Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lucia123
29. mar 2010

Ahoj Sofik, no tak to som rada, ze nie som jedina, potom si clovek pomaly mysli, ze nie je normalny 🙂 alebo skor tak to pocitujem zo svokrinej strany.
Musim sa snou asi porozpravat a povedat jej to uprimne, no trochu sa bojim, ze jej tym ublizim. Viem, ze ju tam nedam tak skoro... a slubovat co nespnim zase tiez nema zmysel a zbytocne ma to bude len tazit.

A nikdy Ti Tvoja svokra ani nenavrhovala, aby si ju tam dala aj na noc, pripadne na vikend? Moja svokra je zvyknuta na to, ze manzelova sestra tam mala svoje deti "varene pecene" a my vobec, ani sme nikdy od nich nic nechceli, vzdy sme si pomohli sami ako sme vedeli. Pride mi to ako samozrejmost nevyuzivat starych rodicov, no teraz je to skor taka vydierka na mna...

bubatinko
29. mar 2010

ja k svokrovcom deti same nepustam a ani na prazdniny im ich nedavam jednak su este male a aj ked budu vacsie nepojdu tam na prazdniny bez mna aspon do 6 rokov.... mozno aj dlhsie....mozno som "svina" ale nemam voci nim doveru tak pokial sa deti nebudu vediet sami ako tak zaopatrit a povedat co chcu a co nie tak tam sami nebudu.... aj manzel sa na mna za to hneva, ale bohuzial mna nepresveci.... zatial na tuto temu len poviem ze maly nieje zvyknuty byt sam niekde a este su maly na take veci.... 😉

lucia123
29. mar 2010

Ahoj Bubatinko, no ved, uz som si skoro myslela, ze som svina, alebo aspon minimalne divna 🙂 no fakt je ten, ze sa na to necitim, pride mi to akoby som ju "odvrhla" ze "na a starajte sa. Neviem ju jednoducho dat "z ruky". Som rada, ze som tu nasla este niekoho, kto je na tom tak podobne, aspon to svokre budem vediet lahsie vysvetlit. Manzelovi je to jedno, on by dal aj na tyzden, ale respektuje moje rozhodnutie.

bubatinko
29. mar 2010

myslim ze je to normalne ....ja som dost naviazana na mojich drobcov a ako pises neviem ich "dat z ruky" aj tak si myslim ze na taketo veci maju este cas.... mozno by bolo ine keby sa vidavali castejsie ale svokrovci byvaju 200km daleko a to dieta ich vidi tak 3x do roka ... oni su prenich prakticky cudzi...

janette4
29. mar 2010

Ja malého dávam na noc iba mojim rodičom.aj teraz tam bol na víkend.a 2-3krát do roka tam ide na celý týždeň bezo mňa a ja si zatiaľ porobím doma,čo potrebujem.Svokra mi ho varovala len raz aj to boli vonku asi 20min.,u nich doma ešte nie.chodila som s ním na návštevu,ale už nechodím.svokra k nám tiež nie,ona nemá záujem.keď idem do obchodu,kde robí,zahrá divadielko pred ľuďmi,ale inak nič.príde za ním 2-3krát do roka,keď má nejaký sviatok a tým to pre ňu končí a to býva vo vedľajšom vchode.takže,čo sa mňa týka,na noc by som jej ho určite nedala a neviem,či vôbec niekedy dám.malý síce vie,že je to jeho babka,ale nemá k nej žiadny vzťah,nemohla by som mu to urobiť,aby som ho tam nechala nocovať 😒 Manžel našťastie zdieľa moje rozhodnutia ohľadne jeho rodičov.

mihouk
29. mar 2010

Bubatinko, presne viem co myslis Moj muz si predstavuje ze maly bude chodit k babkam na prazdniny a podobne. No problem je, ze jeho rodicia nie su na tom zdravotne najlepsie a moja mama stale chodi do roboty. Aj ked svokrovci nam navrhli ze ked prideme na slovensko, tak tam mozme maleho nechat a ist niekam na dovolenku!!!! 😒 No po prve si neviem predstavit si uzivat niekde pri mori a maleho tam nemat, po druhe oni uz zabudli ake je to mat male dieta a nedaj boze ich sekne v krizoch a ja mozem iba trpnut ako si moj maly poradi.... Uzavrela som to tak s manzelom, ze maly tam bezomna nebude chodit, lebo ked mam letiet s nim na Sk, tak to si rovno mozem urobit dovolenku aj ja a preco by mal ist starsi a mladsi nie(planujeme druhe babo) a vec vybaveny. 😀
Vela zdaru vsekym...

murinka
1. apr 2010

caute zienky,zase som tu 🙄 svokra ma dnes zasa vytocila ako kliesta 🙄 kedze ide velka noc tak mi moja mama kupila formu na babovku-uz asi 3x som ju skusala 😎 a tak som sa tesila ze na sviatky upeciem babovku-ale svokra dnes prisla z obchodu a povedala ze kupila babovku ☹ ja som chcela zasa spravit dobry skutok a svokra zasa podraz 😠 pre mna uz nema vyznam snazit sa 🙄 a je mi to luto ☹

mihouk
1. apr 2010

Murinka, nenechaj sa vytocit, pekne si urob svoju babovku a tes sa z nej a hlavne si ju vychutnaj (myslim babovku, svokra za to nestoji....) 😝

janette4
1. apr 2010

Murinka presne tak.ty si bábovku upeč a ona nech sa tou svojou aj zadrhne.aj tak neni nad domácu bábovku.

Mňa tá moja tiež v kuse vytáča.v sobotu sme ju boli pozrieť v nemocnici a keď sme odchádzali,hovorila som jej,že keby ju mali pustiť,nech dá vedieť,aby sme sa tam zbytočne netrepali.v pondelok sme boli gratulovať šfagrovi a švagrinej som sa pýtala,či jej mama nevolala,kedy ju pustia,a ona mi na to,že však mama je už od rána doma.no neni sprostá 😝 ?!včera som bola s malým vonku a keď sme boli kúsok od ich bytovky,akurát išla z garáže.keď nás zbadala,rýchlo sa pratala do vchodu.ja som sa zohla k malému,a keď som sa narovnala,už jej nebolo.ani nás len nepočkala,aby toho malého aspoň pozdravila. 😝

murinka
1. apr 2010

dakujem dievcata 🙂

misss
3. apr 2010

Ahojte, prave som sa dostala na tuto temu..taka som rada, ze nie som jedina, co ma taku milujucu svokru..
..želám všetkym vám pevné nervy, aj ked ja som uz neraz pri nej tie svoje stratila.. 🙂 🙂

ivkaivka
5. apr 2010

aj ja mam super svokru a keby len ju, jej manzel je este horsi. O malu zaujem nemaju, nic jej nedonesu...no ked dojdu, tak su mudri ako fras. Najhorsie je,ze moj muz na nich neda dopustit a stale ma bobmarduje vetami typu: Myslim, ze Olivia bude mat radsej mojich rodicov, ako Tvojich. Pritom byvame u nasich, nasi malu zboznuju, dali by jej aj modre z neba. A svokrovci? Byvaju od nas asi 2 min. a ukazu sa raz za 2 mes.,nic malej neposlu, nekupia, nedonesu...ale podla mojho muza su naj. Cize mna nevytacaju len svokrovci ale aj ich odareny syn

mamutka
5. apr 2010

no baby, nie ste jedine, co ku svokre deti nepustia.....kym budem zit a budem svojpravna, tak maleho jej sameho nenecham ani na jednu noc. a nech si ma nazve svinou kto chce, chcem vidiet toho mudrlanta, co by deti nukal cloveku, ktory si ani za nic na svete nebude po wc umyvat ruky...ani ked tam sedi pol hodinu a s..... , proste si laby neumyje. nepomaha ani vysvetlovanie od ich vlastneho syna, nie, oni rovno z hajzla k dietatu, varit, takymi rukami pecivo podat malemu a pod.... no ked oni kuska respektu nemaju, tak nemozu nic odomna cakat.

ivkaivka
5. apr 2010

mamutka, fasa. No moj svokor mal minule moju malu na rukach a vies ako babatka, vsetko chytaju, tak mu zacala s ruckami po tvari a on jej ich vzal do ust so slovami: nemam zuby, tak mozem, neboj neuhryznem Ta. Ani neviem akou rychlostou som ju vytrhla a ten pohlad, ze co robim, sak jej nic nerobi...no ta predstava, ze by potom tie oslintane rucky davala do svojej pusinky, no fuj...

misss
6. apr 2010

no my napr. ked sme v zime prisli z vonku, tak som maleho este nechala na chodbe spinkat..samozrejme som ho celeho porozopinala a poodokrivala..ked prisla svokra, tak sa jej velice nelubilo, ze maly spinka a isla sa na neho pozriet..potom sa vratila a zachvilu strasny rev..vybehnem na chodbu a maly cely pozakryvany..svokra povedala: "lebo mu bolo zima"..taky bol chudacik spoteny cely..ked som sa jej opýtala ako na to prisla,tak mi povedala, ze lebo mal studene ruky a nohy...ale ako to zistila, ked mal rukavicky a pancuchy, tak to mi nepovedala..
stale sa uistuje, ci som ho dostatocne obliekla..ked ho ma 2 hodiny na rukach, tak sa ma opýta, kedy som mu davala jest, ked stale mrnci..asi si mysli, ze ho nekrmim..proste vsetko co urobim ja je zle..

petinax5
13. apr 2010

dievčatká, som rada, že aj ja sa môžem zapojiť. Mám veľmi "milú" svokru-už len metlu do ruky a nech letííííííííííííííííííí 🙂
Keď som pred x-rokmi porodila malú, tak m mudrovala do všetkého a manžel jej to žral aj s navijákom, ale tvrdohlavec som sa nedala a ona bola naštvaná a žalovala mm. A on potom hovoril mne, že mamička predsa vie a ja dievča mladé som stále opakovala, že to čo robím, je správne-samozrejme aj bolo. A milá pani bola z toho nervózna. A začala iným spôsobom. Telefonát mm každý deň min.3x, nákupy s ňou musí absolvovať, lebo ona je sama a nikto jej nepomáha... Na mňa raz vyskočila, že len húkam, keď si neupracú. A že mojou úlohou je upratovať, variť..... A že manžel robí všetko len pre nás....
Tak som bola podpísať u notárky dohodu, že sa vzdávam celého "jeho" majetku-mm nechcel, ale ja so si dupla a je to. Som zvedavá, s čím vyrukuje lebo na mňa už nič nemá, lebo som samostatná, nepotrebujem od nikoho pomoc a ona je z toho nervozna, lebo nemôže po meste vykladať ako robí všetko pre nás...
A aj ja budem svokra a dúfam, že to neveste nevrátim aj z úrokami 😎

petinax5
13. apr 2010

... o tom ako ma chcela komandovať pri výchove, radšej písať ani nebudem - aké krémy na zadok mám používať, aké čajíky mám variť, stravu.... No proste pani múdra-najmúdrejšia. A ja som robila naprieky, aby si uvedomila, kto je v mojej domácnosti paňou. Moja mamina mala asi 3 pokusy, ale som ju zrušila a teraz je aj rada, že som samostatná a viem si so všetkým poradiť. Nechápem svokry, prečo sú naviazané tak na svojich synov. Ja som jej povedala, nech ma nechá na pokoji, ja si všetko budem robiť ako ja chcem a keď bude niečo zle, aspoň sa poučím. No nie? 🙂

misss
14. apr 2010

petinax5..najlepšie si urobila..mne sa svokra tiez chcela montovat do toho aku kozmetiku mam pouzivat a ze to co mam, tak to mam vyhodit, ze ona malemu kupi kvalitnu v lekarni..a pritom som mala overene kvalitne znacky kremov, apod..to som ju hned zrusila..po kupkani ho hned chyta, ci nema studene rucicky, ci som ho poriadne obliekla..pri papani ho hladka po tvari...aaa..asi pri nej zinfarktujem..
Neustale mi chodila do spalne, ked som kojila..to som hned povedala STOP..mne ziadne cudzie osoby do spalne chodit nebudu a zvlast nie,ked mam hole prsia...ani moja mama tam nechodila..zo slusnosti..a ona bola este aj oduta..najvacsia sila bola, ked musela maleho pohladkat, ked som kojila.. 🙂 sila, ze??alebo sa oduvala, ze som jej povedala, ze maly spi, nech nejde do spalne a nech je potichu... 😀

depecko
14. apr 2010

miss tak to je vrchol 😝 až ma striasa pri predstave že by mi to robila svokra-teda cudzia osoba!! 😀 😖 Ja ešte dieťatko nemám takže tiež sa môžem tešiť... 😖 Ale tiež nemám na ružiach ustlané,svokra kontroluje aj tak,aj svokor,dokonca sa vypytujú manžela koľko má dovolenky aby mohli robotu naplánovať...ani sa nespýtaujú aké máme my plány....Ale oni idú teraz na poznávací zájazd do Ríma /však nech idú ja im to prajem!!!!!/môžu tam aj ostať...Len je to v termíne keď treba ísť zo starou mamou k doktorke,čo chodí na kontroly,ale to je už samozrejmé že pôjde môj muž!!!! 😖 😒 škoda reči 😝

misss
14. apr 2010

depecko..pekne od nich..nas teraz zavolali svokrovci, ci s nimi nepojdeme na dovolenku..som povedala, ze len cez moju mrtvolu.. 😉 😖

janette4
14. apr 2010

Misss,my keď sme prišli domov z pôrodnice,svokrovci sa ohlásili na večer,na 20hod.(tiež dlho trvalo,kým sa naučili,že sa majú ohlásiť,keď chcú prísť 😔 ), nakoniec prišli pred pol10.zrovna som malého kojila.manželovi som ešte predtým povedala,že pri kojení môže byť len on alebo moja mama a hlavne potichu.Matúško mal problém s prisatím,bojovali sme spolu aj hodinu a posledné,čo som potrebovala,aby mi ho začal niekto hľadkať a bolo by po jedle.no a svokrovci keď večer prišli,počula som manžela,ako im hovorí,že nech počkajú v obývačke,že malého kojím.a vtom mi tam vliezol svokor.no také nervy ešte u mňa nevidel,jak som ho odtiaľ vyhodila.ja mám veľmi veľké prsia,ktoré po pôrode boli fakt obrovské,takže som mala čo robiť,aby som ich nejako udržala,kým sa malý napapal a keď som si predstavila,že ten sedliak na mňa chce čumieť 😝 😝 😝 😝 vyrazila som ho jak prašivého psa.odvtedy si to nedovolil.ale čo ma rozčuľovalo a s mm sme sa preto dosť vadili,že svokor chodil za malým,čo je síce pekné,ale zásadne večer,keď som ho kúpala,príp.ukladala.keď som mu povedala,aby bol potichu a nebral ho z postieľky,to jak hluchému.vždy mi ho rozbláznil,a keď malý potom nechcel spať,velice mi radil,aby som mu dala cumeľ do medu 😠 naposledy,keď bol u nás pred rokom,som mu to povedala ráznejšie,urazil sa a odvtedy sa ignorujeme.to vnúča,o ktorom vždy hovoril,ako ho ľúbi je pre neho vzduch.chvalabohu nebývame v jednom dome.ale bývame vo vedľajšej bytovke asi 30m od nich. 😝

filipal
14. apr 2010

janette! 🙄 fakt chlap bez moresu!!! to je neuveritelne, aki vedia byt ludia netaktni!

poki10
14. apr 2010

baby, ja este nemam svokru, este je len buduca svokra a uz teraz mam z nej vlasy dupkom. snazi sa mi nakazat, este aj to ake mam mat farby vlasy, ze sa nesmiem farbit, lebo ma jej syn opusti ked si ich budem farbit 😀 no strach a hroza. okrem toho, ze mi chce vyberat meno pre dieta, je zvedavsia ako ja, ze co to bude,ci dievca alebo chlapec. vraj mam ist k doktorke sa opytat a ani za boha si neda vysvetlit ze este neni vidiet, alebo ze doktorka mi este nevie povedat a toto mam kazdy den.
uz z toho zachvilu skoncim v blazninci 😠 😠

aela
14. apr 2010

poki, ja by som takej svokre just az do porodu nepovedala, co to bude, ved nech si pocka 😀 😀 😀

poki10
14. apr 2010

aela, vsak ani asi nepoviem. uz jej mam dost. vsak clovek nemoze chodit do poradne len tak, kedy sa mu zachce. fakt, uz zurim. a najlepsie je, ked mi povie, ze volaco sa jej synovi na mne nepaci, ale ze nemam mu to hovorit 😠 a ked sa ho na to spytam tak kuka na mna, ze on nikdy nic take nepovedal 😀 fakt, na hlavu padnuta rodinka.

misss
15. apr 2010

mna sa tiez stale vypytovali, ze co nove v poradni, aj ked som tam este nebola a ked sa maly narodil a isla som k lekarovi na kontrolu po šestonedelí, tak sa ma zase opytala, ze co nove u lekara..a ked som povedala, ze som bola na kontrole so sebou, tak zareagovala: "No tak nič"..trochu mi to prislo luto, ale kaslat na nu..
Este jedna pikoska..ked som nastupila na matersku, tak sme sa strasne pohadali..zacala mi vyhadzovat na oci, ze vraj huckam jej syna proti nej a ze mu zakazujem ich navstevovat, ze casto na nu kricim a ze stale na nu zazeram a ona sa boji ku nam chodit na navstevy, ze zase ju budem urazat,....bla,bla,bla..Kukala som jak sprosta, ze co to preboha trepe..ale tak som bola z toho vysokovana, ze pri dalsej navsteve v poradni ma museli hospitalizovat, lebo som zacala mat vysoky tlak a polezala som si tam tyzden...a to som pocas celeho teotenstva nemala ziadne problemy.. 😝

poki10
15. apr 2010

vsak to misss, len to je fakt na hlavu...oni si asi myslia ze clovek tam vselijako moze chodit ako sa mu zase...a milujem vetu: ale nepovedz to......(akoze mojmu priatelovi, cize jej synovi) 😠

misss
15. apr 2010

poki 😀 😀 ..skusila by mi to povedat..to by bolo prve, co by som muzovi povedala.. 😝 😝 ..

poki10
15. apr 2010

misss,my sme sikule 😀 ja som tak aj spravila, jak radis 😀 ved predsa, ked raz spolu zijeme, tak nebudem veci zamlcovat, ani klamat 😀

poki10
15. apr 2010

inak, to je ina kava, ked ti povedala, ze ked sa jedna o teba tak teda nic 😠 keby bola u mna v byte, tak ju vyrazim aj s dverami.