Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tadotami
30. sep 2010

@miruska15 cooooo?a to este neni mrtva?co sa s nou tolko rokov cickas.sak burinu treba likvidovat.dat ich vsetky na jeden ostrov a nech sa medzi sebou povrazdia.

zuzul1310
30. sep 2010

@pampela Pre vás by bolo najlepšie riešenie odsťahovať sa, ale to určite viete. Viem že je to ťažké z jedného platu pri výdavkoch na dieťa. Moji svokrovci sú s malým tiež len vtedy keď tam ideme my, ale ja to tak chcem, tiež ich extra nemusím, takže som spokojná. Keby ste tam nemuseli bývať, tak ti je sveta žiť, svokra sa bude starať o dcérenku a ty by si mala kľud. Nemáte šancu odísť od nich?

miruska15
30. sep 2010

@tadotami nie a nech si požije ešte dlho.Ostala ako pes sama asi zato aka bola.Chcela byt sama tak je.Ja si s nou špinit ruky nebudem ony si ich zašpinia ty čo to od nich bude najmenej čakat a to chce čas a ja ho mam.Ja si počkam ako jej dcerenka zavari.

pampela
5. okt 2010

No moja svokra je taka úžasna, že už 5 dni vôbec nevidela malého. A to bývame u nich v podkroví. Ešte k tomu je chúdatko malinke choré a ani ju nezaujíma ako sa ma. ☹

depecko
6. okt 2010

pampela buď rada že ju nemáš stále za zadkom.ja mám opačný problém,stále chodí k nám o všetko potrebuje byť informovaná...a to ani nemáme bábo.
Rob si po svojom🙂

pampela
6. okt 2010

@depecko no to by som tiež nechcela,ale trocha záujmu o malého by nezaškodilo. Dole sa o druhého vnuka stara den čo den. nosí mu sladkosti a na našho sa nepríde ani pozrieť. ☹

barborato
8. okt 2010

tak vyhybala som sa tejto teme ale nedami. Dnes sa zas mojej svokre podarilo. Ked sme sa rozpravali o tom co kupime mojmu malemu na 1 rok som povedala ze mu chcem kupit tie lopticky co to byvaju v tych detskych centrach a volaku vkladacku prve co povedela to nekupuj ja to kupim ty si nieco vymyslis a na oblecenie ti dam penieze. Taka som bola rada lebo posledne darceky dopadli strasne. Mal 6 mesiacov dupacky a podobne veci uz nenosil a ona mu kupila dupacky na 3 mesiace + gate na traky kde chybali gombiky material ani komentovat nebudem ako som to doniesla domov tak som to dala do krabice s vecami co uz nenosi a za chvylu ked to budem upratovat a triedit to vyhodim. Hracku mu kupila volake auticko z benzinky shel za 2 eura co mu do teraz nemozem dat.Tak takemuto rieseniu som sa tak potesila hracky mame dohodnute oblecenie som behla do H&M nakupila a zaniesla jej spokojna ze mam to co som chcela ja. Ale dnes volam dojdite zajtra na pol stvrtu a moja svokra:"Ozaj Barborka tie hracky som mu nekupila naco ved ich ma dost a mala by si len bordel a aj tak by to len pokazil kupila som mu este mikinu a pancusky". Chuda dieta keby sa takto zachoval kazdy co by mal z tych narodenin. A ako sa ma to dieta rozvyjat ked nie hrackami. Ja viem ze mate aj vecsie problemi so svokrami ked mna ta moja tak strasne vytaca takymi blbostami. Dakujem za tuto temu aj ked mi nikto na to nic nenapise neskutocne sa mi ulavi.

arrett
9. okt 2010

@barborato Heh, to je čo za potvoru. Čo nemala cas, alebo čo? Veď keď nemohla, tak ti to hádam mohla oznámiť. Že to nechce kúpiť, že nemá čas, že nemá peniaze, že sa jej to nepáči... Ach jaj. A ako si to poriesila? Bez hraciek? Či si niečo stihla kúpiť? Ja svojmu velanekupujem, no moji svokrovci vôbec. Vlastne oni nič nekupuju. Aj kocikovat boli za 11 mesiacov raz. Bývajú 10 km od nás a nepomôžu ani za ten svet. Vedia že som tehotná, často bývam unavena, keby aspoň malého pokocikovali. Aaa škoda si kazit deň. Kaslem na nich. Poradim si aj bez ich prítomnosti. Aspoň mi adrenalinnestupne.
Držte sa baby. Pekný deň bez jezibab

barborato
9. okt 2010

@arrett - nie my mame volake hracky kupene to by moj manzel nedovolil aby sme mu nekupili hracku len ma to nastvalo lebo ked sa rozprava je hrdinka ale ked ma doist k cinu tak zdupka. A co sa tyka kocikovania ja neriesim ked som bola tehotna nic ine som nepocuvala len ona mu nakupi ona ho bude chodit kocikovat a bla bla bla. Teraz sa ukaze raz za mesiac nekupi mu ano ho....no s prepacenim to ma az tak nesere moji rodicia mu kupia aj modre z neba a kocikovat ho nebola ani raz. A jedine co od nej pocujem ved ja ti ho pomerkujem nedam jej ho ani keby sa neviem co stalo prebalovala ho 4 krat to mi zakydala cely gauc od kakania dala mu zle plienku vzdy sa mi hned prestal nakrmit ho nevie ako 6 mesacneho ho krmila lyzatkom a dala mu do ruky brumika na papaj chodacik v tych malich grambdavich rucickach ho celeho rozmelnil a este mu dola do riti ze co robi. Tak som jej povedala ze moje dieta bit nebude a ked sa nenauci k nemu chovat nemusi ani chodit. Este stasie ze stym suhlasil aj manzel.

santeen
9. okt 2010

@barborato arrett Ba ☹ by ja Vam dam teraz dool moja: vyberali sme kocik , tak som jej ukazala na prospekte ze aky , no dobre , clovek caka ze ho nejako okomentuje a ona , ze naco sme vyberali kocik , ze aka skoda ze jej vykŕadli pivnicu ze by nam dala kocik co mal este moj manzel pred vyse 30 rokmi ze ten bol este dobry , ja som myslela ze odpadnem, ja som strasne zvedava ze co dostane mala od nej, najradsej by som bola keby nic, lebo picoviny nepotrebujem, a vrchol drzosti je ze preco k nej nepridem, no tak si predstavte ze ona P.... nic cele dni nerobi ma doma bordel ( je sama svokor zomrel) ale ludia zenska aa taky bordel , hadam necaka ze jej pridem upratovat s bruchom tu spinu , mimochodom cele dni len pozera tie zapi.... telenovely a mne povie ze co nepridem, o tom potom ze sa mi chodi uz trochu castejsie, ale mohla by si zdvihnut ten zadok a prejst sa a prist , mam s nej nervy , a hlavne ked prideme s manzelom k nej bude mi nuket 4 krat jej poviem ze si neprodi ☹ mmm a ona potom este 25 krat mi to nuka lezie mi to na nervy , uz som si povedala ze jej budem robit to iste co ona mne , ale nechcem byt ani tak P... a´ko moja svagrina ta jej nepride ani zablahozelat ,a keby som si mala pomysliet ze tak hnusne ako by som sa spravala k svokre by sa mal manzel spravat k mame asi by som ho odstrelila , no skratka hroza som uz s nej hotova, a To Vam tu teraz poviem ze malu jej nedam ani na prechadzku lebo nechodi ani cez prechody a to aj vtedy ked ho ma 10 m pod nosom minule som ju videla a skoro ju zrazilo auto no ja to nebudem risskovet nech si povie kazdy co chce jednoducho ju nedam , nie je to hracka .... Mam nervy ked si nanu spomeniem!!!!
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zuzkat1
9. okt 2010

@santeen 🙂 moja svokra malu este ani nedrzala a to uz ma 8,5 mesiaca🙂

som sa sem votrela..ale tato tema je zaujimava🙂

santeen
9. okt 2010

@santeen co mam robit neviete , lebo ja som zufalas a to este mala nie je ani na svete som velmi hnusna?

santeen
9. okt 2010

@zuzkat1 🙂

zuzkat1
9. okt 2010

@santeen ja mam stastie🙂 lebo ani mm jej malu velmi nechce davat... teda ked poviem ze mala ke nej nejde tak nejde... stretavame sa len vonku na prechadzke a asi 3x bola u nas... malej doniesla ked sa narodila vedierko do piesku!! a asi 5 malych plysovych zvieratiek vhodnych pre deti od troch rokov... mala mala asi tyzden atkze to vsetko vyuzila... ona uz ma 2 vnucata dcerine deti... a nemozem povedat ze ivćh nema rada,lebo to by som klamala... ona ich zboznuje a asi aj moju malu..len mam pocit ze jej pohodlie jej je prednejsie ako starostlivost o vnucata... a ja teda nemam potrebu davat jej malu... a mm neprotestuje🙂 kocikovat ju? to len ja a asi 2x bol manzel... a pikoska🙂 moji rodicia byvaju 50 km od nas ale ked som potrebovala ist k dr a manzel si nemohol zobrat dovolenku tak miesto toho aby mi moj muzicek navrhol ze ved jeho mama sa postara (byva kusok od nas asi 20minut peso) tak sa ma opytal ci moja mama nemoze u nas prespat🙂

barborato
9. okt 2010

@santeen - s tym kocikom si mi pripomenula ked sme kupovali my kocik som si vybrala vtedy za 12tisic kocik a ona naco taky drahy ved su aj za 5 tisic ved tomu dietatu je jedno v com sa bude vozit a je mu jedno co bude mat oblecene. Ano jemu je to jedno ale mne to neni jedno. A este mi povedela ze ked pojdeme k nim nemusim trepat moj kocik oni maju na povali podotykam su tam mysi a co vsetko ani nechcem vediet volaky kocik co niekde nasla a nic mu nebolo tak ho zobrala no naco budem trepat moj. Ja sa bez mojho kocika nepohnem. A este ked som bola tehotna maju asi 150 rocny dom volade a tam bola na povali koliska z roko 1932. Tak ona ju musi mat ked som sa jej spytala na co jej bude mi povedela ty sa budes moc cudovat moja. Ja som vedela ze to chce pre moje dieta ale ja som uz vtedy vedela ze ho tam nikdy nedam. Potom ju velice opravovala a ja neviem co a dala tam take hnusne krajkove navlecky na ako z roku 1932 a chcela mi ju dat domov. Ked som povedala ze ja taku hnusobu nechcem povedala nevadi necha si ju doma a cakala ze jej budem davat Matka tam spavat alebo co. A najviac ma pobavilo ked sa raz pokusala ho tam polozit sa tak rozplakal ze som ho musela utesovat asi 15 min.Teraz je znovu na povali. A co sa tyka bordelu neriesim ked som upratovala ked sa mal mali narodit tak prisla a prve co sa opytala naco upratujem ved tomu dietatu je to jedno. A ona chova 7 psov a behaju jej po dome hnus bordel ako v opicarni ani sadnut si nemozes aby si sa nezadrbala. A ten smarad nebudem ani pisat.

zuzkat1
9. okt 2010

@barborato ja mam so svokrou tiez chvalabohu len male problemy ale vytaca ma hrozne🙂 ked prisla po porode k nam ze na prvu navstevu... uz som tu pisala santeen ze malej doniesla (tyzdnovemu babatku) vedierko do piesku🙂 a saty co jej kupuje to malej ani nedavam... raz kupila nieco pekne aj to je malej este hrozne velke ... mozno o rok jej to bude fajn🙂 ale darceky kupuje len na sviatky... mam pocit ze to robi z povinnosti... ale nevadi... svokor je fajn... ten obcas len tak nieco donesie a este nikdy to nebola hlupost ... ja by som bola radsej keby svokra nic nekupila ale radsej dala prachy aj keby len 3 eura..stale mensia blbost ako tie jej darceky😀

santeen
9. okt 2010

@zuzkat1 jajaaaajj ja nechapemmmm

santeen
9. okt 2010

@barborato no len dufam ze nebude nic take skusatt

zuzkat1
9. okt 2010

@barborato 🙂 jaj tak mate fakt veselo... koliska ma pobavila🙂 ja som s malou este ani nebola u svokry🙂 len raz ale to bol doma len svokor isli sme mu blahozelat k narodeninam🙂

zuzkat1
9. okt 2010

@santeen co nechapes?

santeen
9. okt 2010

ja nechapem ako mozu byt taketo hnusne , moja svokra bude mat prve vnuca a ani jej nedokaze povedat malinka ale ina co mu kupim ako , je to take neosobne uz odkedy jej hovorime ze to bude malinka a nevie asi ani len vyslovi dieta a to j e pani profesorka Slov jaz. no mam dost a okr. toho je strasne naviazana na manzela, ako keby nechapala, ze uz ma vlastnu zenu a zachvilu aj dieta

santeen
9. okt 2010

@zuzkat1 no tie potvory co ich volame ze svokri

zuzkat1
9. okt 2010

@santeen chvalabohu toto nemusim riesit🙂 ale to bude tym ze manzel k nej nema ktovieaky vztah... takze nam da viac menej pokoj... u nas su to drobnosti co ma vytacaju...

santeen
9. okt 2010

normalne zavidim babam ktore maju taky super vztah so svokrami ako s mamami !
ale neviem ako sa proti tomuto vsetkemu da bojovat, moja mamca mi hovori ze vsak to chvilu pretrp a pridi domov, trochu hnusnnneee: ze aj tak tu dlho nebude !

santeen
9. okt 2010

@zuzkat1 no a u nas je to tak ze muz nema otca od 19 ona je sama a aon je dobracisko od kosti, brat sa tam ani neukaze on je zase darebaka aj so svagrinou a trpime iba my dvaja , kolko krat pride ze je nahnevanyy a co mame robit chudak musi to drzat v sebe aby to neprenasal namna a tak ide radsej s otcom von

zuzkat1
9. okt 2010

@santeen no moj muz otca ma ale nezije s jeho mamou...teda ziju v jednom byte ale nie spolu... nemali prachy na kupu dvoch bytov tak tam ostali,ale ten byt je dobre rieseny a hocikedy sa tam ani nestretnu🙂 moj muz matku ignoruje pomaly viac ako ja... ja jej nepoviem nic kym ma fakt nenastve co sa podla mna velmi blizi,lebo mala ako rastie tak bude chceiet ze nech u nej ostane a tak...navyse co ma tu sesternicu - muzovu neter- tak to je hrooozne rozmaznane decko a svokra stale ze moja mala ze kedy sa uz bude hrat so svojou sesternicou... no NIKDY! neviem proste ja k tej rodine nemam ziadny vztah... a inak aj manzel vida svoju sestru tak raz za rok🙂

santeen
9. okt 2010

babenky utekam idem dat prat a niec porobit aby som nebola ako lemra, svokra

zuzkat1
9. okt 2010

@santeen co je uz taka stara?
ale idem uz off...odpoved precitam inokedy.... papa

chanel5
9. okt 2010

baby, nechcem byt hnusna ale mam pocit, ze niektore tu robite z komara slona. Co tu citam je kopec veci nad ktore sa da povzniest a nie si zbytocne strpcovat zivot. Aj mne svokra nuti kadejake stare veci, bud slusne odmietnem alebo zoberiem a odlozim do pivnice 🙂 A k nevhodnym darcekom: tiez tie polske pancusky nenavidim:~) ale o tom su darceky nie o tom, ze si vyberiete co sa vam paci, to potom straca na care a neskor sa divime, ze ake su tie dnesne deti, ked im nie je nic dost dobre.

santeen
9. okt 2010

@zuzkat1 mozu sa hambit a manz . brat aj tvojho muza sestra , je to vsetko divnne neviem ako to dopadne ale myslim ze s toho vydem ja ako P... ale nevadi radsej ja ako maoja malaaa!