Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ninka.b1
13. máj 2012

@baklik no toto si aj ja hovorim vždy, že nech mi len niečo povedia, ale vtedy ma nič nenapadne taka som zaskočena! vieš ja som v decembri potratila ☹ a minule mi svokrina sestra zahlasila, aby sme si na prazdniny vzali švagrinine dieta, ako mi to hrozne padlo ☹ na nič som sa nezmohla!

korenbaba
13. máj 2012

@zuzkaremiaska facka? 😀

baklik
13. máj 2012

@ninka.b1 no ved toto je to, ze clovek zostane az zaskoceny takymi blbymi recami...
tak to ma mrzi. ja som tiez raz potratila, min. rok v januari, ale hned po prvom cykle sa nam zadarilo. neboj nic, aj vam sa este zadari. 😉 ja som si po tom tak hovorila, ze aspon viem, ze mozem byt tehotna, pretoze som bola obklopena vela parmi, ktore mali problem vobec pocat...
ja som nad tym tak premyslala, ze oni, takito ludia, to mozno tak ani nemyslia, ze chcu zaskodit, oni su jednoducho taki, ze co ich prve napadne, to vytresnu, bez toho, aby premyslali o tom, ako to padne tomu druhemu... 😒

ninka.b1
13. máj 2012

@e_l_e_n_k_a no vieš ale mi ešte dieta nemame, hoci by sme velmi chceli.. tak ja som si už vypočula všeličo od nich, ale svine ake su vyscane nikdy mi nič nepovedia pred mm ale pomalinky sa to začina vyplavovať,, teraz mame zase doma veselo 😒 mm je krstnym švagrininym detom, nebudem opisovať ako ho do toho donutili skratka je! a teraz bude prijmanie, ja som povedala, že nepôjdem,lebo sa nebavime už neaky ten rôčik a ešte mi aj nadala s tym vysvetlenim kdo je akdo nieje rodina 😀 no a teraz pozvanie ake dostal manžel cez telefon: "Ja som si povinnosť splnila a pozivam ta a je na tvojom charaktere ako sa rozhodneš 😀 " ako bola som prekvapena s mm reakcie povedal, že bez svojej manželky nepôjde! ja mu nebranim ale som rada, že sa tak rozhodol a podržal ma 😉

ninka.b1
13. máj 2012

@baklik tak ano nemyslia ale ked je toho vela?! niekedy mam 100 chuti tiež byť taka svina, ale ked k tomu dôjde tak to neviem 😀 ja mam taku prostoreku svokru a aj jej sestru ta čo ma najazyku to aj vypluje, ona normalne nerozmyšla! ani jedna 😀 svokra ma vola že "dievka" 😀 mm tvrdi, že to mysli v dobrom 😒 ale ja pochybujem podla mna ma uraža 😀 😎

baklik
13. máj 2012

@ninka.b1 spravna reakcia! no neviem, ci by ten moj vytresol nieco podobne zo seba... to by hadam radsej sam isiel. no co uz..

dada1212
13. máj 2012

@zuzkaremiaska no to že ti kvôli tomu nechce dať peniaze pekné nie je.
neviem či sa to stalo už aj predtým, že sa takto k tebe choval, ak áno, tak pozor na takého muža.
alebo či je to len v tom, že si naštvaná a neustále tú situáciu riešiš nie práve citlivým spôsobom. lebo aj jeho mohlo veľmi poznačiť, že sú vzťahy také aké sú. možno mu robí problém sa s tým vyrovnať, takže treba mať na pamäti, že je to jeho mama, ktorá ho vychovala, ktorú určite veľmi ľúbi napriek všetkému a veľmi si premyslieť že či nepotrebuje skôr povzbudiť alebo rozprávať sa o tom trochu citlivejšie, lebo nevhodné slová, hnev, zveličovanie a podobne mu veľmi nepomôžu.

ninka.b1
13. máj 2012

@baklik no ved ešte nieje po primani - to sa ešte môže zmeniť 😀 stači aby mamička na neho zatlačila že "TO SA PATRI" vieš toto je hadam prvy krat čo sa ma takto zastal, ale asi ho naštvalo to, že nadavala aj na moju rodinu a tu ma mm rad a rozumie si aj s rodičmi aj s bratom mojim... Tak asi to ho presvedčilo!

kukucka1982
13. máj 2012

@e_l_e_n_k_a mrzí ma, že také ženy ako tvoja svokra chodia spokojne po svete a dokážu sa pozrieť ľuďom do očí bez kúska hanby...ako môže na teba takto nadávať a ešte pred deťmi? mala by sa hanbiť.
my to máme podobné, odkedy som otehotnela som pre matku môjho priateľa len beštia a vypočítavá osoba a neviemčoešte. lebo tým že som otehotnela som si ho už úplne pripútala k sebe a splnil sa môj zámer aby som ho dokonale ovládla. podľa nej sa mm nevie bezomňa ani vysrať (tak to napísala do mailu čo poslala jemu aj svojej rodine), odkedy je so mnou, správa sa ako robot a robí len čo ja poviem (pritom u nás je to skôr naopak, určite ja nie som tá čo rozhoduje a rozkazuje a určuje pravidlá). priateľ je rozvedený a má 9-ročnú dcéru z toho manželstva. malá chodieva k nej, lebo je jej babka a ona ju kŕmi takými blbými rečami o nás, že mi je z nej zle. že sme si spravili decko a už k nám nebude chodievať a aj o tom, že čakáme bábo sa dozvedela malá od nej, hoci sme jej zakázali jej to povedať, kým nebudeme na to pripravení všetci . keby nadávala len na mňa pred ňou, tak mi to je jedno. ale na mm ? veď to je hrozné, keď musí malé dieťa počuť také škaredé nadávky na otca, ktorého ľúbi a on ju tiež...celý čas nadávala na bývalú ženu mm, aká bola hrozná, a teraz sú pomaly najlepšie kamarátky, stále sa stretávajú a kujú pikle ako by nám spravili zle.
no, je toho kopec, až to vyvrcholilo tým, že teraz naša 7 týždňová dcéra nebude mať 2 babky ale len jednu, a to moju mamu. ešte aj moja mama sa to snažila dať dajako dokopy a stretla sa s ňou, rozhovor super, a keď sa rozišli, tak svokra začala vypisovať mojej mame debilné sms že aké decko vychovala (mňa). je to strašné, keď mi prišla po pôrode od nej sms, že naše bábo ako vnučku nepotrebuje, lebo má aj tak ďalšie 3 vnučky.
fuj, som sa normálne rozčúlila teraz...ale pomohlo mi dostať to zo seba von... 😉

d.j.
14. máj 2012

@e_l_e_n_k_a prave ze nema :( inak by som sa jej asi aj prebehla. a viem ze to bola svokra na 100% lebo bol muz v zahrade a videl ju a co ma este viac vytocilo, nic jej na to nepovedal, a mne povedal ze noa? som myslela ze ma roztrhne tak mame tichu domacnost.

mamavera
14. máj 2012

@zuzkaremiaska nehnevaj sa, ale nechápem, na čo zbytočne vyrábaš vvo vzťahu so svojím manželom dusno. So svokrou dlhšiu dobu nekomunikujete, vôbec by som nastáčala na ňu reč. Čo tým chceš dosiahnuť? Tým, že budeš poukazovať na to, že vás ona obchádza a hádať sa s manželom svokru nedonútiš, aby sa zaujímala o vnučky. A vlastne chceš to ? Nie je lepšie takto, keď spolu nekomunikujete a máš pokoj? Ja nechápem, prečo sa hádate. Bolo úplne zbytočné na ulici manželovi poukázať na to, ako sa správa jeho mama, pretože on by tiež určite chcel, aby to bolo inak. Keby si to prešla úsmevom a bez poznámok, tak by to manžel ocenil. Takto ho to vyprovokovalo k neprimeranej reakcii. Tým samozrejme nechcem napísať, že súhlasím s jeho úbohým vyhlásením, že si nemáš pýtať peniaze, to je už psychické týranie, ale to je na inú tému.

e_l_e_n_k_a
14. máj 2012

@ninka.b1 ty kokos.... presne ako u nas s prijimanim.... ale manzel povedal,ze ked nevolaju mna a deti tak nejde... a nevolali,tak nesiel.... ani si nechci predstavit jake somariny mu potom vypisovali.... a ze krestanka,a takto si rozbit rodinu...len pevne nervy moja...

e_l_e_n_k_a
14. máj 2012

@mamavera no presne tak ,suhlasim s tebou,ja by som to tiez riesila tak na ulici,ako keby tam ani nebola...vobec by som ani nespomla,ze nas obisla...ako keby presla uplne cudzia osoba...

e_l_e_n_k_a
14. máj 2012

@d.j. tak pekne svokre povedz,ze ju prosis ,aby si nabuduce davala pozor,kam sliape 😀 ....a tak aby to pocul aj manzel... ze noa? ta to aj my by mali tichu domacnost....

monikli
14. máj 2012

@sonita to ti nezavidim to mna uz by viezli na psychiatriu mi budeme oslavovat sami traja tak ako vianoce co moj manzel radsej navrhol ze pojdeme do tatier dost som sa cudovala ale zase sviatky stravit so svokrou nebola ziadna vyhra tak som radsej isla a bolo super ziadna blba svokra

e_l_e_n_k_a
14. máj 2012

@baklik radim ti dobre...daj mu ho!! u nas to vyslo! a tiez tam mali aj spat a maly mal asi 8 mesiacov...ja som sa totizto predtym s manzelom dohodla na ten vikend,ze pojdeme k mojej spoluziacke zo strednej... ale manzel sa potom z roboty zastavil u svokrovcov(bol stvrtok), a ti mu povedali,ze v nedelu im pride nejaka rodina z ciech,ktoru ani manzel poriadne nepozna,nie to este ze ja...svokrovci to vedeli,uz 2 mesiace dopredu a nam to povedali na poslednu chvilu,keby som o tom vedela,tak si nedohodnem trojdnovu navstevu na ten vikend niekde inde,by sme my sli ku kamoske o tyzden neskor,nebol by problem,len treba povedat skor,nie postavit pred hotovu vec.... po dlhej dobe sa spamatali,ze maju rodinu na slovensku a akoze ja som sa mala z toho....
...my sme uz v piatok rano mali cestovat,ked manzel dosiel vecer o 20.00 a mi povedal,ze zajtra nikam nejdeme,lebo v nedelu ideme ku svokrovcom.... jaka zvada bola! som vravela,ze ja idem tam kde sme dohodnuti boli my,a nie kde nam svokra rozkaze!!! a on ze ide ku svokrovcom...ja som vravela,ze dobre,cod ale beres aj maleho...
tak ja som nakoniec odisla ku kamaratke v piatok az poobede a on siel s malym k svokrovcom.... 😠 😠 ....v sobotu rano o 04:00 prisiel s malym za mnou,lebo si s nim nevedeli dat rady 😀 😀 ....a to svokra so svagrinou dokonale matky su.....
vecer nam,teda mne svokra volala,zeby som ja nerozbijala!! rodinu ,a zeby sme prisli aspon v nedelu poobede.... ta ja rozbijam rodinu??? sak som myslela ze ma porazi,tak ona ti povie o niecom v hodine dvanastej a urob to!! a ja mam nieco mesiac naplanovane a mam to kvoli niekomu rusit..... ? ale dobre ,no ...len som sa zhlboka nadychla a som povedala,ze ja rodinu rozbijat nechcem a tak okolo 16:00 budeme u nich....
viete co bola najvacsia ironia toho vikendu???? svokra si splietla datum 😀 😀 😀 😀 😀 . neprisli!! oni jej totizto pisali,ci mozu prist druhy julovy vikend.... a bol JUN..... skoro som umrela od smiechu, :D ...musela som sa smiat,lebo inac by ma porazilo od zlosti,ze mi zase zrobila napriek....
.... si to viete predstavit tu situaciu,ked sme tam dosli ,nachystane vsetko,lebo ku nim mali dorazit v nedelu a ostat do utorka a potom mali ist k nejakej svokrinej sesternici..... svokra nervozna jak pes,mali dojst rano,nocnym rychlikom... a nedosli... a ja jej hovorim,ze mozno sa nieco stalo,ze nedosli a ona ze nie,ze jej pisali ci mozu dojst v cervenci.... a ja jej na to ,ale ved je cerven(jun) ,nie cervenec(jul)..... utekala po list... a naozaj! poplietla si mesiace...

sonita
14. máj 2012

@monikli-v sobotu som potom infarkt nedostala ,niejako som to vydrzala a na moje pocudovanie nedostal od nikoho ani len pusu ,ale som aj rada ,lebo svokra má ten herpes......moc sme sa nerozprávali ,len malého pozerali ako si vybaluje hracky

-ahoj tortu som nerobila nakolko maminy prídu az terajsiu sobotu ,ale svagrinka urobila v sobotu - krstná malého a aj to v poslednej chvíli povedala nech potom donesieme malého pre darceky.Manzel sa chcel íst túlat,ale nemala som tú chut napriek tomu odíst ,ale mohla by som ...Ja neviem co si myslia ,lebo v utorok spravila tiez tortu a ked som niesla domov robotníka-(to je ich ujo) co mi robil na novom dome nakolko staviame a vedeli ze robí na dome aj v pondelok aj v utorok nakolko v utorok bol sviatok ........ze ma zavolala ze teraz musí dat malému uz tortu a robotník-ich ich ujko sa ponáhlal ,ale ona musela vtedy vyniest tortu nech asi vidí .Tam sedel a co moze povedat ze je uz 20 hodín vecer ci aj viac 😖 ...Preco to nemohla doniest von skor?,vsak ja som ked uz zo vsetkym skoncila bolo asi 15 hod a vtedy mohla ,ale ona nie ona musela ked som mala odíst...

sweetjanka
14. máj 2012

Ahojte,tak nie som v tom sama.Moja svokra - uz tiez nevladzem.A nie len ja ale aj moja polovicka.Medzi nim a jeho mladsou sestrou je 11 ročny rozdiel.(medzi nimi je este sestra, no ta je v zahranici,takze ako keby ani nebola).Mladsia sestra ma 4 rocne dievku a teraz v tychto dnoch sa narodilo male babatko. My mame dvoch chlapov 2,5 a 6 mesiacov. Svokra s dcerou su spolu kazdy den, vsetko robia spolu.Ked vravim vsetko tak ozaj vsetko.Este spolu boli na pohotovosti ked svagrina mala "zvysenu"teplotu!!!(svagrina ma aj manzela).Ked svagrinu bolelo v bruchu(nebola estedruhy krat tehotna!) utekala k mamicke nech ju polulka (v noci)isla tam spat. rodinu nechala doma a sla k mamicke. taky strucny popis toho vztahu, ktory maju. Samozrejme na svagrininu dceru je naviazana svokra ako na vlastnu dceru!!!Je s nou kazdy den (ked poviem kazdy tak kazdy!!Co mna mrzi, Nase deti vidia 1 krat za 2 tyzdne. Kauza Meniny"ked mal starsi meniny, prisli na pol hodku(ja som tu pripravila oslavu meniniek),a oni (oni znamena aj svokrovci aj svagrina s rodinou) utekali k svokrinejneteri (manzelovej sesternici)na oslavu a tam boli az do vecera.mna to velmi mrzelo (bolo to minule leto).Ked vcera prisla nejako rec na problemy medzi nami,(vyprovokoval ju manzel)a pripomenula so aj kauzu meniny,tak ona povedala, ze neter pozna uz viac ako 35 rokov a ma knej velmi blizsky vztah.Pochopili by ste to tak ako ja, ze je jej neter prednejsia ako vnuk,lebo vnuka pozna 1apol roka a neter 36??Druha vec, ked mal druhy syn minuly mesiac meniny, ona nie lenze nezavolala a nezagratulovala(svagrininej dcere robi mimochodom oslavy ku kazdemu sviatku)ked prisiel v sobotu svokor doniesol darcek a svokra k nam vobec neprisla.je to normalne?A to by s om mohla podobnych zazitkou napisat fakt vela.Vcera pri tej malej konfrontacii sme neboli drzi ani ja ani manzel, no svokra po nasom odchode spravila take sceny(zachvaty)svokrovi (nebol v case konfrontacie doma)vylicila mu situaciu po svojom a urcite zvelicila vsetko co sa dalo,vykreslila nas ako najvacsich nevdacnikov a neviem co este.Svokior uz volal manzelovi,ze sa ma prist mame ospravedlnit a ze uz nikdy sa so svokrou nemame rozpravat,ked tam nebude aj on.Baby je to normalne??? sme snad mi zaujaty? (moj manzel im hodne vycita, ze pomahaju len jeho sestre,a nam len sem tam zavolaju ako sa mame a ked mal maly horucku,ona povedala,ze vsak aj ona mala, no ked mala svagrinina dcera "len"zvysenu tepl.uz snou svokra letela na pohotovost.)..ufff

monikli
14. máj 2012

@sonita tak to som rada ze to tak dopadlo moja svokra pozerala na malu ked sme tam byvali ako na opicu v zoo cez kuchinu lebo tam ma sklo a vidno do obyvacky kde sme travili cas ked sme boli doma tak som radsej chodila na dlhe prechadzky aby som mala pokoj

ninka.b1
14. máj 2012

@e_l_e_n_k_a aj to poteši ked vidim že nemam taky problem sama 🙂 Tiež si to myslim tak sa robia aky krestania su a to čo robia a ako sa spravaju 😝 nieje vôbec krestanske! U nich to všetko fuguje iba na vonok a vnutro cele hnile 😒 ale čo už ak ma mm podrži budem rada, bodaj by mal tolko rozumu ako ten tvoj 😀 !

ninka.b1
14. máj 2012

@e_l_e_n_k_a Ja som tiež rozvracačka rodiny! 🙂 a tiež si vždy svokra uvedomi všetko v poslednu chvilu 😀 napr: svokor išiel na liečenie (nechcel ale svokrička ho prihlasila 😀 tak musel) rano odišiel sanitkou 😒 a večer o 23h nam volala svokrička teda mm že jemu sa tam nepači aby mm utekal pre neho neakych 100km, ved čože to je cez tyžden ked ide rano do prace 😝 kauza: mm odmietol a cela rodina urazena, lebo JA som ho nepustila 😀 😀 😀
ale prišla som nato, že ked sa urazia a nebavia sa s nami aspoň je klud a s mm sa nevadime 😎

e_l_e_n_k_a
14. máj 2012

@ninka.b1 😀 😀 😀 😀 u nas je klud uz zopar rokov.... 🙂 🙂 🙂 🙂 ...my tiez sme sa vadili,len kvoli nim..... teraz pohoda,len jedno ma sere,ze nech su aki su,ale keby aspon sa na deti opytali ,ze ako sa maju,sak su to ich vnucata...ale nic.... sak keby sa stretli na ulici tak tie decka nespoznaju,sak ich nevideli niekolko rokov....

donalona
14. máj 2012

@zuzkaremiaska odisla by som od neho. mas svoju hrdost, mas na vyber aj inych muzov. nechas si sliapat po svojej dostojnosti?uz na zvazenie by bolo, keby len drzal stranu matke a nie tebe. on sa uz davno rozhodol, kde ta ma...ako zienku domacu, co sa o neho postara a byt ticho??? vrcholom je, ze ta v podstate vydiera cez peniaue. co vlastne s nim este robis??nezmeni sa. chod od neho inam, vazne

baklik
14. máj 2012

@donalona to sa lahko povie, ale tazsie zrealizuje, ked s nim ma deti... aj spolocne byvanie. to nie je take lahke ako slobodnej babe zobrat sa a ist... 😒

donalona
14. máj 2012

@sweetjanka pocuj, naco to vlastne rieisis?😀 ved mas ozaj skvelu poziciu - manzel stoji pri tebe, obaja viete aka je svokra. nezmeni sa, tak si spravte vlastny zivot bez toho, aby vas hnevalo co kde komu kupila, zariadila, prisla. a bude po problemoch. ved ona nikdy neuprednostni vas, nezmeni sa,tak ju vymazte so zivota. ked pride tak pride, ked sa zdrzi kratko, tym lepsie, nie?.-D neda sa aby bolo vsetko dokonale, ale stale lepsie ako by sa pchala medzi vas a manzel stal pri nej no nie? 😉

donalona
14. máj 2012

@baklik ja som nehovorila ze je to lahke....roky pracujem s takymi tproblemami a koncia sa dvoma sposobmi: bud po rokoch zena aj tak odide a bije si hlavu o stenu ze ma uz vela rokov a premrhala snacncu zacat odznova, alebo neodide a trapi sa este viac dalsich X rokov.lebo NIKDY sa to nezmeni k lepsiemu. a ak ma byt prekazkou v zivote to, ze ma deti, nema peniaze, tak je to hlupost. stale je daka moznost, ide len o to ci chce. a ak ozaj chce, vyhovorky neexistuju 😉 to si vazne myslim...

baklik
14. máj 2012

@ninka.b1 joj, my mame "kauzu" takmer kazdy vylet, na ktory sa s drahym vyberieme a oni o nom vedia, ze sme ich nezavolali 😀 alebo aspon nezobrali decka, samozrejme - zaplat, postaraj sa. tak neviem, nic v zlom, ale kebyze chcem mat viac deti, tak ich mam a som rada, ze si mozme dovolit zaplatit dovcu aspon pre nas a nie platit este jej detom. lebo - oni stavaju dom, oni nemaju akoze na nic... stavaju dom na pozemku, ktory im dal otec mojho partnera. taktiez im predtym prispel na byt. takze ho mali bez hypoteky. ale ked je somarovi dobre, ide na lad tancovat, ako sa hovori... ten moj nedostal zhola nic. ale napriek tomu sa jeho draha sestra neustale stazuje a neustale ma pocit, ze jej ma niekto nieco davat... je mi z toho na grc 😝

graceful9
14. máj 2012

@sweetjanka nerieš ju! čo by som ja za to dala, aby stál muž pri mne a svokra na mňa kašľala,,,,ona sa mi starie aj do,,,a on stojí pri nej,,,,užívaj si, čo máš 🙂 toto je ozaj super situácia, aj keď ťa mrzí jej nezáujem,,,kašli aj ty na ňu, ako ona na teba 🙂

e_l_e_n_k_a
14. máj 2012

@baklik ja by odisla... ja som tak aj urobila po jednej hadke so svokrou...o 2 dni prisiel manzel po mna.... a vtedy sa manzel spamatal...lebo ja som povedala,ze ja nie som hovno,do ktoreho si svokra bude kopat.... a to sme ani zo svokrovcami nebyvali,len mi chodila robit poriadky,lebo ja ,a to teraz budem citovat svokrine slova :"som neschopna spina,ktora by ani deti nemala mat..." dalej to ani radsej nepisem,lebo su to slova obycajnej chudery....
ale ludia fakt,mne je mojej svokry luto...sak ta musi byt strasne nestastna osoba,ked nevidi svoje vnucence a syna tolke roky... a v starobe sama ostane.... joj fakt mi je jej luto,ale komu niet rady tomu niet pomoci...

baklik
14. máj 2012

@ninka.b1 jo, a na grc mi je aj z toho, ze ten moj sa nema k tomu, aby jej konecne nieco od srdca povedal... ako som spominala, v prvom rade by to mal byt on, nie ja. ale on cusi... neviem, co to ma za povahu, totalny flegmos. nech aj sestra kyda, on sa pousmeje a mne povie, ze nechape, co riesim. ale tym padom si ona neustale mysli, ze ma pravdu a je na vsetko opravnena... 😝