Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

xlucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska265
6. jún 2012

@maznacik007 ďakujem, máš pravdu. veľa krát aj mne pomohla viera a modlitby. človeku to dodá silu a energiu a dokáže sa tak zbaviť veľa trápení.....

xlucia
6. jún 2012

@maznacik007 nepochopila si. nechat dieta manzelovi a ist si pokecat je ok. ale nechat dieta manzelovi a odist lebo prisla svokra je pruser. nechava jaj volne pole

maznacik007
6. jún 2012

@xlucia pozri ti toto brat nemusis kludne utieraj zadok svojim detom aj do puberty.... a nenechavaj ich nikomu...
ale neurazaj tu ine mamicky ze nemaju rozum

doplnene
a co sa tomu dietatu stane ... sak to je jeho otec.... ako ak neveris svojmu muzovi ze sa o vase dieta postara tak potom preco si s nim... ja svojmu muzovi verim a nemam problem viem ze sa o deti postara a postaral sa aj ked boli malicke...

xlucia
6. jún 2012

@maznacik007 co je pravda, nie je urazka. niektore sa stavaju mamami priskoro a nevedia si ustat svoj nazor

xlucia
6. jún 2012

@maznacik007 muzovi verim. svokre neverim

nikuska265
6. jún 2012

@maznacik007 pozri, treba to nechať tak, niektorí ľudia proste musia mať posledné slovo za každú cenu. je to téma o svokrách a všetko okolo toho a nie iných urážkach a rýpavosti niektorých mamičiek za každú cenu. niekto proste rád vyvoláva hádky alebo čo. venujme sa tomu o čom je téma a iné nechajme bokom, fakt to nemá cenu.

kocuuurik
6. jún 2012

@nestastna_nevesta svokra tu nebude vecne...

mimkaa2607
6. jún 2012

@nikuska265 možem sa opytat čo sa tu deje?... prečo adusik na teba tak utoči?...

lilitela
6. jún 2012

@xlucia Vies, s niektorymi ludmi si poriadok nespravis. Ak si si spravila so svokrou, tak len preto, ze asi nakoniec sama chcela.

mimkaa2607
6. jún 2012

@maznacik007 neboj sa ja ked som isla X krat okolo nich tak som si povedala, že nech sa im dari ... nikdy som im nič zle neprijala ... ja to už vazne beriem tak, že to patri k životu ... proste dve osoby sa nemaju radi ... ja som si brala manžela a nie jeho mamu ... manžel ich ide sem tam ide kuknuť ... ale to je všetko

xlucia
6. jún 2012

@lilitela neviem ti povedat ci chcela. ale nepohol s nou svokor a ma styroch synov a nepohli s nou ani oni. chcelo to cas, pevne nervy a neustupnost. a skusa doteraz, ale ja si hranice drzim. ak chce byt s detmi, musela ich zacat respektovat, aby ich neohrozovala. preto pokladam za zle uvolnit svokre pole a odist. to nevadi ze je tam nikuskin manzel. no ale ved ona neskor pochopi

nikuska265
6. jún 2012

@xlucia ty už láskavo neútoč, neurážaj!!!! ty sa zrejme za svoj vek hanbiš,keď ho ani nezverejníš,zrejme máš viac,ale rozumu menej!!!! keď nemáš čo múdre povedať,tak radšej ostaň ticho,lebo tie bludy čo dávaš.......
staraj sa o seba už konečne!!! a furt trepeš o uvoľňovaní pola svokre, sa spamätaj!!! akože keď manžel stráži dieťa a medzi tým príde jeho matka,tak som nezodpovedná, hej? tak lepšie by bolo keby mi nič nevravel a za mojim chrbtom by sa stretol so svojimi rodičmi,nech sú akýkoľvek?!?!? hlavne že ty si tá najmúdrejšia, nikto si nedokázal spraviť so svokrou poriadok len ty, no novodobý spasiteľ si!!! ja robím to,čo uznám za vhodné a ty sa absolútne neobávaj a hlavne nestaraj o to, čo ja budem mať so svojou dcérou za rok,či za 2. je to moja vec!!!!!!! ja som sem neprišla diskutovať o výchove, ale povedať pár slov o svokre!!! ale s tebou to nemá cenu, pre mňa za mňa buď všade s deťmi aj na WC keď ..... keď si myslíš že je to správne!!!! ja sa nestarám do tvojej výchovy a ani nebudem, nepovažujem za nutné,ale ty zrejme áno. ja za 20 rokov, tu zrejme budem čítať o ďalšej nepríjemnej svokre a viem presne ktorá to bude!!!!

nikuska265
6. jún 2012

@mimkaa2607 nie adusik,ale bohužiaľ iný zakomplexovaný človek

xlucia
6. jún 2012

@nikuska265 posledne prispevky odpovedam maznacikovi a inam maminam, tak sa do toho nemontuj. tak ako ty, aj ja si mozem povedat co si myslim. ze sa uz ty tu storcujes ako trojrocna a urazas sa ze nesuhlasim, je uz tvoja vec

mimkaa2607
6. jún 2012

@nikuska265 jaj 🙂 netreba sa dať vytočiť ... 🙂

nikuska265
6. jún 2012

@xlucia rozprávaš o mne,takže mám k tomu čo povedať!!! a ty že rozoberáš veci,do ktorých ťa nič a nepatria ani do tejto témy je akože v poriadku?! a ja ak s niečim nesúhlasim,tak to poviem úplne iným spôsobom - slušným, ale slušnosť tebe asi veľa nehovorí. jediné čo vieš je hneď útočiť a urážať. inteligencia ťa asi obišla. a ako vidím, dupnúť si a mať posledné slovo za každých okolností proste musíš mať! také chudery nechám tak, múdrejší ustúpi a je jasné kto to bude. ja sa nepotrebujem hádať s takými ...... ako si ty. to,že som a budem dobrou matkou viem, a že si raz niekto buchne hlavu a bude sa snažiť vyvrátiť mi to ma nerozhádže. takže ty si tu ďalej trep o svojom, vidieť že tebe dávajú aj iné maminky za pravdu - aspoň ty si to myslíš,lebo reakcie a komenty hovoria o inom, ale zrejme nevidíš ani to a ďalej si budeš kvákať o tom svojom. tak nech sa páči. pokračuj. ja odchádzam z tejto témy a viac reagovať na teba nebudem, to sa jednoducho nedá ... ignorácia takých ako ty,jediné riešenie. maminky ďakujem za podporu a "like" mojich komentov, ale ja idem...

xlucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandm
6. jún 2012

@xlucia musim sa @nikuska265 zastat. urazas ju a nemas preco. To, ze nechava na chvilu svoje dieta s manzelom je uplne normalne. Pred par mesiacmi im s dcerkou pupocnu snuru prestrihli tak preco by mala byt stale pri nej? Otec dietata je rovnako rodic ako matka. A kedze nekoji moze ju plnohodnotne nahradit. A pokial mu ona doveruje tak nevidim dovod preco jej vycitas nezodpovednost??
aj ja mam vysoku skolu ale nikdy ma nenapadlo si preto mysliet, ze som nieco viac... Na intraku som zazila teda rozne typy takze VS nie je ziaden patent na rozum... a ako sorry ale ked porovnam jej a tvoje nazory tak mi pride zrelsia nikuska. 😉

e_l_e_n_k_a
6. jún 2012

@xlucia no mam pocit,ze ty mas od inteligencie velmi dalekooooooooooooo....lebo inteligentny clovek neuraza niekoho kvoli veku atd ako ty
@nikuska265
...vies kolko je vysokoskolsky vzdelanych svokier??? a inteligencia ja u nich na mrtvom bode....
....aj ja som riesila isty cas navstevy u svokry tak,ze tam uz chodil len manzel s detmi...vies dokedy ? kym deti nezahlasili,ze oni tam chodit nechcu....a viac ich tam manzel nebral! takze ziadna naviazanost ,ziadna vymena matky za babku!!
...a mozno to u nikusky pomoze ,ze jej svokra uvidi,ze s malou sa im nebrani stretavat a tak sa niekedy aj vztahy upravia cez deti.
...ale to taky inteligentny clovek ako si ty,asi tazko pochopi!!!!
hej a este jedna vec! aj som bola matkou ako 21 rocna a co? som horsia ako matka ,ktora skoncila vysoku skolu a porodila decko v 30-ke....jak ubohe mas zmyslanie.... priprav sa na to,ze tvoja nevesta ta z velkym nadsenim neprijme. prajem ti vela stastia v zivote

xlucia
6. jún 2012

@e_l_e_n_k_a nuz ak mam od inteligencie daleko preco si mi pred hodinou oznacila moje prispevky "paci sa mi" ? ty nevies ćo robis?

zlatica36
6. jún 2012

@xlucia inteligencie nemas vobec!!! to ze mas vysoku skolu,ti nezarucuje aj dostatok inteligencie!!!tvoje reakcie su toho dokazom!!! inteligentny clovek neuraza!!! to akoze co si tym chcela povedat?citujem "inteligencie mam dost, na rozdiel od teba som si najprv spravila vysoku skolu a pod. a potom som mala deti. a tvoje chovanie je nezodpovedne. nuz ale este si primlada aby si to pochopila"
@nikuska265 je urcite taka ista matka ako ostatne,ktore svoje deti lubia!!!!!
ja som mala svoje babo dva mesiace pred 21! a vies preco? lebo keby som to babo nemam vtedy ,tak by som ho uz asi nemala nikdy... ale ty si pristara na take nieco aby si to pochopila!!!!
.... nikuska sa tu chcela vyrozpravat ako ostatne baby.....a tvoje utoky na nu boli ubohe..... ty si nam tu predviedla dokonalu kopiu hasterivej svokry !!!dakujem ti velmi pekne za to! aspon tie baby co maju fakt velmi pekne ztahy so svokrami videli ako sa svokruse spravaju k svojim nevaestam....lebo ty si nikusku posadila do ulohy ubohej soplane,ktora hovno vie a seba do role vsemohucej a vsevediacej svokry,presne tak ako to mnohe svokry robia...len tak dalej a tvoja nevesta ci zat ta budu velmi "milovat"
este jedna otazocka...viem je mi do toho velke ho... ,ale ked ti pride tvoja dcera ako 20rocna tehotna ,tiez sa budes tak do nej navazat??? len mi prosim ta neodpovedz,ze tvoja dcera bude mat dostatok inteligencie,najprv vystuduje VS atd a potom bude mat deti... lebo to ziaden rodic nevie ako jeho dieta dopadne...a vacsinou si dieta vyberie inu cestu v zivote o akej snivaju rodicia... vela stastia v zivote ti prajem 🙂

e_l_e_n_k_a
6. jún 2012

@xlucia prepac,to bolo omylom 😉 ,chcela som dat "paci sa mi to" na prispevok nad nim 😉 od
@nikuska265 ,uz som to napravila 🙂 prajem pekny den. a viem co robim,ale niekedy sa stane ,ze clovek sa pomyli...to by mal tak inteligentny tvor ako ty ,vediet 😀

xlucia
6. jún 2012

@zlatica36 dakujem. nauc sa citat, navazat sa do mna zacala ona v zmysle ze nie som dostatocne inteligentna. ja som to nespominala. nuz ale ake pozicaj take vrat. a inak si ju presne vystihla. neskusena soplana. chybaju jej skusenosti. a neuzna si chybu. skusene mamy vedia ze od malickeho babetka sa bezdvovodne neodchadza. za tym si stojim.
dceru nemam, mam synov, myslim a dufam ze sa budu chovat zodpvoednejsie.
a s nevestami nebudem mat problem, mam odstup, nebudem sa im starat do zivota a uz vobec sa pchat na navstevy neohlasene, alebo trhat vnukov s ruk a podobne veci co tu citam
a jezaujimave ako horlivo obhajujes nikusku a pritom je to tvoj prvy prispevok na MK. zeby zvdojeny nick 😉

xlucia
6. jún 2012

@e_l_e_n_k_a no esteze si sa uz tak zorientovala 😎

vladuska99
6. jún 2012

Ja som neni este ani vydata,a mam s nadejnou svokrou peklo..dokym byval moj priatel doma bolo dobre,ked sme isli byvat spolu k jeho babke nebola nadsena,ale dalo sa to chvilu zniest..no potom nam zacala lozit do izby este ked sme spali,chodila tam kazde rano pred robotou,aj po nej,a ma neskutocnu maniu vsetko upratovat a vela krat sa stalo ze mi poprekladala veci..stale mi vycitala ze nic nerobim-a to som studovala mala som pred maturitou,chodila do roboty,pomahala mojej mame a este aj babke ale proste nelesklo sa vsetko a bolo zle.az som sa nastvala a dala mojmu na vyber,bud jej to zatrhne alebo idem domou.a aj som isla a on somnou.a to este len zacalo peklo.denne vyvolava 50krat,stale ho otravuje,stara sa do vseho..a teraz cakame babetko,a odkazala mi ze naco mi je dieta ze to bude dalsi socialny pripad-odsudzuje ma za to ze moja mama je invalid...a uz som to nevydrzala a vykricala som jej ze naco chodi do kostala,a ze mohla mat nielen syna ale aj dceru a vnuca,a ze je iba na nej ci bude mat drobec babku alebo nie,ale ako to tu citam som rada ze ma nechce ani vidiet,a to jej vyvolavanie prezijeme,vypneme zvuky😉

zlatica36
6. jún 2012

@xlucia no ja memam cas,sediet tu na mk stale a registrovala som sa tu len minuly mesiac...
-doteraz som do ziadnej diskusie neprispela (len som to tu parkrat citala).....
-preco by som sa jej nemohla zastat???? sak aj ine baby jej dali za pravdu.to ked ti niekto odporuje,tak hned musis zacat "skriabat a hryzt"???uz sa nevies ako obhajit,tak ma podozrievas zo ZDVOJENEHO NICKU??? je to uplne inteligentna reakcia.....
-no a uz asi som sa naucila citat,lebo v tvojom prispevku som nasla par chyb... to ,aj ked pises anglickou klavesnicou,by sa ti ako vysokoskolsky vzdelanej osobe nemalo stat
-a ja som ju nenazvala neskusenou soplanou!!! nauc sa citat ty! ja som len napisala,ze ty si ju posadila do takej ulohy!!! a aj si to potvrdila odpovedou na moj prispevok!!!
-este mas len male deti a uz tvrdis,ze nebudes mat problem s nevestami??? uz teraz mas odstup??? gratulujem !!! dalsi dokaz tvojej inteligencie!! . -ale to ty jednoducho nepochopis... lebo si prilis neskusena na to aby si mohla robit take zavery.... aj ja mam dvoch synov,ale kde je zaruka toho,ze budem dobre vychadzat s nevestami??? zijem v zahranici,tak o to je to tazsie,uplna ina mentalita....
...ale ja som mala nastastie moju mamu,teda este ju mam 🙂 , a jej nevesty,moje svagrinky zlate si ju nevedia vynachvalit! a uz su mojimi svagrinkami viac ako 16 rokov a nebol problem.
...toto bol moj druhy a posledny prispevok v tejto teme !!! ja nepotrebujem ,aby ma niekto z niecoho obvinoval...

tyssa
6. jún 2012

myslim ze xlucia to myslela tak, ze by sa bala nechat dieta spolu s manzelom a svokrou-ktora je pod vplyvom alkoholu, zeby proste odisla prec od babatka ako nikuska, urcite nechcela urazit nikusku, moj otec teiz este pil, ked sa mi narodil prvy syn a ja som sa od syna ani nepohla a tiez by som ho nenechala /aj keby tam bol manzel, aj moja mama - aj ked im doverujem, ked otec prestal pit-musel si moju doveru ziskavat naspat.../
moj nazor-od dietata sa nepohnem do isteho veku, mladsi syn ma 15 mesiacov a bol par krat s mojim otcom, mamou alebo svokrou max. 2 hodiny bezo mna- isla som s muzom na nakup, asi mam zastarale nazory, ale ked si vytvorim rodinu a mam deti, nebudem chodit sama po kamoskach, ked idem von tak s celou rodinou, ja som sa ale vyburila na vyske v 20 a rodinu som si zakladala ako pomaly 30, takze chapem aj nikusku, ze potrebuje vypadnut za kamoskami

xlucia
6. jún 2012

@tyssa vidim ze ty si to pochopila, dakujem, mozno z tvojho podania to konecne pochopia aj ony

maminuska
6. jún 2012

@xlucia nie často sa do tejto témy zapájam , ale :
nechat trojmesačné nekojené dieta s manželom - prečo nie ? 🙂 , ja som nechávala kojené dvojmesačné dieta s opatrovatelkou kým som pracovala a necítim sa ako nepolnohodnotná matka.
"Nechať trojmesačné dieta a íst kecat s kamoškami" - preboha prečo nie ? Nehrajme sa tu na dokonalé maminy, lebo nimi nie sme a tie čo si myslai že sú dopadnú ako v tej reklame .

" Martinko kakavko " Ale mami ved mi je už 40. . ( manželka spí vedľa )

Založením rodiny a narodením detí nekončí náš život a tá ktorá sa "obetovala" pre rodinu často končí opustená a zranená manželom , detom lezie na nervy , nemá vlastný život , svoje záľuby a potom to takto dopadá .