Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mouse26
15. júl 2015

nie netrápi ju-nedáva im nič ani si ich NIKDY nezobrala ani nemá záujem-bývame o 2 uličky a švagriná býva 2 domy od nás tam chodí každý deň pomáhať s deťmi sa prechádza upratuje k nám nechodí ked ju deti vidia tak im len odzdraví-teraz začala ked chce tie peniaze

mouse26
15. júl 2015

@emily76 normálne mesačne chce na poplatky,plyn,elektriku,vodu-vodu platí viac ako my lebo má velkú záhradu a pestuje tam jej sestra aj švagriná

slniecko192
15. júl 2015

Moja svokra je tiež riadne číslo, čo vám poviem. Obed má uvarený najskor niekedy po 14.00 skor sa u nich nikdy neobedalo, večne to boli jedlá typu halušky z tvarohom alebo s kapustov, prípadne na raňajky vajíčka na milion spôsobov. Takže ked sme sa s manželom zobrali nevarím nič kde ide tvaroh a kapustu pomenej. a v pondelok mi manžel volá, že ho mamička volala na tvarohový koláčik, taže nevie či tam nezájde, no tak sa ho pýtam a že odkedy ty ješ tvaroh, no tak ho to hned prešlo. A ešte som mu nezabudla pripomenúť, že aha tak na mna vybehneš za hocičo, ale žeby si materi pravdu povedal, tak to nie, hoci by mu ten tvaroh naspať liezol krkom hore, tak zje ten koláč, ale princíp je aj v tom, že od kedy chodím do práce svokra chodí na nečakané navštevy k nám domov a volá aj manžela s naším synčekom k nim. ja dochádzam ďaleko do práce, je pravda, že moji chlapy ostávajú častejšie sami, aj cez noc, ale vždy ked idem na dlhšie preč tak viac navarím, a prichystám všetko tak, aby ani nevedeli, že nie som doma. No a ona to zneužíva. pričom za cdelý čas malého ani raz nepokočíkovala, večne nadáva aký je chudý, a furt niečo má, s čím nei je spokojná. Minule som sa nasrala s prepáčením, u našich na dvore má malý aj pieskovisko, aj veľký bazén, tak som kúpila menší aby som jej ukázala, a viete čo pvoedala, že susedia kupili vnukom aj bazén aj trampolínu tak že ona nebude kupovať lebo ich to už nezaujíma, takže ked príde k nim na dvor hoci aj na dve hodiny, nosím všetko od kopy hračiek, aby sa malý mal s čím baviť, až po jedlo a vodu, pretože ju ani len nenapadne aby niečo ponúkla. Hovorím manželovi, nechápem ako dvaja chlapy v dome, si nedali rady z takou panovačnou ženou, ktorá aj chlapské náradie zamyká do spalne, a nedovolí svokrovi nič robiť na dvore, rady, tak ja ju nejako do laty dám aspon trocha, lenže to je dosť problem, že manžel to enchce riešiť, ale ja nebudem chodiť ku nej na návštevu ked večne len počúvam žeona nemá čas, že jej nikto nepomože, ale prečo to už nedopovie,joj strašne ma vytočila. Prepáčte že som sa rozpísala, ale ja som dosť tolerantný človek, ale zastávam názor že kde ma nechcú a nemajú radi, tak tam nejako chodiť nemusím, a malý ma aj druhých starých rodičov.

emily76
15. júl 2015

@mouse26 tak na toto by som jej peniaze nedavala... na to narok nema, pokial tam manzel nebyva, tak pochybujem, ze pochodi aj keby to na sud dala. Ved toto plati len to, co minie, ak plati za vodu vela, nech si pyta od tych, ktorym polieva zeleninu. Ja ked toto citam, tak mam svoju svokru este radsej....

timea7
15. júl 2015

@mouse26 jednoznačne a rázne jej povedať NIE! A trvať na tom.

mouse26
15. júl 2015

@emily76 už som našla skupinu kde je právne poradenstvo,ak by bolo treba snád mi poradia-ja dúfam,že po súdoch nás ťahať nebude
inak dakujem za rady,fakt som z tých 2 s nervami v koncoch

emily76
15. júl 2015

@mouse26 pozri, dolezite je, ze muz stoji pri tebe... horsie by bolo, ak by bez tvojho vedomia mame peniaze daval... takto, ak mate nazor spolocny, sa bude lahsie bojovat. 😉 A kasli na ne, nebyvas s nimi, tak nie je problem im ukazat, kde nechal murar v dome dieru, ked mury staval. 😀

mouse26
15. júl 2015

@emily76 dakujem za podporu,tu sa moc nemám s kým o tom baviť,zajedno som tu ,,cudzia,, a zadruhé sa blbo cítim ked sa mám o takých chúlostivých veciach baviť-už som olutovala,že som sa nechala nahovoriť kúpiť dom tu ☹

mizu89
15. júl 2015

Svokra??? 😀
Asi je maloktora svokra dobra(druhou mamou).Ja tiez nemam nejako v laske moju svokru.Vychovala 3 synov ale tie jej nazory a mudre reci je mi z toho zle.Tak napr.rozmaznavat mojho syna(bolo jej prvym vnucatom teraz ma 9 mes.) ona rozmazna,rozhycka cez den a ja sa potom s nim vecer mordujem aby dieta zaspalo.Dieta vysantene potom nechce spat-zaspava az po pol hodine az hodine a ja som potom na prasky unavena ☹ .Varenie - vari stale to iste dookola to co je najrychlejsie.Obed ma navareny uz o 11:00.Nikdy nespravila napr.palacinky,placky,raznici...ale to je jedno.Naposledy chcela mojho syna napchap kuracou polievkou (halusky,kolace...)ze vraj malo osolenou.Poznam to jej malo osolene vsetky jedla trochu presoli a prekoreni.Ja som na toto hakliva ako som prisla z porodnice.Zmenili sa mi chutove bunky ako som porodila.Ked sme mali krstiny tak malemu len tak otierala cumel o sladke(cokoladu) ja ked som sa toto dozvedela tak ma skoro porazilo.Ja sa snazim svojho syna ucit zdravo stravovat a ona mi ho kazi.PRECO??? ☹ Manzel ide mat v auguste 3 tyzdne dovolenky tak ideme k jeho rodicom na tyzden.POMOOOC.Manzelovi som povedala ze mozme ist do zoo,pozriet krsniatko,znamych...aby sme nesedeli stale doma.a svokra hned POJDEME SPOLU.Tak to v ziadnom pripade aby nam bola s prepacenim za zadkom a to si urcite zobere dovolenku takze skoro 24h denne 7 dni v tyzdni ☹. Viem ze kazda starka chce byt s vnucatom co najviac ale toto sa mi zda moc.Byvame od seba vyse 100km a chodime k nim asi kazdy 3 vikend.Je to pomenej ale mne to bohate staci.Svokra sa rada stara do veci do ktorych sa nevyzna ale najviac ma vie rozculit to ze ked nieco sa mi podarilo u nej navarit ked sme este nemali babo tak uz musela ze toto daj tamto daj do toho toto to mi pripadalo ako keby som ja nevedela varit ze som sopla a na nu nemam na jej varenie...Ale opak je pravdou sam manzel mi povedal ze lepsie varim ako jeho mama 🙂 Preco sa do mna stara do mojho syna a do druhej svagrinej a jej syna sa nestara PRECO???

slniecko192
15. júl 2015

@mizu89 Tak tak moj manžel tiež bude mať v auguste tri týždne dovolenky, a z toho budeme len týžden dovolenkovať spolu, takže to bude pre man dosť perné. Dochádzanie, a musím im nachystať aj obedy na každý deň, pretože na svokru sa spoľahnúť pretože jej sa vlastne ani nejako variť nechce, ona zje hocičo a o svokra svojho manžela sa starostlivosťou teda nepretrhne. Nikdy nebola malého pokočíkovať a to bývame 7 km od seba, oni na dedine my v meste v byte. Aj som vysvetľovala manželovi, že s atam proste encítim dobre, že ja si viem nevariť, popratať, malý aj s manželom sú ako z časopisu upravený, a čistý, aj napriek tomu, že fakt mám málo času, na domácnosť. Môj manžel je jednoducho taký, že ked je u nej tak sklopý uši a oči a šak nech si hovorí čo chce, berie ju takú aká je, ale som mu vysvetľovala, že proste tak ju vychovali, všetci doma skákali ako ona pískala. Absolútne u nich absentuje aj citová stránka, ja som bola vychovávaná, že ak je láska tak sa má prejaviť, a u nich, manželovi rodičia dokonca už roky spolu nespia v jenej spálni, proste otrasné vzťahy sú tam, neviem niektoré žienky by vychystali v sobotu manžela s deckom ku babke a mali by celý deň pokoj, čas na seba a domácnosť, ale ja taká nie som vidím a cítim je odmeranosť, a to že sa stará vkuse do malého. Najlepšie ked príde na návštevu a prinesie lacné chrumky z kauflandu a nejakú sladkosť čo malý ani neje, už x-krát som je ukazovala a vysvetlovala, že ak chce niečo priniesť nech prinesie domácu zeleninu, ktorú malý zbožňuje (najma mrkvu chruma ako zajac) alebo ovocie, ale o na furt po svojom. Aj k nám ked príde, tak všetci v pozore musíme byť. Furt do malého hučí somariny, a manžel nič, a potom ja to riešim s manželom, tak sa kvoli nej hádame. Jaaaaj strašná to osoba, panovačná neskutočne, neváži si, ani že jej manžel, moj svorok ešte v 70-tke radšej ide pomáhať do jednej firmy, ktorá opravuje strechy, a lozí po vysokých budovách, ale aspon má klud a teplý obed.

slniecko192
15. júl 2015

@mizu89 Inak mne stačia dve hodiny do mesiaca, a aj to odchádzam od nej totálne vyčerpaná od obhajovania, a od toho ako je vysvetlujem nech do malého nehuči, nechho nechá na pokoji, ale ona nie furt to isté dookola, nebehaj lebo sa zadýchaš, papaj toto papaj hento, dookola, ale čím ďalej tým viac, už aj ja arogantne jej odpoviem, lebo už ma to dosť serie.

mizu89
15. júl 2015

@slniecko192 Moji svokrovci maju asi 53 a 57 rokov.Tiez spia oddelene.Svokor v spalni a ona v obyvacke a telka ide celu noc.Ja sa u nej bojim ist aj do kuchyne aj do obyvacky lebo je poriadkumilovna kde je smuha uz rajbe podlahu.Manzel jej povedal ze raz nabyje skoby aby sme sa nedotkli jej plavajucej podlahy 😀 😀 😀 .Svokor v pohode len svokra nie.Povahu ma po nebohej mamine.Len ona ma pravdu a hotovo.Minule ked volala tak manzel povedal ze ide akurat kosit travnik a ona hned do telefonu to nemozes lebo vam slnko spali travu a manzel mama uz len ti mi rad co sa do toho nevyznas a ani nekosis.Ja pochadzam z dediny a naucila som sa robit z kazdeho rozku trosku(varit,prat,riadit,kosit,sadit,malovat byty,drevo...) no svokra len varit,prat a riadit.nic ine nevie zvysok robi jej muz.Co si ona zmysli tak jej muz to musi spravit.Ked sused ma fontanku na dvore tak musi mat aj ona na toto utraca peniaze ale ked pride pozriet na liptov tak pride s prazdnymi rukami na navstevu mne nedonesie nic a malemu tak isto ale ja ked k nim idem tak stale daco bodaj kolac alebo flasku vina...Uz rok omiela ze musi vymalovat izby a este nic.Ze vraj maliar jej nedviha...Mna to uz nebavi pocuvat keby sme nemali babo tak by sme to s manzelom spravili aby bol svaty pokoj a nemuseli by sme to pocuvat.

slniecko192
15. júl 2015

@mizu89 Moji svokrovci majú zase 70 a 66 rokov, a u nich je to tak, že svokra robí zase všetko, aj trávnik kosí aj maľuje izby, nedovolí nikomu ani smietko zdvihnúť a potom na všetkých kydá, že jej nikto nič nepomože, a svokor inde ho chvália aký je šikovný proste vie všetko, veľmi zručný človek a na svoj vek aj aktívny, ale žiaľ nie doma. Bolo týžden po svadbe, bývali sme ešte u nich lebo sme prerábali byt, tak prišla jej svagrina na návštevu tak na plnú hubu jej povedala, že jej nikto nepomáha ako myslela nás troch mňa, manžela a svojho muža. Strašne som sa vtedy cítila, lebo ja tiež som predtým žila v dome, sme boli 5 súrodenci, otec robil po zahraničí, tak sme museli so všetkým pomáhať, aj rúbať drevo, variť viem od 11 rokov, a ostatné veci, ale ona berie, že ja mám vysokú školu tak neviem nič, kebyže som mala strednú odbornú odbor kuchár, ako jej dcéra, tak to by som jej možno bola dobrá, ale takto nie, takto som len žienka z kancelárie, s nalakovanými nechtami. Na Vianoce, to boli prvé a posledné Vianoce, celú večeru robila sama, a potom to aj patrične zdvôrazňovala a chodila jak bosorka, to bol Štedrý deň, tak som manželovi povedala, že nech sa už nikdy viac neopováži mi navrhnúť, aby sme sviatky trávili u nich, aj stromček stavala sama, aby bol ako z katalogu, ja som zvyknutá tak že u nás doma deti stavali stromček a rodičia sa len pozerali, a tu som sa stromčeka ani nemohla dotknúť. Je toho veľa fakt, čo by sa dalo ešte napísať. Ako ja ju rešpektujem, ale radšej sa jej vyhýbam, lebo proste nemám z nej dobrý pocit. A vlastne najhoršie to je odkedy sa malý narodil, pretože ked hučala do mňa tak som sa zdvihla a odišla, ale teraz ke&´d hučí do malého, tak ma to dosť žerie. A to nehovorím, že ked tam prídeme, tak má všetky izby pozamykané a pritom jej tam nikto enchodí, otvorenú má len obývačku a aj to len preto lebo tam nie sú dvere, a nedá sa zamknúť, niekedy si fakt myslím že je zrelá na cvokára. Čo už, ale tu aj keby som sa neviem ako snažila, tak sa neviem prekonať, žiaľ, aby sme tam boli častejšie, z čoho je manžel trocha smutný, ale jemu nebránim nech si ide, je to jeho matka, a nikdy som ani nehcela aby na ňu nadával, alebo kričal, či niečo podobné.

mizu89
15. júl 2015

@slniecko192 Ja sa jej bojim nechat svojho syna ze by ho za tu dobu co by som bola prec by ho napchala hocicim ,maleho by brusko bolelo a rozhickala by mi ho.Uz sa mi to raz stalo.Svokra prisla z prace domov okolo 15:00 a cicikala sa s nim do 20:00 a dieta potom nechcelo spat vecer a zaspal az o 21:30.

slniecko192
15. júl 2015

@mizu89 Tak to ani nespomínaj ja by som jej ho nenechala ani na sekundu. Po prvé malý je veľký nezbedník, niekedy za ním nestíham ani ja nieto ona, ja už viem predvídať kde čo ho asi napadne, ale ona isto nie, keď nemá záujem sa s ním hrať, ani neviem čo rád papá a po druhé podľa toho ako vychovala svojho syna, teda môjho manžela, tak jej jednoducho nedovolím, aby mala vplyv aj na môjho malého. Manžel bol vychovavaný v duchu, len žiadne prejavy citov, a tak to aj teraz vyzerá, či už voči mne, alebo malému, ale učí sa postupne, ide to pomaly, ale lepší sato, že pri odchode sa dáva pusa, tak isto pri príchode domov, že večer než sa ide spať tak sa spolu hráme, objímame, rozprávame sa ako prebiehal deň, spolu sa postískame, povieme si ako sa ľúbime, a s úsmevom, mi malý bez odvrávania, pekne zaľahne a spinká, vtedy keď ho uložím. Môj manžel bol naučený, že vždy a všade chodil len on a mama, otec bol akokeby mimo, všetkého a to jej najviac zazlievam. A moja sa s ním ani nevie, čičíkať, ona ho nevie ani objať, proste celé divné. A teda moja hlavne párkami, a čipsami, a kadejakými čokoládkami by ho napchala, čo ti poviem samé dobroty, ktoré ja dávam skutočne len minimálne a výnimočne, ale kedy chcela tak by to vedela, čo papá, ale ona nechce.

4baby
27. júl 2015

Baby,ja teda neviem ale myslim si ze tak ako sa ja snazim spravat slusne a uctivo k mojej svokre(a ze mam jazyk uz dobre dohryzeny )rovnako by sa aj ona mala slusne a uctivo spravat ku mne nie?aj ked som mladsia,predsalen sme spolu''husy nepasli''.a nie si dovoli mi hociako a hocico povedat!nech si mysli svoje,ale uz z lasky k svojmu synovi by sa mohla trocha kontrolovat.a nie este pred nim a pred detmi do mna rype,ze co som ja za manzelku a matku,ked robim wo ci ono.ze aj tak sa na neho vykaslem,ze klamem atd-to by bolo na roman..je mi do placu ako sa ta ku mne sprava

margareta14
27. júl 2015

Ľudia moji to nepoznáte este tu moju svokru!!! To je najhorší človek na svete a verte že horšieho nepoznáte
Ona nevie ani co je to slušnosť a ani výchova
Poučuje druhých a sama je chodiace zlo ktoré zruší iba jed
Skrýva toľko masiek v sebe že ani v divadle ich toľko neni
A najhoršie je na tom to že môj drahý nedá na ňu dopustiť
Ked som snímky zo začiatku chodila a prišli sme akože k môjmu drahému prespať tak ani nevedela co je to zaklopať na dvere. Ked sme sa na to ohlásili tak nám povedala že ona je vo svojom prečo by mala klopať
Ďalej mali sme spolu prvého Valentína ani ten sme si nemohli užiť lebo nám sliedia v izbe najskôr mi ochutili moje šampanské z môjho pohára,potom mi skontrolovala sexi predalo ktoré podotýkam som mala uz na sebe a potom stále nám chodila do izby ci niečo nepotrebujeme.je samozrejme že nas chuť prešla na Valentína akurát sme sa dobre pohádali a bolo
Potom ju strašne zaujíma život druhých rodín podotýkam že pokial sa niekto má lepšie ako ona tak od závisti ju ide roztrhnúť
Stále sa vypytovala koľko v práci zarábam ja alebo koľko zarábajú moji rodičia a súrodenci
Švagrinej nadala za to že potratila pritom za to nemohla a moja jeb... Svokra na ňu natrieskaný že ako si to dovolila lebo ona chce mat vnúča
Môjho priateľa posiela v mrazoch do roboty a mal vysoké horúčky lebo ona ho zadarmo živiť nebude
Ked sme sa s priateľom chceli osamostatniť tak vyplakávala že jej je to ľúto a potom sa pred švagrinou priznala že kto jej teraz bude dávať peniaze
Môj priateľ bol skoro každý víkend vyhadzované z JEJ bytu a ona sa teraz tlači k nám bývať a to mi este povedala že ja jej budem variť a starať sa o ňu
Ked jej človek povie aby pomohla nám napr.v záhrade tak nám povie aby sme išli do pi... Že ona to robiť nebude a pritom drzo vypýtajú aby som jej dala z urody(zamozrejme že som nedala)
Môjmu priateľovi stále vyvoláva stíha to aj 7x za 15 min
Vsetko vyzveda este aj syn ked sa nám narodil sa sama pozvala na krst kde samozrejme ho cely pokazila pretože tam rozostvalamselu rodinu a musela zasahovať aj polícia pretože moja pripečený svokra je najkonfliktnejsi typ človeka akého poznám a to podotýkam že robí za triezva
A to som sa s vami podelila len o zopár situácii je toho o mnoho viac
Podotýkam že som psychicky z nej na den
Môjmu priateľovi záleží asi viac na nej ako na nas pretože sa jej stále zastáva
Lodičky pomoc co mam robiť som na materskej mam 9 mes.syna
Chcela by som od neho odísť ale nemám ked a ani za co lebo môj príjem je len ta úbohá materska

martina28p
27. júl 2015

@margareta14 fúha,tak to ti nezávidím,ale ak muža lúbiš,tak mu daj na výber,bud ty a syn alebo jeho mama...ak odmietne vás,tak mu povedz,že odídeš....ja nevidím zmysel v takomto vzťahu....nech to mám akokolvek zlé,muž stojí na mojej strane,nie je slepý.....nemôžeš ísť k svojej rodine?

margareta14
27. júl 2015

@martina28p na vyber som mu uz dala ale on si radšej nevyberie
Nie k rodine nemôžem je tam plno u môjho brata žije môj další brat s mojimi rodičmi a este sa im teraz aj narodilo miminko
Ja mu na vyber ani nemusím dávať lebo uz mi je jedno koho si vyberie ja chcem proste odísť od neho
Keby aspoň nejaká normálna pracovná ponuka pre MD bola šla by som do podnájmu niekam ale ani to nie je
A to som skoro kvôli nej porodila v 7 mesiaci
Doma mi snori po skriniach vsetko lasuje a vsetko musím pred ňou schovávať
Ja fakt neviem co mam robit

puklica13
27. júl 2015

@margareta14 ...ja len ze naco s s nim isla do doetata a vztahu ked si vedela aka je a ze ti vadi jej spravanie...

margareta14
27. júl 2015

No lebo som si myslela že sa on zmení ked uz bude mat vlastnú rodinu

4baby
28. júl 2015

Hm...tak to je cele zle..s takou harpiou za chrbtom!!!a odist nieje lahke...asi len pouzit rovnake zbrane,byt na nu zla ako je aj ona a drahemu tresknut po stole a definitivne bud ty alebo matka!a maleho ze ani neuvidi ani on ani ona! Len je zle ze nemas kam ist...do kelu...neviem co ti poradit...

timea7
28. júl 2015

@4baby čo na to tvoj manžel, jej syn? V prvom rade by sa ťa mal zastať on. Bývate u nej? Ak nie, obmedziť kontakty na nutné minimu, žiadne hryzenie do jazyka, dať jej jasne, ale slušne najavo odkiaľ pokiaľ. Ak bývate u nej, je to horšie, jediné riešenie čo najskôr odísť.

timea7
28. júl 2015

@margareta14 nehnevaj sa, ale ty trpíš pre svoje chyby, pre postoj svojho partnera, až potom pre svokru. Myslieť si, že sa partner zmení, ak bude mať dieťa je hlúposť, na ktorú naletelo už veľmi veľa žien. Mali ste dieťa (zrejme neplánované) napriek tomu, že ste vedeli, že budete musieť bývať u nej. Partner pracuje, mala si trvať na podnájme, ešte kým si nebola tehotná. Poprehadzovali ste si poradie, najprv dieťa, aj keď bývanie je v nedohľadne, robí to teraz veľa mladých žien a tak sa dostávajú do ťažkých situácií. Ostáva ti len chvíľu ešte vydržať, čo najskôr za zamestnať, dieťa do jasieľ, ale jeden príjem ti asi stačiť nebude na to, aby si utiahla bývanie a všetky potreby vás dvoch. Možno keby si sa už teraz začala obzerať po nejakom privyrobení - pečenie, háčkovanie, maľovanie na tričká....nie je to veľa, ale pomôže, aj by si sa odreagovala. Máš to ťažké, keď nemáš v partnerovi oporu, ale tvoj stav nebude trvať večne, dieťatko podrastie a bude lepšie.

4baby
28. júl 2015

On je na mojej strane,aj si ma zastane,v tomto je super.aj mi povie ze nech si z toho nic nerobim,nech si vravi co chce,ale aj tak srdiecko zaboli☹ a ostrejsie sa s nou neda-hned sa oduje a drzi ju to aj mesiac,a deti su na nu zvyknute,xodia k nej-byvame v jednej ulici.nechcem im brat babku.navyse mame len jednu babku a ked nam treba nieco tak len ona nam postrazi deti,inak nema kto.aj to uz mam pocit ze nerada ☹ skratka je to na nic!ked aj moj neco povie hned zacne kricat,plakat..a sme najhorsi.s nou sa neda debatovat ona je presvedcena ze je naj matka,naj gazdina a vrtetko vie najlepsin.a my jej xudatku len ublizujeme..a ona je taka dobra...vrrr

martina28p
28. júl 2015

@margareta14 nemáš ani nejakú babku,čo by ti pomohla s bývaním,alebo nejakú tetu,kde by si našla pomoc? z jedného príjmu bývanie neutiahneš.....určite bude lepšie odísť ako sa zožierať,trpíš tým ty,trpí tým aj dieťa....dúfam,že nájdeš niečo,čo ti pomôže....ja to tiež nemám ružové,ale ja som zas taká,že nemám problém povedať,ked už mi fakt niečo vadí a je mi jedno,že sa oduje,ja som sa s ňou pohádala a cca 2 mesiace sme sa nerozprávali,ani som ju nezdravila....ale zas vie,že ke´by som odišla,tak vnúčence už neuvidí a muž by išiel s nami....ja som taká,neubližujem im,nič zlé im nerobím,prácu okolo domu si zastanem viac ako môj muž,ten sa narobí v práci dosť....aj tak im vadím....no čo narobím....žijem pre svoju rodinu....držím palce,aby si to zvládla,už len kvôli dieťatku,ked ten chlap za nič vlastne nestojí....nech si žije s mamičkou,ked mu je prednejšia....daj vedieť,ak sa niečo zmení 😉

margareta14
28. júl 2015

@timea7 no m bývame vo svojom dieťa bolo v pláne a toto vsetko co mi radíš co uz dávno viem len mam momentálne ruky zviazané

margareta14
28. júl 2015

@martina28p áno ja som jej uz tiež koľko krát povedala následky to bolo v obchode a aj to mi tam spravila hanbu že sa ľudia po mne otáčali a samozrejme mužíček sa jej zastal este

martina28p
28. júl 2015

@margareta14 počkaj,takže vy bývate vo svojom a nie u svokry? akosi som to nepostrehla....čo tak jej povedať,že si neželáš,aby ku vám chodila....alebo ju vyhodiť,ked tam nebude muž....ja by som zamkla dvor a nepustila by som,nech aj hučí a keby hučala pred bránou,tak bysom ju poslala kade lahšie a pekne nahlas,ako to robí aj ona tebe....

margareta14
28. júl 2015

No ja ked jej zákazom vstup tak mi to mužíček vráti tým istým spôsobom a pritom moja rodina mu nikdy neublížila vždy ked potreboval mu pomohli
A ona moc dobre vie že ju neznášam
A to som este zabudla povedať že ked som bola tehotná prosila k nám bez dovolenia si išla do kuchyne a môj obed ktorý som nestihla dojest podotýkam že to bol posledok a obľúbený počas tehotnosti mi zobrala vybehla von za nami a povedala že to zjedla ja som jej na to povedala že to bolo moje a ona nato že hanba nehanbia ja som bola hladná