie), jedine ak ona niečo povie, ale to len ojedinele
to mi je ľúto, že si mal také detstvo a tvoja mama resp. otec to tak nechali, alebo boli tak bezmocní ( ako mnohé matky a otcovia), že ich slovo nezavážilo ? nechápem, ako môže mať jedna stará mama jedno vnúča viac radšej ako to druhé ( dcérine sú vždy "lepšie" ako nevestine, hoc sú to deti ich synov 😠

mirat
4. okt 2013

@tanyja - no moja mama sa ma vždy zastala ale potom bola ona ta najhoršia ☹ (ale oni sa nikdy nemali moc v láske)
vždy sa tam riadne pohádali a ak bol v tom aj alkohol tak aj pobili 😒 môj otec sa občas zastal mňa aj mami ale ináč to bol slaboch 🙄 (niektoré tu na MK vedia o čom je reč)no museli sme tam chodiť bo nám pomáhali s financiami pretože rodičia vôbec nevedeli hospodáriť. 🙄 (a pritom malí slušní plat 😀 )

vieš babka a dedo chceli mať vždy dcéru.no mali šťastie iba na synov (4) 😀 takže keď sa mojím rodičom narodilo ako prvorodené dieťa dcéra boli z toho hotový.a spočiatku si ju aj privlastňovali 😀 😖 napr:môjmu otcovi povedala babka(jeho mama) že nech pošle moju mamu aj so mnou naspäť odkiaľ prišla a nech si nechá iba dcéru 😀 ☹ a inokedy to nebolo o nič lepšie 😒 možno by sa dalo povedať že tvoja svokra je dar z nebies oproti svokre mojej mami 😀 našťastie už máme od nich pokoj 🙂

tanyja
4. okt 2013

@mirat fu, dosť tvrdé ste to mali, tu našťastie alkohol nehrá žiadnu úlohu, skôr primitivizmus mojej svokry, ale ja ju neriešim, skôr beriem takú aká je, ona je v podstate dobrý človek, len to nedokáže každému rovnakým metrom dať najavo.... a že sa ja s ňou nemusím? nevadí...... takéto sa vlastne samo porieši (príde situácia, keď ma zase poprosí o pomoc) , a ja hospodáriť viem a možno aj to ju škrelo, že sme si dopriali a predsa aj niečo zostalo (nezarábame veľa, ale uskromniť sa dá) 😉
asi už máš vlastnú rodinu, žiješ si svoj život a máš svoj pokoj

mirat
4. okt 2013

@tanyja na to som ešte príliš mladý 😀 oni už totiž zomreli ... (rakovina)

tanyja
4. okt 2013

@mirat ach tak, nič príjemné, dôležité je , že už dokážeš stáť vlastnými nohami pevne na zemi a keď budeš mať jedného dňa rodinu, daj pozor, aby tvojim deťom nik neublížil, či už psychicky alebo fyzicky 😉

mirat
4. okt 2013

@tanyja tak to by som nedopustil 😎 🙂

ivetka091
23. okt 2013

No,ja ked som sa vydavala, bola som viacerymi ludmi upozornena na svokrinu povahu. Myslela som, ze slusnym ohladuplnym spravanim bude nas vztah OK, ale to bol omyl. Je to clovek, ktory sa stale do nas stara, chce nas riadit, neustale kritizuje, poucuje. Vzdelanie ma len ucnovku, ja mam vysoku a ona sa z toho smeje, pre nu je smiesne, ked je niekto vzdelany. S MM si vola niekolkokrat denne, kde jej MM vysvetluje, co sme jedli, co sme robili, co chystame, kam pojdeme..No a ona to samozrejme komentuje a ovplyvnuje..to by ste nemali, tam nechodte, radsej spravte toto...Ked si nieco kupime, samozrejme sme zle vybrali, ona by nam lepsie poradila, nad novou sedackou splasla rukami atd.
No nervy, ked uz toho bolo moc, ozvala som sa a odvtedy som najhorsia na svete. Prestali sme sa navstevovat, ale teraz si zvykla, ze k nam pride, len ked nie som doma a vypytuje sa deti, ci sa o ne dobre staram, ci im nieco nechyba... 😠
MM to najskor nechcel vidiet, teraz uznal, ale je na to slaby.. Ona je velmi dominantna v rodine, vsetko vzdy bolo po jej, ked nieco ona neschvalila, tak nebolo vobec..no des.

lalinko2010
23. okt 2013

rada by som vám napísala svoj príbeh, ale každá z vás by krútila hlavou že niečo také existuje a nejedná sa len o svokru, to je osoba xtvárí a môj svokor je kapitola sama o sebe, čo vie všetko, všade bol, len v rit. nie!
dúfam že raz sa vykecám, lebo to nenormálne ťaží, ale žiaľ - svet je malý!
a môj manžel?????? - vyštudovaný, v pozícii a závislý od svojích rodičov, čo robí všetko tak ako oni povedia a ja som no....... keby sa dalo tak dýcha, žije, je, spí a neviem čo všetko robí miesto nich a to nepíšem ešte o svojej švagrinej....

ivetka091
24. okt 2013

@lalinko2010 ak chces napis mi ma ivetka091@azet.sk , aj ja sa rada podelim o svoj pribeh, ahoj

lupape
24. okt 2013

@lalinko2010 aj ja si rada prečítam tvoj príbeh. sa ti aspoň uľavi keď to dostaneš so seba von.